RECLAME-AANBIEDING PULLOVERS en TRUIEN Kledingmagazijn HERMAN NYPELS Indringers. Schagen. Texel. Sport. Voor onze jeugdige lezeresjes en lezertjes. Wie zich vóór 1 JANUARI abonneert, ontvangt deze premie alsnog GRATIS van 4.50 vocrr 3.90 5.25 6.00 fl.75 7.60 8.00 4.55 5.10 5.85 6.40 6.80 Daarna hield hij een kort inleidend woord en verwelkomde den geachten spreker. iAan de hand van scherpe beelden, ging de heer Sohotvanger in hoofdlijnen het leven na dat de Christen door moet maken naar de teekening van Bunjan. Had Bunjan in onzen tijd geleefd, stel lig waren er meer beelden gebruikt die ons zouden spreken van den stillen strijd die elk geloovige wacht in de moderne samen leving. De goedgeslaagde lezing was onderbro ken door een korte pauze, waarin eenige liederen werden gezongen. Toen de lezing afgeloopen was sprak de heer S. J. Dokter een kort slotwoord en dankte inzonderheid den heer Schotvan ger voor zijn keurige, welverzorgde lezing. Verder sprak hij nog zijn waardeering over de opkomst der aanwezigen uit. Tenslotte liet hij nog zingen Psalm 116 vers 1 en sloot met dankgebed dezen prach- tigen avond. J.l. Vrijdagavond te ongeveer 11 uur hebben twee personen zich de vrijheid ver oorloofd binnen te dringen in een woon huis aan de Hofstraat te Den Oever, ver moedelijk in de veronderstelling verkee- rende dat de heer en de vrouw des huizes afwezig waren en zij daardoor een meisje dat in hetzelfde huis woont alléén zouden thuis treffen. De indringers waren brutaal genoeg het voordeurraampje te forceeren om zich zoodoende toegang te verschaffen. Toevalligerwijs t^as echter de vrouw des huizes wèl thuis, doch deze had zich tege lijkertijd met het inwonende meisje reeds ter ruste begeven. Argwanend geworden door het aan de voordeur veroorzaakte ru moer ging zij' eens op onderzoek uit en nog op de trap staande riep zij „Wie is daar?" Op deze vraag kwam geen ant woord doch een sterke lichtstraal van een electrische zaklantaarn werd op haar ge richt. Is het een wonder dat de vrouw dne schrik om het hart sloeg? Zij ijlde weer naar boven en riep vanuit het bovenraam om hulp. Omwonenden waren spoedig aan wezig doch van de indringers was geen spoor neer te bekennen. Eenige politie mannen begaven zich daarna met revol vers gewapend naar binnen, doch ook daar was geen mensch meer te vinden. Even la cerethert etaoin eatoi n later echter passeerde een tweetal mans- personeE die het blijkbaar boven hun waar digheid achtten te iraformeeren naar het geen er «an de hand was, ofschoon het voor Den Oever toch een zéér ongewoon ver schijnsel is dat er zoo laat op den avond een volksoploopje is. Deze personen werden dan ook even aan den tand gevoeld en het bleek al spoedig dat het vermoeden als zouden dit de daders zijn, juist was. Het was volgens dezen in derdaad de bedoeling geweest een bezoek te brenjen aan de meergenoemde jonge dame, d:e echter, zooals zij verklaarde, niet mt dat voornemen bekend was, terwijl bei de „Hewen" er blijkbaar niet op hadden gerekend dat de vrouw des huizes thuis was gelieven. Met dat al is het echter nog raadselach tig waarom beide jongelieden niet op de normale wijze getracht hebben binnen te komen en waarom zij op een door de wet niet geoorloofde manier zijn binnenge gaan. Overigens mogen zij' van geluk spreken dat de bewoner zelf afwezig was, want het is aan twijfel