GEMENGD NIEUWS. IDRAISWA-VANVALKEHBURG Ie A ••iLEVERTRAÜ] '5 Men meldt ons, dat de Muziekvereenl- gihg „Apollo" op Zondag 16 Deceanber a-s. een openbare uitvoering geeft in de concertzaal van den heer Wemmehoven, te Den Oever, waarbij de humorist, de heer Slikker, van Warmenhuizen, zijn medewerking zal verleenen. Schagen. Texel. Haven van Nieuwediep. Heldhaftigheid van een stoker en een machinist. De misdaad van Tetzner. De zaak-Skiarek. Mijn-ongelukken. De Chineesche zeeroovers. Het proces tegen graaf Stolberg. Auto-ongeluk. Zwendel-affaire te Parijs ontdekt. f 80.000 verdwenen. Ernstig ongeval te IJmuiden. A-LEEUWARDEN Wieringen. De heer Engel (Kolhorn) dankt de vergadering voor de samenwer king dezen middag ondervonden en hoopt dat ze vruchten moge afwerpen voor de toekomst. De heer M. de Haan stelt voor tot een betere regeling te komen voor het uitbetalen der steun, aan de ouden van dagen. De heer L. Wigbout steunt het voorstel van A. Duinker en zette nog uiteen het standpunt der oommissie om trent het vlschreoht, uitsluitend voor be- roepsvisschers. Na al deze sprekers op afdoende wijze beantwoord te hebben, sluit de voorzitter deze drukbezochte ver gadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen. OPENING VAN EEN NIEUWE KAPPERS-SALON. Voor Schoren en Haarsnijden en Dameskappen. Maandagmiddag, 9 December, opende de heer S. de Vries bovengenoemde salon in de Hoofdstraat te Hippolytushoef. Wanneer we deni salon betreden en het interieur bezien, blijkt dat een zeer gezellig geheel is verkregen. Ter weers zijden van de deur bevinden zich de stof vrije étalge-kasten. Langs de wanden is aangebracht een lambrizeering, welke met de dubbelen toilettafel een aanpassend geheel vormt- Verder is naast de toiletta fel aangebracht een marmeren waschtafel, met spiegel. Voor het knippen en haar- drogen worden door den heer S. de Vries aangewend de nieuwste electrische machi nes. Voor de behandeling der dames is speciaal aanwezig een nikkelen waschbak, welke verplaatsbaar is. Achter de salon bevinden zich de woonkamer en keuken, welke ook geheel zijn gerestaureerd, even als de bovenwoning. Het timmerwerk dat zeer goed is uitgevoerd, is verricht door den heer J. O. Klein, aannemer te Hippo lytushoef. Het schilderwerk werd verzorgd door W. Lont, terwijl de electrische instaf» latie is aangelegd door P. Duinker, Belt straat. Vermelding verdiend zeker dat de étage-verlichting met staande reflectors, welke in de hoeken zijn aangebracht, ge schiedt. De vele bloemstukken gaven het geheel, bij de opening, een feestelijk aan zien. Wij wenschen den heer S. de Vries veel succes toe in zijne nieuwe zaak- Steeds meer wordt het aanzien van Hip polytushoef moderner door de vele nieuwe zaken, welke in zeer korten tijd zijn ge bouwd. SINT NICOLAASFEEST O. BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. Zaterdag werd in „Concordia" het Sin terklaasfeest gevierd voor leden, en hunne kinderen, der Centrale Bond van Trans portarbeiders. De goede Sint en zijne knecht waren ditmaal wederom te Wie- ringen gearriveerd, om te midden dezer kinderen een oogenblikje te vertoeven. Een zeer mooie film werd voor de aanwe zige vertoond. Onder de bedrijveV werdén versnaperingen uitgereikt. Nadat de Sint met zijne knecht afscheid van de aanwe zige had genomen, gingen allen voldaan naar huis. „TOONKUNST". Zaterdagavond 7 dezer heeft de afdee- ling Wieringen van „Toonkunst" een zanguitvoering