f Italiano Gemeenteraad van Wieringen Bijzondere regelingen voor be paalden arbeid of arbeid onder bepaalde omstandigheden. Julianadorp. 't Zand. Callantsoog. Sreezand. 1.8» Wieringen. ZUIDERZEEWERKEN. Politie Wieringen. Vergadering van Dinsdagmiddag 3 uur. Mededeel Ingen an Ingekomen 1 Hoewel een verrei* va* dese opper- doch in geen geval later dan 11 uur n.m. Art. 4 W.W.B. De wekeljjksche rustdag is onafgebro ken ten minste 82 uur, doch voor personen behoorend tot den Israëlitischen Gods dienst, kan met ten minste 26 uur wor den volstaan. Art. 1 W.W.B. Indien de rustdag begint op den dag, dat de arbeider na l uur des namiddags geen arbeid mag verrichten, moet de rust dag ten minste 41 uur bedragen. Art. 2 W.W.B. Een man of vrouw, die in een pinkel arbeid verricht, moet tus§chen het einde van den arbeid op een dag en den aan vang van den arbeid op- den volgenden dag een onafgebroken rusttijd hebben van ten minste 11 uur. Art. 6 W.W.B. De arbeidstijd van een arbeider moet op eiken dag, waarop hij meer dan 6 uur in den winkel arbeid verricht, telkens na ten hoogste 5'/» uur arbeid worden afge wisseld door een onafgebroken rust van uur. Eindigt deze werktijd na 6 uur des namiddags, dan moet de rusttijd ll/a uur bedragen en gelegen zijn tusschen ll1/» uur v.m. en 8'/» uur mm. De l1/» uur rust geldt op jaarmarktdagen en wanneer de arbeider niet voor 12 uur des middags zijn arbeid aanvangt, niet. De maximum rust is -per normale dagtaak niet meer dan 2 uren. Rusttijden, min der dan een kwartier, worden geacht, tijden te zijri, gedurende welke arbeid wordt verricht. Art. 7 W.W.B, Een arbeider mag gedurende zijn rust tijden niet verblijven op een besloten plaats, waar alsdan de bedrijfsarbeid wordt verricht. Art. 7' 7e lid W.W.B. Arbeidswet. Winkel-werktijdenbesluit. Een arbeider mag in een barbiers- of kappersondei neniing op Zaterdag 12 uur arbeid verrichten, doch deze moet ge legen zijn tusschen 6 uur v.m. en 11 uur n.m. Onder voorwaarden, dat: a. Hij niet langer arbeid verricht dan 53 uur per week. b. Zijn arbeid op die dagen telkens na ten hoogste 5 uren arbeid wordt afge wisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. Wanneer de rusttijden zijn aangegeven op de Arbeidslijst, mogen die in een totaal niet meer bedragen, dan 2 uren. Wanneer de rusttijden niet vermeld worden op de arbeidslijst, moeten op de Arbeidslijst het aantal werkuren vermeld worden, doch dan mag het begin en einde van den dagelijkschen arbeid ten hoogste 1 uur meer bedragen, dan het aantal werkuren. Wanneer echter een vastgestelden rust tijd van één uur wordt gegeven, mag het begin en einde van den dagelijkschen ar beid ten hoogste een half uur meer be dragen dan het aantal werkuren, ver meerderd met den onafgebroken rusttijd. Art. 10 W.W.B. In eene barbiers- of kappersonder neming, waar de bestuurder zijn bedrijf uitoefent, zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed- en aanverwan ten, tot den derden graad ingesloten die bij hem inwonen, mag een jeugdig per soon (dus beneden 18 jaar) behoorende tot die bloed- of aanverwanten geen ar beid in een winkel of in de eigen woning van den bestuurder verrichten tusschen 8 uur des middags en 8 uur des voormid dags. Art. 8 W.W.B. Een man of vrouw (dus boven 18. jaar) mogen in een barbiers- en kappersonder neming tot 11 uur des namiddags kap- persarbeid verrichten ten behoeve van tooneelvoorstellingen. Art. 12 W.W.B. Een man of een vrouw mag in een win kel op alle werkdagen tot 11 uur n.m. ar beid verrichten, bestaande in het reinigen van werklokalen en aanhoorigheden, on der voorwaarde, dat hij of zij in de onder neming geen anderen arbeid verricht. Art 13 W.W.B. Een man, die uitsluitend bewakings dienst heeft in een winkel 12 uur per dag en 72 uur per week, onder voorwaarden, dat hij in de achtereenvolgende weken, ten minste op 