Derde Blad BINNENLAND. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. VAN ZATERDAG 7 DECEMBER 1929. EEN TSJEGHOSLOWAKSCHE ONDEB- SCHEIDING VOOR DE KONINGIN. Naar het Ta] echoslowaksch telegraaf- agentschap officieel uit Praag meldt, heeft de president van de Tajecho-slowaksohe republiek aan Koningin Wilhelmina het grootkruis van de orde van den Witten Leeuw verleend, met den keten voor bur gerlijke verdiensten. MARINE-RADIO-DIENST. Zilveren Jubileum. Maandag a.s. zal de oprichting in 1904 van den Radiodienst der Marine worden herdacht op het Marine-etablissement te Amsterdam, v.m. 11.15 uur met een toe spraak tot het marine-personeel en andere belangstellenden, en n.m. van 8 uur tot 4.80 uur met een ontvangst van den chef van den Radiodienst der marine in de ambtswoningen van den ondercomman dant der marine, Marinewerfkade 9. Bi] de herdenking a.s- Maandag te Am sterdam van het 25-jarig bestaan van den radiodienst der marine zal Min. Deckers zich doen vertegenwoordigen door vice- admiraal mr. Jager, chef van den marine staf. VIER PLEIZIERREIZEN VAN DE STATENDAM. Door een Amerlkaansch reisbureau gecharterd. Het stoomschip Statendam van de HollandAmerika-lijn, is door het reis bureau Raymond and Whitcomb te Bos ton gecharterd voor vier pleizierreizen van New-York naar West-Indië. De Sta tendam zal 7 December van hier naar New-York vertrekken, onder commando van den nieuwen commandore van de vloot van do HollandAmerikalijn, kapi tein Kroll, die dan zijn eerste reis als gezagvoerder van Nederlandsch grootste schip zal maken. KERST- EN NIEUWJAARS- GESPREKKEN MET INDIË- Gelegenheid tot mondelingen gelukwensch. Dit jaar zal gedurende het Kerst- en Nieuwjaarstijdvak gelegenheid worden gegeven telefonische .gelukwenschen met Indië te wisselen. De duur van dergelijke gesprekken is bepaald op twee minuten en de prijs op 15 gulden. De gesprekken mogen niet over zaken gaan. „Huis"- gesprekken zijn niet toegelaten. Op de feestdagen-zelf is de dienst gesloten. Gesprekken kunnen reeds thans en tot uiterlijk 81 December a.s. worden aan gevraagd. Met de afwikkeling der ge sprekken wordt op 23 dezer aangevangen. Het publiek wordt aangeraden even- tueele gesprekken zoo tijdig mogelijk aan te vragen. Een bepaald tijdstip voor het voeren van een gesprek kan niet worden toegezegd. De gesprekken worden afge wikkeld in volgorde van aanvraag. DE ELECTRISCHE VISCHAFSLAG TE IJMUIDEN. Het nieuwe administratiegebouw van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJimiui- den, waarbij ook is het lokaal met het electrisch mijntoestel, zal begin Januari in gebruik worden genomen. Met de in voering van de nieuwe wijze van afslaan za' echter zeer geleidelijk worden begon nen. Men zal eerst proeven nemen met het afslaan op stille dagen, b.v. des Vrij dags. HET CADEAU-STELSEL. Het verslag dier Commissie tot Onderzoek. Als No. 9 van den jaargang 1929 der „Verslagen en Mededeelingen" van de Afd. Handel en Nijverheid van het de partement van Arbeid, Handel en Nij verheid is verschenen het verslag der Commissie tot Onderzoek van het Cadeau stelsel, waarvan voorzitter was de heer mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen. Het Rapport omvat zeven hoofdstukken, waar van de eerste twee de voorgeschiedenis behandelen. De Commissie heeft ten slotte een maatregel ontworpen en dezen gogoten ld den vorm van een vijftal strafbepalingen. De eerste bepaling keert zich tegen het voor de oonsumenten schadelijke gras duinen en beoogt te verbieden het geven van cadeaux, die niet tot gewonen handel of het bedrijf van den cadeaugever be- hooren, tenzij het bestaat in geld. De tweede bepaling betreft het directe stelsel en legt den verkooper de verplich ting op om voor den kooper, die geen cadeau begeert, de koopsom te verminde ren met de