onderhevig of zij er dan, al thans voorloopig, ook zonder kleerscheu ren afgekomen. Ons werd nog medegedeeld dat deze on verkwikkelijke affaire in handen is gesteld van vrouwe „Justitia." OPENING INSTALLATIE-BUREAU „BERKHOUT". Op Zaterdag j.l. is door den heer Berk hout, in de Hoofdstraat te Hippolytus- hoef, een zaak geopend op het gebied van radio en electriciteit. Het woonhuis, dat bovengenoemde firma heeft aangekocht, is door den aannemer, den heer N. Poel, in een flink winkelhuis omgebouwd. Een groot pui, waarin bovenlichten, welke voorzien zijn van glas in lood, geeft het geheel met bovenwoning een fraai aan- zien. Wanneer we den ruimen winkel be treden, worden we geboeid door de zeer mooie collectie lampen, welke alle brand den. In den winkel is een fraaie, stofvrije étalagekast aanwezig. Een speciale radio étalage was dien avond aangebracht. Als het voornaamste was daarin tentoonge steld »en Philips Standaard' combina tie, we:ke ons deed zien en hooren de radiogfbied. De étalage wordt verlicht met Philips-Philirayarmenturen, de eerste. De eerste étalageverliohting op dit gebied is hiermede op Wieringen tot stand ge bracht. Lang» de wanden bevinden zich rekken waarop een keurcollectie van alle huis houdelijke gebruiksartikelen voor electri citeit waren uitgestald. Verder bevond zich in den winkel nog een electrische waschmachlne, welke ook zeer de aan dacht der bezoekers trok. Achter den winkel levlnden zich de kamer en de keu ken. In de gang bevindt zich de toegang tot de bovenwoning. Het goheele gebouw is voorzien van een keurig» electrische installatie, welke ons direct d(ed zien, dat deze onder vakkun dige leiding door de firma ls aangelegd, échter het gebouw bevinden zich het ma gazijn en een bergplaats voor huishou delijk gebruik. Verder is het Installatie- bureau aangesloten met Rijks- en Provin ciale telefoon. Het timmerwerk is uitgevoerd door den heer N. Poel en het schilderwerk door den heer W. Lont, beiden te Hippolytushoef. Met deze zaak is aan een groote behoefte op het gebied van uitvoering der bedrijfs- en huishoud-installatiën voorzien. Wij wenschen den ondernemer, den heer Berkhout, veel succes. Hippolytushoef is hiermede wederom een fraaie zaak rijker geworden. R.K. VOLKSBOND, AFD. WIERINGEN. Bovengenoemde afdeeling hield op Za terdag j.l. haar feestavond in het gebouw van den heer S. Veerdig te Hippolytus hoef. Om ruim 8 uur heet de eerw. geeste lijk adviseur allen hartelijk welkom, in het bijzonder de Tooneelclub „Excelsior", welke dezen avond zal opluisteren. Spr. deelt mede hoe men door ongesteldheid van een der spelers niet in staat was met een tooneelstuk voor het voetlicht te tre den. Een teleurstelling voor bestuur en leden. Direct echter was „Excelsior" be reid om deze voorstelling te geven, zoodat zij als gasten ons van hun spel zullen doen genieten. Na deze inleiding wordt op de gebrui kelijke wijze geopend. Na het zingen van het Bondslied werd opgevoerd het tooneel- spel „De Adelaar". Het stuk werd op schitterende wijze weergegeven. Het doet ons zien de verhouding tusschen patroon en arbeider, die door middel der organi satie wordt geschapen. Een stuk, leerzaam door de propagandistische waarde, wélke vooral voor den tegenwoordigen tijd van groot belang is. Wanneer wij een beschou wing van het spel der medespelenden zou den moeten geven, kunnen