E ^"tomalca Eetlepel enVoïk 10.55. van IXUlUpn, STADSNIEUWS. TWEEDE EN LAATSTE BLAD nofcSi'Nm GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 28 NOVEMBER 1929. 1)8. W. A. F. VAN DIJK Tengevolge van de aanneming van het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente Soheemda, zal da. W. A. F. van Dijk, voor ganger der Vereeniging van Vrijz. Herv. te Amsterdam, zijn taak aldaar einde December neerleggen. DE „SCHORPIOEN* AAN DE ZUIDSTRAAT. Op de plaats van de „Emma". Gisteren is de „Schorpioen", het schip dat jarenlang bij de Kazerne Onderzee- dienst, heeft dienst gedaan als torpedo-in structie-schip, van ligplaats veranderd. •De „Schorpioen" is n.1. naar de Zuid straat gesleept en heeft ligplaats gekre gen daar, waar vroeger Hr. Ma. „Tfrnm*" lag. Het schip blijft daar gestationneerd. Reeda de vorige week werd de kabel voor electriciteit doorgetrokken, zoodat direct aansluiting plaats kon hebben, terwijl ook. voor gas en water werd gezorgd. Aan boord1 van het sohip komen bul ten de état major, die uit 10 offiloleren bestaat, 270 onderofficieren en man schappen. De „Schorpioen" wordt 8 Deoember in dienst gesteld. VERDUISTERINGEN? RU de imarlne. Tegen den officier van administratie 2e klasse A. A. W. alhier, zijn ernstige vermoedens gerezen van verduisteringen van aan hem toevertrouwde rijksgelden tijdens het tijdvak, waarin hij belast was met den administratieven dienst aan boord van Hr. Ms. Jaoob van Heemskerck. Deze zaak is thans in handen van den fiscaal van den Zeekrijgsraad te Willemsoord. DE ARBEIDSWET IN HET SLAGERSBEDRIJF. In verband met de uitvoering van de Arbeidswet, heeft de Heldersche Slagers patroonsvereeniglng in haar laatste ver' gadering besloten, de slagerijen des Za terdags ten half 9 's avonds te sluiten. Onnoodlg te zeggen, dat de slagersge zellen dezen maatregel toejuichen. Niet alleen, dat hierdoor het tooh al lr einde van den werkdag een uur vervroegd wordt, maar ook omdat de gezellen daar door ook nog eenlge gelegenheid hebben zich voor den Zondag voor te bereiden. Deze maatregel kan echter alleen sla gen, indien de bevolking van Den Helder meewerkt. Groote aantallen ambtenaren, arbeiders, bedienden e.d. hebben den vrijen Zater dagmiddag. Hun vrouwen zijn dus in de gelegenheid vroegtijdig het benoodlgd» vleesch en de vleeschwaren te koopen. Het bestuur van den Ned. Bond van Arbeiders ln het Slagersbedrijf doet daar om een dringend beroep op u om vroeg tijdig uw inkoopen te doen, en vertrouwt, dat dit beroep niet tevergeefs zal zijn. N.V. HET SCHOUWTOONEEL. „Elias weet het beter!" Wij laten hier nog eenige mededeelin- gen volgen omtrent het Amerikaansche blijspel, aangekondigd onder bovenstaan- den titel, dat hier a.s. Dinsdag S Decem ber door het gezelschap Muaoh gegeven wordt. Musdh zelf vertolkt de rol van Elias; verdere rollen zijn in handen van Mary Smithuysen als Josie, Elias' doch ter, Ko van Dijk, Cor Hermus, Hein Harms, Co Balfoort (vermoedelijk), Bam de Vries, Carel Rijken, van Staalduynen, enz. Zoo als men ziet, de besten van het Nederlandsche tooneel. Elias, onbeschaaf de Joodsche sigarenwinkelier, met zijn droomen als man van fortuin, zijn dobbe len (op papier) met fondsen en graan, en met zijn warme hart, is een karakter, dat ons spoedig Inneemt. Hij is absurd en roerend, irriteerend en beminnelijk, en wij gunnen hem graag het kapitaal, dat hij door zijn eigenwijsheid meent te heb ben verloren en door een toeval behoudt. De rol wordt voortreffelijk vertolkt door Jan Musch, en het geheel is, mede dank zij het prachtige samenspel, tot een dol vermakelijk stuk geworden. BINNENBRAND. Vermoedelijk tengevolge van zelfont branding van den vloer onder den haard ontstond Maandagmiddag ten huize van den luit. ter zee Bax, Kanaalweg 165 al hier, een begin van brand, dat gelukkig met de slang op de leiding kon