waarde van het cadeau. De derde bepaling betreft het indirecte stel sel en regelt onder meer den bijstortings- plicht. Met de vierde bepaling wil de Commis sie den verkooper, die een dividend heeft gegarandeerd, na verloop van zekeren tijd uit te betalen, verplichten desgewensoht dit dividend terstond te betalen bij1 aan koop der waar. Het kassabon-stelsel of kortingstelsel in •agersn sin valt onder de derde straf bepaling, soodat het rapport ook den ge ver van kassabons wil verplichten deze bons op verlangen terstond te verzilveren. De vtlfde bepaling tenslotte legt den verkooper de verplichting op om in geval hij meer waren voor één prijs verkoopt, deze waren ook afzonderlijk verkrijgbaar te stellen voor prijzen, waarvan de som met hooger is dan de prijs, waarvoor de waren gezamenlijk te koop zijn. Door deze bepaling wil de Commissie voorkomen, dat haar maatregel ontdoken wordt, doordat de verkooper de waar en de cadeau te ge ven zaak voor één prijs verkrijgbaar VOLKENBOND. DE RAADSZITTING VAN DEN VOLKENBOND. De bijeenroeping tegen 13 Januari. Genève, 5 Dec. Na lang heen en weer seinen tusschen Genève, Parijs, Londen en Berlijn heeft de raadsvoorzitter Fe- roughi, thans besloten, de 68ste raadszit ting tegen 18 in plaats van tegen 20 Jan. te Genève bijeen te roepen. DUITSCHLAND. Dr. Schacht over het plan-Young. Dr. Schacht waarschuwt dat de cijfers van hot plan die uiterste grens van Duitschland's draag kracht vormen. De president van de Duitsche Rijks bank, dr. Schacht, heeft aan de betrokken autoriteiten een memorandum inzake het plan-Young overhandigd, waarin hij zegt niet werkeloos te kunnen aanzien, dat de bedoeling van het plan-Young wordt ge wijzigd en zijn kans op welslagen in ge vaar wordt gebracht. Hetgeen intusschen is geschied of waarnaar schijnt te worden gestreefd, vervult hem met de grootste bezorgdheid. Het feit, dat de Duitsche deskundigen niet hebben erkend, of de cijfers van het plan binnen Duitschland's draagkracht liggen, bewijst ten duidelijk ste den omvang der verantwoordelijkheid, die de deskundigen der crediteuren op zich genomen door de cijfers uitvoerbaar te verklaren. Wanneer bij de onderhande lingen met de buitenlandsche regeerin gen omtrent de inwerkingtreding van het plan-Young thans van Duitschland boven het plan nog verdere groote offers wor den verlangd, dan is het reeds bij voor baat duidelijk, dat de uitvoerbaarheid der cijfers nog veel twijfelachtiger wordt. Het feit, dat thans nagenoeg elke crediteur- regeering poogt over bet plan- Young heen verdere financieele en oeconomische prestaties uit Duitschland te persen, ma ken de buitenlandsche regeeringen in breuk op de hun uitdrukkelijk in bet plan-Young tot plicht gestelde samen werking. Er is geen -enkele aanleiding, zonder ge lijkwaardige tegenprestaties vrijwillig op een of ander punt afstand te doen van de geldigheid der bepaling, dat Duitschlands vroegere verplichtingen door het plan- Young worden vervangen, of betalingen te doen, of te verklaren van iets af te zien. Als Duitschland zich bereid ver klaart aan eenzijdige aanbevelingen van de deskundigen der credieteuren gehoor te geven, dan moet worden geëischt, dat de aanbevelingen der Duitsche deskun digen eveneens worden opgevolgd of dat tegenprastetaties worden aangeboden. De nieuwe etechen- In het tweede gedeelte van het memo randum zet Schacht uiteen, welke nieuwe financieele eischen aan Duitschland zijn gesteld. Schacht zegt ten slotte de agitatie tegen het plan-Young krachtig te hebben be streden, hij acht de volkspetitie een fout, maar juist omdat hij pleit voor de aan vaarding van het plan-Young, wensoht hij geen deel te hebben aan vervalscbing daarvan. Het zou zelfbedrog zijn te meenen dat Duitschland naast het plan-Young nog verdere milliarden kan betalen, en