wij niet beter volstaan dan te zeggen, dat allen zonder uitzondering een spel hebben gegeven, dat af was. Dat eeni der rollen door afwe zigheid van een der spelers door den re gisseur moest worden gespeeld, was niet merkbaar. Het applaus aan het einde der bedrijven bewees maar al te goed, hoe de talrijke aanwezigen van het spel genoten. Aon het einde van het derde en laatste bedrijf nam de geest, adviseur het woord om de leden van „Excelsior" te bedanken voor het schitterende spel door hen ge geven. Door uw spel, aldus spr., hebt gii aan de talrijke aanwezigen doen zien wat vereeniging vermag. Na de aanwezigen te hebben opgewekt lid te worden van de vak- en standsorganisatie, en gewezen te hebben op de waarde van het lezen der Volkskrant, sluit de eerw. spreker den feestavond op de gebruikelijke wijze. In de pauze werd geoolporeerd met het par tijblad der arbeiders, de Volkskrant. Dezecavond is een groot succes gewor den voor de afdeeling, gezien de stamp volle zaal. Gaarne zien wij dan ook „Ex celsior" nog eens op Wieringen terug. Na afloop deelde de voorzitter mede, dat op Zaterdag 7 December a.s. een vergade ring zal worden gehouden, toegankelijk voor alle katholieken. Als sprekers zullen optreden de heeren v. d. Akker, Centraal Bestuurslid, en Jongeneelen, Inspecteur der Centrale Volksbank. Door deze spre kers zal respectievelijk worden behandeld de Ziektewet en het sparen bjj de Cen trale Volksbank. UITBREIDING KAAL H. RUMP. De houten salon in de Koningstraat naast den winkel van bovengenoemde firma is door dezen ingericht als een toon- kamer, speciaal op het gebied van muziek. De uitgebreidheid der instrumenten en grammofoonplaten doet zien, dat de firma aan alle eischen kan voldoen. Er is nog een étalage speciaal voor het bekende Gero-tafelzilver. Vooral in de komende weken, nu de vraag naar een degelijk cadeau groot is, kunnen wij niet anders doen dan een ieder aanraden eens een kijkje te nemen. KERKBESTUUR DOOPSGEZINDE GEMEENTE. De Vereenigdé Doopsgezinde Kerken te Barsingerhorn, Wieringerwaard en Scha gen, gevestigd te Barsingerhorn, hebben de volgende twee drie-tallen voor twee leden van het Kerkbestuur opgemaakt Vacature K. Roggeveen Dz. 1. Jb. Roggeveen Lz. 2. K. Roggeveen Jz. 8. Th. Roep. Allen te Schagen. Vacature Jb. Walboer Hz. 1. O. Rezelman Jz. 2. Alb. Kaan. 8. S. Vethman. Alle te Wieringerwaard. UITVOERING EXCELSIOR. Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Excelsior", directeur de heer P. Boom, een uitvoering In de „Zeven Pro vinciën". De zaal was tamelijk goed bezet. De heer Beumkes opende met een kort woord. Het deed hem leed, dat dit wellicht de laatste uitvoering van „Excelsior" is. Door huwelijk gingen een paar leden de vereeniging verlaten en het was niet ge makkelijk er andere voor in de plaats te krijgen. HIJ bracht den heer Boom en zijn vrouw dank voor alles wat zij voor „Excel sior" gedaan hadden. Het programma ver meldde een paar muzieknummers: „Ab- schied der Gladiatoren" en „Berceuse", welke onberispelijk werden uitgevoerd. Hierna zong de heer Visman „Offers". De heer Visman beschikt over een mooie, dui delijke stem, zoodat dit gevoelvolle lied goed tot zijn recht kwam. Daarna volgden „Soldatenliedje", „Flatterij" en „Trouwe vrienden" en gaf Mej. Annie Kuyper een aardige voordracht „Verliefde Lotje". Na een mooi stuk „FrOhlingsstandchen" volg