r\ Radio-Programma- Marineberichten. Sport. Ingezonden. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep. Marktberichten. r-LEEUWARDEN- M WOENSDAG 18 DECEMBER. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 n.m. 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15a.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.003.00 Radio Kinderkoorzang, o.l.v. Jacob Hamel. 3.004.00 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano uitgevoerd door Egbert Veen. Toelich ting door Louis Schmidt. 5.005.30 Causerie over China door G. Pilger. 5.306.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.457.15 Italiaansch: Beginners. 7.157.45 Italiaansch: Gevorderden. 8.018.43 AVRO-Nutslezingen over Indië. Het Mohamedanisme. Spr.: Prof. Dr. C. Snouck Hurgronje. Daarna: Duitsche avond. 8.459.00 Inleidende causerie door James Yoland. 9,4511.00 Concert door het Versterkte Om roeporkest. Hélène Cals (sopraan), het Hol- landsch Strijkkwartet. 10.15 Persber. Na afloop van .het concert: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. Ultsl. NCRV-Ulta. 8.159.30 Concert. 10.30—11.00 Zieksndisast. ii.oo— 11.30 Gramofoonmuziek. 11.30—12.30 Harmonluimbespellng. 12.302.00 Concert. Alt, mezzo, cello ei» piano. 2.002.45 Concert. Piano, orgel, zang en viool. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Gramofoonmuziek. 6.307.30 Cursus Techniek. 7.308.00 Causerie over: „De Stads-kippen- houder". 8.008.30 Bestuursmededeelingen door den NCRV-Voorzltter. 8.30—10.00 Uitzending van de Joootsche Chris telijke Getuigenis-samenkomst van uit „Sal- vatori" te Amsterdam. Sprekers en zangeres. 10.00—10.30 Lezing over:: De electro-dynami- sche luidsprekers en de electr. gramafoon- opnemer (pick-up) 10.3011.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Persberichten. DONDERDAG 19 DECEMBER. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 n.m. 298 M.) 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.15a.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Halfuurtje voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Lezing door mej. F. Meij- boom over: Wat iedere vrouw moet weten van practische ziekenverpleging. 3.304.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.30—6.30 Concert door het AVRO-Kwartet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: W. Th. Zwart. 7.15—7.45 Fransch: Gevorderden en conver satie. 8.01 Praatje door J. G. Pater over: De P.T.T.- diensten in verband met het Kerst- en Nieuwjaarsfeest. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Pierre Monteux. Walter Gieseking (piano). In de rustpoos: Vocaal concert door het „Quintet classique des Cosaques du Terek", o.l.v. Pierre Svetlanoff. Solo-tenor. Fedenco. Na afloop van het concert: Persber. Daarna Voortzetting Vocaal Concert. 10.45 ca. Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen. 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Lezen van Christ. Lectuur. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.45>12.30 Uurtje voor de landbouwers. 12.302.00 Concert. Piano, orgel, fluit en viool. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2-453-45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Lezing over: „Over zielkundige in vloeden op het proces van de ziekte" (IV). 6.007.00 Orgelconcert. 7.007.30 Lezing over „Kristelik fryske dichtkunst". 7.308.00 Cul-sus Malelsch. 