GEMEENTERAAD. Naar we meenden te weten stelde U prijs op het bezit van Prof. Kohnstamm's werk: Schepper en Schepping, van welk werk wij U hierbij de twee tot nu toe ver schenen deelen als blijk van onzen dank en erkentelijkheid aanbieden voor alles wat ge waart voor ons Tehuisgezin. Ds. Vaandrager aan U een hartelijk woord van welkom in onzen Tehuiskring. We hopen dat ook U in het Tehuisleven een naaste plaats zult gaan innemen en daardoor de plaats die Ds. Warners liet openvallen weer zult vullen. Ook U wenschen we U in Uw moeilijk werk 's Heeren zegen toe en we hopen dat door Uw arbeid onder de Marine Gods Koninkrijk zal worden gebouwd. Namens den bond van Chr. Marine personeel biedt de heer de Ruyter een boekwerk aan, getiteld: prof. dr. H. Th. Obbink en prof. dr. A. M. Brouwer, Inleidingjtot den Bijbel, gebonden pracht uitgave. Een derde afscheidsgeschenk. Namens den R. K. Bond St. Christo- phorus, spreekt de heer A g e n e n t. Op de zeer goede verstandhouding tusschen onzen bond en ds. Warnesr is reeds ge wezen. Wij meenden evengoed ook een stoffelijk blijk van belangstelling te moe ten geven en hebben het oog laten val len op een eenvoudigen sigarenkoker, dien wij symbolisch, van een gouden plaatje voorzagen, omdat onze vriend schap ook van edel metaal is; wij hopen dat ds. Warners ook eens aan den Katho lieken marineman zal denken, die niet minder zijn moeilijkheden heeft. Wij hopen, dat de goede verstandhouding op uw opvolger mag overgaan. Nadat de heer Bakker zich nogmaals een paar maal had doen booren, was het woord aan ds. Warners. Eien moeilijk moment voor ds. Warners. Dit laatste moment in Den Helder is niet het gemakkelijkste, al heb ik vele moeilijke momenten gehad zegt spr. Het zjjn gemengde gewaarwordingen waar mee ik hier sta, en zooals steeds is het bitter en zoet dooreen gemengd. Waar ik beginnen moet dank te zeggen ik weet het niet. Vóór alles het Tehuis- bestuur, dat dezen avond heeft ontworpen. Ik ben stil gekomen hier, terwijl niemand mij ontving, en had ook gedacht stil te vertrekken. Het was dat stille, onge merkte, waarmee ik hier gewerkt heb. dat mij wel eens hinderde. Het contact dat een Dominé met zijn gemeente heeft, de sacramenten, waarbij hij aanzit, ik heb ze altijd als een gemis gevoeld. En ziet 1 hedenavond komt toch zooiets naar voren. Hier zijn drie predikanten van verschillende richting, en onze kathotieke vrienden, en ik die altijd inter-kerkelijk heb willen leven. Ik stond boven de kerkelijke partijen. Dat is het bijzondere aan onze positie dat inter-kerkelijke, en het is goed als wij bij deze gelegenheid eens ervaren boven de kerkelijke partijen Spr. zal eindigen met een persoonlijk i meisjes, en de dokter, waarbij de flinke jongen van daarnet het er kranig af bracht. Het blijkt, dat de Sint met zijn tijd mee gaat, niet meer zooals vroeger, luistert Piet nu aan den schoorsteen, maar hij krijgt nu alle berichten omtrent de stoute kinderen door de radio, die hij in zijn boek verzamelt. De ondeugden moeten allen bij den Sint komen en worden vader lijk vermaand. Het blijkt echter, dat alle boosdoeners jongens zijn, zouden de meisjes zoo zoet zijn? Wij twijfelen eraan, in onzen tijd konden ze er best wezen, en nou hebben we er cok nog wel eens last van, Sint-Nicolaas richt dan nog een woordje tot de aanwezige moeders, waarna hij af scheid van de kinderen neemt, om weer naar Spanje terug te keeren. Onder den indruk van herinneringen verlaten wij het schooltje, waar we een van de mooiste tijden van ons leven heb ben doorgemaakt en voelen de waarheid van de woorden van Virginie Loveling: „Wat in de kinderjaren het harte