de een korte pauze. Na de pauze kwam een aardig tooneelstukje in één bedrijf: „Het Dagboek", gespeeld door de dames N. Sohellinger, N. Bakker en A. Kuiper en de heeren W. Burger en R. Boom. Ook dit viel wel in den smaak van het publiek. Mej. A. Kuyper en de heer J. Visman gaven daarna een bijzonder leuke voor dracht: „Metamorphose", welke een lang durig applaus ontlokte. Nu volgden nog een tweetal muzieknummers: „Elnzug der Gladiatoren" en een Potpourri. „Excelsior" heeft weer eens getoond wat het kan. Jammer daarom, dat de ver eeniging niet kan blijven voortbestaan. Na afloop volgde een gezellig bal. De telegraafpalen, dl© langs den zeedijk staan, worden nu achter het dorp gebracht. Men hooopt, dat men daardoor met ijzel, minder last van gebroken draden zal krij gen, omdat de aanslag op de draden uit zee komt. VOETBAL. SuccMHBlainn- Wlcrlneen. Aan ae jongens en meisjes uit den Polder, uit Wieringen, enz. Wij hadden een aardig babbeltje voor jelui klaargemaakt om jelui mee te deelen, dat we twee leuke prentenboeken hadden liggen, die we cadeau gaven aan alle jongens en meisjes. Maar wat heeft me nou die rare zetter gedaan De heele boel door mekaar gesmeten, zoodat het begin van ons praatje weggebleven is. Gelukkig zagen we het nog en toen hebben we het dadelijk veranderd, maar er waren al een paar honderd kranten naar jelui toe. Want de trein die staat Zaterdag te puffen, en die wacht niet op de krant, dus moeten we vreeselijk hard hollen om klaar te komen. En omdat er nou jongens en meisjes zijn, die het verkeerd hebben ontvangen en die er misschien niet veel van begrepen hebben want het was erg raar, hoor I hebben we vandaag hetzelfde nog maar eens in de krant gezet. Nou moet je goed luisteren, daar gaat-ie Goede middag, jongens en meisjes, nou hebben we een hoek van de krant heelemaal voor jelui bestemd. We hebben iets te vertellen, dat je reuzenleuk zult vinden, en dat vader en moeder vast wel goed vinden. Verleden week kwam er een meneer bij ons met een wagenvol prentenboeken. Ze waren in twee soorten, een heette «Puzzleboek* en bevatte een heelenboel raadsels, het tweede was ge titeld »Spel-Boek« en daar kon je, met één en twee dobbelsteenen, allerlei aardige spelletjes mee doen. Drie kabouters zaten om een tafel en hadden er wat een schik mee. Nou, je begrijpt, dat we raar opkeken. «Meneer,zei een van de heeren van de redactie, »u is verkeerd. U moet bij Sinterklaas wezen, die zit al te wachten.» Maar die meneer schudde zijn hoofd. »Niks hoor,« was het antwoord, »Ik moet bij de Heldersche Courant wezen.* Nou, en toen vertelde die meneer, dat-ie een wagen vol van die boeken had, die bestemd waren voor de kindertjes van onze abonné's in Koegras, Anna Pau- lowna, Breezand, v. Ewijcksluis en Wieringen. »Kijk«, zei hij, »die jongens en meisjes vervelen zich straks zoo met die lange winteravonden. Ze kunnen niet meer buiten spelen, en waar moeten ze dan naar toe En weet je wat wij tegen elkaar zeiden? Jongen*, zoo zeiden we, «laten we de jongens en meisjes tot vriend houden I Ze worden hoe langer hoe braver, ze halen nooit meer nestjes uit, ze stoken geen vuurtje, ze vangen geen puistje, ze doen geen kattekwaad. De jongens trekken de meisjes niet meer aan d'r haren (de meisjes hebben ze tegenwoordig allemaal kort), de meisjes schelden de jongens niet meer uit... kcrtom, het