Polderweg 33 Tee 338 STADSNIEUWS. ANTHR. HANDEL VIJFDE EN LAATSTE BLAD Eenige practlsche wenken voor den zakenman. PREDIKBEURTEN VAN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1929 bestelt BW brandstoffen Br de held.steenkolen EN Onze stadgenoot, de heer E. H. Bos, behaalde gisteren de acte M. O. Staats inrichting (K XI en Q). Op de alphabetische aanbeveling voor den Baad der gemeente Hillegom, ter be noeming van een Administrateur voor Openbare werken, komt voor, onze stad genoot den heer W. H. van Meurs, boek houder bij de Centrale boekhouding der gemeentebedrijven alhier. KONINKLIJK INSTITUUT VOOR DE MARINE. Overhandiging Gedenkboek H.M. de Koningin-Moeder. Hedenmorgen is door den Voorzitter en den Secretaris der Reunie-oommissie, de heeren kapitein ter zee II. J. Hartkamp en off. van administratie M. J. C. Klaas- een. aLamede door den heer P. S. van 't Haaff, oud luitenant ter zee, lldi van de redactie voor het Gedenkboek der Reünie feesten, een exemplaar van dat Gedenk boek aangeboden aan Har» Majesteit de Koningin-Moeder. AANBESTEDING. Uitslag van de op 11 Nov. gehouden aan besteding van d» verbouwing van de kap perszaak van den heer G. W. J. Gerrits, Spoorstraat. ige G. Groot 8432.—, W. A. Ran f 8575.- e volgende biljetten waren ingekomen: H. Hagen 8575.—, Gebrs. van Pelt 8680.—, A. Dienaar 8780.—, Reijers en Roggeveen 8858.—. De uitvoerder is G. Groot, AANKOMST INDISCHE MAIL. Het stoomschip Tabanan, van den Rot- terdamsohen Lloyd, is gisterenochtend 9 uur te Marseille aangekomen. De Rotter dam Lloyd Rapide is om 11.50 van Mar seille vertrokken en werd hedenmorgen 9.19 in Den Haag verwacht. DE ZIEKTEWET. Over korten tijd zullen wij allen met de Ziektewet te maken hebben. Weten wij allen wat deze wet behelst? Weten wij, welke voordeelen zij voor ons afwerpt, welke verplichtingen zij ons oplegt? Deze vraag zullen velen onzer ontkennend moe ten beantwoorden. In dat geval doen zij verstandig, zich tijdig op de hoogte te stellen. De gelegenheid hiertoe biedt het Instituut voor, Arbeidsontwikkeling op Dinsdag 19 dezer. Blijkens eene adverten tie in dit nummer zal op dien avond de heer M. J. Th. Vas Dias, voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, in het gebouw van den Bond voor Minder Ma rinepersoneel spreken over de Ziektewet. DE WINKELSUITLVG EN HET WERKTIJDENBESLUIT. In de Woensdagavond gehouden verga dering van de R.-K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze", zijn na langdurige besprekingen de volgende besluiten in verband met bovenstaande genomen: W erktydenbesluit Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrij dag een arbeidstijd van 91/» uur, nl. van 8—12.30 en van 1.307 uur. Donderdag van 81 u. ('s middags vrij) Zaterdag van 's morgens 8 tot 's avonds 9 uur, met de benoodigde rusturen. Wlnfcelsluitinfg. Aan den Raad zal worden verzocht om de verordening op de winkelsluiting in dien geest te veranderen, zoodat de eerste vijf dagen de winkels om 8 uur worden gesloten en op den Zaterdag om 10 uur en des middags gedurende de uren dat het personeel afwezig is. ARBEIDERS JEUGD-CENTRALE. Zang en dans. Fümvertoo- ning. Rede van Koos Vorrink. Donderdagavond had de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders-Jeugd-Cen-. tpale (A.J.C.) in Tivoli een propaganda- avond belegd. De afdeeling telt thans 75 jongens en meisjes, en die kwamen thans met hun zang en dans voor het voetlicht, waarbij de vertooning van een paar films medehielpen de aanwezigen een denkbeeld te geven van de wijze, waarop de jeugd van tegenwoordig haar