Eer? ftilds da«s cp das Stecaan, Na een worsteling van een halve maand brengen Ned. sieepbooten een schip ln behouden haven. „De sieepbooten „Roode Zee", „Pool zee en „Ganges" hebben het beschadigde Engelsche stoomschip „Jamaica Settler" Dinsdag de haven van Falmouth binnen gesleept." Het bericht trekt nauwelijks meer aandacht iusschen de vele andere tijdingen van schepen, die gestrand zijn of aan wie hulp verleend wordt Wie echter deze berichten geregeld volgt zal zich herinenren dat hij op 2 December reeds gelezen heeft dat de „Roode Zee" de stuurlooze Jamaica Sett ler" op sleeptouw heeft genomen. Twee weken derhalve zijn schip en sleepboot in eikaars nabijheid geweest. Nauwelijks was de tros vastgemaakt of de orkaan brak los over den Oceaan. Met onverminderde kracht woedde hij da^ aan dag voort. De tros brak. Ais 't even luwde maakte de „Roode Zee" er weer een nieuwe vast. De orkaan stak opnieuw op, weer brak de tros en wind en golven kaatsten het groote zeeschip waarheen zij het beliefden te blazen en te stuwen. De Nederlandsche sleepboot zwalkte mee. Als een volhardend vrijer bleef zij dansen om de uitverkorene, die booze elementen zochten te ontrukken aan hetgeen haar redding en behoud wilde brengen. Onvermoeid wierp de „Roode Zee" haar trossen, maar de dikste manilla was niet bestand tegen het tem peest van wind en golven. Vijf etmalen duurde dat wreede spel voort. Toen kwam: op 7 December de sleepboot „Poolzee" in zicht. Dagenlang was zH van de Engelsche kust onderweg geweest, daar zij vanwege den orkaan bijna geen voortgang kon maken. De „Poolzee" wierp eveneens haar trossen uit, diebraken. No? zes fi zeven da gen lang moesten de twee booten met de stormen vechten om het schip, dat beur telings in 't bezit van deze en gene partij was. Op 't laatst der vorige week behaalden de volhardende zeesleepers de overwin ning. De sieepbooten konden eindelijk haar sleepwerk aanvangen. De trossen hielden en zoo was spoedig de veilige haven bereikt. <HbL) Het gevonden kinderlijkje. Slgtmunda moeder zeer onder den indruk. Dinsdagmiddag is de vrouw van Fer- dinand Mathias per auto gebracht naar het tuindorp Nieuwendam, waar zij: op formeele gronden geconfronteerd werd met de buren in de Zwaagstraat. Deze herkenden haar natuurlijk. Vervolgens werd zij geconfronteerd met de personen, die haar en haar man op hun toch over den Zuiderzeedijk hadden gezien of meenden gezien te hebben. Ook deze per sonen verklaarden, dat zij op de be wuste wandelaarster met den kinderwa gen op 4 November geleek. Ten slotte werd juffrouw Martha Ma thias naar den voet van den dijk tusschen Durgerdam en Uitdam geleid. Op last der justitie was deze plek met een rood kruis, getrokken een eenige basaltblokken, ge merkt. De vrouw, die, zooals men weet, heeft toegegeven dat het lijkje daar te water werd geworpen, was zeer onder den in druk. De politie trachtte op deze plek de vrouw een nadere bekentenis te ontlok ken, doch zij bleef positief bij haar eerste verklaringen, namelijk, dat het kind van de trap was gevallen en dat men den dood niet durfde aangeven uit vrees, dat haar echtgenoot, die uit een Duitsohe ge vangenis gevlucht was, ontdekt zou wor den. Na dezen tocht werd zij weer naar het politiebureau Volewjjkspark gebracht. Van den echtgenoot heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. (De Telegraaf.) Ernstig ongeluk. In een al in beweging zfjnden trein gesprongen. Op het station Gouwsluis van de spoor lijn UithoornAlfen a. d. Rijn is Dins dag nd de 26-jarige onderwijzeres, mej. M. de Moor, woonachtig te Amsterdam, toen zij met haar verloofde op den reeds in beweging zjjnden trein wilde springen, uitgegleden en tusschen de wielen geval len. Beide beenen werden haar afgeré* den. Het slachtoffer is te Alphen verbon den en in zorgwekkenden toestand naar het Academisch ziekenhuis te Leiden ver» voerd. Een tekort van f 150,000 Bif een commlssionnair in ge slepen diamant Naar Het Volk verneemt, is een belang