viert en tooit, blijft eeuwig in het geheugen en men vergeet het nooit" Buiten werden wij, door het zelfde brillenmontuur, voor Sint Nicolaas zelf aangezien, de ongeloovigen. woord tot den huisvader en huismoeder, die trouwe vrienden voor spr. zijn ge weest. En dankbaar is spr.. dat zijn slot woord mag zijn: Soli Deo Gloria. Een geestige rede. Tenslotte neemt spr. opvolger, ds. Vaandrager, het woord. Er is gesproken over »schrooni«, maar hoe moet ik het dan maken, die nog maar enkele dagen hier ben. Ik wil mijn groote dankbaarheid uitspreken over dit afscheid aan Ds. Warners, dat al de heele week duurt. Het is een bewijs geweest welk een groote plaats hij in veler hart i nnam. De kinderen in Amsterdam riepen ons na: »dag Sinterklaas!* Ik dacht dat het om den baard was, maar dat was het niet, het was om het vele wat ds. Warners gaf. En als Sinterklaas gaat hij ook weer weg met zijn cadeaux. Met grooten schroom is spr. hier gekomen en als ik had durven bedanken had ik het gedaan. Ook het afscheid van mijn vorige standplaats was niet gemakkelijk. Laat men bedenken, dat ook voor ons het werk niet zoo ge makkelijk is; al is het land in kaart ge bracht, het is ons toch vreemd en onbe kend. Spr. doet een beroep op ieders mede werking om hem te helpen in zijn arbeid Moge deze verblijfplaats ook voor mij een Tehuis worden, waar ik steun en medewerking zal vinden I Ik hoop iets te mogen laten zien van den rijkdom Christen te mogen zijn. Een program kan ik van te voren niet vaststellen. Spr. dankt ds. Warners ends. Jaussen die hem hebben overgehaald deze functie te aanvaarden. Spr. hoopt op prettige^jsamenwerking tusschen de collaga s en ook tusschen de jongens. De heer van Dalen sluit onder dank zegging de bijeenkomst,die na het zingen van „Dat 's Heeren Zegen op u daal" uiteengaat Medewerking werd verleend door de dames Kamp en van Dalen, die voor muzikale afwisseling zorgden, terwijl, zooals gezegd, de heer Bakker eenige zangnummers bijdroeg. Ds. Warners sprak tenslotte het dankgebed uit. ST. NICOLAAS TRACTATIE. De Inwoners van het verpleeghuis aan de Kerkgracht zegigen bij deze vriendelijk dank, voor de velerlei tractati.es, zooals een bus suiker en een kistje met 100 sigaren, ontvangen van bekende en on bekende gevers. Speciaal aan de heeren Duinker, Kei zerstraat en de Lange, Spoorstraat, voor de heerlijke speculaas, en tevens voor de overgeschoten Sint-Nioolaas tractatie van school 14. SINT NICOLAAS IN DE FRÖBEL SCHOOL AAN DE VISCHMARKT. Voor het eerst sedert circa achttien jaar tegendeel, steeds zijn amateur-musici wei betraden wij weer het Fröbelschooltje op kom. Degenen, die hier ambitie voor de Vischmarkt. U moet weten, dat we voelen, kunnen zich iederen Vrijdagavond achttien jaar terug zelf nog op datin U.S.O. opgeven, of ten huize van den c a «n schooltje waren, en toen niet hadden kun- dirigent, Trompstraat 45. De heer Hertz- te staan. Dan zien wij tu .n aai e op nen denken, dat we later nog eens hier! worm is stafmuzikant van die Koninklijke een hoogvlakte staan. En tot zqn collega- j komen, om als verslacrrever. het Marine, zoodat de vereentoin? onder uit- HELDERSCHE ORKEST- VEREENIGING. Een van de meest afwisselende beroe pen is zeker wel dat van verslaggever. Van alles beleeft men, en soms valt men zoo van het eene uiterste in het andere. Gisterenmiddag waren wij: op bezoek bij St. Nicolaas in de Fröbelschool op die Vischmarkt, bij al die kleine kinderen, die hun leven nog moeten beginnen te leven, zonder te weten, wat dit hun bren gen zal, en 's avonds waren we present in het oudelieden tehuis aan de Kerkgracht. De menschen daar hebben hun