smaakvol, degelijk, goedkoop, j. VAN WILLIGEN, Radiografisch Weerbericht Sport. Het Jubileum van den Kon. Ned Voetbalbond. De 3 eigenschappen onzer meubelen zijn: WESTSTRAAT 87-92. VOETBAL. HOCKEY. Legerberichten. Schagen. Stoomvaartberichten. Marineberichten. nanr wnarnemlneon verricht in den imorgen van 10 Deoem-b&r. Medegedeeld door het Knn- Nederlandsob Meteorologisch Instituut te De Diit, -Hoogste stand 766.5 te Biarltz. Laagste stond 726.9 te Skagen. Verwachting: Krachtige tot matige, later wellicht toe nemende W. tot Z. wind, la-ter waarschijn lijk weer regen. Aanvankelijk kouder. Burgerlijke Stand van Den Helder van 7—9 December. BEVALLENM. Reytenbnch-Brouwer, d. E. H. de Schepperde Rijke, z. J. H. Cornolissen—Roefl-'l, z. M. M. v. Ames- foort—Hertsworm, d. B. Wentelv. d. Haa^, (1. M. E. Brondsema—Jacobs, d. F. Ham—Schnatmeler, z. J. H. Roos v d. Blom, z. OVERLEDEN: P. J. Vollegraafl,*72 j. A. Schager, 85 j. Marktberichten. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. GROOTE BELANGSTELLING UIT HET GEHEELE LAND. RENDEZ-VOUS VOOR JONG EN OUD, Een geslaagd festijn ondanks on gunstige weersomstandigheden. Veel bloemen en een groot aantal ge schenken voor het honds gebouw. Tromp eerelid van den Bond; Muiier en Coldewedj gedecoreerd. Een schit terend slot: Holland slaat België met io, storm, modder en regen ten spijt I De herdenki-ng van het 40-jarig bestaan van den Kon. N.V.B., Zaterdag gehouden in het R.AI.-gebouw te Amsterdam, kan, hoewel het weder alerminst medewerkte, als zeer ge slaagd worden beschouwd. Weer opnieuw werd bewezen hoe populair, hoe gezien de Bond in den lande is, want van alle zijden, uit alle deelen van ons land, waren de vertegen woordigers van diverse corporaties uit de sportwereld en daarbuiten aanwezig om den Bond en haar leiders hunne gelukwensehen aan te bieden, hun hulde te betuigen. Ook de Regeering had zich laten vertegenwoordigen in den persoon van minlater Reymer; de ge meente Amaterdam zond naar de receptie haar Inapecteur der Lichamelijke Opvoeding, het wolk niet naliet een zeer onaangenamen indruk te maken. Prins Hendrik was verhinderd aan wezig te zijn. De kopstukken van de F.I.F.A., de Kon. Belgiachen V.B., vtui het N.O.C., enz waren mede preient, terwijl honderden tele grammen binnen gekomen waren. Er zijn den Voetbalbond een aantal geachen- ken aangeboden, zoo groot ala zelfs de beate optimist dat niet had durven denken. Letterlijk elke corporatie kwam met het een of ander aandragen. De zaal van het R.A.I.-gebouw was voor deze gelegenheid op een heel aardige wijze veriierd' met tapijten met wapen» van provin cie» en »teden, terwijl ln het midden een bloemstuk was gemaakt met in witte kleine cryisnthen de letter» K.N.V.B, en daaromheen de vele bloemenmanden die den Bond op dezen feestdag door verschillende vereenlglngen en personen werden geschonken. De buitengewone algemeens ver gaderlng. Ter inleiding van de feestelijkheden werd een buitengewone algemeene vergadering ge houden, welke zich in een groote belangstel ling mocht verheugen van de zijde der afge vaardigden, zoowel als van belangstellenden. Ook de eere leden waren aanwezig, o.w. Muller, Warner, de Goeje, de Korver en ook de vroegere secretaris-penningmeester Hijlke ma, die daarvoor uit Londen