2 Zondagen geen arbeid verricht en dat tusschen begin en einde van een bewakingsdienst ten hoogste 12 uren zijn gelegen en dat hij voor en na: iederen bewakingsdienst een rusttijd heeft van ten minste 11 uren. Art. 14 W.W.B. De filiaalhouder, zetwinkelier en hoe of ze meer genoemd zouden kunnen wor den, die zijn bedrijf uitoefent zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed- en aanverwanten tot den derden graad Ingesloten, die bij hem inwonen in een winkel, behoorende tot een onder neming, waarvan een ander het hoofd of de bestuurder is, vallen, zoowel filiaal houder, zetVinkelier e.a. alsmede hun in wonende familieleden, onder de bepalin gen der Arbeidswet en het Winkelwerk tijdenbesluit. Art. 15 W.W.B. Het werktijdenbesluit voor winkels, als mede de artikelen 48 en 68 eerste lid on der a. en tweede tot en met het tieiide lid der Arbeidswet 1919 is niet van toepas sing op den arbeid van: a. Personen, die, niet zijnde hoofd en bestuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel of van eene afdeeling daarvan en uitsluitend of in hoofdzaak met de leiding daarvan zijn be last. b. Personen, die, niet zijnde hoofd of bestuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel, waarin, be halve het hoofd van dien winkel, ten minste drie personen arbeid plegen te verrichter het hoestartikel met den heerlijken smaak, behoedt U zelts bij het vochtigste, ongezondste weer voor de nadeelige gevolgen van ge vatte kou. Let er op, dat op de verpakking dui delijk voorkomt het woord Italiano. ONDER MEDISCHE CONTRÖLE. TONNEMA's PEPPERMINT AND CONFECTIONERY WORKS-SNEEK. c. Den Chef de Bureau, het hoofd van de administratie, den boekhouder en den Afdeelinsschef, voor zoover zij aan het hoofd staan en de leiding hebben over ar beiders, werkzaam aan de administratie of de boekhouding der onderneming. d. Den magazijnmeester en den expe ditiechef, indien hun arbeid uitsluitend in hoofdzaak bestaat in het houden van toezicht. Onder voorwaarde, dat in het arbeidsregister bij hun naam vermeld is, welken werkkring als bovengenoemd zij vervullen. Art. 16 W.W.B. Het bepaalde in het vorige artikel is ook van toepassing op den arbeid van den persoon, die bij ziekte van het hoofd en den bestuurder der onderneming, dezen vervangt, gedurende die vervanging, mits van de vervanging onverwijld aan het districtshoofd der Arbeidsinspectie ken nis gegeven is. Art. 17 W.W.B. Het bepaalde van artikel 68 8ste lid der Arbeidswet 1919 (hiermede wordt be doeld het einde van den werktijd, naar op de Arbeidslijst staat vermeld) is niet van toepassing op arbeid, bestaande uit het bedienen van diegenen, die bii het sluiten van den winkel voor het publiek, daarin reeds aanwezig waren, doch niet langer dan een half uur na het als op de arbeids lijst vermelde einde van den werktijd, doch in geen geval mag na 1 uur des namiddags arbeid worden verricht. In art. 5 van het Werktijdenbesluit voor Winkels staat omschreven, dat op verschillende dagen en tijdvakken lange re werktijden zijn geoorloofd, alsmede de afwijkingen, welke toegestaan zijn voor een winkel, waarvan het hoofd of de bestuurder tot een Israëlitisch Kerk genootschap behoort. Het Winkelwerktijdenbesluit is niet van toepassing ten aanzien van Arbeid, verricht in een winkel in de eigen woning van het hoofd of den bestuurder daarvan, die zijn bedrijf uitoefent zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed en aanverwanten, tot den derden graad ingesloten, die bij hem inwonen. Zie art. 44 Arbeidswet 1919. Men bedenke echter, dat in die onder nemingen (winkels) al zijn het familie leden, personen beneden de 14 jaar geeh arbeid mogen verrichten en dat alle ande re jeugdige personen zoowel mannelijke als vrouwelijke beneden 18 jaar, in het bezit moeten zijn van een arbeidskaart, afgegeven door of namens den Burge meester van