kont iet genoemde bedrag ons, in ver ban! met het onderwerpelijke doel, niet te hoe? voor. I verband met een en ander geven wij U iele«fd in overweging ons te machti ger een tapijt als bovenbedoeld te doen ver/aarilgen en dit namens de gemeente aar te lieden aan de provinoie Noordhol- larti bij de ingebruikneming van het nieu- weGou/ernoa»entsgebouw. Jen vijzigingsbegrooting met betrek- küg to; deze aangelegenheid zal U te zijier t|d ter vaststelling worden aange beden. Prae-dtoles omtrent de winkelsluiting. Callantsoog GEMEENTERAAD. In de op 10 dezer te houden vergade ring van den Gemeenterend zal deze een beslissing hebben te nemen omtrent het voorstel van het Provinciaal Electrioitedts- bedrijf van Noordholland tot overneaning van het Eliectricitedtsbedrijf dezer ge meente. Het PJ3.N. wenscht den koopprijs te bepalen op een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen de som dier leeningen, verhoogd met de vorderingen door der den, en de som van het banksaldo, kas saldo en vorderingen op derden. Wieringen. DE CHR. SCHOOL OP WIERINGEN. Het gemeentebestuur tot mede werking verplicht. GEWETENSGELD. UITVOERING „NIEUW LEVEN". VERPACHTING GRASGEWAS. SINT NICOLAASFEEST. ZUIDERZEEWERKEN. Ontslag arbeiders. LAND IN ZICHT. GEVAARLIJKE NACHTELIJKE WANDELING. 5 December 1929. 6 December 1929. Burgerlijke Stand van Wieringen over November. GEBOREN: Janno, d. v. W. Jansen en A. Romeyn; Jenke, d. v. J. Bniinama en A. Oldersma; Pi eter, r. v. I,. Wierenga en A. Everts; Truusje, d. v. P. Kooij en D. Rotgans; Jacob, z. v. O. v. d. Kreeke en P. Schipper; Jan, z. v. H. Veld en G. Hooiveld; Henricus, z. v. J. de Jong en Z. Her es. Loop der bevolking over November. Schagen. MARKTO VERZICHT, van Donderdag 5 December 1929. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. POLITIE VERKIEZING POLDER EN BANNE BARSINGERHORN. Texel. GEEN SINTERKLAZEN. Burgerlijke Stand van Texel VOOR ONZE TEXELSCHE ABONNES. Een verbetering In de bestelling. Adm. Held Courant. V Uzi ging uitbreidingsplan Huisduinen. Het plan van uitbreiding voor Huis- diinen, zooals dat door den Raad werd vstgestdd 8 Januari 1923, blijkt niet mier aap de behoefte te beantwoorden. B. en W hebben daarom een wijziging vai dit ütbreidingsplan doen ontwerpen, wéke zcodanig is, dat verwacht mag wo:den, lat het uitbreidingsplan na die wijiiging voor de naaste toekomst vol- doeide zil zijn. T<r toéichting deelen B. en W. mede, dat ie testaande onregelmatige bebou wing vai dien aard is, dat alleen bij enkele hiofdwegen rekening kan worden gehoadei met de bestaande huizen en ande-e gebouwen. Vaststelling van het uitbreidiigsplan zal bij meerdere bebou wing regelmaat scheppen in den bestaan- den toesand. Dit zal te eerder het geval zijn, waa- de bestaande buizen voor het meenndjel zoodanig zijn, dat zij binnen atzieibaren tijd plaats moeten maken voornieawe woningen. Am siraten en steegjes, die buiten de ontw>rp&n straten vallen, zullen geen gebcuwaï meer mogen worden gesticht Ht gedeelte, waarin het bestaande dorp ligt,is lestemd voor gesloten bebouwing, d.w.i. v)or aan een-gebouwde woningen. Dit iluil ichter niet in zich, dat hier geen vrijlggende woningen of blokkenhuizen zouen mogen worden gebouwd. De hooilgelachte wordt hier slechts aange- gevn, terwijl de bevoegdheid tot afwij kin| bl|ft bestaan. Ht pleintje rondom de kerk is be hoüen Voorts zijn nog een drietal pieltjes of straatverbreedingen ontwor pen die tot een ruimen aanleg