GEMENGD NIEUWS. tusschen Ostende en Nieuwpoort- Talrijke schepen moesten de haven van Antwer pen binnenvluchten. Hulzen, opgaand hout en telefoon- en telegraafpalen wer den op tal van plaatsen vernield. Te Brus sel werd het llchtnet ernstig beschadigd. Vele straten zijn door ontwortelde hoo rnen versperd. IN FRANKRIJK. De kusten geteisterd; scheeps rampen. Van de geheele westkust en noord westkust komen berichten van onge lukken door den Zaterdag met vernieuwde hevigheid opgestoken storm aangericht. De storm ging van hagel en bliksem vergezeld. Volgens een telegram uit Brest heeft de bemanning van de daar gesta- tionneerde reddingsboot -Iroise* gezegd nog nooit zulk een hevigen orkaan te hebben meegemaakt. Toen de «Iroise* het Deensche schip «Helen* de haven van Brest zou binnenslepen, is de tros gebroken. De «Helen* is toen.afgedreven en gezonken. Vijf van de opvarenden werden in zee geworpen, één hunner is omgekomen. De kapitein van de sleep boot is door een golf overboord geslagen. Van tal van schepen worden, ook te Lorient, noodseinen opgevangen. Het visschersvaartuig Gascogne heeft, naar verder uit Brest wordt gemeld, be richt, dat het Italiaansche vrachtschip «Alfri* is gezonken. De «Gascogne* heeft zes man van de equipage gered en tracht de overige opvarenden van het Italiaan sche schip, die zich met boeien hebben gered, hulp te verleenen. Op de reede van Brest zijn verder 2 watervliegtuigen door den storm ver nietigd. waarbij een vlieger is ver dronken. Ter hoogte van UsBat hebben redding booten een bark met drie masten aan haar lot moeten overlaten, daar de ruwe zee elke poging tot redding verijdelde. DE SCHADE AAN DE ONDER- ZEESCHE KABELS. De bedding van den Oceaan verplaatst Te Halifax (Nieuw-Schotland) zijn. tele grammen ontvangen van de vier schepen, die de, door de zeetermg van 18 Novem ber ontstane beschadiging aan de groote onderzeesohe kabels naar Europa, moesten herstellen, waarin gemeld wordt, dat uit de peilingen is ge bleken dat het bekken van den Atlanti- schen Oceaan in dit noordelijk gedeelte zich verplaatst heeft. Peilingen op be paalde punten gaven andere dan de be kende diepten. De schade aan de kabels is op som mige plaatsen belangrijk, vooral in de streken 400 mijl ten Z.O. en 300 mijl ten N.O. van Halifax, waar breuken in de kabels vastgesteld zijn over een afstand van meer dan honderd mijl. Behalve de vier schepen die reeds met het reparatie, werk begonnen zijn zullen nog vier andere schepen voor hetzelfde doel van Halifax vertrekken. Het lichtschip „Haaks" behouden binnengebracht. Wat wij gisteren reeds verwacht hadden is vanmorgen gebeurd, het lichtschip „Haaks", is door de sleepboot „Drente", van het bureau Wijsmuller, behouden in de haven gebracht. Hedenmorgen waren wij' naar het Havenkantoor getogen, om daar de komst van het lichtschip af te wachten. Om negen uur waren wij daar present, doch het zou nog wel even duren voordat het schip zou aankomen, en wij kortten den tijd door een praatje met het personeel van het havenkantoor en met het kijken naar de sardienvisschende botters. Onderwijl worden wijl telefonisch met den voortgang van het lichtschip op de hoogte gehouden. Om over half tien is het lichtschip voor de haven, en langzaam vaart het, gesleept door de „Drente", naar binnen, die voor het havenkantoor losgooit waarna het schip verder door de „Assistent" naar de Koopvaardersschutsluis wordt gebracht, alwaar wij een onderhoud met een der opvarenden hadden, welke ons het vol gende verhaal deed. Zaterdag op den dagwacht, verloren wij ons bakboordsanker, met 113 vaam ketting, waarna het stuurboordsanker werd uitgeworpen. Er werd toen onmiddellijk om hulp ge seind, waarop de „Drente" in den nacht van Zaterdag op Maandag ter assistentie Voor den middag slaagde de „Drente" er echter niet in om verbinding met ons te verkrijgen, en toen hebben wij! ge wacht tot het weer een 'heel klein beetje