STORMBERICHTEN Wieringen. ZUIDERZEEWERKEN. Ontslag arbeiders. Door den aanhoudenden regen. Schagen. Texel. VIERING VAN „OUDE SINTERKLAAS". EEN WAS8CHERIJ TE DEN BURG UITGEBREID. Burgerlijke Stand van Texel Uit de Land- en fuinbouwwereld Het wassende water. Schade aan het moeeelvlBKCher»- bedrijf te Ieroeke. De Eemn^sserpolder bedreigd. en Woningverordening (zie ontwerp besluit). 4. Verzoek toetreding nis lid van de Centrale Vereenlglng ter behartiging der Maatschappelijke belnngen van Zenuw en Zielszieken. (Voorgesteld wordt afwij zend te beschikken). 6. Voorstel om adhaesle te betuigen aan het adres geridht aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Tweedq Kamer der Staten-Qeneraal, om het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 192$ zoodanig te wijzi gen dat geen aftrek meer zal plaats heb ben van de jaarwedden van het onderwij zend personeel, hetwelk ln plattelands gemeenten werkzaam is. 6. Voorstel tot vaststelling van een exploitatieplan, enz. voor gronden bethoo- rende tot de boerderij „Oeres", en behan deling van een verzoek van de Woning bouwvereniging. (Zie bijgaand prae- advies met bijlagen). 7. Voorstel tot het instellen van een grondbedrijf voor de eigendommen be- hoorende tot de boerderij „Ceres", (zie de daarop betrekkelijke ontwerp-besluiten) en tot ■vaststelling van de jaarwedde van den Administrateur van dat bedrijf op 100. 8. Voorstel tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening ten laste van 1930, tot een maximum bedrag van 165.000, rentende ten hoogste 5 per jaar. 9. Verzoek van den Anna Pauiowna- polder tot het verleenen van een bijdrage van 50 der kosten geraamd op 50.000, verbonden aan het verbeteren van de we gen vanaf de coupure tot de Kooij en het aanbrengen van een stofvrij wegdek daa1 op. (Zie prae-advies). 10. Voorstel tot toekenning van een bij drage van 50 in de kosten van het hou den van een Zuiderzeevisscherijtentoon- stelling te Enkhuizen en voor 50 deel te nemen in het garantiefonds. 11. Aanvragen om een voorschot inge volge de Landarbeiderswet van Johan de Jager te Den Helder en W. de Jong te Zijpe. 12. Benoeming van een lid der Com missie tot Wering van Schoolverzuim wegens bedanken van den heer A. Kra mer. Aanbevolen worden: 1. G. 't Hart; 2. H. N. Cornelissen. 13. Benoeming leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren R. Dekker en P. List. 14. Voorstel tot het toekennen van een bijdrage van 300 aan het „Witte Kruis" in de kosten van het zwembad over 192f 15. Rondvraag. BRUINVISSCHEN EN ZEEHONDEN. In de afgesloten Wieringermeer be vinden zich eenige bruinvissohen en zee honden. De zeehonden zullen vermoede lijk wel een goed heenkomen zoeken, daar ze wel over den dijk in zee kunnen komen. De bruinvisschen zijn er slechter aan toe, want, doordat sommige polders er hun water in loozen, begint het water in de Wieringermeer al minder zout te worden Een paar bruinvissohen zijn reeds dood gevonden. HOOG WATER. De Noord-Westerstorm van j.1. Donder dagavond deed het zeewater terdege stijgen en joeg het hoog bij de dijken op. Storm- en lichtsignalen werden uitge hangen. Bij onze inlormatiën zoo hier en daar gedaan, bleek dat er geen onheilen hadden plaats gehad, behalve enkele lichte beschadigingen, terwijl van het waterkeerende paalscherm bij de Normer ven aan den Noorddijk enkele palen waren weggeslagen, Vrijdagmorgen was het wèer kalm en voer van uit de Oeversche haven, de geheele visschersvloot ter visch- vangst uit. EEN CONTRAST. Vroeger en nu. Werd de Hippolytushoever Koog voor heen droog gemalen door het stoomge maal van Polder Waard Nieuwland, thans geschiedt dit door het electrisch gemaal van Hipp.hoef. Tengevolge van