lEUEBHE COURANT PassagiersdienstJSONA" Dagelijksche Passagiersdienst DERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DONDERDAG 10 DECEMBER 1920 Onze vroegere plaatsgenoot, do heer P. C. Brems, slaagde dezer dagen te Weltevreden voor le stuurman groote vaart. GEMEENTEBEGROOT1NG 1930. Op pag. 2 van het eerste blad is opge nomen het voorwoord van B. en W. voor de Gemeentebegrooting van 1930. PASSAGIERSDIENST „ESONA". Met het oog op de Kerstvacantie varen de passagiersbooten van „Esona" 20 Dec. tot en met 8 Jan. alle werkdagen van beide richtingen, uitgezonderd Dinsdags van Den Helder. Voor tarieven zie men de advertentie. PLUIMVEETENTOONSTELLING. In het verslag van Dinsdag j.1. van de 0e Nat. Pluimveetentoonstelling staat niet vermeld, dat de heer G. Flens, in de afd. Groote Hoenders, voor het hoogst aantal punten, één kleur, één ros, een beker ge wonnen heeft, geschonken door den heer H. Toes, Behalve Z.E.V. en E.V. zijn ook de eereprijzen niet vermeld. WILT U UW FAMILIE IN AMERIKA EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSGROET ZENDEN? De Commercial Caible Company, Zuid- blaak 40, Rotterdam, maakt het U gemak kelijk. Zij «heelt een lijstje van formulie ren samengesteld, in Nederiandseh, En- gelsch en Spaansch, en U kunt daaruit een keus doen. Voor Noord-Ameriko bij voorbeeld 2.50 per telegram, voor Mexi co 4.20. Deze telegrammen zijn natuur lijk ook bestemd voor handelsrelaties. V raagt U het prospectus met de verschil lende teksten aan. WASCHGOEDEREN VOOR DE MARINE De waschgoederen voor de Adelborsten van het Koninklijk Instituut voor de Marine en die der schepen en inrichtin gen der Zeemacht, alhier, zijn voor het jaar 1930 gegund aan den iaagsten in schrijver Joh. Mos, Stoomwasscherij „Insulinde", Rijksweg 11, Den Helder. AFSCHEID VAN DEN HEER W. N. FRANCKEN. Woensdagochtend had in de Rijks Hoogere Burgerschool alhier een onge wone gebeurtenis plaats. Het betrof het afscheid van den heer W. N. Francken, leeraar in de Handelswetenschap en Staatswetenschap, die wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd zich genoodzaakt zag de school te verlaten, waaraan hij sedert d% oprichting in 1898 verbonden is geweest. Om dit afscheid op eenigszins plechtige wijze te doen geschieden, waren direc teur, leeraressen, leeraren en leerlingen in het gymnastieklokaal bijeengekomen. Nadat de heer Francken en zijne echtge- noote waren binnengeleid en aan mevr. Francken namens leeraren en leerlingen bloemen waren aangeboden, werden zij allereerst door den directeur toegespro ken, die gewaagde van het vele en be langrijke werk, door den heer Francken in zijn langdurige ambtelijke loopbaan verricht. Daarna kreeg een der. leerlin gen het woord, die namens de klassen, die van den heer Francken onderwijs hadden gehad, voor dat onderwijs be dankte en een fraaie lamp aanbood. Ver volgens was het woord aan een der leeraren, die, herinnerde aan de aange name verstandhouding, die steeds tus schen den heer Francken en zijne col lega's bestaan had, als aandenken namens direoteur en leeraren een ets overhan digde- T en slotte bedankte de heer Fran cken voor de geschenken en voor de vriendschap, die hij steeds aan deze school had mogen ondervinden, waarna men uiteenging. De heer Francken, die vroeger vele jaren hier ter plaatse heeft gewoond, maar die, nu hij in de laatste jaren ook in Hoorn en Alkmaar les gaf, zich in laatstgenoemde plaats heeft gevestigd, blijft daar voorloopig wonen. JUBILEUM B. KRIJNS, Wij hebben iets goed te maken. Door een ondeugendheid van den zetter, stond er Zaterdag, in het berichtje omtrent het jubileum van den heer Krijns, dat het den jubilaris dien dag (Maandag) zeker aan belangstelling zou ontbreken. Precies dus het tegenovergestelde wat bedoeld werd, èn, wat het ook waarlijk geweest is. Barend Krijns heeft het geenszins aan belangstelling ontbroken. Van tal van kanten had1 hij gelukwenschen en blijken van waardeering in ontvangst te nemen en 's avonds werd hij, ten huize van de firma H. Booy en Zn., Weststraat 107, gehuldigd, Hij was daarvoor, met