8.00—8.30 Lezing over: „Mijn Jordanertjes". 9.00 Uitvoering van een Oratorium. Koor, orke9t en vocale solisten. Daarna: Persbe richten, J. M. W. Kuyl. f Te Apeldoorn is Vrijdag, in den overdom van 70 jaar, overleden de heer J. M. W. Kuyl, gepens. kapitein ter zee. HR. MS. „AREND". Het vertrek uitgesteld. Het vertrek van Hr. Ms. Arend naar West-Indië, dat op 18 dezer was bepaald, is voor korten tijd uitgesteld tengevolge van eenige voorzieningen, die nog moe ten worden getroffen. Het bevel is opgedragen aan den luit. ter zee le kl. W. van den Donker. Mede zijn aan boord geplaatst: luit. ter zee 2e kl. P. A. Mulock v. d. Vlies Bik (oudste off.), M. W. Mouton, P. Wentholt, off. M.S.D. le kl. G. M. Feij (hoofd mach.ka- mer), id. 2e kl. ir. N. J. O. Smit, off. v. gez. le kl. F. J. A. Baden en off. v. aclm. 2e kl. J. Bouina. Na de noodige herzieningen te hebben on dergaan op 's Rijkswerf te Hellevoeteluis ie Hr. Ms. mijnveger no. 4 naar zijn station Vlis- singen vertrokken. Off. van adm. ic kl. der zeemacht M. J. Kruije Is vsn zijn plaatsing bij den dienst in Ooet-Indië hier M lande teruggekeerd. De ie luit der mar». P. J. van der Ende vertrekt den 20en Dec. a.a. per s.s. Simon Bolivar naar W.-I. Off. van den M.S.D. 2e kl. C. van der Linde wordt binnenkort uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Lult. ter zee 2e ld. J. M. Logger, H. C. Ackermann, K. J. F. Krediet, G. B. M. van Ergel, A. J. Quanjer, zoomede off. van aam. ze kl.' H. Bakker, zijn uit Ooat-Indië hier te lande teruggekeerd. Bij Kon. besluit van 12 Dec. is, met ingang van den datum van dit besluit, aan luit. ter zee der 3e kl. bij de Koninklijke manne- reserve A. F. Copini en L. M. Goedhart, op hun verzoek, eervol ontslag ^uit den reserve- dienst verleend, onder gelijktijdige benoeming tot off.-vüeger der 3e kl. Toegekende medailles voor eerlijken en trouwen dienst. Kleine gouden medaille. Oppertorpedist W. C. Thijssen, schipper R. van der Steen, majoor seiner. P. Roosen- schoon. Zilveren medaille. Majoor-monteur P. J. van Breugel, majoor- schrijver H. Vos, serg.-konstabel D. J. M. van de Vijver, stafmuzikant M. Luca, serg. der mars. G. van Coesant, korp.-konstabel L. A. Smith, korp.-machinist M. Kerkhoff, barbier J. M. Klijs, korp. der mars. L. Schippers, ma troos ie kl. J. Nieuwdorp, marinier ie kl. P. P. A. van de Wëghe. Bronzen medaille. Serg.-seiner P. J. Zegers, serg.-monteur S. G. Kuster, S. Schraa, H. F. A. Wagner, M. Nieuwenkamp, serig.-vliegtgmr. C. van Vliet, korp.-vllegtgmr. H. H. Jamoel, korp.-torpe- omaker J. Schutten, korp.-machlnist C. Pe perkamp, A. J. Kling, C. Wisse, P. Teune, marinier ie kl. M. Ronde, K. A» H. de Best, matroos te kl. P. W. Bruijne. 7 Jan.: schipper J. Boskamp van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.kazerne. De serg.-vliegtuigmaker W. N. C. Zomer dijk en C. van Vliet vertrekken dsn I7tn Dec. per s.s. J. P. Coen naar O.-I. Serg.-monteur H. M. G. Terhasr op nader te bepalen datum van Brinio naar de Kooij. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergunning verleend naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Chr. Huigens, den 27en November van Priok: Korp.-kok P. A. J. van den Berg, korp.- konst. I,. A. Smit, korp.-monteur J. Schipper, id. J. te Boekhorst, mar. ie kl. A. Coule, id. A. Buitenhuis, schoenmaker P. J. E. Corve- leljn, luit. ter zee ie kl. R. P. v. d. Wetering bg. de Rooij, id. J. A. Gauw, mar. ie kl. J. Jansseri. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den 28en Januari a.s. per s.s. Johan de Witt naar O.-I. te worden uitgezonden. Kwartiermeester N. Jongejan, id. J. H. Krauwel, id. J. A. Schouten, id. M. Valkhof, id. D. C. A. Kranenburg, korp.-seiner C. J. Nederpelt, korp.-mach. J. J. v. d. Lans, korp.- vlgtmr. J. Otter, korp.-torpedom. A. Herre- mans, korp.-timm. G. W. v. d. Broek, korp.- schrijver H. Minoldi, stoker-o.man P. Ver- woerdt, id. A- Tevel, barbier D. J. Koopal, tamb. ie kl. L. v. Pelt, matr. 2e kl. J. Blom- mers, id. L. C. v. d. Maa9, marinier te kl. A. J. L. V. Dongen, id. C. J. Smit, id. G. F. Jansen Met ontslag uit den zeedienst in O.-I.: 20 Febr.: mar. ie kl. R. de Haan. VOETBAL. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden van Zondag 15 December. AFDEELING I. ie klasse. AjaxHilversum 6>1, ADO-Excelsior 51, HBSVSV 3—3, SpartaHaarlem 32, RCH DFC 32. Geen der bezoekende clubs heeft kunnen winnen: alleen VSV keerde met I punt huis waarts. De winnaars scoorden 20 maal, tegen de verliezers 9 maal. Ajax nam op keurige wijze revanche op Hil versum; eerst na rust werd de zege een feit, want een kwartier na den aanvang hadden de gasten de leiding genomen en pas met een strafschop kort voor draaien werd de stand gelijk. Er was toen nog niet te zeggen, wie winnen zou, want H. was geenszins de mindere geweest. Gaandeweg kwam Ajax toen in den aanval en ook haar spel werd beter, waardoor de H.-verdediging ten leste machte loos stond. Toen Andriessen (spil) na een 10-tal minuten van verder spelen moest afzien, voor wie Jurriaans remplaceerde, was het deze speler, die van Reenen de gelegenheid gaf den stand op 2—1 te brengen. Toen was het ijs gebroken en hoewel H. fanatiek bleef doorwerken, slaagde zij er toch niet in het spel te verplaatsen. Strijbosch, Jurriaans, Volkers en v. Reenen zorgden ten ilotte dat met 6—1 het einde kwam. Het was een! enthousiaste kamp, waarin meer spanning was, dan de cijfers allicht zouden doen vermoeden. ADO herstelde zich van haar nederlaag tegen Hil versum door het lang niet zwakke Excelsior met beslissende cijfers te slaan, nadat de rust met 21 ingegaan was. De Gebr. Tap hadden een groot aandeel in dit resultaat. HBS boekte een draw tegen het pootig-speleride VSV; N. Koning en de Koning waren weer de mannen in dn V.-aanval die spel-technisch wel de besten zijn van het geheele tema. Tien minuten na de hervatting stonden d>e roo'd- hemden reeds met 31 voor, toen HBS een geweldig offensief inzette, waardoor de gas ten terugedrongen werden en de verdediging alle gelegenheid kreeg haar reputatie van woest en niets ontziend spel ten volle toe te passen. Het werd dan ook een rauw partijtje, waar- legen de kraaien niet veel vermochten. Slechts uit een penalty door Vermetten kon nog een gelijk spel behaald worden. Toen Küchlin 'ge wond van het veld werd gedragen weigerde de V-captain een invaller toe te staan. Met Haarlem loopt het mis, haar positie wordt eiken Zondag hopeloozer; door de nederlaag tegen Sparta bedraagt haar achterstand met DFC (no. 9) reeds 7 punten! RCH boekte een moeilijke overwinning op de club van Lotzy; de thuisclub leidde met pauzeeren met 2o (Verkerk en Roelfsema); de eerste minuut van de 2e helft leverde 2 doelpunten op door Ruysch en de Geus, zoodat de