den zwaren regenval stonden slooten en vele landerijen van den polder onder water. Door het hrooge zeewater kon het gemaal van den polder niet werken, omdat mén uit de kolk in zee niet kon spuien, zoodat alles onder water stond. Toen besloot men den duiker in den Zuiddijk door te graven, hetgeen gelukte. Daardoor liep het overtollige polderwater in de Hipp.hoever Koog van waar het electrisch gemaal het spoedig in zee of den Wieringermeer pompte. HOOG WATER. J.1. Donderdagavond is het water in de visschershaven van Den Oever zoodanig gestegen dat men op verschillende punten den walkant niet meer kon onderschei den. GOED AFGELOOPEN. Donderdag is van een der in den Sluis- put in gebruik zijnde betonmolens een groot tandwiel aan stukken gesprongen. Ofschoon deze stukken overal heen vlo gen ls geen der bij den molen werkende werklieden geraakt. M. Z. Wij vernemen dat voor de Maatschap pij tot Uitvoering van Zuiderzeewerkep een nieuwe Directeur-Hoofduitvoerder zal worden benoemd als opvolger van den heer Ir. Ringers. De nieuwe Directeur is een oud-inge nieur van den Rijks-Waterstaat. Te be- voegder plaatse kond'en wij omtrent den naam van dezen functionaris nog geen nadere inlichtingen bekomen. Tegen 20 Deoember a.s. wordt vrijwel het geheele nog bij de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken werkzaam zijnde personeel, bestaande uit ongeveer 600 werklieden, ontslagen. WATER IN DE 8LUISPUT. De aanhoudende regen der laatste dagen maakte, dat het water, in de Sluis- put te Den Oever, al hooger begon te stijgen. De electrische pompen, welke dag en nacht doorwerken, hadden dan ook druk werk het water er uit te pompen, doch de zware regenval maakte dat het niet minderde maar meer werd. Bij droog weer en aanhoudend pompen, hoopt men meester van .het water te blijven. Een inwoner van Schagen, J. 8., is als verdacht vanonzedelijke handelingen, ge vankelijk naar Alkmaar overgebracht. De heer P. Stammes te Schagen is ver kozen tot heemraad van het Heemraad schap der strijkmolens der Schager Kogge. Burgerlijke Stand van Schagen van 6 tot 12 Dec. 1929. GEBOREN: Katharina, d. v. EL v. d. Brink en M. A. P. Nieweg; Hendrik Jo han, z. v. J. de Veer en H. Borst. OVERLEDEN: Rinonka de Boer, 72 jaar, echtg. van A. Prins; Pieter Berk houwer, 73 jaar, echtgen. v. A. Paarlberg. Politie Schagen. e r 1 o r e n: een rijwielplaatje, een mes. Gevonden: een hos sleutela WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Polen, voor een paar honderd jaar een machtige en werkzame landbouwnatie in Midden- en Zuid-Europa, maar. ongeluk kig steeds in binnenlandsche twisten ge wikkeld, waarvan de omliggende landen, Rusland, Pruisen en Oostenrijk, op listige wijze gebruik maakten, om het land, door aanhoudende oorlogen, onder elkander te verdeden. Het grootste en machtigste deel kwam aan Rusland. Wel heeft men na bet verlies van zijn eigen zelfstandig heid meermalen gepoogd om zijn vrijheid te heroveren, doch elke opstand werd in bloed gesmoord. De vrede te Versailles bracht uitkomst. De drie machtige naties moesten in het herstel van Polen berusten. Sedert dien tijd tracht Polen zijn plaats weer in te nemen. Na dien tijd heeft men Polen wfeer als landbouwigeibied leeren kennen. Met Oostenrijk sloot het een contract af voorde jaarlijksche leve ring van 700,000 varkens. Een veetelling toonde aan, dat het 1.819.354 runderen bezat, waarvan 918.179 melkkoeien zijn, welk getal jaarlijks toeneemt. De 230.000 trekossen van 1929 zijn grootendeels ver vangen door paarden, waarvan er 918.000 zijn, in 19)28 waren er 2.661.639 fokvar- kens. Zoo' gaat dit land met vlugge schre den voorwaarts. MU SS O LI NI EN DE ITALIAAN SCHE VEESTAPEL. Het aantal runderen in Italië is zeer gering. In het zeer vruchtbare Lombar- dije zijn slechts 46 stuks op de K.M.2 en op het rots en lavaachtige Sicilië maar 6 a 7 op de K.M.'