voeren, heteen voor een zich ontwikkelende bad- plats gewenscht is. tsschen den weg vanaf het fort Kijk dui in de richting van „Kaap-Hoofd" en het strand is gelegenheid voor het stiftten van hotels of grootere villa's. Iet gedeelte van het plan tusschen den Hisduinerweg en het duinterrein gelegen is neer in liet bijzonder bestemd voor viljbouw of open bebouwing. Deze weg vomt de verbinding met de stad en als zodanig is hij bij deze wijziging op een grotere breedte ontworpen. In het ver legde van den Duinweg is een weg ge- prjjecteerd, loopende langs het Galgen- vel, die, voortgezet, in verbinding komt mt den Huisduinerweg, nabij het voor geioten bebouwing aangewezen gedeelte. Op dit knooppunt zijn zoowel een ge- deite van den Duinweg als van den Hisduinerweg op een grootere breedte gepojeeteerd. Ie ligging der woningen zal op zich- zel: kunnen worden beschouwd en vari- eern naar behoefte. Ii het belang van het dorp, dat zich aisbadplaats ontwikkelt,is het gewenscht on den verbindingsweg met de stad in eui aangenamen toon te houden. Daarom maten aan dezen weg alleen gebouwen worien gesticht, die voor bewoning be- elend zijn. Hé; Galgenveld en de terreinen, ge- leger. tusschen den Huisduinerweg, het fort Kijkduin" en het strand, zijn thans in h<t plan opgenomen in verband met de reds aanwezige en in de toekomst te verwchten bebouwing. De Gmmissie van Bijstand voor Publieke Werbn en de Gezondheids-Commissie kunno zich met de voorgestelde wijziging vereeigeu, Eengewijzigd uitbreidingsplan wordt, in veband met het bovenstaande, den Raad er vaststelling aangeboden. Ir hit nummer van heden krijgt de lezer neer nieuws omtrent den Gemeente- raai din hem lief is; op pag. 2 van het twejde >lad waren wij reeds verplicht drie koltm cp te nemen van wat voor een deel was biyVen overstaan,, en ook in dit num- mei is d weer het een en ander. Vrijdag- avcid ontvingen wij opnieuw een drietal bijlrgen, t.w. een Voorstel met betrekking tot wijziging van de verordening op win- keliluiting, een prae-advies op de aan vrage der Held. Schoolvereeniging om meiewerking voor de aanschaffing van kacnels en gordijnen, en tenslotte het praj-aivies van B- en W. op de amende- merten-Schoeffelenberger cs. op de waditgdd-verordening voor gem. ambte- na®n. Cnze aanvankelijke overweging was, daa* de lezer van het goede te veel krijgt en de kiant ongenietbaar wordt met zoo- veé van die kost, deze nagekomen bijla gen nu maar tot Dinsdag te laten wach ten Maar er zullen velen onder onze le zen zijn, die mei spanning naar het prae- adies inzake de winkelsluiting uit zitten kijlen. 2>oals men weet, kon op de vergade- rinf ten raadhulze geen overeenstem- mkg worden verkregen, en B. en W. heb ben thans de beslissing in handen gelegd vanden Raad. Zij laten den Raad de keuze uiteen drietal voorstellen. ■Aangezien bij een zoodanig overladen agenda als die van as. Dinsdag, er wel geei sprake van klaarkomen zal zijn, zal vernoedelijk dit punt ook wel moeten woüen aangehouden, er, kunnen wij voor hedsn, meenen wij, wel ■volstaan met deze verneldlng. In het volgend nummer vaïi leid Ort-, rullen wij dan da bijlage uitv>«rig«E opnamen. Gedurende 20 jaren zal de gemeente jaarlijks een bedrag van 1430.— moeten bijdragen in de exploitatiekosten. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor op het voorstel in te gaan, daar de stroomprijs belangrijk zal worden verlaagd. Berekend wordt, dat de overneming voor de stroomverbruikers een jaarlijksch voordeel zal opleveren van 4000. Jaarlijksehe kosten lichtstroom thans 8.900. Jaarlijksehe kosten lichtstroom na overneming door het P.E.N. 5.148. Voordeel 3.752.