vrije tijd door brengt. En, zooals de spreker, de heer Koos Vorrink, terecht zeidevele ouderen zullen met een prop in de keel dit alles hebben aanschouwd, omdat het hen terug voert naar de eigen jeugd, toen men dergelijke vermaken niet kende, en de jongens en meisjes tnaar zien moesten hoe ze hun vrijen tijd doorbrachten. Je ziet bijvoorbeeld hoe de jongens in het kamp. bezig zijn het theewater aan de kook te brengen. Dit geschiedt op open vuren, die zij voortdurend moeten onder houden en waarvoor zij zelf het hout hakken. Is er voor een jongen heerlijker vermaak denkbaar? En hoevelen der ouderen zijn niet angstvallig door zorg zame vaders en moeders gewaarschuwd "oor het vuurtje stoken, dat onder be dreiging van strenge straffen verboden w«rd. Teretht natuurlijk, want het was te gevaarlijk. Maar in zoo'n kamp,'waar leiding en oontröle is, kunnen al deze jongensheerlijkheden en het is een heerlijkheid een vuurtje te mogen stoken, vraag het maar aan uw eigen jongen worden gedaan. Is het niet verrukkelijk zoo'n kampleven, waarbij je alle3, letter lijk alles, zelf mag doen Zelf met de dekens sjouwen, zelf zwoegen onder bos sen stroo, zelf voor je potje zorgen Inderdaad, menig oudere zucht: wat kwamen wij in onze jeugd veel te kort, wat is er in dit opzicht veel veranderd 1 Het spreekt vanzelf, dat de A.J.C., die al eenige jèren bestaat en die, zooals we zeiden, al 75 leden telt, ook innerlijk sterkeris geworden. Hun zang is spontaan en frisch, hun meerstemmige liederen, uiterst eenvoudig en slechts begeleid door een paar violen, een mandoline en een enkele fluit, klinken zuiver. Hoe aardig bijvoorbeeld die Do-canon, of dat allerliefste wijsje, waar de donkere jon gensstemmen zoo aardig de begeleiding vormen voor de meisjes-sopraantjes. Later kregen we een paar spreekkoren. Hier voor geldt als allereerste eisch, dat de jongelui precies de zelfde intonatie toe passen. en dat ook de rijzing en daling der verschillende stemmen gelijk zijn. En dat dit hier zoo was. bewijst wel, dat men in dit opzicht ai goed geschoold is. Behalve die spreekkoren waren er de dansen, welbekend uit zonnige zomer dagen. Hoewel bedoeld voor de open lucht, voldoen zij op het tooneel ook wel, en op de film kregen we trouwens een kijkje op het dansen in de open lucht. De eene fllm gaf ons tafereelen uit het Pinksterkamp op de Veluwe, de tweede bracht het kampleven van de Roode Volken, een zustergroep, die ter gelegen heid van den 70sten verjaardag van den heer Wibaut een clubhuis van hem ten geschenke kreeg. Van den opbouw daar van het huis is trouwens nog niet gereed is een fllm gemaakt, die hier vertoond werd. Verder zagen we deze Valken in hun kampleven, zooals we het te voren gezien hadden van de A.J.G,- groepen, die In Vierhouten tezamen kwamen. De heer van der Vaart die de bijeen komst opende, constateerde met blijd schap de belangstelling van de zijde van het stadsbestuur, dat in den persoon van wethouder de Zwart aanwezig was. Do spreker, Koos Vorrink, hield eon gloedvolle, bezielde rede over het streven der A.J.C.