KOMIITS GEKOOKTE «UI GEMENGD NIEUWS. *e minister aoht wederinvoering van het stulversport voor brieven teer wenaoheUjk. De geldelijke uitkomsten van het bedrijf laten echter, mede ln verband met de eischen, door de schat kist gesteld, voor het tegenwoordige zoodanige verlaging niet toe. De op 1 Nov. 1929 jl. in werking getreden ver laging der posttarleven «al, naar schat ting, tengevolge hebben een verminde ring van Inkomsten over een vol jaar van f 1.528.000. Bi) deze raming is uit gegaan v%n de veronderstelling, dat een vervoerstoenemlng van 10 °/0 het gevolg ervan zou zijn. Het stelsel van belasting betalen op postkantoren voldoet zeer goed; het ligt dan ook in de bedoeling de gelegenheid daartoe over het geheele land open te stellen. Wat betreft de bestelling van tele grammen met eztrakosten op het platte land, zoogenaamde bode-telegrammen, wordt opgemerkt, dat te dezen opzichte in de groote steden en op het platteland een zelfde gedragslijn wordt gevolgd. Dal de Invoering van het nieuwe tele- foontarief sterk atimuleerend zal werken op het aantal aansluitingen, is de ver wachting van de bedrijfsleiding. De vrij ingrijpende tariefsverandering moge haar schaduwzijde hebben, zij is nochtans noodig voor de gezonde ontwikkeling voor de telefonie, en verwacht wordt, dat men na verloop van tijd de voordeelen ervan meer algemeen zal waardeeren. Radio-zaken. SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Inzake de definitieve verdeeling van den beschikbaren zendtijd over de om roeporganisaties kan de minister geen beslissing nemen dan nadat do Radio- raad advies heeft uitgebracht. Verwacht wordt, dat dit advies thans spoedig zal worden ontvangen. Een spoedige verschijning van den alge- meenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 8 der Telegraaf- en Telefoonwet- 1904, welke tevens in uitzicht stelt een regeling ten aanzien van de contröle op de uitzendingen, wordt door alle daarbij betrokkenen nagestreefd. Ook omtrent deze laatste belangrijke aangelegenheid is het advies van den Radioraad gevraagd. Mocht tot rentevergoeding worden be sloten, dan zou vermoedelijk een stelsel worden gekozen, zooals verschillende buitenlandsche postgirodiensten hebben aangenomen, nl. 1, 8% of 15 cent per maand psr f 100 over de laagste saldi, welke in een halfmaandelijkseb tijdvak hebben uitgestaan. Er zullen dan slechts 24 bedragen per jaar behoeven te worden vastgesteld, waarnaar de rente zal moeten worden berekend, Naar het tegenwoor dige saldo van de particuliere rekeningen ad f 75 millioen kan bet bedrag }der rentevergoeding werden geschat op pl.m. f 450.000. Of de uit rentevergoeding voortvloeiende uitgaven voldoende zou den worden gedekt door toeneming van het algemeen saldo-tegoed der rekening houders, sou de ervaring moeten leereu. TWEEDE KAMER. Vergadering van 19 November, In de vergadering van Dinsdag was aan de orde de voortzetting van de beraad slagingen over Hoofdstuk IV (Justitie). Hierbij brengt de heer Sannea ter sprake de leekenrechtspraak, en de heer Duys ondersteunt de pleidooien van den heer Knottenbelt en mevrouw Bakker—Nort over het muziek-auteursreohi Ook bepleit deze spr. verbetering van de positie van het natuurlijke kind, van de methoden ter opsporing van misdadigers, de preven tieve hechtenis. De heer Rutgers van Ro zenburg komt terug op de kwestie van het muziekauteursrecht, erkent de bezwaren, die gelegen zijn in een afdoende regeling van het echtscheidingsprobleem. Mevrouw Suze Groeneweg houdt een pleidooi om in bepaalde gevallen de vrouw het beschik kingsrecht te geven over een deel der in- moeder in ouderlijke macht bij het kiezen komsten van den man, alsook aandeel der van een beroep, e.d. De heer Beumer sluit zich aan bij den aandrang voor wij ziging der auteurswet, heeft het over be krompen feminisme, zooals dat in het Voorloopig