De STOOMERIJ en VERVERIJ van S. KROM Tijdelijk 20 procent Korting Zf%fê£*t s-ï Stoomt en verft alle goederen Winkel: KEIZERSTRAAT 31 - Telefoon 473 GEMENGD NIEUWS De dijk van den Willem Anna- polder op Zuid-Beverland. misdaad? tragisch ongeluk de aanslag op mgr. smit./ brandstichting? De twee ontsnapte bandieten en hun helpers gevat. Kinderhuwelijken in Indië. De storm aan de Zuidwestkust van Engeland. OntpioffLg op een tankschip. VIJFTIG ARBEIDERS GEWOND. De corruptiezaak-Sklarek. «ooKers/ Wybert-tabletten, de keel Is tegen ontsteking be veiligd, de adem zuiver! Zoutvrij diëet bij tuberculose. ymw- rin ".Og Binnenland. Men. schrijft nog over bovengenoemden dijk, waaromtrent in ons nummer van Dinsdag al een en ander is meegedeeld: De herstellingswerken aan den zeedijk van den calamiteuzen Willem Annapolder vorderen nog steeds zeer langzaam. Het is dan ook te hopen dat zeer spoedig op afdoende wijze wordt aangepakt, daar do toestand ter plaatse nog steeds zeer ge vaarlijk is. Het vele zand dat tot nu toe is aangevoerd en gestort is zoo goed als geheel weer in de Schelde verdwenen en in het gat in den dijk, waar vroeger de steenglooiing was, staat thans bij eb 4 meter water. Zondagmiddag is onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek een zinkstuk van 15 meter breed en 75 meter lang gelegd. Het ligt in de bedoeling Woensdag opnieuw een stuk te laten zinken, indien het weer daarvoor gunstig is. Het gevaar van een nieuwen dij'kval is bij laag water niet ge ring en bij hoog water en ruw weer kan de onbeschermde dijk slechts een zeer zwakken weerstand bieden. Wij verne men, dat de kosten van herstelling nu reeds worden geschat op 80.000. (Nw. Bott. Crt) OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Op dezelfde wijze als zijn. vader omgekomen. Dinsdagmiddag is op het motorschip De Tijd zal 't loeren I van de weduwe Lieverts, uit Rotterdam, liggende in de Zaan bij Wormerveer, door onbekende oorzaak de 16-jarige schippersknecht H. L., uit Rotterdam uitgegleden en over boord gevallen. Naast het motorschip lag een ander motorschip, dat juist wegvoer, zoodat de knecht in het in beweging zijn de schroefwater terecht is gekomen. Men slaagde erin den man spoedig op het droge te brengen. Na ongeveer anderhalf uur toepassen van kunstmatige ademha ling heeft men den dood van het slacht offer vastgesteld. Het lijk is naar het zie kenhuis te Wormerveer overgebracht. Verleden' jaar is de vader van den ver dronken schippersknecht op dezelfde wijze te Rotterdam omgekomen,, toen hij een kind nasprong, dat overboord was ge vallen. Beiden zijn to enverdronken. VERDRONKEN. Bij een poging om anderen te redden. In de Oude Houthaven te Amsterdam is Dinsdagmorgen een 32-jarige arbeider bij het verhalen van een boot te water geraakt. Een andere arbeider sprong te water om hem te redden, doch bleek niet in staat hem naar den wal te brengen en was, daar de drenkeling zich aan hem vastklampte, spoedig ook in levensge vaar. Een derde arbeider wilde toen in een roeiboot het tweetal te hulp komen, doch stapte mis, viel in het water en ver dween onmiddellijk in de diepte. Omstan ders wisten de eerste twee drenkelingen te redden; de derde is geruimen tijd later dood opgehaald. DOODSLAG TE BRUNSSUM. Voor de arrondissementsrechtbank te Maastricht heeft voorts terecht gestaan P. J. D., metselaar, 28 j'aar, gedetineerd, ter zake van doodslag op zekeren Sillen. Nadat verdachte tot 10 uur in café Gru- newold te Brunsum had vertoefd, was hij bij het weggaan met een 'jachtgeweer, dat hij bij zich had buiten blijven staan, en dit geweer richtte pp den eersten man, die buiten kwam. O, ben jij, het, zei hij tot d enman. Dat is je geluk. Daarna kwam Sillen. Ook op dezen richtte hij zijn geweer en zond hem terug om een glas bier te halen. S. kwam met het bier buiten en