was overgekomen. Ir. J. W. Kips, ginds 1900 lid van het be atuur en die sinds ulto 1919 het presidium waarneemt, sprak de feestrede uit. Aan de hand van het „Handelsblad" cltee- ren wij het volgende daaruit. De voorzitter zette eerst zeer breedvoerig de 'beteekenis van de voetbalsport uiteen, welke plaats zij in de maatschappij inneemt, dat zij tot ln de klein «te uithoeken van ons land ls doorgedrongen en dat thana zelfs de kleinste clubs over goed ■geoutilleerde velden en kleedgelegenheden be schikken. Vervolgens memoreerde ihij de wedstrijden van het Ned. elftal en de steeds groeiende animo om deze te bezoeken. Over de ontwikkeling van het spel zeide hij: De NVB. heeft geworsteld, de NVB heeft ge werkt, de NVB is geslaagd. Onze bond ia een van de grootste organisaties in ons land en zij neemt een zeer vooraanstaande plaats in ons volksleven in. Daarna memoreerde hij de oorzaken van het succes van voetbal, wat hij als volgt karakteristeerde: „in de eerste plaats de aard van het spel zelf. De techniek eischt van den speler snelheid, kracht, behendigheid, uithou dingsvermogen; de tactiek eischt zijn voort durende geestesb-ezigheid, opmerkingsvermo gen, snel begrijpen en snel besluiten. Daarbij komt, dat de inrichting van het spel eenvoudig is, dat het op bijna ieder grasveld met een voudige middelen gespeeld kan worden en dat dan 22 spelers tegelijk er aan kunnen deelne men. Voor den toeschouwer is het aantrekke lijk door zijn levendigheid, de telkens afwisse lende combinaties en posities, die het te zien geeft, de spanning, die van begin tot eind wordt onderhouden. Dit spel, jivaarvanhetman- nelijkkarakter op den voorgrond treedt, moest groote aantrekkingskracht 'uitoefenen op de jongelingschap." De voorzitter huldigde vervolgens de heeren Muiier en Warner; laatstgenoemde maakte als voorzitter van den Bond, de moejelijkste periode door (18971919): „De KNVB, zooals die thans is, is het pro duct van Mulier's geniale conceptie en van Warner's werk, Het is wel zeer terecht als die twee vaak genoemd worden de vader en de moeder van den bond!" Spr. eindigde zijn rede met een beachouwlng over de toc-komst van het spel, waarover hij zeer gunstige perspectieven ontwikkelde. De feestrede werd met een luid applaus on derstreept. Onder homerisch gelach der vergadering deed de voorz. daarna mededeeling dat, ter gelegenheid van het feest van den bond, een algemeene kwijtschelding van straffen gege ven zal worden. Amnestie dus. Het laatste punt van de agenda was de be noeming van een eere-lid, waarvoor het be stuur voordroeg den heer H. A. Tromp, de nestor van het scheidsrechtercorps (hij fun geert als zoodanig vanaf Nov. 1892), die tevens verschillende andere functies in den bond be kleed heeft. Ondei een zeer krachtig applaus vereenigde de vergadering zich met dit voor stel, zoodat het getal eere-leden weer met een zeer verdienstelijk lid ia uitgebreid. Na hem volgden een heele rij sprekers, die namens hunne vereeniging of bond de jubi leerende bond hunne gelukwensehen aanbo den, vergezeld van een bloerrtstuk of waarde vol cadeau. We noemen: de heer Eymers (Federatie Erkende Voetbalbonden); K. J. J. Lotsy (Kon. Belg. V.B.); Isbrücker en Wijn malen („College van Ridders"!, bij monde van eerstgenoemde zal voor het