is een oerdegelijk ras, die kinderen uit den polder en uit Wieringen, en wij zullen ze, omdat het zulke snoesjes zijn, dan ook maar eens verrassen net of we Sinterklaas zelf waren. En nu krijgen jelui allemaal zoo'n boek. In den loop van de volgende week worden ze verzonden, zoolang moeten jelui nog geduld hebben, hoor! Als vader nog niet geabonneerd is, vraag hem dan zich te abonneeren, dan krijgen jelui het boek nog. Nog wat, jongens en meisjes 1 Hoe vonden jelui het verhaal van de luchtreis van meneer van Emmen? Eenig, hè? Welnu, je kan het als boekje thans krijgen Vraag maar aan moeder of je het hebben mag. Het kost nu nog maar 40 cent, dus dat is een koopje, hè? Het is 67 bladzijden dik met 180 plaatjes en verhaaltjes» Jongens en meisjes van buiten de stad krijgen het toegezonden zonder prijsver- hooging. Maar je moet ons het geld er bij sturen, hoorl anders moeten we zooveel onthouden en daar zijn de dagen te kort voor. Dagl BON voor de toezending van ex. »De Luchtreis van de Pegasus*. Wonderlijke avonturen van den heer van Emmen en zijn reisgenooten. Ingesloten 40 cent (postzegels mag ook). Naam Adres Duidelijk schrijven, hoorl Zondag j.l. speelden Succes-adsp. en kregen op bezoek Helder-adsp. D. Om half elf blaast scheidsrechter Dol de elftallen in het vd*!- S heeft het windvoordeel. Het is een vrijwel gelijk opgaand partijtje. Het gelukt den H.- midvoor met een mooi schot io te maken, waarmede de rust ingaat. Na de pauze heeft H. het windvoordeel, doch S. pakt nu even beter aan en spoedig is de stand gelijk (ii). Uit een penalty maakt Dirk 2en even voor het einde wordt de stand op 31 gebracht en kreeg S. meer dan haar toekwam. H. had zeker een gelijk spel verdiend. Om 12 uur kwam Succes 3'Breezand 2 in het veld. Hier speelden weer een paar adspi- ranten mede. S. heeft het windvoordeel en al spoedig is het de kleine S.-midvoor, die den B.-keeper met een mooi schot het nakijken geeft (i—o). De aanvallen van B. zijn ook uiterst gevaarlijk. De B.-midvoor maakt ge lijk (ii). S. is het meest in aanval, doch de B.-verdediging is even te zwaar voor de B.- achterhoede. Toch maakt de S.-rechtsbuiten met een mooi schot 21. Even voor rust schiet dezelfde speler net over. Met 21 voor S. gaat de rust in. Na rust heeft B. het wind voordeel en zijn hun aanvallen dan ook ge vaarlijk. De S.-verdediging weet geruimen tijd stand te houden; B. weet even voor het einde echter gelijk te maken (2—12). Om kwart over twee blaast scheidsrechter Dol Succes 1Schagen 1 In. Let veld. Beiden zijn volledig. De Sch.-aanvoerder wint den toss en verkiest tegen den schuin over het veld staanden wind in te spelen. Direct volgt een vrijwel gelijkopgaande partij. Van beide kanten wordt flink aangepakt. Het veld is een beetje glad geworden, zoodat er nogal eens valpartijtjes ontstaan. S. maakt 1—0 en even later 2o. Sch., niet ontmoedigd, pakt flink aan; eenmaal schiet de Sch.-linksbuiten rake lings langs het doel. Uit een corner maakt Sch. 21. Bij een strubbeling voor het Sch.-doel maakt de S.-linksbinnen I. Hiermee is het rusten. Na de thee is S. direct in den aanval en moet Sch. alle zeilen bijzetten om1 erger te'voor komen. Ook de Sch.-aanvallen, hoewel niet talrijk, zijn gevaarlijk. Het is Kooij, 'die 41 maakt. Sch. komt er al beter in. Een corner op het S.-doel levert niets op. Dan krijgt Sch. een penalty te nemen; de Sch.