E Van Galenstr. 50, STADSNIEUWS. J. F. SCHELLINGER ZN. DERDE EN LAATSTE BLAD Voor Gas-, Water-, Electrische- en Huishoudelijke artikelen VAN DONDERDAG 28 NOV. 1920. hoek Plet Helnstraat. Boodschappen ook WESTSTRAAT 76. KONIJN'S SAUCIS DE BOULOGNE SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Ze leeren het nooit C. S., Anna Paulowna, met een fiets zonder licht gereden, 2 gulden of 1 dag. Burgerlijke Stand van Den Helder oncf. Bullrlcti-Zoul Onze vroegere stadgenoot, de heer G. den Hartog Jr., werd in de laatst gehouden zitting van den Raad der ge meente Amersfoort, benoemd tot Hoofd boekhouder bij den nieuw ingestelden dienst «Centrale Boekhouding der ge meentebedrijven en Kantoor van den Gemeente-ontvanger» aldaar. JUBILEUM VAN DEN HEER F. H. KLENE Den 26en November j.1. herdacht de heer J. F. H. Kiene, hoofdoonducteur hij de Nederlandsche Spoorwegen, alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar, als leer ling-conducteur bij de voormalige H. IJ. S. M. ter standplaats Amsterdam in dienst trad. Niet onopgemerkt is die dag voor den heer Kiene voorbijgegaan, want het is wel eigenaardig dat bij een tak van Nijver heid en wel met name de Nederlandsche Spoorwegen, de herdenking van eenig ambtsjubileum, niet alleen door hare Directie, doch mede en in 't bijzonder door het personeel der verschillende Diensten, op zoo hoogen prijs wordt gesteld. Reeds vroeg in den morgen werd de driekleur ter eere van den jubilaris, aan de mast van het Stationsgebouw ge- heschen. In een daartoe gereserveerde auto werd de heer Kiene en diens eóhtgenoote, door een bereids gestelde Commissie, van zijn woning gehaald en even voor tien uur, het station binnengeleid, alwaar de huldiging plaats vond. De heer S. Raat, controleur van de Be weging ter Inspectie Alkmaar, deed na mens de Directie der Ned. Spoorwegen, onder hartelijke bewoordingen de oor konde met de daarbij passende enveloppe overhandigen, terwijl later door den heer L. J. van Emmerik, stationschef alhier, in tegenwoordigheid1 van het gezamenlijke personeel, den jubilaris aan dezen voor hem zoo gewichtsvollen dag werd herin nerd, hij mocht gedenken-het heugelijke feit, dat hij voor 25 jaren bij de Spoor wegen in dienst trad en gedurende deze kwarteeuw had doen kenmerken als een plichtsgetrouw beambte, waardoor hij thans door toewijding en ijver in den rang was geplaatst, nu door hem bekleed. Als bewijs van hoogachting bood de heer v. Emmerik, namens het personeel, den jubilaris een prachtvol kleed aan. Na door de vele aanwezigen te zijn ge complimenteerd, dankte de jubilaris voor deze spontane hulde, en werd het echtpaar door de commissie per auto wederom huiswaarts geleid, alwaar inmiddels hun woning met een schat van bloemen was versierd en vele cadeaux van familie en vrienden waren gebracht. Wij hopen, dat door den geachten jubilaris nog me nig retourtje Den HelderAmsterdam, zonder hindernissen mag worden vol bracht. SOLISTENCONCOURS TE IJMUIDEN. Aan het groot Nationaal Solistencon cours, uitgeschreven door de muziekver- eeniging Harmonie „Kunst na Arbeid" te IJmuiden op Zondag 24 November j.1. werd deelgenomen door den heer H. Toes, lid van de Harmonkkapel Winnubst, in de Afd. Uitnemendheid trombone met het nummer: „Ah vous dirai-je Ma- man" van J. Reinoud, waarin ham eeh tweede prijs werd toegekend met 93 pnt. Uitkomende in dè „Prima Vista" af- deeling (muziek uit te voeren op het eerste gezicht, zonder voorafgaande studie of inzage) behaalde hij den eersten prijs met 103 punten. De beoordeeling geschiedde door 'vooraanstaande toon kunstenaars, welke voor al de rubrieken, zoowel opvatting, techniek, klankgehalte een 9 gaven, zijnde „uitmuntend". Een mooi succes voor den solo-trombo nist van de Harmoniekapel Winnubst. TWEEDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Elias weet 't beter!" Plaats bespreking Zaterdag. Wij verwijzen onze lezers naar de ad vertentie in het nummer van heden be treffende de plaatsbespreking voor de voorstelling van a.s. Dinsdag 3 December. Deze vangt Zaterdagmiddag te 2 uur aan voor houders van kaarten genummerd van 151300; te half drie voor die van 300— 450; te 3 uur voor de nummers 451600 en te half vier voor de nummers 1150. Nog een kleine mededeeling over het stuk. De Haagsche Post van 9 November schreef: „Met zoo'n stuk, den geweldig- sten Amerikaanschen Schlager, dien we na Potasch en Perlemoer hadden, ben je ineens voor een heel seizoen binnen. Het doet de menschen gierlachen en.... ge nieten. Maar dan moet er ook een acteur als Musch op de planken staan om dezen Elias het ware leven in te blazen!" UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Notaris A. M. Engelmann heeft gister avond half acht uur, in het gebouw „Musis Sacrum" publiek verkocht: Huis en Erf aan de Middenstraat no. 12, groot 62 centiaren. Huis en Erf aan de Middenstraat no. 14, groot 57 centiaren- Kooper de heer T. Sluiter te den Helder, (beide peroeelen) voor 2044. Huis en Erf aan de Langestraat nos. 58 165, groot 1 Are 66 centiaren. Kooper de heer J. Smit q.q. te den Helder voor 1620.—. Huis en erf aan de Langestraat no. 94, groot 1 Are 46 centiaren. Huis en Erf aan de Langestraat no. 96, groot 1 Are 22 centiaren. Kooper de heer K. Zeeman te den Helder beide perceelen voor 3381.—. Huis en Erf aan de van Galenstraat no. 26, groot 80 centiaren. Kooper de heer H. Slikker te Juliana- dorp voor 1760. Huis en Erf aan de van Galenstraat no. 27, groot 80 centiaren. Kooper de heer A O. Vries te den Helder voor 1666. Huis en Erf aan de Middenstraat no. 2, groot 1 Are. Niet geveild. Huis en Erf aan de Goversstraat no. 52, groot 82 centiaren. Uit de hand verkocht. Huis en Erf aan de 2de Vroonstraat no. 92a, groot 78 centiaren. Huis en Erf aan de 2e Vroonstraat no. 94a, groot 79 centiaren. Kooper de beer K. Duinker te den Helder q.q. beide perceelen 930. KRITE SKA GEN NAAR DEN HELDER. Het is onder de Friesche vereenigingen in West-Friesland gewoonte met hun tooneelclubs op bezoek te gaan bij andere krites, en daar binnenkort de Krite Ska- gen bij de Heldersche Friezen op bezoek komt, verzocht men ons over de opvoering van eénige tooneelstukken, door de Scha- gers op hun jaarlijkschen avond gegeven, een en ander te willen mededeelen. Het ons toegezonden verslag heeft betrekking op een te Lutjewinkel gehouden „buten- gewoane Gearkomste", die zeer druk be zocht was door Friezen en Friezinnen. Door de Tooneelvereeniging „Waling- om" werd opgevoerd een tooneelstuk van O. Nieuwenhuis, getiteld „Libbensdoel", en een nastukje in 1 bedrijf. „De Houliks- oanfraech of de Frouljue <to slim", een vroolijke klucht. Libbensdoel" is een tooneelstuk, waar door een eenigszins democratische ten- denz loopt, en waaraan ook de komische noot niet ontbreekt, doch op geestige