PUROL r/|- Radio-Programma-j/j Radiografisch Weerbericht Nieuwe Uitgaven. Legerberichten. Marlneberlohten. Ruwe Huid Ruwe'Handen Stoomvaartberichten. Marktberichten. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 756.8, te Biaritz. Laagste stand 741.4, te Torahavn. Verwachting: bijzonder goed afgekomen. HIJ werd on- danks het minder gunstig advlea der reclasseerlng en de afwijzende houding van den oficieT van justitie voorwaar de lijk veroordeeld tot 6 maanden gev. met drie proefjaren. Voorts wordt hij onder toezicht gesteld en het ls hem be slist verboden, zich gedurende zjjn proef tijd naar het buitenland te begeven; voorts wordt hij in vrijheid gesteld. Aangezien officier en veroordeelde afzagen van den hoog er beroepstermijn, is dit vonnis on herroepelijk geworden. KINDERBOEKEN. Verschenen bij Gebr. Kluitman te Alkmaar: 1. „Annie en Doortje", door Suze Brink- greve. Een boek voor meisjes van 8fi jaar. Niet onaardig, maar hier en daar wat onecht, bijv. op pag. 35: „hoe komen de kinderen ineens aan dat liedje, als ze voor bedelaars spelen". Dan vinden we het vreemd, dat twee zulke kleine meisjes samen naar het bosch mogen, een eind uit de stad nog wel. En later het ver haal van den valschen munter. Ook is het broertje van Annie, Henk, wel wat erg zacht zinnig: ik geloof niet, dat een vrij groote jon>- gen licht te bewegen zou zijn een pop te kus sen. Overigens staan er wel aardige gedachten in over dierenliefde. Aan het eind wordt een vervolg beloofd: „De twee vriendinnen op de boerderij". Als schrijfster kinderen wat beter bestudeeren In hun doen en laten en vooral in hun praten, dan kan ze waarschijnlijk wel waardeering vinden bij haar jeugdige lezeresj'es. Rie Relnderhoff zorgde voor een paar aar dige illustraties en een frissohe omslagteeke- ning. Prijs in prachtband 1.30, in gekl. omslag 0.73. 2. „Ans en haar Tweelingbroer", door J. H. Brinkgreve-Entrop. Ans heeft eigenlijk geen tweelingbroer.^ Ze is eenig. kind, maar meer jongen dan meisje. Ze is dan ook dol gelukkig, als ze bij een lo geerpartijtje haar tuin-jurk scheurt en dan een oud pak van een van haar neefjes in d'en tuin mag dragen. Bij het teruggaan weet ze haar tante te bewegen haar het pak mee te geven, zoodat ze in huis en in den tuin nog eens voor jongen kan spelen. Daar haar ouders tijdens de logeerpartij verhuisd zijn van Soest naar Utrecht, en Ans het eerst in jongenspak in den tuin verschijnt, vertelt ze bij kennismaklhg met de buurjongens, dat ze Frans heet en aan haar schoolvriendinnen deelt ze mee, dat ze een tweelingbroer heeft. Later brengt dit dub belleven haar nog in moeilijkheden, daar de builen, die Frans nooit op straat zien, begin nen te gelooven, dat de „jongen" slecht behan deld wordt. Maar als ze er zich mee gaat be moeien, is een kleine verklaring voldoende om alles recht te zetten en ze doet dus afstand van haar jongenspak, dat haar ouders in opspraak bracht. Een aardig frisch geschreven boek, over een aardig vroolijk meisje, waarvan 'het alleen jammer is, dat ze zoo gemakkelijk de eene leugen op de andere stapelt, om> het bestaan van „Frans" te kunnen handhaven. Prijs ing. 0.90. In prachtband 1.20. 