worden gebluscht. Het beneden-perceel, bestaand uit 'de lokaliteit U.S.O., beliep eenige waterschade. Ingezonden Mededeellng. (76T) „HELDER'S MANNENKOOR". Een mooi concert „f1® samenvattend, en zonder ln details af te dalen, een Indruk moeten geven van dit eerste wlnterconcert, dat „Helder s Mannenkoor" zijnen donateurs en genoodigden gisterenavond aanbood, dan is de kwalificatie „mooi concert" daar zonder eenig voorbehoud, op van toepassing. En dit „mooi" slaat op het werk der liedertafel zelf zoowel als op de samenstelling van het programma en de prestatie der soliste. Allereerst de samenstelling van het programma. Wanneer er belangrijke nummers op voorkomen als het sublieme „Sanctus" van Bern. Diamant, bet tecb- nisch-zware „Uitwijkelingen" van F. A. Gevaert, met zijr. moderne melodlek óf de beide juweeltjes „Het Lied van den Arbeid" van Wierts en „de Gravers" van Olman, dan stempelen die het con cert, naar onze meening, tot een plaat- selijk-muzikale gebeurtenis van primair belang. Hiermede is niets gezegd om trent de wedergave der nummers, al leen een appreciatie is het over het pro1 gramma. Van deze belangrijke summers er waren er nog meerdere, waaronder een humoristisoh koor van Olivier Koop waren Diamant's „Sanetus" en Olman's „de Gravers" de twee, wier wedergave op het in Juni gehouden concours te Rotterdam met den 2en prijs bekroond werd. En vanzelve komen wij hierdoor op den zang. Zóó, dat beide nummers, ge steld zij waren gisterenavond voor con cours gezongen, wederom met een twee den prijs zouden zijn bekroond, was de zang, al kannen wij niet vergelijken, zeer ■eker niet. Daarvoor was de inzet van het 'Sanotus* te onzuiver. Maar eenmaal inge- songen, hoeveel moois was er 1» het eerst genoemde en hoe prachtig van klank en zuiverheid was bijvoorbeeld het slot van »de Gravers* I En wat de rest betreft, het technisch zeer hooge elseben stel lende 'Uitwijkelingen* werd sterk en zuiver weergegeven, en ook Wierts' 'Lied van den Arbeid* had een over 't alge meen® goede vertolking. Geopend werd met een liedje van Abt, 'Serenade*een van die lieve, tamme dingetjes, zoo bij uitstek geschikt een koor over de too neelkoorts heen te helpen. E* het tweede was »Rozentijd« van Ludwig Liebe. Besloten werd, zooals we al zeiden, met een humoristiseh koorwerk van 01. Koop, «Taaipotpourri*, dat we evenwel niet meer hebben gehoord. Samenvattend, kan 'Helder's Mannenkoor* zeer tevreden zijner ls ijverig gerepeteerd, er is met animo en liefdel gewerkt, en wij willen van deze plaats gaarne een beroep doen op zangers om zich bij het koor aan te sluiten. Vooral tenoren, het groote strui kelblok, zouden zeer den goeden indruk kunnen verhoogen. Punt 8de soliste. Feitelijk is ook dat ln twee woorden gezegd: haar optreden was eene openbaring. Een statige vrouw met de typische kenteekenen der alt, donker, forseh, lang. Met een krachtig, omvang' rijk, warm en innig geluid. Hoe ver haar stemregister zich uitstrekt, is ons niet bekend, feit is het, dat zij even gemak kelijk in de hooge registers zong als in de laagte, en volstrekt niet met falsetstem of, zooals men wel eens hoort als het wat erg in de hoogte gaat, schreeuwerig of gillerig. In alle registers was de stem van mevrouw Victoria Binnendijk (Gro ningen) beschaafd, voornaam, prettig om te hooren. Zij zong een aria van Gluck (Ihr Götter ew'ger Nacht uit de Alceste), een van Max Bruch uit diens „Odysseus", een lied van Gustav Mahler (loh ging mit Lust), van Kor Kuiler een subliem liedeke „Ich glaub' ieber Schatz" met een typische, lichte begeleiding, waarvoor de accompagnateur, de heer Leewens, een speciaal applausje kreeg uit de zaal, en na de pauze een tweetal Hollandsche nummertjes, van Zweers en Cath. van Rennes, welk laatste „Out Lieken" zij bisseerde. Zij zong dit alles met een gemak, een spontaneïteit, een