gastheeren een 3i-voorsprong hadden. Na een half uur van snel en pittig spel wist D. nog een9 te scoren, waarna de resteerende tijd veel spanning bracht. De stand bleef echter onveranderd. ae klasse A West-FrisiaZW werd afgelast. KFC ves tigde zich wat vaster op de ie plaats door hare overwinning op Hollandia te Hoorn, met 3—a. Een zeer mooi resultaat, daar dit Holl.'s eerst» -- dtH.e nederlaag op eigen grond is. Spartaan en FCW deelden met 4—4 <Ie eer, vooral voor de Zaankanters een punt, dat heel wat zegt. HRC speelde weliswaar lang geen goeden wedstrijd, maar sloeg WA niettemin met 5—2. ae klasse B. AFC heeft er genoeg van steeds nederlagen te slikken. Het stevige Zandvoort was het eer ste slachtoffer, dat met I3 aan den Zuide lijken Wandelweg geklopt werd. Zeeburgia behaalde een benauwde overwinning op BFC (32), waardoor zij haar kampioens-aspiraties niet weinig vergroot heeft. Temeer, nu DEC struikelde tegen Velox (te Utrecht), tegen wie 11 gespeeld werd BloemendaalBaarn werd 33. 3e klasse A, Mee een invaller voor Ort Spigt viel in is Helder er in geslaagd APG.S met 21 te slaan. Volewijckers won te Krommenie op het kantje af van KW (met 10)overtui gender was de zege van Kennemers, welke Poland's club te Purmerend een 62 neder laag toebracht. QSC kwam kranig voor den dag, want om 22 te spelen tegen het huidige OSV is zeer zeker een. compliment waard. Assendelft ging op het goede pad voort, sloeg thans op eigen grond het „lijdende" Meer- vogels met 7(2. Dat is 12 goals in 2 wed strijden! 3e klasse B. OVV O—jAmstel 4o, KinheimODE I2, THBHortus 22, ZeemeeuwenSchoten Reserve ae klasse A WFCSpartaan 2 o— 1, Ajax 3Blauw Wit 3 22, WA 2Alcmaria Victrix 2 04. Reserve 3e klasse A. Alcmaria Victrix 3—HRC 2 1—3, VSV 2— West-Frisia 2 3o, ZW 2—Hollandia 2 x—q. AFDEELING II. ie klasse. FeijenoordVUC 43, Stormvogel»EDO 3—0, ZFC—Blauw Wit 7—1, 't Gooi—HW o—HFCHermet-DVS 11. Terecht schrijft de „Tel." dat Feijenoord een senisationeele zege behaald heeft, want deze kwam tot stand in de laatate twee minuten- VUC toch »tond met 32 voor.... toen van Dijke uit een penalty gelijk maakte en daarna Pijl, na schitterend individueel «pel, het win nende punt scoorde. Rust trad in met II. Stormvogels bande het verzwakte EDO naar de voorlaatste plaats; de match was wel eens te forsch, vooral van den kant der Haarlem mers, die voor rust meestal het beste van het spel hadden, maar te weinig doortastend wa ren. Miet dat al blijft Stormv. in de running, welke evenveel verliespunten (6) heeft als Feijenoord ZFC won gedecideerd van de Stadionclub; wel een bittere pil voor de ver liezers, die nu wel hun kampioens-verwach- tingen op zij kunnen zetten. De thuisclub speelde best en had een schotvaardige bui. HW had het te Hilversum zwaar te verant woorden, maar tenslotte zegevierde toch haar betere techniek. Een kwartier voor het einde ontstonden de doelpunten, waardoor de „Leeuw van Wassenaar" aan den kop blijft gaan. HFC versus Hermes speelden 11, wat een zeer juist resultaat is. Voor rust waren de Schiedammers sterker en daarna HFC. De laatste 20 min., toen het I1 werd, waren bij zonder spannend. N.-H. V. B. ie klasse C. Helder 2Succes 3—0, HRC >--N. Niedorp 1 1Texel 1Schagen 1 6—1. ae klasse D. Helder 4JVC 1 50, Schagen 2HRC 4 41, Succes 2Anna Paulowna 1 51, Oude- sluis 1Breezand 1 02. 