MI COURANT TWEEDE BLAD BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 30 NOVEMBER 1929 HET 60.04)0 LUX „Volksonderwijs" deelt mede, 'dat op 1 Nov. het 60.000ste lid van de Vereen. „Volksonderwijs" zich heeft laten inschrij ven. DE DIJK VAN DEN WILLEM ANNAPOLDER. Het herstellingswerk maakt goede vorderingen. Het gevaar geweken. Woensdagnamiddag heeft men onder be gunstiging van zeer goed weer het tweede stuk laten zinken ter plaatse van de ver zakking in den zeedijk van den Willem Annapolder. De belangstelling van de zijde van het publiek was weer zeer groot. Algemeen heerscht thans de meening dat sinds Zondag, toen het eerste zinkstuk is gelegd, het gevaar is geweken, waartoe ook de in de pers gepubliceerde gerust stellende mededeellng van den hoofd ingenieur van den provincialen water staat zeer veel heeft bijgedragen. EMIGRATIE NAAR AMERIKA. Het Amerlkaansche consulaat te Am sterdam deelt mede: Het «taatsdepartement der Vereenigde Staten heeft besloten, alle plaatsen van het immigratlewerk te Rotterdam te concen- treeren, met inbegrip van de registratie van aanvragers. Derhalve dienen zij, die visa aangevraagd hebben in alle deelen van Nederland, met inbegrip van die genen, die reeds bij het consulaat-gene raal te Amsterdam zijn ingeschreven, in den vervolge hun oorrespondentie te rioh- ten aan de immigratie-afdeeling van het Amerlkaansche consulaat te Rotterdam. Personen, woonachtig in de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Over ijssel, Drente, Friesland en Groningen, die tijdelijke bezoeken wenschen te bren gen aan de Vereenigde Staten voor zaken of genoegen, kunnen hun visa verkrijgen bij het consulaat-generaal te Amsterdam. ONDERWIJSINRICHTINGEN BIJ PHILIPS. Naast de reeds bestaande instellingen op dit gebied heeft Philips' Donderdag een nieuwe uitbreiding geopend, nJ. een bedrijfaschool. De nieuwe bedrijfsschool door archi tect D Roosenburg ontworpen, is een gebouw van vijf verdiepingen, 93 meter lang, 17 meter breed, en een groote werk plaats voor de practische opleiding. Zoowel aan de practische als aan de schoolopleiding wordt groote zorg be steed. Er zijn o.a. een laboratorium en een instrumentarium, waar jonge inge nieurs zich door aanschouwing en prac- tij'k geheel op de hoogte kunnen stellen van elk onderdeel der fabricage. De lesvertrekken zijn gemeubeld met stoelen en lessenaars, lessen voor onder wijs in vreemde talen worden in gezellige kleine vertrekken gegeven, waar stoelen me t schrijHeuningen om de tafel van den docent geschikt staan; niet een zwart bord bevindt in het gebouw, de kamers zijn beschoten met paneelen, die bekleed zijn onet donkergroen linoleum. Groote klassen kunnen in groepen geschikt wor den, de weg naar geïndividualiseerd on derwijs s-aat hier geheel open. Er zijn 83 onderwijskrachten, 3874 cur sisten en leerlingen van 3 tot diep in de 50 jaar, 1974 boven de 18 jaar ingedeeld in 244 groepen of klassen. De Brusselsche falsificaties. Verzoek om Interpellatie In de Belgische Kamer, Geruimen tijd vóór de hervatting der parlementaire werkzaamheden deelden wij mede, dat de Vlaamsch-naüonallstische fractie in de Kamer, reeds spoedig na deze hervatting, de zaak der Brusselsche falsificaties, in een openbaar debat, te berde zou brengen. Thans heeft het pre sidium der Kamer van den Vlaamsch- nationalen afgevaardigde voor Mechelen, Ward Hermans, een verzoek ontvangen om den minister-president te mogen inter- pelleeren over de handelingen van zekere Belgische autoriteiten, die de publicatie van den vermeenden tekst van het Fransch-Belgiscb militair accoord en de daarop betrekking hebbende documenten hebben uitgelokt. EEN VERGROOTING JAC. OE BOER S „WERKELIJK WANDVERSIERING LUCHTVAART De postvluchten naar en van Indië. Het zevende vliegtuig te Weenen aangekomen. