PÜROL M GEMENGD NIEUWS I i LUCHTVAART. De postvluchten naar en vanlndië. Uit de Pers. De aanslag in St. Pieter de te Rome. DE MOORDEN TE DUSSELDORF. Een spoor van den moordenaar gevonden? Een drama in het groen Met name komt hit er tepen op, dat de kosten van aansluiting van afgelegen wo ningen worden verhaald op de verbrui kers. Van het Wegenfonds heeft spr. den indruk gekregen, dat het-meer een geld belegging is, dan dat dewegen eruit wor den bekostigd. De toestand der wegen is zoo, dat spoed bij de verbetering noo- dig is. De heer Hooy (r. k.) ziet wel degelijk een lijn in het finantieel beleid van Ged. Staten, en wel een horizontale. Niet alleen is het niet noodig, dat wh putten uit het reservefonds, maar wij kunnen dat zelfs versterken. Niettemin wil ook spr. met be lastingverlaging wachten tot het volgend jaar en wel op de gronden als door den heer Polak zijn aangegeven. Spr. bestrijdt het voorstel-Guëpin cs. en betoogt, dat de belasting in Noord-Holland, vergeleken met die in andere provincies, laag is. Onze provincie staat op de tweede plaats. De heer Guepin (v. b.) zet nader zijn plannen uiteen. Resumeerende zegt deze spr., dat zon der hen te bezwaren, die uit het Wegen fonds willen putten, zonder dat de Wa terstaat belemmerd wordt in zijn spoed, de nu voorgestelde vier ton kunnen wor den gebruikt tot vermindering der belas ting. Wij zullen het volgend jaar moeten komen tot een geheele herziening van de opcentenregeling. Juist daarom is het psychologische oogenblik gekomen van belastingverlaging. Het volgend jaar zal dit niet meer kunnen. De heer De Jong Schouwenburg (c. h.) zegt, dat zijn fractie over het voorstel- Guepin nog niet heeft beraadslaagd, zoo dat hij alleen zijn persoonlijk oordeel geeft. Hij bespreekt na de pauze samen werking van gemeenten tot behoud van natuurschoon, en vraagt in verband hier mede welken leidraad Ged. Staten volgen bij de gemeentelijke uitbreidingsplannen, waarop zij z. L grooten invloed kunnen oefenen. De heer Colijn (a. r.) staat gunstig tegenover de financiën der provincie en verklaart, dat zijn fractie niet met het plan-Guépin kan medegaan. Er moet naar uniformiteit en zoo mogelijk verlaging der tarieven borden1 gestreefd, zegt hij. De heer Ketelaar (v. d.) is eveneens van meening, dat het volgend jaar d'e belas tingverlaging beter kan worden overzien en vraagt voorts naar het kanalenplan. Kan niet een begin worden gemaakt met de uitvoering? vraagt hij. De heer Gravestein (a. r.) bepleitte steun aan de eilandbewoners, die in veel opzichten achterstaan bij die van het vasteland. 0.a. bepleit hij betere chirur gische hulp, als door vorst de verbinding met het vasteland1 verbroken is, door finantieelen steun aan vlie-gdiensten. Nog tal van onderwerpen worden ter sprake gebracht door verschillende leden. O.a. bespreekt de heer Boswijk de water voorziening op Texel en vraagt steun van de provincie. Werken in eigen, beheer. De vergadering van de Prov. Staten van Noord-Holland werd Woensdagmor gen voortgezet. De heer Van der Wal (s.d.) bespreekt arbeidsvoorwaarden bij de uitvoering van werken in eigen beheer. Hij verklaart* dat zijn partij zich zal verzetten tegen een vermindering der loonen. Ingezonden mede deeling. 820 Omtrent het verdere, dat in de vergade ring van Prov. Staten besproken is, valt nog te vermelden* dat de heer KI. de V ries de malaria-bestrijding ter sprake bracht en de heer Ankersmit de schadeloosstel ling van eigenaren bij het vaststellen van uitbreidingsplannen. De heer Spier (a.-r.) bespreekt de provinciale ziekenhuizen; de heer Weiss (m.p.) betuigt instemming met het plan-Guépin tot belastingverlaging, de heer Zeeman (s.-d!.) bespreekt o. a. het kanalenplan en meeint, dat Ged. Staten nieuwe stappen kunnen doen nu ir. Rin- gers als dir.