ik zal het mijne doen om een dergelijk zelf bedrog te voorkomen. De regeering ontevreden over de publicatie, In een verklaring der Duitsche regee ring wordt de door Schacht gevolgde methode ten scherpste afgekeurd. CHINA. De burgeroorlog. De muiterij aan de liln Poekou- Tlentstn. Generaal Tsjiang Kai-sjek heeft na een snel bijeengeroepen zitting van de regee ring te Nanking alle beschikbare troepen te Nanking met inbegrip van zijn lijfgar de naar Poekou gezonden ter bestrijding der opstandelingen. De hoofdstad is hier door zoo goed als van troepen ontbloot.. hetgeen eenige ongerustheid heeft ver- oorzaakt. Van regeeringszijde wordt verklaard, dat de berichten, dat de rebellen dertig duizend man of meer sterk zijn, overdre ven zijn, doch het wordt niet ontkend, dat de toestand ernstig is. Ook uit het gebied van de Boven- en Midden-Jangtse komen verontrustende berichten. Bandieten hebben Pao tao- tsjou, honderd mijlen van Hankou, ver overd. Nieuwe deserties te Nanking. De staat van beleg afgekondigd. Nanking, 6 Deo. Er heerscht hier een gedrukte stemming. De staat van beleg is afgekondigd in verband met nieuwe af valligheid onder de regeeringstroepen, die zich bij de troepen voegen, welke twee dagen geleden te Poekau aan het muiten sloegen en langs den spoorweg Tientsin— Poekau naar het Noorden trekken. Het aantal muiters bedraagt thans ongeveer 50.000. Zij zouden op hun weg zijn terug gekeerd en thans op Poekau aanrukken, Vijf trouw gebleven divisies zijn uitgezon den om hen terug te werpen. Binnenland. Incident In de Haagsche Rechtzaal. Opgewonden verdachte wil een getuige, een Inspecteur van politie, te ltff gaan. De los werkman P. W. van Z. heeft voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht ge staan, terzake, dat hij in den nacht van 14 op 15 September j.1. uit een paviljoen, staande op de tennisvelden aan de Gou denregenstraat, heeft weggenomen o.a. eenige doozen sigaretten, eenige paren schoenen, vier tennisjurken, een sjaal, enz. Voorts moest verdachte zich verant woorden wegens diefstal, te zamen en in vereeniging met meer anderen, althans alleen, van eenige vaasjes, een pendule met kandelabres, twee tooneelkijkers, ver schillende gouden sieraden, een paar wol len dekens enz., alle toebehoorende aan de inwoonster van het perceel Laan van Meerdervoort 94, waartoe hij zich toegang zou hebben verschaft door het verbreken van de ruit van een serredeur- Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde. Bij het verhoor verklaarde de inpec- teur van politie Bouwhof o.a., dat de wijze, waarop de inbraak in de Laan van Meerdervoort is gepleegd en verschillen de andere omstandigheden er op wezen, dat iemand als verdachte de dader zou moeten zijn. Getuige noemde daarbij ver dachte een pooier. Verdachte zelf protesteerde daartegen heftig. Door familie-omstandigheden is hij niet bij1 zijn ouders thuis. Hij woont echter bij een zuster in. Deze zuster, die eveneens als getuige gehoord was, en zich daardoor mede in de zaal bevond, trok zich de verklaring van den inspecteur blijkbaar ook nog al aan en begon zoodanig zenuwachtig te huilen, dat zij aan den arm van den deur waarder en een veldwachter de zaal ver laten moest. Verdachte wond zich hierdoor meer op, en wilde de beklaagdebank verlaten, blijkbaar met de bedoeling op den inspec teur toe te gaan. Hij werd echter direct overmand door eenige veldwachters en kon, hoewel nog een worsteling ontstond, waarbij een paar tafels van de advocaten- banken van haar plaats geraakten en een stoel omver werd gegooid, uit de zaal wor den verwijderd. Het getuigenverhoor werd vervolgens voortgezet. Na korten ti|d bleek verdachte echter reeds weder zoo ver gekalmeerd te zijn, dat hij zijn plaats in de beklaagden bank weer kon innemen. Op verzoek van den president