opklaarde, waarna wij om ongeveer 5 uur begonnen zijn om het anker te hieuwen* hetwelk om goed zes uur scheep was. De „Drente" voer toen voor ons over, om zoodoende te trachten een lijn over te gooien, wat ook gelukte. Ongelukki gerwijs, had de lijn geen verbinding mei den sleeptros, zoodat alleen de lijn bin- fien boord kwam. BH deze manoeuvre raakte do „Drente" even het schip- De „Drente" stoomde toen achteruit, om zoodoende nog eens te trachten een lijn over te gooien, waarbij: het lichtschip tweemaal door het achterschip van do „Drente" werd geraakt, eenmaal ter noogte van de hadkamer en de tweede maal tusschen het anker en de voorpor- doen, waardoor een gedeelte van de ver- Bchansing geheel werd verbrijzeld. Juist fleed een Üd van de bemanning uit, en waim onder het verwoeste gedeelte te liggen. Gelukkig voor hem, stootte de „Drente" niet voor den tweeden keer op de verschansing, daar hiji anders zeer zeker verpletterd zou zijn. Wij hebben toen het anker maar weer laten vallon en het daglioht afgewacht, terwijl wij aan de „Drente" verzochten ha de nabijheid to blijven. Maandagmorgen om 8 u. 40 hebben wij net anker opnieuw gehieuwd en om pljm. half elf Is toen vastgemaakt. Door het vllegendo stormweer, wij za- ton imecr onder dan boven water, was de PtiF0®*®" genoodzaakt om buitengaats te blijven. Het schip heeft geen water gemaakt, en behalve die vernieling aan de versohan- ïshg, is het geheele schip ontzet, ook on der de waterlijn. 'Het schip is naar'de werf opgevaren, om daar de noodige herstellingen te on dergaan. Bedreigde dijken. Bij Lemmer. Men meldt uit Lemmer: Tengevolge van den Zuidwesterstorm, die sinds Zaterdag woedt en vlak op de kust staat, is gisteravond nabij liet pro vinciaal stoomgemaal gevaar voor door braak van den zeedijk ontstaan. Men is met zandzakken en verder materiaal naai de bedreigde plek vertrokken om een doorbraak te voorkomen. Dit gedeelte van den dijk wordt door de provincie onder houden. B]j Enkhuizen. Te Enkhuizen begint tengevolge van den hevigen storm het zeewater met kracht door den dijk te dringen, die tot bescherming van de spoorweghaven dient. Het spoorwegpersoneel is onder leiding van ingenieurs bezig om een doorbraak te voorkomen. Het zeewater was gisteravond 14 dM. boven A.P. gestegen. Schip gestrand in dé Terschel- linger gronden. Gisterenoohtemd 5 uur is te Terschel ling dwars van het badhuis een stoom schip van ongeveer 3000 ton gestrand. Het schip is leeg en zit ho'og op het strand. Het is. vermoedelijk het Engelsche stoomschip „Benwyvis". Nader meldt men van Terschelling: Het hier bij paal 10 gestrande schip is het Engelsche vrachtschip ,3enwyvis". groot 5930 registerton. Het schip, dat in 1929 is gebouwd, behoort aan de Neb-ïijn en was op weg van Rotterdam naar Ham burg. Met de bergingmaatschappij Doeksen en Dros op Terschelling is contract ge maakt om het schip, dat in een zeer ge vaarlijke positie dwars op een strand- rug is geslagen, af te brengen op de basis: „no cure no pay, Lloyds open form". De sleepbooten Volharding, Texel, Oceaan en Neptunus zijn ter assistentie vertrokken. Er heerscht een zware storm uit Weste iijke richting. Een huls In elkaar gewaald. Men meldt uit Venlo: Zondagnacht is door den hevigen storm van een huis op den Leuterweg, alhier, bewoond door het gezin Joosten, het c afgewaaid. Het huis, dat door de bewoners tijdig was verlaten, is daarna ingestort. Buitenland. Laatste Berichten DE STORM OP DE ZUIDERZEE. Uit Lemmer wordt gemeld: Door de Lemmer nachtboot „Jan Nie- veen", kapitein Grijpsma, van Lemmer, is hedennacht gered de bemanning be staande uit schipper, knecht en loods van een in de nabijheid van Lemmer haven in nood verkeerend ijzeren tjalkschip „de Hoop", schipper Rudolf Smalbil, op weg van Kampen naar Groningen. De geredden zijn door de reddingboot overgenomen en naar Lemmer overge bracht. DE FOSTVLUCHTEN VAN EN NAAR INDIË. Naar Ane-ta Vaz Dias