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat het zevende postvliegtuig, dat Donderdag uit Amsterdam naar Ned.-Indië is vertrok ken., te Weenen is aangekomen. de meegevoerde post Met het vliegtuig, dat Donderdagoch tend van Schiphol naar Ned.-Indië is ver trokken, werden 26 zakken luchtpost ver voerd met een totaal gewicht van 2657t K.G. bruto en 250 K.G. netto. De zending bevatte 7169 brieven, 764 briefkaarten, 49 drukwerken, 54 postwis sels en 1 monster, totaal 8037 stuks. Hier van werden aangeteekend verzonden 586 brieven, 27 briefkaarten, totaal 613 stuks. Het djerde retourvliegtuig te Aleppo aangekomen. Het 3de retourvliegtuig is Donderdag om 7.15 uur uit Bagdad vertrokken en om 12.12 uur te Aleppo aangekomen. Binnenland. Groote brand te Eindhoven. Drie hulzen afgebrand. Donderdagavond is te Eindhoven brand ontstaan in het huls bewoond door den heer Cox aan den Leenderweg. Terstond werden de belendende perceelen, be woond door N. Vlemmlx en Van Kampen aangetast, zoodat de drie woningen totaal uitbrandden. Ook de Inboedel ging ver loren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een der bewoners kelukte 't uit een brandend perceel een porteamonnaie met 200 te halen die hij ln een klok ver borgen had. Assurantie dekt de schade. De brand is ontstaan in den schoorsteen van de woning van Cox. Berooving. "Op den Busseaner grintweg onder de gemeente Hilversum is Donderdagmid dag te ruim drie uur een banklooper J. K. die uit Bussum kwam, waar hij geld had gehaald, door twee personen van zijn aetetasoh imet 2000 gulaen beroofd. Een aanvaller greep heon vast terwijl de ander hem zijn tasch ontnam. De Hilversum- sohe politie heeft een onderzoeik ter plaatse ingesteld waarbij zij werd gehol pen door de Bussumsche politie. De banklooper is een vrij krachtig persoon en hij schat de leeftijden van de aanval lers tusschen de 21 en 24 jaar. Van een kon hij een vrij goed signalement op geven. Moordaanslag te Groningen. Donderdagavond heeft te Leeuwarden op het Pieterselieveldje een moordaan slag plaats gehad. De 45-jarige H. N. heeft op zijn 80-jarige tweede vrouw met een browning zes schoten gelost, waar door de vrouw in buik, borst en larmen ernstig werd getroffen, zoodat voor haar leven gevreesd wordt. Beiden leven ge scheiden van elkaar, N. in Amsterdam, zijn vrouw te Sneek. Zondag had N. een poging gedaan zich met zijn vrouw te verzoenen. Toen de vrouw weigerde heeft hij haar mishandeld. Bij een familie-lid, een zekere Breedenbach, werd een kind van hen opgevoed. Donderdagochtend kwam N. uit Amsterdam te Sneek. Hij trachtte een familie-lid ervoor te winnen zijn vrouw naar Leeuwarden te laten komen. Dit mislukte, waarop N. naar de woning van Breedenbach ging, en daar een telegraim schreef aan zijn vrouw te Sneek, met de mededeellng dat het kind ziek was en haar overkomst gewenscht was. Hij onderteekende met dien naam Breedenbach. De vrouw kwam Donder dagmiddag te Leeuwarden in de woning van Breedenbach, waar later ook haar man verscheen. Een woordenwisseling ontstond, en het slot was dat ze zeide niet met hem mee te willen gaan. N. liep de kamer uit, keerde zich om en loste op 2 M. afstand een schot, trad toen een stap nader en loste de andere vijf schoten. Toen liep hij de woning uit om1 zich bfl de politie te melden. Echtelijk drama te 's Gravenhage. De Haagrche rechtbank heeft Donder dag voortgezet de behandeling van de zaak tegen een 26-jarigen chauffeur uit Den Haag, thans gedetineerd, beschul digd van poging tot moord, subs. tot doodslag, gepleegd in den avond van den '28sten September j.1., op zijn vrouw in hun woning aan de Van der Helststraat. Als getuige werd nu nog gehoord ver- dachte's vrouw. Deze verklaarde, dat