de woonplaats, waar de jeug dige arbeider woonachtig is. De Controleur van den Arbeid in het 6e District der Arbeidsinspecti e. WATERLEIDING IN KOEGRAS. Wü vestigen de aandacht van onze lezers in den Koegraspolder tusschen Callantsooger- en Doggersvaart, op de Be kendmaking in het nummer van heden, van den Directeur der Water- en Licht- oedrijven alhier, betreffende verminder den watertoevoer op Maandag 23 en Dinsdag 24 dezer. Men zorge dus tijdig voldoende water af te tappen teneinde niet verlegen te zitten. CENTR. GENOOTSCHAP KINDER- HERSTELLINGS EN VACANTIE- KOLONIES. J.1. Maandagavond 16 dezer hield het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies, afdeeling l 't Zand', een propaganda-avond. in de too- neelzaal van den heer Schrieken. Voorzitter der afd. 't Zand, de heer Dr. Otertoom, opent te kwart over acht dezen avond, waarbij hij allen hartelijk welkom heet. Spr. ziet met voldoening, dat men in flink aantal is opgekomen om te hooren1 en te zien wat de heer Bos zoo straks zal geven. Het doet spr. genoegen, dat het Dog. bestuur der Gemeente aan hun uit- noodiging gevolg heeft gegeven. Spreker brengt nog hartelijk dank aan B. en W. voor de verleende subsidie. De besturen der Afd. Callantsoog en Oude- sluis herinnert spr. hierna even aan de aardige avonden aldaar en ook te Groote Keeten gehouden. Na een woord van dank te hebben ge bracht aan den heer Bos voor alles wat hij met zijn Instellingen heeft gedaan in het belang der Nederlandsche jeugd, geeft spr. het woord aan den heer Bos. Deze, aan het woord komend, begint met de eerste regels van de Génestet's: t Haantje van den toren", waarmee hij uit doet komen, dat tijdens het leven van dezen dichter do wetcmöhop nog vrijwel donder middelen ter bestrijding der t.b.c. stond. Thans, zegt spr., is dit gelukkig anders, hetgeen u straks op het doek zal worden vertoond. Hierna begint spr. met de straks op het doek te projecteeren film ,4e Geschiedenis van Jantje" nader toe te lichten. Dit is het verhaal van een slap, bleek jongetje eener weduwe, wier man aan t.b.c. is gestorven. Op advies eener geneesheer wordt dit ventje naar ee nkoloniehuls, waar hij voorlooplg 5 weken zal moeten blijven, gezonden om op te sterken. een kolniehuis, waar hij voorlooplg 6 weekjes bij moet blijven, hetgeen hij ook dolgraag wilde. Als deze dan om zijn, zult u straks zien, aldus spr., dat er van dat witte, slappe kereltje een flinke jongen is geworden. Spr. geeft hierna nog even aan, dat hierbij licht, lucht, rein heid en regelmaat hoofdfactoren zijn ge weest. Aangezien de drie kwartier, welke spr. disponibel heeft voor zijn uitleg, ten einde zijn, zal hij het verdere werk over laten aan zijn trouwe metgezel, het „kof fertje". zooals hij zijn filmapparaat noemt. Hierna volgt een kwartier pauze voor ingebruikstelling daarvan, alsmede voor het publiek om wat te gebruiken. Na de pauze brengt de heer Bos de film welke door de Film-mij. „Polygoon", te Haarlem, is vervaardigd op het doek. Onder algemeene stilte en aandacht wordt deze door de aanwezigen gevolgd. Na afloop hiervan wijdt de heer Bos even uit over de wijze waarop hun in richtingen financieel in stand worden ge houden. Daarna laat spr. nog even een film zien, hoe de zwakke kinderen in den win ter bij sneeuw en ijs in hun koloniehui zen worden verzorgd. De voorzitter, hierna weer het woord voerend, merkt op, dat bij aan een en ander weinig heeft toe te voegen, temeer waar wij hier aan 't Zand en omgeving le 7. geningen van het Genootschap reeds meerdere malen hebben ondervonden. De Voorzitter wekt hiema een leder op het Genootschap te steunen, 't zij met daden dan wel met woorden, wordt lid of donateur of werk op andere wijze mede tot heil van het Genootschap, zegt spr. Hierna brengt Voorzitter dank en hul de aan den heer Bos voor diens uitne mende diensten en stelt