- Kosten krachtstroom thans f 2.694.- Kosten krachtstroom na over neming door P.E.N. 1.471.- Meterhuur thans Meterbuur P.E.N. Voordeel 1.223.- 901.- 1680.- Nadeelig verschil Straatverlichting thans Idem P.E.N. 779.- 260.- 360.- Nadeellg verschil 100.- Ged. Staten van Noord-Holland hebben goedkeurend beslist op het beroep van het bestuur der Christelijke school te Wieringen, tegen het raadsbesluit dier gemeente, waarbij medewerking tot den bouw eemer Christelijke school geweigerd werd. 'Ged. Staten hebben het raadsbesluit vernietigd, en het gemeentebestuur gelast imede te werken aan de aanvraag van het schoolbestuur. In deze beslissing wordt overwogen, dat de aanvrage aan alle wettelijke eischen voldoet en dat de weigering tot mede werking dus ten onrechtte is geschied. Ten bate van de gemeente Wieringen is opnieuw gewetensgeld gestort, thans tot een bedrag Van 320. B. en W. hebben aan L. J. Hoep te Anna Paulowna vergunning verleend tot het oprichtten van een houten noodwo ning aan den Bierdijk achter. Vatrop. Het leveren en aanbrengen van de stoffeering voor de nieuwe school te Hip- polytushoef is gegund aan den laagsten inschrijver, den beer S. Jongkind, alhier, voor een som van 1530. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" geeft Zondag 15 Dec. a.s. een openbare uitvoering in „Conoordia" te Hippolytus- hoef. Opgevoerd zal worden „Toen het oorlog was", anti-oorlogsspel in 6 bedrij- veu d'oor N. J. C. Soherimerhorn. Naar wij vernemen zal de verpachting van het grasgewas van de Noorderdijken en zeeweringen enz. vanwege de Domei nen door den heer Ontvanger der Regi stratie plaats hebben op Dinsdag 17 De cember a.s. in het hotel de Haan te Hip- polytushoef. De verpachting geschiedt voor den tijd van 3 jaar. J.l. Donderdag was voor de kinderen der O. L. scholen te Westerland en Hip- polytushoef een onvergetelijke dag, daar St. Nicolaas en zijn kneCht hun met een bezoek vereerde. Met milde hand rijkte de goede Sint aan allen een brief mot diverse lekkernijen uit, welke natuurlijk gretig werd aanvaard. In de concertzaal „Concordia" waar later allen bijeenkwamen werden enkele mooie kinderfilmen vertoond, welke zeer in den smaak vielen en de vreugde ten top steeg. Na afloop keerden allen vol daan huiswaarts. Alvorens te sluiten kunnen wij niet nalaten aan de St- Nico- laas-commissie en hare financieele mede- werkers(sters) een woord van dank en hulde te brengen, voor de vele opofferin gen om het feest zoo schitterend te doen slagen. Tegen de volgende week zijn wederom ongeveer honderd werklieden ontslagen wegens beëindiging der werkzaamheden in 1929. Bijna 50°/o van de ontslagenen bestaat uit rijswerkers en wonen te Sliedrecht, terwijl de overigen thuishooren te Urk, Marken, Den Helder en Wieringen. Dinsdagavond 8 December jl. hield de heer J. K. Lofvers in »Land in Zicht* voor een vrijwel geheel gevulde zaal een zeer Interessante lezing over »Kerkge- spletenheid en kerkeenheid*. O.m. memoreerde spreker, dat er thans 47 verschillende richtingen bestaan in bet Protestantisme, hetgeen zeer te be- treurea is. De bezoekers waren vol aandacht voor de lezing over dit zeer belangwekkende onderwerp. In den nacht van 6 op 6 December ls een bakschipper, werkzaam bij de Zui derzeewerken, aan een groot gevaar ont