geheele leven reeds achter den' rug, met al het lief en leed, met voorspoed en teleurstellin gen; zij zien daar onbezorgd hun levens avond dalen. Tot de gelukkig velen, die het hunne er toe bijdragen, om den levensavond van deze menschen tfe veraangenamen, be- hooren de leden van de Orkestvereeniging. „Wat is dat voor een vereeniging?'' zullen velen van u vragen, „nooit van gehoord." Jammer, want dit orkest is heusch wel waard om in breeden kring bekend te zijn. Het bestaat momenteel uit een zestien tal leden, dames en heeren, die, zooals wij gisterenavond in het Oudeliedenhuis kon den constateeren, onder leiding van den dirigent, den heer Jac. Hertzworm, een aardig ensemble vormen. Het orkest bestaat hoofdzakelijk uit violen, verder nog cello's, een fluit, piano en orgel, en 't vormt een heel goed geheel. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat het orkest zich als compleet beschouwt, En denk er ook om, dat als straks de kerstpotten weer geplaatst worden, op 20 en 21 December, dat u ze niet voorbij loopt, maar dat ook uw gave op den bo dera klinkt, welke klank u, als het dank woord van een arme, mag tegenklinken- De kenstultdeeling heeft plaats op 24 December a.a AJ het geld, dat in deze komende weken ontvangen wordt, zal worden besteed aan levensmiddelen en versnaperingen voor de oudjes en de anmen. Hoe meer er dus ontvangen wordt, hoe meer vreugde op dezen dag. Het vorige jaar was er in onze stad een onbekende gever", die de Leger leiding verraste met een bedrag van 100 gulden, voor het koopen van kleeren. Welk een blijdschap heeft dit gegeven. Wie weet welke verrassingen dit jaar te wachten zjjn. U weet het adres toch? Spoorgracht 88. INBRAAK OP ONRUST. Een schrale bult Het spel gaat weer beginnen, korte da gen zijn weer aangebroken, het „dieven' weer heeft zijn intrede gedaan, met ruwe regenvlagen en felle stormwind. En zie, de eerste inbraak is weer gepleegd. Ge lukkig kunnen we er direct achter laten volgen, dat de buit wel zeer schraal is ge weest en „het werk" en de „risico" dus zoo goed als tevergeefs. Donderdagavond om ongeveer 9 uur bemerkte de buren van den heer A. v. d. Vlies, melkhandel, Bassingracht 161 (dit gedeelte heette vroeger Onrust), dat er leven in huis was, terwijl men wist dat de familie v. d. Vlies den Sinterklaas avond elders doorbracht. Buurman ging kijken, doch vond de woning gesloten en zag geen licht. Toen echter de heer v. d. Vlies tegen elf uur thuis kwam, bemerkte hij al spoe dig dat de zaak niet in orde was- Op de slaapkamer was de beele boel overhoop gehaald, de stroozakken waren uit bed, een kastje was met een biitel opengebro ken en de inhoud lag op den grond ver spreid. Bij nader onderzoek bleek men echter niets anders te missen dan een klein Chi- Heldecrache t neesch kastje, waarin waardelooze papie- I ren waren opgeborgen en een klein geld- zouden komen, om als verslaggever, het opvolger zegt spr.waardeer dit. bezoek van St. Nicolaas hij te wonen, Voor de aanwezigheid van de verschil- Behalve dit nieuwe gevoel, is er aan het gebouw niet veel veranderd. lende kerkelijke groepen en het gespro kene ben ik dankbaar. Niet ex-officio heb ik gewerkt- het was mij een behoefte zóó te leven. Mocht ik tekort zijn ge schoten, het spijt mij. Over de stoffelijke blijken sprekend, zegt spr. te vreezen, dat het kleine kastje te veel is aangesproken voor deze kost bare cadeaux. Gij wilt me wel gelooven dat, als ik vanavond aan de debet- en creditrekening begin, die met een groot deficit sluit. Wel heb ik me altijd diep van den ernst van mijn werken doordrongen. Een zeemerk. Mijn eerste woninghier was een zeemerk, men