PUROL Pijnlijke Kloven gereden in een troep van 77 kinderen van werk, maar de telegraafmaatschappijen het opvoedingsgesticht Buokenhof, die in hebben in allerijl eenige sohepen gezon den Stadsschouwburg een kindervoorstel-den om de noodige herstellingen te ver- ling hadden bezocht en in gefloten gelede- riohten. ren terugkeerden. Dertien kinderen zijn gewond van wie vijf ernstig. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Meer dan honderd patlCnffgi moesten uit een ziekenhuis te San FVancisoo naar buiten worden gedragen. Er was brand ontstaan door de ontploffing in een Rönt- gena^deeling. Het vuur woedde op de tweede verdieping. Het aldus geteister de ziekenhuis was dat der universiteit vam Oalifornië. AARDSCHOKKEN IN DE VER. STATEN. Te New-York (stad) is de beving door velen opgemerkt, in den vorm van gerin kel van glaswerk, etc. Ook was in heel hooge huizen een schok waarneembaar, naar schade van eenige beteekenis is niet aangebracht. AANSLAG OP EEN SOCIALISTISCH LANDDAGLID. Naar uit Bruck a. d. Mur wordt gemeld, hebben Maandagnacht drie onbekenden getracht met revolverschoten den sociaal- denocratischen Landdagafgevaardigde Kdoman-Wallisch van het leven te beroo- DE MIST BOVEN ENGELAND. En zfjn gevolgen. In den mist van gisteren is het Duit- scae stoomschip Geheimrat Mahn, dat naar Immingham onderweg was, op het strand geloopen. De bemanning is gered. Bj Leeds zijn twee autobussen op elkaar gertd n. Twaalf menschen werden ge kwetst. VADER MET TWEE ZONEN OMGEKOMEN. Zondagavond is een onderwijzer uit St. Etieine bij Bayonne imet zijn auto in de Adotr gereden. Hij en zijn twee jonge zoom die met hem in den wagen zaten, zijn (m het leven gekomen. WAAROM ZOEBKOF GEARRESTEERD WERD. Nopens de arrestatie van Alexander Zoeblof deelt de politie te Bonn, op wie in de pers verscheidene keeren kritiek is uitgeoefend, thans mede, waarom zij' tot de arestatie is overgegaan. Behalve het geen reeds in de bladen is vermeld, zegt zij, iat Zoebkof beweerd heeft, dat hij Londrdags naar Cronberg zou gaan en er wëtd gevreesd, dat hij de openbare rust en ode zou verstoren. Bij zijn verhoor heeftZoebkof dan ook te kennen gegeven, dat hj als wettig echtgenoot, het recht eiscbs am over het lijk van zijn vtouw te bescWkken en dat hij h t wilde meenemen In dee omstandigheden moest tot arrest tatie worden overgegaan, terneer daar Zoebbf ook nog wegens andere vergrij pen oor den officier van justitie wordt vervcgd Daarenboven was te voorzien, dat Zebkof spoedig Duitschland voor al tijd au verlaten. DE BOMAANSLAGEN. Twee nieuwe arrestaties. Dar het onderzoek naar de bomaan- slaga bij Hannover bezwarend materiaal teger den burgemeester Vick van Rönne en dn landbouwer Lubmann uit Cltiss heefiopgeleverd, zijn beiden Dinsdag ge- arreieerd en naar Hannover overge bracht BRUTALE ZAKKENROLLER. Een controleur uit den trein gegooid. UiNemzedek verneemt uit Kolozsvar de ulgende geschiedenis. In een snel trein van Szatmar in Zevenbergen naar N«g;varad zag de controleur Ilie Vintilla een akkenroller in een coupé de porte- monaie uit den zak van een slapenden reiziger halen. Hij wierp zich op den diefsn riep tegelijkertijd om hulp, doch op btzelfde oogenblik snelden 2 mede- plictigen van den dief toe, pakten den «ontoleur en wierpen hem