GEMENGD NIEUWS Garage Brakkeveldweg. TH. 470 tot de audiëntie. Uit de advertentie heeft men kunnen zien, dat ieder kind et-n cadeautje krijgt naar gelang zijn kaart gekleurd is. Er zijn roode, blauwe, gele en gróene kaarten, die elk een inkoop vertegenwoordigen van minstens f 1. f2.60, f5.— of f7.50 en Piet de knecht stond maar uit te deelen aan zijn cliëntèle. En lachen, dat Piet deed. En de kindertjes konden uitzoeken; manden vol cadeautjes stonden er en naar hartelust konden ze daarin grasduinen om wat van hun gading te zoeken. Dan werden ze door de gang weer naar buiten en zoo naar beneden geloodst, zoodat er van gedrang, zooals dat andere jaren wel eens was, geen sprake was. En daar tusschendoor kon men dan nog genieten van den luidspreker, zoodat het d«ar op die bovenverdieping e -n gezellige boel was. Van drie tot zes hield Sint-Nicolaas daar Woensdagmiddag audiëntie en Za terdagmiddag is hij weer present, En ook de volgende week Woensdag en Zaterdag zal hij er zijn om aan de kinde ren, die nog niet geweest zijn, zijn goede gaven uit te deelen. Dus, jongens en meisjes, zorgt dat je er bij bentl En dat moeder voor ieder van jelui een kaart heeft, want zonder kaart gaat het nu eenmaal niet. AMBACHTSSCHOOL VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Uitslag van de verloting. O ij O co :s> O h- De prijzen kunnen worden afgehaald vanaf Vrijdag 22 November a.s. des voor middags van 10—12 uur. Julianadorp. ALGEM. VERGADERING V. Z. O. 8. Woensdagavond werd door de Vereeni- ging „V.Z.O.S." een algemeene vergade ring gehouden in het café van den heer H. Veul. Aanwezig waren volgens de pre sentielijst 32 leden, slechts 3 leden werk gevers, 3 donateurs, en de heer D. Wit- baard, voorzitter van het Prov. Bestuur Noord-Holland N.V.Z. Van den voorzitter van het N.V.Z. was verder een schrijven ingekomen, met het verzoek om het agendapunt waar het hedenavond eigenlijk om gaat, van de agenda te willen afvoeren, en dit in over leg met het bestuur N.V.Z. op een andere vergadering nader onder de oogen te wil len zien. Het bestuur van „V.Z.O.S." was echter van meening, dat er nu een weg diende te worden aangewezen, en werd hierin nu ook versterkt door de komst op deze vergadering van den voorziter van het prov. bestuur N.-HolL N.V.Z. De vice-voorzitter van „V.Z.O.S.", de heer Jac. Wijngaard, opende met de aan wezigen welkom te heeten de vergadering, vond het jammer, dat zoo weinigen ter vergadering aanwezig waren, voorname lijk daar nu een heel belangrijk punt, n.1. ons standpunt in verband met de komende Ziektewet, aan de orde gesteld wordt. Hij hoopte, dat evengoed het resultaat gunstig zoude zijn en verklaarde de vergadering voor geopend. Nadat met een paar woorden de secre taris het punt bij de vergadering had in geleid, gaf deze het woord aan den heer Witbaard, die van begin af in korte trek ken schetste den tragen gang van tot standkoming van een Ziektewet, en hoe deze wet, die er nu komt, nog resultaat voor onze kassen kan hebben. Nadat de lijdensweg van deze wei. was weergegeven, werd een resumé gegeven van het oprich ten van de Bedrjjfsvereeniging „N.V.Z." en hoe deze denkt te werken in samenwer king met de nu bij het N.V.Z. aangesloten plaatselijke kassen, waarbij de voordeelen èn voor werkgever èn voor werknemer beiden, wanneer bij onze kassen wordt verzekerd, niet anders dan voor beide partijen groot kunnen zijn, daar dan alles bijna zijn gewonen gang gaat, als tot dusverre door de kassen gevolgd. Dat de kassen niet rechtstreeks door de wet met Wieringen. ZAL ALBERT HEIJN OP HIPP.HOEF EEN ZAAK OPENEN? Men deelt ons mede, dat bij de firma Albert Heijn het voornemen bestaat te Hippolytushoef een filiaal van zijn han delshuis in koloniale waren enz. te vesti gen, waarvoor reeds verschillende