3e klasse D. Anna Paulowna 2Helder 5 O9. Adspiranten G. Helder AHelder D 14o, Succes A> HRC A afgelast, Helder CJVC A 3.HRC BHelder B I2. H.R.C.—V.V.A. 5—». We zouden deze match kunnen noemen die van de gemiste kansen, want hoewel er 7 doel punten zijn gescoord, hadden met een beter benutten der kansen dubbele cijfers geboekt kunnen worden. Doch legio zijn er door on oordeelkundig, slordig en onbesuisd spel ver prutst, inzonderheid door het HRC-binnentrio, dat naast eenige momenten van aardige com binatie en zuiver schot, een vrij teleurstellend spel heeft gedemonstreerd. Door het goede werk van den spil, die vooral tactisch uitne mend heeft gespeeld, kregen, via de vleugels, Beneker c.s. kans op kans, maar het was wel de middenvoor, die hier veel bedierf, niet alleen door slecht schieten (zonder eenige bereke ning), maar ook zijn hinderlijk in den weg staan, waardoor hij (voor rust) eerst Prins en daarna Kuiper een kans ontnam. Zoo was het niet steeds, maar over het algemeen viel de Racing-crack tegen. WA had een vrij goede voorhoede, met den linksbuiten en den rechtsbinnen als uitblinkers. Ze was echter grootendeels op zichzelf aan gewezen, daar van de middenlinie weinig steun uitging; de spil kon het wel, maar hij kon slecht meekomen en wist zich, na gepasseerd te zijn, niet te herstellen. De linkshalf was nog de beste van de drie, die van geen op geven wist, maar Kaptein'9 spel was hem toch te sterk. De achterhoede was bepaald zwak; wel werkte ze fanatiek en zonder ver flauwing, maar ze speelde in het wilde weg en nam van plaatsing geen notitie. Het elf tal is ons niet meegevallen. Uit het bovenomschrevene 'blijkt wel, dat deze wedstrijd odp geen hoog peil stond, be houdens dan af en toe korte periodes van beter spel (waarin ook de doelpunten ont stonden). Er ging voor den toeschouwer wei nig van uit; de bekoring, de spanning, het verrassend element, ze waren met aanwezig. Tenminste zoo goed als niet. De uitslag is een weinig te mooi voor de thuisclub, hoewel de overwinning verdiend is. WA was wel het meest op verdediging aan gewezen, maar heeft toch ook na rust vooral het initiatief gehad. De leiding van den heer Luijken, die hier langen tijd niet geweest is, stond nog bene den het peil waarop de wedstrijd stond! Waar uit volgt, dat verder commentaar, betreffende zijn leiding, overbodig is. Het 2e doelpunt van WA en het laatste van HRC had nooit toe gekend mogen worden, daar beiden in besliste off-side-positie gemaakt zijn. Het veld zag er best uit na de eweldige hoeveelheid regen, die er op neergedaald is; de gladheid viel nog hard mee. De wedstrijd begon met eenige aanvallen van VVA, waarin het handige doorbreken van den middenvoor opviel, die helaas geen schut- terscapaciteiten bezat. Toch moest keeper Prins oppassen, want eenmaal kwam na een acuraten voorzet van links de bal gevaarlijk dichtin zijn nabijheid, maar verdween juiat naast den buitenkant der paal en direct daarop I wiat hij vallende den bal nog juiat voor de Hn'elliin te «toppen. Niet lang daarna kwam HRC in het offensief en beheerschte bijna tot de rust het ipel. Herhaaldelijk stond de roode voorhoede in het WA-doelgebied, waar de verdediging met kunst- en vliegwerk haar terrein trachtte te zuiveren, maar steeds kwam de bal terug; doelpunten kwamen er echter niet van. Niet door de schuld van H. s vleu gelspelers, die in deze penode vaak uitmun tend werk