gegeven in de zaal van den heer Koster te Oosterland. Tengevolge van het stormachtige weer was deze zaal slechts matig bezet wat ech ter voor het Bestuur geen beletsel bleek te zijn om de uitvoering te doen doorgaan. Nadat het trio, bestaande uit de heeren J. Bruul, D. Verfaille en J. Bakker een marsch ten gehoore had gebacht, opende de Voorzitter, de heer J. Greveling, met een kort inleidend woord den avond. Onder directeur van den heer Toon de Hoogh, den bekenden Helderschen zang- leeraar, werden thans de twee eerste num mers ten gehoore gebracht. Deze num mers „Zegekoor" van G. F. Handel en „Zullen" van S. van Milligen, werden door het nog slechts kortgeleden opgericht ge mengd Koor, uitstekend gezongen. Ook de vier overige zangnummers „De Zee" van R. Schumann, „Naar Oostland wil ik varen" (een o ud-Hollandsch liedje), „Avond" van Wettig Weisenborn en „Voorjaar" van H. Altink werden goed vertolkt, in aanmerking genomen de niet bepaald gunstige acoustische eigenschap pen der zaal. Met de uitvoering van de genoemde zangnummers, welke werd afgewisseld door -het muzikale trio, was het vocale ge deelte van het programma geëindigd'. De voorzitter kondigde thans aan dat tijdens het nu volgend bal een Ameri- kaansche verkooping zou worden gehou den. Na eenige dansnummers werd hiertoe overgegaan. Verschillende inge zetenen hadden voor dit doel het een en ander beschikbaar gesteld en zoowel leverworst en dameskousen alsook pop pen van speculaas en winterpantoffels werden op z'n Amerikaansch verkocht. De slagers zullen ongetwijfeld wenschen dat hun worst altijd zooveel geld opbracht als op dezen avond. Er werd o.m. een leverworst voor ongeveer tien gulden van de hand gedaan. De totale opbrengst was bijna 90 gul den, welk bedrag de vereeniging geheel ten goede komt. Het bal had verder een prettig verloop en tot aan het sluitingsuur heerschte er een opgewekte stemming. UITVOERING MUZIEKVER. „APOLLO". OPENBARE VERKOOPING. Ten verzoeke van mej. El. de Haan, wed. van den heer P. J. Mulder en kinde ren, had Zaterdag 7 December 1929 in 't café van den heer O. Soheltus te Hippoly tushoef, door notaris Obreen de openbare verkooping plaats van de navolgende, on roerende goederen. 1. Huis, erf, tuin en land, groot 1.01.90 H.A. Kooper de heer N. Mulder Pz., voor 2300. 2. Land, bezuiden de doorgraving, groot 0.39.00 H.A. Kooper de heer N. Mulder Pz., voor 794. 3. De bovenste krocht, groot 0.43.80 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor 775. 4. Jan de Taankrocht, groot 0.67.00 H.A. Kooper de heer C. Wiegman Lz., voor 1050. 5. Wilkrocht, groot 0.90.75 H.A. Koo per ue heer C. Wiegman Lz., voor 1515. 6. Haek van de Roode Keet, groot 0.08.40 H. A- Kooper de- heer P. Mulder Pz. voor 145. 7. De Roode Keet met erf en land, Be- zuidendenweg, groot 0.35.00 H.A. Kooper de heer P. Mulder Pz., voor 1000. 8. P. de Vries' krocht, groot 0.15.40 H.A. Kooper de heer P. Mulder Pz., voor 350. 9. Horntje, groot 0.18.90 H.A. Kooper de heer G. Doves voor 350. 10. Hellinge, -groot 0.41.90 H.A. Kooper de heer P. Mostert Nz.. voor 800. 11. Bewesten Ringers, groot 0.23.80 H.A. Kooper de heer N. Mulder Pz., voor 580. 12. Bezuiden Ringers, groot 0.10.40 II. A. Kooper de heer P. Mulder Pz., voor 190. 13. Zandkuil, groot 0.38.00 H.A. Kooper de heer J. Timmerman, voor 650. 14. Hoekventje, groot 0.25.10 H.A. Kooper de heer M. de Haan, voor 480. 15. Damsterven, groot 0.24.40 H.A. Kooper de heer C. Sprenkeling, voor 62." 