HELDERSCHECOURANT UIT DE WIJDE WERELD VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. Afscheid Ds. Warners. PREDIKBEURTEN VAN ZATERDAG 7 DECEMBER 1929 Aan deUniversiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal-exainen in de Handels-wetenschappen, de heer J. A. Coltot. De oudjes van „Liefdadigheid" zeggen nog hartelijk dank voor de tractatie van, mevr. Govers, Spoorstraat, de kistjes si garen van den heer v. d. Leek, Koning straat, en de prachtige appelen van den heer op Donderdag j.1. De huismeesteres van bovengenoemde vereeniging betuigt nogmaals haar dank, aan allen die hebben medegewerkt om het Sint Nicolaasfeest voor de verpleegden zoo aangenaam mo gelijk te maken. MOBILISATIE-INVALIDEN. Radlio-rede van den voorzitter. De radio-rede van den voorzitter van den Bond van Mobilisatie-Invaliden en van hunne nabestaanden, den heer P. de Boer te Drachten, zal niet, zooals aan vankelijk was vastgesteld, op 14 Decem ber plaats vinden, doch is door bijzondere omstandigheden vervroegd en zal op 8 De cember a.s., 's morgens kwart vóór tien, voor de Hilversumsch# zender worden uit gesproken. RIJKSWEG TE HUISDUINEN. Gesloten verklaard. Wij lezen in het Hbld.: De minister van Waterstaat heeft den Rijksweg over den Helderschen Zeedijk te Huisduinen, gemeente Den Helder, van het op den duinrand geplaatste paviljoen tot den weg op den Zeedijk gesloten ver klaard voor het berijden in beide richtin gen met motorrijtuigen op twee wielen en met rijwielen van 15 April tot 15 Sept. De gesloten verklaring zal worden aan geduid door waarschuwingsborden. Wij hebben ons betreffende dezen maatregel tot Waterstaat gewend en ver namen, dat met de afsluiting bedoeld wordt, de afrit van het Badhuis naar den dijk. Deze maatregel kan dus niet anders dan toegejuicht worden, omdat het afrij den van dezen smallen weg op fiets of motorrijwiel, voor de voetgangers levens gevaarlijk was. ST. NIOOLAAS, Verschillende winkeliers en particulie ren hier ter stede, hebben aan de verken ners van de afd. Den Helder van de Ne- derlandsche Padvindersvereeniging ver schillende gaven gedaan, waardoor deze in staat waren 15 huisgezinnen met 81 kinderen alsmede 12 gezinnen met oude menschen, een gelukkig St. Nicolaasfeest te bezorgen. De verkenners betuigen hun hartelijken dank aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze verrassing- RECTIFICATIE- In het laatste gedeelte van ons verslag van den Sint-Nicolaas-avond in tut tehuis voor ouden van dagen, dat j.1. Donderdag in onze courant heeft gestaan, is een drukfout geslopen, waardoor de bedoe- liner van den zin onjuist is weergegeven. Er staat: „en zij brengen hulde aan deze dames", hetgeen moet zijn: „en wij brengen hulde aan deze dames". Volledigheidshalve laten wij hier het laatste stukje in zijn geheel volgen. Verder brengen wij den dank over van de dames Triest en Geervliet aan alle personen, die hen hebben geholpen om dezen avond te doen slagen, en w ij ITALIAANSCHE ZEEREUZEN. De scheepvaartmaatschappij „Naviga- zione generale Italia" heeft Donderdag het contract geteekend met de werf An- saldo voor den bouw van twee schepen voor den dienst op de Vereenigde Staten. De schepen zullen elk een lengte krij gen van 261 M. en een inhoud van 45.000 ton. Het zullen de grootste schepen worden van de Italiaansche koopvaardijvloot. De snelheid zal 26 knoopen per uur be dragen. HET ZWIJGENDE EILAND. De Euripides, een stoomschip, van de White Star, dat Vrijdag j.1. uit Kaapstad naar Australië is vertrokken, zal den koers eenigszins wijzigen, om het eiland St. Paul, 750 mijl van de Kerguelengroep (Eilanden der Bekommering in het Hol- landsch geheeten), in het Zuiden van den Indischen Oceaan, aan te doen. Het eilanje is, gelijk de Kerguelen-groep, een Fransche bezitting, waar pl.m- 120 be