nam evenwel de inspecteur Bouwhof zoodanig plaats in de zaal, dat verdachte niet het oog op hem had. Het O. M- waargenomen door mr. Pol man, aohtte beide ten laste gelegde feiten volkomen bewezen en meende, dat in ver band met den ernst der misdrijven en de omstandigheid, dat verdachte reeds meer malen is veroordeeld, een zware straf op haar plaats is. Eüsch drie jaren gevange nisstraf. Uitspraak 19 dezer. (De Telegr.) Een hardnekkig wonderdokter. Al kreeg hU 100.000 boete, hfj zcu toch doorgaan. Voor het Kantongerecht te Hoorn stond Woensdag weer een wonderdokter terecht, n.1. T. Gunstra van Hoogkarspel, die bekend 1a geworden door zijn behan deling van open wonden, n.1. bet leggen van een dood konijn daarop. Thans stond hij terecht wegens het helpen van twee menschen, die leden aan pijn in den rug en die hij per stuk hielp tegen den prijs van 10. Hij was in per soon verschenen en bekende het ten laste gelegde feit volmondig, terwijl hij de verklaring aflegde, dat al zou men hem veroordeelen tot honderdduizend guldlen boete, die hij 'toch niet had, en hij dus hechtenisstraf zou uitzitten, hij zou blij ven doorgaan om iemand te helpen. Hiji kwam er tegen op, dat de ambtenaar van het Openbaar Ministerie zijn medicijnen bestempelt met „Hagelslag", een artikel, dat hij nog nimmer in huls heeft gehadl En als men de proef op de som wil ne men, dan moet men de zieken maar naar hem zenden, hij zal dan met ze in de oogen te zien, verklaren wat ze man- keeren en ze beter maken. Als de beer ambtenaar, mr. De Bruys Tack, om die bewering lacht, dan verklaart hij, dat als de dooden ze nog in zouden kunnen ne men, ze weer beter zouden worden. De ambtenaar verklaard, dat de pers gerust mocht vermelden, dat hij deze medicijnen zoo laag aanslaat, want de kwakzalverij, thans in West-Friesland zoo druk be oefend, zal hij met alle geweld den kop indrukken en hij heeft met hagelslag ook maar een vergelijking gemaakt, al lal een vergelijking van bet nut zeer in het voordeel van hagelslag uitvallen. Deze man heeft vele boeten en ook heohtenls- etraffen achter dan rug en ook thana vraagt hU weer een boete van 800 of 800 dagen hechtenis, welke door den kan tonrechter veranderd werd in 260 boete of 200 dagen hechtenis. De verdachte verklaarde niet in hooger beroep te rullen gaan „omdat dat ook niks geeft" en „doorgaan doet hij toch". VROUW DOODGEREDEN. Daar aan auto, In de Linnaeusstraat te Amsterdam la Donderdagavond te omstreeks half zeven een ernstig ongeluk gebeurd. Op den hoek van de tweede Van Swindenstraat wilde daar een omstreeks 50-jarige vrouw oversteken naar den vluchtheuvel, ten einde op lijn negen te stappen. ZJJ liep den rijweg over, zonder blijkbaar acht te slaan op een eveneens uit de richting van het Oosterpark komende huurauto. Hoe wel de chauffeur nog uit alle macht rem de, kon een aanrijding niet vermeden worden; de wielen gingen haar over het lichaam en een juist voorbijgaand genees heer moest den dood constateeren. Wat haar identiteit betreft, hieromtrent was de politie Donderdagavond laat nog niets bekend. Het lijk is per autobrancard van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. FELLE BRAND TE LEIDEN. Donderdagnacht is een felle uitslaande brand onstaan in de sigarenfabriek van den heer J. Schutser aan den Maredijk te Leiden. De brand is vermoedelijk veroorzaakt, doordat in een vertrekje sigaren ln vor men, die ter droging bij een kachel waren feleigd, daarmede in aanraking zijn ge- omen. Het blusschingswerk werd ten zeerste bemoeilijkt door de vrij achteraf ligging van het terrein, maar vooral doordat het Bij! de blussohing viel de vrijwillige 'ndweeimban Sasse door een lichtraam van een serre. Hij kwam op het staketsel van het raam terecht waarbij hiji inwen dige kneuzingen opliep. Na voorloopig