uit den trein. De ntusscben toegesnelde conducteur, die jetuige was van dit verschrikkelijke toonel, trok aan de noodrem, de trein stopc en men vond den armen controleur bewusteloos met gebroken ledematen in •en doedplas liggend. Men bracht hem naarhei hospitaal van Nagyvarad, waar i«hter op de operatietafel overleed. Van de misdadigers ontbreekt elk spoor, aanjezitn zij in de algemeene verwarring in <en donkeren nacht zijn verdwenen. TELEGRAAFKABELS GEBROKEN. Tusscben Amerika en Europa. Vin di 21 telegraafkabels, die Amerika metEuiopa verbinden, blijken er ten- minte tien gebroken of ernstig bescha dig te zijn als gevolg van een heftigen Bch-k vin den bodem van den oceaan op 18 November tusschen New York en Niuw Schotland. De draadlooze stations zij] dientengevolge te zwaar belast met Ingezonden mededeeling. (494) De zaak-Sklarek. Een nieuwe bijeenkomst der commissie van onderzoek. r conindsRie uit den PruisiBChen Landdag die een onderzoek instelt naar de zaak-Sklarek, is gisteren opnieuw bij eengekomen. Aan het verslag, dat Wolff geeft, is het volgende ontleend: Afg. Könnicke (D.-nat.) rapporteerde, dat de dossiers omtrent de kleiderver- wertungsgesellschaft zeer onvolledig zijn. Zelfs het contract mot de stad en de no tulen over de oprichtingsvergadering ontbreken. Uit het aanwezige materiaal blijkt, dat er reeds in 1920 een schandaal is geweest, waarvan de toenmalige direc teur Novarra liet middelpunt was, die toen ook is gearresteerd en ontslagen. Spr. doet daarna mededeelingen omtrent het wanbeheer bij de K. V. G., die hij met cijfers toelicht. Ook in h< t dossier omtrent de Berliner Anschaffungsgesell- schaft, die de zaken der K. V. O. over nam, heerscht de grootste wanorde en de belangrijkste stukken ontbreken. In- tusschen levert het aanwezige materiaal den rapporteur stof genoeg om felle kritiek te oefenen op de wijze, waarop de directie der B. A. G. de zaken heeft gedreven. Het rapport van Tapolski Oberregierungsrat Tapolski deelde ver volgens mede, dat op last van den opper- president tegen 14 ambtenaren een disci plinaire actie 'is ingesteld, welke even wel tijdens de instructie blijft rusten, in negen van de 14 gevallen is de be trokken ambtenaar geschorst Tapolski deelt verder mede, dat de Sklareks goederen, die zij zelf voor 1.4 millioen hadden geleverd, voor 600.000 mark hebben teruggekocht, waarvan zij echter slechts 280.000 mark hebben be taald. De firma had van het gemeente bestuur verlof aa' alle stedelijke bedrij ven te leveren, maar de desbetreffende verordening was zoo onduidelijk, dat zij algemeen werd opgevat als een order v au Sklarek te koopen. De bontmantel van Böss. Over de zaak-Böss zeide Tapolski, dat Sklarek hem indertijd zijn adres had opgegeven voor het geval hij een goed- koope bontjas noodig had. Mevr. Böss In t iimerde zich Titer dit aai bod en zij bestelde met toestemming van haar man bij Sklarek een nerz. De bontmantel werd aan het adres van mevr. Böss naar Gastein gezonden in t en pakket met een aange geven waarde van 6000 mark. De reke ning is gevonden, waaruit blijkt, dat de mantel de firma zelf 5000 mark heeft gekost. Toen na herhaald aandringen Sklarek de rekening aan Böss zond, bleek deze 375 mark te beloopen. Böss vond dit opmerkelijk laag, bij schatte zelf