3. „Jip geeft zich gewonnen", door Felice Jehu. Er zijn veel kinderen (en ook groote ,mcn- sehen) die gauw even op de laatste bladzij kijken, „hoe het afloopt", eer ze een boek gaan lezen. Ik vind dat nooit aardig en ook vind ik het niet aardig, als de titel, zooals bij dit boek aangeeft „hoe het afloopt". Dit is het eenige be zwaar, dat we tegen het laatste werk van de bekende schrijfster hebben. Felice Jehu behan delt verscheidene moeilijke problemen: het in huis moeten nemen van „kostkinderen", door een beschaafde weduwe, die zonder meerdere Inkomsten niet rond kan komen; het moeilijke van den omgang van het dochtertje des huizes, die ongeveer even oud is als de beide schat rijke freuletjes, die in huis komen; het nog moeilijker probleem voor het dochtertje, als ze merkt, dat het derde in huis gekomen meisje haar moeder inpalmt en tegelijk achter haar rug belastert, enz. Gelukkig worden alle moei lijkheden overwonnen, ook het valsche in het karakter van Jip, het derde meisje, door de groote liefde van de moeder van het huisgezin en door het flinke, hartelijke en eerlijke van Vrouwke, het oudste dochterttje van deze. Aardig zijn ook allerlei bijfiguren als Vrouw ke'9 schoolvriendnnen, haar broertjes en zusje, enz. Een mooi boek met aardige ge dachten voor meisjes van 1215 jaar. Aniton Pieck zorgde voor een paar fijne, doch wat stijve illustraties en een fleurige om- slagteekening. Prijs ing. 1.60. In prachtband 2.50. 4. „Aan twee kanten" door A. A. Sicks Joustra. Een boek voor jongens en meisjes, even prettig en natuurlijk als het'boek „In nieuwe Koers" van denzelfden auteur. Het gegeven ls ten deele hetzelfde. Ook hier is het een fami lie, die zuiniger moet gaan leven, ditmaal niet door ziekte, doch door den dood van vader, Misschien wordt in het begin van het boek wel wat te veel nadruk gelegd op het weel derige leven der familie van Holten, doch daardoor is de tegenstelling met het zuinige leven later des te gxooter. De vier Van Holten- ttjes en de twee later in huis gekomen kinde ren zijn geen van allen erg braaf en ook geen van allen erg ondeugend. Het zijn echte leven de prettige kinderen. Een heel goed boek voor de jeugd van 1014 jaar. Nelly Heyligers zorgde voor eenige aardige illustraties en een omslagteeke- ning. Prijs ing. i*Gebonden 1.75. 5. „Het lichtend verschiet" door Emmy Belinfante-Belinfante. Een goed boek voor meisjes van 1215 jaar. Hoofdpersonen zijn wel de tweelingzusjes Lot en Greet, die tijdens de ziekte en na den dood van hun vader, den kunstschilder Gon- ders, geld verdienen voor het huisgezin en een grooten steun zijn voor hun moeder, die geen hulp wil vragen van haar vader, tegen wienis zin ze met „den armen1 kladder" was gehuwd. Dapper slaat het gezin zich door alle moeilijk heden heen en de meisjes klagen nooit, hoe het hun ook tegen de borst stuit, Greet om als gewoon huisnaaister uit te gaan, Lot om haar kunstnijverheidslessen op te geven. Ook buiten het gezin weet hartelijke enthousiaste Lot en zonnnige Greet, nog veel goeds te doen. Later worden de omstandigheden beter, door dat Greet trouwt met een niet onbemiddeld kunstschilder en doordat Lot goede zaken maakt met een kunsthandel. Een frisch boek, nu eens zonder fluitende, rookende en zich poederende bakvisschen. Corri Pieck zorgde voor enkele illustraties en een bandteekendng. Prijs ing. 2.—. Geb. 2.90. 