Verslag bij de echtscheiding besproken is en bespreekt vervolgens de kwesties der nationaliteit van de vrouw bij huwelijk, en bescherming van het gezin (huwelijksgoederenrecht). De heer Wijn koop zegt, dat de nieuwe huwelijkswet geving in Rusland de sexueele zedelijkheid in dat land zeer heeft doen toenemen, en wijst er op, dat het nieuw-malthusianisme door de wet niet kan worden tegengehou den. Het is een feit, dat de onzedelijkheid het sterkst is, daar waar de kerk het sterkst heerscht. Hij dient een motie in tot intrekking van de stakingswetten 1903. Mej. Frida Katz meent, dat de man hoofd van het gezin moet blijven, maar dat er van de huwelijkswetgeving niets terecht komt als er geen gelegenheid tot overleg tusschen man en vrouw wordt geschapen. Zij wenscht verder technische herziening van de kinderwetgeving en afzonderlijke regeling van de klnderrechtspraak. Daar entegen weerspreekt de heer Vliegen de uiting als zouden we tegenwoordig onze delijk leven. De criminaliteit neemt af, niet toe, maar we leven in een tijd, waarin een nieuwe maatschappij opkomt. Hij geeft van een en ander verschillende voor beelden. Daarna ls de Minister aan het woord. Hy bespreekt eerst de vraagstukken van burgerlijk recht, dan die van strafrecht, administratief reoht en tenslotte de prin- slplssls vraagstukken ontrent huwelijk en zedelijkheid. Hf) wil de bestaande regeling van het arbeidscontract toepassen op han delsreizigers en handelsagenten als eerste stap, om later misschien te komen tot een spocl&le regeling toot ftllo hoofdarbeiders. Inzake de regeling van de positie van het natuurlijke kind moet de grootst moge lijke voorzichtigheid in acht worden ge nomen. Uitbreiding van de competentie van kantonrechters ontmoet tegenstand by den Hoogen Raad. Omtrent de regeling der leekenrechtspraak moet spr. zich be raden. Het kinderrecht uit de wetgeving lichten en zelfstandig beschouwen, gaat ln tegen de Grondwettige gedachte. Te half zes wordt de vergadering ge schorst Luchtvaartdienst Des avonds Is aan de orde het wetsont werp inzake de instelling van een lucht vaartdienst. De heer Van Dijk wil, even als de heer Van de Bilt, liever wachten met reorganisatie. De Minister, die deze aangelegenheid van zyn ambtsvoorganger heeft overgenomen, geeft een overzicht van de verschillende werkzaamheden, welke aan het bureau luchtvaart zijn op gedragen en die zich meer leenen voor een afzonderlijken luchtvaartdienst. Hij is niet bereid het voorstel terug te nemen, beveelt het integendeel sterk aan by de Kamer. Het voorstel komt Woensdag in stemming. Daarna is hoofdstuk IX aan de orde (Waterstaat). Hieromtrent valt voor ons niets te vermelden. Vergadering van Woensdag 20 Nov. Het wetsontwerp tot instelling van een afzonderlijken luchtvaartdienst wordt aan genomen met 50 tegen 24 stemmen. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van justitie. Minister Donner vervolgt zyn rede. Tegen opruiing zal krachtig worden ge waakt. Bedelaars en landloopers behooren naar spr.'s oordeel in Veenhuizen, ook al hebben zy psychopatische neigingen. Aan neming van de motie-Wynkoop (intrek king van de stakingswetten) verdient geen aanbeveling. Het komt spr. voor, dat de heer Duys overdreef in zyn- betoog aangaande de op sporing van misdryven. Spr. erkent, dat de instructie in de moordzaak-Lans weinig bevredigend is geweest, doch dit ligt niet aan een gebrek aan bekwaamheid. De be volking der huizen van bewaring is sinds 1927 gedaald met 21.3 procent, zoodat in zake preventieve hechtenis wel rekening is gehouden met het nieuwe Wetboek v. Strafrecht. Wijziging van de Vreemdelingenwet acht spr. niet gewenscht; deze wet wordt liet verkeerd toegepast. Een monopolie ,nzake het muziekauteursrecht wenscht spr. niet; als het noodig is, zal hy in deze kwestie optreden. Persooiüyk is spr. een voorstander van doodstraf, maar