16. Ridderke, groot 0.25.50 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor 425. 17. Vetland, groot 0.26.90 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor 460. 18. Ventje van P. Kooij, groot 0.18.10 H.A. Kooper de -heer C. Wiegman, voor 301. 19. Rietbreking, groot 0.25.70 H.A. Kooper de heer P. Mulder Pz., voor 420. Totale grootte 6.79.95 H.A. Totale op brengst 13.210. VERZEKERING VAN VOETBALLERS. Tegen ongelukken. Het bestuur van de voetbalvereeniging te Schagen, nam het initiatief voor een fonds tot verzekering der leden tegen on gelukken. In beginsel werd besloten de leden, die bij het voetbalspel of in het par ticuliere leven tijdelijk ongeschikt maken aan het spel of hunne werkzaamheden deel te nemen, per dag een gulden uit te keeren. De Raad der gemeente Bassingerhorn, besloot de provinciale kanalisatie-plannen met eene subsidie te steunen. Zij zal be staan in eene 40-jarige toekenning van 500.per jaar. Als regent van het N. H. Weeshuis te Schagen, is gekozen de heer D- Jammink te Barghorn. De heer B. Kruis, die meer dan 40 jaar in verschillende polder-organisaties in Hollands Noorden heeft gezeten, heeft als lid van het bestuur van den polder Scha gen bedankt. In zijne plaats is gekozen dé heer A Grootes. DE TRAMLIJN SCHAGEN—WOGNUM. Het comité van actie tot -behoud van de tram SchagenWognum, -heeft zich ge wend tot de directie der Ned. Spoorwegen en tot den minister, ten einde de mogelijk heid van het voortbestaan van deze tram lijn te bepleiten, die men tegen Febr. wil opheffen. De directie der Ned. Spoorwegen heeft het verzoek afgewezen, op grond van de groote tekorten op de exploitatie en het steeds verminderde vervoer van vracht; dit geschiedt tegenwoordig bijna uitslui tend per auto. Evenmin was de minister er voor te vinden, het besluit ongedaan te maken. Thans wordt getracht, met gemeenten en polderbesturen een overeenkomst te tref fen met betrekking tot de terug te betalen bedragen ad 130.000 om het voortbestaan van de tramlijn mogelijk te maken. TE WATER GEWAAID. Van een slagersknecht woei, terwijl hij op de fiets zat, zijn fiets Zaterdag in die haven. Gelukkig bleef hij zelf op het droge en werd de fiets later door hulp vaardige handen naar boven gehaald. GATEN IN DIJKEN GESLAGEN. Zondagmorgen was er in den dijk bij de R.K. kerk een gat geslagen. De woeste golven sloegen over den muur heen. Spoedig had men zeilen in het gat gelegd en daarop werden groote -steenen ge- Sooid. Ook op andere plaatsen zijn gaten i de dijken gekomen. 9 Dec. 1929. S.8. „Leeuwarden" vertrokken naar Londen. Aan Kek-om en van Londen en vertrokken naar iHarlingien, Eng. s.s. „Groningen". Aangekomen' als bijlegger, wegen-s storm schade het Duitsche s.s. „Optima" van Har- lingen-, bestemd voor Napels. 10 Dec. 1929. H-et Duitsche s.s. „Optima" dat gisteren weder naar zee vertrokken wis, is terugge keerd wegens slecht weer. Buitenland. Een ernstige ramp voorkomen. Zaterdag, zoo meldt V. D. uit Brussel, hebben een machinist en een stoker een buitengewone moed betoond en daar mede een groot ongeluk voorkomen. Een personentrein was uit Brussel ver trokken, toen de machinist plotseling een signaal op onveilig zag staan. Op het oogenblik echter, dat hij den trein tot stilstand wilde brengen, barstte een stoompijp, met het gevolg, dat de gloeiende stoom hem zoowel als den stoker in het gezicht spoot. Door pijn overweldigd liet hij de remmen los. Het