door den eersten hulpdienst te zijn ver bonden, is hij naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Verzekerinug dekt die vrij belangrijke schade. De verschillend© gebouwen op het terrein vormden tezamen de vroegere wasscherij van den heer Janssen, thans te Utrecht woonachtig. HET TEKORT BIJ DE NUTSSPAAR- BANK TE GORREDIJK. De Inleggers lijden geen schade. De Nw. Rott. Crt. meldt nog: Nu er moeilijkheden zijn ontstaan, heetf de Nutspaarbank te Gorredijk een beroep gedaan op den Nederlandschen Spaarbankbond, en deze heeft zich on middellijk bereid verklaard hulp te ver- leenen, niettegenstaande de Nutsspaar- bank te Gorredijk geen lid is. Volgens het voorloopig door het Ne- derl. Spaarbankbureau ingesteld onder zoek staat vast, dat het tekort wel aan zienlijk is, doch de grootte daarvan kan nog niet met zekerheid worden vastge steld. Er is een reserve van 250,000 aan wezig en bovendien worden door den Nederlandschen Spaarbankbond en bet hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen maatregelen geno men tot bet vormen van een waarborg som, zoodat wel verwacht kan worden, dat de belangen van de inleggers veilig zul len zijn. „De Telegraaf" meldt nog: Hoewel het onderzoek nog niet geëin digd is, is het bestuur overtuigd, dat de spaargelden veilig zijn en de bank kan worden behouden. De bank is 50 jaar ge leden opgericht met een kapitaal van 250.000. Zij is evenwel niet aangesloten bii den Bond van Spaarbanken of bij het Nederlandsch Bureau- B., die thans verpleegd wordt in het ziekenhuis te Groningen, volgde ongeveer 25 jaar geleden zijn overleden vader op. Hij genoot algemeen veel vertrouwen en stond als zeer solide bekend. Zijn faillisse ment is intusschen aangevraagd. SMOKKELARIJ VAN KOFFIE. Van een ante, die omsloeg. Woensdagmiddag reed een luxe-auto, die 600 K.G. koffie bevatte, van Bleljer- heidet—-Kerkrad© over de grens. Beamb ten achtervolgden den smokkelauto, die opeens omsloeg. De chauffeur kon vluch ten; lading en wagen vielen den beamb ten in handen. Kerstboomen? Bij Dinxperlo hebben de Duitsche kom miezen Donderdag een uit ons land ge komen vrachtauto aangehouden, welke beladen was met kersboomen. Toen de kommiezen den autoo nderzochten, von den ze daarin onder de kerstboomen 27 balen koffieboonen. De auto met Inhoud werd in beslag genomen. De chauffeur wist nog bijtijds op Nederlandsch gebied te vluchten. DE BINNENDIJK. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat de aan wal gebrachte lading van het stoom schip Binnendijk, van de HollandAme rikalijn, zwaar beschadigd is. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEGREPEN. Het slachtoffer ernstig gewond. Gistermorgen om kwart voor elf is op den Schermerweg te Alkmaar de 78-jarige marktkoopman J. Kroon ter hoogte van de boerderij van den heer Govers bij het uit wijken voor een auto te dicht bij de tram rails gekomen en door de locomotief ge grepen. De man werd ernstig aan het ge laat gewond en in bewusteloozen toestand, de boerderij ingedragen van waar W door de politie met een brancard naar het ziekenhuis vervoerd is. Zijn toestand is ernstig. DE „FRAM" VLOTGEBRACHT. De bij Egmond gestrande stoomtreller IJmuiden 80, „Fram", is gisteravond vlot- gebracht door de sleepbooten „Vlaande ren" van de firma Wijsmtlller en de „Katwijk" van de visscherijploeg te IJmui den. De „Fram" is op eigen hraaht naar IJmuiden gestoomd. EEN KUTTENPBIKKEH Donderdagavond zijn eenitre meisjes te Katwijk aan den Rijn snijwonden in de kuiten toegebracht Een kwajongensstreek. De politie te Katwijk heeft aangehou den den 12-jarigen jongen van W., dfe heeft hekend, eenige meisjes in de kuiten te hebben gesneden. Nog enkele andere jongens worden verdacht. Brand op de Keizersgracht te Amsterdam. Hoog bezoek aan een honderdjarige. De heer J. W. ThUsse