een voorstel dienaangaan de zou practische beteekenis missen. In zake de echtscheiding geeft spr. aan, hoe wellicht eenige vergemakkeling kan worden verkregen. Optreden tegen dans-1 huizen ligt niet op den weg van den rijks- wetgever. Een groot bezwaar is, dat men in de handhaving van de zedelijkheid een daad van puritanisme ziet. De motie-Wijnkoop wordt verworpen met 52 tegen 19 stemmen. Aan de orde is de afdeeling burgeriyke rechtspraak. De heer Knottenbelt (lib.) bespreekt het adres van de classicale vergadering in Den Bosch, volgens hetwelk de rechtbank aldaar den eerbied voor de wet achterstelt by de Roomsche opvattingen. De heer Lingbeek sluit «ioh by dit betoog aan. De heer Florls Vos brengt naar aan leiding van de Giessen-Nieuw kerkzaak hulde aan het Amsterdamsche Hof, Me juffrouw Meyer behandelt de kinderhe- rechting, de heer Duys laakt het optreden van den minister van justitie in de zaak Giessen-Nieuwkerk, die z. i. te slap is. Deze rechterlyke dwaling had niet be hoeven te geschieden, als de menschen, die erby betrokken waren, eerlyk waren geweest. Hij gaat uitvoerig op een en ander in, o. a. de wyze waarop met het z.g. geheime dossier is omgesprongen, vraagt of het waar is, dat de Jong gelden ▼oor zyn doeleinden ter beschikking heeft gehad, en opzettelyk allerlei feiten heeft weggelaten, die konden strekken tot ont lasting van Teunissen en Klunder, en stelt nog een groot aantal vragen, o. a. of de Minister niet van oordeel is, dat de Jong uit 's rijks dienst moet worden ontslagen en wegens meineed moet worden vervolgd. Ons volk wacht op een daad van den Minister. Op de behandeling van het Amsterdamsche Hof mag geen woord van kritiek worden geoefend; die is eenvoudig schitterend. In de houding van den Minis ter ziet spr. het streven de zaak te laten doodbloeden. Wanneer de Minister niet het mes in de wonde zet, brengt hy een onnoemeiyke ramp over ons volk. Hij neme een spoedige beslissing. Ook de heer Boon bespreekt de zaak Giessen—Nleuwkerk. Dat de verdediging niets van het geheime dossier wist, acht ook hy hoogst bedenkeiyk. Hy keurt de sensatieberichtgeving van »Volk« en •Telegraaf» af. De Minister dient iets te doen; rechercheur De Jong kan niet worden gehandhaafd. De heeren Kortenhorst, van wynber- gen en Marchant voeren nog het woord. Eerstgenoemde is pynhjk getroffen door de critiek, door den Ministeruitgeoefend op d» wyze van handelen van den Presi dent ven het Amsterdamsche Hof. De heer van Wynbergen bespreekt het geval 's HertogenboBch, en mr. Marchant heeft het nog over Glessen-Nleuwkerk, en meent, dat een wyze van behandeling als thanB voor het Amsterdamsche Hof ge schiedde, geenszins uitzondering is. Spr. indruk van de leiding ls die van een eeriyk en nauwgezet rechter. Maar wilde het Hof de waarheid vèrnemen, dan moest een andere sfeer worden geschapen als te Dordt en Den Haag, de getuigen moesten voelen, dat zy thans gerust de waarheid konden spreken. Spr. laakt scherp de houding der regeering. Ten slotte bespreekt de heer Slotemaker de Bruyne nog het Bossche geval. De postvluchten naar en van Indië. Te Bagdad. Vertrek van het derde retour- vliegtuig. Het terugkoorende vliegtuig te Palembang. Vliegtuig boven New York verongelukt. DE TOCHT VAN DE R 101. Binnenland. Vier Nederlanders verdronken. Opvarenden van het s.s. .Stad Vlaardlngen". De namen der slachtoffers. locomotief ontspoord. Gisteravond omstreeks 8 uur is op het spoorweg-emplacement te Zaandam de locomotief van een goederentrein, welke in de richting Amsterdam reed, met 2 assen ontspoord, vermoedelijk tengevolge van een verkeerden wlMelstand. HET VERGAAN VAN DE „ADONIS". Een maand schorsing. Treinongeluk bij de Muiderpoort te Amsterdam. Groote vertraging In den treinenloop. Liefdesdrama. Met droevige gevolgen. DE ROTTERDAMSCHE BRAND STICHTER. Tot vier jaar veroordeeld. De