deden, maar „binnen werd te on doordacht, te lomp gespee d, waardoor de mooiste kansen onbenut bleven. Weliswaar sprak het oog van een naald ook een woordje mee, maar dat was toch met de hoofdzaak, waarom goals zoo lang uitbleven. Eindelijk, toen Prins een hoekschop op keurige manier nam, kopte Beneker den bal hoog in en on middellijk hierop zag dezelfde speler kans, na twee vergeefsche pogingen, den keeper nog eens te passeeren. Hierbij bleef het na sterk overwicht. In de laat9te paar minuten voor den interval kwam VVA in ac|le ^et ver rassende resultaat dat na goed werk van den linksbuiten, eerst de linksbinnen en daarna de middenvoor doelman Prins op onhoudbare wijze wisten te passeeren. Het laatste punt evenwel kwam in opvallende buitenspelpositie Zoo trad nog onverwachts met gelijken stand de rtist in. Na rust kreeg HRC binnen 10 minuten drie prachtkansen om de leiding te heroveren, die alle drie echter door te weinig „hersenwerk verloren gingen. (Eén meter voor doel werd nog tegen den keeper aangeschotenHet spel ging daarna een poos gelijk op en ein digde tenslotte in een VVA-overwicht, maar de kanthalfs van H. waren thans heter op dreef en hinderden de vleugels geducht, die nu lang niet zoo gevaarlijk meer waren. Er achter stond Heeris een magnifieke partij te „backen", die zelden miste. Door een en ander kreeg Prins het niet al te druk. Interessant was het spel niet, men leefde niet mee. Toen echter Beneker na >een doorbraak met een prachtschot heel goed! zijn club weer aan de leiding hielp, werd de vertooning iets levendiger. Goudswaard drong zijn voorhoede op en Prins kreeg weer werk, zelf heeft hij geen succes, doch toen uit een zijner voorzet ten Roobol keihard inschoot, waardoor H. een 42 voorsprong had, verviel het apel weer in matheid. De gasten trachtten toen het «pel te forceeren en bezondigden rich nogal een» aan overtredingen, waarvan de referee te weinig notitie nam, maar wat hen geen baat gaf. De laatste minuten werd het ingooien zonder einde op de H.-helft, waaruit blijkt, dat men haakt naar het einde, maar wat voor ons, toe schouwers, nu niet bepaald veel bekorende had. Toen Kaptein in buitenspelpositie den bal opbracht, scoorde Beneker ongehinderd, daar niemand hem aanviel. Zoo kwam het einde van deze op laag peil 9taande match, maar die de thuisclub twee kostbare punten gebracht heeft. Punten, die zeer welkom zijn. De elftallen waren: H.R.C.: Prins; Siersma, Heeris; Stolk, Goudswaard, Boot; Kaptein, Kuiper, Beneker, Roobol, Prins. V.VA: v. Duivenboden; Henke, Dassen; Hosselef, v. Dijk, Dulfer; Fredler, v. Ouden aarde, G. A. Peters, Groen, J. C. Peters. Ter gelegenheid van deze uitvoeringen werd door de adspirantenklassen aan den heer van I.00 een aardig cadeau aangeboden. Tenslotte vermelden wij nog dat beide avon den „Casino" geheel gevuld was, terwijl zij besloten werden met een gezellig bal. Succes-nieuw». Wleringen. Zondag j.1. speelde Succes 2 thui9 en ont ving Anna Paulowna I. Om 2 uur 'blaast scheidsrechter Kelder de elftallen in het veld. S. heeft eerst het windvoordeel, en is dan ook het meest in dert aanval. Punten blijven echter voorloopig uit. Het veld is een beetje glad. Na ongeveer 20 min. spelen is het Kroon, die met een goed schot zijn club de leiding geeft (1o). Nu het doel eenmaal gevonden is wordt het A.-doel als het ware belegerd en dn minder dan geen tijd heeft de A.