huizen en terreinen in oogenschouw zijn geno men en prijzen opgevraagd. Gaat het plan door, dan kan Hippolytushoef een mooie zaak rijker worden, doch de eigen winkeliers zullen hierop vermoedelijk wel niet gesteld zijn, aangezien door den nieuwen afsluitdijk de concurrentie van elders geweldig is toegenomen en Wie- ringen dagelijks met allerlei koopwaren overstelpt wordt. FILMVERTOONING VAN „MOEDER". Door het Instituut voor Arbeidersont wikkeling alhier is het gelukt beslag te leggen op de Russische film „De Moeder", bewerkt naar het beroemde boek met dien titel, van den grooten schrijver Maxim Gorki. Deze film zal Zaterdagavond 23 Nov. as. in de bioscoopzaal van den heer Bruul, te Hippolytushoef, voor belang stellenden worden afgedraaid. WIN TERUITVOERINGEN „APOLLO". Naar wij vernemen heeft de Muziek vereniging „Apollo" haar eerste winter- uitvoeringen voor hare oontribueerende leden vastgesteld op 23 en 24 November a.s., in de Concertzaal van den heer Jr. Lont, te den Oever. Naast de muziek wordt opgevoerd een blijspel in twee be drijven, getiteld „Robbedoes", door Frits van Duinen. ST. NICOLAAS-COMMISSIE. Dinsdagavond had in de openbare school te Hippolytushoef de jaarlijksche ergadering van de St. Nicolaasoommissie plaats. Besloten werd evenals vorige jaren het Sinterklaasfeest in school te houden, en daarna een kinderfilm te vertoonen in de zaal van den heer Jb. Bruul. Er zal met lijsten worden rondgegaan. Inplaats van den 6en December, zooals altijd op W leringen gebruikelijk was, zal het feest nu op 5 December a.s. worden gehouden. Bovendien zal met den heer Bruul over legd worden om ouders niet eerder in de zaal toe te laten, of alle kinderen moeten een plaats hebben. Vorige jaren haperde daar wel eens wat aan, en waren sommige ouderen blijkbaar vergeten, dat het een feest voor de kinderen was. We hopen, dat we in dit opzicht op de medewerking der ouderen mogen rekenen. de uitvoering zijn belast, is niet onze I schuld, zegt spr.. er is hard voor gewei Kt om het zoo te krijgen, maar het heeft niet gebaat, en wij dienen nu nog te houden, wat wij houden kunnen» Na de korte uiteenzetting van den spr., J volgde toen een bespreking over het voor en tegen van den nieuwen toestand, waar in de kassen per 1 Maart 1930 komen te geraken. Verschillende punten werden tot genoegen opgelost, andere waarvan bij benadering nog niets is te zeggen, moes ten voor kennisgeving worden aangeno men. Door een en ander was echter bij de vergadering de meening tot stand geko men, dat men moest medewerken aan den a,s. nieuwen bestaansvorm. Bij de hierover gehouden stemming bleek dan ook, dat bijna niemand daar tegen was, al bleven enkelen een afwach tende houding aannemen. Er is dus een gunstig resultaat verkregen, en zal nu ook de propaganda voor dat werk ter hand worden genoemen. De rondvraag, die geen nieuwe gezichts punten opleverde, was spoedig ten einde, waarna de voorzitter met een woord van dank aan spr. en aanwezigen deze bijeen komst sloot. Het bestuur besloot verder nog dat de circulaires nu spoedig onder de werkge vers zullen worden uitgezet, en dat daarna een paar bestuursleden de werkgevers zullen bezoeken met het doel om deze in te schrijven voor de Bedrijfsvereeniging N.V.Z. Men neme dus van het laatste goede nota. Het voormalige café „Du Passage", eigendom van den heer J. Slikker Cz., en laatstelijk alleen nog maar door dezen be woond (het café is gesloten) is in eigen dom overgegaan aan den heer J. Rotgans. Anna Paulowna. Naar wij vernemen zal door het G.ER. aan den Schorweg, hoek Nieuwen Meer weg, een straatlantaarn worden geplaatst en zal één der bestaande lantaarns aan den Zwartenweg worden verplaatst, opdat de toegang tot den Nieuwen Meerweg beter wordt verlicht. Het door den Raad aan den heer A. Kramer, hoofd van School I, verleend eer vol ontslag zal ingaan op 1 Januari 1930, op welken datum de benoeming van den heer G. 