nadat verdachte het glas had stukgegooid, riep hij1: „Je moet niet den ken dat ik bang voor je ben"; daarop mikte en schoot hij Sillen, die met dien rug naar hem toestond, dood. Eisch 6 jaar gevangenistsraf. ONGEOORLOOFDE AFWEZIGHEID UIT HET GARNIZOEN. Een luitenant voor het Hoog Militair Gerechtshof, Voor het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage is Dinsdag voortgezet de behandeling van de zaak tegen den len luit. v. d. H., van bet 10e regiment, die door afwezigheid uit zijn garnizoen was veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en ontslag uit den militairen dienst. Nadat eenige getuigen waren gehoord, vorderde de advocaat-generaal mr. Royer bevestiging van het vonnis ten aanzien van de opgelegde straf. Het ontslag uit den militairen dienst kwam mr. Royer evenwel niet noodig voor. Te dien aanzien I vroeg hij vernietiging van het vonnis van den Krijgsraad. D© beslissing volgt later. POGING TOT DOODSLAG. Voor de arrondissements-recbtbank te Maastricht heeft Maandag terecht gestaan j. j. s., oud 24 jaar, te Schinnen, thans gedetineerd terzake van poging tot doodslag. Verdachte, een sterke vent, kreeg op 22 September, kermiszo iidag, ruzie met zijn zuster, omdat ze zijn meisje niet wilde ontvangen. De zuster riep de hulp van de veldwachters in. Eerst bedreigde toen verdachte den veldwachter Mevis; daarna heeft hij den veldwachter van Bingelrado, Maessen, met een més gesto ken, onder den arm en in de hand; daarna heeft hij nog verzet gepleegd. Eiisch 2 jaar gevangenisstraf. Maandag zijn in een droge sloot onder do gemeente Ide (Drente) vrouwenfclee- ren' gevonden, benevens een paar lage zwarte schoenen, waarvan er één stukge sneden was. Er wordt aan misdaad ge dacht. Maandagavond is lü de Wattstraat te Hilversum bet 10-jarige meisje J. F. uit Ohmstraat, dat achter op een rijdenden wagen geklommen was, met een been tus- schen de spaken van een wiel geraakt. Bet been werd afgescheurd en het kind was binnen enkele minuten overleden. Naar het B. t. h. Dinsdagavond uit Rome meldde, beschouwt de pauselijke justitie de Zweedsche, die Maandag, in de St. Pieterskerk op mgr. Smit een aanslag heeft gepleegd, als krankzinnig. De vrouw zal aan de Italiaansch© politie wor den overgeleverd en naar haar vaderland worden teruggebracht. 0 Zondagnacht is in een bewoode boer derij te Boerakker onder de gemeente Tolbert geheel afgebrand. De politie vermoed dat er misdaad in het spel is. Buitenland. Een door, een zwaar gewond M enmeldt uit Berlijn: De uit het krank zinnigengesticht te Buch bij Berlijn ont snapte bandieten Garde en Liesegang, die elk nog een gevangenisstraf van der tien jaar hadden te ondergaan, hebben niet lang van hun vrijheid genoten. Dins dag ontdekte de Berlijnsche politie hun spoor dat naar het industriegebied van West Duitschland leidde,, waar da vluch telingen thans weer gevat zijn, en wei nabij Iserlohn, waar ze een inbraak in een kasteel hadden gepleegd. De bandieten waren ©r in geslaagd onopgemerkt uit Berlijn te ontkomen; hun signalement werd dadelijk door geheel Duitschland verspreid. Dinsdagavond drongen Garde en Liesegang, samen met Wiohert, de i man die hun bij hun vlucht uit Buch be hulpzaam was geweest, het kasteel Woc- kem bij; Iserlohn in het district Arnsberg binnen. Ze waren gemaskerd, bedreigden den rentmeester met hun revolvers en slaagden er in een bedrag van zes hon derd mark buit te maken. Ze verdwenen daarna in de richting van Mellem, wer den echter zonder dat ze dit aanvankelijk bespeurden achtervolgd door den rent meester en een boschwachter. Intusschen had ook het personeel de politie van Iserlohn gewaarschuwd. In het bosch van Mellem bemerkten de drie roovers dat ze achtervolgd werden, ze vuurden nu eenige schoten op den rentmeester en den boschwachter af, die het vuur beantwoor den. Wicbert