Dondsbureau een momumentale klok worden aangeboden Graafland, Rijksinspecteur Lich. Opvoeding Lohibach, namens de commissie uit de ver eenigingen (400 met 36.000 leden). Deze zegde een vorstelijk cadeau toe, n.1 om van het binnengekomen geld in de bestuurskamer een parketvloer te laten leggen, een achouw aan te laten brengen en fraai behang voor de muren. De heer Klps antwoordde den heer Lohbnch dat het -geschenk der vereenlglngen op buiten- gewonen prijs werd gesteld, omdat dnnrmede het bewlja geleverd la, dat die vereenlglngen het werk van het bestuur waardeerèn en dat la heel prettig. Teven» geven de vereenlglngen te kennen, dat het bondabeatuur goed gehuli- veit moet zijn. We noemen verder de heeren J. J. Groot- meyer namen» de W.E.K., Mutter» namen» de Zwaluwen, Van Oven namen» de bulten landaehe conaul», L. Hartog namen» den Ned. Indiachen Voetbalbond, J. H. Scheltema namen» de Mij. Het Nederlandach Sportpark onder aanbieding van een fraai bronzen beeld), Joh. J. M-eyer, namen» de zllv. Voetbnlcommia- «iee (die een mooi groen kleed achonk voor de bestuur»tafel)den heer A. baron Schimmel penninck v. d. Oye, namena het N.O.C.; de bonden bij dit Comité aangesloten, schonken den Bond een groot schilderij met een lande lijk tafereel, enz. enz. Voort» kwamen nog honderden telegram men binnen, o.a. van minlater Decke.ra, van de burgemeesters van Groningen, den Bosch, den Haag, Amsterdam en Utrecht en van den Com missaris der Koningin in Zeeland. De Feestmaaltijd. Meer dan 500 gasten zaten aan den disch door den K.N.V.B. aangeboden. Luidspreker» boven de lange tafel gaven gelegenheid de speeches overal te verstaan. Aan de hoofdtafel vonden o.m. plaats mr. P. Reymer, minister van Waterstaat, J. Rlmet, voorzitter van de F.I.F.A., baron Holvoet, gou verneur van de provincie Antwerpen, R. Seel- drayers, voorzitter van den Kon. Belg. V. B., Ed. Polak, wethouder van Amaterdam, baron Schimmelpennink van der Oye, voorzitter van het N. O. C., leden van Tweede Kamer, raads leden en nog vele anderen. Nadat de voorzitter een welkomstrede had uitgesproken, een dronk had gewijd op de Ko ningin en de vertegenwoordiger der Regeering hulde bracht, zoomede aan den heer Hartog (Ned.-Indische V. B.), kreeg de minister het woord, die de gelukwensehen overbracht van de Regeering aan den K.N.V.B. en o.m. zeide dat in den Voetbalbond naar voren komt de eenheid van het volk. In onzen N.V.B. kent men geen standen en geen rangen. Dank zij de goede lijn, die er in zit, dank zij de energieke en flinke leiding is dc bond sterk geworden. De krachtigste van alle sportieve bonden in ons land". Z.Exc. deelde daarna onder krach tig applaus mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd te bevorderen tot Officier in de orde van Oranje-Nassau den heer M. J. H. Muiier en dat zij benoemd heeft tot ridder in dezelfde orde den heer Coldeweij, lid van het bestuur. Spr. bracht tenslotte een dronk uit op den bond en diens welzijn. Hiermede kwam het einde van de officieéle herdenking. Holland—België De Receptie. vond om 4 uur plaat». De groote ruimte waa geheel gevuld met vertegenwoordigers van bijna alle vereendgingen uit het land, van aan gesloten bonden, van andere vereenlglngen op sportgebied en verder velen, die persoonlijk het bestuur