wijze er tusschen door gevlochten is. Het is het verhaal van Janke, de rijke boerendoch ter, die, die wel verre van, zooals haar vader graag zou zien, een rijken boeren zoon trouwt, tot haar „levensdoel" het verpleegsterworden heeft gekomen. De vertoking ,was, naar onze correspondent dent ons mededeelt, in goede handen; de rolvastheid was goed, terwijl het samen spel eenig was. Vooral de vier voornaam ste rollen, van den boer en zijn vrouw en hun beide dochters, werden op ontroeren de wyze vertolkt. Aan den regisseur komt een extra woord van lof toe. Met onverdeelde aan dacht hebben de aanwezigen de verschil lende bedrijven gevolgd, en een warm applaus was de belooning van „Waling- om". Het nastukje zorgde weer voor de vroolijke stemming. NIEUWE WINKEL IN HET TUINDORP. In Meeding- en heerenmode- artlkelen. De Alg. Ooöp. Verbruiks- en Productie- vereeniging heeft voor eenige weken op den Brakkeveldweg een filiaal geopend van haar afdeeling kruidenierswaren, Aangezien haar al zeer spoedig bleek, dat ook aan een winkel in den uitgebreidsten zin behoefte was, en de Vereeniging over bet naastgelegen pand, Brakkeveldweg 128, de beschikking had, is besloten daar in een filiaal van de afdeeling Kleeding en Heerenmode-artikelen te vestigen. Heden wordt deze nieuwe winkel geopend, „ROODE ROZEN". Gezelschap Mie en Ko. Men schrijft ons: 'Zondagavond geeft 't gezelschap Mie en Ko, de populaire Jordaanspelers, een voorstelling in Casino van de Amster- damsche schets „Roode Rozen", een spel uit het arbeidersleven in 4 bedrijven van E. Paoli, met zang en dans. De Gebroeders Chanson vervullen op de van hun bekende wijze er de hoofd rollen in. EEN INDRINGER. In de Californieetraat, in het z.g. Klein-Amerika, is het Zondagavond Klein Amerikaansch toegegaan. Een marinier had zich toegang weten te verschaffen tot een woning, waarvan de bewoonster afwezig was. Toen deze thuis kwam, bemerkte zij onraad en zij waar schuwde een buurman, die zich in het huis begaf. De marinier had1 zich listiglijk verbor-,.drank wet. gen, en de speurzin van twee mannen was noodig om hem uit een hoek van een bedstede, waarin hij weggekropen was te goochelen. Intusschen was een automobilist nog meerdere personen met glimmende knoo- pen, in dit geval politie-agenten,, gehaald die het zaakje verder in het reine brach ten. Ondanks dat het geval om 10 uur gebeurde, was er vrij veel volk op de been. DRAMA AAN BOORD VAN DE „HERTOG HENDRIK". Een imarlnler pleegt zelfmoord. Zondagavond, 27 Ootober, hoorde men plotseling een schot aanboord van Hr. Ms. Hertog Hendrik. Men vond den (ma rinier M. dood neerliggen, een kogel bad zün hoofd doorboord. Het geweer lag naast hem. Men denkt aan zelfmoord, daar genoemde marinier de laatste dagen neerslachtig gestemd was, naar men zegt, naar aanleiding van een uit Holland ont vangen bericht. M. is met militaire eer op het militair kerkhof begraven. HET CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. De afd. Den Helder van den Bond voor Ziekenverpleging (mijn vergissing, dat) het „Nasokomas" was doet verder niets ter zake) meent, dat zij met haar adres aan het Rijk, waarin gevraagd werd mej. Dekker niet aan te stellen, het gelijk aan haar kant had. In de eerste plaats, omdat de eischen voor zulk een functionnaresse zouden zijn: diploma algepieene ziekenverpleging enz. en ten tweede, omdat er van de loo- pende cursus