warme innigheid, die het publiek in vervoering brachten, en het deden uitroepen: „Zóó elke veertien dagen een soliste, dan ware het leven nog de moeite waard 1" En wilt u nu, na al het bovenstaande, nog een samenvatting van wat mevrouw Binnen dijk ons gaf? Welnu, ik kan niet beter doen dan den laatsten regel van Kor Kuiler's juweeltje voor u afschrijven „Stlss, sfiss war es doehl" Dat ln de pauze nog een aantalsteun- bonnetjes verkoeht werden, spreekt, voor wie de groote en grootsche plannen van Helder's Mannenkoor voor het volgend jaar kent zooiets van een gouden bruiloft vanzelf. En dat de vereeniging door enkele harer leden, die, behalve zang-, ook nog andere artistieke capaci teiten bezitten, fraaie wandteksten heeft laten vervaardigen, die overal opgehangen worden waar mannen tezamen komen, moet ook nog vermeld worden. Natuur lijk zijn ze bedoeld om te worden gelezen en natuurlijk om daarna in toepassing te worden gebraeht. Met andere woorden: het ls te doen om leden en donateurs, en die moeten voor een vereeniging als deze in massa toevloeien. Dan krijgen we nog meerdere van deze eoncerten. Een volle en enthousiaste zaal woonde het eoncert bij, dat een vlot verloop had. BEWAARSCHOOL TUINDORP. Adres van Volksonderwijs aan den Raad. Door het bestuur van „Volksonderwijs", afdeeling Den Helder, is aan den Raad verzocht over te willen gaan tot de stich ting van een school voor voorbereidend onderwijs in het Tuindorp. Het adres is vergezeld van eene Me morie van Toelichting. Toen de vereeniging „Woningstichting" ongeveer 15 jaar geleden overging tot het bouwen van een zoo groot aantal woningen ia een gedeelte varfDem Helder, zoo ver Ji'wuti mcdd pet Mi tAecMs VtMmt8T-M. gelegen van het centrum en slechts door open wegen vanuit dit centrum te berei ken, heeft zij o. i. een zaak over het hoofd gezien, n.1. de uit dien bouw voortvloeien de noodzakelijkheid om te zijner tijd te komen tot stichting eener school voor voorbereidend onderwijs. Onze vereeni ging heeft gemeend, toen van de zijde van „Woningstichting" niet in deze richting gearbeid werd, te moeten trachten een der gelijk instituut in het afgelegen gedeelte onzer gemeente te vestigen. In haar afdeelingsvergadering van 9 December 1924 werd overgegaan tot het stichten van een comité, bestaande uit het bestuur der afdeeling Den Helder van „Volksonderwijs", aangevuld met eenige belanghebbenden. Aan de door haar deskundigen vóór- lichter ingediende plannen inzake den toe- komstigen bouw eener fröbelschool tot een bedrag van f 80.000 werd door deze ver gadering haar goedkeuring gehecht. In principe was dus tot bouw besloten, maar de financleele zijde baarde groote zorgen en was oorzaak, dat voorlooplg van bon wen niets kon komen. In een gecombineerde vergadering van de maatschappij tot nut van het algemeen, afdeeling Den Helder, en onze afdeeling, brachten wij ons plan naar voren, doch ook bier moest geconstateerd worden, dat de liefde platonisch moest zijn, daar ook de geldmiddelen van 't Nut niet gedoog den, ook maar een geringe uitgave toe te laten. Op allerhande wijzen 3s door ons ge tracht geld bij elkaar te krijgen. Tot he den, November 1929, mocht het ons ge lukken, slechts een bedrag van 600 bij een te brengen. Een van de wijzen waarop wij geld kon den verzamelen, is een door burgemeester en wethouders goedgekeurde verloting ge weest. Toen wij ten tweeden male voor dit doel bij dit college aanklopten, heeft dit gemeend, dit niet te moeten toestaan. Zonder deze beslissing aan kritiek te on derwerpen, meenen wij te mogen conclu deeren, dat voor ons eigenlijk de verdere weg tot voortgang in deze is afgesneden. Het stichten van een bewaarschool wordt echter bij den dag gebiedender. Nu toch moeten de kleine peuters door weer en wind naar de Vischmarkt of naar de Laan. Zulk een toestand is