gevaar echter inziende, wist hij nog de kracht bijeen te garen om op den tender te klimmen waar hij de remmen wilde aanzetten. Voor hij dit echter kon doen, viel hij buiten bewustzijn van den met een snel heid van 60 K.M. voortrazenden trein af op de rails. Op dit critieke oogenblik naderde een andere trein, die dreigde den personen trein in de flank te rijden. Met zijn laatste kracht wist toen de stoker nog den tender te bereiken en de remmen aan te zetten, zoodat de trein tot staan kwam. De levensgevaarlijk gewonde machinist en de stoker werden spoedig naar het zieken huis overgebracht. De Belgische minister van spoorwegen heeft onmiddellijk maat regelen getroffen hun beiden een wel verdiende hulde te brengen. Zaterdag heeft Tetzner, die naar men weet teneinde in het bezit te komen van een levensverzekering, een man ver moordde, en diens lijk in een auto ver brandde, een volledige bekentenis afge legd. Hii beweert in financieele moeilijk heden te zjjn gekomen, die zoo hoog op liepen, dat hij, mede onder invloed van zijn'vrouw, tot het besluit gekomen is, een volkomen onbekend persoon om het leven te brengen, en het te do-en voor komen als hiji zelf de -omgekomene was, waarna de vrouw de verzekeringssom zou innen. Betreffende de uitvoering van zijn daad, vertelde hij, dat hij op den avond van 27 November op den straatweg Regensburg— Miinschen door een voetganger was aan gesproken, die hem verzocht had, tot Mün- mee te mogen rijden. Eerst tijdens den rit, was toen dit plan opnieuw hii hem op gekomen, waarna hij voorgevende, dat er een defect aan den motor was, had stil gehouden. Hij was- toen uitgestapt en had gedaan, alsof hij reparaties verrichtte. Plotseling -had hij uit een reservekan ben zine in en op den wagen en vooral op de treeplanken gegoten en deze in brand ge stoken, waarop een ontploffing gevolgd was. Daarop was hfi weggeloopen. Hij had zich naar München begeven, en daar hij reeds in het bezit was van een pas, had hij zonder moeilijkheden de grens kunnen overschrijden. Den 2den December was hij te Parijs gekomen, doch daar hij ner gens te weten kon komen, wat over het ongeluk in de Duitsche bladen geschre ven werd, had hij zich onveilig gevoeld- Hij was daarop naar Straatsburg gegaan, om daar vandaan met zijn vrouw te tele- foneeren. In deze stad is hij daarop ge arresteerd. Verhoor van Wolly Sklarek. Willy Sklarek is Vrijdagavond door de commissie van onderzoek van den Pruisi- schen landdag gehoord. Hij ging eerst ge weldig tekeer. „Wij1 zijn geen bedriegers" riep hij uit. „Wij hebben Berlijn finan cieel geholpen. Niemand heeft hier de waarheid gezegd. Zoowel de opper-burge- mee-ster als de wethouder van financiën hebben onze contracten gekend, en -bur gemeester Scholz, die op het oogenblik tegen ons optreedt, was op de hoogte, zoo als trouwens het heele gemeentebestuur. Menscben als wij, die op den dag van hun arrestatie nog een kwart millioen mark op hun eigen conto hebben, zijn geen bedrie gers. Van onze bezittingen was niets be last. De gemeente Berlijn zou geen pen ning hebben verloren, indien men onze bezittingen niet tegen zulke spotprijzen had verkocht!" Willy Sklarek beweert dat vrijwel alle reeds gehoorde getuigen te laf waren om de waarheid te spreken, en in werkelijkheid met hem en zijn broer be vriend waren. Vroeger gaven zij zich de grootste moeite om hen te ontmoeten. Ook voordat zij met de gemeente Berlijn in verbinding traden, waren