. Mussolini, de oppermach tige minister, zal trachten daarin eenige verbetering te brengen. Door fokpremies, waarvoor hij 8 miljoen lire beschikbaar stelt hoopt hij den veestapel met 10 pet. te verhoogen. Tot ouderlingen bij de N. H. keTk te Schagen zijn verkozen die heeren P. Stam mes en J. Leertouwer. De Schrinkkaagpolder verkoos tot voor zitter de heer Jb. Pluister. MARKTOVERZICHT VAN Donderdag 12 Dec. 1929. In den gebruiks veehandel constateert men dat de prijzen nog hoog blijven, en in de toekomst wel dadelijk niet veel lager zullen worden, alle voorspellingen, gebouwd op den slechten hooioogst, ten spijt; de kalfkoeien gingen tenminste nog tot f 400, geldekoeien "gingen tot f 310. De slachtveehandel staat in 't zelfde teeken, ook hiervoor zijn de prijzen aan den hoogen kant, echter prima beesten moet je met een kaarsje zoeken, de kwa liteit valt dan ook dit jaar tegen, jammer genoeg, want het geeft den slagers geen gunstige resultaten en den burgers duur vleesch, prijzen tot f 440. Even moet hier nog terloops worden opgemerkt, dat de Amsterdamsche Grossiersver. v.d.Vleesch- handel. haar leden heeft verplicht geen zaken meer te doen met leden van het Schagerveefonds, Indien de beesten in bedoeld fonds moeten worden onderge bracht; het is jammer dat eefi dergelijke scherpe toestand moest ontstaan en het zal wel zaak zijn, dat het Schagerfonds wel van politiek zal veranderen. Voor de graakalveren hadden wij een goede prijshoudende markt zoowel voor de slaoht als 't leven, hoogste markt f 115, eveneens voor de nuchterejkalveren, die tot f 80 opbrachten. Voor het wolvee was veel aanvoer, zooals dat om dezen tijd het geval wel meer is met de overhouders, reeds daags voor de markt waren van ver koppels schapen aangevoerd, de handel was niet wild en hoogste markt f 84, vette schapen tot f 50, dus beter. De vette varkensprijzen handhaven zich weer op 41 ot. per pond, als 't vroor zou men zeggen dat ze op dien prije waren vastgevroren, voor de biggen en magere varkenemarkt de zelfde |nidao van vorige week. Hoogste markt biggen f 28, magere varkens f 45. „Oude Sinterklaas" ls hier op de ge bruikelijke wijze gevierd. Door het slech te weer was het aantal gemaskerden niet zoo groot als anders. Toch hadden som migen wel werk Van hun pakjes ge maakt. Heel aardig was de „domino", waarvan het heele costuum met domino stukken was versierd en de „kaarten- vrouw" die een krans van speelkaarten op het hoofd had. Ook de schoorsteen veger ontbrak niet Anderen hadden minder werk van hun costuums gemaakt en zich op de een of andere wijze grap pig verkleed. Een groep jongens en meis jes zamelden geld in voor de Koningin Wilhelminabewaarschool, die noodlijdend is. Het plan was 5 Dec. naar Den Burg en 12 Dec. te Oudeschild. Door het slechte weer was de eerste tocht vervallen maar het onverschrokken clubje toog 12 Dec. 's avonds reeds vroeg per vrachtauto naar Den Burg, om later op het eigen dorp geld in te zamelen. En met succes, want toen de bussen geledigd werden, bleken ze 87.686 te bevatten. Reeds eer der had het personeel der school rond geweest voor het Sinterklaasfeest van de kleintjes, dat evenals alle jaren uitmun tend slaagde. Ook de J.V.O. maakte pro paganda. Op een groote witte schijf stond Jeugd en Alcohol zijn vijanden. Aan deze schijf waren linten bevestigd, vast gehouden door de leden van de J.V.O. Hier en daar werd gezongen. De pret op straat was door het gure weer betrekke lijk gauw afgeloopen. In de café's ver maakte men zich nog met een