verdachte den bewusten avond bij haar gekomen is en direct is beginnen te schelden en te slaan. Het huwelijksleven was van het begin af reeds ongelukkig. Verdachte, heeft getuige vervolgens vastgegrepen. Getuige worstelde hevig tegen en het gelukte haar zich los te rukken, waarna zij is weggeloopen. Verdachte bleef het hem ten laste ge legde ten stelligste ontkennen. Volgens hem zou zijn vrouw niet anders gedaan hebben dan hem uitschelden, zelfs nog toen hij met de twee kinderen op zijn knie zat. Ten slotte is verdachte zoo boos geworden, dal hij zijn vrouw woorden heeft toegevoegd, naar aanleiding waar van zij is weggeloopen. Wat verdachte gezegd heeft, kon hij zich niet herinneren. Het O. M. achtte hierna het te laste gelegde niet bewezen, waar de verkla ringen van verdachte en zijn vrouw lijn recht tegenover elkaar staan en de andere getuigenverklaringen geen voldoende aanwijzingen verschaffen. Spr. vroeg derhalve vrijspraak met last tot invrij heidstelling van den verdachte. De rechtbank gelastte de invrijheid stelling. Uitspraak 12 December a.g. Zuiderzeewerken. Procedure tegen den Staat Schadevergoeding van één mll- lioen. Voor de Haagsche rechtbank zijn Don derdag de pleidooien gehoudenNin de zaak van de N.V. Maatschappij tot het aannemen van Waterbouwwerken v.b. A. Hofman contra den Staat der Neder landen naar aanleiding van de uitvoering van het werk van den aanleg van den afsluitdijk WieringenNoordhollandscbe kust. Genoemde aannemingsmaatschappl) had dit werk voor f 1.497.000 met een beslis- singstijd van 14 dagen na de aanbesteding aangenomen. Bij de uitvoering had zij groote teleurstelling ondervonden in bet bijzonder tengevolge van de zachtheid van den bodem. Het verlies, aldus door de firma Hofman geleden, werd door haar op meer dan één millioen gulden borekend. In de overeenkomst tusschen den Staat en de aannemingsmaatschappij ter zake van de opdracht van het werk komen verschillende ingewikkelde bepalingen voor, en bepaald was, dat in alle gevallen, waarin niet was voorzien, partijen zouden zijn onderworpen aan de voorschriften, door het departement van waterstaat voor aanbestedingen vastgesteld. Volgens par. 475 van de voorschriften komt schade, bij de uitvoering ontstaan buiten sohuld en onafhankelijk van den wil van den aannemer, voor rekening van het Rijk. Op grond van die paragraaf diende de firma Hofman een verzoek totsch de- vergoeding ten bedrage van éón millioen gulden bij het Departement van Water staat in. De toenmalige Minister van Waterstaat wees echter alle aanspraken af en was van oordeel, dat de geleden schade voor rekening van den aannemer moest komen. Na langdurige onderhandelingen werd overeengekomen de kwestie aan het oor deel van een commissie van bindend advies voor te leggen, een instituut in- tusschen, dat nog niet bij de wet is ge regeld. De volgende beide vragen werden ter beantwoording aan de commissie voor- 1. Is alle voorkomende schade voor rekening van den aannemer? 2. Zoo neen, voor wiens rekening is dan de reeds voorgekomen schade Zoowel de aannemingmij. Hofman als het Rijk erkenden, dat het nimmer de bedoeling was geweest alle schade uit sluitend voor rekening van den aannemer te doen komen. De commissie van advies beantwoordde intusschen de eerste vraag bevestigend, waardoor de tweede vraag verviel. Namens de firma Hofman heeft nu mr. J. E. W. Duys een eisch tot vernietiging van het bindend advies (der commissie bij f e Haagsche rechtbank ingesteldde Staat stelde zich teweer door middel van mr. J. H. Telders. Nog zij opgemerkt, dat een eisch tot schadevergoeding eerst zou kunnen wor den ingesteld, indien en nadat het bindend advies nietig zal zijn verklaard. Na re- en dupliek der beide verdedigers zal bet O. M. 12 December