snapt. Deze man heeft n.1. de onaange name gewoonte om des nachts te gaan •slaapwandelen*. Toen hij ook ditmaal weer uit zijn kooi stapte om een nach telijk uitstapje te maken en op het dek van den zolderbak was aangeland, is hij blijkbaar misgestapt en zoodoende te water geraakt. Zeer toevallig waren eenige rijswerkers, die per roeivlet van een St. Nicolaasfeestje terugkeerden, ooggetuige van het ongewone schouw spel en verkeerden in de meening dat de drenkeling in het water was gespron gen om zich van het leven te berooven. Uit den aard der zaak was de bak schipper door het koele bad weer geheel wakker geworden en schreeuwde luid keels om hulp. Nadat de rijswérkers den man in de vlet hadden gehaald, werd het geheele geval natuurlijk opgehelderd. Het staat echter vast, dat zonder de hulp der rijswerkers de nachtelijke wan delaar zou zijn verdronken, daar deze niet kan zwemmen. SINT NICOLAASFEEST TE DEN OEVER. Onder stroomenden regen kwamen Don derdagavond de goede Sint vergezeld van zijn knecht Piet per stoomboot in de haven van Den Oever aan, waar hij werd opge wacht door een groot aantal kinderen, die ondanks het zéér slechte weer, het feit van de aankomst niet hadden willen missen. Toen de boot to zicht was begon onder de kinderen een opgewonden stemming te heersohen en allen zongen enthousiast: „Zie ginds komt de stoomboot" Besche nen door een zoeklicht stapte St. Nicolaas aan wal en besteeg zijn aan de haven ge- reedstaanden trouwen viervoeter. Jammer genoeg kon het muziekgezel- sohap, dat zich beschikbaar had gesteld om den hoogen bezoeker naar het feest gebouw te begeleiden, door den regen niet in de open lucht musiceeren. Ook de mee genomen fakkels konden door de nattig heid niet branden. In het ontspanntogsgebouw aangeko men werden de kinderen door den jarigen bisschop toegesproken en werden ge schenken uitgereikt. Het tooneelstuk „Het vroolijike schoenmakertje" oogstte een welverdiend succes. Vrijdagmiddag was speciaal bestemd voor de kleuters, die nog niet op de school banken hebben plaats genomen. Ook thans was d'e goelde Sint aanwezig en de klein tjes waren blij eens van aangezicht tot aangezicht tegenover den veelbesproken grijsaard te staan, al waren er bij die dui delijk blijk gaven een niet al te zuiver geweten te hebben. Ook Pieterman was in een goede stemming en bleek achteraf niet zoo kwaad te zijn als hij er uitzag Hij was idian ook al spoedig goede maat jes met de kleine wereldburgers. Er werd een film vertoond met den veel- beteekenenden titel van „WiUy met zijn guitenstreken". Deze film viel bij de jeugd (en ook bij de ouderen) zeer in den smaak. De aanwezigen gingen dan ooi ongetwijfeld allen voldaan huiswaarts. Des avonds werd voor de ouders en be langstellenden wederom bet tooneelstuk „Het vroolijke schoenmakertje" opge voerd. De zaal was al spoedig zóó vol, dat de organisatoren het raadzaam acht ten zelfs geen staanplaatsen te verkoopen. We gelooven dan ook stellig, dat zij die aanwezig waren volop genoten hebben van het spel der kinderen. Men staat werkelijk verbaasd over datgene wat onder goede leiding met kinderen te bereiken is. We willen speciaal memoreeren, dat de rol van den schoenmaker uitstekend werd- ver tolkt door Jan Koster; ook Gonda Kale- veld speelde de rol van schoenmakers- vrouwtje uitstekend. Beide zoons, Felix en Karei, werden door Jo Weerelts en Giel Wessels goed uitgebeeld, vooral de perste was schitterend op zijn plaats. Dan volgt het