wilden gelukwensehen. De eerste officieele spreker was de heer Muller de man die de stoot gaf tot de oprich ting van den bond, daarvan in de eerste jaren voorzitter is geweest, ook als speler (in de voorhoede) naam maakte, in 1892 eere-lid en in 1897 tot eere-voorzitter benoemd werd. Namens de eere-leden van den bond bood spr. een fotografie aan van een prijzenkast, die binnenkor t" het bondsgebouw zal sieren. Als een persoonlijk geschenk van hemzelf, Warner en mr. Droogleever Fortuyn (die helaas wegens een sterfgeval niet aanwezig kon zijn) bood spr. den heer Kips een klok aan voor zijn bureau. De sportieve clou van het feest was de jubi leumwedstrijd van het Ned. elftal tegen de aloude tegenstander: de Belgische ploeg! Deze historische match is wel onder de meest on gunstige omstandigheden gespeeld: storm, een voortdurende regen en een zeer glad en dras sig veld. Al deze nadeelige factoren hebben niet belet dat dezen wedstrijd een der boeiendste en spannendste is geweest ooit tusschen beide landen gespeeld. Wel werd het spel herhaal delijk onderbroken voor outballen, was bal controle eenvoudig niet mogelijk, doch het enthousiasme vergoedde hier alles. En wat men voor deze gelegenheid zoo graag gezien had, is bewaarheid geworden, want het Ned. elftal gaf haar bond een fraai cadeau door een schoone overwinning op het sterke Belgische team. Inderdaad een schitterend slot van het herdenkingsfeest van het 40-jarig bestaan. Wat het spel betreft, een bevoordeeling daar van is niet zuiver te geven, omdat door de gladheid van het veld en de halve orkaan die bijna van doel tot doel stond, van combinatie en techniek niet veel terecht kwam. Er is van gemaakt wat. er van te maken was.'Maar wel is geconstateerd dat onze vertegenwoordigers tactisch beter wareay en hun zuidelijke sport- broeders zelfs in geestdrift den baas waren. En dat wil heel wat zeggen! Feit is ook dat Holland zich meer kansen heeft weten te scheppen dan België, maar Debie, de Belgische keeper vertoonde zich in zijn besten vorm en hij heeft meer gevaar lijks te doen gehad dan v. d. Meulen. Een wedstrijdverslag blijve ditmaal achten wege. Vermeld zij alleen dat Bakhuijs reeds na 3 min. spelen, na handig apel van Tap, het vij andelijk doel wist te doorboren. Daarbij is het gebleven. De maker van dit doelpunt kan dus met veel genoegen op zijn laatate internatio nale match terugzien, want hij vertrekt bin nenkort naar Indië. Holland speelde voor rust met den wind mee, zoodat in de 2c helft tegen den1 orkaan en den neerplassenden regen opgetorid moest worden. Men heeft zich daarvan voortrefeflijk gekweten, zelfs perio des van overwicht gehad en Debie enkele ma len) geducht benauwd. Het Ned. elftal, dat ln haar laatate wedstrij den zoo weinig succesvol geapeeld heeft, onze hulde voor deze prestatie. Ruoff, de Zwitsersche referee, heeft zich uit stekend van zijn taak gekweten. De oranje-ploeg kwam onveranderd uit; Bel gië. mistte haar middenvoor Raimond Braine. die door zijn broer Pierre vervangen was. K. N. V. B. DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Vanwege de viering van het jubileum van den Kon. N. V. B. op Zaerdag en1 Zondag, was maar ceni zeer klein programma vastgesteld, maar hiervan hebben de meeste wedstrijden nog geen doorgang