conclusie nemen. EEN ONAANGENAAM DORPSBEWONER. Doch de bevolking wist er raad op. Te Dirkshorn, gemeente Harenkerspel, woonte een woesteling, zooals er in dezen tijd gelukkig maar weinig meer voor komen. Voor eenigentijd kwam hij weer eens dronken thuis en bracht wei daar het geheele dorp in opschudding. Toen hij tenslotte zijn zoontje wilde verdrinken ging een der aanwezigen heen om den veldwachter te halen. Deze was niet thuis. Hij kreeg echter de sleutel van de pro voost en met toestemming van een dorps autoriteit, heeft men met man en macht den geweldenaar in voorloopige opsluiting gebracht. Toen de zaak dezer dagen voorkwam, brapht de kantonrechter de burgerij lof voor haar flink optreden, 't Is dus net als in Amerika, dat het publiek in hoog ernstige gevallen zelf rechtspreekt. DE WIJDE WERELD IN. Twee leerlingen van de tweede klasse der Rijkskweekschool te Heerenveen zijn Dinsdagmorgen in plaat9 van naar school te gaan, de wijde wereld ingetrokken. Sinds is niets van hen vernomen. Men vermoedt, dat ze naar Rotterdam of Am sterdam wilden gaan, om te probeeren op een schip aangemonsterd te worden. EEN HUWELIJKSDRAMA. Donderdag heeft de rechtbank te Am sterdam uitspraak gedaan ln de zaak te gen de 27-jarige vrouw, die op 13 Juni haar man, door messteken heeft gedood. Het huwelijk tusschen de beiden was reeds van den beginne af slecht, herhaal delijk was de man weggegaan, tot een echtscheiding was besloten. De man had evenwel gezegd dat de kinderen in een gesticht zouden worden opgevoed. Dit dreef de vrouw tot wanhoop met het nood lottige gevolg, dat ze haar man van het leven beroofde. Het O.M. had tegen verdachte wegens doodslag drie jaar gevangenisstraf ge vangenisstraf gevraagd met aftrek van vier maanden voorloopige hechtenis. Overeenkomstig dien eisch heeft de rechtbank Donderdag vonnis gewezen. LANDSCHAP-FOTO's I PORTRET-ATELIER JAC. DE BOER Buitenland, NIEUWE VONNISSEN. Negen Arabieren ter dood ver oordeeld. Wegens het vermoorden van een Jood- sche familie te Safed bij de laatste onlus ten, zijn Woensdag negen Arabieren ter- dood en twee anderen tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. DE HANDEL IN GEVAARLIJKE GENEESMIDDELEN. Een mysterieuze zaak. Maandag a.s. zal een Londensch dokter te Maidenhead geboord worden inzake de wet betreffende den handel in gevaar lijke geneesmiddelen. Het betreft bier een zaak, die zeer geheim gehouden wordf en aan Scötland. Yard reeds zes weken van uitgebreid onderzoek heeft gekost. POSTAUTOBUS VERONGELUKT. Vöftien gewonden. De postautobus LeipzigDresden is Woensdagavond bij het dorpje Threna tegen een onverlichten hooiwagen opge reden en van den weg in een greppel ge reden, waar hij omsloeg. Vier passagiers zijn ernstig, elf anderen lichter gewond. VERDUISTERING VAN 250.000 MARK. Een commissionair, die zijn kantoor in het gebouw van de Berliner Bank te Ber lijn had, is sinds begin November spoor loos verdwenen, na ongeveer een kwart millioen te hebben verduisterd. Op bevel van het parket zijn Donderdag twee leden van de directie van de Berliner Bank ln hechtenis genomen. Zij worden beschul digd Löwensteln te hebben geholpen het plegen van zijn onregelmatigheden, door steeds zijn schuldelschers om den tuin te leiden. ONTROOVING VAN GELD VOOR LOONEN. Nadat de meeste medeplichtigen aan de berooving van een beambte der mijnen te Glatzlg, waarbij meer dan 200.000 mark aan geld voor uitbetaling der loonen ge roofd werd, eenigen tijd geleden veroor deeld zijn, heeft de rechtbank te Essen nu den organisator van dezen aanslag, een recidivist, Franz Huthimacher, tot 15 jaar tuchthuis en 10 jaar eerverlies ver oordeeld. Een kellner, Steeger genaamd, die met Huthmacher samen van het ge roofde geld in Nederland een zaak ge kocht