nam het bestek op dit huis, en dat heeft me altijd benauwd. Steeds heb ik gevoeld: mijn werk bij de marine moet een zeemerk zijn, waarop men bestek neemt. En eigenlijk was dat een te zware taak voor me. Van teleurstellingen zal spr. heden avond niet vertellen, waar God het in zoovele idingen zoo verrassend goed ge maakt heeft. Als we over het goede be ginnen zijn we nog in geen twee uur uitgepraat. Tot zijn collega zegt spr.: houd goeden moed, gij zult wel eens naar het hoofd grijpen, maar er zijn toch zooveel mooie, zonnige dingen. Spr. verhaalt van zijn ervaringen in het hospitaal. Altijd staat men voor verrassingen; de marineman is een eigenaardig mensch, maar dikwijls toch ook zoo'n bizonder mensch. Als ik heenga ben ik God ontzaglijk dankbaar, dat dat op deze manier mag geschieden. Wel is de wijze, waarop ik bij de marine kwam, hemelsbreed ver schillend van de wijze waarop mijn col lega's hier komen, maar geen seconde ben ik er jaloersch over geweest. Integen deel, ik heb loopen jubelen, het geeft zoo'n dankbaar gevoel, dat God zijn eigen weg gaat. Ik voel de majesteit van de eeuwigheidsgedachte zoo sterkGod's weg gaat voort. De chr. off.-ver. is begonnen bet werk aan te vatten, maar het was Ds. van Dijk, die in 1905 meegevaren was met de vloot en de verwildering aanzag en de Off.-ver. aanschreef. Weer een man niet zeebeenen als viootdomlné. En Ier is hier weer een man met zee beenen, die dit werk voortzet. Ik was maar een landrot; ik kon eerst niet la- veeren, en ik moest het toch leeren, want laveeren is geen karakterloosheid,integen deel, laveeren geschiedt juist volgens een vast principe, maar het is voor de navi gatie noodig. En heb ik wel eens moeten laveeren, dan moge God mij dat niet als karakterloosheid hebben aangerekend. Marine, zoodat de vereeniging onder uit stekende leiding staat. De verschillende nummers, die giste' i ren ten gehoore werden gebracht, gaven Het speellokaal is hetzelfde, de klassen zijn dezelfde en de zandbank, waar we vroeger zoo heerlijk in speelden, en de tegenwoordige kleinen thans in spelen, is ook nog intact. De aanblik van de klasse la nog bijna precies zoo als vroeger. Aan den wand hangt hetzelfde wat erzal' zijn. vroeger ook aan hing, platen, vlechtwerk, I Behalve de orkestvereeniging hadden legstokjes, enz. i andere personen het hunne nog tot dezen Tegen alle regelen van beleefdheid,1 avond bijgedragen, er was gezorgd voor neuzen we even in een openstaande kast, allerlei versnaperingen, die wel goed ge- blijk van goede studie en leiding, vooral „Am den schonen blauen Donau" had een goede vertolking. Het was den oudjes aan te zien, dat zij genoten van het werk van deze vereeniging. Het is niet de eerste keer, dat zij in dit tehuis concerteert, en wij gelooven ook niet, dat bet de laatste en daar zien wij de bouwdoosjes, waar we mee speelden. De wijzer van den tijd is achttien jaar teruggegaan, wij herinneren ons nog goed, hoe wijlen juffrouw Metzelaar voor de klas stond, om onze versjes en spelle tjes te leiden, hoe hang we waren voor de trap, die naar boven leidde, want daar huisde Sint-Nicolaas; hoorden wij hem zelf af en toe niet boven loopen? Dan de liedjes, die wij daar leerden, waarvan de melodieën nu nog vast in ons geheugen liggén, kortom van dat alles wat onze kindérjaren op de fröbelschool heeft gemaakt tot jaren, die wij, nooit zul len vergeten. Veel verandert er in dezen tijd, en niet altijd is een verandering een verbetering. De kinderen alleen veranderen niet. Honderd jaar geleden geloofden zij aan Sint Nicolaas, achttien jaar geleden ge loofden wij er aan, n u heeft Sint Nicolaas ook nog niets