GEMEENTERAAD. Reiniging. Sluitingsuur tapperijen. Uitbreidingsplan. Onderwijs. Sport. Marktberichten. Want, en hiermede willen we dan dit praatje besluiten: de winkelstand is mitsdien, globaal genomen, minder te vreden over Sint Nicolaas, als eenige jaren terug, met uitzondering dan van de banketbakkers en de speelgoedwin kels. Zeker heelt ditmaal het minder lraaie St. Nicolaasweer ook aandeel in deze malaise, en dit geldt aHerfret voor hen, die van buiten komen. Het ïswaar- fijk geen pretje nu per autobus in een totaal verregende stad te moeten gaan winkelen en wij kunnen ons voorstellen, dat men zegt: we blijven in vredesnaam maarU.T.r .hul. «Stollen het denbaar tot het volgend jaar uit! Want bij Sint Nicolaas hoort nu eenmaal een mooie wintersche dag. Dat neemt niet weg, dat het de laatste week druk en levendig genoeg was, en dat er heel wat menschen op de been waren. Als deze regelen onder de oogen van onze lezers komen, is wellicht het öt. Nioolaasfeest al voor de meesten achter den rug. Want, nietwaar? men heeft nu ander werk te doen dan de praatjes te lezen, die een krantenman goed vindt neer te schrijven, tal van pakjes moeten nog worden gemaakt op het laatste nip pertje, en de krant moet maar wachten. Maar wij willen het hier toch neerschrij ven wij hopen, dat onze lezers een recht genoeglijken Sinterklaas mogen hebben, dat hun liefste illusies vervuld mogen worden en dat ook, bij het balans op maken, onze nijvere winkelstand per slot van rekening nog tevreden is over de afgeloopen week i St. Nlcotans bil de kleintjes In die Fröbelschool aan de Laan. Dat was me wat Sint Nicolaas en zijn knecht zouden de kindertjes van de Frö belschool met een bezoek vereeren, om zich op de hoogte te stellen van hun ge drag en vorderingen; en om maar eens heel erg vooruit te loópen, hij was vol daan, de goede heilige. Maar om bij het begin te beginnen, wy stapten d© school binnen, en al dadelijk ging ons oog te gast aan de heerlijke uit stalling in' de versierde vestibule van het gebouw; taai-taai, prentenboeken, choco lade, allerlei speelgoed, kortom, te veel om op te noemen, en dit alles zou de Sint straks 1111x1601011 ondier d0 kindertjes; mis schien is er ook wel een gard uitgedeeld, hoewel we dit niet gelooven. Sint Nicolaas en zijn knedht zullen het dezen tijd- werkelijk druk hebben, hier was al zoo'n boel, en dat was nog maar voor een heel klein gedeelte van alle kindertjes. „Wilt u hier maar binnen gaan", wern ons gevraagd. Een deur ging open en wij traden binnen. Wat wij verwacht hadden te zien, weten wij niet, doch wel weten wij, dat wij er niet op gerekend hadden om in een lokaal te komen, waar alleen dames bijeen wa ren. Eén man in een wereld van vrouwen, doch neen, daar ontdekten wij er nog een; nu waren wij tenminste niet heelemaal alleen. Als Sinterklaas hier binnen was geko men, zou hij, de oelibatoir, wel even ge schrokken zijn. Ondertusschen. dedien in een lokaal daarnaast, de kinderen eenige spelletjes, onder het zingen van St. Nicolaas liedjes. Nu worden de moeders (misschien was de een© vader er ook bij) in het lokaal ge laten, waar de Sint receptie zal houden. Eerst* scheen het, alsof zij er niet in moch ten (nietwaar, juffrouw Cor?), maar spoe dig was alles voor de ontvangst gereed. De „grooten" stonden netjes in rijen, een doodsche stilte heerschte in het lokaal, de directrice ging den Sint verwelkomen, vol verwachting klopte ons hart. Daar verscheen de goed© Sint, verwel komd met een liedje der kleinen, die heel dapper zongen, hoewel er toch wel een paar hartjes harder getikt zullen hebben. Het is den Sint aan te