dansje. HOOG WATER Men is thans druk bezig de dijken te herstellen die door den storm van de laatste dagen, nogal beschadigd zijn. De weilanden achter het dorp gelijken op een zee. Het water in de slooten is zoo hoog, dat het door de riolen op de straat kwam, die daardoor gedeeltelijk onder water werd gezet. Deze week werden van hier verzonden: 18 varkens, 6 koelen, 11 kalveren en 7 sohapen. Hedennacht, om 2 uur, werd brand ont dekt ln de atoom-wasch- en strflklnrich- tlng van den heer Klein Klauwenberg te Den Burg. *De autoriteiten waren spoedig ter plaatse. Aangezien het gebouw niet meer te red den was en geen gevaar was te duchten voor de omgeving, is de motorspuit niet uitgerukt. van 718 December 1929. GEBOREN: Theodorus, z. v. Corneliö Witte en Grietje Barhorst. ONDERTROUWD: Dirk Hemelrijk en Bertha Maria Domenscik; Reijer Cor- nelis Eelman en Jaantje Bakker; Aris Smit en Trijntje Johanna Immelie Dros. OVERLEDEN: Gerbrigdien van Heer waarden, 53 j., geh. m. Jacob Schraag; Pieternella Lamum, 48 j., geh. m. Heerte Buijsman. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een sleutel, een ge breid kinderpantoffeltje, een autoband, een leeren muts, een portemonnaie, een duimstok en een rijwielplaatje. HET VERBOD OP DEN INVOER VAN VARKENS. De opheffing ervan onwaar schijnlijk. In het EngelsChe Lagerhuis heeft de minister van landbouw in antwoord op een vraag verklaard1 dat hij zorgvuldig overwoog, of eenige wijziging in het in voerverbod op varkens van het vasteland mogelijk is, maar dat hij vreesde dat dit verbod zonder eenigen twijfel noodig bleef tot bescherming van den Britschen veestapel tegen ziekte. SCHEPEN IN NOOD. Het bfl Terschelling gestrande stoomschip Benwyvis. Donderdagavond om zeven uur seinde men ons- van Terschelling. Er woedt hier op het oogenblik een or kaan uit het Noordwesten. Het hier ge strande stoomschip Benwyvis zit midden in de branding en heeft het zwaar te verantwoorden. Door het hevige stooten zijn de bodemplaten reeds opgezet en maakt het schip water in de machine kamer. i Voor de 52 man equipage en het ber- gingspersoneel, dat aan boord is, bestaat echter geen direct levensgevaar. De red dingmaatschappij zal trachten met haar vuurpijltoestel een lijn naar het schip te schieten, teneinde hierdoor communica tie met het strand: te verkrijgen. Om half negen seinde men van Ter schelling: De machinekamer van het hier ge strande stoomschip* Benwyvis staat reeds half vol water. De kans, dat het schip nog geborgen zou kunöen worden, wordt hier door zeer gering. De storm wordt nog steeds heviger. Hoogebrekers loopen over het schip. Van Terschelling werd gisterenochtend gemeld: Door den hevigen Noord-Westerstorm, die Donderdag en Donderdagnacht beeft gewoed, is het stoomschip Benwyvis nog hooger op het strand geslagen. Donder dagavond is met een vuurpijltoestel ver binding gemaakt met het strand, en heb ben vier leden der bemanning, het schip verlaten. Door het zware stooten van het schip staat de machinekamer half vol water. Sleepbooten van een bergingsmaat schappij zijn derwaarts vertrokken. Mo- torpompen en ander bergingsmateriaal zijn aan boord gebracht. Drie van de vier vermiste binnen schepen terecht. Donderdagmorgen hebben drie van de vier vermiste schippers, namelijk J. Vis- söher, van de Harmonie, L. Salomon, van de Onderneming, en A. de Jong, van de Rehoboth, zich bij den bevrachter, de fir ma Van Wijk-Catz te Vijfhuizen, gemeld. Laatstgenoemd vaartuig had bij het begin van den storm schuilplaats gezocht op de reede bij Schokland. Thans wordt alleen nog vermist de Nieuwe Zorg, schipper G. ten Woldie. Het Nederlandsche stoomschip Merwede. Voor het bergen van het nabij New- haven