meldt, is bij de K.L.M. bericht ontvangen, dat het 7e post vliegtuig ide P.EL-AE^N. in Batavia is aangekomen. Ernstig spoorwegongeluk in België 16 dooden, 40 gewonden. Hedenmorgen heeft in de nabijheid van bet station Namen een ernstig spoorweg ongeval plaats gehad met een voor Arlon in Belgisch Luxemburg bestemndie arbei ders trein. De trein is vlak bij, Namen in volle vaart, ontspoord. De aangerichte schade is zeer groot. De locomotief van den' trein vloog over den kop, terwijl vier wagons zoo goed als geheel vernield werden, ook de spoorweg is ernstig beschadigd. Het aantal slachtoffers moet zeer groot zijn. Volgens tot nu toe binnengekomen be richten zijn er 16 dooden en meer id'an 40 gewonden. Hulptreinen zijn naar de plaats van den raimp gezonden. Haven van Nleuwedlep. Heldhaftigheid van een stoker en een machinist. Een ernstige ramp voorkomen. Zaterdag, zoo meldt V. D. uit Brussel, hebben een machinist en een stoker een buitengewone moed betoond en daar mede een groot ongeluk voorkomen. Een personentrein was uit Brussel ver trokken, toen de machinist plotseling een signaal op onveilig zag staan. Op het oogenblik echter, dat hij den trein tot stilstand wilde brengen, barstte een stoompijp, met het gevolg, dat de gloeiende stoom hem zoowel als den stoker in het gezicht spoot. Door pijn overweldigd liet hij de remmen los. Het gevaar echter inziende, wist hij nog de kracht bijeen te garen om op den tender te klimmen waar hij de remmen wilde aanzetten. Voor hij dit echter kon doen, viel hij buiten bewustzijn van den met een snel heid van 60 K.M. voortrazenden trein af op de rails. Op dit critieke oogenblik naderde een andere trein, die dreigde den personen trein in de flank te rijden. Met zijn laatste kracht wist toen de stoker nog den tender te bereiken en de remmen aan te zetten, zoodat de trein tot staan kwam. De levensgevaarlijk gewonde machinist en de stoker werden spoedig naar het zieken huis overgebracht. De Belgische minister van spoorwegen heeft onmiddellijk maat regelen getroffen hun beiden een wel verdiende hulde te brengen. De misdaad van Tetzner. Zaterdag heeft Tetzner, die naar men weet teneinde in het bezit te komen van een levensverzekering, een man ver moordde, en diens lijk in een auto ver brandde, een volledige bekentenis afge legd. Hij beweert in financieele moeilijk heden te zijn gekomen, die zoo hoog op liepen, dat hij, mede onder invloed van zijn vrouw, tot het besluit gekomen is, een volkomen onbekend persoon om het leven te brengen, en het te doen voor komen als hiji zelf de omgekomene was, waarna die vrouw de verzekeringssom zou innen. Betreffende de uitvoering van zijn daad, vertelde hij, dat hij op den avond van 27 November op den straatweg Regensburg Miinschen door een voetganger was aan gesproken, die hem verzocht had, tot Mün- mee te mogen rijden. Eerst tijdens den rit, was toen dit plan opnieuw bij hem op gekomen, waarna hij voorgevende, dat er een defect aan den motor was, had stil gehouden. Hij was toen uitgestapt en had gedaan, alsof hij reparaties verrichtte. Plotseling had hij uit een.-reservekan ben zine in en op den wagen en vooral op de treeplanken gegoten en deze in brand ge stoken, waarop een ontploffing gevolgd was. Daarop was hij1 weggeloopen. Hij had zich naar Miinchen begeven, en daar hij reeds in het bezit was van een pas, had hij zonder moeilijkheden de grens kunnen overschrijden. Den 2den December was hij te Parijs gekomen, doch daar hij ner gens te weten kon komen, wat over het ongeluk in de Duitsche bladen geschre ven werd, had hij zich onveilig gevoeld- Hij was daarop naar Straatsburg gegaan, om daar vandaan met zijn vrouw te tele- foneeren. In deze stad is hij: daarop ge arresteerd. De zaak-Sklarek. Verhoor van Wolly Sklarek. Willy Sklarek' is Vrijdagavond door de commissie van onderzoek van den Pruisi- schen landdag gehoord. Hij ging eerst ge weldig tekeer. „Wij' zijn geen