onhoudbaar, temeer daar de veiligheid voor do kleinen zeker niet verbeterd is, o. a. ln de buurt van den drukken overweg, terwijl straks na de doortrekking van den weg naar Julianadorp het verkeer intenser zal worden. Wij hebben met de „Woningstichting" gecorrespondeerd inzake het eventueel bouwen' eener school voor voorbereidend onderwijs, maar genoemde stichting meen de daartoe niet te behoeven over te gaan. Nu de gemeente hoogst waarschijnlijk overgaat tot het bouwen eener openbare school aan het Tuindorp, zou het mis schien wel mogelijk zijn, daaraan meteen te verbinden den bouw van een school voor voorbereidend onderwijs. Het adres ls verder vergezeld van een naamlijst van toekomstige leerlingen. Binnenland. De dijk van den Willem-Anna-polder. De schade aan den Scheldedijk van den Willem-Anna-polder (Zuid-Beveland) ls heel ernstig, zoodat de landbouwers, wier bedrijven in dien polder liggen, hun vee reeds in veiligheid hebben gebracht en bun huisraad naar de zolders hebben verplaatst. Zaterdag kon door den bevigen wind niet veel aan den dijk gedaan worden, doch Zondag was men met een 150 man hard aan het werk, en werd o a. een zinkstuk neergelaten. Een en ander trok zeer veel bekijks, zelfs van vrij ver af was men naar de bedreigde plaats ge komen. De strijd der Zeeuwen tegen hun erfvijand, het water, duurt nog steeds onverzwakt voort. Auto-ongelak bij Rijksdorp. Twee personen gewond. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur had een vrij ernstig auto-ongeluk plaats op den Katwijkscbeweg, juist bij de bocht, waar men in' de richting Rijksdorp af slaat, .ter hoogte van den weg naar het Wassenaarsche Slag. Een dame, mej. Nancy van Harencar- spel, aan het stuur gezeten, moest uit wijken voor een uit de tegenovergestelde richting komenden auto, verloor haar tegenwoordigheid van geest, nam de bocht verkeerd, slipte en reed met betrekkelij ke groote vaart tegen een boom. De stuur- kolom werd o.a. verbrijzeld, waardoor de dame zelf niet ernstig aan band en lippen werd verwond. De naast haar gezeten heer H. Romon- de Righardus kreeg een vrij ernstige wond boven en aan het linker oog. Beide ge wonden zijn naar het r.k. ziekenhuis in Den Haag vervoerd. HET ONTVOERDE KIND. In aansluiting aan ons bericht betref fende de ontvoering per auto en daarna per vliegmachine van een achtjarig meisje te Laren kan nog worden geméld, dat alle nasporingen tot heden tevergeefs zijn geweest. Mr. F. Heemskerk, de raads man van den heer S., vader van het kind, verklaarde, dat van den termijn van zes maanden, dien den vader is toegewezen, eerst vier maanden zijn verstreken, zoodat z. i. met vermijding van nadere juridlsohe uiteenzettingen mede in verband met het voogdijschap van den vader, mag zeggen, dat de moeder voorbarig heeft gehandeld. DE „STAD VLA ARDEN GEN" Zaterdag is het Nederlandsche stoom schip „Stad Vlaaidingen" te Sydney, in Nieuw-Schotland, aangekomen. Men weet dat vier man van de equipage den 17den dezer bij de Straat van Belle Isle door een groote golf overboord zijn geslagen. Een matroos die gewond was is thans in het ziekenhuis te Sydney opgenomen. Reuter meldt verder, dat het schip in een orkaan geraakte en dat op een oogenblik een golf van schrikwekkende afmeting over het dek heensloeg, waar vijf matro zen bezig waren, een luük, dat reeds door de zware zee beschadigd was, te herstel len. Vier hunner werden door de golf meegesleept. De officieren op de brug dachten dat het sohip naar den kelder ging, maar van lieverlee kwam het weer uit het waterdal boven en was het weer te besturen. De gewonde matroos was toen de golf overboord sloeg, onder een wlnohe klem geraakt en heeft daaraan zijn behoud te danken gehad. HET DRAMA IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. Het O. M. bij de rechtbank te 's-Gra- venihage heeft Zaterdag tegen