werd door een kogel op slag gedood. Nadat ook Liesegang door een kogel zwaar was gewond gaf Garde zich over. Hij werd door de politie, die kort daarop ter plaatse verscheen, naar de ge vangenis van Iserlohn gebracht. Liese gang werd in hopeloozen toestand in het ziekenhuis opgenomen. Toen men hem daar uitkleedde bleek dat hij het onder goed van het krankzinnigengesticht nog aan had. Een groot aantal gesloten vóór d!e inwerkingtreding der wet De correspondent van de „Times" te Bombay meldt, dat er, nu de wet op de kinderhuwelijken in April van het volgend jaar in werking treedt, in het gewest Bombay, met name in Goetsjerat, een groot aantal kinderhuwelijken gesloten worden. Het doel der ouders schijnt te zijn om thans huwelijken te sluiten, die de wet anders het volgend' jaar onmogelijk zal maken. In heel Goetsjerat is de orthodoxe groep der Hindoe-gemeenschap, die tegen de wet gekant is, aan het jacht maken op bruiden en bruidegoms van jeugdigen leeftijd, met het oog op een onmiddellijk huwelijk. Er zijn buitengewone eischen ge steld voor bruidschatten en de geldschie ters in Goetjserat maken dan ook goede zaken. In tal van steden zijn huwelijks stoeten met bruiden en bruidegoms van tusschen de 5 en 12 jaar een gewon schouwspel geweest in de laatste veertien, dagen, volgens don oorrespondent van de „Times of India" te Soerat zullen er in dit seizoen in die stad' alleen 2000 kinder huwelijken worden gesloten. Er zijn zelfs huwelijken tusschen zuigelingen geregeld. Acht nnenschen van de Moseley verdronken; andere moeilijk heden met schepen. Het eerste bericht van de redding van de geheele bemanning van de Moseley, die aan den Zuidwestelijken punt van Wales vergaan is, is niet geheel juist gebleken, want bij het appèl'te Milford Haven waar heen de reddingboot de schipbreukelin gen had gebracht, ontbraken acht perso nen, die of 's nachts overboord gespoeld zijn, of bij 'het overspringen op de red dingboot, die uren met den storm heeft moeten kampen om te kunnen naderen, verdronken zijn. Van de vrouw van den derden officier, staat dit vrijwel vast. Voorts zjjn de marconist en 5 leden der bemanning plus ben der weinige passa giers verdronken. Een Fransche kaag is 's morgens volko men onbestuurbaar Portsmouth komen binnenwaaien; alle masten, zeilen en de heele tuigage waren overboord gespoeld en door louter toeval is het met 12 man bemande scheepje in de haven en niet op een der pieren terecht gekomen1. Te Blyth aan den Noordoostkust, dicht bij Newcastle, is een groote haringboot uit Grinsby, die een lading naar Rusland had gebracht, binnengeloopen, omdat de Zuid westen wind zoo hevig was, dat de boot Grinsby niet kon bereiken. De bunker- kolen waren tot de laatste kilo verbruikt en om de machines aan den gang te hou den, had de kapitein een- groot deel van de vleet en alles wat aan los houtwerk aanwezig was, moeten verbranden. De Engelsche draadlooze dienst meldt nog, dat zich onder de geredden van het stoomschip Moseley twee verstekelingen bevinden, die pas te voorschijn waren ge komen, toen1 het schip op de rotsen stootte Eén doode, 20 man In het water. Aan boord van de bij Falkirk in Schot land liggende tankboot British Ghemist, die met 9200 vaten petroleum uit Perzië was aangekomen, welke lading voor ruim een derde gedeelte gelost was, is Dinsdag middag een geweldige ontploffing ge schied. Vlammen schoten op het voordek 75 M. d'e lucht in en twee dekken werden door de warmte omgekruld, alsof ze van papier waren. Na drie uur was de brand weer het vuur meester. Een man, die op de kade stond, is gedood'; twintig arbei ders, die op het achterdek aan het lossen waren, zijn door den luchtdruk in het water gevlogen maar allen gered. Het ge luid van de ontploffing werd tot in Hamil- ton op 15 K.M. afstand gehoord. STAKINGSONLUSTEN IN NEW