't Hart, te Den Helder, als hoofd van genoemde school ingaat Breezand Ais Hoofd van de nog in aanbouw zijnde R. K. School, genaamd St. Joannes de Evangelist, is de heer Jh. Willemsen, te Bunnik benoemd. Voor rekening van den heer A. J. Bij waard zal aan den Meerweg een woonhuis met pakplaats worden gebouwd. Het be staande woonhuis wordt gesloopt De heer J. W. de Boer, aannemer te Zijdewind is met de uitvoering van dit werk belast. NAAI VEREEN, „DORCAS". Wegens bedanken van mevr. Gr. Kaan- Lont, als presidente van de Naaivereenl- ging „Dorcas", te Hippolytushoef, is als zoodanig gekozen mevr. G. Russelman- Sprenkeling, die hare benoeming aannam. CHRISTELIJK TEHUIS. Met ingang van 1 Deoember a.s. is de heer Joh. Rieft uit Alkmaar benoemd tot conciërge van het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers te Den Oever. Op Maandag 25 November aa. zullen in het Ohr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers weer eenige series gekleurde lichtbeelden worden vertoond. Voor de kinderen zal worden vertoond „De Negerhut van Oom Tom" en wel des avonds om 5.30. De toegangsprijs voor deze voorstelling bedraagt 5 cent. Des avonds vangt de vertooning om 7.30 aan „Bunjan's Christenreize", meer bestemd voor de ouderen. Hiervoor be draagt de toegangsprijs 10 cent. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Naar wij vernemen heeft de heer W. Nz. Heijblok zijn burgerwoonhuis aan den Molgerdijk, uit de hand verkocht, aan den heer Nan Lont Kz. BIJNA VERDRONKEN. Schipper Nan Lont Cz., te den Oever, werkzaam op een motorvlet van de M. U. Z. te Kolhorn, had het ongeluk, van de vlet in zee te vallen. Met veel inspanning wist hij zwemmende te blijven, doch be gon langzamerhand te zinken. Gelukkig werd hij nog bijtijds door personeel van een baggermolen in een roeiboot opge pikt en aan boord gehaald. De man was uitgeput van inspanning en werd na van droge kleeren voorzien te zijn, per auto naar lxu's gebracht. Thans ligt hij door overspanning te bed en is onder dokters behandeling. NIEUWBOUW. Door den heer Jb. Mooi te Noord- Stroe is aldaar een bouwterrein verkocht aan den heer Van Boven te Stroe, welke de bouw van een woonhuis op dat terrein uit de hand' heeft opgedragen aan den aannemer, den heer J. C. Klein te Hip polytushoef. Brand te Westerland. Gisterenavond verbrandde door onbe kende oorzaak de oude boerenwoning van den heer J. J. Rotgans, te Westerklief, bewoond door den heer J. J. Oldersma. In korten tijd was alles verbrand, de bewoners konden zich nog juist bijtijds redden, doch moesten den geheelen1 inboe del achterlaten. Huis en inboedel waren laag verzekerd. De heer Oldersma, welke voor korten tijd een winkel in koloniale waren had opgericht, had deze artikelen nog niet verzekerd, zoodat de ramp voor hem een groote schade is. DOOR HET DAK GEZAKT. Gisterenmorgen omstreeks half elf is de heer P. Glins, rietdekker, welke re paraties verrichtte op het dak van de woning van den heer S. de Vries, aan de Beltstraat, door het dak gezakt. De dokter, welke spoedig ter plaatse was, achtte het noodzakelijk, dat de ge troffene naar het ziekenhuis te Den Hel der vervoerd moest worden. De toestand van den patiënt was heden van dien aard, dat de familie telefonisch is opgeroepen. Politie Wieringen. Gevonden: een gouden zegelring en een bruin-lederen aktetasch met inhoud. Verloren: door een schoolgaand kind, een tasch met brood' en een paar pantoffels. Inlichtingen te bekomen bij den gem.