de waarde op 2500 mark, maar meende, dat de firma er niet meer dau de helft voor had betaald en dat hij met 1200 1300 mark den inkoopprijs kon vergoeden. Hij liet de firma 375 mark zenden en zijn vrouw schreef met zijn toestemming aan Sklarek, dat het voor haar pijnlijk was den bontmantel voor dien prijs aan te nemen, maar dat zij ter vereffening der rekening, van een nood lijdend kunstenaar voor 1300 mark een schilderij zou koopen. Böss kocht de schilderij en betaalde er 600 mark voor, een prijs, dien deskundigen voldoende achtten, en schonk 200 mark aan twee noodlijdende zusters zijner vrouw Andere betrekkingen tusschen Böss en Sklarek hebben niet bestaan, andero goedkoope goederen heeft Böss niet gekocht, ge schenken heeft hij niet ontvangen. De wethouders Göbel en Benecke daar entegen hebben niet alleen gratis klee- dingstukken en gebruiksvoorwerpen ge kregen, maar vermoedelijk ook geregeld geld. Burgemeester Schneider wordt even eens verdacht geregeld geld te hebben ontvangen, evenals burgemeester Kohl, die indertijd voorzitter van den raad van toezicht was. Hij heeft bekend ook een hypotheek te hebben gekregen. Wethouder Degener wordt verdacht met Sklareks de meeste zaken te hebben gedaan. Hij was de booze geest van Göbel. Men verdenkt hem behalve kleeding- stukken groote sommen gelds te hebben ontvangen. De bandietenstreek te Buffalo. Omtrent den brutalen bandietenstreek te Buffalo, waarvan we reeds het een en ander hadden gemeld, vonden wij nog enkele bijzonderheden. Men herinnert zich dat in genoemde stad aan een diner in de groote wereld, dat lang tevoren in de plaatselijke bladen was aangekondigd en waar de dames waren verschenen met haar kostbaarste juweelen, ongenoode ge maskerde gasten door het raam naar bin nen klommen, de heeren en dames tegen den muur plaatsten en toen al het geld en juweelen van de verschrikte feestvierders bijeen gaarden. De dinergasten meenden eerst met een grap te doen te hebben, maar waren spoedig uit den droom gehol pen. Het voorval speelde zich af ten huize van den heer John L. Carson Jr. De po litie heeft intusschen een arrestatie ge daan en meent alvast een der daders in handen te hebben. Ook bezit zij foto's van twee lieden, die van medeplichtigheid worden verdacht. De bestolene o.w. zeer rijke lieden hebben het er niet Bij laten zitten. Zij loofden een royaal be drag uit 105.000) voor de ontdekking en inhechtenisneming der bandieten. Bij aanwijzingen zal streng op de prioriteit van eventueel inkomende berichten wor den gelet. Een detectievenbureau te Buf- alo stempelt de inkomende mededeelingen af op uur en minuut, en alle stukken zul len worden in handen gesteld van een commissie van rechters, die ze zullen onderzoeken. De in hechtenis genomen verdachte is zekere Edward Shannon, een jongen van 21 jaar, die door velen van de 18 gasten is herkend ais een van de i zeven boeven. De buit, van deze heeren had maar eventjes 400.000 aan geld en preciosa bedragen. Een der gasten had Shannon het masker afgetrokken, het geen de latere herkenning mogelijk maakte. Hoe ruw deze boeven waren opgetreden blijkt wel hieruit dat een dame, die eerst dacht dat alles een grap was en een der mannen wilde ontmaskeren, onmiddellijk' tegen den grond werd geslagen. Een der aanwezige