JERSEY. De afschuwelijk© daden, waartoe bij stakingen het eeuwige conflict tusschen stakers en „stakingbrekers" soms aanlei ding geeft, bereikten Zondag een hoogte punt te Kearney in den staat New-Jersey, Twee stakingbrekers waren d'aar aan het werk in een tunnel, onder deHacken- sackrivier, op een meter of 20 onder het het rivierpeil. Stakers wisten in de ma chinekamer te komen, waar zij de buizen voor den boogen luchtdruk, in de ruimte waar beneden gewerkt werd, onklaar maakten. Het onmidellijk gevolg was dat de tunnelruimte volliep. Gelukkig echter niet zoo snel of de twee met den dood bedreigde mannen konden nog de ladder naar boven opklimmen. Maar, eenmaal boven, zagen zij: zich omringd door vijf- en-twintig stakers, die hen met ijzeren bouten bewerkten. Gelukkig hadden voorbijgangers onraad bespeurd en waar schuwden, zij; de politie die nog bijtijds kwam. om het bedreigde tweetal te ont zetten. De daders zijn in hechtenis ge nomen, en de twee stakingsbrekers heb ben de belhamels kunnen aanwijzen. DWAZE ONGEHUWDEN. Een ernstig ongeluk. Een bruidspaar uit de aritstenwereld is Maandag in een vliegtuig boven het Roosevelt-terrein op Long ïsland ge trouwd. Dit is al meer voorgekomen, maar bij deze bruiloft was bovendien afspraak, dat het bruidspaar en de twaalf gasten zich na afloop der plechtigheid per parachute naar de aarde zouden be geven om daar het bruilofsmiaal met de andere genöodigden voort te zetten. Uit 300 M. hoogte sprong de bruid het eerst naar beneden, onmiddellijk gevolgd door den bruidegom. Beide parachuten gingen niet open en een halve minuut later lagen twee lijken op het gras. Twee genoodig- den, die inmiddels al waren uitgespron gen, zijn goed terechtgekomen. De tien anderen zijn later met het vliegtuig ge land. DE DRIE VERDWENEN TAND- ARTSEN UIT KOBLENTZ. In dm Rijn verdronken. In den Rijn bij Bingen is Dinsdag de auto gevonden, waarmede de drie sinds eenige dagen verdwenen tandartsen uit Koblentz vorigen Woensdag uit Mainz waren teruggekeerd. Het staat vast, dat ze door den mist in d'en Rijn zijn gereden. De aut o zitin den modder en binnenin vond men de lijken van de drie o'ngeluk- kigen, die klaarblijkelijk tot het uiterste hadden getracht zich te redden. Ze had den de ruiten en den achterwand van de auto reeds stuk geslagen, maar de druk van het water is waarschijnlijk te sterk geweest en ten slotte hebben zij hum po ging moeten staketa Doordat brand uitbrak tn een kleedkamer. Op long Island is Dinsdag in de kleed kamers van de arbeiders die bij den aan leg van een ondergrondsche spoor werk zaam zijn, döor kortsluiting brand ont staan. Tal van arbeiders zijn uit het ven ster van een tweede verdieping gespron gen. Vijftig zijn gewond, o.w. verschei dene zwaar. MIJNONGELUK TE HAMBORN. Dinsdagavond tusschen 6 en 7 uur is op de mijn 37 van Thyssen een ernstige instorting geschied. Een aantal mijnwer kers werd bedolven. Er waren tot nu toe 3 dooden en 7 ernstig gewonden geteld Eén man wordt vermist. GASVERSTIKKING. Te Metz wiaren arbeiders Maandag be zig een lek in de gasleiding te herstellen. Niettegenstaande de mannen gasmaskers voor haden zijn twee' arbeiders en een ingenieur door verstikking om het leven gekomen. NA NEGEN JAAR. Het laatste in bezet Duitschland nog garnizoen houdende zevende Belgische infanterieregiment is M'aandag, na, 9 jaar, in België teruggekeerd en te Me- chelen gekazerneerd. De soldaten werden er op hartelijke wijze door de bevolking ontvangen. DE PARLOPHOON BIJ VERHOOREN DOOR DE POLITIE. Te Boedapest zullen bij wijze van proef bij: het verhooren van misdadigers parlo- phoons gebruikt worden, die het gespro ken woord opnemen en bet later weer kunnen laten hooren, teneinde afwijkin gen in stenogrammen /te voorkomen. Wanneer het noodig is zullen deze toe stellen naar de rechtszaal kunnen worden