6. „Cora en Imp naar de Wintersport door Jeminy IJiselstein. Evenals in „Nora In Amerika" blijkt de schrijfster goed op de hoogte te rijn van de omgeving, waar haar verhaal speelt, doch haar vorige heldin was een meer echt, en levend persoontje dan Cora en Imp. Cora lijkt ons wat erf naïef, sentimenteel en dweepziek. Ze wordt nooit eens flink nijdig op ondeugende, lastige jaloersche Imp, die zoo genoemd wordt omdat ze werkelijk dikwijls een kobald of imp lijkt. En Imp is ons wat al te jaloersch en te onwellevend' voor een achttienjarig meisje, dat een goede opvoeding genoten heeft. Wel interessant is de beschrijving van de ver schillende takken van sport in Grindelwald en andere wintersport-oorden beoefend. De stijl is vlot en levendig, evenals de gees tige illustraties en bandteekening van Anni v. d. Ruit. Prijs 2.50. .Greb. 3-50. Een nieuw encyclopedisch woordenboek. Door een drietal Zuid-Nederlanders, t.w. pater J. Verschueren S. J., van het St. Jan Bergmancollege te Brussel, dr. L. Goemans Inspecteur-Generaal M. en U.O., Bestendig secretaris der Kon. Vlaamsche Academie en dr. L. Brounts, leeraar aan het Athenaeum en de Middelbare Normaalschool te Gent, is een „Modern Woordenboek" uitgegeven, tevens iungericht als encyclopadie. Voorloopig is nog slechts deel I (AK) verschenen. Op taalkundig gebied geeft het de woorden van het algemeen beschaafd Nederlandsch met spelling en uitspraak, ook gewestelijke woor den, die in ruimereni kring bekend zijn. Het Zuid-Nederlandsch is vertegenwoordigd door woorden, die algemeen of zoo goed als alge meen In Zuid-Nederland of Vlaamsch-Belglë gehoord worden. Encyclopedisch is het woor denboek, omdat het verschillende artikelen bevat, die wat meer vertellen, over onderwer pen van algemeen of actueel belang, maar vooral, omdat het zaken en personen in over zichten samenstelt. Het woordenboek ls zonder voorbehoud te prijzen en aan te bevelen als een bij uitstek bruikbaar en volledig werk. Bovendien heeft het de groote verdienste eener absolute objec tiviteit. Enkele steekproeven mogen den lezer een denkbeeld geven van de practische bruik baarheid, ook voor den Noord-Nederlander. Men vindt er zakelijke mededeelingen om trent prof. P. J. M. Aalberse, dr. Abraham Kuyper, het Kellogg-pact, Von Bethmann Hollweg, enz. Het Maleische betoel, boemboe- boemoe e.m.a. zoekt men er niet vergeefs. Den Helder wordt nog Helder genoemd, doch dit kan men den bewerkers niet kwalijk nemen1; Koegras, Callantsoog, Anna Paulowna, de Haaks komen er in voor. Over de objec tiviteit kan men oordeelen bij het artikel over dr. Kuyper, van wlen giezegd wordt: „Door zijn buitengewone gaven als organisator, rede naar en schrijver, heeft hij op de Nederlarid- sche politiek en beschaving een sterken in vloed uitgeoefend." De illustratie omvat duizen'de kleine en meerdere groote platen en kaarten. Zoo bijv. een goed portret van dr. Kuype-, van de ge meente Helder het wapen, duidelijke, zij het niet te groote kaartjes van onze en de Belgi sche provincies, met afbeeldingen uit verschil lende streken dier provincies. Van ons land zijn vijf kaarten opgenomen, een overzichts kaartje over het Groot-Nederlandsche taal gebied dus ook Zuid-Afrika en de Ameri- kaansche staten waar Nederlanders wonen Zelfs zijn uit de Nederiandsche grondwet de belangrijkste artikelen vermeld. Kortom, het is een bij uitstek bruikbaar werk, dat in vele opzichten bestaande woordenboeken en ency clopedieën aanvult, en 'het is te verwachten, dat het ook in Noord-Nederland en Neder landsch Indië zal worden gebruikt, waarvoor wij het niet sterk genoeg kunnen aanbevelen. Het tweede deel zal September 1930 verschij nen. De uitgave, geheel op Belgische persen en In Belgische ateliers vervaardigd, is, ook wat druk en papier betreft, uitstekend ver zorgd. Prijs van dit' deel slechts 5.