rijk tekort ontdekt bij de firma M. P., Amsterdamsch oommissioimair in gesle pen diamant. Het tekort zou een bedrag beloopen van 150.000, dat ten laste komt van een vier tal Amsterdamshhe firma's. Ook de erfgenamen van P.'s gewezen compagnon, die enkele maanden geleden is overleden, zullen waarschijnlijk de dupe zijn. SCHADEVERGOEDING AAN KLUNDER EN TEUNISSEN De „Iogeer"kosten voor het verblijf ln de gevangenis moeten zij betalen. Naar „Het Volk" verneemt heeft het gerechtshof te Amsterdam in raadkamer zitting van 12 December j.L beslist op de verzoekschriften van de heeren J. Teu- nif en J. O. Klunder, strekkende tot het verkrijgen eentr tegemoetkoming te de schade, welke deze geleden hebben ton gevolge van de door hen ten onrechte ondergane straf (de moord te Gleasen- Nieuw kerk). Het Hof heeft aan de beide onschuldig- veroordeelden toegewezen een bedrag, overeenstemmende met het door hen ge derfde loon gedurende de 41/» jaar, welke zij in de gevangenis hebben doorge- bracht, onder aftrek van de kosten, daar- aan verbonden („logeerkosten' Een schadevergoeding, gevraagd door den heer Klunder voor het slechter wor den van zijn gezichtsvermogen, werd af gewezen, als zijnde niet bewezen. Een soortgelijke vergoeding aan den heer Teunissen voor lichamelijke verzwak king, voornamelijk bij het loopen, werd gedeeltelijk toegewezen. Voorts werd toegewezen een bedrag, overeenstemmende met ongeveer 2/3 der werkelijk gemaakte kosten voor het leve ren van het bewijs hunner onschuld. Een vergoeding voor het leed en de moreele schade werd niet toegekend, daar de wet, volgens het oordeel van het Hof, hierin niet voorziet. Naar mr. Roobol aan het persbureau Vaz Dias mededeelde was het Hof voorts de meening toegedaan, dat de vorderin gen van de advocaten mrs. Van Meerten, de Vries, Roobol en de Hollander niet in overeenstemming waren met den stand en het fortuin van de verdachten. VERDUISTERING. Een nasleep van de zaak be treffende Portugeesche bankbil jetten. Men zal zich de zaak betreffende de Portugeesche bankbiljetten berinneren, welke zich eenige jaren geleden afspeel de en waarbij ook betrokken was de toenmalige Portugeesche gezant te 's-Oravenhage, de heer S. de S. B. Toen deze naar Portugal vertrok, gaf hij zijn kostbaren inboedel in bewaring bij een expediteur in Den Haag. Daarvoor werd gedurende al dien tijd staangeld betaald. Den laatsten tijd echter was er eenige correspondentie tusschen de familie in Portugal en den Haagschen expediteur. De familie B. kreeg toen vermoedens, dat er wel eens iets niet in orde kon zijn ert mevrouw B. maakte een reis naar Den Haag om den inboedel te inspecteeren. Het bleek echter, dat zjj daarvoor niet alleen een bezoek moest brengen aan den expediteur, maar tevens aan de bank van leening, een Haagschen antiquair en eeni ge particulieren. Van den inboedel, ter waarde van ongeveer 30.000 gulden, was hij den expediteur alleen nog esuig lijf goed aanwezig. Geld was er ook niet. De antiquair had ook weer aan zijn klanten verscheidene kostbare meubelstukken, schilderijen, enz. verkocht. Er volgde aangifte bij de politie, die er in slaagde, op het grootste gedeelte van den inboedel beslag te kunnen leggen. De expediteur is dezer dagen gear resteerd en zit thans in het huis van be waring. Hij heeft bekend, zich aan ver duistering te hebben schuldig gemaakt KAÏN EN ABEL. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft zich Dinsdag te verantwoorden gehad de 19-jarige losse werkman H. C. V. te Overschie, gedetineerd, verdacht van po ging tot doodslag op zijn broer J. A. V. Op 4 October zou verdachte opzettelijk gepoogd hebben zijn broer van het leven te berooven, door. dien imei een kris, althans met een scherp mes in de borst te steken, waardoor deze ernstig .gewond werd en een verwonding aan een van de longen bekwam. Zijn bedoeling was, aldus de dagvaarding, niet verwezenlijkt door de van zijn wil onafhankelijke omstandig heid, dat zijn broer niet aan de wonden