bedriegers" riep hij uit. „Wij hebben Berlijn finan cieel geholpen. Niemand heeft hier de waarheid gezegd.'Zoowel de opper-burge- meester als de wethouder van financiën hebben onze contracten gekend, en bur gemeester Scholz, die op het oogenblik tegen ons optreedt, was op de hoogte, zoo als trouwens het heele gemeentebestuur. Menschen als wij', die op den dag van hun arrestatie nog een kwart millioen mark op hun eigen conto hebben, zijn geen bedrie gers. Van onze bezittingen was niets be last. De gemeente Berlijn zou geen pen ning hebben verloren, indien men onze bezittingen niet tegen zulke spotprijzen had verkocht!" Willy Sklarek beweert dat vrijwel alle reeds gehoorde getuigen te laf waren om de waarheid Je spreken, en in werkelijkheid met hem en zijn broer be vriend waren. Vroeger gaven zij zich de grootste moeite om hen te ontmoeten. Ook voordat zij met de gemeente Berlijn in verbinding traden, waren zij' reeds wel varende lieden. De woorden van Sklarek, die eigenlijk trachtte te bewflzen dat niet hij en zijn broer doch Berlijn hen had be drogen, maakte sterken indruk op de oü- geveer 500 aanwezigen. Tot algemeene Verbazing stond na deze toespraak de vertegenwoordiger van den Pruisischen minister van justitie op, om te verzoeken het verhoor van Sklarek te on derbreken, daar juist de vraag wie eigen lijk de bedrieger is, Sklarek of Berlijn, een belangrijke rol in het onderzoek speelt. De oommissie besloot daarop voor- loopig van verdere verhooren van Sklarek en Lehmann af te zien- Mijn-ongelukken. Tal van dooden. Uit Spanje worden twee mljn-ongeluk- ken gemeld. In de mijn Iruna bij Pam- peluna heeft tengevolge van de zware regens der laatste dagen een aardstorting plaats gehad, waarbij zes arbeiders wer den bedolven. Totdusver zijn er twee lijken en twee zwaar gekwetste fnannen uitge graven. Een der gekwetsten is eohtor overleden. Ook In do mtln Flaton bü Iluelva is een ongeluk gebeurd. Totdusver zün er vijf UI kon geborgen. Twee mannen zijn zwaar gekwetst uitgegraven. De Chineesche zeeroovers. Een nieuw brutaal stnkJeJtestig menschen verdronken. Reuter meldt uit Hongkong: Het stoomschip «Hai-tsjing* van do reederij Douglas is Zaterdag door de Chineesche zeeroovers uit de Biasbaai aangevallen. Twee officieren zijn gewond. Het schip werd in brand gestoken. Nader wordt gemeld dato Zondag: De aanval der zeeroovers op het stoomschip «Hai-tsjing* is de allerbru- taalste uit de geschiedenis der serie overvallen. Deftig zeeroovers hadden zich als passagiers aan boord weten te begeven en op een bepaald oogenblik vielen ze gezamenlijk de brug aan, of schoon deze uit voorzorg met prikkel draad was beschermd. Een hevig gevecht volgde, waarin menige Chinees sneuvelde of gewond werdde roovers werden ten slotte afgeslagen en trachtten nu de machinekamer binnen te dringen, maar ook daar werden zij verdreven. Ten slotte trachtten zij de brug in brand te steken met petroleum, maar de wind blies de vlammen in de richting van de Chineesche passagiers op het voordek, waar een paniek ontstond, tengevolge waarvan talrijke passagiers over boord sprongen. Ongeveer zestig personen zijn op deze wijze verdronken. De Chineesche marco nist had intusschen de Engelsche torpedo jagers «Sterling* en «Sirdar* te hulp geroepen, die spoedig opdaagden en troepen aan boord zonden, die de vlammen doofden. Een dertig gewonde zeeroovers zijn naar het ziekenhuis te Hongkong gebracht. Van de bemanning van de «Hai-tsjing* is de derde officier bij het gevecht gedood en de eerste officier ernstig gewond. Het proces tegen graaf Stolberg. Zaterdagmorgen hebben de moeder en een verre neef, graaf Berhhard Stolberg verklaringen ten gunste van beklaagde afgelegd. Sanitatsfat, dr. Planitz, zegt dan dat hij bij bekl. niet voldoende energie aanwezig acht om tot een moord op zijn vadér te besluiten. Bovendien was de vader van alle Stol bergs nog de flinkste. Bekl. had op zijn scholen