ambten en visschers van de vennootschap La Langouste Frangaise Kaapsche kreeft, enz. visschen, die er in blik gepakt wordt. De Euripides moet uitsluitsel zien te krijgen over het raadsel dat het eiland al twee maanden lang niets van zich heeft laten hooren. De vragen langs draad- loozen weg zijn onbeantwoord gebleven en dientengevolge is men ongerust gewor den over het lot van de kleine kolonie.1 brengen hulde aan deze dumes, die zoo schitterend het initiatief hebben genomen om den levensavond van de oude mensch- jes op te vroolijken. Wij hebben medegedeeld, dat de afdee- ling „Helder" van den Nederlandschen Militairen Bond voor Vrijdagavond in het Chr. Militair Tehuis (Kanaalweg) een afscheidsavond had belegd, teneinde den scheidenden vlootpredikant, Ds. Warners, bij die gelegenheid dank te zeggen voor den door hem verrichten arbeid. Deze bij eenkomst was van initiemen aard en werd slechts door enkele bezoekers en gonoo- digden bijgewoond. Tengevolge van dienst waren ook minder bezoekers tegen woordig dan had' mogen worden verwacht. Toen te ruim 8 uur ds. Warners was binnengekomen en voor de laatste maal aan de bestuurstafel had plaats genomen, en nadat de aanwezigen, uitgenoodigd door den voorzitter, den heer P. van Dalen, twee coupletten hadden gezongen van het bekende lied: ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik", werden de aanwezigen welkom geheeten door den 'heer Van Dalen. Aanwezig waren de leger- en vlootpre dikant in alg .dienst, ds. H. Janssen, d'e opvolger van ds. Warners, ds. Vaandrager, de predikanten Tollenaar, Hoek, Borger, de officier van gezondheid-, dr. Van der Velden, de vertegenwoordiger van de Christ. Gerei. Gemeente, de heer Bak ker, verder vertegenwoordigers van den Chr. en den R.-K. Bond van Marineper soneel. De vlootaalmoezenier, kapelaan Alink, was verhinderd persoonlijk aan wezig te zijn. De heer Bakker, begeleid door mejuf frouw Kamp, liet zich hierop in een twee tal zangnummers hooren. Zich daarna rechtstreeks tot d». War ners wendend, zeide de heer Van Dalen o. a. het volgende: Een behoefte dit afscheid te organiseer en. Zeer geachte dominé Warners! Het was het bestuur van het Chr. Te huis voor Militairen een behoefte, wegens uw vertrek naar elders, dezen afscheids avond te organiseeren. Het mocht, meende het, niet gebeuren, dat wij met een hand druk, zonder meer, van u afscheid namen. Er zijn in den loop der jaren, dat u bij ons in- en uitging, te sterke banden ge legd, die wel gerekt, doch niet verbroken kunnen worden. Een moeilijke tijd heeft u, vooral in de eerste jaren, in Den Helder gehad, wij kunnen er over medepraten, en met leed wezen moeten wij erkennen, dat het in dien eersten tijd tusschen u en ons be stuur en het Tehuis ook niet al te best vlotte. Allerlei omstandigheden werkten daartoe destijds mede. Het heeft geen nut en geen zin deze thans naar voren te bren gen. Gelukkig mogen wij, Gode zij dank. getuigen, dat die tijd slechts kort is ge weest en dat, nadat de nevelen warert weg gevaagd, immer een prettige geest van samenwerking is geweest en wij tezame hebben mogen arbeiden in het waarachtig belang van de militairen. Wij zeggen u hartelijk dank voor uw trouwe hulp en vriendelijkheid, die wij steeds van u mochten ondervinden. Nim mer noodigden wij u tevergeefs uit, wan neer er welkomst- of afscheidsavonden in het Tehuis werden gehouden, om daarbij tegenwoordig te zijn. En wij vergeten het niet hoe u hen dan altijd zoo ernstig ver manend kon toespreken. Wij zijn er zeker van, dat deze avonden in het Tehuis in Den Helder in uw herinnering zullen voortleven. Toch heeft ons bestuur ge meend die herinnering voor u gemakke lijk te maken. Straks komt de photograaf, die dezen afscheidsavond in beeld zal brengen, vast leggen op de gevoelige plaat. De photo, met