gevonden, door het alles behalve ideale weder. Zoo heeft van de vijf ie klasse-wedstrijden er slechts één doorgang gevonden; merkwaar dig genoeg te Groningen, waar Velocitas, de leidende club, Leeuwarden met 32 sloeg. In het geheele Westen (Aid. I en II) zijn maar twee wedstrijden gespeeld: in het Oosten vijf en in het Zuiden 12 wedstrijden. Dat is die heele oogst Door het slechte weder plus terrein gingen evenmin West-Frisia—KFC en HelderAPGS door. BELGIE—ENGELAND 0—7. Op het terrein der Leopold Club te Brus sel heert onder zeer ongunstige omstandigheden Zaterdag de wedstrijd plaats gevonden tus schen de vertegenwoordigende 'hockeyploeg van België en eeh Engelsch team der Hockey Association. In deze ontmoeting bleven de gasten met 7o de meerdere na in de eerste helft reeds een 6—0 voorsprong veroverd te hebben. Met ontalag uit den zeedienst: 7 Jan.: marinier ie kl. C. H. Nijland. 13 Jan.: marinier ie kl. J. Raaaln. DE BERLINER SCHLITTSCHUHKLUB GESLAGEN. Het tot dusver ongeslagen ijahockeyteam van de Berllner Schlittschuhklub heeft tweè nederlagen geleden tegen een Stockholm» team. De uitslagen der belde wedstrijden lul den 41 ten gunste van de Zweden. (Tel.) HET TOURNOOI TE BARCELONA. De wedatrlld-commiaale van den Duitichen Hockeybond neeft thana ook het team aamen- geateld dat Duitachland zal vertegenwoordi gen- op het internationaal toumooi te Barce- lona (22—26 Dec. a.i.). Het moet een- aterke ploeg zijn, waarvan deikundlgen het beate verwachten. OEEN SUCCES-NIEUWS. Wegens het stormweer ging de voetbalsport J.l. Zondag, niet d-oor. Alle afdeellngen van Succes waren tot ruat gedoemd. Spart a-nleuwa. Alc. Victrix BSchagen A 4Alc. Vlctrlx 6Schagen 3 4— I. Tegen dezen uitslag is door Schagen 3 protest aangetceken-d. Aan den dienstplichtige A. Schenk van het reg. kust-art. is bij beslissing van het D. v. D. d.d. 4 Dec. 1929 Vlle Afd. No. 278 T. uitatel van eerste oefening verleend tot 16 Oct. 1930. Aan den dienstplichtige G. van Wingerden van het reg. kustij-art. is bij beslissing van het D. v. D, d.d. 4 Dec. 1929 Vlle Afd. No. 232 T. uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van ëén jaar. De res.-luit. E. C. Hagezieker, C. Harms, D. Buur en F. Bischoff van het reg. kust-art. zijn bij Kon. Besl. d.d. 16 Nov. 1929 N°- 34 be~ noemd en aangesteld tot res. ie luit Bi) beschikking van den minister van de fensie is luit. ter zee der ie kl. marine-reserve J. M. Moerdijk, commandant van Hr. Ma, Triton, 19 dezer eervol ontheven van het door hem gevoerde bevel en overgeplaatst ln de rol van Hr. Ms. Van Speyk en is luit. ter zee der 2e kl. J. J. Hoogendoom 19 dezer over geplaatst aan boord van Hr. Ma. Wachtschip te Willemsoord. Bij beschikking van den minister van defen1- sie i9 luit. ter zee der 2e kl. marine-reserve A. Booaman 9 -dezer geplaatst bij de Onderzee- dienstkazerne te Willemsoord. Luit. t-er zee W. M. d-e Vriea der 2e en- G. Quant der 3e kl., die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen Woenadag met het s.s. Indrapoera uit Rotterdam daarheen vertrekken. 