mannelijke gasten kreeg een slag op het hoofd met een revolver. In de oollectie portretten van boeven, onder berusting van de politie te Buffalo, kwam Shannon voor. Ook heeft men daar foto's van twee louche individuen, die rot Shannon veel samen „werken". Mon acht het zeer waarschijnlijk, dat zij tot de bende der zeven hebben behoord. voor den moedigen strijder tegen Schoon's glasruiten, plukte thans de wrange vruch ten van' deze verkwisting. HIJ kreeg een krasse vermaning van den officier over zijn optreden op zUn leeftijd te pruimen en werd, wat nog erger was, tot 80 boet» of 80 dagen veroordeeld. Soit. Uit het huis met de blauwe trap. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 19 Nov. Leerplichtwet: Adr. H., Texel, 10 boete of 10 dagen. G. D., Wielingen, 10 1 oete of 10 degen. P. v. G., als voren, 10 boete of 10 dagen. J. K., als voren, 10 oete of 10 dagen. E. K., ais voren, f 10 oete of 10 dugen. J. M., als voren, 10 oete of 10 dagen. Wirt P., als voren, 10 boete of 10 dagen. Baldadigheid: O. P., Warmenhuizen, iet ntvankelijk verklaard. „acht wet: I'. P. V., Schagen, 5 boete of 1 dag. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde: J. F. v. d. P., Amsterdam, geen straf op gelegd. J. F. v. d. P., 'als voren, geen straf opgelegd. J. F. v. d. P., als voren, 200 boete of 100 dagen. Nieuwe zaken: Bloedige mishandeling. De 22-jarige grondwerker Jacob B., thans te Den Helder woonachtig, is inder tijd bij verstek veroordeeld ter zake mis handeling met een mes van den getuige Hendrik Koers, dien hij in den nacht van 19 op 20 Augustus te Kolhorn, alwaar er_achte destijds een anderen Zuiderzee- werker met een knipmes in den arm had gestoken en bloedend verwond. Verdachte, die destijds niet ter zitting was versche nen, kwam tegen dit vonnis in verzet. De mishandeling is gepleegd in Set café van den heer Jonker. Verdachte erkende thans wel rret een hem onbekend persoon te Lebben gevochten, doch wilde niet toe geven, dat hij daarbij van een mes ge- brik had gemaakt. Hij had met een stuk van een bierglas geslagen. Door den rijksveldwachter v. Herpen, wiens assistentie was ingeroepen, werd eenige dagen later een knipmes, eigendom van verdachte, in beslag genomen. De ge wonde werd heelkundig door den plaat selijken geneesheer, dr. Werner behan deld, nadat Koers door v. Herpen naar den dokter was overgebracht. Deze achtte het waarschijnlijk, dat de wonde in den arm door een mes was veroorzaakt. Door den officier werd tegen opposant, reeds meermalen ter zake mishandeling tot gevangenisstraf veroordeeld, opnieuw 8 maanden gevangenisstraf gevorderd. A.s. week uitspraak, ook in de volgende definitief afgehandelde zaken. Misdrijf art 250 Wetb. r. Straf. Voor dit feit, bevorderen van ontucht bij minderjarigen, in dit geval zijn eigen dochtertje, en wel met een commensaal, stond nog terecht Lambertus W., los werkman te Den Helder. Uiteraard werd ook deze zedezaak, buiten tegenwoordig heid van publiek, berecht. Hierna sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 18 Nov. En de vrede was verre tusschen de bewoners des Eilands. De Tesselaar J. C. de R. leeft niet op goeden voet met zijn buurman, den slager B. C., hetgeen bleek uit de minder van genegenheid sprekende omstandigheid, dat de slager en diens