passende lijst, hopen wij u dan toe te zenden, opdat u deze in de pastorie van Hoogland kunt ophangen om u te herin neren aan uw verblijf in Den Helder, in zijn degelijk en mooi Tehuis voor Militai ren en waar ge ook werkelijke vrienden achterliet. Moge God u zegenen, u en; uwe gade en kinderen. Geve Hij u de CLEMENCEAU'S NALATENSCHAP. Eén klein fortuintje. Rijk is Clemenceau niet gestorven. De Matin weet mee te deelen, dat het fortuin-, hetwelk hij achterlaat, minder bedraagt dan tweemaal honderdduizend frank van vóór den oorlog. Het is in hoofdzaak af komstig van de contracten, die hij met uit gevers had gesloten voor het uitgeven van zijn laatste boeken. De Matin zegt, dat Clemenceau, toen hij zich uit de politiek terugtrok om de laat ste tien jaar van zijn leven in hooghartige afgezondheid door te brengen, niet vol doende middelen had om te leven. Zon der zijn lezingen in de Vereenigde Staten en de opbrengst van zijn laatste boek zou hij zich vrijwel in kommervolle omstan digheden hebben bevonden. Het huis, waarin Clemenceau in de Franklin-straat te Parijs woonde, was evenmin zijn eigen dom als het optrekje te St. Vincent-sur- Jard. Hij woonde er slechts als huurder. DE KNECHT EN DE CHAUFFEUR VAN CLEMENCEAU. Tijdens de ziekte en bij den dood van Clemenceau zijn de namen van twee van zijn getrouwen herhaaldelijk genoemd. Albert Poulain, de knecht en Frangois Brabant, de chauffeur van den ouden man, hebben hun meester tot in zijn aller laatste oogenbJikken bijgestaan. Wat gaan deze twee mannen nu verder doen? Het schijnt, dat het Albert reeds niet aan aanbiedingen heeft ontbroken. Rijke Ame rikanen willen hem in hun dienst nemen en het zou waarlijk niet mis zijn zoo in Amerika te kunnen vertellen, dat de hui»- Garage Brakkeveldweg 62 Tel. 470 Nieuwe wagens Laag tarief krachten om verder in zijn dienst werk zaam te zijn tot Zijn eere en tot zegen dei- zielen aan uwe zorgen toevertrouwd. Het sprak vanzelf, dat men de. Warner* niet zonder afscheid liet heengaan. Ds. Janssen, leger- en vlootpredi kant in algemeenen dienst, is de tolk van de aanwezigen als hij vóór alles het be stuur van het Tehuis dank zegt voor deze gelegenheid. Spr. was er van overtuigd, dat zonder beïnvloeding van buiten de sympathie voor ds. Warners van dien aard was, dat het vanzelf sprak, dat men hem niet zonder meer zou laten vertrek ken. Spr. gedachten gaan terug naar de jaren, dat er van geestelijke verzorging bij de marine geen sprake was. Er was weliswaar een tehuis, en dat zette zijn deuren open, maar vóór 1910 was er van georganiseerde verzorging geen sprake: •het was in dit opzicht een geestelijke woestijn. Wel zeer wordt wederom ge demonstreerd, dat God's wegen wonder lijk zijn. Niet bij de regeering werd het bewustzijn levendig, dat eene geestelijke verzorging noodig was, ook niet ontstond die behoefte bij officieren: regeering zoo wel als officieren stonden apathisch tegenover dat werk. Het merkwaardige is, dat tenslotte enkele officieren der land macht zich gingen bekommeren om de geestelijke belangen.... ja, ook van de landmacht, maar dat zij; zich gingen ln- .teresseeren voor de geestelijke belangen van de marine. En toen God hen dit in zicht gaf, gaf Hij hen tevens den man, .dl# die geestelijke belangen zou verzor gen. Een veertig jaar geleden, toen men met die verzorging voor de landmacht begon, was de toestand nog niet zóó, dat een soldaat overal komen mocht. In 1910 werd ds. Warners door de Chr. Off. Vereeniging uitgezonden om onder de marine werk te doen. En men weet, dat men in de marine met ietwat schele oogen naar de landmacht ziet. Over die twintig jaren zou een boekdeeltje te schrijven zijn; moeilijkheden, strijd, teleurstelling waren er volop. En God heeft dit alles toch ge bruikt om het uit te bouwen; nu ds. War