niets gepresenteerd en was nog als grooten jongen zwak en kinderachtig. Get. acht het eveneens ondenkbaar, dat de moeder den zoon tot de daad zou heb ben aangezet. Twee doctoren uit Hirsehberg, die bekl. in de gevangenis onderzocht hebben, slui ten zich vrijwel bij dit oordeel aan. Het kamermeisje, Gertrud Zobel, zegt dan dat zij twee dagen na den moord, op last der oude gravin 's morgens vroeg een dik pak brieven heeft moeten verbranden. De voorzitter: is het waar, dat de gra vin u gezegd heeft: „Gertrud, als er soms heeren van het gerecht.hier komen om een onderzoek in te stellen, dan vertel je niets van deze brieven? Getuige antwoordt: „Ja!" Bekl. voelt zich na deze verklaring niet in staat de behandeling te volgen en de voorzitter stemt toe om een korte pauze te laten intreden. EEN FAILLISSEMENT ALS GEVOLG VAN EEN POLITIEK SCHANDAAL. Men zal zich herinneren, dat nog niet zoo lang geleden de Höngaarsche minis ter van oorlog ten val werd gebracht over de paardeharen matrassen, die zfin depar- te ment voor het leger besteld had, en dat zijn opvolger daarop weigerde, het con tract te bekrachtigen. Daar intusschen de „Ungarische Pferdehaarweberei" het materiaal voor de te leveren matrassen reeds had aangeschaft, zijn deze fabrieken en de bekende groothandel in technische artikelen Zsigmond Mellinger, die al de aandeelen der fabriek bezit, thans met een deficit van 1-339.000 pengö failliet ge gaan. HUIS INGESTORT. Te Reggio is een in aanbouw zijnd huis ingestort, waarbij 7 arbeiders onder de puinhopen werden bedolven. Eén arbei der werd gedood, terwijl de andere 6 zwaar gewond onder de puinhoopen vandaan gehaald konden worden. Auto-ongeluk. Op den -straatweg van Brandenburg naar Nauen is Vrijdag een ernstig auto ongeluk gebeurd. Een auto van den sein- dienst der Luftverkehr G. m. b. H., een filiaal van de Lufthansa, die van een in spectietocht in de provincie terugkeerde, werd op den straatweg door de locomotief van de stoomtram Roskow—Brandenburg gegrepen. De auto werd een paar meter meegesleurd en viel toen in een gracht. In den wagen zaten vier passigers, die onder de auto kwamen. Daar bij den val het benzinereservoir was ontploft vloog de auto ook in brand. Het personeel van de stoomtram slaagde er met moeite in den chauffeur en twee der passagiers uit het brandende rijtuig te bevrijden, de derde passagier, een Deen, is in de vlammen om gekomen. De drie geredden zijn met zeer zware verwondingen naar het ziekenhuis van Brandenburg gebracht. FAMILIEDRAMA In de Prinzenstrasse ln het Zuiden van Berlijn heeft Zaterdag een 28-jarige ar beider, Sttlmpel genaamd, die daar bij zijn moeder woont, van deze het geld, dat ze in een lade van een schrijftafel bewaarde, opgeëischt. Toen de moeder weigerde aan dezen elsoh te voldoen, trok de zoon een revolver en riep: dnn moet ,1e maar ster ven. Op hetzelfde oogenblik en nog voor dat de overige aanwezigen tusschenboine konden komen, vuurde hij een sohot nrj niet de moeder maar oon 19-jarlge broe der van den woesteling werd door een kogel In den arm getroffen. Welnlgo mi nuten later Verscheen de politie ter plaatse. Do man had zioh intussclion op gesloten ln de slaapkamer en achtor <10 deur met kasten en stoelen een barricade opgerioht. Do agenten drongen het ver trek binnen en toen Sttlmpel ook op hen wilde schieten, maakte een agent van zijn revolver gebruik- Sttlmpel werd door den kogel aan den linkerslaap getroffen, hij werd in hopeloozen toestand naar een zie kenhuis gebracht. INBRAAK IN EEN VILLA DER SKLARAKS. Vorige week hebben 's nachts dioven ingebroken in het jachthuis van de Skla- reks te Waren, waar zij vooral meubelen stalen en verder wollen dekens, misschien ook schilderijen en conserven. Sinds 1 November was de villa onbewaakt, waar door men niet kan nagaan wanneer de diefstal, die Zaterdagmiddag is ontdekt, gepleegd is. Zwendel-affaire te Parijs ontdekt. Publiek voor millioenen francs