fa milie, om 8 uur, met een auto van zijn woning, in de Gasstraat, gehaald. De heer H. Booy, als oudste firmant van de „Carbon", sprak den jubilaris het eerst toe, wees er o.m. op, dat Krijns al die jaren trouw op zijn post was geweest en nimmer te laat was gekomen. De heer Booy overhandigde den jubilaris, als blijk van erkentelijkheid, een gouden hor- loge met inscriptie, en een gouden ket ting. Daarna werd het woord gevoerd door den heer J. Booy, den tegenwoordigen patroon, die ook wees op den ijver van den jubilaris en mededeelde, dat er stap pen waren gedaan, hem een koninklijke onderscheiding te verleenen. Hij over handigde den jubilaris een enveloppe met inhoud. Na den heer Booy Jr. sprak de heer M. Kruyff, namens de Held. Ver. van Detail handelaren in brandstoffen „Carbon", den jubilaris toe. Hij wees op het bizondere van dit jubileum, daar de brandstoffen- handel een seizoenbedrljf ia en er in den winter vaak meer van het personeel ge vraagd wordt, dan er, menschelijkerwijs gesproken, van gevraagd kan worden. Dan openbaart zich echter juist, wie hart voor de zaak heeft, en dat heeft „Barend" bewezen te bezitten. Ook spr. overhan digt Krijns een enveloppe met inhoud. De heer Schagen, die eveneens namens de ver. „Carbon" sprak en ook met een stoffelijk huldeblijk kwam, wees op de po pulariteit van den jubilaris en bracht ook een woord van hulde aan de familie Booy, die door haar wijze van behande ling haar personeel zoo lang had kunnen behouden. Nog andere sprekers voerden het woord, zoodat het met recht voor Barend Krijns een onvergetelijke dag is geworden. UITREIKING MEDAILLE „MOED, VOLHARDING EN ZELF OPOFFERING". Tijdens de strenge vorst, die ln het voorjaar van dit jaar heerschte, zakte een kleine jongen door het- Ijis. De heer O. Doggenaar, leerling der Zeevaartschool alhier, mocht het genoegen «maken den kleine, met gevaar voor eigen leven, op het droge te brengen. In verband met dit feit had Dinsdag morgen op het Raadhuis een korte plech tigheid plaats, waarbij aan den heer Dog genaar de medaille voor „Moed, Volhar ding en Zelfopoffering" werd uitgereikt. De heer van Mierlo, directeur der Zee vaartschool, releveerde ln het kort de daad van den heer Doggenaar. Onder heel zware omstandigheden heeft hij de redding volbracht, en daarmede heeft hij getoond één van die eigenschappen te bezitten, die wij aan den zeeman toewen- schen. In het zeemansleven komt het herhaal delijk voor, dat men zijn naasten bij moet staan. Er wordt dan heel weinig over ge praat, maar dat mag ons niet beletten be wondering te hebben voor de daad van Doggenaar. Wij hebben hierin weer een bewijs gezien, dat de oude vaderlandsche eigenschappen, van durf en moed, nog niet zijn verzwakt. De heer van Mierlo hoopte, dat de wijze, waarop de heer Doggenaar heeft gehandeld een voorbeeld voor de jonge ren moge zijn, dat wanneer zij voor zulke gevallen komen te staan, zij dan even moedig en: tactvol zullen optreden. De burgemeester bevestigde hierna de medaille op de borst van den heer Dogge naar en overhandigde hem tevens een oorkonde. Van de gelegenheid gebruik makende, deelde de heer van Mierlo nog een andere onderscheiding uit, welke echter op het gebied van studie was behaald. De eindexamens van den tweejarigen cursus zijn met zeer veel succes afgelegd, een bewijs, dat de jongelui hard hebben gestudeerd. Werden de twee beste leerlingen al onderscheiden, nu kwam er ook bericht van den directeur van de Stoomvaart Mij. „Nederland^, dat door deze maatschappij ook twee prijzen waren beschikbaar ge steld, wat een meevallertje was. Bovendien wordt elk jaar een verge lijkende staat opgemaakt van de examens van alle zeevaartscholen in ons land om te zien welke leerling het beste examen van den twee-jarigen cursus heeft ge daan, voor welken leerling door de Maat schappij „Observator" een prjjs was be schikbaar gesteld. Het is den heer van Mierlo een genoe gen te kunnen mededeelen, dat dit jaar deze eer te beurt viel aan den heer Oudendijk leerling van zijn school. Wanneer men bedenkt, aldus de heer van