is overleden. Subsidair was verdachte ten laste ge legd, het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel, meer subs. mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend. Verdachte bekende. Hij had met zijn broer samen bij Stokvis gewerkt en was daar met ruzie ontslagen. Een dag na het ontslag had verdachte met zijn broer twist gekregen. Hij wilde nog eens naar Stok vis gaan om zijn geld en zijn werkkleeren te halen. Zijn broer was daar op tegen en zeide, geld en kleeren wel te zuilen mee brengen. De president: Hij hadl daar eert goede betrekking en was zeker bang, dat je daar in je drift weer ruzie zou maken en dat hem zou kunnen schaden. Verdachte zeide verder na dien twist, die buiten had plaats gehad, naar binnen te zijn geloop-en en uit een woonkamer de kris van de plank te hebben gegrist. Met kracht had hij den stoot toegebracht. Toen zijn broer gevallen was en diens jas was losgemaakt, was verdachte naar den dokter en toen naar de politie geloopen. Hij was heelemaal in de war en had ge roepen: ik heb mijn broer gestoken. Het O.M.: Je riep, ik heb mijn broer gedood. Verdachte zegt, dat dit niet waar is. Verdachtes broer, als getuige gehoord, wilde graag een verklaring afleggen, zoo verklaarde hij, om zijn broer te verlichten. Hij vertelde de feiten ongeveer als ver dachte zelf. De president: Wat was dat toch voor een voorwerp, die kris? Getuige: Die heb ik eens gemaakt uit een lolletje. Het OJVI. wees er op, dat een zeer jonge man hier terecht staat, verdacht van een zeer ernstig misdrijf. Tusschen de broers was om een nietige reden twist ontstaan. Verdachte had zich driftig gemaakt, was naar binnen geloopen, had de kris geno men van een plankje, en heeft daarmee den broer met kracht in de borst gestoken. De poging tot doodslag laat het OJVI. val len; wel acht mr. Hoeffeiman het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel bewezen. Er is een rapport van de R.K. reclas- seering, dat dezen jongen maar niet da delijk voor een voorwaardelijke veroor- OUDS 13 QpWEkKEIID EN VEB5TERKEND deeling aanbeveelt. Ook het O.M. acht een voorwaardelijke straf niet op haar plaats, om het feit niet alleen, maar ook oon ver dachtes karakter. 'Eisch 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. O. T. v. d. Hoeven begreep niet, waarom het O.M. niet mee gaat met het rapport van de R. K. reclas- seering, die toch bij de rechtbank zeer goed staat aangeschreven. Verdachte's vader is ook zeer driftig, doch ook niet slecht. Hij: is bij pleiter geweest met eenige getuigschriften van verdachte. De jongen heeft oprecht berouw, hij was na het feit geheel van streek. In verhand met verdachtes jeugdigen leeftijd dringt mr. van der Hoeven aan op een voorwaarde lijke straf. Zijn heele familie is bereid mee te helpen den jongen te helpen. Buitenland. Aardbevingen. Seattle, 17 Dec. Naar gemeld wordt, heeft een»hevige aardbeving de Aleöeten geteisterd. De vulkanen werken hevig. Fort de France (Martinique), 17 Dec. De Mont Pelée heeft vannacht een -hevi ge uitbarsting gehad. VRAAG tfAAR „MONDAINE DANSERS". In de bladen wordt verteld, dat tal van dames uit de /Engelsche aristocratie, die er niet in geslaagd zijn te Londen be roepsdansers te vinden, welke zij onont beerlijk achten voor het welslagen van de met Kerstmis door -haar te organiseerên leesten, te Parijs verscheidene „profes sionals" hebben geëngageerd, die ze spe ciaal voor de gelegenheid laten over vragen! De Fransche dansers zouden echter, naar het heet, „exorbitante" prijzen komen. 1 DE S.O.S. VAN DE „BARON ELCHO". De marconist vertelt. Men herinnert zich nog wel de sensa- tioneele S.O.S.