elfenkontoginnetje, in welke rol Zita Kooij uitblonk. Vergeten we vooral niet den- koning, die zoo'n last had met z'n eksteroogen. Met deze rol had Arie Bak ker veel succes te hoeken. Verder nog de kabouterkoning (Albert Wemmenhoven) en de prinses (Riekie Veltman) en de koningin (Anna Bakker) waren zonder twijfel uitblinkertjes. Kortom, bijna alle „artisten" speelden hun rollen op voor beeldige wijze en wij hebben niets dan lof voor allen. Een welverdiend applaus moesten z;j dan ook in ontvangst nemen. De Mandolineclub verleende bij het feest muzikale medewerking. De directeur van het gezelschap, de heer S. Bruul, heeft, zooals altijd, veel succes gehad met de ten gehoore gebrachte muzieknummers. De heer Lofvers, daartoe door het be stuur aangezocht, sprak de aanwezigen tenslotte nog toe en hij handelde ook naar onze eerlijke meening naar den wensoh van allen toen hij het bestuur van de „Vereenigtog ter bevordering van het onderwijs op Oostelijk Wieringen" harte lijk dank zegde voor dezen welgeslaagden avond en ook voor de inspanning welke het bestuur zich heeft willen getroosten om het St. Nicolaasfeest te Den Oever te doen slagen. Eén ding moet ons nog van het hart. We hoorden, dat de heer Goddefroy het voornemen heeft zijn functie van voor zitter neer te leggen en we zijn van mee- ning dat dit een gevoelig verlies zou be- teekenen. „Toe, Zuid-Afrikaansche kin dervriend, strijk uw hand nog eens over het hart?!" ONDERTROUWD: E. Nlggendijker en G. Jasper; U. G. Kok en A. Snitjer; J. A. Hofötetter en M. O. M. Langes; P. Veling en W. Stoidt; H. Bais en E. de Wit; A. Tieks en A. Kuiper; J. Lont en M. Mulder. GETROUWD: O. Lont en S. Lont; H. Veld en G. Hooiveld; N. Halfweeg en A. Grin; U. G. Kok en W. Snitjes; H. Bais en E. de Wit; J. A. Hofstetter en M. C. M. Langes; P. Veltog en W. Simidt; E. Nlggendijker en G. Jasper. OVERLEDEN: O. Kroon, oud 61 jaren; S. Dijkshoorn, oud 41 jaren, echtgenoot van M. de Vries; (te Alkmaar) R. Dokkum oud 35 jaren, ecihtgenoote van J. Timmer mans. Ingekomen personen: O. Mulder van Den Helder; J. J. Ooijevaar van Hoorn; mej. A. Snitjer van Anna Paulowna; J. O. Jacobs en gezin, P. Bodde en gezin, W. Verhoef en gezin, Adr. Jansen en gezin, P. Godschalk en gezin, O. J. F. van Gulik en gezin, H. van Gils en gezin, allen van Medemblik; J. A. Hofstetter van Odoorn; R. J. Huggers van Driel; Wed. M. Rezel- man en gezin van Anna Paulowna; A'. Boven geb. de Groot van Vlagtwedde; H. van der Wal en gezin van Slochteren; I. Verstraate en gezin van Amsterdam; Jto. Kruize van Bellingwolde; N. Venema en echtg. van Amersfoort; C. Kaan en gezin van Anna Paulowna; S. Juisting van Alphen aan den Rijn; J. Hekman geh. Janjer van Oude Petoela; mej. J. A. 0. Volker van Dordrecht; H. G. Langes en gezin van Den Helder; L. Poorters van Putte; J. P. Doesberg en gezin van Rot terdam; A. Tieks van Vlagtwedde; J. Th. Siers en gezin van Anna Paulowna; O. J. Wever van Amsterdam; R. Frederiks en eohtg. van Den Helder; D. Smit van Zijpe; T. Grijze van Bellingwolde; M. van Treu ren geb. Oliemans van Delft. Vertrokken personen: S. Bos naar Oude Pekela; W. Boogaard naar Schoon- dijfce; P. L. Kooij naar Zijpe; mej. L. J. Marskamp naar Den Haag; H. Ph. Meijer naar Harlingen; S. C. Berende en echtg. naar Raaimsdonk; Wed. J. N. A. Stavenga en kind naar Schiedam; C. de Waard en gezin naar Terneuzen; K. Honingh naar Edam; P. B. Davidse en gezin naar Rot terdam; H. Klein en gezin naar Velsen; W. Kalis