-generaal van Waterstaat is opgetreden. De heer Miedema (v.b.) herin nerde aan zijn rede van twee jaar geleden over de vaste oommissie der uitbreidings plannen en constateerde met genoegen, dat hij nu van verschillende zijden steun had gekregen. De lieer Van der Waerden bespreekt de kwestie van het Neder- landsch fabrikaat, en zet zijn standpunt uiteen. Antwoord van Ged. Staten. De heer Bomans (r.-k.) komt op tegen de bewering, dat Ged. Staten geen vaste lijn volgen. Integendeel, die valt over de laatste zeven jaar gemakkelijk aan te wijzen. Spr. begrijpt niet de critiek op het we genfonds; er is voortdurend aangedrongen op betere, mooie uitvoering van (lo u egen. Wat de belastingen betreft, merk! spr. op, dat nu 20 opcenten op de Pers. belas ting der provincie ontgaan door een ver gissing in de wet. Ged. Staten zullen dit vinden door verhooging van opcenten op de Inkomsten- en de vermogensbelasting. De belasting vindt hij niet hoog. Ook de heer Bruch (a.-r.) gaat nog als lid van Ged. Staten op enkele opmerkin gen in, o.a. op de jeugdherbergen. Hij zegt, dat, voordat Ged. Staten een taak in deze kunnen hebben, toch eerst moet vast staan, wat deze inrichtingen in ons land beteekenen. Spr. vraagt den Staten in deze eerst af te wachten wat de studie van Ged. Staten tengevolge zal hebben. Hedenmorgen voortzetting. NedOrlandsch fabrikaat De heer Kupers (s.d.) vraagt, of Ged. Staten binnenkort praeadvies uitbrengen over zijn reeds vroeger gestelde vraag inzake het in cultuur brengen van woeste gronden. Spr. vraagt verder, waarom het P.E.N. een order in het buitenland heeft geplaatst, terwijl wij hier een goede Draad- en Kabelfabriek hebben. Hij uit tenslotte den wensch, dat Ged. Staten al het mogelijke zullen doen, om aan het Nederlandsche fabrikaat voorkeur te geven. De heer Wijnkoop (c.p.) heeft zich ver baasd over hel debat oyer de benoeming van een Gedeputeerde. Welk verschil is er tusschen de sociale democraat, Ver- schure en de democratische sociaal As- scher? Spr. komt tenslotte tot debedrjj- venpolitiek. Er moet tariefsverlaging komen. Het Nederlandsch fabrikaat moet geen voorkeur hebben als het dit op flnanci- eele en economische gronden niet ver dient. Spr. betoogt tenslotte naar aan leiding van de woorden van den heer Gravestein, dat de provincie moet zorgen voor een chirurg op Urk. De heer De Wolff (s.d.) vraagt inlich tingen over de afschrijvingspercentage, geldend voor het electriciteitsbedrijf. Deze afschrijvingen zijn naar spr. meening te klein. Tenslotte verklaart hij zich tegen het voorstel-Guépin c.s. Waarom spr. het ook met de samenstelling der be grooting niet eens is, licht hij uitvoerig toe. Mevr. AukesTimmer (v.d.) spreekt over het behoud van het natuurschoon en over de jeugdherbergen. De heer Pothuis (s.d.) ingaande op het betoog van den heer Kupers, zegt dat de Staten niet kunnen beoondeelen, waar een opdracht moet worden gegeven. Overal waar het kan, moeten Ged. St. werkloosheid tegengaan door'de Neder landsche industrie te steunen. Spr. geeft verder een beschouwing over het Geor ganiseerd overleg, naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Asscher. is°hiP e®n fiasco geacht voor commer- Het voorstel-Guépin noemt hij een pa- cieele doeleinden. Bij een windsterkte van rade-voorstelde Staten hebben al her-1 'PP e^, luchtschip wanneer de haaldelijk de belastingen verlaagd. Spr. ?lac ?.'?es °,p v0^e draaien, slechts berekent, dat de in het voorstel-Guépin '^!n dan ten koste van gewenschte verlaging voor inkomens tot "itza^^elgke massa brandstof. f 4000 niet meer zou beteekenen dan een belastingvermindering van f 1.64. Mevr. Bbissevain—Pijnappel (v.b.) her innert aan de toezeggingen, destijds door den heer Hendrix gedaan, om aan de Staten mede te deelen, hoe het staat met de verbetering der wegen. Daarvan is al heel weinig terecht gekomen. Wordt het niet tijd, vraagt spr., dat overleg wordt gepleegd tusschen den Prov. en den Rijkswaterstaat Het zesde postvliegtuig te Medan. Het zesde postvliegtuig