zien, en dat zegt hij dan ook, dat hij. blij is, hier weer te zijn. Hij is verrukt zulke goede berichten van d© kinderen te hebben gekregen, de kinderen hebben mooie schoone handen (een steekt ze naar den Sint toe om ze beter te laten zien), vroeger huilden ze wel eens, maar dat is nu gedaan Sint Ni colaas heeft het niet meer gehoord toen hij boven was. Dan vraagt de Sint aan Piet den knecht het boek, waarin hij alles omtrent de kin deren opschrijft. Hij moet eenige zachte vermaningen toedienen. Hij heeft gehoord, dat twe-3 meisjes hard door de gang heb ben gtioopen, en1 dat twee jongens 's mor gens geen havermout wilden eten Zij moeten bij den Sint komen en be loven deemoedig beterschap. Sint Nicolaas bladert verder. Ha, nog een. zondaar. „Ik lees hier, dat Henk de Vries bijna altijd op die slechte lijst staat. Henk de Vries kom jij eens hier". Een jongetje nadert. „Ben jij Henk de Vries?" „Nee", zegt Henk, doch daarop direct „ja", omdat eerlijk het langst duurt. Wat blijkt nu echter?, de goede Sint heeft een administratieve vergissing ge maakt, en een jongen van een andere school genomen. Henk staat integendeel altijd op de goede lijst. Hij wordt beloond met een greep uit den zak van Piet. Wanneer de klassen even worden ver wisseld, maakt de Sint van de gelegen heid gebruik om de groote kinderen, in dit geval de moeders, te vermanen. Hij hoopt, dat zij hun kinderen tot goede kin deren zullen opvoeden, zoodat hij, wanneer hiji het volgend jaar terugkomt, tevreden mag wezen over de vorderingen. Sint Ni colaas gaat hier nog even mee verder, doch houdt spoedig op, daar hij bang is, dat er tranen zullen komen. Op de vraag of deze groote kinderen een versje willen zingen, wordt alleen ge lachen, maar gezongen wordit er niet. De verschillende spelletjes werden aar dig door de kleinen uitgevoerd, zij waren, «en paar uitgezonderd^ niets zenuwachtig door de aanwezigheid van Sinterklaas. Vooral het kleine meisje, dat zoo lief voor toovenaar speelde, verdient een pluimpje. Aardig waren ook het jongetje en meisje, die het stoute stuk durfden bestaan, om heel alleen voor Sint Nicolaas een versje te zingen. Hulde vooral aan de dames der school, die met zooveel geduld de kleinen zoover hebben gebracht. Sint Nicolaas was dan ook opperbest tevreden, en Plet moest vel© malen in zijn bijna onuitputtelijken zak tasten. De kinderen werden nog vergast op de poppenkast en tot slot deelde Sint Nico laas al het moois en lekkers uit, dat wij in het begin hebben opgenoemd. Daarna toog hij weer .verder, om elders zijn goede gaven uit te deelen. De Sint met Jople Slim Dlckie Blgmans ln Casino. en De meeste kindertjes waren thuis ge- bleven Woensdagmiddag. Dat kwam van wege het sleehte weer eensdeels, en van wege de Sinterklaas anderdeels. Want op straat is nu zeer veel te genieten en groote menschen die er deze dagen eigenlijk niet hooren breken bij manier van spreken de beenen bijna over al het klein grut dat rondkrioelt. Maar altijd waren er toch nog een'paar honderd jongens en meisjes tegenwoor dig, die hevig genoten van de avonturen van Jopie en Dikkie en die ook ondubbel zinnige blijken gaven mee te leven. En de vraag is al eens weer gesteld wie meer genieten de kinderen in de zaal of die op het tooneel. D'r warun een paar kleine Indiaantjes bij met een tomahawk en een strijdbijl, die bijna niet konden wachten tot het hun beurt was, en die maar stonden te springen en te dansen. En geroutineerd als de grootere meisjes al zijnDe pianist, de heer Hoppen brouwer, heeft er geen kinderen aan. De gemoedelijke agent, die de heer Boelens zelf is, was behoorlijk