-seinen, in de Middelland- sche Zee uitgezonden door den marconist van het Britsohe s.s. „Baron Elcho", op grond waarvan destroyers van Malta uit voeren. De marconist is thans in Engeland aan gekomen en heeft verteld hoe hij tot zijn noodseinen gekomen was. In Calcutta had hij in lichten graad malaria gekregen en later kreeg hij dysenterie, zoodat hij tot de slotsom kwam dat er iemand wat in zijn eten had gedaan. Hij had den kapi tein zijn vermoedens meegedeeld, doch deze had er om gelachen. Toen besloot hij een wanhopige poging te doen om de aandacht te trekken ten einde ziekenhuisbehandeling te verkrij gen en hij zond een sensationeel tele gram aan den eerstaanwezenden zee officier te Malta om onmiddellijke hulp. Later zond hij een mededeeling dat hij om een of andere geheimzinnige reden vergiftigd en vermoord werd. Hij hoorde hoe de destroyers naar de positie van het schip informeerden; toen zij verschenen, werd hij door den kapitein er over ondervraagd en deelde hij dezen mee wat hij gedaan had, waarbij hij zei de dat hij den kapitein niet bevoegd acht te zijn geval van medisch standpunt te beoordeelen. Na te Malta onderzocht te zijn, was hij daar in een ziekenhuis opgenomen. Een dag of veertien later was hij op een boot naar Engeland gezet. De doctoren had den hem in ieder opzicht „fit" verklaard. werd, die warm en vochtig was, heeft deze gedurende de laatste dagen plaats gemaakt voor een anderen luchtstroom, die uit het Noorden komt en zeer droog en koel is. Deze verandering in oorsprong van de: aangevoerde lucht is een gevolg van dei wijziging in de algemeene luchtdrukver- deeling over Europa en -het Westen. De laatste depressie, welke hier de vorige week nog krachtigen tot stormacthigen1 wind heeft gegeven, trok naar het Noord- Oosten af en heeft plaats gemaakt voor een belangrijk gebied van hoogen druk, waarvan de kern gistermorgen -boven de Britsche eilanden lag met barometerstan den iboven 775 m.M. In verband hiermede is de barometer bij ons gedurende de laatste dagen sterk gestegen en door de droogte van de aangevoerde lucht werd de bewolking zeer gering. Dit zal natuur lijk tengevolge hebben, dat de nachten koeler zijn dan tot nu toe, terwijl men bij zwakken wind nog op een vrij zachte temperatuur overdag kan Tekenen. Hoe het weer nu verder de eerstvol gende dagen zal zijn, hangt hoofdzake lijk af van de plaats waar het centrum van het gebied van hoogen druk komt te liggen. Blijft de kern ten Zuiden van ons, hetgeen zeer waarschijnlijk is, dan be houden wij voorloopig zacht weer. Vol gens de laatste weerberichten strekt het gebied van hoogen druk zich ver naar het Westen over den Atlantisch en Oceaan uit. Ook deze omstandigheid ia voor de vooruitzichten van ,het weer gunstig. Met deze algemeene verandering in de luchtdrukverdeeling is de stormdepres- sie afgelsoten en wel op een voor ons zeer gunstige wijze. Het einde der stormperiede. De weerkundige medewerker van het Vad. schrijft d.d. Dinsdag: Na de stormachtige weken ia er nu een groote verandering in den algemeen weertoestand gekomen, die zich gaande weg ontwikkeld heeft. Tot Vrijdag van verleden week is het weer buitengewoon zacht voor den tijd van het jaar geweest en die dag is zelfs een bijzondere uit een meteorologisch oogpunt geweest door de hooge temperatuur. De gemiddelde tem peratuur van dien dag toch bedroeg 11.3 gr. O. (52 gr. F.), -een temperatuur, die sedert 1910 slechts eenmaal, rf.1. op 10 De cember van het jaar 1915 hier ter stede ia waargenomen. Bovendien was de hoog ste temperatuur van Vrijdag jJL 12.2 gr. C. (54 gr. F.), terwijl de hoogste tempe ratuur sedert 1910 in dezen tijd van het jaar 11.5 gr. (53 gr. F.), eveneens 10 De cember 1915 werd waorgen-omen, bedoreg. Na dezen warmen dag is een geleide lijke afkoeling gekomen, maar niet zoo groot of de temperatuur was toch nog ruim' drie graden hooger dan de normale. Intusschen is het niet onwaarschijnlijk, dat het weer nog iets koeler zal worden. De afkoeling is n.1. het gevolg van een verandering in do richting van de toe- stroomende lucht. Terwijl gedurende den stormtijd een krachtige Zuid-Westelijke luchtstroom over West-Europa gevoerd Gemeentebegrooting 1930. Voorwoord van B. en W. De aanbieding aan den Raad, van het ontwerp begrooting 1980, dat spoedig zal worden behandeld, hebben