ners er uit gaat, krijgen we de oplossing van vele desiderata, de toestand is, kan men zeggen, geconsolideerd. Ds. Warners deed pionierswerk. Het was tot nog toe een zoeken, tasten, experimenteeren, en ds. Warners kan zeggen: ik heb in die twintig jaar pioniers werk gedaan. En dit is het heerlijke: ds. Warners scheidt niet gedwongen, maar omdat hij meent, dat we op een moment gekomen zijn, dat we de zaak kunnen con- solideeren. En hij is er getuige van, dat hier heden avond zijn opvolger aanwezig is en a.s. Dinsdag te Vlissingen de tweede vaste predikant wordt geïnstalleerd. Het moet voor ds. Warners het afscheid aan merkelijk verlichten, dit alles nog te kun nen meemaken en in volkomen harmonif en samenwerking zijn arbeid te kunnen overdragen. Dat gij dit resultaat nog zien moogt en beleven, daarmede feliciteer ik u, zegt spr., van harte. Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden Tevens C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen Schoenen verven in alle kleuren, volgens nieuw spuitsysteem. Beslist goed Modernste Elec. Schoenmakerij Schoenhandel, Brakkeveldweg l34rood, Tuindorp. knecht van Clemenceau ook tot het per soneel behoort. Maar Albert is in deze Amerikaansche voorstellen niet getreden. „Wanneer je eenmaal een meester als Clemenceau hebt gediend, dan kun je geen anderen meer hebben", heeft Albert gezegd en hij zal een ander vak kiezen. Frangois, de chauffeur, die gedurende den oorlog den Tijger altijd naar het front reed, is niet jong meer. Hij gaat ook van baantje veranderen en krijgt een betrek king die hij heel graag zal bekleeden. De kinderen en de vrienden van Clemen ceau hebben n.1- besloten diens zomer-op- trekje te St. Vincent-sur-Jard tot een Clemenceau-museum in te richten. En van dat museum zal Frangois de bewaker worden. o „ANGSTAVOND". De Nw. Rott. Crt. schrijft: Met roode wangen en ronkend gebrom staat de kachel hel te gloeien; het glazen peertje, in de veilige oimmanteling van het groene glazen kapje straalt een felle bundel licht uit over de paperassen op de geel-bruin houten lessenaar, over den staten invullenden inspecteur van politie en een klein gedeelte van het vale zeil, dat den grond van het bureau bedekt. Het is omstreeks het middernachtelijke uur. Van buiten dringen vage geluiden door; binnen klinkt het tikken van de klok, het snorren van de kachel en het gekras van een pen. Plotseling scheurt de bel van de tele foon door de betrekkelijke stilte. „Hallo?", klinkt vragend de stem1 van den Inspec teur. Aan den anderen kant spreekt een Altijd een warm hart voor de marine. U hebt altijd een warm hart voor de marine gehad, ds. Warners, maar u hebt ook de marine in uw gebed gedragen. En wij allen mogen u wel vragen: laat die marine een plaats behouden in uw gebed, ook in uw pastorie te Hoogland. Ook de opvolgers van ds. Warners hebben dat gebed noodig; zij zullen nog wel een» voor moeilijkheden komen te staan. De vloot-domlné zoeke contact met zfjn kerkelijke collega'»- D». Tollenaar zal gaarne een enkel woord spreken, maar doet dat met eenlgen schroom, omdat spr. nog slecht» over een tijdperk van eenige maanden kan spreken en nog slechts weinig contact heeft gehad met ds. Warners. Nog maar kort was spr. hier toen hij reeds bezoek kreeg van ds. Warners, en daar veel van opgestoken heeft. Spr. zou den nieuwen vlootpredi kant wel willen vragen: komt er een nieu we dominé, zoek dan contact met hem, want de man zit, als hij hier pas komt, met zijn handen in het haar. En waar zoo als ds. Janssen zeide, door ds. Warners pioniersarbeid is verricht, daar mogen wij dankbaar zijn, dat ds. Warners dit werk heeft gedaan. Spr. dankt ds. Warners hartelijk voor de houding, die hij jegens spr. heeft aangenomen. En dat dit af scheid weemoedig maakt, kan spr. zich voorstellen. De