en gezin naar Dordrecht; F. van Dongen en eohtg. naar Sliedrecht; mej. S. Selie naar Hoorn; S. A. Uffen naar Barstogerhorn; D. Zuidewtod naar Texel; W. H. Staats geb. van Opstal naar Den Helder; T. Hakkelin® naar Haarlem; A. D. Molenkamp geb. Ruitenburg naar Anna Paulowna; mej. M. Olij naar Alk maar; J. Meij waard en gezin, B. Lubberts en gezin, H. Bosker, allen naar Medem blik; J. F. Kogenhop naar Den Helder; E. Ajmlung naar Maastricht; mej. K. Fokker naar Haamstede. In den loop van deze week heeft de bevolking van Wieringen de 5000 zielen overschreden, Voor den gebruiksveehandel kan ik schrijven niets dan goeds; over alle kan ten was de handel goed, en de prijzen al gemeen hooger, zoo zelfs dat wij' nog op merkten dat een koe die den afnemer niet bevallen was, teruggestuurd aan den koopman, en de koopman voor dit terug gestuurde beest een 30 winst maakte, voor den koopman een aardige St. Nico- laas-surprise. Dat de prijzen voor ge- bruiksvee goed zijn, dankt men ten deele aan het buitengewone gunstige weer. Hoogste markt kalfkoeien 370, vaarzen 200. Voor den slachtveehandel kan men mo menteel constateeren dat er meer vraag is naar tweede kwaliteit, zeker omdat het de slagers den laatsten tijd met de dure eerste kwaliteit niet naar den vleeze gaat; immers, de meeste beesten vallen tegen to wicht. Vette koeien tot 495, gelde- koeien tot 280. Over de mesterij1 wordt verschillend geoordeeld, een uitgespro ken meentog is er niet te geven. De paardenhandel was niet veel waard, meestal wordt er nog door den koopman aan verloren, het is al net als met hun col lega's, de tweedehandseh auto's. Ook to de graskalveren en nuchtere kal veren is aardig handel en worden goede resultaten behaald, graskalveren tot 90, nuchtere kalveren tot 26, vette tot 50. Voor wolvee een teruggang in prijzen, de toestand zal wel gunstiger worden als er wat vorst komt, dit dan wat de expor- ters betreft, hoogst markt overhouders 85. De vette varkens wisten zich op 41 ct. per pond te handhaven, hoewel er terug gang is te verwachten, te meer daar de spekhandel heel stil is; de biggen en ma gere varkens werden daarom ook niet vlot van de hand gedaan en was eenige teruggang in prijs te bespeuren, hoogste markt magere varkens 45, biggen tot 28- Er waren opmerkelijk weinig biggen aangevoerd. Alaska ia het meest Noordwestelijk deel van Noord-Amerika. Bet is een groot schiereiland, eenige tientallen malen de grootte van Nederland, door de Bering- straat gescheiden van Noord-Amerika. Het bezit in zijn bodem groote schatten van «He mogelijke metalen, daardoor wil het nog wel eens een woordje meespre ken; over de wereldaangelegenheden van de toekomst. Zijn oppervlakto bestaat uit rotsen, plateu's, die aan den zeekant omkranst, met zijn soenda's, vruchtbare moerassige grondlen, die begroeid zijn met rendiermossen. Voor de rendieren ls het dus een eldorado. Dero sohrttpen doorloopcnd de sneeuw van den voedsel- bodem en hebben zoo een onbekommerd rijk bestaan. Deze dieren zjjn hier even wel niet altijd geweest. Zij zijn er geïm porteerd uit het over de Hertogstraat ge legen Siberië door den eersten Ameri kaan Dr. Jackson, die de fokdieren on geveer 90 jaar geleden uit Siberië haalde. De 16 fokdieren zijn thans al aange groeid tot een miljoen stuks; zij beloven eens een onuitputbare bron van fijn die- renvleesch te worden. Reeds nu al is dit vleesch to de Amenikaansche vleeechwto- kels verkrijgbaar. Gevonden: 8 rijwielplaatjes, een