—, uitgave N.V. Brepols, Turnhout (België). TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. Bij van Holkema Warendorf's Uitg. Maat schappij te Amsterdam zal binnenkort ver schijnen een nieuw tijdschrift „Nieuwe Wegen Ln Vrouwenhandwerk". Aan de uitvoering zal alle mogelijke zorg worden besteed. Het staat onder redactie van Elis. M. Rogge en mevrouw de JagerMeezenbroek-van Rijn, verschijnt zes>- maal 's jaars en kost 6.50 per jaargang. Sport in Beeld, 12 November. Huldiging van den hockey-speler ir. Ankerman bij' zijn ver trek naar Indië. Photos van den afstands- rit voor dames, opening van de 2e garage van Vueren, in woord en beeld, kieken betreffende het kampioenschap der Hakkepoffers (K.N. M.V.), vliegsportopnamen, zwemkampioenen, modekieken van Longchamps, portret van den Amerikaanschen tennisspeler Hunter, we derom mooie en verleidelijke filmgiris. Tekst is er de gewone rubrieken, Commentaren, het Dagboek en het feuileton, het Voetbal-over zicht, een artikel over den Sterrit naar Barce- lona, dat vervolgd wordt, ingezonden e.a. Het Maandblad' tegen de Vervalschlngen van 15 October. Inhoud: Zuiver wollen goederen zonder wol, Geknoei met Rijksbotercontrole- merken, Ondeugdelijke spinazie door een te sterke tinvermenging, Verzuchtingen, Niet roestend materiaal, Oertiterstoffen, Vraag- bord, Korte berichten, Controle-onderzoekin gen. Ons Nederland, off. orgaan van de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, November. In houd: de handen aan den Ploeg! door Mr. J. P. Bosman, lid hoofdbestuur A.N.V.V., een herdenkingsartikel betreffende A. Robertson W.Azn., onder-voorzitter van de A.N.V.V. G. H. Ravelli schrijft over Eenheid in de afmetingen van Reclamemateriaal, A. J. G. Strengholt, de redacteur-uitgever, over de Or ganisatie van de Ver. voor Vreemdelingenver keer en stelt een enquete in over de vraag of wijziging wensehelijk is. Verschillenden geven hun meening, ook de heer Henri ter Hall. Melene Muller Massis vertelt van Langs vaar ten en Molens, met fraaie afbeeldingen van Hollandsche polderlandschappen, en de direc teur der A.N.V.V., van Deventer van het be zoek der Amerikaansche counternmen en zijn beteekenis. Voorts nog een artikel over Zeist, de parel der Stichtsche lustwarande. Amenkaansch bezoek aan Nederland, en de gewone rubrieken. VRIJDAG 15 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 n.m. 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Eneemble. 2.052.45 Uitzending voor scholen. Spreker: Rinke Tolman. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004-0O Maak het zelf, cursus. 4.305-15 Gramofoonmuziek. 5.156.30 Concert door het Omroeporkest. 6.30 Koersen. Vaz Dias. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.15--7.45 Radiocursus v. h. Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. L. K. A. v. Duuren: De be diening en 't onderhoud van stoommachines. In het bijzonder: De smering. 8.oii8.30 Gramofoonmuziek. 8.30—9.15 Concert op twee vleugels: Georg van Re-nessen en Gerard' Hengeveld. 9.1510.30 Vroolijk programma. Ant. v. Dijk, Rie v. d. Rovaart, Mr. Romb. v. Riemsdijk, Jos. Heyden, Koor van Dames enHeeren. O.a. opvoering van „O! die audities!" Schets uit het Omroepbedrijf. 10.15 Persber. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. V Huizen, 1875 M. 10.3011.00 NCRV. Ziekendienst. 11.30'I2.