Is Dinsdag ochtend 6.20 uit Bangkok vertrokken en oim 13.65 te Medan aangekomen. Te Bandoeng. De Kon. Luchtvaartmij. meldt: Het zesde postvliegtuig is gisterenoch tend om 5 u. 35 uit Medan vertrokken en kwam om 11 u. 35 te Paiembang aan. Het startte te 12 u. 40 te Paiembang en arri veerde 15 u. 50 te Batavia; steeg daar om 16 u. 10 op en landde om116 u. 60 te Ban doeng. Het derde retourvHegtuig te Boesjir Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het derde retourvliegtuig gisteren 6.15 uit Karatsji is vertrokken, 10.13 te Jask is aangekomen, 11.19 uit Jask is vertrok ken en 15.12 te Boesjir is gearriveerd. Te Bagdad. Het derde retourvliegtuig is gisteren» ochtend om 6 u. 16 uit Boeshir vertrok ken en om 9 uur 51 te Bagdad aangeko men. Gister werd niet verder gevlogen, we gens slecht weer. In verband1 met enkele gevallen van be schadiging van luchtpostbrieven tenge volge van het binnendringen van water en olie, zal voortaan voor de verpakking van d eluchtmail voor Indië gebruik ge maakt worden van oliedoek. EEN FOKKER-VLIEGTUIG Twee menschen gewond. Een groot Fokker-vliegtuig, dat 32 pas sagiers kon vervoeren, is dicht bij New- York op een dak van een huis gevallen, in brand geraakt en geheel vernield. Een nader bericht behelst, dat twee huizen zijn vernield en dat de twee inzittenden van het vliegtuig licht zijn gekwetst. haar lucht en dat DE ,3 101" EEN FIASCO? De Star bevat een artikel van luchtvaartexpert, die zegt dat het schip „R 101" een groot fiasco is er drastische wijzigingenin zullen moeten worden gemaakt,, daar het niet voldoet aan de eischen. Het is te langzaam, heeft niet genoeg hefvermogen en kan zich slechts over betrekkelijk korten afstand bewegen. Er zijn reeds sedert het voor het eerst naar de loods terugkeerde, nieuwe moto ren in aangebracht. Desondanks wordt TREINROOF IN WYOMÏNG. Een treinroof in Wyoming, waarbij de bandieten een expresstrein van de Union Pacific Oy. deden ontsporen, was het werk van één enkelen man. Het perso neel van den trein koppelde de locomotief af en reed naar het nabijzijnde station om hulp te halen. Toen deze kwam op dagen was de bandiet echter reeds ge vlogen. DEFENSIE. Het Handelsblad schrijft: Rust en berusting. De tot dusver gepubliceerde beschei den betrefende de defensie-begrooting leveren nog weinig materiaal om de in zichten van den nieuw opgetreden be windsman te leeren kennen. Het is be grijpelijk, dat de minister de begrooting, die hij in de erfenis van zijn voorganger aantrof, voorloopig ongewijzigd aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Zal de minister bij zijn voorbereiding do gedachte aan een nieuwen koers in overweging willen nemen? De vraag is in de gegeven omstandig' heden van het hoogste belang. En de kans, dat zij in ongunstigen zin beant woord wordt, is niet zoo heel gering. Veel is er, dat het voor een minister aantrekkelijk moet maken1 aan hot be- staande vast te houden en zich eenvou- dig te bepalen tot het voor de hand ko mende werk. De moeilijkheden en ge varen* verbonden aan elk© poging om er de zoozeer noodige veranderingen in te brengen, zijn buiten,gemeen groot: een deel van de volksvertegenwoordiging staat a.h.w. op de loer om van elke gele genheid tot afbraak gebruik te maken. Het andere deel, dat bet behoud van de nationale zelfstandigheid en van de orde in huis nog nie geheel afhankelijk wil stellen van vage ibusiën, dat daarom prijs stelt op het behoud van een weer macht, en dus althans instemt met het doel, is gelijk meer voorkomt on derling verdeeld over de mees gewenschte vormen en middelen. Het is duidelijk, dat in die omstandigheden het verkrijgen van een meerderheid uit die beide groe pen voor een verandering ten goede bui tengemeen moeilijk is. Misschien is er geen enkel ander de partement, waar het zoo verleidelijk is voor een minister om maar te berusten. Maar, en dit is het noodlot voor dit de