-jeugdbeweging. Wij zijn hier als een groote familie bijeen, en speciaal de ouderen, zoo zeide hij, zullen, door wat zij hier zien, tot in de ziel worden getroffen. En dat waarlijk niet doordat deze fllm zoo buitengewoon is. Maar hierdoor, dat deze tafereelen hen tot in de ziel treffen. Zij wekken het beste wat in hen is, de herinnering aan eigen jeugd en zij vergelijken die met de jeugd van thans. De arbeidende klasse moest tot voor enkele jaren haar jeugd opvoeden zonder schijn of schaduw van ontspan ning. Van eigenlijke opvoeding was trou wens geen sprake. Toen is de arbeiders beweging gekomen, die gezegd heeft niet alleen voor het heden willen wij werken, voor verbeterde levensomstan- heden, maar wij^ willen opk aan onze kinderen een toekomst brengen, die zal zijn en blijven onze geestelijke trots. Steeds weer hoort men het verwijt aan ons, dat wij materialisten zijn, stofver- goders, wien het slechts te doen is om het materieele. Het verwijt treft ons tot in het diepst onzer ziel, omdat niets minder waar is dan dit. Niets ligt ons verder dan dit, en integendeel, zijn bet juist onze tegenstanders geweest, die het kapitaal opeenhoopten ten koste van onze welvaart en van ons geluk. En wij zeggen tegen onze tegenstandersHet was uw gemis aan verantwoordelijkheidsge voel, dat ons zoovele jaren heeft ge kluisterd in de boeien. En om de moge lijkheid te schapen tot een hoogere ont wikkeling te komen, tot een .nieuwen mehscb, moest een ondergrond worden gemaakt, een stevig fondament, en het •is de trots en de glorie van de arbeiders klasse dat aan de bezittende klasse te hebben afgedwongen. Wat zich thans in onze jeugd manifesteert, is de verwezen lijking van onze eigen droomen. Er zijn er, van de overzijde, die tegen ons zeggenGij wilt ons toch niet wijs maken, dat al die kinderen daar arbei derskinderen zijn. Want, nietwaar? een arbeiderskind is nu eenmaal onbeschaafd, ontoegankelijk voor de mooie dingen. Wij weten, kameradenIn ieder arbeiders kind zijn de kiemen aanwezfg voor het schoone en hooge, die wij slechts be hoeven te wekken. Helaas, de gemeen schap heeft nu eenmaal bitter weinig over voor dingen, die niet direct het stoffelijke raken. En wij kunnen het nu eenmaal zonder geld niet doen. Wij weten, dat er in ons iets is wakker geworden, dat een nieuwe generatie op groeit, dat het, althans met het geestelijk gezag, van het kapitalisme, uit is. Aan zalfgevoel, zelfbewustzijn, verantwoorde lijkheidsgevoel is er veel ontwaakt, dat het groote idee van de democratie nader kan brengen. En dan zal ook het alge meen kiesrecht een functie worden van verantwoordelijk en zelfstandig handelen. Onze taak is omvangrijk, en geen arbeid moge te zwaar zyn om onze groeiende organisatie te schragen. Maar daarvoor is één ding noodigwij moeten de jonge generatie behoeden voor de ideologie der burgerlijk-denkenden. En wij willen geen naSpers en naloopers van het slechte voorbeeldwij eischen den geheelen mensch 1 Eerst dan kan een sterk ge slacht groeien, dat sterk staat tegenover het gif der beschaving van de bezittende klasse. De jonge generatie heeft den steun en het innerlijk begrijpen der ouderen noodig! Aan het einde van den avond, nadat door den heer van der Vaart dank was gebracht aan de aanwezigen en aan den heer van Twisk vhor de betoonde mede werking, werd voor het gezin Beckers te Maastricht gecollecteerd, welke col lecte ruim f 36.— opbracht. Hoe bereikt mijn reolame doel? In ons vorig artikel over dit onderwerp merkten we op, dat de manier, waarop de advertentie gesteld en ingekleed is, veel gewicht in de schaal legt en haar succes belangrijk kan verhoogen. Er zijn hon derden manieren om iets nieuws en aar digs te brengen, maar vooral goede kern achtige slagzinnen in een advertentie trekken de aandacht van het publiek en hebben, evenals een steeds herhalen, een verstrekkende uitwerking. De geschiedenis bezit hiervan eenige voorbeelden. Zoo beëindigde Cato zijn redevoeringen in den Romeinschen senaat, onverschillig over welk onderwerp hij sprak, steeds met de woorden: Overigens ben ik van meening, dat Carthago moet worden ver woest. (Ceterum censeo Carthaginem delendam esse). Elke zitting herhaalde hij deze historisch geworden woorden met gevolg dat andere senatoren met zijn plan gingen sympathiseeren en overeenkwa men Carthago, Rome's grootsten mede dinger in den strijd om de macht der zee, te verwoesten. Deze slagzin heeft dus de wereldgeschiedenis beïnvloed en zijn uit werking is waarschijnlijk grooter geweest dan honderden jaren werken van groote staatslieden. Ook gezegden van groote mannen en wijsgeeren treft men voortdurend weer aan. Ze zijn onsterfelijk geworden. Som mige adverteerders hebben deze methode in hun annonces toegepast en het succes was groot. Ieder weet bijv. dat half elf Blooker's tijd isdat Speurder en Succes synoniem zijn enz. De fabrikanten van de ♦Caravellis*- slgaretten adverteerden voortdurend met den slagzin: »Even tijd voor een Cnra- vellls«, met gevolg, dat talrijke menschen, wanneer ze een sigaret opsteken, deze woorden aanhalen. Ook al rooken zij nu juist geen Carnvellis, dooh de naam wordt genoemd en weer verder gedragen en het doel van den verkooper is bereikt. Het adverteeren met afbeeldingen van het te verkoopen artikel of anderszins cliché's neemt steeds toe en vooral in de groote dagbladen treft men geheele pagina's aan zonder ook maar één geheel gezette advertentie. Sommige zaken hebben kunstenaars in hun dienst om fraaie, maar vooral sug gestieve teekqningen te ontwerpen, zoo dat men bij den eersten oogopslag de bedoeling der annonce kan begrijpen. In dezen tijd immers heeft, het grootste ge deelte der menschen geen lust om elke advertentie grondig door te lezen en is 't de kwestie met een enkel woord een enkele afbeelding een blijvenden indruk te vestigen. Een automobiel-Maatschappij adver teerde in bijna alle voorname bladen over de geheele wereld met dergelijke ont werpen die uit zakelijk oogpunt bewon dering afdwongen en uit artistiek oogpunt eenig in haar soort waren. Een dezer advertenliën stelde een sneltrein voor, die in duizelingwekkende vaart voort- dondert, en daarnaast een der door de maatschappij in den handel gebrachte wagens. Het geheel maakte een indruk van snelheid en kracht, dank zij de krach tige lijnen en schaduwvormen door een bekend kunstenaar in de teekening gelegd. De volgende serie advertuntiën was nog suggestiever. De auto's werden in verband gebracht met groote uitvinders en kunstenaars, als zijnde de meest volmaakte wagens. In den hoek der reclame-platen en annonces was tevens een Vikingkop afgebeeld, het symbool van kracht en uithoudingsver mogen. Langzamerhand kwam er onder het publiek een verlangen op naar den sierlijken, eleganten en toch ijzersterken wagen, en dat was het begin van een succesvol zaken doen. Een andere maatschappij, die in haar advertentiën slechts technische bijzonder heden, prijzen en verschillende condities vermeldde, bad een veel kleiner succes. Wat fantasie, een aardig plaatje, een kleurig boekje doen soms meer dan hon derden nuchtere medèdeelingen. Voorts is het verspreiden van druk werk een veel voorkomende reclame, waardoor liet, dank zij de hulp der poste rijen mogelijk is, ieder huisgezin te be reiken. Jammer is echter, dat dergelijke circulaires in de meeste gevallen wegens haaronbeduidend uiterlijk niet de noodigo aandaoht trekken en onmiddellijk naar deprullemand verhulzen. Het verspreiden van reclame-drukwerk wordt ook reeds vanuit vliegmachines gevoerd, maar dit schijnt een kostbure en minder succes volle manier te zijn, daar men van ver