2e luit. der mariniers W. A. van Heuven is overgeplaatst, van de Marinekazerne te Wil lemsoord, naar de afdeeling van het korps ma riniers te Rotterdam. Off, van gez. 2e ld. der zeemacht C. L. W, Overman wordt -dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terugvrwacht. Luit. ter zee 2e kl. B. J. Velderman en A. C. van Versendaal zijn van hun plaatsing bij den- dienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Vulcanus op den 7en- Dec. j.l. is luit. ter zee, ie kl.' C. Meijer geplaatst aan boord Wachtschip te Willemsoord, de luit. ter zee 2e kl. M.R. S. de Hoo in de Mar.kazern-e te Amsterdam en de off. van gez. 2e kl. H. L. de Grave bij het Marine-hospitaal. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Vulcanus op den 7en Dec. is de schipper H. J. A. Boel- houwers geplaatst aan boord Wachtschip te Vlissingen, de bootsman W. M. Oosterhoff aan boord Wachtschip te Willemsoord en de maj.-machinist A. Tromper aan boord Wacht schip te Willemsoord. Bij uitdienststelling van Hr. Ms. Triton op den I7en Dec. wordt schipper G. J. Salemink geplaatst aan boord Wachtschip te Vlissingen, bootsman W. L. Osendorp aan hoord Wacht schip te Willemsoord, serg.-ziekenverpl. A. v. d. Ketterij bij het Marinehospjtaal en, de adjudant-o.offic.-macht. L. Dekker» bij de O.zeed.kazerne. 9 Dec.: serg.-torpedomaker E. A. Herlaar van Z 6 naar Schorpioen; id. J. Henning van Z 5 naar Schorpioen-, 16 Dec.: serg der mariniers A. C. C. Kam- hoot van Schietbanen te Huisduinen naar Wachtschip te Wilemsoord; id. J. C. Sinke van Wachtschip te Willemsoord geplaatst bij de schietbanen te Huisduinen. Ondervolgende onderofficieren- vertrekken den uen December a.s. per s.s. Indrapoera naar O.-I.: Serg.-mo-nteur M. Staats, serg.-macht. W. F. Lorde, id. G. E. J. Gest. Ondervolgende schepelingen zijn den 30en Nov. j.l. per s.s. J. P. Goen uit O.-I. terug gekeerd: Schipper J. Boakamp, serg.-hofm. M. van der Kamp, matr. ie kl. G. de Priester, korp.- kok W. P. Brouwer, korp.-ziekenlverpl. T. *^2' k-°rP-_rnonteur H. Kok, kwartiermr. N. A. F. de Lange, matr. ie kl. K. Huijbens, ld. A. Moens, ld. W. Kok, korp.-macht. B. Vis ser, id. R. Swanborn, stoker-olieman C. Bru- sus, id. F. P. Snijders, stoker ie kl. W. de Vries, id. E. G. Glazetnaker, id. T. dc Vrij, id. P. Vader, id. W. J. Llgtvoet, id. A. A. van Raad, serg.-vllegtmr. H. J. H. A. Both, korp. vlgtmr. J. W. Pier», id. D. G. F. Bovendorp, id. NM. L. de Keijser, id. W. Groveni, ld. G. Jongh, mar. ie kl. J. A. Meeuwissen, id. G. L. van Assen, id. J. G. de Jager, id. L. P. Groen, id. W. A. L. Hekkema, id. J. Rassin, Nijland, gewezen matr. 2e kl. C. van Eldtk, stoker ie kl. J. Brouwer. Een transport van 2 onderofficieren en 11 mind-ereni der zeemacht is met de Insulinde uit Oost-Indië gerepartrieerd. Stoomvaart Mij. Nederland. Borneo, u., 8 Dec. te P. Said. Kangean, 8 Dec. te Batavia. Koningin der Nederlanden, u., pass. 8 Dec. Finisterre. Manoeran, u., 8 Dec. te Sabang. Moena, u., 7 Dec. v. Bombay. Poelau, R-oebiah, t., pass. 8 Dec. Perlm. Pinses Juliana, 8 Dec. te Batavia. Prins der Nederlanden-, t, 8 Dec. v. Algiiera Radja, u., 7 Dec. v. Suez. Roepat, u., pass. 9 Dec. Vlissingen. Rottl, t., 9 Dec. te Hamburg. Het stoomschip kon wegens den storm niet te IJmulden binnen -komen- en is duarop eerst naar Ham burg gegaan. Salabangka, L, pass. 8 Dec. Perim. Salcler, 9 Dec. v. A'dam. Slngkep, 7 Dec. te Batavda. Moena, u., 7 Dec. te Bombay. Rotti, 8 Dec. bij gunstig weer te IJmulden verwacht. Saparoea, t., pass. 7 