te Alkmaar over korten tijd bevoegde krachten beschikbaar zouden ■komen. Het spijt mij ten zeerste, dat ik beide beweringen moet tegenspreken. De pro vinciale oommissie voor zuigelingenbe scherming, waarin ik sinds hare oprich ting in 1920 voor de provincie een werk zaam aandeel heb, heeft die eischen nooit gesteld, terwijl de cursus te Alkmaar uit sluitend voor wijkverpleegsters was, die allen reeds in functie zijn en waarvan dus niemand voor Den Helder beschikbaar is. Men had dus niet bij den Raad, maar bij „Het Witte Kruis", afd. Den Helder moe ten zijn, want deze organisatie was mJ. verplicht geweest te zorgen, dat door aan stelling van een derde wijkverpleegster In bet huisbezoek had kunnen worden voorzien. ■Evenmin als dit bij, de tuberculosebe strijding bet geval is, behoeft voor de zui- gedingenbeschenming de enquetrice ver pleegster te zijn. Men heeft op beide ge bieden de z.g.n. specifieke huisbezoek ster, (die geen verpleegster is) en de wijk- verpleegster-huisbezoekster, die dus een dubbele functie vervult en die vooral op 't platteland, waar men niet zoo kan gpe- cialiseeren als in de stad, haar taak vindt. En ik mag hier zeker nog aan toevoe gen, dat er vele, op dit gebied deskundi gen, zijn, die de voorkeur geven aan en- quetrices, welke geen verpleegsters zijn, omdat verplegen bij dit werk niet voor komt en een goede verpleegster heel dik wijls een minder goede, ja zelfs een slech te enquetrice is. Het omgekeerde doet zich eveneens voor. Indien mej. Dekker dus binnenkort theoretische cursus volgt en zij; begint haar practische lessen onder leiding van onze districts-hiiisbezoekster in de ge meente zelf, waar dit huisbezoek tot nu toe verwaarloosd is, dan is dit in dezen over gangstijd in alle opzichten verdedigbaar. Haarlem, 25 'Nov. 1929. A W. MICHELS. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 27 November 1929. De publieke tribune was voorzien van 3 rijks- of gemeenteveldwachters, waarvan er een den omvang had van een klein soort nijlpaard en de uniform van een zee-officier. Buiten en behalve dezen, was er nog een veehouder, die zijn plaats straks zou verwisselen met die op de cocosmat. De festiviteiten voor dezen middag namen niet minder dan vier uur in beslag. De stemming was, op een en kele uitzondering na, goed. Doch eenige malen moest toch nog de bester- en be- streepte rijksveldwachter bijna kracht dadig optreden om den goeden geest er in te houden. De zitting werd geopend met een we reldschokkende gebeurtenis. De kruide nier H. H. L. te Texel, had de onvergeef lijke achteloosheid gehad, zes niet geijkte maten en gewichten in zijn zaak te heb ben, waarvan hij er een in gebruik had. Voor de aanwezigheid van de niet ge bruikte wérd hij veroordeeld tot een boete van 5 maal 1 gulden en voor het gebruikte tot 2 gulden, plus verbeurdverklaring van de gewichten. Voor een geheel-onthouder om vim te griezelen waren de volgende zaakjes, waarbij eenige bierhandelaren, alsmede slijters, terecht moestem staan voor overtreding van de Als eerste verdachte verscheen voor de balie de bierhandelaar D. K., bij wien eenige monsters „Voorburg" in beslag waren genomen, die een te hoog alcohol percentage bezaten. Bij de strafmaat werd er rekening mee gehouden, dat K. te goeder trouw was ge weest en bij kwam er dan ook genadig af, met een boete van 2 maal 5 gulden. Een zwartharige getuige in deze