schillende weersomstandigheden afhan kelijk is. Een candidaat voor de Tweede Kamer die aanbevelingen van zijn persoon boven een huvenstad liet verspreiden, zag dooi den ongunstigen wind 99 pet. zijner circu laires in het water belanden en de rest in een stadsgedeelte waar menschen woonden, die hem absoluut niet gestemd zullen hebben. Of het nu wel een verblijdend teeken Is dat de reclame zelfs in dienst van do politiek wordt gesteld, is moeilijk te zeg gen. Onze groote politieke partijen hadden ook zonder reclame ongeveer eenzelfde zetelverdeeling gekregen; slechts Floris Vos c.a. kunnen hun succes beslist voor een groot gedeelte toe schrijven aan de overal door hen gemaakte reclame. Aan de Overzijde van den Oceaan, in Canada, beginnen de belasting-ambtenaren zelfs te adverteeren. Onlangs verschenen in de diverse couranten groote, aantrekkelijke annonces met verzoek de inkomsten belasting yoor den laatsten vervaldag te voldoen. En, naar men zegt moeten de deurwaarders het er niet druk gehad hebben. PLUIMVEEVER. DEN HELDER EN OMSTREKEN. Het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging deelt mede, dat een gedeelte der eere-prijzen zijn geëtaleerd bij „Iris", Spoorstraat. Sluiting inschrijving 20 November ba R-K. VOLKSBOND, MOLENGRACHT. Zondag en Maandag a.s. wordt een Missietentoonstelling gehouden van des middags 3.30 uur tot 10 uur. Dinsdag 19 Nov. des avonds 8 uur zal een feestavond worden gegeven niet mede werking van den heer Tj. Dito (viool) en mej. Anny Hoogenbosch (piano). Verder vermeldt het programma dans en tooneel. OPENING FANCY-FAIR VOOR WEDUWEN VAN OUD-MILITAIREN. Vrijdagmiddag drie uur had in de voorzaal van Musis Sacrum de offlcieele opening plaats van de fancy-fair, waar omtrent wij in ons vorig nummer een en ander mededeelden. De epening ge schiedde door mevrouw QuantStieler, eere-voorzitster van het Comité, in te genwoordigheid van den burgemeester, den vice-admiraal en diverse genoodig- den. De alg. Voorzitter van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, de heer Gerdes, was er speciaal voor uit Amsterdam overgekomen. Mevrouw van Vliet—Wickel heette de aanwezigen welkom, en releveerde den steun, dien de Vrouwenclub, die deze fancy-fair verzorgde, van de Huisvrou- wenvereeniging had gehad. Deze club viert thans haar 5-jarig bestaan en heeft zich in dien tijd dapper geweerd. Aan mevrouw Quant werd een bloe menhulde aangeboden, terwijl haar ver zocht werd de fancy-fair te openen. Mevrouw Quant—Stieler, het woord verkrijgende, zal gaarne aan dit verzoek voldoen. Zij dankt de dames en de co mitéleden voor hun werk, waarvan het leeuwenaandeel wel aan mevrouw van Vliet—Wickel toekomt, en zet in het kort het doelsteun te verleenen aan wedu wen en weezen van oud-militairen bene den den rang van officier, van alle ge zindten, woonachtig te Den Helder, uit een. Spr. verklaart daarna de fancy-fair voor geopend. De burgemeester, de heer Driessen, spreekt een kort woord van dank voor de uitnoodiging, en drukt den wensch uit, dat de fancy-fair tot het beoogde doel moge voeren. De heer Gerdes, alg. voorzitter, is gaarne naar hier gekomen om deze ope ning bij te wonen. Hij vertoeft hier gaarne, dank zij de vriendelijkheid der dames en de joviale rondborstigheid der heeren. Het treft hem, dat in de afdee ling Den Helder de saamhoorigheid der leden zoo groot is, en dat het onderlinge medeleven met elkander aiete te wenscken overlaat. Dat getuigt wel do ondervonden steun en de hulp, die allerwege verleend wordt. En vooral nadat de dames der afdeeling zich tot