Dec. Perim. Grotiua, t., 9 Dec. te Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achillea, n Dec. te A'dam verwacht. Agamemnon, 7 Dec. v. Snlonica. Amazone, 7 Dec. v. New-York. Aurora, 7 Dec. v. Oran. Baarn. pass. 9 Dec. vuurachlp Haak». Hcrenice, 8 Dec. v. Calamata. Bodegraven, 9 Dec. te R'dam. Brion, t., 14 Dec. v. P. Plnta. Calypso, 6 Dec. v. New-York. Cere», u., pass. 7 Dec. Azoren. Clem-enceau, 8 Dec. v. Allcante. Deuca-llon, 6 Dec. v. Curacao. E-os, 7 Dec. te Alicante. Erato, 9 Dec, te Kopenhagen. Fauna, 9 Dec. v. Bremen. Iris, pas». 9 Dec. Brunsbuttel. Jason, 7 Dcc. v. Constanza. Kiraten B, 8 Dec. te R'dam. Kjoberthavn, 8 Dec. te Castellon. N Merope, 10 Dec. te A'dam verwacht Nero, pass. 8 Dec. Holtenau. Orion, 8 Dec. v. Napels. Orpheus, pass. 9 Dec. Brunsbuttel. Pluto, pass. 7 Dec. Brunsbuttel. Pollux, 7 Dec. v. Curacao. Saturnu-a, 8 Dec. v. Constanza. Stella, .9 Dec. te R'dam. Telamon, 9 Dec. v. A'dam. Tellus, 9 Dec. v. Gibraltar. Theseua, 7 Dec. t-e Bilbao. Ulysse», Dec. v. Hamburg. Venezuela, 7 Dec. v. Curacao. Venus, 7 Dec. v. Pal-ermo. Vulcanus. 7 Dec. te Malta. Zeus, 7 Dec. te Fiume. Ariadne, pas-s. J8 Dec. Gibraltar. Crijns-seni, tt., 9 Dec. te Plymouth. Neptunus, pas». 9 Dec. Finisterre. Strabo, 9 Dec. te La Palice. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, 8 Dec. v. IJmuiden. Gaasterland, 7 Dec. v. A'dam. Gelria, t., 7 Dec. v. Montevideo. Soe8terberg, t., 7 Dec. v. Bahia. Waterland, 9 Dec. te Cuxhaven. Zaanland, 9 Dec. voorgaats IJmuiden verwacht Zeelandia, t., pass. 8 Dec. Feman-do Noronha. Achillea, t., pass. 6 Dec. Ouessant. Ariadne, 6 Dec. v. Valencia. Aurora, 6 Dec. v. Gibraltar. Baarn, 6 Dec. v. Hamburg. Clemenceau, 6 Dec. v. Tanger. Eos 6 Dec. v. Tarragona. Euterpe, 7 Dec. te Kopenhagen. Hercules, 4 Dec. v. Jacksonvllle. Iris, 5 Dec. v. Danzig. Qdysseus, 7 Dec. v. A'dam. Pluto, 6 Dec. v. Aarhus. Proteus, 6 Dec. v. Uddevalla. Saturnus, 6 Dec. v. Varna. Stella, 7 Dec. v. A'dam. Strabo, 6 Dec. v. Bordeaux. Telamon, 7 Dec. v. IJmuiden. Theseus, 6 Dec. v. Passages. Van Rensselaer, u., pass. 7 Dec. Azoren. Venus, 6 Dec. v. Messina. Zeus, 6 Dec. v. Triëst. - Waterland, 9 Dec. te Hamburg. Haicyon Lijn. Jonge Eliaabeth, 8 Dec. te Castellon. Stad Haarlem, 7 Dec. v. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Alda-bi, t., pass. 9 Dec. Dungenesa. Heemskerk, t., 7 Dec. v. P. Said. Nieuwkerk, t., pass. 7 Dec. Finisterre. Nijkerk, u., 6 Dec. te P. Natal. Randfontein, 8 Dec. v. Hamburg. Springfontein, u., 7 Dec. v. Delgoabaai. Alkai-d, u., 7 Dec. te Beira. Grij-psfcerk, t., 6 Dec. te Antwerpen. Nias, 6 Dec. te Hamburg. Klipfontein, pass. 9 Dec. Vlissingen. Holland—West-Afrika Lijn. Ares, 8 Dcc. te A'dam. Blijdendijk, 7 Dec. v. New-York. Garoet, 7 Dec. v. Djeddah. Meraukee, 9 Dec. te Sabang. Helder, u., 5 Dec. v. Lagos. Maasland, t„ 6 Dec. Freetown. Scheldestroom, u., 6 Dec. te Takoradi Mehskerk, u., pass. 9 Dec. Gibraltar. - Holland—Amerika Lijn. Dinteldijk, 9 Dec. te Southampton. Nariva, 8 Dec. v. Hamburg. Nieuw-Amsterdam, 9 Dec. v. Plymouth Statendam', 9 Dec. v. Southampton. Veendam, 7 Dec. te R'dam. Volendam. 