- veldwachter te H.HoeL Schagen. ONRUST TE SCHAGEN. Althans ln den gemeenteraad. In de Dinsdag gehouden gemeenteraad van Schagen ging het bij de behandeling van diverse grondaankoopen uit het ge meentelijk grondbedrijf zeer rumoerig toe, zoodat de voorzitter de vergadering moest schorsen. De wethouder voor het grondbedrijf beschuldigde een raadslid van minder eerlijke practijken, waardoor het grondbedrijf schade zou hebben ge leden. Een motie van afkeuring tegen dit lid, hetwelk als makelaar in vaste goederen voordeelen zou hebben genoten lot schade van het grondbedrijf, werd wel ingediend, doch niet gesteund. Aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf werd 1000 M®. grond verkocht, met het oog op te bouwen kantoorgebouwen en ambtenaarswoningen ten behoeve van dit bedrijf. Visscherijberichten. P. A. De Genestet. 1829 21 November 1929 Heden is het 100 jaar geleden, dat te Amsterdam geboren werd Peter Augustus de Genestet, een onzer meest beteeke- nende oudere dichters. Hij verloor reeds vroeg zijn ouders en werd ten huize van zijn oom en voogd, den kunstschilder A. J. Kruseman, opgevoed. In 1852 wera hij proponent, ontving een beroep als pre dikant naar Delft en trad in hetzelfde jaar in het huwelijk. Zes of zeven jaar heeft hij daar gelukkig geleefd; een reis naar Parijs in 1857 verhoogde zijn levens genot. In November 1859 evenwel verloor hij zijn echtgenoote, en zijn geschokte gezondheid noodzaakte hem het leeraars ambt neer te leggen. Hij vestigde zich toen te Amsterdam, en bracht den zomer te Bloemendeal door. In den winter van 1860 op '61 werd hij door een keelziekte aangetast en ofschoon men op herstel hoop te in den daaropvolgenden zomer van zijn verblijf te Rozendaal bij Arnhem, in de nabijheid van de zuster zijner overleden vrouw, met wie hjj nieuwe huwelijksban den zou aanknoopen, die verwachting bleek ijdel te zijn: het verzwakte lichaam was uitgeput en den 2den Juli 1861, dus op nog geen 32-jarigen leeftijd, overleed de dichter. De Genestet wordt nog steeds gelezen. Hoezeer voor den tegenwoordigen lezer veel van zijn verzen verouderd zijn, om slachtig, conventioneel, ongenietbaar, een groote frischheid van geest kenmerkt ze nochtans, die zijn weldadlgen invloed nog geenszins heeft ingeboet. Vooral zijn blijmoedige wereldbeschouwing doet wel dadig aan. Hij was een beminnelijk en eerlijk man; een „groot" dichter, in de beteekenis van iemand, die in zijn per soon een geheel tijdperk zijner natie uit drukt aldus definieerde Busken Huet het begrip was De Genestet niet. Velen kennen zijn gedichten; menigeen heeft wel gelezen het welbekende: ,Een kruis met rozen", ook „Het Haantje van den Toren", de „St. Nicolaasavond" en nog andere. Tot slot geven wij hier een van zijn geestige versjes, „Egoismus" getiteld: Geef een meisje bruine lokken, Lippen, nimmer moe of bang, Om te kussen en te jokken Heel het lieve leven lang; Rozenblosjes, sneeuwen handen, Hemelsche oogen, elpen tanden, Ranke leest en vluggen voet; Armpjes om er in te vliegen, Of een kindje op te wiegen, En een. blij gestemd gemoed. Lieve hemel, hoor mijn beden, Geef 'haar zachtheid, stille trouw, En die duizend kleinigheden, Die zoo lief staan in een vrouw. Kleine zonden, teedre nukken, Die een gloeiend hart verrukken, Liefdes dartle poezij; Geef haar wat zich de engel denken En uw rijkste gunst kan schenken, En dan hemel, geef haar mijl En een paar zijner leekedlchtjes: Dat wie niet werken wil, niet etel staat [geschreven, Hjj die niet denkt, hij mag wel eten [maar niet leven. Of dit, dat wel voor onzen tijd geschre ven lijkt te zijn: Wat meer verdraagzaamheid! Voorwaar, De strijd wordt onbehaaglijk I Ook wij zijn wel verdraagzaam maar De rest is onverdraaglijk! en het vervolg daarop: Verdraagzaam was ik zeer! Toen heeft [dat volkje mij Voor onverschillig uitgekreten: Ti Werd boos, dat spreekt! en nu nu [vragen ze, even vrij: Of dat verdraagzaamheid moet heeten! Binnenland. 