had, kreeg wegens heling 2 jaar tuchthuis. Huthimaoher wil in hooger be roep gaan. DE WERKLOOSHEID IN DE V. ST. 3 5 millioen werkloozen. De beurspaniek in Wallstreet, van welke de Amerlkaansche zakenwereld zich maar langzaam schijnt te kunnen herstel len, heeft het Journal of Commerce er toe gebracht, inlichtingen in te winnen over den stand van de werkeloosheid in alle deelen van de Ver. Staten. Een be trouwbare statistiek heeft men daarover niet, maar men kan wel een globale schat- titig maken en dan komt men tot een totaal van 3.000.000 a 5.000.000. Dat Is na tuurlijk maar een heel ruwe schatting, maar er blijkt toch wel uit dat de zoo dik wijls in gloedvolle bewoordingen geroem de voorspoed van de Ver. Staten ook zijn zwakke plekken heeft. Niet de beurs-pa- niek was het dan ook, maar wel de om vang der werkloosheid, met de daarach ter dreigende verlaging van loonen over de geheele linie, die president Hoover er toe bracht, in te grijpen en de leiders der industrie voor oonferenties op het Witte Huis te noodigen. De leiders beloofden, onder eenige pressie van Hoover, voorloopig de loonen niet te verlagen. Een der groote werk gevers, Ford, gaat zelfs over tot loonsver- hooging. De regeering helpt zelf mee door aan te sturen op aanzienlijke verlaging van de belastingen. DE MOORDZAAK-GUTMANN. Mevr. Gutanann vermoord. Uit de schouwing van het lijk van de vrouw van den gisteren te Schwedt aan de Oder in hechtenis genomen tandarts dr. Gutmann is gebleken, dat de ongeluk kige gewurgd is en dus niet zooals Gut mann heeft beweerd, in de badkamer is gevallen. Het staat thans vrijwel vast, dat dr. Gutmann zijn vrouw" heeft gedood, al houdt hij echter nog steeds zijn onschuld voL Een dame, die hetzelfde huis bewoont, heeft nog medegedeeld, dat ze de vrouw oim half twaalf om hulp had hooren roe pen. In de woning van den tandarts zijn door de politie talrijke papieren in hech tenis genomen, waaruit blijkt dat Gut mann diep in de schulden zat en een aan tal wissels had vervalscht. Hij heeft ove rigens reeds bekend dit te hebben gedaan, daar hij zich in groote financieel© moei lijkheden bevond. De vermoorde vrouw was de tweede vrouw van dr. Gutmann. Zijn eerste vrouw overleed plotseling op 22 Decem ber 1922 en men acht het thans niet uit gesloten, dat ook zij door haar man werd gedood. Men vond haar lijk dien dag in dezelfde badkamer, waar de tweede vrouw om het leven is gekomen. Naast haar lag een morphine-spuitje. Gutmann beweerde, dat zijn vrouw morfiniste was en vermoedelijk door het neimen van een te sterke dosis vergift om het leven was gekomen. Hoewel niemand wist, dat de vrouw verslaafd was aan verdoovende middelen, vond de bewering van Gut mann algemeen geloof. Thans (meent men echter reden te hebben aan zijn mededee- ling te twijfelen en daarom zal Maandag a.s. oo bevel van het parket het lijk van de eerste vrouw van den tanaans weder worden opgegraven. Encyclopaedie van prof.Eigenwijs. Dief noemt men iemand, die steelt. Tenminste, als-ie gesnapt wordt. Anders heet-ie weledele heer, weledelgeboren, soms hoogwelgeboren, dat hangt er van af. Hij wordt dan wel eens een man in bonus. Wordt-ie daarentegen gesnapt, dan gaat-ie er voor een maand of wat achter. Waarom ze dat doen, is niet erg duidelijk, 't schijnt dat-ie het dan later nooit weer doet (zich laten snappen bedoel ik). Ook vind ik zoo'n behandeling onbillijk tegen over al de anderen, die vrij blijven rond- loopen. Dom is een eeretitel, tenminste in Portugal (Dom Juan). In Holland hebbel* we den Utreohtschen Dom, waar ze op het oogenblik in aan 't graven zijn. Ook heb ben we hier Hans, die door zijn domheid voortkomt, maar een eeretitel is het hief niet, al is het waar, dat hij tenslotte een onbezorgden ouderdom had. Een e i