schortje, een armband, een jas, een' por- temonnaie met eenig geld. Verloren: een handtasch, een portemon- naie met eenig geld. Bij de verkiezing van een lid van het bestuur van den polder en de banne Schagen werd verkozen de heer P. Meurs Jtoz. Bij de polder en banneverkiezingen te Barstogerhorn werd verkozen als hoofd ingeland d'e heer C. Bakker Az.; tot voor zitter van den Hooglandspolder de heer C. Smit; als voorzitter van den Kaagpol der de heer C. Bakker Az.; als voorzitter van de banne Barstogerhorn de heer D. Blaauboer; als hoofdingeland van de banne Haringhuizen de heer S. Brommer. De m arkt van 26 December zou op dén 2en Kerstdag vallen, daardoor is zij op Vrijdag 27 Deo. gesteld. De machinist bij de Nederlandsche spoorwegen J. H. Hulst is van Haarlem overgeplaatst naar Schagen. De heer J. Lengeman te Schagen, vroe ger te Den Helder, is benoemd tot ma chinist to de verwerkingstorichting van den Kring Barstogerhorn, gevestigd te Schagen. De polder en die banne Burghorn had wegens bedanken van de heeren H. Kra mer te Alkmaar en A. Vliaar te Schagen twee nieuwe hoofdingelanden te verkie zen. Gekozen werden de heeren J. de Boer te Schagen en P. Bas te Sint Maar ten. Deze week werden van hier verzonden: 45 varkens, 19 kalveren, 6 koeien, 35 schrammen, 17 schapen en 1 paard. Het Sinterklaasspelen is hier met recht in het water gevallen. Door het ruwe weer en den hevigen regen zag men bijna geen gemaskerde. Een enkele durfde de ele menten trotseeren. Aan Den Burg was het druk en werd er na afloop van de mas kerade op straat gedanst. 12 Deo. zal het wel drukker wezen. Van 30 Nov. t/m 6 Dec. 1929. GEBORENGerbrigdina Elisabeth, d. v. J. Smit en E. v. Heerwaarden; Marti- nus Pi eter, z. v. M. S. Langeveld en M. O. van Roissem; Jaoobus Cornelis, z. v. A. Barhorst en G. A. Bos. ONDERTROUWD: M. Boogaard' ern P. Witvliet. GETROUWD. J. de Jongden O. Troost. OVERLEDEN: Trijntje Bruto, 64 jaar, wed. "van Aris Eeknian. Gevonden: 1 Eng. sleutel; 1 rijwiel- plaatje, 1 heerenrijwiel, 1 paardendek, 1 horloge. Onze abonné's to de buitenbestelling van Den Burg en Oudesohild, zijn Don derdag verrast geworden door het ont vangen van de krant op den dag van uit gifte. In het vervolg kunnen ze daarop altijd rekenen. Door een welwillendheid van den directeur van het postkantoor te Den Burg, zijn wij to staat gesteld, om de kranten, die wijl van Donderdag af met de boot van 12.15 u. van Den Helder ver zenden, in de middagbestelling opgeno men te krijgen. Onze abonné's zullen dit zeker op prijs stellen, daar het toch heel wat aangenamer is, de krant op den dag van verschijning te ontvangen. Wel gaarne hadden wij, dat ook onze abonné's te Den Hoorn, Eierland, de Cocksdorp, de Koog, de Waal en Ooster end, de krant op denzelfden' dag konden krijgen, dat zij uitkomt. Dit is ons echter voorloopig nog onmogelijk, misschien dat do toekomst daarin nog wel eens verbe tering brengt- Z}j zullen echter de krant nog des morgens na den dag van verschy- ntog ontvangen. Om hen, voor den Zon dag, toch reeds een krant te J)ezorgen, zullen wy de eerste twee bladen, die wy Vrijdag reeds drukken, Zaterdagmorgen met de boot van 9.55 u. toezenden, welke bladen zy dus nog op Zaterdag ontvan gen. De geheele krant wordt hun dan 's middags nog toegezonden, die zy echter niet voor Maandag ontvangen. Wij vertrouwen dat ook deze maat regel door hen zal worden gewaardeerd

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15