van zijn aureool verloren, en over honderd jaar zal dat nog wel zoo zijn- Het Sint Nicolaasfeest is gistermiddag dan ook een waar succes geworden. In het speellokaal zaten alle kinderen (en dat waren er heel wat) op banken, in afwachting van de komst van den Sint. De dames hadden het druk om de jon gens aan papieren mutsen, en de meisjes aan papieren hoofdbandjes te helpen, wat een aardig gezicht opleverde. Dan, onder ademlooze spanning komt Sint Nicolaas binnen, een paar kragen het te kwaad, doch bijna allen zijn al gauw goede maatjes met den Sint en Piet den knecht, die druk aan het handjesgeven gaan, waarna de Sint een toespraak tot de kinderen houdt. Een der kleinen valt Sint Nicolaas in de rede met den uitroep: „Sinterklaas, ik ben de dokter". De Sint is verrast, dat hier al zoo'n goe den dokter is, en beloont hem met een flinken greep uit den zak. Hierna begonnen de kinderen ver schillende aardige spelletjes te doen, w.o. smaakt zullen hebben. HET KOMENDE KERSTFEEST. Gedenkt hen, die lijden. Deze maand, van bijna enkel nachten, brengt de meeste feestdagen van het jaar, die de huiselijke gezellighid ver- hoogen. Bij de heerlijk warme kachel en het gezellige lamplicht worden dagen, zooals het Kerstfeest ons brengt, echte vreugde-dagen, waarnaar ieder jaar weer met verlangen wordt uitgezien. Te bitterder wordt het d'an ook in dezen tijd gevoeld, als men van huiselijke gezel ligheid verstoken is, als men geen vol doende kleeren heeft om zich te bescher men tegen de koude, als men een -woning heeft waar geen gezelligheid gebracht kan worden, omdat het er koud en voch tig is en omdat men geen brandstof heeft, om de kachel te stoken. Wij mogen ons nu op deze feestdagen niet in egoïstisch genieten terugtrekken in eigen home, maar wij moeten, vooral ook op het Kerst feest, denker aan dezen maatschappelijk minder bedeelden, omdat het Kerstfeest bij uitstek is het feest der Liefde. Hoe kunnen wij nu onze vreugde beter uiten d'an door te geven, te geven van den overvloed, dien wij ontvingen. Welnu, daartoe wordt u in de gelegenheid gesteld. Het Leger des Heils, deze zegenrijke in stelling, die eigenlijk veeel te weinig po pulair is bdj de massa, viert het Kerst feest ieder jaar, met „de armen". Voor velen wordt daardoor dit feest een lioht- punt in hun somber leven. Toen wij het vorig jaar zoo'n Kerstfeest meemaakten, in de gezellige legerzaal, zijn wij blij ge weest, dat het „Leger" in onze stad werkt. En die blijdschap kunt u ook too- nen, die armen kunt u ook verheugen met uw gaven, als u het Leger des Heils steunt, In zijn heerlijk werk. De volgende week reeds zullen door de Legervrienden kersttakjes worden aangeboden. Stuur de toovernaar; een aardig blond meiske, hen dan niet terug, of snauw hen vooral dat het er heel dapper afbracht. Zij kon niet af, doch denk eraan, dat zij het doen zelfs zoo goed tooveren, dat de Sint niet uit liefde tot den naaste, denk eraan, dat wist (zijn goede oogen zjjn ook al zoo ook uw gave meewerkt om armen een °oo) of hot een jongen of een meisje was.i heerlijk kerstfeest te bezorgen. Geef dus Verdere aardigs spelletjes war^a, dal van uw overvloed, goef met een blji hart kistje, met zoo goed als geen inhoud. Een bedrag aan geld, van bijna honderd gul den, had de inbreker in de kast laten liggen. Dit geld was n.1. dien morgen,, per ongeluk, onder een krant geschoven en zoo was het dus het aan het oog onttrok ken. De inbreker had zich toegang tot de woning verschaft over een schuur, achter het huis, en was daarna op een afdak ge klommen, waar hij bij de slaapkamer kon komen, waarvan hij een raam insloeg. Hij moet met den