zaak, een meneer met een geweldige coiffure, waarop hij in dit haarlooze cijdperk in derdaad trotsch mag zijn, verscheen nu als verdachte. Hij had ditzelfde product van K. betrokken en verkocht. En was dus nog onschuldiger dan een pas geboren konijn. Doch werd tot 1 gulden boete ver oordeeld. Voor een soortgelijke overtreding werd D. v. Z. veroordeeld tot 1 gulden boete. De verlofhoudster D. H. W. had, zonder vergunning punch-rum verkocht en hoe wel ze in de veronderstelling was, dat zij deze hartversterkertjes wel mocht ver- koopen, en dus betuigde „dat zij geheel onschuldig was", antwoordde de kanton rechter heel lakoniek: „Dan kost u die onschuld 5 gulden juffrouw". Een rechter kan er nu eenmaal geen hart van marsepein op na houdenl De bierbottelaar H., had via de, firma L. een halve liter cognac laten bezorgen bij een klant van hem, welk feit door den ambtenaar van het O. M. werd gekwalifi ceerd als „verkoop van sterken drank in het klein", waarvoor hij een boete vroeg van 40 guldem, subs. 40 dagen. De kanton rechter veroordeelde H. tot 6 gulden boete, subs. 2 dagen l\pohtenis. De verlofhouder' D. K. werd voor het feit, dat hij twee flesschen Voorburg in zijn zaak had, die een nog sterker percen tage hadden dan de hierboven genoemde, veroordeeld tot 5 gulden of 2 dagen. Die kwum er beter af, dank zfj itffn reputatie. De caféhouder Br., die cognac en jene ver in zijn zaak had en die in het ver strekken van sterken drank een zeer on gunstige reputatie heeft, doch de politie steeds te vlug af is, werd veroordeeld tot 30 gulden of 10 dagen, de ambtenaar van het O. M„ die dit geval veel ernstiger noemde, had 80 gulden boete, subs. 80 da gen hechtenis geëischt. Br. komt er dus nog goed af. Drie tegen één. De wagenmaker O. K., wonende te Anna Paulowna, moet zich Dinsdag wel gevoeld hebben, als verzeild te zijn geraakt in het hol van den leeuw. Hij stond er moederziel alleen, zijn getuigenis in het openbaar af te leggen, en werd daarop fel bestreden, zoowel door den kantonrechter als den ambtenaar, 'benevens een drietal getuigen. K. zou, op een of anderen dag dezen zomer, met een auto, zonder signaal te hebben gegeven, links de Janzenstraat zijn uitgereden, met gevolg dat hij den fietsrijder v. 't H., die uit de Sluisdijk straat kwam, van de sokken reed. Het ergste was echter dat hij, zonder te stop pen of om te kijken, door was gereden ep vol gas gevend, de Keizersbrug was op gereden, waar hij, door zijn wildheid, bijna een tweede slachtoffer maakte, die zich nog kon redden, door met zijn partes pos- teriores op de brugleuning te gaan zitten. In de vorige zitting was K. niet ver schenen en werd hij veroordeeld tot 100 gulden boete, subs. 50 dagen hechtenis, ïn deze zitting hoorde hij hetzelfde vonnis tegen zich vorderen, niettegenstaande het feit, dat hij beweerde, al acht jaar „dag en nacht langs den weg te zijn", en nog nooit „geen aanvaring" te hebben gehad, terwijl ook zijn klacht, dat de fietsrijder „roekeloos was aan komen zeilen" geen indruk maakte. HQ meende de Mp [met gouden eieren te hebben.het bleken windeleren te zijn. De timmerman Hermans, wonende te Wieringen, had een houten keet neerge zet, (door den gemeenteveldwachter aan geduid als een hok), die hij verhuurde, aan een gezin, dat geen woning kon krij gein, voor den huurprijs van 3 gulden 50 per week. Aan het verzoek van den ge meenteveldwachter, om