B. en W. wederom vergezeld doen gaan van een voorwoord, waaraan wij het volgende ontleenen: Bij de aanbieding der begrooting voor 1927 heeft het toenmalige College van Burgemeester en wethouders in zijn „voorwoord" er op gewezen, dat het slui tend maken der begrooting in deze ge meente, zoowel als in de meeste andere meer moeilijkheden opleverde, en heeft het toen tevens de voornaamste oorzaken dier moeilijkheden naar voren gebracht. Rljks-ultkeerlng onvoldoende. Het College stelde daartoe gemotiveerd in het licht hoe de uitkeeringen die vol gens de wet van 24 Mei 97 (StbL no. 166) door het Rijk aan de gemeenten werden gedaan, voor vele gemeenten, en speciaal voor de onze, zeer onvoldoende waren, en spraken daarbij de hoop uit, dat het werk der toentertijd ingestelde Staatscommis sie spoedig een voor deze gemeente gun stige regeling tengevolge mocht hebben. Sedert is er inderdaad een nieuw ont werp „financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten" door de evenbedoel- de Staatcommissie aan de Regeering in gediend, doch dat ontwerp bood én vol gens het oordeel van een groot deel der gemeenten én volgens de meening der Regeering, zoo weinig bevrediging, dat de Ministers De Geer en Kan het niet in behandeling brachten, doch een nieuw ontwerp gereed maakten en dat bij de Staten-Generaal indienden. Ten aanzien van dat nieuwe wets ontwerp mogen wij U in herinnering brengen, dat daartegen van verschillen de kanten zoodanige bezwaren werden gemaakt, dat wij, die er een zeer belang rijke verbetering der financieele positie voor onze gémeente in zagen, ons ver plicht achtten U in Uwe vergadering van 16 April j.1. het voorstel te doen, om in een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal tegen die bezwaren stel ling te nemen en op de aanneming van het wetsontwerp aan te dringen. Nadat er over dat wetsontwerp nog heel wat „vóór" en „tegen" gesproken en gecorrespondeerd was, werd1 het, eenigs- zins gewijzigd, in de Tweede Kamer met algemeene stemmen, in de Eerste Kamer met op 4 na algemeene stemmen, aange nomen, op 15 Juli 1929 door de Koningin bekrachtigd en onder gelijke dagteeke- ning in Stbl. no. 388 als wet opgenomen. Laatste begrooting onder die oude regeling. Deze wet nu zal, volgens het bepaalde in haar art. 39, met ingang van 1 Mei 1931, behoudens een paar uitzonderingen, in werking treden, zoodat de begrooting, die wij U bij dit schrijven aanbieden, de laatste zal zijn, welke is opgemaakt onder de steeds moeilijker geworden omstan digheden, waarvan in het „voorwoord" voor de begrooting 1927 gesproken werd. En, ofschoon nu voor het vervolg er in deze gemeente nog wel geen sprake van zal zijn, dat de belastingen laag worden genoemd trouwen* de tegenwoordige mentaliteit van hel mensohdom is. dat men over de belastingen bijna steeds on- i tevreden is voor ons staat het vast, -dat de wet van 15 Juli 1929 (Stbl. no. 888) voor onze gemeente op financieel gebied een belangrijke verbetering zal geven. BelangrQke verbeteringen. Dat die verbetering bjj aanneming van het toenmalig wetsontwerp belangrijk zou zijn, demonstreerden wij reeds voor 1 Cw College. Wij kunnen daaraan thans' 'toevoegen, dat de vóór en gedurende de behandeling in de Tweede Kamer ln het wetsontwerp aangebrachte wijzigingen tengevolge zullen hebben, dat de toestand voor deze gemeente zoo goed als zeker inog gunstiger zal worden dan toen ver wacht werd. Wij meenen te dier zake 'echter nu geen cijfers te moeten geven. Ditmaal nog zware zorgen. Nadeellg saldo dienst 1928. Zullen dus de zorgen, waarmede de be grooting jaarlijks moet worden samenge steld, in de toekomst lichter zijn dan tot dusver, die zorgen waren bij het opma ken van de nu aangeboden begrooting weder zeer zwaar. In het algemeen zijn als oorzaken daar voor aan te wijzen de moeilijkheden in het begin van dit schrijven bedoeld, doch daarbij kwam nu het feit, dat de dienst 1928 sloot met een nadeelig saldo van 32.216, waarmede dus de begrooting