overgebracht, om zoo op waarlijk authen tieke wijlze geschillen over vroeger afge legde verklaringen op te helderen. Burgemeester Rites' onverwijld ontslag zondier pensioen gpëlscht De nieuwe Berlijnsche gemeenteraad zal voor de eerste maal op 17 December bijeenkomen. De communisten hebben reeds een voor stel ingediend, waarin zij eischen, dat bur gemeester Böss zonder pensioen zal wor den ontslagen, welke eisch in den ouden gemeenteraad niet in stemming Is geko men. Thans hebben ook de natiohaal-socialis- ten een dergelijke motie ingediend. Ook zij wenschen dat Böss onverwijld en zon der pensioen zal worden ontslagen. Zij dringen er op aan, dat de eisch nog vóór Kerstmis in behandeling zal worden ge nomen. Het is echter niet waarschijnlijk, dat dit gebeurt. Dubbel Is het genot met Brlgln. dooren 43 en 65 ets. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare strafzitting van Maandag 25 November. Verduistering bU de posterijen. Een 33-jarige, thans ontslagen, hulp besteller der Ned. Posterijen, te Oude Niedorp, stond heden als verdachte no. terecht terzake.dat hij als ambtenaar der posterijen zich wederrechtelijk had toe geëigend een bedrag, van pl.m. 114.30, welke gelden hij gedurende de zomer maanden 1928 in zijn qualiteit van ver schillende ingezetenen had ontvangen en dus anders dan door misdrijf onder zich en niet verantwoord had. Verdachte, die pl.m. 25 in de week' verdiende, erkende het feit. Hij was alreeds gewaarschuwd, doch ging desondanks met zijn oneerlijke praktijken voort. Het betrof hoofdzakelijk stortingen voor postwissels en girobiljet ten. Het geldelijk nadeel, dat de staat leed, is hersteld. Dit geld berust nog ten postkantore te Alkmaar. Verdachte is gehuwd en heeft l kind. Het schijnt dat hij meer door zijn keel gat transporteerde dan hij bij zijn niet al te weelderig weekloon als huisvader kon permitteeren. De officier noemde het een buitengewoon ernstig feit, gelet op de positie van verdachte. Het financieele nadeel is wel geregeld, doch door familie leden. Hij, zelf had door niets getoond, zijn leven te willen veranderen. De offi cier vorderde derhalve 4 maanden gev onvoorwaardelijk. Verdachte werd echter veroordeeld tot een zware voorw. .straf en wel tot 6 maanden met 2 proef jaren, onder toezichtstelling van het ge nootschap te Rotterdam en strenge bijz. voorwaarden, voornamelijk geheel-ont houding betreffend. Wederrechtelijke anexatle van een melkbus. Volgens dagvaarding had de 27-jarige kruliebol en veehouderszoon Joh. Petr. VI. op 17 Augustus te Schagen weggeno men een melkbus, eigendom van den veehouder Daan Jimmink aldaar. De verdachte had bezwaar tegen den datum, het was 19 Augustus, doch het bleek, dat hij ook hiermee abuis was. In elk geval had hij de bus weggenomen en onder de tram gezet. Het schijnt dat V. destijds meer van die grappen uithaalde. Hij zeide nu niet te weten, waarom hij die diefstal len pleegde. De heer Daan Jimmink kon er ook niets van zeggen. Hij had heele- rnaal geen vermoeden op den zoon van1 zijn buurman. Vast staat echter, dat ver dachte gunstig, maar wel eens eenigszina vreemd bekend staat. Eisch in dit vreemde geval en abnormaal feit, aan houding tot nader onderzoek van de geestesgesteldheid van verdachte, alzoo aanhouding tot 6 Januari a.s. Vader was vandaag goedkooper uit Het zoontje van den veehouder Jaoob Str. te Burgervlotbrug was op 15 Sep tember aan 't bakkelijen geraakt met den 11-jarigen Jan, zoon van den vrachtschep per Dirk Schotvanger en daar papa Str. vreesde dat zijn zoon het niet kon bol werken tegen den ouderen schipperstelg, kwam hij' krachtig tusschenbeide en gaf hij. Jan Schotvanger een stevigen opstop per. Maar daar nam: de oude heer Schot vanger geen vrede mee en vreezend dat een aanklacht zou volgen, trachtte Jacob Str. de zaak in der minne te schikken. Het