zij! reeds wel varende lieden. De woorden van Sklarek, die eigenlijk trachtte te bewijzen dat niet hij en zijn broer doch Berlijn hen had 'be drogen, maakte sterken indruk op de on geveer 500 aanwezigen. Tot algemeene verbazing stond na deze toespraak de vertegenwoordiger van den Pruisischen minister van justitie op, om te verzoeken het verhoor van Sklarek te on derbreken, daar juist de vraag wie eigen lijk de bedrieger Is, Sklarek of Berlijn, een belangrijke rol in het onderzoek speelt. De oommissie besloot daarop voor- loopig van verdere verhoeren van Sklarek en Lehmann af te zien- Tal van dooden. Uit Spanje worden twee mijn-ongeluk- ken gemeld. In de mijn Iruna bij Pam- peluna heeft tengevolge van de zware regens der laatste dagen een aardstorting plaats gehad, waarbij zes arbeiders wer den bedolven. Totdusver zijn er twee lijken en twee zwaar gekwetste mannen uitge graven. Een der gekwetsten is echter overleden. Ook In de mijn Platon bij Huelva Is een ongeluk gebeurd. Totdusver zijn er vijf lijken geborgen. Twee mannen zijn zwaar gekwetst uitgegraven. Een nieuw brutaal stukjcuZestig menscben verdronken. Reuter meldt uit Hongkong: Het stoomschip »Hai-tsjing« van de reederij Douglas is Zaterdag door de Chineesche zeeroovers uit de Biasbaai aangevallen. Twee officieren zijn gewond. Het schip werd in brand gestoken. Nader wordt gemeld dato Zondag: De aanval der zeeroovers op het stoomschip »Hai-tsjing« is de allerbru- taalste uit de geschiedenis der serie overvallen. Dertig zeeroovers hadden zich als passagiers aan boord weten te begeven en op een bepaald oogenblik vielen ze gezamenlijk de brug aan, of schoon deze uit voorzorg met prikkel draad was beschermd. Een hevig gevecht volgde, waarin menige Chinees sneuvelde of gewond werd; de roovers werden ten slotte afgeslagen en trachtten nu de machinekamer binnen te dringen, maar ook daar werden zij verdreven. Ten slotte trachtten zij de brug in brand te steken met petroleum, maar de wind blies de vlammen in de richting van de Chineesche passagiers op het voordek, waar een paniek ontstond, tengevolge waarvan talrijke passagiers over boord sprongen. Ongeveer zestig personen zijn op deze wijze verdronken. De Chineesche marco nist had intusschen de Engelsche torpedo jagers »Sterling« en »Sirdar« te hulp geroepen, die spoedig opdaagden en troepen aan boord zonden, die de vlammen doofden. Een dertig gewonde zeeroovers zijn naar het ziekenhuis te Hongkong gebracht. Van de bemanning van de >Hai-tsjing« is de derde officier bij het gevecht gedood en de eerste officier ernstig gewond. Zaterdagmorgen hebben de imioeder en een verre neef, graaf Bernhard. Stolberg verklaringen ten gunste van beklaagde afgelegd. Sanitatsfat, dr. Planitz, zegt dan dat hij bij bekl. niet voldoende energie aanwezig acht om tot een moord op zijn vader te besluiten. Bovendien was de vader van alle Stol- hergs nog de flinkste. Bekl. had op zijn scholen niets gepresenteerd en was nog als grooten jongen zwak en kinderachtig. Get. acht het eveneens ondenkbaar, dat de moeder den zoon tot de daad zou heb ben aangezet. Twee doctoren uit Hirschberg, die bekl. in de gevangenis onderzocht hebben, slui ten zich vrijwel bij- dit oordeel aan. Het kamermeisje, Gertrud Zobel, zegt dan dat zij twee dagen na den moord, op last der oude gravin 's morgens vroeg een dik pak brieven heeft moeten verbranden. De voorzitter: is het waar, dat de gra vin u gezegd heeft: „Gertrud, als