B., ver dacht van moord, subsidair doodslag, meer subsidair dood door schuld, op zijn echtgenoote, gepleegd in de Faber van Riiecmsdijkstraat in den Haag, 12 jaar ge vangenisstraf geëischt. Het O.M. nam niet als bewezen aan den voorbedachten raad, wel achtte het bewezen het opzet, zoodat wegens doodslag bovengenoemde straf werd) geëischt. EEN MOTORBOTTER LEK GESTOOTEN. Van Terschelling meldt men: Zondagnacht is met defecte machine bin nen gebracht de motorbotter UK 170. Dit vaartuig had Vrijdagmorgen reeds mal heur gekregen; het probeerde toen alleen op de zeilen binnen te komen, maar dit ging slecht, en toen het scheepje Zondag avond 'bij het binnenkomen van het Noord oostgat aan den grond stootte en zwsar be gon te lekken, besloot de schipper om as sistentie te seinen door aanhoudend te stakelen. Deze seinen werden onmiddillijk door de kustwacht opgemerkt en doorge geven. Aangezien men veronderstelde, dat een loods werd verlangd, werd direct de loodsboot uitgestuurd, die den botter vei lig binnen bracht. FAMILIEKWESTIE. Te- Schafhousfcerzijl, onder de gemeente Winsum (Gron.) is een familie-oneenig- heid op een niet alliedaagsche wijze in let terlijken zin uitgevochten. De familie R. kreeg Vrijdag bezoek van vier familie leden, die, toen de deur voor hen gesloten bleef, zich toegang verschafte door de deur met een Juffer" stuk te rammeien. Eenmaal binnen, namen ze mee, wat hun dienstig leek, en zoo trokken zij na niet bepaald zachtzinnig te hebben afge rekend met de bewoners af onder het meenemen van koeien, een paard, een naaimachine en dergelijke. De inmiddels om' hulp gerequireerdie politie verleende assistentie aan de familie R. en maakte proces-verhaal op tegen de drie mannen en een vrouw. VervRlschingen tot een bedrag van f 15.000 De procuratiehouder van de Effecten- en Handelsbank voortvluchtig. Naar de Haagsche Ort. verneemt, zou den door den bewindvoerder in de voor- loopige surséance van de met de Provin ciale Bankvereeniging nauw verbonden Effecten- en Handelsbank vrij ernstige onregelmatigheden is de boeken zijn ont dekt. Het vermoeden bestaat, dat de procu ratiehouder der bank, zekere K., (niet te verwarren met den directeur, wiens naam ook met een K. begint), in een tijdsverloop van 5 jaar verschillende gefingeerde be dragen heeft geboekt op de rekening van een gewezen cliënt der bank en de aldus verkregen gelden ten eigen bate heeft aangewend. Het ondorzoek naar de juiste toedracht der zaak wordt ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat K. sinds eenige dagen voortvluchtig schijnt te zij». Op het oogenblik wordt een uitgebreid onderzoek der boeken ingesteld. Het to taal bedrag der tot dusver vastgestelde vervalschingen zou ongeveer 115.000 be loop en. Tot dusver ls van deze knoeierijen nog geen aangifte bij de politie gedaan. Het is echter niet onwaarsehijnlijk, dat de politie eerlang termen zal vinden om ambtshalve in te grijpen. LUXE AUTOVERHUUR MOORMAN Garage Brakkeveldweg 62 Tel. 470 Nieuwe wagen» Lang tarief KOLENDAMPVERGIFTIGING. Toen Zaterdagochtend do heer W. van den nachtdienst op do mijn Julia te Ubaoh over Worms thuiskwam, vond hij de dour gesloten. Hij drukte een der rui ten in en verschafte zich op deze wijze toegang. De man vond zijn vrouw en vier kinderen bewusteloos; zij waren vergif tigd) door kolendamp. Zaterdagmorgen was do toestand van vrouw en kinderen nog ernstig. EEN BLOEDDORSTIGE) HOND. Te Weert werden Vrijdagnacht ruim honderd Chlnchila's-konjjnen van den p elskonijnenfokker P. door een hond dlood gebeten. Mislukte moordaanslag op een Nederlandschen priesterte Rome. Een Zweedschie dame poogt aarts bisschop-titulair mgr. dr. J. O. met een revolver te vermoorden. Prins George van Beleren ontwapent de vrouw. Men meldde gisteravond uit Berlijn: In de Sint Pieterskerk te Rome heeft heden een 80-jarige