bleek echter, dat Schotvanger 25 verlangde om de zaak in de doofpot te stoppen, welk bedrag Str. echter zoo exorbitant hoog voorkwam, dat hij: zich liever overgaf aan de genade of ongenade van den politierechter. En zijn vertrou wen! werd niet beschaamd, daar heden vader Dirk tamelijk werd becritiseerd over zijn houding in deze kwestie. Ter wijl papa Jacob, hoewel ook hij werd ver maand zijn handen thuis te houden, slechts 10 boete of 10 dagen (die direct werden afgedokt) werd veroordeeld. Mishandelng waarbij bloed vloeide. De heer Berend B., hoewel behoorlijk uitgenoodigd, was niet verschenen en moest terecht staan op grond van het hein tenlaste gelegde feit, dat hij op een in den nacht van 19 op 20 Sept. in het café van Hovenier te Texel gevierd feest den 36-jarigen veehandelaar Simon Jonk uit Purmerend met een mes bloedend aan het hoofd had verwond. Verdachte nam er aanstoot aan, dat de veehandelaar geen lust betoonde hem een biertje te offree- ren. De steek was zoo kwaadaardig, dat Jonk wel een bloedverlies van l1/» liter had. De heer Hovenier gaf een levendige beschrijving van het bloedige drama, waarin behalve het mes ook een flesch als requisiet dienst deed. Eisch tegen verdachte, die zich in beschonken toe stand doet kennen als een geweldenaar en reeds eerder met de justiie kennis maakte, aanhouding tot 20 Januari &ji tot nader onderzoek. Conform besloten. Verduistering van een Vela-fornuis. De verdachte J. A. Br. te Den Helder, die een fornuis op afbetaling had ge kocht van de Velo Waschmachine Maat schappij, was zoo vrij: geweest bij zijn vertrek naar elders, dit fornuis, alvorens de koopprijs 67 geheel was afbetaald, aan een opkooper over te doen, weshalve hij thans als verdacht van verduistering terecht moest staan. Hoewel verdachte niet aanwezig was, kwam het feit door de getuigenverklaringen onwrikbaar vast te staan. De getuige Heerkens heeft van verdachte verschillende meubilaire goe deren gekocht, waaronder ook bedoeld fornuis. Verdere afbetaling aan de maat schappij, is uitgebleven. Eisch tegen den niet bijzonder solieden verdachte 8 boete of 8 dagen. Vonnis geheel in aansluiting requisitoir. De officier toonde zich name lijk ver van vriendelijk gestemd tegen de Velo Waschmachinenmenschen, en gaf zulks in krasse termen te kennen. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN. In de tuberculose-ccxmmissie van het Genootschap voor Volksgezondheid te Weenen heeft prof. Durig verslag uitge bracht over een reis die hij met prof. Eiselsberg en een aantal geneesheeren naar Duitschland ondernomen heeft om de uitkomsten 'van behandeling van zoutvrij diëet te bestudeeren. Hij. begon met op te merken dat bij longtuberculose bet gevaarlijke gebrek aan eetlust dikwijls een gevolg van ge brek aan zoutzuur in het maagsap is Hij acht daarom de poging om dergelijke pa tiënten zonder zout te voeden, een twee- snijdenden, zoo niet gevaarlijken maat regel. De geheele waarde van de diëet- kuur in de buitenlucht, die totdusver ia toegepast, ligtin de prikkeling van den eetlust om het liohiaam beter bestand tegen de ziekte te maken. Wat hij in Duitschland gezien had, had had hem de overtuiging verschaft, dat da behandeling van lijders aan longtuber- cusóse met zoutvrij: diëet weinig belooft. Anders is het gesteld met de chirur gische tuberculose. Hierbij: is de kuur niet alleen veelbelovend, maar kan mën de uitkomsten ook beter beoordeelem. Prof. Durig heeft zich overtuigd dat bij chirurgische- en huid-tuberculose succes is bereikt. Hij is er daaromi voor, de nieuwe behandeling in een inrichting waar vele kinderen bijeen zijn toe te pas sen en biedt zich aan, om de uitkomsen te helpen oontroleeren. LUXE AUTOVERHUUR MOORWAN Garage Brakkeveldweg 62 Tel. 470 Nieuwe wagens Laag tarief

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2