voor een drie werf hoera uit te roepen op den bloei van het Genootschap, en dat dit nog lang onder leiding van den heer Bos moge staan. Hierna wordt, eerst beschroomd, daarna beter, gevolg gegeven. Voorzitter brengt hierna dank aan dé aanwezigen voor hun welwillende aan dacht en sluit hierna den avond. MET PAARD EN WAGEN VAN DEN DIJK. Goed afgeloopen. Dinsdagmorgen, 17 dezer, geraakte P. C. N. met paar$ en wagen waarop kisten met bloembollen, van den Sohinkeldijk en tuimelde met een en ander over den kop naar beneden. De heer N. heeft zich waarschijnlijk nogal bezeerd, hij klaagde tenminste over inwendige pijn. De 4 kinderen van hem, welke ook op den wagen zaten, kwamen gelukkig vrij wel met den schrik vrij. OPRICHTING EVANGELISATIE- GEBOUWTJE. Door een oud-ingezetene dezer 'ge meente, den heer Stam, die thans in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika woont en aldaar het beroep van evange list uitoefent, is in deze gemeente een evangelisatiegebouwtje gesticht. Het is de bedoeling van den stichter door het houden van godsdienstoefenin gen het godsdienstige leven in deze ge meente nieuw leven in te blazen. Woensdagavond werd dit gebouwtje, dat plaats biedt voor ongeveer 40 perso nen, door den heer J. Sevensma, evange list te Amsterdam, met een toespraak ge opend. Velen gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. Door het zangkoor van „The Star of Hope Mission" te Julianadorp werden eenige geestelijke liederen ten gehoore gebracht. Naar wjj vernemen is de dameszang- vereeniging „Zanglust" alhier voorne mens op Zondag 12 Januari a.s. in hotel „Duinzicht" een uitvoering te geven. BLOEMBOLLENVEILING TE BREEZAND. Dinsdag 17 Dec. 1929 hield de Coöpera tieve Bloembollenveilingvereen. „Bree- zand" (G.A.) een gladiolenveiling, en plantgoed van tulpen enz. Leverbaar: 'Golden Weet i Oatharina 1 Blériot War Salmonea Prinoe of Wales Finesse Rublnl Flaming Sword Corry Plantgoed: Lelium Umbelatum f 71/»16 Voor nieuwjaar geen veiling 0.22 0.22 0.800.50 0.18 0.22 0.35—0.85 0.22 0.90 0.10—0.20 0.1O—0.18 per kist. meer. Venus Sphinx Hermione Scarletta Maréchal Fooh Empress of India Princepine Sohwaben Prince of Wales Rose Précose Gèn. Petain Jaooba v. Beijeren Pink Perfeotion Brenchlynsis Virginia America Orange Queen. Hilda Franois King Alie Mr. O. P. Alkemade L'Immaculee 0.22 0.28—0.40 0.22—0.45 0.300.65 0.22—0.40 0.22—1.05 0.22—0.45 0.18—0.22 0.85—0.75 0.45-0.75 0.28—0.45 0.40—0.45 1.85 0.22 0.55 0.45 0.26-0.80 0.22 0.22 0.26 0.75 Naar wij vernemen zullen de werk zaamheden van de M.U.Z. in 1930, behou dens ingeval van vorst of ijsgang, op lo Februari weder aanvangen. ONGEVAL. Dinsdagmiddag kreeg een werkman nabij het werk van de firme Van der Valk, een staaldraadkabel tegen het been, waardoor dit lichaamsdeel werd gebroken en de getroffene eenige scheurwonden aan dat been opliep. De staaldraadkabel, aan het einde waar van zich een in den grond geslagen an ker bev,ond, lag slap over den omringd;] k van den gemaalput en werd plotseling strak getrokken, doordat de baggermolen, welke den dijk ter plaatse doorbaggert, begon te werken. De getroffen arbeider is, na voorloopig behandeld te zijn, naar Den Helder ge- transporteert, ter verdere behandèling. ONGEVAL IN DE HAVEN VAN DEN OEVER. Woensdagochtend is bij het demontee- ren van den arm van den kelleemtrans- porteur „MUZ-T 8" in de haven van Den Oever, deze arm, toen hij ln de strop hing aan één zijde naar beneden gesla gen. Eenige werklieden geraakten hier door bekneld tusschen het naar omlaag gevallen gedeelte en bekwamen min of meer ernstige kwetsuren aan het hoofd. Het mag een wonder worden genoemd, dat niet meer en ernstiger ongelukken plaats hadden. De verwonde arbeiders werden door den ziekenverpleger verbonden. KERSTFEESTVIERING „LAND IN ZICHT". Met het oog op het aanstaand vertrek van de