geheele familie door den ietwat aangeschoten heer de R. werd uitgescholden en beleedigd. Waar van na gedane klacht, de' terechtstelling van mijnheer de R. en veroordeeling tot 20 boete of 20 dagen, volgens de regels van wet en recht plaats vond. Wel muzikaal, maar niet fün van vormen. Zonder eenig denkbare aanleiding werd op 5 Sept. mevrouw Jannetje B., de echt- genoote van den heer J. N. te Den Helder, op hoogst onaangename wijze bejegend door zekere heer F. B„ 'n artist op de harmonica, die vermoedelijk dit instru ment beter bespeelde dan zijn jammerlijk ontstemd mondorgel. Heel veel voordeel bracht deze solo hem niet op en hij mocht den politierechter wel dankbaar zijn, dat deze uit appreciatie voor de instrumentale kunst in 't algemeen, en met inachtneming van het geringe honorarium, dat musicus B. wekelijks bijeen kan zamelen, de straf op slechts 5 boete of 5 dagen bepaalde. Dat komt er van, als de lapjes van 25 Je op den rug groeien. De heer Jacob W. uit Oudkarspel, die in een vlaag van millionnairsovermoed dien rumoerigen nacht op den Ambachtsdijk niet minder dan 25 pop had uitgeloofd j |- Radio-Programma-jXj SPORT. VOETBAL Radiografisch Weerbericht nar waarnemingen verricht in den morgen van 21 November. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsob Meteorologisch Instituut te De BUt- Hoogste stand 771.8 te Memel. Laagste stand 734.5 te SeydJafjord. Verwachting: Meest matige Z.O. tot 5^. wind, aan vankelijk licht tot half bewolkt en weinig of geen regen, later waarschijnlijk 'tijde lijk toenemende bewolking en eenige regen, weinig verandering in tempera tuur. Marktberichten. Laatste Berichten, VORDERING ONTZEGD. De Haagsohe rechtbank heeft heden overeenkomstig de conclusie van den offi cier aan eischeres ontzegd de vordering van 50.000.ingesteld door de weduwe van Meer—Billet, wier echtgenoot in zijn café te Zundert in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 door twee marechaussees, die de drankwetoontrole uitoefenden, werd doodgeschoten. HET HAAGSOHE GRONBEDRIJF. Vier wethouders ontslag geno men. De begrootlngsdebatten geschorst Den Haag, 21 November. De Haagsche gemeenteraad heeft de motie-van Bere- steyn betreffende de grondpolitiek, in welke motie werd voorgesteld: verkoop als regel en erfpacht als uitzondering, en waarover j.I. Maandag de stemmen staak ten met 21 tegen 21, hedenochtend aan genomen met 2421 stemmen. In ver band hiermede hebben de wethouders Vrjjenhoef, Drees, de Wilde en van der Meulen ontslag genomen. Het heden aan gevangen begrootingsdebat is mede in verband hiermede uitgesteld. V8Q. verzacht en geneest men met Uitspraken zitting 12 November betref fende de volgende hooger beroepzaken: VRIJDAG aa NOVEMBER. Hi' '.-cvsuju» 1071 M. (vaa la.oo—6.oo n.xa. 298 M.) io.oo--io.i5 Morgenwijding. ij.,'s— -st.oo Concert door de Home- Kapel van -de Gebr. Elcmer en Belu Ruha. 2.052-45 Uitzending voor scholen. a-453.oo Gramofoonmuziek. 3.0014.00 Maak het zelf Cursus. 4.305-30 Orgelconcert door Willem Zonder land. 5.306.30 Van Dijk's Origineele Volendam mers en Henri Duramd. 6.30 Koersen van Vaz Dias. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.157.45 Radiocursus vanwege het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart. Spreker: C A. M. C. van Kasteel. 