te 's-Gra venhage mocht het genoegen sma ken Prinses Jullana en Prins Hen drik in zftn woning te ontvangen. Tusschen de Leidschegracht en de Leidschestraat te Amsterdam heeft giste renavond tegen zes uur een felle brand gewoed in perceel 478. Hierin was ge lijkvloers gevestigd een antiquiteiten- handel van den heer Smits, die het overige gedeelte van het huis had onder verhuurd. Zoo had de meubelfabrikant, de heer G., achter den winkel zijn woon kamer, op de derde verdieping een bad kamer. Juist toen hij uit het bad stapte, kwam men hem waarschuwen, dat er brand was. Hij kon nog inderhaast eenige kleedingstukken aandoen en zich in vei ligheid brengen. De brand woedde op de tweede verdieping, waar de heer H. kamers bewoonde. Vermoedelijk was hier kortsluiting ontstaan en 1b dit de oorzaak van den brand geweest. De brand was onmiddellijk ernstig, en had zich, intusschen de heele tweede verdieping aantastend, ook spoedig tot de derde uitgebreid. Terwijl daar de brand hevig woedde, is men erin ge slaagd, van de eerste verdieping een aantal aquarellen in veiligheid te brengen. Toen de brandweer verscheen, sloegen de vlammen fel uit de ramen van de tweede en derde verdieping. Ook de kap van het huis ging er spoedig aan, en het belendende perceel is daarna niet geheel van het vuur vrij gebleven, maar dit kon toch bedwongen worden voordat er ernstige schade was aangericht. Met zeer veel materieel bestreed de brandweer het vuur en was het in tijd van een half uur meester, maar de bo venste verdiepingen waren toen geheel uitgebrand. Er was behalve brand-, ook veel water schade. Op dit drukke uur heeft een groote mensohenmenigte den brand gade geslagen. De Telegraaf schrijft: Er was Woensdag reeds sprake van geweest, dat Prinses Juliana een bezoek zou brengen aan den heer J. W. Thysse, wonende aan het Cantaloupenburg te 's Gravenhage, die dien dag honderd jaar geworden is. Door omstandigheden kon dien dag dit bezoek niet doorgaan. Gis terenmiddag om vijf uur heeft echter Prinses Juliana met Prins Hendrik een bezoek gebracht aan den honderdjarigen heer Thysse. Voor de omwoners was dit bezoek ge heim gehouden, maar toen gisterenmid dag de Koninklijke Cadillac het stille Cantaloupenburg inreed, veroorzaakte dit natuurlijk eenige consternatie en al spoedig had zich voor de woning van den heer Thysse vrij wat volk verzameld. Geheel onverwacht kwam het hooge bezoek voor de familie Thysse nietde oude heer had er zelfs den geheelen dag voor in spanning gezeten. Tegen vijf uur kwamen de Prins en de Prinses zonder gevolg bij de woning van den heer Thysse aan. In één der kamers hebben zij zich eenigen tijd met den ouden heer onder houden. Prins Hendrik vroeg naar zijn gezondheid en de oude heer vertelde vol trots dat hij nog bijzonder kras was. Dat de Koninklijke Familie hem de eer aan deed van een bezoek had hem zeer ont roerd. Zijn vader had nog onder Napoleon gevochten en Koning Willem I, Koning Willem II en Koning Willem III had hij goed gekend. Toen kwam Koningin Wil helmina en thans zag hij de jongste generatie, Prinses Juliana, in zijn eigen woning. Prinses Juliana had als geschenk voor hem meegebracht een fraaie foto van de geheele Koninklijke Familie, de laatste opname welke gemaakt is. Kinderlijk blij was de heer Thysse met dit geschenk. Prins Hendrik en de Prinses verzuim den natuurlijk niet hun handteekening te zetten in het receptieboek. Voor hun vertrek werd er nog een foto gemaakt van den ouden heer Thysse met de beide vorstelijke personen. Na onge veer een kwartier vertrokken de Prins en t$e Prinses weer. Het waren eenige oogenblikken van roote vreugde geweest voor den ouden eer Thysse waar hij z'n verdere levens jaren altijdlmet trots aan zal terugdenken

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9