voorzien van op schriften, tot groote vroolijkheid van het jeugdige publiek, en daar alles vlot ver liep, is er voor den journalist weinig te becritiseeren. En sakkerloot nog toe, toen Sint Nico laas kwaml Dat was aan 't einde van het tweede bedrijfeen goedmoedige, vriendelijke Sint met een glimmenden, glunderen en glanzenden Pieterman knecht. Moet ik vertellen van wie om z'n pekelzonden onderhanden werd genomen? Maar tenslotte had Sinterklaas voor alle maal wat en daar is het per saldo maar om begonnen, nietwaar? Zoo is ook dit Sint Nicolaasfeest ge slaagd, al hadden d'r een paar honderd kinderen meer kunnen zijn. Maar de jongens en meisjes kunnen ook niet overal tegelijk zijn, hè en op straat is het nu ook heerlijk I St. Nicolaas in het Tehuis voor Ouden vau dagen In de Jan ln t Veltstraat. Een van de gezelligste Sint-Nicolaas- avonden, die we ooit hebben meegemaakt hebben wij gisterenavond in bovenge noemd tehuis beleefd. Eén van de buren, mevrouw Friest vond het jammer, dat de oudjes zoo weinig hadden, en zij nam mevrouw Geervliet in den arm, die op dit gebied heel wat ondervinding heeft opgedaan, en samen hebben zij een Sint-Nicolaasavond geor ganiseerd, die klonk als een klok, Des middags hadden wij in het huis van de familie Friest eens in oogen- schouw te genomen, wat er al zoo bijeen was gebracht, speculaas, tabak, chocolade, vruchten, allerlei kleedingstukken, kort om te veel om op te noemen, wel een b.ewijs hoe bovengenoemde dames hun best hebben gedaan, en hoe gul er ge geven is. Het was niet alleen een feest avond voor de oudjes, maar een geheele feest- d a g. Het begon 's morgens al met koffie, koek en worst, 's middags een extra feest maal en later weer thee en gebak. Doch het hoogtepunt moest natuurlijk 's avonds komen, dan zou Sint-Nicolaas zelf verschijnen, begeleid door het Fan farekorps. Toen wij 's avonds het gezellige zaaltje binnentraden, zaten de oudjes met glun dere gezichten om den tafel waarop bloe men met fruit prijkten. Dan nadert het Fanfarekorps met den Sint. Buigend komt hij met zijn zwarte knecht binnen en neemt plaats, het Fan farekorps speelt eenige Sint-Nicolaas liedjes, die binnen dapper worden mee gezongen. Buiten staan de kinderen met hun neuzen tegen de ramen gedrukt om toch vooral niets van den Sint te missen; herhaaldelijk wordt er gewuifd en Sint Nicolaas en Piet wuiven terug. Wanneer het Fanfarekorps vertrokken is, begint het uitdeëlen der pakjes. Voor ieder der verpleegden, totaal elf, heeft de Sint iets en bij elk pakje houdt hij een toespraak, waarin hij prijst of een zachte vermaning toedient. Het is eigenlijk voor betere pennen, dan de onze, weggelegd de vreugde van de oudjes te beschrijven bij het ontvan gen der pakjes. Ontroerend was het om te zien hoe blij ze er mee waren. En iedereen was volop bedeeld. Een oud vrouwtje, dat den geheelen avond nog niets gezegd had, werd opeens spraak zaam toen ze haar schatten aan de an deren toonde, de prachtige omslagdoek werd direct omgeslagen en zij kan maar niet gelooven, dat zij die nu maar zoo mocht dragen. De mannen waren vooral in hun schik met de tabak. Recht hartelijk bedankten allen Sint-Nicolaas voor de vele goede gaven. Eén hield zelfs een heele toe spraak tot den Sint. Ook de moeder, die zoo met de verpleegden meeleeft en zoo voor hen werkt (we hebben gehoord dat ze een heele goede moeder is, en dat de verpleegden haar niet graag zouden mis sen) werd bedacht, hetgeen wel verdiend was, want wij hebben wel bemerkt, hoe goed ze voor hen zorgt. Ook het dienst meisje, de rechterhand van de moeder kreeg een presentje. Eén der verpleeg den