1393 tongen 487 kleine tongen 24 kisten schol I 37 kisten schol II 2 kisten schar schip gezonken. Tengevolge van stormachtig weer is Dinsdag op het Tjeukemeer een schip, geladen met aardappelen en op reis van Franeker naar Blokzijl, gezonken. De op varenden konden door een motorboot worden gered. De motorboot „Twee Ge broeders", van De Lemmer, zal trachten het schip te lossen. voorzichtigheid geboden. Bij het aanmaken van de kachel in haar woning aan de Rubroekstraat, te Rotter dam zijn vanmorgen de kleeren van juf frouw G. H. I. A. in brand geraakt. Met ernstige brandwonden is zij in het zieken huis aan den Bergweg opgenomen. misdrijf? Op 17 November is aan den Zuider Zee dijk ter hoogte van het Kinselmeer onder Amsterdam gevonden het geheel naakte lijk van een knaapje van naar schatting 5 jaar oud, licht blond haar, licht blauwe oogen, twee voortanden in de bovenkaak eenigszins ontstoken. erwondingen aan het hoofd toonen aan, dat misdrijf niet geheel uitgesloten is. Aan degenen die omtrent dit lijkje in- li «lndi 100 ]s»r onovertroffen het beite tuuldel M Bullrlcli-Zout fel.ietten 11.0,25 rn fl. '.20 Sleehl» echt in 1 we vetuekklng me 1 liet portret ven den uil» r Monstert »n ,r«n('0 T d verlegenwoon. H **1* lichtingen kunnen verstrekken wordt verzocht, zich te vervoegen aan het politie bureau Volewijkspark te Amsterdam Nd. ZIGEUNERS AAN DE BELGISCHE GRENS. Uit Roozendaal meldt men: Na eenige weken van rust probeeren de in Noord-België zwervende Zigeuners, opgejaagd door de gendarmen, weer in Nederland door te dringen. Dinsdagmor- gen poogde een troep onder Zundert de grens over te trekken, doch het gelukte niet. Aanstonds is de grensbewaking weer gewaarschuwd, en thans worden weer alle hoofd- en tusschenwegen aan de grens naoht en dag bewaakt. Deze bewaking ge schiedt door marechaussees, militaire po litiet, rijksveldwacht, gemeentepolitie en grenskommiezen. Van Tilburg tot Zeeland is de grens afgezet. HULPELOOZE VROUW GEVONDEN. Bewoners van de Oudezijds Achter burgwal te Amsterdam ontdekten Maan dagmiddag een alleenwonende 58-jarige vrouw, die in hulpelooze toestand ver keerde. Haar lichaam was overdekt met wonden, die van dien aard waren, dat overbrenging naar het Binnengasthuis plaatsvond. De vrouw verklaarde, dat zij op Zon dagmiddag bezoek had ontvangen van een Duitscher, dien zij op 20 jaar schatte. Deze heeft haar mishandeld. Of er iets gestolen is kon zjj niet zeggen. MISHANDELING. „Jan, Ik steek u doodT. Maandag heeft de pensionhoudster W., een weduwe van zestig jaar, uit de Gerard Scholtenstraat te Rotterdam op straat ru zie gekregen met den 65-jarigen J. T., die bij' haar in den kost is geweest. Daarbij heeft zij met een tafelmes naar hem ge dreigd en gezegd: „Jan, ik steek u dood". Zij is evenwel niet tot daden overgegaan, maar is dadelijk naar boven geloopen. T. is haar nagegaan en heeft haar op de trap met een voorsnijmes onder in den rug ge stoken. De, vrouw is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Tegen den dader is proces-verbaal ongemaakt. Buitenland. Ernstig auto-ongeluk. Twee dooden en 10 gewonden. Op den straatweg bij het Plattenmeer is een vrachtauto waarin van een uit stapje huiskeerende jongens van de Le- vente (gymnastlekvereenigingen) zaten, door een verkeerde manoeuvre van den chauffeur omgekanteld. De 25 inzittenden kwamen op den weg terecht. Twee hun ner waren op slag dood. Drie jongens zijn ernstig en zeven licht gekwetst. DE MONT PELEE OP MARTTNIQUE. Naar de sijsmografische wacht te Fort de Franoe op het eiland Martinique mede deelt, vlamden in den nacht van Zaterdag op Zondag lichtkegels omhoog uit de Mont Pelée, welke tot 5 uur 's morgens in kracht toenamen. De gouverneur heeft de bewoners der omliggende eilanden aan gemaand zich in veiligheid te begeven. EEN AARDVERSCHUIVING. Bij