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15x.15 Concert door KRO.-Trio. I.15—-2-00 Gramofoonmuziek. 4.00—5.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.006.30 NCRV. Concert. Piano, cello, viool. 6.407.00 KRO. Lezing oven „Waarom en hoe een nationale Katholieke Vereeniging van Slechthoorenden?" 7.007.30 KRO. Cursus Schriftverbetering. 7.35 VPRO. Lezing. Herdenking van P. A. dë Genestet. 8.15 Cencert. VPRO.-Kamerorkest. 8.50 VPRO. Lezing over: „De moderne Indi sche samenleving". 9.30 VPRO. Voortzetting concert. 10.00 VPRO. Declamatie. 10.20 VPRO. Voortzetting concert ZATERDAG 16 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. _(vóör 6 uur 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. 4.004.30 „Onze Auo". Eeni achttal lessen door J. J. A. de Ridder. 4.30—5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.00.5.30 Gezondheidshalfuurtje. Dr. E. H. la Chapelle over: De zorg voor het gebrekkige kind. 5.306.00 Duitsch voor gevorderden en conver satie. 6.017.45 Concert door het Omroeporkest. Het Tokkel-Octet „Caecilia" en het Dubbelman- nenkwartet „Kunstmin". 8.00 VARA. Orgel-recital. 8.15 VARA. Lezing over: „Instituut en massa- ontwikkeling". Daarna: Blijde Wereld-avond, Het Barchem-Koor, zangeres, orgel en or kest. Toespraken. Na afloop: Actueele en levensliedjes, afgewisseld met gramofoon- piaten. Huizen, 1875 M. Uitsl. KROUitz. II.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15'I.I5 Concert door KRO.-Trio. 1.152.0Ó Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 4.004.30 Cursus Esperanto. 4.30—5.00 Cursus Engelsch. 5.00!6.00 Gramofoonmuziek. 6.006.05 Beursberichten. 6.056.20 Concert. Sopraan. 6.205.45 Gramofoonmuziek. 6.457.00 Journalistiek weekoverzicht. 7.007-30 Lezing over: „Electriciteit in de huis houding". 7.30—8.30 Gramofoonmuziek. d.3012.00 Orkesconcert. Na afloop: Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting. 5 5 10 5 4 1 9 6 2 2 2 6 5 2 1 2 5 5 1 1 8 8 6 2 2 2 5 1 4 1 2e luit. H. J. Ennen, van het reg. kust-art., is van zijn detacheering bij de artillerie-inrich tingen aan de Hemburg, in zijn garnizoen Den Helder teruggekeerd. DAMMEN. Kampioenschap van Den Helder. De 6e ronde van den damwedstrijd heeft Zondag j.1. plaats gehad, de uilslag was als volgt: H. Berghuis met wit verloor tegen D. Dissel. J. Stoll won van S. Slort A. A. Bremer verloor tegen M. Kwast. P. Kwast, was vrij. De stand na de 6e ronde is: Naam gesp. gew. rem. verl. pnt. D. Dissel J. Stoll M. Kwast H. Berghuis S. Slort P. Kwast A. A. Bremer De heer M. Kwast, die nu uitgespeeld is, wist van zijn laatste partij nog 2 puntjes te boeken, wat hem sterker doet staan voor den 3en prijs. Nu moet de heer Berghuis a.s. Zondag zijn partij win nen tegen P. Kwast, om den 3en prijs te krijgen, daar hij dan 7 pnt. heeft, speelt hij remise, dan komen M. Kwast en Berghuis met gelijk aantal pnt. uit, en zouden zij om den 3en prijs moeten kampen. Ben spannende strijd zal gevoerd worden tusschen de heeren D. Dissel en J. Stoll. Beide spelers, di9 in dezen wedstrijd nog ongeslagen zijn. Stoll zal alles op alles moeten zetten om van Dissel te winnen, en beslag op den len prijs, tevens kam pioenstitel, te leggen. Wanneer de partij remise of verloren gaat voor Stoll, zou Dissel zegevieren en de kampioenstitel behouden, welke hij reeds 2 jaar bezit. S. Slort met wit tegen A. A. Bremer. D. Dissel J. stoll. P- Kwast H. Berghuis. M. Kwast is uitgespeeld. Voor belangstellenden is de toegang tijdens den wedstrijd vrij. Na afloop heeft de uitreiking der prijzen plaats. Bij Kon. besluit van 9 November ls met 16 November 1929: ie. aan den kap. -ter zee A. F. H. Dalhulsen en aan den kap.