was ziek, zoodoende ging de Sint haar de geschenken persoonlijk brengen, en, zooals hij ons vertelde, (wij staan op heel goeden voet met hem) was de zieke er heel erg blij mee. Na nog een poosje te hebben gezeten vertrok de Sint om zijn reis verder voort te zetten. Nu rest ons nog de warme dank van de moeder en de oudjes over te brengen aan de dames Triest en Geervliet, voor al aan de eerste, die zoo hard hebben gewerkt om dezen avond te doen slagen, en aan de verschillende gevers en geef sters voor al de goede gaven. Verder brengen wij de dank over van de dames Triest en Geervliet aan alle personén die hen hebben geholpen om dezen avond te doen slagen en zij bren gen hulde aan deze dames, die zoo schit terend het initiatief hebben genomen om de levensavond van de oude menschjes op te vroolijken. Vergadering van den Raad der gemeen te Den Helder op Dinsdag 10 December 1929, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Agenda: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 5 November 1920, Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op de raadsbesluiten van 5 November tot: wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1929; verhuur van grond aan H. v. d. Poll, Y. Slot, D. aZal en W. O. Thijssen; verhuur van het perceel Dijkstraat no. 17 aan W- H. Elinga; uitgifte van grond in erfpacht aan firma Minneboo en Walboom; verkoop van grond aan J. Kooij en aai M. F. van Rijn; het voeten van een rechtsgeding tegen L. Kruijt; onderhandsche verpachting der tolgel den voor de pontonbrug aan P. Smit en P. Smit Jr. b. Bericht van aanneming der benoe ming van: J. L. H. J. Westenberg, tot onderwijzer aan school 7; J. Muller, tot onderwijzer aan school 4; L. M. F- Ruder, tot onderwijzer aan school 1; E. H. Bos, tot leeraar in de Arbeidswet geving aan de Avondvakteekenschool; S. Jaring, tot lid van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis. c. Een exemplaar van de door Gedepu teerde Staten gesloten gemeenterekening over het dienstjaar 1927. d. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten ten aanzien van hun beslissing om trent de ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten van 28 October 1928 en 5 November 1929, onderscheidenlijk tot op richting van een school voor buitengewoon lager onderwijs en tot aanwijzing van de plaats waar deze school voorloopig zal worden gehuisvest. (Voorgesteld wordt de stukken vermeld onder a—d voor kennisgeving aan te ne men). e. Verzoek van G. 't Hart om ontslag als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, (Voorgesteld wordt het gevraagd© ont slag te verleenen).- f. Verzoek van de N.V. Houthandel v.h. J. Oortgijsen Zoon om haar een gedeelte der Molenvaart te verkoopen. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders om advies). Grondbedrijf. Voorstellen tot: uitgifte van grond in erfpacht aan F. M. F. Fels Jr., M. J- 't Hart, P. van Zandwijk, O. Bot, tto verkoop aan K. Duinker, tot verpachten van een per ceel weiland aan J. Makelaar, tot afvoer van gronden, tot wijziging van diverse raadsbesluiten tot verkoop van grond aan H. van der Roost, J. Zuidweg, J. A. Sen- nekes en mej. E. S. Held, tot uitgifte in erfpacht aan J. Geervliet, J- Smit en B. H. J. Puinbroek, F. M. F. Fels en mej. J. Joustra tot verkoop aan K. Klein, J. Ver- faille, J. Wessel Sr., tot uitgifte in erf pacht aan L. van der Kraan, K. Visser, J. Geurts, firma gebr. Boot- Onderwijs. Verzoek van de Heldersche Schoolver- eeniging om medewerking ingevolge art. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920, ten einde de gasverlichting der Comenius- school te vervangen door electrische ver lichting, met afwijzend advies van Burge meester en Wethouders. Voorstellen: om een crediet te verleenen voor aanschaffing van spelmateriaal ten behoeven van de U.L.O. School, om de plaats te bepalen, waar de in het Tuindorp te bouwen school voor lager onderwijs zal worden gesticht. Verzoek van het Comité der Vereeni- ging van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn (waaronder Medem- blik), Purmerend, Alkmaar en Behagen om adhaesie te willen betuigen aan een adres houdende verzoek tot wijziging van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 19218, met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. Verzoek om medewerking ingevolge art. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 te verleenen aan de Heldersche Sohoolver- eeniging voor de aanschaffing van kachels en gordijnen. behartiging der maatschapptjke belangen van zenuw- en zielszieken, om als lid toe te treden. Voorstel inzake reorganisatie der Ge meente-Reiniging. ISnlfaatfabrlek. Verzoek tot het in gebruik geven van de sulfaatfabriek van de gasfabriek voor douche-inrichting, met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. Verzoek van den Helderschen Bestuur de rabond om wijziging van het sluitings- uur der tapperijen op 81 December, met afwijzend advies van Burgemeester en W ethouders. Wachtgeldverordening Ambtenaren. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake het ontwerp-wacht- geldverordening ambtenaren, met ingeko men amendementen van den heer J. J- Schoeffelenberger. Voorstel tot wijziging van het uitbrei dingsplan voor Huisduinen. Aardappelwratrfekte. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot wering van de aardappelwrat- ziekte. Buitengewoon Lager Onderwijs- Voorstel tot het Inrichten van het voor malig Raadhuis tot school voor buitenge woon lager onderwijs en tot bepaling van het aantal aan die school te beneden leer krachten. Voorstel om den onderwijzer O. J. Mol- Jr. over te plaatsen van school 0 naar school 5. W erkverschalf lng. Voorstel tot het doen uitvoeren van ver schillende werken in werkverschaffing. Overname grond. Voorstel tot aanvaarding van een strook grond, gelegen aan de Walvischstraat, van de firma Ggbr. Smit. Wegenbelasting. Voorstel tot vaststelling van het le sup pletoir kohier der Wegenbelasting dienst 1929, tot een bedrag van 1659.36. Inkomstenbelasting. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot het indienen van be zwaren tegen den te Amsterdam opgeleg- den aanslag in de plaatselijke inkomsten belasting ten name van A- Jansen, over het belastingjaar 1928. Benoeming. Vooratel tot het benoemen van drie leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aanbevolen worden: In de vacature- mevrouw M. J. PaapLafooij: 1. Mevrouw M. J. PaapLafooij. 2. Mevrouw C. Hingst—Gelijnse. In de vacature-R. N. van Os: 1. R- N. van Os. 2. J. Kolster. In de vacature-J. Smit: 1. J. Smit 2. J. Abbenes. Voorstel tot het benoemen van twee leden van het Algemeen Weeshuis. Aanbevolen worden: In de vacature-Mevr. B. Borkert—Jetten: 1. Mevrouw B- BorkertJetten. 2. Mevrouw S. van ProoijenApeldoorn In de vacature-S. Jaring: L S. Jaring. 