gereformeerden erkennen dankbaar wat hij voor hun jongens gedaan heeft en het is mij aangenaam dit hiei even te mogen zeggen. Nadat de photograaf een kiek genomen had van de aanwezigen, verkreeg ds. Tol lenaar opnieuw het woord en richtte zich tot den opvolger, ds. Vaandrager, hem vragende hen te willen steunen in hun moeilijken arbeid. D», Warner» altijd opgewekt. D». H o e k is de volgende spreker. Ds. Warners is niet slechts een man geweest, die het geestelijk zaad heeft uitgestrooid, maar hij was ook zoo opgewekt en steeds vol grapjes. Spr. dankt ds. Warners voor de vrien delijkheid, die hij van heip genoten heeft In het bijzonder voor wat over de Palm straat gezegd is. In 1913 was spr. hier als militair en bivakkeerde te Huisduinen; toen reeds kende 'hij ds. Warners. Den opvolger van ds. Warners heet spr. met een geestig woord welkom. Eerbied! voor den persoon van dis. Warners. Ds. Borger Is ook min of meer be schroomd, omdat hij op zoo weinige her inneringen bogen kan. Het is eerbied voor uw persoon geweest, die mij hier het woord heeft doen vragen. Ook nog in ander opzicht is uw arbeid gewaardeerd en zeer zeker spreek ik hier, zegt spr., namens verschillende gemeentenaren'. Want ds. Warners is meermalen de Lu- thersche gemeente van dienst geweest, in 't bizonder in de dagen van ds. Visser. En spr. hoopt, dat ds. W. ook in zijn nieuwen pastoralen arbeid gezegend zal worden. Spr. richt zich tot den nieuwen vlootpre dikant; en hoopt dat er in de toekomst banden zullen worden gelegd tusschen 'd' Heldersche predikanten. Namens alle bezoekers van het Tehuis neemt nu de huisvader, de heer van O s t e n d e, het woord Bij Uw laatste keer aanwezig zijn in onzen Tehuiskring wil ik U, ook namens alle bezoekers een kort afscheidswoord toespreken,, U was altijd als onzer een, verkeerde regelmatig in ons midden, U was voor ons allen een vaderlijke vriend dien wij ongaarne zien vertrekken. Echter is Uw afscheid een feit geworden en past het ons U dank te zeggen voor alles wat gij voor het Tehuis en zijn bezoekers ge weest zijt en zeker mag ik hier ook een woord van persoonlijken dank aan toevoe gen voor Uw hulp en medeleven die wij vooral in tijden van ziekte en moeilijk heden van U mochten ondervinden. opgewonden stem: er is onraad in de wijk. Een vrouw, die in een van de dwarsstraten in de buurt woont heeft, thuis komend, oen inbreker op heeterdaad betrapt, er brandde althans licht op haar verdieping en een gebroken sleutel stak in het slot. Of de politie maar dadelijk wilde komen. De Inspecteur belt, een agent verschijnt. Enkele orders worden snel gegeven, een koppel niet revolvertasch en sabel wordt krijgshaftig omgegespt en even later gaan de inspecteur en een agent op stap. De krijgsmacht is niet groot, maar de bezet ting van het bureau laat geen grootere patrouille toe. Een agent dient achter te biijVen voor de telefoon en de anderen zijn op de ronde. In de anders zoo stille zijstraat treffen zij; een opgewonden menigte. De huisvrouw van de bedreigde woning is over haar zenuwen en gilt en schreeuwt. Anderen probeeren te sussen. Zij woont op de twee de etage en van de straat af is duidelijk te zien, dat daar licht brandt. Buurvrouw van één hoog is zoo hulpvaardig geweest om in café's in de buurt, het is inmiddels tegen sluitingstijd geworden, enkele mannen op te halen, ais reserve-weermacht tegen den dief, die zeer waarschijnlijk zich nog in de woning zal schuil houden. De inspecteur stelt eenige vragen. In derdaad ziet de zaak er vrij ernstig uit. De heer des huizes werkt ergens in een nacht ploeg. De vrouw is op visite geweest en heeft voor zij uitging het licht uitgedaan. De kindern zijn allen getrouwd en wonen elders. Toen de vrouw thuis kwam, kon zij de deur niet open krijgen, want in het slot van de gangdeur stak een gebroken sleu tel. Bovendien is er het geheimzinnige en onraad voorspellende licht. De inspecteur ontwerpt anel een plan de DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Onderwerp«Bevrijding uit de gevan genis*. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Weatplein) 's Avonds 6.80 uur, Ds. F. W. J. van de Poel. Onderwerp»Het gekrookte riet*. Geref. Kerk (Spoorstraat). Morgens 10 uur, D». S. G. de Graaf, van Amsterdam tC). 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. TeEuId) Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. S. G. de Graaf. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur, de heer van der Kraats. Intrede. 's Avonds 5.30 u., de heer Van der Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Ds. H. O. Binee, van Zaandijk. Herst. Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.30 u., Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. R. C. W. J. Hoek. Zang van het Evangolisatiekoor. Leger de» Heil». 's Morgens 10 u., Heiligingsdien»t en 'sav. 8 u. Verlossings-samenkomat, HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté, Onderwerp: «Verkoopen en geven*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur, en 's avonds 7 uur, de heer D. Tuinen, van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem, 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. F. Tollenaar van Den Helder. WIERINGEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Geim., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10 uur, Ds. C. B. Hijlkema van Haarlem. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, Cand. J. Warnehoven. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Gebouw „Land in zicht" (Den Oever), 's Mcrgens 10 u.,de heer J.K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Ds. Warners hartelijk dank voor dit alles en hierbij voegen we van harte den wensch en de bede dat God U verder zegene, dat ge nog lange jaren zult mogen werken in dienst van Zijn koninkrijk en dat het U persoonlijk en in Uw gezin goed mag gaan- We wilden echter het niet alleen bij woorden van erkentelijkheid laten maar deze ook in een stoffelijk blijk doen uit komen. campagne: manschappen van de vrijwilli ge reserve worden rond het blok opgesteld om een eventueele ontsnapping te verhin deren. Zijl zullen ook de daken in de gaten houden. De inspecteur en de agent zullen samen naar boven gaan. Revolvers wor den voor den dag gehaald, eleotrische zaklantaarns worden gereed gehouden. De vrouwen kijken vol angstige spanning toe. De beide politiemannen klimmen naar boven, kalm en bezadigd, een trap tegen de deur, die krakend open vliegtIn de voorkamer brandt licht en voor de oogen van de beide mannen ligt een wan ordelijke rommel. De linnenkast staat open en de inhoud ligt verspreid ln het rond: een stapel lakens ligt op de canapé, sloopen en hemden prijkten op de tafel, handdoeken liggen op de stoelen en de in specteur bloost bij den aanblik van enke le damesdessous op den grond. De vrouw des huizes is Inmiddels ook naar boven gekomen en jammerend be kijkt zij de wanorde. De inspecteur en de agent kijken behoedzaam rond. Waar zal de inbreker zich schuil houden? Achter die deur daar.onder het bed in de tusschenkamerachter dat gordijn is hij naar den zolder gevlucht.zit hij al op het dak? Dan zien zij een briefje liggen op de tafel en alle drie grijpen er gelijktijdig naar. De inspecteur Is er het eerst bij efl hij leest voor: „Moe! Ik kon er niet ln, want mijn sleu tel is gebroken. Ik moest een drogen broek aantrekken. Pa". De vrijwillige reserve la stilletje» afge dankt. t LUXE AUTOVERHUUR MOORMAN Speciaal Spek Schoen- Ago gelijmde reparatie Genaaide zolen, met Houtgepende BIJ CORN. C. DITO, ZONDAG 8 DECEMBER

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13