er een kamer aan te bouwen, bad bij niet willen voldoen, omdat hij er „geen huur meer voor kreeg". De ambtenaar van het O. M. noemde terecht deze manier van optreden „schan dalig". Hij eisebte een boete van 50 gul den of 30 dagen. Tegen den huurder werd 8 gulden of 8 dagen gevorderd, daar hij dit hok niet had' mogen betrekken. Het is niet goed dat de menseh alleen zfj. De caféhouder v. T., een „meneer" die er onberispelijk uitzag en met balschoe nen de parketvloer van het kantongerecht betrad, moet wel tot de bittere ervaring zijn gekomen, dat 'het een vrijgezel hoe langer hoe lastiger wordt gemaakt op dit ondermaansche. Na een uitvoerige uiteen zetting van zijn familie-omstandigheden, de ouwelui leefden niet meer en zuster Marie was geheiratet, betoogde hij de noodzakelijkheid, dat een jongedame hem af en toe een kopje troost kwam brengen. Van deze noodzakelijkheid waren echter noch de kantonrechter, noch de ambtenaar overtuigd, zoodat v. T., terzake bet feit, dat hij een jongedame in zijn zaak had gehad, veroordeeld werd tot 30 gulden of 3 dagen. De ambtenaar, die met dergelijke gevallen niet speelt (hulde zij hem daar voor gebracht!) had 40 gulden, subs. 40 dagen gevraagd. Dezelfde caféhouder stond terecht er voor, dat hij na twaalf uur bezoekers in zjjn zaak had gehad en hoewel hij met heilige verontwaardiging betoogde, dat dit geenszins bet geval was, werd hij ook hiervoor veroordeeld tot 10 gulden boete, subs. 8 dagen. Ontduiking van de leerplichtwet Het kind van zekere H. op Texel was voorwaardelijk verhoogd naar de 6e kl. Meester zou probeeren of het meekon en ging. dat niet, dan moest het weer terug naar de vijfde. En het kon niet mee en het ging dus terug, en en en, want er komen nog vele ennetjes. En de vader dacht dat het kind naar de vijfde terug werd gezonden, omdat hjj een politieke tegenstander was van den onderwijzer. En hij nam het kind van school en liet het voor hemzelf werken. En liet het kind huisonderwijs geven (1 of 2 uur per week) en ontdook zoo de leerplichtwet en werd daarvoor Dinsdag veroordeeld tot een boete van 25 gulden of eën hechtenis van 10 dagen. En daarmee was het uit. Een krengenfokker. Het is geen erg fraaie titel, die wij hierboven schreven, doch het is zoo bij benadering de maatschappelijke positie van een der gebroeders v. d. K., woon- achtig te Wieringen. Dezer v. d. K. koopt en fokt minderwaardig vee. De beesten, die bezwijken, worden geslacht en het nog goede vleesch wordt voor de varkens ge gooid, terwijl de rest hier en daar wegrot. V. de K. had nu weer geen aangifte ge daan van de slachting van een doode pink en moest daarvoor terecht staan. Daar hij echter nimmer het eiland verlaten had, durfde hij de wereldreis naar Den Helder niet aan en stuurde zijn broer, die er nu juisl ook niet als een wereldreiziger uitzag. Deze mocht nu de onaangename mede deeling aan zijn broer overbrengen, Aat hij tot 50 gulden boete of 10 dagen brom men veroordeeld was. Geld! bij die vlsch. De beer W. N., wonende te Schoorl- dam, had in de Spoorstraat alhier den wit kiel L. met zijn auto aangereden. L. had daardoor een schade aan fiets, pantalon, etc., etc. opgeloopen van 78.75, welke N. niet geneigd was te betalen, omdat bij dit bedrag nogal boog vond. De aanrijding was een ongeluk, waaraan hij niets kon doen. De kantonrechter gaf hem in overwe ging de schade maar te betalen, als