-luit. ter zee A. Seret Azn», eerstgenoemde op zijn verzoek, wegens lang- durigen dienst eervol ontslag verleend uit den zeedienst; 2e. aan den kap.-luit. ter zee A. Seret Azn. de titulaire rang verleend van -kap. ter zee; 3e. bevorderd tot kap. ter zee de kap.-luit. ter zee F. J. Heeris, tot kap.-luit. ter zee de luit. ter zee der ie kl. W. K. Maurits' en H. Jollet, en tot luit. ter zee der ie kl. de luit. ter zee der 2e kl. jhr. N. J. C. Versluys en U. J. K. Versfr.lt. Bij Kon. besluit van 11 November zijn de adelborsten der iste af deeling voor den zee dienst bij het Koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord A. van Miert, J. P. A. Dekker, met ingang van den datum van dit bsluit benoemd tot luit. ter zee der 3e kl. Bij Kon. besluit van 11 November is aan den vlootpredikant ds. C. J. Warners met in gang van 9 December 1929 eervol ontslag ver leend. De Off. van den Marine-Stoomvaartdienst ie kl. D. W. Claassen is met ingang van den iöen November bevorderd tot Hoofdofficier van den Marine-Stoomvaartdienst 2e k'. en de Off. M.S.D. ie kl. titulair J. A. de Veer 1ot officier van den Marine-Stoomvaartdienst der ie klasse. Aan den' Off. van den Marine-Stoomvaart dienst der ne kl. W. C. Gort is met ingang van den ióen November eervol ontslag uit den Zeedienst verleend. Off. van den M.S.D. 3e kl. C. van der Lin d!en, onlangs uit Oost-Indlë teruggekeerd, wordt 18 dezer geplaatst bij de Onderzeedlenst- kazerne te Willemsoord. Off. van den M.S.D. 2e kl. A. Hoogkamer en M. C. Schol, worden binnenkort uit Oost- Indië hier te lande terugverwacht. 5 Nov.: Offic. van Adm. 2e kl. N. B. Spoor van afbouw Jagers naar W.s. Willemsoord. Luit. ter zee 3e kl. H. M. Willemsen, die aangewezen is voor den dienst in Oost-Indië, zal 19. dezer per particuliere gelegenheid zijn bestemming volgen. 15 Nov.: Sergt.-macht. W. Bloot van dc Kooij naar Onderzeed.kazerne. 2 Dec.: Schipper F. W. Mohlman van Wacht schip Willemsoord naar Onderzeed.kazerne. 11 NoV. Sergt. der mars. J. Brugts van Kon. Instituut naar dë Kooij. Ondervolgende schepelingen zijn den 7en November j.1. per s.s. Indrapoera uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Sergt.-torpedomaker D. A. C. Maagd, korpl.- torpedomaker P. W. Bom, kor.pl.-konstabel P. v. Roosmalen, korpl. der mars. M. V. Naaijen, mar. ze kl. A Hermsen, id. S. van den Berg. Met ontslag uit den Zeedienst: 16 Nov.: Marinier ie kl. J. W. Meulman. 1 Dec.: Stoker 2e kj. E. Groen. 22 Nov.: Stoker ie kl. H. J. Franssen. Stoomvaart Mij. Nederland. Karimata, 13 Nov. te A'dam. Prinses Juliana, u., 12 Nov. v. Algiers. Saleier, 12 Nov. v. A'dam. J. P. Coen, t., pass. 13 Nov. Perim. Roepat, 13 Nov. v. A'dam. Prins der Nederlanden, 13 Nov. v. Batavia. Grotius, 12 Nov. v. Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ariadne, 13 Nov. v. A'dam. Barneveld, u., 11 Nov. v. Curagao. Ceres, 12 Nov. v. A'dam. Cottica, 11 Nov. v. Curagao. Crijnssen, u., 12 Nov. te Cristobal. Fauna, 12 Nov. v. Gravosa. Iris, 13 Nov. te A'dam. Jason, 12 Nov. te Calamata. Mars, 12 Nov. te A'dam. Neptunus, iz Nov. v. Melilla. Orion, 13 Nov. te A'dam. Proteus, 13 Nov. te A'dam. Strabo, 12 Nov. te A'dam. Agamemnon, 12 Nov. v. R'dam. Almelo, 11 Nov. v. R'dam. Berenice, pass. 11 Nov. Duinkerken. Bodegraven, t., 10 Nov. v. Callao. Doros, 11 Nov. v. Barcelona. Erato, 11 Nov. te Stettin. Ganymedes, 11 Nov. te Constantinopel. Hercules, 11 Nov. v. La Guayra. Irene, 12 Nov. te A'dam. Juno, 12 Nov. v. Catania. Medea, 11 Nov. te New-York. Triton, u., pass. 11 Nov. Azoren. Venezuela, 10 Nov. te A'dam. Vesta, 12 Nov. v. Algiers. Tellus, 12 NoV. v. Messina. Pollux, u., pass. 13 Nov. Azoren. Merope, 12 Nov. v. Cadix. Hermes, 12 Nov. v. Piraeus. Gerda, 12 Nov. te Castellon. Ganymedes, 12 Nov. v. Constantinopel. Clio, 13 Nov. v. Korsör. Breda, u., 11 Nov. v. Valparaiao. Boskoop, 12 Nov. v. Hamburg. Bennekom, u., 11 Nov. te Callao. Aurora, 12 Nov. te A'dam. Almelo, 12 Nov. te Duinkerken. Orpheus, 13 Nov. v. A'dam. Van Rensselaer, 13 Nov. v. A'dam. Ajax, 13 Nov. te R'dam. Bprkum, 12 Nov. v. Stettin. Theseus„ 13 Nov. te Lissabon. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, t„ 12 Nov. v. Rio Janeiro. Rijnland, 12 Nov. te A'dam. Drechterland, u., 10 Nov. te Rosario Gelria, 13 Nov. v. A'dam. Gelria, 13 Nov. v. A'dam. Waterland, t., pass. 13 Nov. Fernando Noronha Halcyon Lijn. Stad Arnhem 11 Nov. v. Las Palmas. Stad Dordrecht, 12 Nov. te B.-Ayres. HollandAfrika Lijn. Meliskerk, 10 Nov. te Hamburg Nias, t., 12 Nov. te Suez. Sumatra, t., 11 Nov. v. Kaapstad. Giekerk, n Nov. te A'dam. Nieuwkerk, t„ n Nov. te East London. Nijkerk, u., pass. 10 Nov. Dakar Rijperkerk, u., 11 Nov. te Port Natal. Heemskerk, t., 10 Nov. v. Mozambique. Klipfontein, t., pass. 11 Nov. Gibraltar. Edam, 13 Nov. te Havana. Holland—West-Afrik. Lijn. Schelde stroom, 13 Nov. te A'dam. Helder, u., 12 Nov. v. Bordeaux IJstroom, t., 13 Nov. v. Havre. Holland—Amerika Lijn. Ddftdijk, 11 Nov. te Cristobal. Kinderdijk, 8 Nov. v. S. Marta Nictheroy, 12 Nov. v. Londen. Statendam, pass. 12 Nov. Cape Race. Parana, 8 Nov. te Seattle. Spaarndam, 12 Nov. v. N. Orleans HollandBritach-Indië Lijn. Meerkerk, 11 Nov. te Antwerpen. Schiekerk, u., 11 Nov. v. Rangoon. Stadsdijk, u., pass. 12 Nov. Ouesant. Vechtdijk, u., 12 Nov. v. Suez. Veendijk, u., n Nov. v. Bombay. Ridderkerk, 12 Nov. te Hamburg. IJselkerk, t., 13 Nov. v. Algiers. Streefkerk, t., pass. 13 Nov. Perim. Holland—Australië Lijn. Aldebaran, u., 12 Nov. v. Lissabon. Westerdijk, 12 Nov. te Brisbane. Almkerk, t, ia Nov. v. Oran. Holland—O.-Azië Lijn. Gemma, t., 11 Nov v. Penang Oostkerk, u., II Nov. v. Manilla. Ouderkerk, u.. ial Nov. v. Suez. Oldekerk, t., 12 Nov. v. Marseille. Zosma, t., 13 Nov. v. Chefoo. Java—New-York Lijn. Beemsterdijk, 11 Nov. v. Alexandrië. Boschdijk, 11 Nov. te Batavia Eurylochus, 11 Nov. te Gibraltar. Blitar, 12 Nov. te New-York. Breedijk, 12 Nov. v. Belawan. Djember, 12 Nov. v. Gibraltar. Blommersdijk, 13 Nov. te Port Said. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 11 Nov. v. Java. Mapia, 10 Nov. v. Rangoon. Java Pacific Lijn. Siantar, 12 Nov. te Hongkong. JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, 11 Nov. v.. Batavia. Tjikembang, 10 Nov. te Shanghai. Tjimanoek, 10 Nov. -fce Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Kedbe, u., pass. 12 Nov. Perim. Kota Inten, t., pass. 13 Nov. Dover. Buitenzorg, u., 12 Nov. v. Port Said. Marken, 12 Nov. v. Batavia. Patria, u., 13 Nov. te Belawan. Buitenzorg, u., 13 Nov. v. Suez. Kota Gede, t„ 13 Nov. v. Singapore. Kota Radja, u., pass. 13 Nov. Sagres. Slamat, u., 12 Nov. v. Port Said. Toba, u., pass. 12 Nov. Kaap Bon. Tabanan, t„ pass. 13 Nov. Kaap del Armi. Tambora, 13 Nov. v. R'dam. Texel, t., 13 Nov. v. Colombo. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 9 Nov. v. Montevideo. Aludra, u., 12 Nov. Finisterre gep. Enuetco Lijn. Jonge Jacobus, 11 Nov. v. Barclona. Jonge Johanna, 11 Nov. v. Barcelona. Jonge Maria, 12 Nov. te Livorno. Jonge Elisabeth, pass. 12 Nov. Gibraltar. Jonge Anthony 13 Nov. te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ajax, 12 Nov. v. P. Swettenham. Alcinous, pass. 11 Nov. Perim. Deucalion, 10 Nov. v. Batavia. Eurymedon, 11 Nov. te Batavia. Phrontis, 11 Nov. te Padang. Myrmidon, 11 Nov. v. Manilla. Automedon, 13 Nov. v. Tsingtao. Calchas, 12 Nov. v. Hongkong. Eumaeus, 11 Nov. te Kobe. Automedon, 13 Nov. v. Shanghai. Euryades, 11 Nov. te Marseille. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. Uien 3.603-90, drielingen 22.50, grove 3.904.10, gele nep 4.20, apruitkool 20.20 —423, peen f 2.40—2.60, bieten 1.60—2.50, roode kool 2.504.80, witte kool 0.70—1, gele kool 3.805.40, Deensche witte 1.50— 2.70, alles per 100 kg.; kropsla 4.90, bloem kool 13.20—19.70 en 4.20—6.80 per 100 stuk». NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. Schotsche muizen 1.90—2.30, bl. aardap pelen 3, drielingen 2.40, uien 3.10—3.90, id. drinlingen ƒ2.30—2.50, gele nep ƒ37.04.90, Deensche witte kool 1.402.90, roode kool 2.604.30, witte kool 11.20, gele kool 4.205.70, alles per 100 kg.; bloemkool 12.20.7.10, Chin. kool 4.1a4.20 p. 100 st. PURMEREND, 12 Nov. Kaasmarkt 17 st. fabriekskaas 52; 6 sta pels boerenkaas 52 per 50 kg. In totaal 23 stapels, wegeqde 24,000 kg. kaas. Handel stug. 1383 kg. boter 2—2.40 per kg. Veemarkt. 502 runderen w.o. 285 vette 0.751.10 per kg.; 206 melk- en geldekoeien 125350, handel matig; 11 stieren; 14 Por den 100200, handel stug; 8 vette kalveren 1.40■1.50 per kg., handel vlug; 165 nuchtere kalveren, slacht 1340; fok 1230, handel vlug; 346 vette avrkens, voor de zouterij 0.76 0.81, voor de alacht 0.760.83 per kg, handel vlug; 4 mag. varken»; 110 biggen 20— 28, handel vlug; 770 schapen 28—47; overhou- ders 1830, handel matig; 262 ganzen 5-80—6.30; 14 zwanen 7; 250 manden peren 1-503 per mand; 27 bokken; kipeieren 10 11.50; eendeieren 6.50; piepkuikens o.JO —3.25. Eierveiling. 4569 stuks kipeieren a 9—1 11.80; sü9 stuks kipeleren b 7.50—8.50: 697 stuks eendeieren 6.90. Schagermarkt van Donderdag 14 Nov. 4 paarden 160210; 86 geldekoeien mager» 130—305; 79 idem vette 250—450; 6 kaTf- koeien 130305; 65 vaarzen 150235! P graskalveren 4090; 22 nuchtere kalveren 1830; 100 schapen vette 36—47.50; 212 overhouders 18—35; 3 bokk'qn en geiten 7 10; 41 varkens magere 3540; 85 idem vette per kg. f 0.79—0.81126 biggen 20—28; 13 konijnen 0.50—3; 171 kippen I—I.50I 23 eenden 0.40—1.20; haantjes 0.751.50! 90 kg. boter per kg. 2.10—2.30. Eierveiling. 13904 kipeieren: witte 9.0010..00, bruine 9.80—11.00, kleine witte 6.00—7.00; 7®» eendeieren 6.306.80. WARMENHUIZEN, 13 Nov. Gewone uien 3.80—4, drielingen 2.30— 2.50, nep 5, peen 2.50 en 1.40, roode kool 2.204.50 en 1.50, Deensche witte kool 13.50, witte kool 11.20, alles per 100 kg- naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Nov. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsch Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, later toenemend en uit Z. richtingen, meest zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn- lijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12