een damesclub vorm den, werd die steunverleening grooter. Het opgerichte Weduwenfonds kon reeds een bedrag van ruim f 2200 in de kas van den Bond storten. Maar die groote werkkracht alleen is niet voldoende, en de leden zijn dan ook meestal aangewe zen op hulp van het publiek. En nimmer is bij zoo'n gelegenheid het Heldersche publiek achtergebleven. Spr. is het daar voor dankbaar, dankt ook den burge meester en den vice-admiraal voor hun tegenwoordigheid en hoopt, dat de leden nu bij deze gelegenheid niet zullen den ken Ach, ik heb al zooveel gegeven, maar de fancy-fair goed zullen bedenken. Namens de afdeeling Den Helder dafikte vervolgens de heer van Dok mevrouw Quant en het eere-comitó, burgemeester en admiraal en verdere genoodigden voor hun tegenwoordigheid. Keur van artikelen. Een keur van artikelen is door ijverige en bekwame handen in de groote zaal van Musis uitgestald, en tal van jonge meisjes zorgen voor den verkoop (en goed ook, zij klampen ieder aan, die te dioht bij hen komt). Daar is in het mid den de gróote atnnd met het baby- en damesgoed; dot wij een vorig maal reeds traohtten eenigszins te beschrijven. Daar is de trektent, het vlsohvermaak, de voet- ZONDAG 17 NOVEMBER DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp: >Andere goden*. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Morgens 10.30 uur, Ds. E. W.,'J. v.d. Poel. Onderwerp: ♦Het tellen der dagen*. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. H. Rietberg, van Maassluis. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Rietberg, 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer J. van 'tHoog, van Papen- drecht. Woensdagavond 7.30 uur. de heer J. van 't Hoog. Dankstond. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Woensdagavond 8 uur, Ds. F. H. Borgers. Bijbellezing. Doopsgez. Gem, 's Morgens 10 u., Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Bed. H. Avond maal door Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Da. tt. C. W. J. Hoek. Lager des Heils, A 's Morgens 10 u., Heiligingsdlenst en 'sav. 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gean. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp ♦Kinderen en volwassenen*. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Mjddags 2 uur, Ds. E. R. Damsté. Doopsbediening. Onderwerp; ♦Kinderen en volwassenen* Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur, de heer Schut, van Harlingen. 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. BREEZANB. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Rietberg, van Maassluis. WEERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv.'Gean., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Gebouw „Land In zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 u., de heer R. O. Franck, Hulpprediker. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur én 's middags 3 uur, Cand. H. J. Winter. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Ned. Herv. Gean, (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. balsport (drie schoppen voor een dub beltje) de tabak- en sigarenstand, die natuurlijk dadelijk al handgeld kreeg, het rad van avontnur, dat allerafgrijse lijkst lawaai maakte, de fruitstand met appels, peren, bananen en wat er nog meer ligt, de hengelsport, de koffie- en theetent (verpakte artikelen voor nor molen prijs). Daar is de winkel met luxe urtlkalen, de schiettent, het chooolade- stnndje, en zoowaar daar is Ancona, de waarzegster. Ik persoonlijk vlieg er niet

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 17