2. A. Treffers. Voorstel tot het benoemen van een lid (raadslid) der Commissie voor de werk verruiming in de vacature R. N. van Os. Voorstel tot het benoemen van B. P. Ab- bema tot tijdelijk leeraar in wiskunde aan de Avondvakteekenschool. Mededeel lng. Naar aanleiding van het door den heer Monhemius in de raadsvergadering van 23 Mei j.1. gedaan verzoek om te over wegen de Verordening tot heffing van belasting op Tooneelvoorstellingen en andere vermakelijkheden zoodanig te wij zigen, dat voor ijsfeesten e.d, geen belas ting verschuldigd is, deelen Burgemeester en Wethouders mede,- dat zij, na raadple ging van de Commissie van Bijstand voor de Financiën, geen termen aanwezig ach ten tot het doen van voorstellen als door den steller van de vraag bedoeld. Op de in dezelfde vergadering door den heer Biersteker gedane vraag om te overwegen of er aanleiding, bestaat aan de IJsclub „Het Noorden" een subsidie te verleenen, tot een bedrag, gelijk aan het bedrag der van die club geheven belasting, wordt medegedeeld, dat na een ingesteld onder zoek naar haar financieele positie, ls ge bleken, dat ook daartoe geen aanleiding bestaat. Ter Inzage. Overzicht en uitbetalingsstaten van ver leenden steun aan werkloozen over het tijdvak 1 Juli t.m. 28 September 1929. GYMNASTIEK. Scherm- en Gymnastiek-Vereenlging „Oefenting Kweekt Kunst" met Dames* af deeling „Hygiëa". Zenuw- en zielszieken- - ,r Zaterdag 7 en Donderdag ia December a.s., Voorstel om afwijzend te beschikken Op ral bovengenoemde vereeniging baar jaarliik- het verzoek der Centrale Vereeniging ter »ch« uitvoeringen geven in „Casino". Zaterdag 7 December treden op de dames. en heerenafdecEngen met de oudgte adspW terwijl de uitvoering van Donderdag la neêembcr gegeven wordt door at dames- heerenafdeelingen met de jongste adspirantea Beide uitvoeringen zullen besloten worden met een bal. Wieringea. LEDENUITVOERINQ GYM.-VÖEREEN. „WIERINGEN". Zondagavond hield de bovengenoemde Vereeniging hare ledenuitvoering, in Concorw dia, onder leiding van den heer H. Bennekamp. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer H. Lucker de uitvoering met een woord van welkom en spreekt zijne voldoening uit over de zeer groote opkomst. Spreker deelde mede dat door de diverse afdeelingen dit jaar flink is aangepakt, wat zeer zeker uit het pro- gramma zal blijken. Na deze korte inleiding opende de heeren-afdeeling het programma, met een stel stokoefeningen, welke zeer goed werden uitgevoerd. Jammer dat het aantal hoeren zoo klein was. Hierna werd op keu rige wijze uitgevoerd, door de oudste meis jesklasse, een reidans, met tot slot een groep. De dames II voerden een stel keurige paard1- oefeningen uit. Hierna trad wederom de heer en-af deeling öp, met brug, welke oo-k zeer in deni smaak der aanwezigen viel. Tot slot van het eerste gedeelte van het programma voerden de meijes I, vrije oefeningen uit (nieuwe richting), welke evenals op de uit voering van Donderdag, een langdurig ap plaus verwekte. Hierna pauze, waaronder door de dames loten werden verkocht tot stijving der kas. !Na de pauze traden allereerst de dames I op, welke op de brug eenige zeer mooie oefe ningen te zien gaven. Hierna werden door de meisjes' I op 't paard, op goede wijze eenige oefeningen uitgevoerd, waarna op de brug eveneens door deze klasse zeer goed' werk werd geleverd. Tot slot van deze uitvoering werd door de dam!es een keurige rithmische dans uitgevoerd, met als lot een groep. Dit nummer oogstte een langdurig applaus. Na dit nummer werd door den voorzitter hulde gebracht aan de diverse afdeelingen, met hua eminenten leider. Spreker memoreert nog, ho« succesvol de afdeelingen uit de wedstrijden zijn gekomen, wat voor den directeur een vol doening mocht zijn. Spr. wekt allen op, om op den ingeslagen weg voort te gaan, wat tot nog grooter bloei der vereeniging zal leiden. Hierna werd een aanvang gemaakt met de verloting. Zeer mooie prijzen vielen den respectievelijken winnaars ten deel. Aan het einde brengt de voorzitter nog een woord van dank tot alle