partement, er is misschien ook geen an der waar verandering, krachtig en wel overwogen ingrijpen zoo noodzakelijk is, Bij alle andere departementen treden de gevolgen van v-erwaarloozing of ver onachtzaming binnen korten of langen tijd onherroepelijk aan den dag en ont staat door de daardoor te weeg gebrachte nadeelen automatisch de drang tot ver betering. Bij de weermacht daarentegen blijkt van de gevolgen tegenover de hoofdzaak: de defensie, in gewone tijden in het geheel niets. De noodlottige gevol gen treden eerst aan den dag als het tevens te laat is om ze to bestrijden. In ons nummer van 31 Augustus j.1 werden reeds eenige onderwerpen aan gegeven, welker -behandeling urgent is. Wij noemden in de eerste plaats de consequente aanvaarding van het feit dat onze oorlogsmacht een imdlitieleger is geworden, dat nagenoeg uitsluitend door verlofskader moet worden aangevoerd. In het hiervoren 'aangehaalde artikel van 31 Augustus werden nog eenige an dere bedenkelijke leemten en n-ooden bij de weermacht aangeduid: de behoefte aan samentrekikng der vredesorganisa tie om een einde te maken aan de schro melijke oneconomische versnippering der vredesopleidingen; de behoefte aan ver betering van de oorlogsuitrusting, aan versterking van de luchtmacht, en van den afweer tegen nieuwe aanvalsmidde len, motorisatie van treinen e.d. Voor het -meerendeel der vereischte verbeteringen is geld noodig geld, dat in de gegeven omstandigheden -alleen als vrucht van een ingrijpende reorganisatie beschikbaar zal kunnen komen. Blijft deze uit, dan is er wei een leger, maar doet men beter over de geschikt heid voor die oorlogstaak maar niet te spreken. Voor de marine kan het oordeel in het wezen der zaak niet anders luiden. Hoe aanlokkelijk het daarom voor een minister van Defensie moge zijh om zich te bepalen tot het voor de hand komende werk, een minister, die meer wil zijn dan administrateur van zijn departement, die hooger ideaal heeft dan rust zal niet mogen berusten 1 vaarding zal ikunnen worden uitgebracht. De behandeling voor de rechtbank kan nog dit jaar en wel eind December ver wacht worden. (ETaagsche Oour.) i Binnenland. MACHINIST GEDOOD. Dinsdagavond is de 59-jarige machinist van een op het IJ varende stoomboot tus schen de machine geraakt en zoo zwaar gewond, dat de man kort daarna in het Binnengasthuis is overleden. Hoe de on gelukkige door de machine gegrepen kon worden, is nog niet bekend. Daarnaar wordt thans te Arnhem, waarheen de boot op weg was, een onderzoek ingesteld. De machinist was alleen in de machinekamer, het ongeluk werd ontdekt toen de kapitein de telegraaf op „achteruit" zette, welk be« vel niet werd opgevolgd. DE MOORD AAN HET BEZUIDEN- HOUT IN DEN HAAG. Naar verleidt, is K. v. d. M., verdacht van moord op mevr. Oden aan den Bo- zuidenhoutschenweg, door de psychiaters volkomen toerekenbaar verklaard. De instructie in deze zaak is thans zoo ver gevorderd, dat eerstdaags de dag- Godron Ramsted, de Zweedsche, die Zondagavond in de St. Pieterskerk te Rome een aanslag heeft gepleegd op den Nederlandschen kanunnik Smit heeft de terugreis naar haar vaderland nog niet kunnen aanvaarden daar de noodige for maliteiten nog niet konden worden ver vuld. Het Vaticaan heeft tot nu toe af wijzend beschikt op het aanbod van de Italiaansche regeering de Zweedsche door karabinieri van het Vaticaan te laten afhalen en haar tot de grenzen te bren gen. Het Vaticaan staat op het standpunt I dat de aanslag werd gepleegd of in eenj aanval van zinsverbijstering of ineen staat van hoogste opgewondenheid en dat daarom van verdere vervolging moet worden afgezien, Het is zelfs niet uitge De recherche te Dusseldorf meent thans een draad in handen te hebben, die naar zij hoopt tot de ontdekking van den moordenaar zal leiden. Twee jongelui hebben haar n.1. mede gedeeld, dat zij op 11 Augustus, den dag van den moord op het dienstmeisje