verdaohte is veroordeeld tot een g». vangenlstraf voor den tijd van vier jaar en ter besohikklng van ae regeering ge- steld. Dood geslagen. ber weftl 1 geval van encephalitis na in enting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid gebracht. De Inbreker betrapt, maar ontsnapt Nieuwe Uitgaven. Burgerlijke Stand van Den Helder MeWeellogca van alwneenen mi4 Postchèque- en Girodienst Avcmd-vergadering. By de Konlnkiyke Luchtvaart-Maat- schappy is bericht ingekomen, dat het zesde postvliegtuig Dinsdagmorgen! om 7 u. 80 uit Aleppo is vertrokken en om 12 u. 45 te Bagdad is aangekomen. Te Jasfc. Het zesde poetvliegtuig naar Nederl.- Indië is gisterochtend om 5 u. 20 uit Bag dad vertrokken en om 10 u. 10 te Busjir geland. Deze plaats werd' verlaten om 11 u. 10, waarna de landing te Jask geschied de om 16 u. 45. De K. L. M. meldde o. a. gisteren Het vliegtuig P.H.-A.E.O., dat op 30 September door slecht weer is gedwongen tot een noodlanding te Satul, het zuide- ïykste punt van Siam, vertrekt vandaag (Woensdag) uit Bandoeng met als be stuurders Duimelaar en Tepaes. De oor- spronkelyke werktuigkundige Dunck is reeds teruggekeerd met het vliegtuig P.H.-A.E.N. met de bestuurders Fryns en Soer en is vervangen door Walewyn, die op de heenreis met de P.H.-A.E.N. te Akyab ziek werd, doch thans weer geheel is hersteld. De vertrekken uit IndiS waren oor- spronkeiyk vastgesteld op Dinsdag om de 14 dagen. In overleg echter met de Nederl.-Indisehe posteryen zyn zy thans gesteld op Woensdag om de 14 dagen, daar aldus een grootere gelegenheid be staat voor de beantwoording der mail ▼oor Soerabaja en ook een betere aan sluiting bestaat voor de correspondentie met den Oost-Indischen archipel. Aneta seint uit Batavia: Het vliegtuig van den regelmatiger, veertiendaagschen dienst is gisterenmor gen naar Amsterdam vertrokken. Er is 174 K.G. mail aan boord. Het derde retour-vliegtuig is gisteren om 11.18 te Palembang aangekomen, Een onbekend vliegtuig ls gisteren boven de stad New-York omlaag gestort en op het gebouw van de Ohristely ke jonge- mannenvereeniging terecht gekomen.' Het neerstorten van oen vliegtuig bid den boven de stad, wekte onder de zich op straat bevindende menschen ontzag- lyke sensatie. Tallooze personen zagen, hoe het vliegtuig van een hoogte van ongeveer 400 M. plotseling naar voren boog, om vervolgens in razende snelheid neer te storten, zoodat het ten slotte op het gebouw van de Christelyke Jonge- mannenvereeniging te pletter sloeg. Daar het in Amerika voorschrift is, dat iedere inzittende van een vliegtuig een parachute moet hebben, gelukte het den eenigen inzittende zyn leven te redden. De slag van het neervallende vliegtuig was mijlen in het rond hoorbaar. De gezagvoerder van het luchtschip R 101 heeft na den tocht van Zondag en gis teren verklaard dat de gemiddelde snel heid 60 mijl had bedragen. Hij is alleen hierom, na 301/» uur in de lucht geweest te zijn, teruggekomen, om dat hij niet in duisternis en mist op het terrein te Cardington wilde aankomen. Hy had echter genoeg brandstof by zich om nog op zyn minst 36 uur in de lucht te biyven. Voor het overige was hij zeer voldaan over den tocht. De directie der „Halcyon iyn'' te Rot terdam heeft Dinsdag uit Sydney een draadloos telegram ontvangen van den gezagvoerder van het as. „Stad Vlaar dlngen" meldende, dat tydenis een hevi- gen storm op de reis van Narvik naar Sydney vier anan over boord zyn gesla gen en verdronken. De slachtoffers zyn allen Nederlanders en afkomstig uit Rot terdam en Vlaardlngen. Een V. D.