toestand in de wo ning wel op de hoogte zijn geweest. Men zij- dus door dit geval weer gewaarschuwd en houde nimmer meer geld in huis dan men noodig heeft voor zijn dagelijksch gebruik, terwijl Het evengoed raadzaam is, dit nog zoodanig op te bergen, dat maar niet de eerste de beste schooier,, het in handen kan krijgen. De politie heeft dit zaakje op te knap pen, hopen we dat het zij met meer resiü- taat dan vorige. WEVKELNIEUWa De Vlamingstraat heeft thans een winkel. "Dit was daar zeer noodig, namelijk een behoorlijk ingericht zaakje in alle soor ten groenten, conserven, confituren, wij nen ,jams, vruchten, limonades, enz. Vrij dagmiddag heeft de heer Kees Makelaar in het pand no. 2a een dergelijke zaak ge opend. Aangezien in de Vlamingstraat niets van dien aard was, is het te ver wachten, dat de heer Makelaar met zijn onderneming aldaar succes zal hebben, te meer, daar het ons bij een bezoek ten zijnent bleek, dat het winkeltje goed was gesorteerd in het hier boven omschrevene, zoodat men niet spoedig een vergeefschen tocht zal maken. Wij wenschen hem het beste. DE STORM. Huilend en loeiend gierde de wind door de straten, en wie niet op straat te ma ken had, bleef veilig thuis achter de be schuttende kamerwanden. „Echt Nieuwe- diepsch weertje", zeggen de nurksen, maar dezen vergeten, dat het in de binnen landen van Nederland nu ook niet zoo erg aangena&m was. En bovendien was daar de wind wellicht erger dan hier, want, hoewel gisterenavond nog storm uit zuid oosten werd verwacht, is de wind nochtans gaan ruimen en bleef het bij een zuid wester, later zuider stormpje. En hoewel het binnenwater, met name in de op het zuidoosten liggende singelgracht, als een echte zee te keer ging en ook hoog tegen de schoeiing werd opgestuwd, was er van een ernstige crisis in de weergesteld heid nog geen sprake. Nauwelijks 80 was de windkracht, en daar ook het water niet zeer hoog was, Is alles zonder ongerief af- geloopen, en daar, zooals we zeiden, de wind naar het zuiden ruimde, zullen we het ergste wel weer hebben gehad ook. Verschenen ls een Vervol g-agenda voor de vergadering van den Raad op Dinsdag 10 December 1929. a. Verzoek van de afdeeling Den Helder van den Nederlandschen Bond v. Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters om niet in te gaan op het verzoek van den Helderschen Bestuurdersbond om voor den oudejaarsavond een vroeger slül- tingsuur te bepalen voor de hotels, oafé's en slijterijen. Zal worden behandeld bij het punt In zake het sluitingsuur voor tapperijen. b. Verzoek van M. Smit, autohandelaar te Koegras, om hem bij eventueel© in schrijvingen voor de levering van auto mobielen voor de gemeentebedrijven, in de gelegenheid te stellen mede te dingen. (Voorgesteld wordt bij voorkomende gele genheden met dit verzoek rekening te houden.) Voorstel tot het verstrekken van een Kerstgave aan alle werkloozen en hen, die worden ondersteund door het Burger lijk Armbestuur en de Kerkelijke Dia conie. Voorstel om een bijdrage te verleenen voor een aan het Provinciaal Bestuur van Noordholland aan te bieden geschenk voor het nieuwe Gouvernementsgebouw. Winkelsluiting. Voorstel met betrekking tot wijziging van de Verordening op de Winkelslui ting. Rechtsgeding. Voorstel tot het voeren van een rechts geding tegen A. van Gorp. Reiniging. Voorstel inzake het weghalen van het vuil van de Rijkswerf en andere rijks inrichtingen. Benoemingen- Voorstel tot het benoemen van een lid der Commissie tot wering van Schoolver zuim in de vacature G. 't Hart.. Voorgedragen worden: 1. M. van der Horst. 2. R. Gravemaker. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzer aan school 10. Voorgedragen worden: 1. G. Tuinbeek, te Smilde. 2. E. H. Crabbedam, te Waddinxveen. 3. D. B. Stobbe, te Amsterdam. Voorstel tot het benoemen van een onderwijzer aan school 9. Voorgedragen worden: 1. E. H. Crabbendam, te Waddinxveen. 2. G. Tuinbeek, te Smilde. 3. B- D. Stobbe, te Amsterdam. Voorstel tot bet benoemen van vier leden van de Commissie van bijstand in het beheer van het Gemeentelijk Pensioen fonds. Aftredende leden zijn: P. A. Smits, A. Kwant, J. Spoelstra en P. van Dalen. Erfpachtsnltglfte. Voorgesteld wordt aan de firma gebr. Boot in voortdurende erfpacht uit te ge ven een terrein aan de Krugerstraat, groot ongeveer 900 M2. voor den bouw van zes woningen, tegen een erfpachts canon van 45 en 26 cent den M2. In de raadsvergadering van 11 Juni 1929 werd besloten van de firma Gebr. Smit alhier te aanvaarden een strook grond, grenzende aan de Walvischstraat, ter breedte van 1 Meter. Door genoemde firma zal thans een woonhuis worden gebouwd op het aan grenzende perceel. Ook ten aanzien van dit perceel heeft de firma zich bereid verklaard een strook ter breedte van 1 Meter aan de gemeente af te staan, zoo dat de rooilijn van de reeds door haar ge bouwde huizen kan worden doorgetrok ken. Die strook grond moet dan van ge meentewege bestraat worden. Het lijkt B. en W. zeer gewenscht op dit aanbod in te gaan, te meer omdat in het betreffende gedeelte der Walvisch straat dan nog slechts één perceel staat, nl. op den hoek der Zwaanstraat, dat niet binnen de nieuwe rooilijn valt. Dit per ceel zal echter te eenigertljd wel worden afgebroken, zoodat bij eventueelen nieuw bouw met de gewijzigde rooilijn rekening kan worden gehouden. Alsdan zal dat ge deelte der Walvischstraat in zijn geheel behoorlijk verbreed zijn, wat het verkeer ten goede moet komen. B. en W. stellen voor tot aanvaarding van deze strook grond te besluiten. Wandtapijt Statenzaal nieuwe Gouvernementsgebouw te Haarlem. B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals U bekend zal zijn, wordt binnen afzienbaren tijd door de Provincie Noord holland een nieuw Gouvernementsgebouw in gebruik genomen, nL het voormalig Koloniaal Museum, aan de Dreef te Haar lem, dat voor het genoemde doel verbouwd wordt. Bij die gelegenheid zullen o.a. door verschillende gemeenten geschenken wor den aangeboden, en het is de bedoeling, dat ook de gemeente Den Helder een bij drage beschikbaar zal stellen. Nu zijn, volgens den Rijksbouwmeester, in de Statenzaal van het nieuwe gebouw acht wandtapijten noodig en het plan ls geopperd om deze te doen aanbieden door de_ acht grootste gemeenten der provincie (uitgezonderd Amsterdam en Haarlem), t.w. Den Helder, Alkmaar, Hoorn, Zaan dam, Velsen, Haarlemmermeer, Hilver sum en Bussum. Ieder tapijt zal, volgens dat plan, een embleem dragen van de gemeente door welke het is aangeboden. Zoo kan b v. op het Alkmaarsche tapijt worden aange bracht een beeld van de Waag, op het Zaandamsche een molen, op het Heldor- sche een havengezicht, enz. De kosten van een dergelijk tapijt rul len naar raming bedragen pl.m. i 400. Het wil ons voorkomen, dat de gemeen te Den Helder bij een dergelijke gelegen heid niet mag achterblijven. Bovendien '8 ■in I» 9b 'fis «n h 9a 3Ü /.b ia "IV I0S od ibl od rsq i 9d I;iq it lub toe til 9t [ilrr t .lii i1 19S ri99 I I Pi pl ai 9b [9V a w iii ai oi 3* 901 li Jol 4 r? tfl 'ei 13 ,rö \9'i Notg een stoffelijk blijk van waardeering. Kerstgave. Geschenk voor gouvernementsgebouw. Aanbieding stuk grond. i. ïl'.: r 3 i i'dS DO tt>8 )0U IOT 33 9V 3,1 1<Ï S9l ,31 ffi ■St' [Si 9»

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14