Maria Hahn, in het café Stindelmtlhle bij Duis burg het meisje met een man hebben zien zitten, die zich later met haar in de richting van Pappendell (waar zfl vermoord is) heeft verwijderd. De man was blond, ongeveer 1.70 M. lang en droeg een hoornen bril. Dien middag zqn in den tuin van het café enkele foto's genomen, o.a. ook van bet meisje en haar begeleider. De recherche zoekt thans een foto in handen te krijgen, doch heeft nog niet kunnen ontdekken wie de fotograaf is geweest. AFSCHUWELIJK TOONEEL IN EEN CIRCUS. In Nagysurény in Slowakije brak onder de voorstelling van het circus Wolff een paniek uit. In de pauze werden, als ge bruikelijk, de kooien van de circusmena- gerie en de stallen voor de bezichtiging door het publiek opengesteld. Een 8-jarige jongen, die in gezelschap van zijn vader voor de leeuwenkooi stond, kwam er op o xiCu is zeiis niet uiige" i l ji~i*i j» t ljj sloten dat het Vaticaan de Zweedsche een onbedacht oogenblik wat te dicht bij door twee van zijn eigen beambten naar de grens zal laten brengen om aldus de interventie van Italië te kunnen uit schakelen. Uit Stockholm wordt aan deVossische Zeitung geseind dat mejuffrouw Ramsted, die 80 jaar oud is, vijf jaar geleden naar Oslo kwam en aldaar klaarblijkelijk onder den invloed van den prelaat toetrad tot de katholieke kerk. Ze staat trouwens als uiterst geëxalteerd bekend, zoo had ze een tijd lang met een bende zigeuners gereisd om beter hun leven te leeren kennen. Belga seint uit Rome; Plotseling nu strekte de leeuwin een klauw door de tralies, greep het kind bij het hoofd en trok het in de kooi. De circusmenschen trachtten er het beest (met hooivorken en ijzeren stangen toe te brengen, het kind los te laten, wat ten slotte ook gelukte, echter eerst nadat dit gescalpeerd was, zoodat men voor zijn leven vreest. Onder het publiek ontstond intusschen een paniek, waarbij verschil lende vrouwen flauw vielen. MOORD MET BEROOVING. In het donsje Siebenachloss bij Pyrii» in Pommeren- heeft men1 gistermiddag een T .- 30-jarige gehuwde vrouw in haar woning v Jiegenstallmg wat werd verwacht, met een ingeslagen schedel dood gevon- heeL de vaticaansche politie de Zweedsche (jen. De moordenaar heeft behalve 500 vrouw, mejuffrouw Ramsted aan de ,Ita- mark aan geld, nog een fiets en kleeding- liaansche politie uitgeleverd. De Italiaansche rechter heeft nu be sloten een volledig onderzoek in te stellen. Wij lezen in de »Nw. Rott. Ort.«: Fluitend en met zijn rinkelbel beukend op de stuurstang van zijn flets peddelde de onbekend gebleven fletsjongen over het aspbalt van de Kruiskade alhier, met op het bagagerek, dat als een presenteer blad prijkte boven het ras wentelende voorwiel, een bus. De jongen floot en belde en fietste; de bus bibberde boven op het rekje en toen geschiedde het drama. Zonder verder naspeurlijke reden plofte de bus van de flets, rolde een paar slagen om en bleef liggen. De jongen merkte niets en floot en belde en fietste. Tijdens den val was de deksel van de bus gegaan en uit de opening stroomde een breiïge, groene substantie naar buiten; zij bemorste het gladde wegdek, overdekte het met strooperigheid, die zich spoedig in een klef laagje glibberig groen over een oppervlakte van tien, twaalf vier kante meter had verspreid. Een kittig kantoormeisje kwam kwiek aangefietst; zij zag de groene massa te laat, glipte onderuit en lag spartelend in de pap. Achter haar reed een wagen, bespannen met twee muildieren. Het weg dek was voor de hoeven te glad, de dieren gleden onderuit en zetten zich bevallig neer op de flets van het meisje. Achter den wagen reed een nette me neer. Hij kon niet meer wijken, hij kon niet meer stoppen en voor hij het wist zat hij tusschen de muildieren en de juffrouw in de groene verf. Toen naderde een slagersjongen, een H B.S.'er, een juffrouw en nog een meneer, en zij allen kwamen ten val. Dit alles was zoo filmisch