-berioht meldt nog nader dat een der slachtoffers is J. Hofman te Maassluis. De slachtoffers zyn: J. Hofman, boots man te Maassluis, J. van der Haven, ma troos te Rotterdam, A. Notmeyer, matroos te Vlaardlngen en A. Karaten, matroos «onder gage te Rotterdam. Onmiddellijk is uit Amsterdam een werk- wagen vertrokken het personeel is tot laat in den avond bezig geweest, de machine weer in de rails te brengen. Daar men als gevolg van dit ongeluk slechts de beschikking had over één spoor, heeft het personen- en goederenvervoer in beide richtingen aanzienlijks r raging ondervonden. Persoonlyke ongevallen zyn niet voorgekomen. De uitspraak: d© kapitein gestraft. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake het scheef vallen en zinken van het stoomschip' „Adonis in de Middellandsche Zee. De Raad is van oordeel dat deze ramp aan verschillende oorzaken is toe te schryven, doch dat onder deze oorzaken een voorname plaats inneemt de onoor deelkundige belading van het schip, waar- by de wettelyke veiligheidsvoorschriften in den wind zijn geslagen, derhalve een daad en nalatigheid van den kapitein, waardoor hem de aansprakelykheid voor deze ramp treft. De Raad beschouwt het vergaan van de „Adonis" als een ramp van zeer by- zondere beteekenis. Dat hier geen men- schenlevens te betreuren zyn geweest, is slechts een zeer gunstig toeval. Wanneer de weersomstandigheden minder gunstig waren geweest, zou hoogstwaarschijnlijk geen der opvarenden deze ramp hebben overleefd. Dat de Raad na alle omstandigheden van dit geval overwogen te hebben, ten slotte een schorsing voor niet meer dan één maand meent te moeten opleggen, vindt hierin zyn oorzaak, dat de Raad ten volle wil rekening houden met de moeilyke positie, waarin de kapitein zich bevindt by de belading van dergelyke schepen en den grooten spoed waarmede veelal gewerkt moet wordni. Ook hier echter is gebleken hoe noodig het is, dat de veiligheid altyd en overal boven alle andere belangen moet gaan. Gisteravond omstreeks kwart over vyf is by het Muiderpoortstation te Amster dam een spoorwegongeluk gebeurd, waar door het treinverkeer belangryk werd ontwricht. Nadat de trein gisteren om 17,03 uit het Gooi was aangekomen en door de passagiers was verlaten, reed hy zooals gewoonlyk voorby het station, om achter uit weer langs het perron van vertrek voor te ryden. Door een verkeerden wis selstand, waarvan de oorzaak nog niet geheel vast staat, reed de trein achteruit en kwam op een voor het station dood loopend spoor terecht. De trein reed met vry groote kracht op het stootblok in. Dit werd weggeslingerd en kwam op het achterstaande seinhuis terecht. De ach- teisie wagen liep omhoog en kwam met de buffers in het kolenhok van het wacht huis. Onder een hoek van 46° bleef de wagen, half in het seinhuis'ge 'oord, lig gen. Het huisje zelf werd ontwricht en de verbindingen met de uit dit seinhuis bediende electrische wissels en seinen werden voor een deel verbroken. Dientengevolge moest by de v«rschil lende seinen een wisselarbeider worden gezet en moesten eenige herstelwerk zaamheden worden verricht, alvorens de voornaamste wissels tenminste weer met de hand bediend konden worden. Een en ander had tengevolge, dat de van het' Centraal station komende treinen steeds met belangrijke vertraging het station Muiderpoort konden bereiken en dat dientengevolge vooral de verbindingen met het Gooi totaal werden ontwricht Sommige treinen vertrokken met ander half uur vertraging. Later in den avond kon de treinenloop weer min of meer op normale wijze geschieden. Voor men den in het huisje vastzit tenden wagon los kon trekken, moest men het huisje, dat lichteHjk voorover helde, aan verschillende kanten schoren. Gp de kermis te Stroobrugge (Belgische grens) nabij Aardenburg (Z.) had: Zondag een liefdesdrama plaats. De twee en twintigjarige B. J. van Vooren, arbeider, wonende te Aarden burg, had tegen den zin zijner ouders ver keering met een negentienjarig meisje aldaar. Na een woordenwisseling sprong het meisje in de Vaart, achterna gesprongen door v. Vooren, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Met veel moeite werd het meisje gered. Zij verkeert echter nog in levensgevaar. De twee-en-twlntlgjarige arbeider ver dronk. Zyn ïyk is tot nu toe niet gevon den. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan ln de zaak tegen den typo graaf, die zich aan verschillende brand stichtingen in den loop van 't vorig jaar, welke brandstichtingen veel opzien ln Rotterdam hebben gebaard, heeft schul dig gemaakt Zekere T. te Nymegen heeft Dinsdag, middag in zijn woning in drift den 72-ja- rigen V., die met T.'s vrouw uit zou zijn geweest, met een stoel de hersens inge- slagen. Het slachtoffer was dadeiyk dood. T. iheeïi zich by de politie aangemeld BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Encophall tls na taenttag In de^week van 10 tot en met 16 Novem- INBRAAK TE ARNHEM. Maandagnacht omstreeks drie uur be merkte een bewoonster van de St An^ thonielaan te Anhem, dat in de huis kamer lioht brandde. Zy wekte haar man, die opstond om hot licht uit te doen. Deze bemerkte, dat de deur naar het sousterrain openstond en ook de buiten deur geopend was. In de slaapkamer teruggekeerd opperde hij het vermoeden, dat er inbrekers in huis waren geweest, waarop de vrouw zich dadelyk naar de tusschenkamer begaf om in de linnen kast te kijken naar het geld. Dit geld was nog aanwezig. Terwijl zy zich omdraaide om dit haar man mee te deelen zag zij in een hoek van de tusschenkaaner eed man, die trachtte te ontvluohten. De vrouw dreigde hem met een vaas, waarop men gelegenheid had den inbreker te grypen. De vrouw begaf zich naar de nabijgelegen politiepost om hulp te ha len, maar toen deze kwam, was de inbre ker ontsnapt. De politie stelde een onder zoek in, doch vruchteloos. By nader onderzoek bleek, dat ook by de bitten was ingebroken. De heer des huizes daar vermiste Dinsdagochtend izyn jas en een pantalon, die in de nabij heid van de straat zyn gevonden. Er wordt niets van waarde vermist. Verschenen bij de N.V. Teulings* Uitgerer»- Maatschappij, 's-Hertogenbosch: No. 8 van de Uitgaven-reeks der R.K. Staatspartij, zijnde Prae-adviezen uitgebracht aan den Partijraad dier Partij betreffende het Militaire Vraagstuk in het Koninkrijk der Nederlanden. Deze prae- adviezen zullen in de vergadering van 23 Nor. 1929 worden behandeld. van 19 en 20 Nov. 1929. ONDERTROUWD: D. Prins en T. Wilner; J. A. Knaap en M. G. Jacobsz; O. Makelaar en M. Ybes; P. H. Kamp en E. M. Heesters. BEVALLEND. S. KostenTimmor man, z.P. Ch. Verhage—Smit, z. OVERLEDENW. Groot, 70 jaar. Met biydschap geven wy kennis van de geboorte van onzen Zoon LEENDERT JAC0B. Jb. VISSFR. H. VISSER—JIocqué. Den Helder, 21 N$. Langesteeg 1. 1929. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een lang doch geduldig lyden, onze lieve Man, Vader, Broer en Zwager, JAC0B TEERINK, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam, Wed. R. TEERINK— De Jong Den Helder, 21 Nov. 1929. Ie Goversdwarsstraat 14. De Heer en Mevrouw VAN DE VELOt—NEBBELlNG Si> gel No. 25, zullen gaarne bezoeken ont vangen op Zondagen 24 Nov en 1 D«c van 34u.30 n m. Ondergeteekende maakt hiermede bekend, dat hy a.s. ZATERDAG 23 NOVEMBER des middags te 2 uur zal openen een Vlschhandnl genaamd „DE VITAMINE" op de ZUIDSTRAAT 47, waar alleen verkrygbaar is primfi diverse soorten gerookte Vlscli, en heerlijke Zuurwaren, Rol- mops, Augurkjes, St. Jans uitjes, Worstjes, enz. Ook heeft „DE VITAMINE" prima geconserveerde, Vlsschen1 Fransohe, Portugeesohe en Noorsche Sardines, prima Zalm, enz. Te veel om op te noemen. Neemt U ook eens proef met myn prima zoute Haring. Beleefd aanbevelend, L. H. TOUWSLAGER. In donkere dagen helder licht door onze electrische rijwiellampen. B.K. Sterklicht. f 8.60 N.R.C. lamp10.60 Boschlamp 11.50 Bauerlamp11.00 Scarlachlamp 12.00 Alle lampen ook op termynbetallng verkrygbaar. N.R.C. ZUIDSTRAAT 72.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2