-Xeeper schiet den bal tegen de paal. Even later maakt de Sch.-midvoor 42, dat geeft voor Sch. weer nieuwen moed en luid aangemoedigd door hun supporters, komen zij overweldigend opzettfen. De Sch.-rechtsbuiten schiet een bal op doel, welke de S.-keeper verkeerd beoordeelt, en de bal valt achter hem in het doel (4—3). S. be gint het gevaar te beseffen en wil graag haar voorsprong behouden en speelt met 4 man in de halflinie. Later komt S. er weer beter in en als scheidsrechter Dol, die een drukke dag had, einde blaast, heeft Succes een ver diende zege behaald. Scheidsrechter Dol, die alle drie de wedstrijden geleid heeft, komt zeker een pluimpje toe. Succes 2 speelde in Den Helder tegen HRC 4 en won maar met eventjes 7o, dus was het geheel voor Succes een schiterende dag; van de 8 punten kwamen er dus 7 binnen. Sparta-nieuwu. Schaawv Sparta van Schagen had Zondag weer een kwade dag. Sparta 1 speelde tegen Succes van Wieringen en bracht het tot een 43 nede?- laag; Sparta 2 bleef niet minder achter bij DOSKO van Oudesluis, uitslag o1. De jon-, geren hadden meer succes, Sparta-adspiranten en die van Vrone 2o. TER NAVOLGING. De voetbalvereenigin'g Sparta te Schagen heeft voor hare leden een ongelukkenfonds op gericht. Wij geven hier enkele artikelen ver kort uit het reglement terug. Wanneer een lid tijdens een wedstrijd of oefening op voetbalschoenen een ongeluk krijgt, zoodat hij zijne werkzaamheden niet kan verrichten, Heeft hij recht op een uitkeering uit het bestaande ongevallen-fonds Voor de uitkeeringen is het schriftelijk be wijs van een dokter noodig. Dit bewijs moet binnen twee maal 24 uur bij het bestuur zijn in gekomen. De uitkeering bedraagt 1.per dag, en wondt gegeven tien weken, indien de kas zulks toelaat. Tijdens den tijd, dat de uitkeering wondt gegeven, mogen geen werkzaamheden verricht worden, die invloed op de genezing kunnen hebben. Voor een ongeval, overkomen bij gewonen arbeid, zullen dezelfde bepalingen gelden. 'Men zal de gelden trachten te verkrijgen uit 10 p.ct. der contributie en inleggelden. ZWEMMEN. „HET Y" TE BRUSSEL. Een gelijk spel en een zware nederlaag. De A'damsche zwemvereeniging „Het Y" was Zaterdag en Zondag de gast van de „Royal Brussels Swimming Club", Brussel, als deelneemster aan de waterpolowedstrijden aldaar. De eerste wedstrijd werd door den nationalen kampioen met 122 verloren tegen de gastheeren, terwijl den daarop volgenden dag dezelfde zeventallen 66 speelden. Wat betreft het spel van Zaterdagavond mag gerust van een off-day van „Het Y" gesproken wor den, hoewel de Belgen superieur speelden. Maar alles lukte bij hen. Behalve deze waterpolo-partii speelden de Y-reserves tegen de „Royal BSC II", welke door onze landgenooten met 74 verloren werd. In de 6 X 50 M. wisselslag bezete „Het Y" de 3e plaats in 3 min. 35.2 sec. Ook In de estafette 5 X 50 M. werd de 3e plaats bezet, 2 min. 32.4 sec. HOCKEY. ZES HOCKEY-PLOEGEN NAAR BARCELONA. In de Zondag te Parijs gehouden vergade ring van de Fédération Internationale de Hoc key werd de Indeeling van het landentournooi te Barcelona als volgt geregeld: Deelnemende ianden: 1. Spanje, 2. Holland, 3. België, 4. Frankrijk, 5. Zwitserland, 6. Oostenrijk. Poule A: Spanje, België, Oostenrijk. Poule B: Holland, Frankrijk, Zwitserland.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7