aanwezigen, voor de medewer king ondervonden. Een genoeglijk bal besloot dezen in alle opzichten geslaagden avond. HOCKEY. Zaterdag a.s. wordt des middags te a uur een wedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen van de Handelsschool en de H.B.S. Daar beide elftallen bestaan uit al reeds goed ge trainde spelers belooft het een' fraaie wedstrijd be worden. Tevens is deze wedstrijd bedoeld om een overzicht te krijgen van het jongere spelersmateriaal met het oog op de binnenkort te houden wedstrijden tusschen de Held. Hockey-club en Hoorn en Alkmaar. De toe gang tot den wedstrijd is vrij. SUBSIDIE AAN TURN VEREENIGIN - GEN GESCHRAPT. De Zwitsersoh© Stendenraad heeft van ochtend besloten het staatssubsidie van 33000 franken per jaar aan de Arbeiders- turnvereenigingen te schrappen. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Dec. Bloemkool ie s. 512.40; bloemkool 2e s. 1.903.50; witkrop 2.10—2.80 per 100 st.; peen 1.902; roode kool 25; gele kool 2\4.70; Deensche witte kool 1.201.70; uien 1.90-^2.50; bieten 1.10—2.30; alle» per 100 kg. Aanvoer: 5500 stuk» bloemkool, 6100 kg. peen, 41,000 kg. roode kool, 15,000 kg. gele kool, 21,000 kg. Deensche witte kool, 4500 kg. uien, 6300 kg. bieten en 740 stuks witkrop. NOORDSCHARWOUDE, 4 Dec. Aangevoerd: 2800 kg. uien: uien 1.702.30, drielingen 1.20—1.60, nep 80 ct. grove 2.80; 1400 kg. peen 1.60; 53,600 kg. roode kool 2.505.40; 10.200 kg. gele kool 3.204.10; 5800 kg. witte kool/ 0.90; 18,400 kg. Deensche witte kool 1.30—1.90; 3500 kg. kroten 1.70, alles per 100 kg.; 1600 stuk» bloemkool 6.70 11.90 per 100 stuks. PURMEREND, 3 Dec, Coöp. Centrale Elerveiling. (Weekber.) 18621 stuks eendeieren 7.407.60 per 100 en 29525 stuks kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 kg. 12.60—13.80; 6566 11.60—12.10; 6364 11.50—11.80; 60—62 10.40—11.80; 5859 10.40—11; 9-40—io.8o;5355 7.50—9.70; 50—sa 6.808.50; 45'149 6.60—7.20. PURMEREND, .3 Dec. 1929. Kaas: 12 sta. Fabriekskaai f 53; 5 st. Boeren kaas f 51.50 per 50 K.G. met rijks merk, totaal 17 stapels, wegende 15000 K.G., handel matig 1642 K.G. Boter f I.752.25 per K.G. Vee: 471 stuks Runderen, w.o. 285 vette, °-7S1.15 per K.G.; 158 Melk- en Geldekoeien i I25350; 28 Stieren, handel matig; 26 Paar den f 100200, handel matig; 6 vette Kalveren f 1-35—i.SO, handel matig; 174 Nuchtere kalve ren: Slachtkalveren f 30—40; Fokkalveren f 28 32, handel matig; 364 Varkens voor de zou- terij f 0.74078 per K.G.; voor de slacht f 0.76 —0.80 per K.G., handel matig; 16 Magere var kens f 3040, handel vlug; 250 Biggen f 20—28, handel vlug; 120 Sohapen f 30—48; O verhouders f 25—32, handel vlug; 33 Bokken; 124 Ganzen 14—6; Kipeieren f 10—11.50; Eendeleren f 7.50; Piepkuikens f 0.503.25. Eitrveiling. 8602 stuks Kipeieren a f 9— n.90; 1195 stuks Kipeieren b f 5.70—7.80; 571 stuks Eendeieren a f 7.60; 28 st. Eendeiereu b f 4.10. W| ARMENHUIZEN, 4 Dec. Roode kool te s. 2.40—4.70, 2e soort 2.10 —2.90, Deensche witte 1.20U-J.40, witte kool ie s<?ort 0.80—i.io, 2e s. 70—80 c. p. 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 5 Dec. 10 geldekoeien magere 170—280; 71 Idem vette 250—495; 7 kalfkoeien 240—390; 43 vaarzen 90200; 14 grasknlvere'n 40—90; 27 nuchtere kalveren 12—26; 40 schapen vette 3830; 544 overhouders 26—34.75; 4 bokken en gelten 8—18; 22 varkens magere 2?17° vark'en8 vette p. kg. 0.80—0.82; a biggen 2028; 82 konijnen f 0.50—3; M kippen 11.75; 61 kg. boter p. kg. 1.80—a.10 Elerveiling. 23,806 kipeieren: bruine 9-80—10.60, witte 8—10, kleine witte 6.50—7.50; gaf «end- eierea 5—

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10