8 Dec. v. New-York Edam, 6 Dec. te N. Qrleana. Kinderdijk, 9 Dec. te Colon. Moerdijk, pass. 9 Dec. Ouesaant. Drechtdijk, 8 Dec. te Londen. Montgomeryshire, 9 Dec. te R'dam Narenta, 3 Dec. te Los Angeles. Nabraska, 4 Dec. te Portland (O) Holland—Britach-Indië Lijn. Bovenkerk, 8 Dec. v. Hamburg Koudekerk, u., 8 Dec. v. Suez. Meerkerk, u., 9 Dec. v. Suez Ridderkerk, u., pass. 8 Dec. Ouessant. Sehiekerk, t., 6 Dec. v. Colombo Sommelsdijk, t., 7 Dec. v. P. Said. Vechtdijk, u., 7 Dec. te Rangoon. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, t., 8 Dec. Sagres gep. Ahhekerk, u., 9 Dec. te Adelaiiïe. A HollandO.-Azië lijn. Zosma, t., 5 Dec. te Singapore. Gemm-a, t., pass. 9 Dec. Gibraltar. Java—New-York Lijn. Beemsterdijk, 5 Dec. te New-York. Blitar, pass, 9 Dec. Azoren. Java- -Bengalen Lijn. Bali, 6 Dec. v. Rangoon Java Pacific Lijn. Modjokerto, 8 Dec. te Soerabaja. Siantar, 6 Dec. v. Batavia. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 6 Dec. v. Shanghai. Tjimanoek, 5 Dec. v. Manilla. Tjisalak, 6 Dec. te Manilla. Rotterdamsche Lloyd. Randoeng, u., pass. 9 Dec. Finisterre. Djambi, u., pass. 8 Dec. Perim. Kota Gede, t., pass. 9 Dec. Sagres. Marken, t.„ 9 Dec. v. Port Said, Samarinda, u., pass. 8 Dec. Gibraltar. Sibajak,, u., pass. 8 Dec. Kaap dei Armi. Tambora, u., 8 Dec. v. Colombo. Tapanoeli, t., 7 Dec. v. P. Said. Ternate, t., pass. 7 Dec. Dover. Texel, t., 8 Dec. v. Gibraltar. Tjerimai, t., 8 Dec. v. Port Said. Vlieland, t., 8 Dec. te Vizagapatam. Soekaboemi, u., pass. 6 Dec. K._ del Armi. Kota Gede, t., 6 Dec. v. Marseille. Buitenzorg, 8 Dec. te Batavia. Kota Radja, 8 Dec. te Batavia. Kota Inten, 9 Dec. v. R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchlba, 9 Dec. te R'dam. Alcyonc, t., pass. 7 Dec. Fernando Noronha'. A-lphard, 8 Dec. te R'dam. Alpherat, 8 Dec. v. R'dam. Alphacca, t., 6 Dec. v. B.-Ayrea. Aludra, 11., 6 Dec. te B.-Ayrea. Stoomvaartmaatachappij Oceaan. F.urypylu», paaa. 7 Dec. Gibraltar. Polydoru», pnsa. 0 Dec. Perim. M'erionc», 9 Dec. v. A'dam. Emcetco LUn. Jonge Anthony, paaa. 7 Dec. Gibraltar. ALKMAAR, 9 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 46 vette koeien 220—400, handel matig; 4 vette kalveren 90 140; vette kalveren per ned. pond 1.40— 1.60; 28 nuchtere kalveren alacht 1234; 423 vette varkens (zware) p. ned. pond 0.78— 0.83; zouter» p. ned. pond 0.80, handel goéd. AMSTERDAM, 9 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 470 vette koeien, ie kw. 1.141.20; 2e kw. 11.10; 3e kw. f 0.80—1; mindere soorten 0.64—0.70 per kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien 250)37520 vette -kalveren; 36 nuchtere kalveren 12—18;. 61 schapen 36—42; 530 varkens: vleeschvarkena 90—110 kg. 0.96— 0.97; zware varkens 0.93—0.95; vette varken» 0.91—0.93 per kg. slachtgewicht; 83 paarden 100200 per atuk. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Dec. Bloemkool ie s. 8.6011.40; bloemkool 2e s/ 3—3.90 per 100 stuks; peen 2.20; roode kool 2.804.90; gele -kool 3.50—4.90; Deensche witte kool 1.20—i.6o;uien 2.30 2.60; drielingen 1.60; nep 3.10; bieten 0.90, alles per 100 kg. Aanvoer: 3000 stuks bloemkool, 500 kg. peen, 7000 kg. roode kool, 6000 kg, gete leool, 12,500 kg. Deen-s-che witte kool, 3500 kg. uien ert 1350 kg. bieten. Uien 2.502.80, drielingen 2.20, grove 2.70, roode kool 2.50,-4.70, gele kool 3.60 —4.80, Deensche witte 1.30-1.70, ales per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8