8.01 Grand Théatre Amsterdam. Uitzending van de eerste acte der Operette ,Rose-Marie van R. Friml. ïo.oo10.30 Frans Hulleman draagt voor uit werken van Herman Heijermans. 10.30 Persber. Na afloop: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 NCRV. Ziekendienst. 11.30—12.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.151-15 KRO. Concert door KRO-Trio. t.152.00 Gramofoonmuziek. KRO. 2.303.00 .KRO. Schooluitzending. -1.00'5.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.006.30 NCRV. Concert. Sopraan, hoorn, piano en orgel. 7.007.30 KRO. Cursus schriftverbetering. 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Cathechisatie. Onderwerp: An dere Gelijkenissen. 8.15 VPRO. Concert. Alt, piano en viool. 8.50 VPRO. Cursus. Onderwerp: Tagore als hervormer. 9.30 VPRO. Voortzetting concert. 10.00 VPRO. Muziekcursus. Onderwerp: Klas- sicisme en Romantiek. 10.20 VPRO. Voortzetting concert. ZATERDAG 33 NOVEMBER Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 n.m. 298 M.) 10.00io.is Morgenwijding, 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Aansl. van het Tuschinski-Theater Amsterdam. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje. Spreker: A. C. Bos over: Kinderuitzending. 5.30—6.00 Duitsch: Gevorderden en Conver satie. 6.01—7.45 Concert door het Omroeporkest. Stella Fontaine (chansonnière). 8.00 VARA. Toespraak. 8.15 VARA. Concert. Orkest en viool-solo. 9.ix> VPRO-Uitzending, 10.30 VARA-Varia. Daarna: Orkestconoert. 11.15 VARA. Gramofoonmuziek. Huizen. 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 11.30'I2.00 -Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert, door KRO-Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 3.304.00 Cursus Esperanto. 4.004.30 Katholiek Nijverheidsonderwijs. 4.305.00 Cursus Engelsch. 5.005.45 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Journalistiek Weekoverzicht. 6.006.05 Beursberichten. 6.057.30 Concert. Cinema-orkest. 7.308.00 Lezing over: Woningvraagstuk der groote gezinnen. 8.0011.00 Concert door Muziekorpt. Soll. 9.30 ca. Nieuwsber. II.0012.00 Vroolijk programma. Haven van Nieuwediep. 20 Nov. 1929- Aangekomen van Harllngen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". De „H.D. 57" is in de haven alhier binnen gebracht door de botters „H.D. 210" en „H.D. 110". Vertrokken Deensche motorkotter „Enterne" naar Colding. Ambachtsschool-nieuws CV .VA.) WA wint den toss. De bal wordt aan het rollen gebracht en na 20 min. spelen wist v. Ee den bal te krijgen, en zet prachtig in. 10 voor WA. Daarna een mooie kans van Hoek, onzen snellen rechtsbuiten, die misgekopt wordt. De keeper van WA is klemvast, waar WA een groot voordeel van heeft. Dan komt de rust en gaat in met 10 voor WA. WA brengt den bal aan het rollen. Na pl.m. 10 min. spelen weet Breezand gelijk te maken. WA speelt met al haar kracht, wat wel moet. De middenvoor van Breezand is steeds ge vaarlijk met den bal. Na een spel van 4 a 5 min. weet WA 21 te maken. De scheidsrechter leidde goed. Breezand speelde met 9 man. WA met 3 invallers. AMSTERDAM, 20 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 218 vette kalveren, ie kw. 1.30—1.30; ae kw. 1 l.io— 1.1a; 3« kw. 0.98—1.07: 42 nuchtere kalveren 14 22; 520 varkena: vleeschverkens (90110 kg.) 