gestrande Nederlandsche stoom schip Merwede ls een contract afgesloten met W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam. Het werk zal in combinatie met L. Smit en Oo.'s Int. Sleepdienst wor den uitgevoerd. Een klipperschip op de Schelde gezonken. Uit Termeuzen meldt men: Donderdagmiddag is op de Schelde bij kroonboed no. 1 gezonken het klipperschip van F. L. Denijs, dat te Zeedorp bieten ge laden had en van die, bij hetstormachtige weer gevaarlijke ligplaats moest worden weggesleept. Den kapitein G. J. van den Berg, van de sleepboot En Avant 8, is het met veel moeite gelukt, den schipper en zijn twee knechts te redden. TREILER IN NOOD. Van Terschelling, van gisteren: Een Chineesch stoomschip heeft ge rapporteerd, dat ten Noordwesten van de Eierlandsche gronden een treiler drijven de ligt, die een dringend sein in top heeft. De nationaliteit van de treiler is onbe kend; men weet evenmin of zich nog per sonen aan boord bevinden. De Oceaan van de firma Doeksen alhier is ter assis tentie vertrokken. Uit IJimulden. Het ziet er voor het viascherijbedrijf te LJÏmuiden leelijk uit. Door den storm is sinds Vrijdag nog geen enkele stoom- treiler ter vissoherjj uitgevaren. Er lig gen nu in de visschershaven meer dan 100 stoomtredlers, dat is ruim de helft der stoomtreilervloot; verder 70 motorloggers en 30 zeiHoggers. De haven ligt geheel vol. Men had gehoopt, dat er Woensdag schepen hadden kunnen varen, en des middags had) de Vlaardingsche stoom- treiler Janne VL. 10, die door een loon- conflict reeds eenige weken binnen is moeten blijven,- een bemanning gekregen. Tegen donker werd het schip van den wal gesleept, doch op het laatste oogen blik sprongen eenige opvarenden van het schip, dat toen toch moest blijven liggen. Als de storm nog blijft aanhouden, kan dit straks stagnatie geven in dien vischaanvoer. De stoomtreifer Mary Um. 189, van de V.CJVL, waarover men zich alhier onge rust begon te maken, omdat men het reeds voor 4 5 dagen verwacht had, is volgens bericht uit Cuxhaven aldaar bin- nengeloopen om te bunkeren. Woensdag is te Umuiden een Engei- scihe stoomdrifter uit Lowestoft binnen gekomen, de L T 1000. Ziooals gemeld is, bevonden zich nog vele visscherssche- pen uit Lowestoft op zee en maakte men zich daar over deze schepen ongerust. Eenige LJmuider treilers kwamen bin nen met verlies van de scheepsboot, n.I. de Utrecht Urn. 78 en de Maria R. Om- mering IJm. 7. De Soheldemond IJm. 189, kwam binnen met lekkage en stormscha de over dek en moest naar Amsterdam gaan om te repareeren. Een plezierreisje? Dohderdag kwam een stoomtreiler bin nen, waarop een 12-jarige jongen uit Umuiden een plezierreisje had meege maakt. Het schip had zes dagen niet kun nen vlsschen en had moeten steken, dat is den kop op zee houden. Bij de binnen komst van het schip verklaarde de jon gen, dat hij zijn leven geen minuut meer op zee zou willen zijn. Matroos overboord geslagen. Gisterenmorgen is de Vlaardingsche stoomlogger Bertina VL. 86 van de ha- rlngvissonertl op de Noordzee met verlies van een man te Vlaardingen binnenge komen. Donderdagmorgen halfv|)J, roet Schevenlugen in zicht, werd het schip door een grondzee opgenomen, waarbij ua 41-jarige gehuwde matroos A. Jongcjnn, uit ftohevonlngen. overboord werd ge slagen. Er werd daarna niets meer van heim gezien. De hevige stormen der laatste dagen hebben veel schade toegebracht aan het mosselvlsschersbedrijf te Ierseke. Niet alleen, dat niet kon worden verzonden, maar ook aan de perceelen werd schade veroorzaakt. Men telefoneerde Donderdagavond half twaalf: Tengevolge van den Westerstorm is hedenavond de stand van het rivierwater bij de Eembrug te Baarn gestegen