Zweedsche, genaamd Gudrun Margaretha Ramstadt, drie revol verschoten afgevuurd op den Nederland- schen kanunnik, mgr. J. O. Smit, die ech ter niet getroffen werd. Deze aanslag, de eerste, die ooit in de vermaarde kerk werd gepleegd, verwekte natuurlijk bpel veel op schudding op en buiten het grondgebied' van het vaticean. Kanunnik J. O. Smit is geboren te Deventer en was vroeger archi- diaken te Utrecht en vervolgens gedurende geruimen tijd apostolisch vicaar te Oslo. Mej. Ramstadt had zich enkelen tijd ge leden als naaister te Rome gevestigd. De aanslag werd gepleegd kort voor het sluiten van den Dom. Toen de prelaten van Sint Pieter, na het avondgezang ln proces sie den koorkapel van de kerk verlieten, drong plotseling èen slanke blonde dame door de rij der toeschouwers, zette bisschop Smit een revolver op de borst en schoot tot driemaal toe. Het wapen weigerde echter te functionneeren. Intusschen had prins George van Beieren, die eveneens prelaat van Sint Pieter is, de vrouw het wapen uit de hand geslagen, waarop twee leden der garde, die toegesneld kwamen, de vrouw, die zich heftig verzette, naar een naastbij'- gelegen vertrek brachten. Zij werd vervol gens opgesloten in den arrestantenkapel van de Zwistersche garde en aldaar ver hoord' door een prelaat. Er was eerst geen verstandig woord uit de zeer geëxalteerde Zweedsche te krijgen. Bisschop Smit droeg echter zelf bij tot opheldering van de zaak. Hij verklaarde de vrouw goed te kennen van zijn verblijf te Oslo. Zij had zich nu te Rome tot hem gewend met het verzoek haar aan werk te helpen. Hij had dit be loofd, maar was "hier tot nu toe niet in ge slaagd. Men vermoedt, dat de vrouw uit wanhoop heeft gehandeld. KINDERVERLAMMING. Te Vught zijn 5 gevallen van kinder verlamming vastgesteld. Buitenland. DE BARON ELCHO GEVONDEN. Nadat de vier torpedojagers zonder op houden in het Oostelijk deel van de Mid- dellandsche Zee gezocht hadden, seinde de Wren Zaterdagmiddag om 5 uur naar Malta, dat zij' het stoomschip Baron Elcho ontdekt had, ongeveer 200 imijl ten Oosten van Messina in volle zee. Volgens den kaïplteln, is de mar conist niet wel WJ bet hoofd. Volgens een telegram uit Malta, 'heeft de gezagvoerder van de Baron Elcho ver klaard, dat de draadlooze berichten van zijn schip, volgens welke er moeilijkheden aan boord waren, buiten zijn voorkennis waren afgezonden en dat hij zijn marconist als niet wel bij het hoofd beschouwt. Op Malta meent men, dat men de zaak nu zal laten rusten en de torpedojagers daarheen teruggeroepen zullen worden. Een later bericht van Malta meldt: De marconist van de Baron Elcho Is op een Engelschen torpedo-jager overgebracht en aan boord daarvan Zondagavond op Malta aangekomen. De cocmmandant van den torpedo-jager achtte het onnoodlg de Baron Elcho te doorzoeken. De marconist hield nog altijd vol, dat iedereen hem trachtte te vergiftigen. Zondagavond vond men hem ln een ventilator, waar hij zich schuil hield. (Blijkbaar leed de man aan vervolgingswaanzin. - Red.). De Dus8eldorfsche moordenaar. Nog een slachtoffer van dei» DusseldJorfschien moordenaar. 20-jarlg meisje alt Wald sinds 12 dezer vermist Zondag ontving de crimineele politie te Dusseldorp uit Wald: bij Solingen bericht, dat aldaar sedert 12 dezer een meisje van 20 jaar, genaamd Else Weber, vermist wordt Het meisje was in betrekking te Burg en kennissen hebben haar het laatst te Dusseldorp gezien. De politie heeft on middellijk een onderzoek ingesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie een versterkten patrouille- dienst georganiseerd tot bewaking van de parken en de stille buitenwegen. Voorla zijn verschillende razzia's gehouden, waarbij een groot aantal personen werd gearresteerd. Het grootste deel la echter alweer op vr#e voeten gesteld.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9