Zuiderzeewerkers hield „Land in Zicht", gemeente Den Oever, haar Kerst feest reeds op Zondag 15 December, in de kapel. Er was enorme belangstelling. Of schoon nog vele stoelen extra waren bij gezet, moesten toch verscheidene bezoe kers zich met een staanplaats tevreden stellen. Jammer genoeg moesten ver schillende, belangstellenden nog worden teleurgesteld. Na een orgel-preludium van den heer Schouwstra werd de avond begonnen met het zingen van het gezang: ,,Daar is uit 's werelds duistre wolken, een licht der lichten opgegaan". Daarna werden door enkele kinderen gedichten voorgedragen, afgewisseld door gemeenschappelijken zang en muziek. Het nog jonge mannen koor van „Land in Zicht" droeg eenige liederen voor,- namelijk het „Kerstliedje" van B. Diamant en „Des Hirten Sonntags- lied" van Kreutzer. Beide liederen wer den goed vertolkt. Wij durven gerust zangliefhebbers aan te bevelen zich bij dit mannenkoor aan te sluiten. Wij hoorden nog mevrouw Schouwstra zingen het „Vater Unser", hetwelk zij met een klankvolle stem voordroeg, bege leid door viool en piano. Een 30-tal kinderen van 4 tot 14 jaar zong tweestemmig het bekende „Eere zij God". Wat hebben die kleinen zich dap per geweerd. Het was een lust dat te zien en te hooren. De heer Franck hield' nog een Kerst vertelling, terwijl aan het eind de heer Lofvers sloot met een korte „Andacht". De kinderen hebben de aanwezigen door het voordragen van de vele gedich ten ongetwijfeld een prettigen avond be zorgd. In de consistoriekamer was tevens door „Land in Zicht" een tentoonstelling geor ganiseerd van het brei- en naaiwerk der dames van de Martha-Vereeniging. Wij zagen er mooie dingen en wij hebben ons verwonderd, dat deze dames ln zulk een korten tijd nog zooveel hebben kunnen maken. Ook de jongens hadden daar figuur- zaagwerk opgesteld, wat zij onder leiding Van den heer Van Nol gemaakt hadden. Deze avond zal zeer zeker nog lang in de herinnering van de aanwezigen blijven voortleven. VERPACHTING TE WIERINGEN. Namens het Departement van Finan ciën is door den Ontvanger van Regis tratie en Domeinen alhier te Wieringen en Anna Paulowna verpacht dijken, zee weringen, enz. Voor wat de te Wierin gen gehouden betreft, volgt de uitslag hieronder. Perceel 22 t.m. 36: de Zeewering langs het Westerlariderklief werd ln totaal ver pacht voor 2910.70 aan 13 pachters. Perceel 87 t.m. 42: de Zeewering tus schen Rinkewielsdijk en Bierdijk, met in begrip van de achterliggende kade voor 1265.aan 5 pachters. Perceel 48 t.m. 69: De Zeewering tus schen Bierdijk en Molgerdjjk voor 1904.75 aan 19 pachters. Perceel 70 t.m. 74: De Vogelarlj op het strand van en rondom Wieringen 7.85. Totaal 6087.80 tegen 4422.62 in 1928. TRANSPORTRIJWIEL GESTOLEN. Van bakker S. Koorn werd reeds eenige dagen «en transportrüwisl ver mist, dat, hoewel alles in 't werk gesteld werd het op te sporen, onvindbaar was. Thans heeft men 't vehikel ln de sluis- put te Derf Oever gevonden, doch de eleo- trisohe lantaarn met toebebooren was er afgenomen. Gevonden: een hondenbelasting-pen ning; een heeren portemonnaie met in houd; een kinderpet en een rijwlelbelas- tingplaatje. Verloren: een zakje met waschgoed en een dames portemonnaie. Inlichtingen te bekomen en verzocht op het bureau van den gemeente-veldw. te Hippolytushoef. Tot ouderling en diaken bif de NedL Herv. Kerk van Hippolytushoef en Wes- terland zijn de aftredende heex-en J. Boe ker en D. Blaauboer herkozen. Belden namen hunne herbenoeming aan. Aanwezig 10 leden; afwezig de heer S. P. de Vries. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de heer C. F. van Duin. Na opening door den Voorzitter leest de Secretaris de notulen der vorige vergade- ring, welke onveranderd worden goedge keurd. stukken. Ingekomen zijn: Het proces-verhaal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger. In kas was 8891.97. Idem van de zeegras-exploitatie. Hier was in kas 10531.27; de maandstaat der zeegras exploitatie over November. Verkocht zijn 787 pakken. Van Ged. Staten bericht van goedkeuring der geldleening van 27.000, aan te gaan bij de Boerenleenbank en van het besluit tot uitkeering der winst van de zeegras-exploitatie, oogst 1929, aan de maaiers. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder vafi Ged. Staten uitspraak op het bdroep, door het Bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal.Schoolonderwijs te Wieringen, ingesteld tegen het besluit van den Raad, waarbij afwijzend is be schikt op een door dat bestuur krachtens artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 ingediende aanvrage om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te ontvangen voor de stichting van eene bijzondere la gere school te Den Oever. Gedeputeerde Staten overwegen in dit besluit, „dat volgens het stelsel der Lager-Onderwiji- wet de medewerking tot stichting van eene bijzondere lagere school slechts mag worden geweigeixl, wanneer niet aan de in artikel 73 dier wet omschreven ver- eischten is voldaan; dat de door appellant tot den Raad der gemeente Wieringen gerichte aanvrage aan die vereischten voldoet; dat mitsdien, ingevolge artikel 75, 2e lid, der bovengenoemde wet, de Raad ten onrechte de gevraagde mede werking heeft geweigerd". Ged. Staten beslissen in verband hiermede, dat de medewerking tot de stichting van de bij zondere lagere school te Den Oever be hoort te worden verleend. De kennisneming dezer beschikking heeft geen wijziging vermogen te bren gen in het standpunt van B. en W., dat zoodanige schoolbouw in strijd is met hét algemeen belang. Gedeputeerde Stalen gronden hun uit spraak op de letter der wet, zonder de quaestie te bezien uit een oogpunt van publiek belang. B. en W. meenen te moeten voorstellen van deze beslissing in beroep te gaan bij de Kroon. Wordt algemeen goedgekeurd. Verder is nog ingekomen een verzoek van het Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Schagen om adhaesie te betuigen aan een tot den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en tot de Tweede Ka mer gericht adres om de classificatie voor de gemeenten in het Bezoldigingsbesluit te doen vervallen. Met de strekking van dit adres kunnen B. en W. zich geheel vereenigen. De belangen van het onderwijs ten plattenlande worden dóór de gesignaleer de bepaling van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren Inzake den standplaatsaftrek geschaad. Volkomen te recht wordt door het Comité betoogd, dat voor de bewering, dat het leven op het platteland goedkooper zou zijn dan in de steden, niet de minste redenen bestaan. Wel is de standplaatsaftrek voor Wie ringen van iets mindere beteekenis dan voor de meeste plattelandsgemeenten, om dat deze hier 4%, in die andere plaatsen 8% van het salaris bedraagt, doch niette min achten ook B. en W. het zeer wen- schelijk de ingezette actie te steunen. Zij stollen dus voor de gevraagde adhaesie te betuigen. Wordt goedgevonden. Aankoop van grond voor bouw eener O. L. school te Den Oever. Ingevolge de door den Raad genomen beslissing ln de vergadering van 5 Oct. j.1., waarbij ln beginsel werd besloten tot stichting van eene openbare lagere school te Den Oever, hebben B. en W. stappen gedaan tot het verkrijgen van een ter rein voor dezen bouw. Mede na raadple ging van een bij hen berustéhd ontwerp van een uitbreidingsplan voor dit dorp, meenen zij, dat voor vestiging van deze school het meest ln aanmerking komt het aan den heer M. Bakker Sz. toebehoorend perceel grond, kadastraal bekend in Sectie A, No. 192, groot 95 aren en gele gen even bezuiden den hoek, welke ge vormd wordt door Hof- en Zeestraat eener- en de gedempte Gasthuissloot I anderzijds.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10