voor 1930 moet openen, terwijl in tegen stelling daarvan de begrooting voor 1929 kon openen met een voordeelig saldo van 1927 ad 16.399. Dat nadeelig verschil van 48.015 ïn totaal kon eensdeels door het aanbrengen van eenige, misschien wel te ver doorge voerde, bezuinigingen enkele daarvan hebben wij alleen durven aanbrengen, omdat de straks genoemde finanoieele verbetering aanstaande is en dus spoedig een inhalen van hetgeen nu moest wor den nagelaten, mogelijk zal zijn an derdeels door enkele meer gunstige per spectieven voornamelijk ten opzichte Ier Rijksvergoeding voor het lager on derwijs worden weggewerkt. Nieuwe hnlsnnmmerlng In 1080. Verlaging van electrlclteita- tarieven. Omtrent verschillende begrootte gspos- ;en geeft het College nadere inlichtin gen. Zoo is er voor jaarwedden van bur gemeester, secretaris en ontvangpr een hooger bedrag uitgetiokken, ook de post 'tröchting en verwarming moest worden 'erhoogd. Voor eersten termijn voor het ianbr>-ngen eener nieuwe huisnumme- -ing, door middel van afzonderlijke plaat jes, van email of andere substantie, op de gebouwen, is 1500.uitgetrokken Vooits zij nog medegedeeld da: B. en W. aanvankelijk meenden te kunnen voorstellen, om den gasprijs met een cent per M3. en den electriciteitsprljs met drie centen per K.W.U. te verlagen. Voor wat den gasprijs betreft, hebben zij ech ter dat plan moeten opgeven, mede om dat zij het noodig oordeelden, dat de kwaliteit van het te leveren gas moet worden verbeterd, doch ook wijl de prijs der steenkolen verhoogd en die van het teer verlaagd is. In verband hiermede zijn zoowel ln de gemeente-begrooting als in de begrootteg der gasfabriek de noodige wijzigingen aangebracht. B. en W. verheugen er zich over, dat zij althans de verlaging van den electri citeitsprljs kunnen handhaven, vooral omdat de nu voorgestelde prijs van 27 cents per K.W.U. meer ln overeenstem ming is met den prijs in andere grootere gemeenten. Inhalen van vooraf gebruikte belastingen. Gedeputeerde Sta ten zitten hier achterheen. Rekening is gehouden met den wensoh van Gedeputeerde Staten, om het x/j ge deelte der opbrengst van de te de mem. v. tod. genoemde belastingen, welke ge deeltelijk de gemeente, te vergelijk met andere gemeenten, steeds vooraf gebruikt heeft, van lieverlede in te halen. Daar voor is een bedrag van 20.000 bestemd. B. en W. hadden liever gezien, dat Ge deputeerde Staten hen te dezen aanzien met rust hadden gelaten totdat de nieu we wet op de fin. verhouding goed en wel in werking zou zijn getreden, temeer omdat het doel dat hier wordt nage streefd eigenlijk in hoofdzaak is het vol doen aan een zuiver administratief voor schrift, n.1. aan dat van art. 9 der Reke ningsvoorschriften. Immers de verant woording der belasting, zooals die in dé laatste jaren plaats vond, geschiedde al sinds 1922, en nimmer heeft zich hierom trent nog eenige moeilijkheid, in welk opzicht dan ook, voorgedaan. Ged. Sta ten verliezen naar de meening van het College, hierbij wel eenigszins uit het oog, dat deze gemeente, ondanks haar moeilijke constellatie, haar financieel be heer zuiver heeft weten te houden en daarnevens, zondér buitengewonen steun van Rijk en Provincie, aan hare finan cieele verplichtingen heeft weten te vol doen. Misschien toch eenlg uitzicht op belastingverlaging. Blijkt uit het vorenstaande en ook uit de begrootteg zelve, dat, zeer tot ons leedwezen, momenteel nog geen verla ging van belastingdruk kan worden voorgesteld, wij meenen toch dat er wel eenige kans bestaat, dat bij de vaststel ling van het heffingspercentage in het aanstaande voorjaar de Rijksbelasting administratie kan daaromtrent thans nog geen gegevens verstrekken zal blij ken, dat dat percentage iets lager kan worden gesteld. Sommige menschen zien nooit, dat een kans een kans is, dan wanneer die voor bij is. ©UB FIJNE OUDE WIJN UITROKKEN OP K,,,A"A*7 Per 3/4 Lflesch ƒ1.76. p#r 1/2 t-fl* f1-20-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2