0.97—0.98; zware varkena 5»S>4X» cent; vette varkena 95—96 cent. BROEK OP LANGENDIJK, ao Nov. Bloemkool ie 1. f 16.10ao.60; bloemkool 2e a. 5—-7.20; wltkrop 1.80d.10 per 100 atuka; peen 1.501.80; roode kool 2.40— 4.80; gele kool 2.60—5.20; witte kool 0.90 'ij Deensche witte kool 1.50—a.60; uien 3.704.20; -drielingen a.60—a.80; nep 5 20; bleten 1.70—4.10, alle» per 100 kg. Aanvoer: 1400 atuka bloemkool, 4000 kg. peen, 2500 atuka witkro;-, 45,000 kg. roode kool, ai,000 kg. gele kool, aooö kg. witte kool, 46,000 kg. Deensche witte kool, 8500 kg. uien, 2350 kg. bleten. NOORDSCHARWOUDE, ao Nóv. Aangevoerd: 1000 kg. aardappelen: bl. aard appelen 3.20, bravo'a 2; 9200 kg. uien: uien 3.104.20, drielingen 2.502.60, grove 3.604.20, gele nep 3.10; 11.800 kg. peen: ie soort 1.602.40, kleine peen 0.901.40; 8300 kg. Deensche witte kool f 1.402.40; 31,000 kg. roode kool 2.404.80; 25,500 kg. witte kool 0.901.20; 1700 kg. gele kool f 3.30—3.70, alles per 100 kg. PURMEREND, 19 Nov. Kaasmarkt. 13 st. fabriekskaas 53! 8 st. boerenkaas 52.50 per 50 kg. In totaal 2.1 sta pels, wegende 17,000 kg. Handel vlug. 945 kg. boter 2.102.45 per kg. Veemarkt. 537 stuks runderen, w.o. 285 vette 0.801.10 per kg,; melk- en geldekoeien (237 stuks) 150375; 15 stieren, handel ma tig; 18 paarden 100200, handel stug; 20 st. vette kalveren 1.351.50, audel matig; 201 nuchtere kalveren, slacht 1340; fok 8— 28, handel matig; 362 stuk» vette varkens, voor de zouterij 0.800.83, voor de slacht 0.83-0.84 per kg., handel vlug; 31 magere varkens 30—40, handel stug; 294. biggen f 20—28, handel vlug; 856 schapen 3048; overhouders 1830; 184 ganzen 56; 14 zwanen 6.50—7; kipeieren 9 75'IIJBI'S eendeleren 6.75. ierveiling. Kipeieren a 911.80, 3598 stuks; 223 kipeieren b 6—8.0S8.70; Soa stuks eendeieren 7.10S.02. PURMEREND, 19 Nov. Coöpi Centrale eierveiling. (Weekbericht) 28057 stuks eendeieren 7.207.60 per 100 en 23172 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 7080 kg. 12.50—12.80; 65—66 11.60 .12.10; 6364 11.5011.90; 6062 10.40 —11.60; 58—59 10.40—11.30; 56—57 9-5Ö— 11; 53—55 9.50-10.80; 50—52 7—9.6o; 43—49 5-80—17.30. WARMENHUIZEN, 20 Nov. Gewone uien 4.60, drielingen 2.70, pee* f 2.10, Deensche witte kool 1.60—2.50; 2e soort 0.700.90, roode kool 2.104.70, 2e soort 1.702.50, witte kool 0.701, per 100 kg.; bloemkool 13.8015, 2e srt. 4 per 100 stuks. Schagermarkt van Donderdag 21 Nov. 4 stieren 200250; 24 getldekoeien magere 130310; 75 idem vette 205475; 6 kan- koeien 270340; 114 vaarzen 8s250; 43 graskalveren 6o110; 26 nuchtere kalveren 1530; 64 schapen vette 40.48; 320 over houders 26—32; 3 bokken en geiten 612; 25 varkens magere 3040; ,59 idem vette per kg. 0.790.81; 152 biggen 20—28; 28 konijnen 0503.00; 98 kippen I1.75; 20 eenden 11.60; haantjes 0.501.50; 76 k«. boter 2.102.30. Eierveiling. 15279 kipeieren: bruine 11.0011.20, witte 11.oa'ii.oo, kleine witte 7.008.30; 568 eendeieren 77.50. ALKMAAR, 20 Nov. Schei-veemarkt. Aangevoerd: 735 runderen, w.o.: melkkoeien 250—380; gelde koeien 210—1300; gelde vaarzen 120160; kalf- viiarzen 140260; 135 kalveren, w.o. stier kalveren 120180; graskalveren 80125. Handel goed. AMSTERDAM, 20 Nov. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1100 H.L.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7