er soms heeren van het gerecht -hier komen om een onderzoek in te stellen, dan vertel je niets van deze brieven? Getuige antwoordt: „Ja!" Bekl. voelt zich na deze verklaring niet in staat de behandeling te volgen en de voorzitter stemt toe om een korte pauze te laten intreden. EEN FAILLISSEMENT ALS GEVOLG VAN EEN POLITIEK SCHANDAAL. Men zal zich herinneren, dat nog niet zoo lang geleden de Höngaarsche minis ter van oorlog ten val werd gebracht over de paardeharen matrassen, die zijn depar- te ment voor het leger besteld had, en dat zijn opvolger daarop weigerde, het con tract te bekrachtigen. Daar intusschen de „Ungarische Pferdehaarweberel" het materiaal voor de te leveren matrassen reeds had aangeschaft, zijn deze fabrieken en de bekende groothandel in technische artikelen Zsigmond Mëllinger, die al de aandeelen der fabriek bezit, thans met een deficit van 1-339.000 pengö failliet ge gaan. HUIS INGESTORT. Te Reggio is een in aanbouw zijnd huis ingestort, waarbij 7 arbeiders onder de puinhopen werden bedolven. Eén arbei der werd gedood, terwijl de andere 6 zwaar gewond onder de puinhoopen vandaan gehaald konden worden. Op den straatweg van Brandenburg naar Nauen is Vrijdag een ernstig auto- ongeluk gebeurd. Een auto van den sein- dienst der Luftverkehr G. m. b. H., een filiaal van de Lufthansa, die van een in spectietocht in de provincie terugkeerde, werd op den straatweg door de locomotief van de stoomtram RoskowBrandenburg gegrepen. De auto werd een paar meter meegesleurd en viel toen in een gracht. I11 den wagen zaten vier passigers, die onder de auto kwamen. Daar bij den val het benzinereservoir was ontploft vloog de auto ook ln brand. Het personeel van de stoomtram slaagde er met moeite in den chauffeur en twee der passagiers uit het brandende rijtuig te bevrijden, de derde passagier, een Deen, is in de vlammen om gekomen. De drie geredden zijn met zeer' zware verwondingen naar het ziekenhuis van Brandenburg gebracht. FAMILIEDRAMA In de Prinzenstrasse in het Zuiden van Berlijn heeft Zaterdag een 28-jarige ar beider, Stümpel genaamd, die daar bij zijn moeder woont, van deze het geld, dat ze in een lade van een schrijftafel bewaarde, opgeëischt. Toen de moeder weigerde aan dezen elsoh te voldoen, trok de zoon een revolver en riep: dan moet Je maar ster ven. Op hetzelfde oogenblik en nog voor dat de overige aanwezigen tusBohenboine konden komen, vuurde hij een schot af; niet de moeder maar een 19-jarigo broe der van den woesteling werd door een kogel ln den arm getroffen. Weinige mi nuten later verscheen de politie ter plaatse. De man had zich intusschen op gesloten ln de slaapkamer en achter de deur met kasten en stoelen een barricade opgericht. De agenten drongen het ver trek binnen en toen Stümpel ook op hen wilde schieten, maakte een agent van zijn revolver gebruik- Stümpel werd door den kogel aan den linkerslaap getroffen, hij werd in hopeloozen toestand naar een zie kenhuis gebracht. INBRAAK IN EEN VILLA DER SKLARAKS. Vorige weck hebben 's nachts dieven ingebroken in bet jachthuis van de Skla- reks te Wiaren, waar rij vooral meubelen stalen en verder wollen dekens, misschien ook schilderijen en conserven. Sinds 1 Notvember was de villa onbewaakt, waar door men niet kan nagapn wanneer de diefstal, die Zaterdagmiddag is ontdekt, gepleegd is. Publiek voor millioenen francs opgelicht Drie directeuren van een steenkolen- maatschappij te Parijs, zoomede