snel geschied, dat de ver keersagent, die den onbekenden fluiten- den fletser een teeken had gegeven en daarna zijn blikken een anderen kant had doen uitgaan, toen hij wederom zich wendde, een wriemelende hoop armen, beenen en muildierpooten ontwaardde. En nog groeidede hoop zienderoogen. Fietsers naderden in drommen; zij deden wanhopige pogingen om het bedreigde wankele evenwicht te bewaren, maar de een na den ander, en soms twee, drie tegelijk slipte en kwam ten val. Toen greep hij in. Hij alarmeerde den reinigingsdienst en requireerde alle kat tenbakken uit de buurt, om zand te strooien over de gladde pap. De reini gingsdienst stuurde snel een auto met zand en met bussen benzine werden de gevallenen gereinigd. Ook de muildieren zijn met benzine opgepoetst. De eerste damesfiets heeft bij het drama het leven gelaten. Buitenland. VLEESCH EN MELK IN RUSLAND. De sowjetautoriteiten te Moskou hebben besloten onmiddellijk maatregelen te tref fen om te beletten dat de boeren voort gaan hun vee ontijdig te slachten, het geen den laatsten tijd steeds meer voor komt. De vermindering van den veestapel is een ernstig gevaar voor de toch reeds zoo moeilijke voorziening met vleesch en melk van Moskou en andere groote steden. De regeering beschuldigt contra-revolu tionaire agenten ervan, door hun actie de boeren tot het slachten van hun vee te bewegen. In werkelijkheid zou echter, aldus de correspondent van de >Vossische Zeitung* te Moskou, het ia beslag nemen van den hooioogst een groot gebrek aan veevoeder hebben veroorzaakt, waardoor de boeren zich genoodzaakt zien bij den naderenden winter hun vee te slaohten. stukken geroofd. Een portier wordt van de daad verdacht; hij, is sedert den moord verdwenen. MOORD. Bij! Fiirstenberg in het district Büren heeft men Dinsdagmiddag het lijk ge vonden van een 23-jarige boerendochter. Het meisje is vermoord. Van den dader Li geen spoor gevonden. TWEE JONGENS. Het hof van assiezen te Versailles heeft twee jongens van vijftien jaar, die in April te V-aucresson een weduwe hebben vermoord, veroordeeld, den eenen tot twintig jaar gevangenisstraf in een straf kolonie; den anderen jongen tot twintig jaar dwangarbeid en twintig jaar verboa van verblijf DE ONTPLOFFING TE ESSEN. De toestand van de 21 slachtoffers van de ontploffing op de Weberplatz te Es sen, die naar een ziekenhuis zijn ge bracht, is bevredigend, behalve van twee patiënten. De eigenaar van den winkel in huis houdelijke artikelen is er ernstig -aan toe, terwijl zijn zoon beide beenen afgenomen moesten worden. Over de oorzaak van de ontploffing is nog steeds niets bekend. DOODVONNISSEN IN RUSLAND. Te Artemofsk heeft een groep sabo teurs terecht gestaan, die drie jaar lang het controle-apparaat van het wa Fm te- technische instituut van het Dongebied be-heerscht heeft. Zfj leverde systematisch brandstoffen van ondeugdelijke kwaliteit aan de sowjetond-erneaningen, op fictieve analyses. Ook hebben zij zich wederrech telijk met geld van den staat verrijkt. Vier van hen zijn ter dood veroordeeld. In het dorp Klazemski Gorodok zijn twee boeren ter dood veroordeeld, wegens moord op leden van een collectief -bedrijf, medeplichtigen werden tot tien, Vier twee tot vijf jaar oordeeld. gevangenisstraf ver- TWEE ARBEIDERS VERBRAND. In een houten keet bij New York, waar 200 straatmakers waren geherbergd, is Dintdagavond brand uitgebroken. Daar bij zijn twee arbeiders omgekomen. J. A. BEST jilc. .ïtar. ,ït«, .ït*. .stü. .sft a Den 7den December a.s. 'j hopen onze geliefde Ouders 'i DE en A. 0E BEST-STAM hunne 25-Jarlge Echtvereenl- glng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogenblijven.isdewensch j! van hun lief hebbende Kin deren O. J. G. DE BEST. Ned. O.-I. E. A. A. DE BEST— Hüijsihg. G. DE BEST en Verloofde. ALIE DE BEST. ADRIAAN DE BEST. Amsterdam, j! Insulindeweg 229ii.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6