opgelicht Drie directeuren van een steenkolen- maatschappij te Parijs, zoomede een ban kier zijn Vrijdag gearresteerd; zij worden er van beschuldigd bedrog te hebben ge pleegd met den koers van de aandeelen der maatschappij. Het publiek zou voor millioenen francs zijn opgelicht f 80.Q00 verdwenen. Door een fcantoorlooper verloren? Gisternamiddag tegen 1 uur heeft zich op het Koningsplein te Amsterdam een zonderling voorval voorgedaan. Een 16- jarige jongen, werkzaam bij een groote bankiersfirma aldaar, die aan verschil lende kantoren een groot bedrag aan contanten en een kleiner bedrag aan chèques had opgehaald, reed volgens zijn verhaal op den hoek van de Heerengracht, tegen een auto aan. Hij zegt dat hij daardoor kwam te vallen en versuft geraakte. Zoo gedroeg hij zich ook toen hij eerst door een man naar het trottoir werd geleid en daarna binnen gebracht in een kunsthandel op de Hee rengracht, waar men hem een glas water gaf, en hij wat bij kwam. Toen verklaarde hij, dat hij zijn tasch, waarin f 76.000 aan contanten (bankpapier) en f 4000 aan chèques was, kwijt was. Het laatst was hij geweest bij de firma Gillissen. Men raadde hem aan naar de politie te gaan en aangifte te doen van de vermissing. Aldus deed hij ook. De politie stelt een onderzoek in. Ernstig ongeval te IJmuiden. Zondagmiddag is te IJmuiden een ern stig ongeval gebeurd. Honderden men schen gingen naar het strand, om de zee te zien in haar woeste kracht, velen ook, om te kijken, of de stoomtreilers, waarop hun betrekkingen zich bevonden, zouden binnenkomen. Hierdoor was het zeer druk aan het overzetveer over de visschers- haven. De lange steigers voor dit veer rusten op pontons, welke met het getij der zee op en neer gaan. Dooi'de drukte ontstonden meermalen opstoppingen op de landingsbrug, welke met een schar- nierbeweging aan de pontons verbonden is. Een der pontons bleek tegen de zware belasting niet bestand te zijn, ze zonk weg en alle menschen, die op de lan dingsbrug stonden,, geraakten te water. Een paniek ontstond, maar velen wisten de leuningen van de brug te grijpen, en gelukkig was de veerboot vlak bij, zoodat alle menschen spoedig gered konden wor den. Velen hadden ontvellingen opgeloo- pen en velen ook waren in de war van den schrik. De menschen werden overge zet en kregen op het hoofdbureau van politie gelegenheid, zich van droge kleeren te voorzien en weer op hun verhaal te komen. Rijkspolitie heeft daarna bij de aanleg steigers van het overzetveer wacht ge houden, om een herhaling van het ge beurde te voorkomen. EEN BEDRIEGER. Maar een knap jager. Uit Ambt Hardenberg wordt aan het N. v. h. N. gemeld: Dezer dagen vervoegde zich een als jager gekleede man, die met een auto was gekomen, bij den heer L., te Bergentheim, jachtopziener voor de heeren Van Heek te Enschdé. De man stelde zich voor als een familielid van deze heeren en verzocht den jachtopziener, met hem mep ter jacht te gaan. Aan dit verzoek werd natuurlijk gevolg gegeven- De heer was een uitste kend schutter; 12 hazen en eenlg ander wiJd deed hij sneven. De jachtopziener, mede opgetogen over het behaalde succes, ontving dank voor zjjn gelelde. De Jager vertrok per auto met den bult. Maar toen een paar dagen later de heeren Van Heek zelf kwamen jagen en de Jachtopziener van het jaohtsucces van het „familielid" der heeren gewaagde, bleek, dat de knappe schutter absoluut geen familie wasl Het jachtveld der heeren was echter een dozijn hazen iminder rijk geworden! ifl £ïT*f TTvlrlr AY1 9 Dec. 1929. S.s. „Leeuwarden" vertrokken naar Londen. Aangekomen van Londen en vertrokken naar 'Harllngen, Eng. s.s. „Groningen". Aangekomen1 als bijlegger, wegens storm schade het Duitsche s.s. „Optima" van Har llngen, bestemd voor Napel». 10 Dec. 1939. Bet Duitsche „Optima" dat gisteren weder naar ree vertrokken waa, is terugge keerd wegens slecht weer.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7