een ban kier zijn Vrijdag gearresteerd; zij worden er van beschuldigd bedrog te hebben ge pleegd met den-koers van de aandeelen der maatschappij. Het publiek zou voor millioenen francs zijn opgelicht. Binnenland. Door een kantooriooper verloren? Gisternamiddag tegen 1 uur heeft zich op het Koningsplein te Amsterdam een zonderling voorval voorgedaan. Een 16- jarige jongen, werkzaam bij een groote bankiersfirma aldaar, die aan verschil lende kantoren een groot bedrag aan contanten en een kleiner bedrag aan chèques had opgehaald, reed volgens zijn verhaal op den hoek van de Heeren gracht, tegen een auto aan. Hij zegt dat hij daardoor kwam te vallen en versuft geraakte. Zoo gedroeg hij zich ook toen hij eerst door een man naar het trottoir werd geleid en daarna binnen gebracht in een kunsthandel op de Hee rengracht, waar men hem een glas water gaf, en hij wat bij kwam. Toen verklaarde hij, dat hij zijn tasch, waarin f 76.000 aan contanten (bankpapier) en f 4000 aan chèques was, kwijt was. Het laatst was hij geweest bij de firma Gillissen. Men raadde hem aan naar de politie te gaan en aangifte te «doen van de vermissing. Aldus deed hij ook. De politie stelt een onderzoek in. Zondagmiddag is te IJmuiden een ern stig ongeval gebeurd. Honderden men- schen gingen naar het strand, om de zee te zien in haar woeste kracht, velen ook, om te kijken, of de stoomtreilers, waarop hun betrekkingen zich bevonden, zouden binnenkomen. Hierdoor was het zeer druk aan het overzetveer over de visschers- haven. De lange steigers voor dit veer rusten op pontons, welke met het getij der zee op en neer gaan. Door de drukte ontstonden meermalen opstoppingen op de landingsbrug, welke met een schar- nierbeweging aan de pontons verbonden is. Een der pontons bleek tegen de zware belasting niet bestand te zijn, ze zonk weg en alle menschen, die op de lan dingsbrug stonden, geraakten te water. Een paniek ontstond, maar velen wisten de leuningen van de brug te grijpen, en gelukkig was de veerboot vlak bij, zoodat alle menschen spoedig gered konden wor den. Velen hadden ontvellingen opgeloo- pen en velen ook waren in de war van den schrik. De menschen werden overge zet en kregen op het hoofdbureau van politie gelegenheid, zich van droge kleeren te voorzien en weer op hun verhaal te komen. Rijkspolitie heeft daarna bij de aanleg steigers van het overzetveer wacht ge houden, om een herhaling van het ge beurde te voorkomen. EEN BEDRIEGER. Maar een knap Jager. Uit Ambt Hardenberg wordt aan het N. v. h. N. gemeld: Dezer dagen vervoegde zich een als jager gekleede man, die met een auto was gekomen, bij den heer L., te Bergentheimy jachtopziener voor de heeren Van Heek te Enschdé. De man stelde zich voor als een familielid van deze heeren en verzocht den jachtopziener, met hem mee ter jacht te gaan. Aan dit verzoek werd natuurlijk gevolg gegeven- De heer was een uitste kend schutter; 12 hazen en eenig ander wild deed hij sneven. De jachtopziener, mede opgetogen over het behaalde succes, ontving dank voor zijn gelelde. De jager vertrok per auto met den buit. Maar toen een paar dagon later de heeren Van Heek zelf kwamen jagen en de jachtopziener van het jaohtsucces van het „familielid" der heeren gewaagde, bleek, dat de knappe schutter absoluut geen familie was! Het jachtveld der heeren was echter een dozijn hazen minder rijk geworden! o .1.1 11 1 III, IX

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11