is een door de kip gelegd voor werp, dat te duur is om het op te eten, en dus met den kruideniersjongen weer meegegeven wordt. Je hebt ook eieren, die wijzer willen zijn dan de hen, maar meestal worden dat later flinke mannen. Weliswaar komt het voor, dat ze eieren voor hun geld moeten kiezen, maar als het koek en ei is, is dat niet zoo erg. Overi gens is een half ei beter dan een leege dop, dat begrijpen die menschen ook wel. Zoo ziet u, het leven is niet zoo moeilijk, 't is het ei van Columbus, el, ei! Einde. U wilde misschien wel, dat deze Encyclopaedie aan het einde was, maar omdat eind© nu eenmaal aan het be gin voorkomt, gaat het niet. Want dat is wel het eigenaardige van dit begrip, dat 1e niet weet of je aan 't begin dan wel aan het einde van iets bent. 't Is waar, als tl iets aan het rechte einde aanpakt, zult u nooit aan 't kortste eind trekken, en wan neer u ten einde raad zljt, zult u nimmer zuchten: eind goed, al goed. Maar daaren tegen: als u aan het einde is van uw ar beid, staat u aan het begin van de nieuwe taak en u kunt weer van voren af aan be ginnen. En zegt u me ook maar eens waar het „einde" van een worst zit: aan het eind of aan het begin. Ik haal dit voorbeeld aan ten einde u op uw hoede te doen zijn voor de voetangels en klemmen van het leven. I PORTRET-ATELIER i1 JAC. DE BOER AAN DE BOCHT. In 't Verloren Hoeksken van Het Laat ste Nieuws schrijft Nel© Klauwaerdinne: Ik zit te denken aan de vele slechtheid van de wereld. Tot, aan de bocht van den weg, een bestelauto het vertikt om nog verder te rijden. De bestuurder springt er uit, hangt een poos, gelijk een aap aan de deur achter aan, die hij opent. Dan verdwijnt hij onder de machine. Maar, dat is zonder belang. Op de autokap ligt een kluwen kleine kruiwagens! karretjes, harlekijns, netten met gummiballen, doozen en andere din gen, die blinken. Door de open achterdeur zie ik het be suikerde en geverfde paradijs, waarmede de wereld is begonnen voor u en voor mijen weer begint voor den zwerm kinderen, die de auto heeft ontdekt. Nu gaan ze er in processie rond. Daar is vijfjaar met vierjaar aan de hand. Daar is zesjaar. Daar is stompneus met wip neus; roshaar met vlecht; afgezakte rok met gescheurde broek; bleekgeziobt met roodgezicht. Er is wijding bij allen, ontzag, deemoed, stomme bewondering, extase. Een auto van Sinterklaas, en die bleef steken! In elk linkeroog en -in elk rechteroog de vraag: Is daar ook iets voor mij bij? Nu leven de kinderen in den dag van overmorgen. En, in al die spanning, moest nog die auto stoppen! Jammer, dat ge niet naast mij staat om die kinderen te zien hunkeren. En dat ik het u zeggen moet met hinderlijke woor den. Dat hunkeren, dat bidden met de oogen, die twijfel, waarin de zekerheid van de aanwezigheid, die auto vol mogelijkheid wat een spektakel! En hoe wij allemaal zoo staan te pein zen over wat overmorgen ons brengen zal. En hoe wij 't reeds bezitten in onze ge dachten. En hoe dat bezit vaak het schoon ste is, maar, helaas, het eenige. En hoe wij het „nu" .moesten waardee- ren, en er rondom gaan met gevouwen handen, In extase, gelijk de kinderen voor de stilgevallen auto. En, daar elk oogen blik eens „nu" zal worden, zoo moesten gaan door geheel ons leven, dat heilig is. Zit maar te denken over de slechtheid van de wereld, als er ©en auto van Sinter klaas stopt aan de bocht van den weg, en die uw gepeins bovenop verft en van binnen suikert, gelijk van zoo'n wipneus met afgezakte kous. GEEFT IETS GOEDS GEEFT HEM ALLÉÉNVERKOOP VOOR ENGROS: GROSSIERDERIJ EN TABAKSFABRIKATEN H. W. J. VAN HEUVEL, MET LIJST VAN PORTRET-ATELIER ARTISTIEKE GEGARANDEERD HOUDBARE FOTO's I (de beste gelijkenis) SPOORSTRAAT 114. TEL. 362.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5