Bridgend in Glamorganshire heeft gisteren een aardverschuiving plaats ge had, waardoor een deel van den hoofdweg naar Swansea onbruikbaar werd gemaakt. Een goederentrein, die juist passeerde, derailleerde, doordat de rails afbraken, maar de machinist had het gevaar zien aankomen en slechts 4 wagens vielen om. Even verder, bij het stadje Neath, trad tengevolge der verschuiving echter een meer buiten zijn oevers en in zeven ge huchten moesten de bewoners tengevolge van den was van het water met ladders uit hun woningen gehaald en in Neath zelf in veiligheid gebracht worden. Overstroomingen in Wales. Heldendaden verricht Slacht offers te betreuren. In het Zuiden van Wales hebben over stroomingen de laatste twee dagen aan zienlijke schade aangericht. Er zijn menschen bij omgekomen en de ontbering is zoo groot dat de burge meester van Swansea besloten heeft, aan honderden gezinnen, die hun huls hebben moeten verlaten, hulp te verschaffen. Duizenden mijnwerkers zijn door de overstroomingen werkloos geworden. Er zijn heldendaden bij het redden van slachtoffers verricht. Een van de droe vigste episoden was het verdrinken van een ouden man die eerst eeri klein kind had gered, maar door den stroom werd meegesleurd toen hij een hondje op het droge wilde brengen. De overstroomingen zijn erger dan men ze in Wales in veertig jaar heeft beleefd en een gevolg van de buitenge woon zware regens der laatste dagen. AUTO RIJDT OP KINDEREN IN. Dertien gewonden, waarvan vtJf ernstig. In de Luitpoldstrasse te Erlangen is Maandag een onvoldoend verlichte auto Luxe autoverhuur-lnrlohtlng Moorman. Nieuwe wagens Laag tarief. O c O C 10 B o 'ff o P4 10 139 <16 11 82 <32 15 3 <37 16 1<7 «1 19 76 <66 33 125 <70 3< 123 472 35 63 483 43 100 490 52 174 493 68 165 517 81 122 523 92 162 524 113 168 532 131 175 537 134 86 542 138 193 543 144 198 544 165 25 547 166 173 551 204 190 558 262 22 581 286 105 582 297 159 593 299 184 594 307 197 607 313 185 610 319 188 624 321 176 631 331 194 635 339 69 644 354 64 657 367 29 661 368 199 668 371 110 683 381 145 688 384 4 692 387 40 694 407 107 695 411 39 700 o c X :p c ■*-» O c 21 729 142 752 196 760 179 762 37 767 14 768 98 770 136 781 137 782 89 784 16 794 10 805 66 806 128 821 65 824 81 826 94 829 62 831 47 832 13 844 34 850 43 854 88 858 186 859 149 863 59 878 30 887 157 889 90 894 187 896 180 900 52 901 131 905 91 907 126 912 138 913 106 919 70 920 130 923 58 948 o c 981 990 993 995 o c os :s? Ih o E 2 6 8 101 48 79 1002 167 1003 163 1008 78 1011 160 1014 135 1031 19 1044 150 1053 23 1062 68 1066 5 1068 31 1076 18 1080 112 1088 75 1091 104 1103 49 1107 55 1109 155 1112 134 1117 28 1118 67 1121 191 1122 93 1130 113 1134 9 1137 96 1141 152 1181 169 1'83 140 1185 120 1195 109 1196 154 1198 18 1209 144 1215 45 1220 164 1221 24 83 1225 74 12 1233 36 77 1254 53 95 1265 i81 156 1268 i92 143 1272 32 50 1278 ]33 178 1288 129 153 1322 72 183 1327 61 151 1330 46 41 1350 132 119 1357 166 127 1362 92 20 1373 115 80 1376 117 99 1379 124 15 1386 4*4 114 1388 35 141 1393 <2 11 1395 87 1 1397 108 97 1417 177 56 1443 57 27 1447 172 71 1450 103 170 1454 146 51 1478 26 60 1482 116 195 1483 2 189 1484 54 7 1488 148 102 1490 73 85 1491 17 171 1501 84 111 1533 161 200 1539 33 121 1544 118 38 1593 182 LICHTBEELDENAVOND. Tweederlel oordeel. V erdraagzaamheld. Dilemna. Aangebracht door korders: 19 Nov. ISIS tongen 395 kleine tongen 2 tarbotten 27 kisten schol I 37 kisten schol II 13 kisten schar Door haringvisscherrft 9 tal haring 20 Nov. ib Aangebracht door korders P. st. 1.150.50 0.30—0.15 M 8.50—6.00 P. k. 12.00—8.50 4.50—-3.50 2.751—2.00 P. tal 14.5012.00 p. st. P. k. 0.60—0.50 0.30—0.131 11.30—9.00 5.25—3.751 3.00—2.30 idaa g xuur Sp!Jivtrt»rlngsstorlnqsn

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10