-keeper zich vijfmaal te zien paseeren en is de stand 5—0 voor Succes. S. 9Chijnt het schijnbaar welletjes te vinden, doch ook de A.-verdedi- ging heeft zich hersteld. Rust gaat in met 5o voor S. Na de thee heeft A. het windvoordeel. S. heeft toch dikwijls het beste van het spel. A. weet de eer nog te redden. Geen van beiden weet het doel meer te vinden, zoodat het einde komt met een 51 overwinning voor S. De wedstrijd Succes-adsp.HRC-adsp. ging niet door, daar het terrein niet geschikt was om 2 wedstrijden te spelen. Succes 1 ging op bezoek naar Helder 2. Scheidsrechter Vlam had te kennen gegeven Suces niet te willen leiden en wa9 C. D. Swart hiervoor aangewezen, doch deze kwam om 2 uur te zeggen, dat hij den wedstrijd niet wilde leiden. Dat zijn de ware sportbroeders, die wat over hebben voor de goede zaak. Wilde Succes dus geen vergeefsche reis ma ken, werd er goed gevonden te spelen onder leiding van denheer Lammers, die den wed strijd geleid heeft naar zijn beste kunnen. De uitslag was 3—0 in het voordeel van H. De uitslag was wel wat geflatteerd, een 3—2 uit slag had beter de verhouding weergegeven. Sparta-nieuw». Schagen. Sparta 1 van Schagen speelde tegen Texel I. Deze tegenparij bleek Sparta verre de baas te zijn. De uitslag was 61. Sparta 2 bracht het er beter af. Zij won van HRC 4 van Den Hel der met 41. GYMNASTIEK UITVOERINGEN O.K.K. Zaterdag 7 en Donderdag 12 December j.1. heeft de scherm- en gymnasti'ekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" met dames-afdee- ling „Hygiëa", onder leiding van den! heer J. F. van Loo, weder met groot succes haar jaarlijksche uitvoeringen gegeven. Door de dames- en heerenafdeelingen wer den o.m. de oefeningen uitgevoerd, waarmede 24 November j.1. te Heer-Hugowaard resp. de 3e en 2e prijs werd behaald. Ofschoon de samenstelling van deze verplichte oefeningen niet zoo bijzonder mooi was, werden zij toch zeer goed uitgevoerd. Veel beter waren de door den heer van Loo samengestelde vrije oefeningen (nieuwe rich ting dames en staafoefeningen heeren, terwijl ook de knotsoefeningen van de meisjesklasse D en de vrije oefeningen jongensklasse C op een, voor adspirantenklassen, zeer hoog peil stonden en goed werden uitgevoerd. De Donderdagavond door de jongste adspi rantenklassen uitgevoerde oefeningen waren zeer aardig en werden zelfs door de allerklein sten correct uitgevoerd. Wat het toestelturnen betreft, viel zoowel bij de dames als bij de heeren een groote voor uitgang te bespeuren en mag hier wel speciaal vermeld worden het nummer paardturnen door >de heeren. Behalve paard werd door de hee ren ook nog aan hoogrek en brug gewerkt. Ook het tremplin-paardspringen door de jongensklasse C was zeer goed. Zoolang O.K.K. nog over zulke adspiranten als wij hier aan het werk zagen, beschikt, behoeven wij voor haar toekomst niet bevreesd te zijn. De heerenafdeeling trad bij deze uitvoeringen voor het eerst op in een nieuwe uniform, n.1. wit tricot met korte mouwen, witte flanellen broek, beige riem en witte schoenen, en maakte in deze kleeding een keurigen indruk. Den Helder, 16 Dec. 1929. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U opname van het volgende. Bij voorbaat dank. Naar aanleiding van het raadsoverzicht in de H.C. van 14 Dec. j.1. waar Uw ver slaggever schrüf t, dat hij niet erg tevreden was over de leiding van de j.1. gehouden raadsvergadering. Dat is natuurlijk de meening van Uw verslaggever en de belanghebbenden. Maar ik en velen met mij denken er heel ïfcders over en brengen hulde aan den voorzitter (in deze den Burgemeester) voor zijn goede en krach tige leiding om een einde te maken aan al dat over en weer gepraat, wat ten slotte op niets uitloopt dan dat het de gemeente een hoop geld kost. Is men het nu al vergeten van twee jaar geleden dat de heeren raadsleden avond aan avond zaten te praten wat de gemeente f 5.000 kostte en waar ten slotte niets werd be sloten De heeren zitten daar nu eenmaal niet voor hun eigen belang, maar voor het algemeen belang. Niet aldoor maar op hetzelfde terugkomen, maar flink zijn standpunt uiteenzetten, dat is in aller belang. Maar zoo als het nu gaat, moet de voorzitter maatregelen nemen om dat tegen te gaan en daarom hulde aan den voorzitter voor zijn krachtige leiding. Hoogachtend, uw abonné H. Wij zullen op deze ontboezeming van H., die blijkbaar schroomt zijn naam te noemen, vooralsnog niet te diep ingaan. Waar het het gebruik van woorden be treft, heeft de inzender zeer zeker gelijk, maar in de beide afgeloopen raadsverga deringen betrof het meer de zeer belang rijke k westies, die daar aan de orde waren, waarvoor den Raad, blijkens den opzet om dit alles op één avond af te werken, onvoldoende gelegenheid gegeven werd zijn meening uiteen te zetten. En wij zouden H. dan .ook willen toeroepen: Hoed u voor den schijn, oordeel niet te veel naar het uiterlijk 1 Redaotie. van Zaterdag 14 tot en met Maandag 16 December. ONDERTROUWD: J. Hoes en H. J. Brouwer. OVERLEDEN: A. Franke, 48 J. 14 Dec. 1929. Alhier aangekomen om te bunkeren het Noorsche stoomschip ,.Dora Vore", 'geladen met hout van Tianson naar Antwerpen. Het schip heeft stormschade en maakt slagzij. 15 Dec. 1929. Het Noorsche s.s. „Dora Vore" vertrokken naar Antwerpen na hier kolen geladen te hebben. 16 Dec. 1929. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Groningen". Visscherijberichten. 14 Dec. Aangebracht door sardijnvitscher»: 2215 manden sardijn p. m. 22.00—113.00 16 Dec. Aangebracht door »ardijnvi»»cher»: 67 manden sardijn p. m. 14.0010.50 Door haringvissc.hers: 4 tal haring p. tal „12.50—".SO Door garnalenvitscher»: 345 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.240.23 ALKMAAR, 16 Dec. Veemarkt: Aangevoerd: 85 vette koeien 220470, handel matig; 3 vette kalveren; 27 nuchtere kalveren (slacht) 832; 837 vette varkens (zware) per ned. pond 76—82 cent; zouters per ned. uond 78 cent. AMSTERDAM, 16 Dec. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1100 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Dec. Bloemkool ie s. 9.1014.10; bloemkool 2e s. 2.60—3.20 per 100 stuks; peen 22.60; roode kool 3—5.70; gele kool 2.30—5-7°; Deensche witte kool 1.40—2.30; uien 1.90— 2.50; bieten 2.50, alle» per 100 kg. Aanvoer: 3400 stuk» bloemkool, 2200 kg. peen, 33,000 kg. roode kool, 19,000 kg. gele kool, 7000 kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 16 Dec. Aangevoerd: 1700 kg. uien: uien 2.10 2.40. drielingen 1.301.90, grove 2.90; 14QO kg. peen 2.502.60; 37,000 kg. roode kool 3-105.90; 2300 kg. gele kool 4.80—5.10; 7800 kg. Deensche witte kool 1.502.20, alle» per 100 kg.; 300 stuk» bloemkool 10.70 per 100 stuks. 1

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8