bij dit voor 24 December deed, zou hij slechts veroordeeld worden tot een boete van één gulden. Betaalde hij niet, dan zou hij een hooge boete moeten betalen en zou boven dien de civiele vordering, tot een bedrag van 60 gulden (het hoogste dat de kanton rechter kan toewijzen) worden toegewezen. N. koos van twee kwaden het minst kwade en betaalde voor dé balie contant de schadevergoeding aan L., terwijl hij tevens zijn 'boete wilde voldoen. Maar deze kon hij niet zoo gemakkelijk kwijt. Hieronder volgt nog een bloemlezing, uit bet aantal verkeersovertredingen, dat ook in deze zitting weer op de straflijst prijkte. De Heldersche bevolking schijnt in dit opzicht wel bizonder hardleersch, want dagelijks wordt er gezondigd tegen de regels van bet verkeer. Nu eens is het links rijden, dan weer verkeerd uitwijken, dan een overtreding van de maximum snelheid, en zoo gaat het maar voort. Uit onderstaande kan men zien, dat de kan tonrechter met deze verkeerszondaars niet malsch omspringt. Het zij ter leering en onderwijzing. De boterventer Br., die in plus fours voor de balie verscheen, had op Wieringen een zwieberende driewieler achter zijn motorfiets bevestigd en werd daarvoor veroordeeld tot 20 gulden boete, subs. 10 dfgen hechtenis. De chauffeur F. G., voor het rijden zon der achterlicht, werd' veroordeeld tot 2 gulden of 1 dag. J. M. D„ voor het id. id., 5 gulden boete. C. B., chauffeur (nu koloniaal) links een brug opgereden, terwijl daar nog een melkkar op was, met gevolg dat deze in de verdrukking kwam en ernstige be schadiging bekwam. Werd veroordeeld tot 40 gulden boete of 10 dagen hechtenis. De motorrijder L., die de Keizersbrug over wilde, terwijl daar ook juist een auto oer reed, reed mej. B. aan. L. werd ver oordeeld tot 50 gulden boete, subs. 10 da gen hechtenis, terwijl hij bovendien een civiele vordering zal moeten betalen van 4 gulden. De chauffeur S., die ook links over een brug reed en daarbij den heer B. aanreed, die weer met zijn rijwiel tegen een andev terecht kwam, werd veroordeeld tot 60 gulden boete, subs. 10 dagen hechtenis, benevens betaling van een tweetal civiele vorderingen, respectievelijk van 5 en 12 gulden. A. B., id. id., 4 gulden of 2 dagen. Klein goed. Een drietal Texelaars werden voor het overtreden van de jachtwet veroordeeld tot 10 gulden boete, subs. 3 dagen hech tenis en verbeurdverklaring van de in beslag genomen geweren. Mej. L., die niet als getuige was ver schenen, zal daarvoor 2 gulden moeten dokken. Van P., ld. id., 5 gulden of 8 dagen hechtenis. O. Sch., landbouwer, voor het laten loo- pen van zijn vee op het land van een ander, 15 gulden of 10 dagen. P. Br., voor het onbeheerd laten staan van een fiets, 8 gulden boete. J. H. v. d. BI., overtreding art. 261 Wetb. v. Strafr., 1 gulden of 1 dag. van 26 en 27 Nov. 1929. ONDERTROUWD: J. ©rasenA.Bak ker U. Postma en M. JanzenG. J. Spijkerman en E. Boelsums. GETROUWD: P. T. Dijkstra en T.H. Koning; J. M. P. J. Verstegen en N. J. M. van Dalen; P A. Smits en N. Krij nen. BEVALLEN t A. J. de VriesGomes, z.A. O. HoornsmanKoning, z. '«.zorg voor oen ■spijsvertering da Stnd» 100Jear onovertroffen bij moeilijke spil» lering, maagpijnen ens K0 gr. (L 0,80 Tabletten L 0,25 en 0.1,20. Slechti echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco van den hoofdvertegenwoordiger

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11