van 70 tot 128 c.M. boven A.P. Bij Soest staan reeds verschillende landerijen onder het zeewater. Wanneer de storm aanhoudt wordt verwacht, dat de Eemnesserpolder dezen nacht geheel door het zeewater zal worden overstroomd Te Zwolle. Doordat Donderdagmiddag de wind naar het Noord-Westen liep, werd het water in het Zwarte Water sterk opge stuwd Het water, dat toch al hoog stond, overstroomde tal van straten en kaden. Op de meest bedreigde punten worden kistdammen geplaatst. Te Purmerend straten blank- Uit Pur merend: Door den hevigen storm staat het water in deze gemeente zeer hoog, zoodat de lager gelegen straten en huizen blank staan. Over het Oudelandsdijkje stroomt het water hier en daar in den polder. Men is daar al bezig het dijkje met zak ken zand te verhoogen. Ook stroomt het water'over den Neckerstraat, terwijl de Uiterwaarden van den Overweerschen polder onder water staat. Marken onder water. Uit Marken wordt gemeld: Door den hevigen storm en het wassen van het water is het eiland Donderdag avond 10 uur onder water geloopen, zoo dat het verkeer tusschen de buurten per sohuit moet plaats hebben. Het water heeft een hoogte van 1.75 N. A. P. bereikt. De visschersvloot lag in de haven. Woning gedeeltelijk Ingestort Te Roggel (Limb.) werd Dinsdagnacht door den stormwind het dak van de wo ning der weduwe G. afgerukt. Doordat een der zijgevels omviel, stortte de wo ning gedeeltelijk in. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. DE DIJK VAN MEDEMBLIK NAAR WIERINGEN. Uit Medemblik werd gisteren gemeld: Er gingen gisteren geruchten, dat de nieuwe zeedijk van Medemblik naar Wie- ringen in slechten toestand verkeerde. Wü hebben ons hedennacht daarvan ver gewist en het bleek, dat inderdaad op en kele punten groote zwakheid was gecon stateerd, maar geen ernstige bezorgdheid bestond. Twee waakploegen waren aan gesteld. Noodmateriaal was aanwezig. De storm zakte in den laten avond af, zoodat de toestand toen niet zoo ernstig was. Een dijk doorgebroken op Ameland. Uit Buren wordt gemeld: De in aanleg zijnde dijk van het water schap Nes-Buren is Donderdagavond doorgebroken, zoodat de landerijen zijn overstroomd. Oe andere plaatsen, waar de dijk reeds was voltooid, is hiji erg be schadigd. DE STORM IN ENGELAND. Nog elf treilers vermist Slechts een van de twaalf vermiste trei lers (alle zeilschepen) uit Lowestoft is gisteren in die haven binnengekomen. Hij was veertien dagen over tijd en had zware averij gekregen. Alle zeilen waren vernield. Vier dagen geleden werd het hulpelooze scheepje ontdekt door 'n trei ler uit Grimby die het op sleeptouw nam. Oorlogsschepen zetten de nasporingen naar de andere schepen, die nog vermist worden, voort Indien zij nog niet gezon ken zijn, moeten zij er slecht aan toe zijn. Drie treilers teruggekeerd. Drie van de zes vermiste treilers zijn gisteren te Lowestoft teruggekeerd, twee op eigen kracht de derde van dichtbij de Nederlandsche kust gesleept door het hospitaalschip Queen Alexandra. De on gerustheid over het lot der drie nu nog vermiste schepen neemt tóe, te meer daar er twee nu 14 dagen over tijd zijn. SCHIPBREUK. Bij Vordingborg Zuid-Seeland' ls ln den naoht op Donderdag een schoener van onbekende nationaliteit gezonken. Slechts de belde masten steken bqven het water uit. Nergens, noch aan de kust van See- landi, noch aan die van Falster, heeft men van de bemanning Iets gezien of ge hoord'. VISSCHERSBOOT OMGESLAGEN. Zes man verdronken. Bij het binnenvaren van de haven van Oap Breton (departement Landes) is een vlsschersboot omgeslagen Van de 14 Bretonsche vlsschers, die aan boord wa ren, zijn er zes verdronken.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 19