Mierlo, dat Oudendijk in Anna Pau- lowna woont, zoodat hij eiken dag naar Den Helder moet komen, dan kan men dit een flinke prestatie noemen. Dat de heer Oudendijk ln de felle koude ln het voorjaar geen enkelen keer heeft ontbroken, ondanks het feit, dat hij wel 6 K.M. op de fiets moest rijden, pleit ze ker wel voor zijn energie. De heer van Mierlo overhandigt aan heer Oudendijk een fraaien kijker, ge schenk van de maatschappij „Observa tor". Van de „Nederland" had de heer Oudendijk reeds een dag- en nachtoctant gekregen. Hierna werden sigaren en sigaretten rondgediend, en zooals het goeden zee robben betaamt, werd er onmiddellijk de brand in gestoken. De heer Doggenaar en de heer Ouden dijk werden daarna van alle kanten ge- lukgewenscht. HET STAFMUZIEKCORPS NAAR AMSTERDAM. Zaterdagochtend vertrekt het Staf- muziekcorps naar Amsterdam, ter opluis tering van de tewaterlating van de „Marnix van St. Aldegonde", het nieuwe schip der Mij. „Nederland". Deze plechtigheid vindt om 11 uur plaats en wordt verricht door H. K. H. Prinses Juliana. De stafmuziek zal ver schillende nummers, w.o. het Wilhelmus, ten gehoore brengen. Na afloop neemt het corps deel aan een maaltijd, aangeboden door de Stoomvaart maatschappij „Nederland". Van 20 December—8 Januari Retour Ie kaj f2.-, 2e kaj. f 1.50 i DERDE MARINECONCERT. „Een ouderwetgche avond". Zóó kwalificeerde het een der leden van het Comité, die de kas had opge maakt en tot de conclusie was gekomen, dat er een aardig batig saldo zou zijn. U weet, de baten komen ten goede van het corps, en zoo vlak voor de Kerstdagen is dat gansch niet te ver smaden voor een Kerstmis-uitstapje, het geen onze lezers ongetwijfeld van gan- scher harte aan het ijverige corps zullen gunnen. De aanwezigheid der beide dames solisten had natuurlijk bijgedragen tot dezen «ouderwetschen avond» en wel licht ook het feit, dat het mooie werk van Dvorók zou worden gespeeld. Na de ouverture »Zanberflöte« kwamen al dadelijk mevrouw OlieReeders en mejuffrouw Emma Kwast (Utrecht) met haar concertnummer. Daar twee concert vleugels wat te zwaar van klank zouden zijn, was de keus voor dit nummer ge vallen op twee gewone concertpiano's, die door den heer Selbach voor dezen avond waren afgestaan. Het waren twee fraaie instrumenten van de fabriek Alex. Hermann, absoluut gelijk gestemd en van nagenoeg gelijk timbre. Ingewijden zullen begrijpen, dat bet 'geen geringe arbeid was de beide instrumenten volkomen ge- te stemmen niet alleen, maar ze ook zoo danig te intoneeren, dat ze met het orkest gelijk gestemd waren (hooger dan ge woon). Uit den aard der zaak had zich de gelegenheid tot repeteeren slechts eenmaal voorgedaan, namelijk des mor gens, en verder diende vertrouwd te worden op de routine en de muzikaliteit van orkest en solisten. Het werk stelt, zooals trouwens alles van Mozart, tenge volge van de subtiliteit der muziek, hooge eischen aan de wedergave. De beide dames waren volkomen op elkander in gespeeld tempi, opvattingen en techniek waren absoluut gelijk, en daar ook het klanktimbre der beide instrumenten, zoo als we zeiden, mooi samenviel, kregel) we een zeldzame eenheid van wedergave, die zichtbaar het publiek "trof en boeide. Ademloos luisterde men toe; de beide piano's spelen de hoofdsatzen, het orkest treedt meestal slechts illustreerend op. Alleen een genie als Mozart kan een dergelijk werk tot stand brengen zonder het karakter ln gevaar te brengen. Want een piano is geen instrument,dat als regel in een orkest thuis hoorteen plano-concert stelt geheel andere eischen betreffende aard en karakter der muziek dan een werk voor orkest, zoodat hier als het ware een soort compromis moest worden gezocht. Dat Mozart er in ge slaagd is, ondanks de medewerking door het orkest, toch voor wat de piano's be treft, volkomen het karakter van deze instrumenten te bewaren, bewijst zijn veelzijdigheid en zijn genialiteit. De beide dames weiden enthousiast toegejuicht, en zóódanig was het applaus, dat zij zich niet te lang lieten bidden, doch ons nog op een tweede nummer vergast ten, ditmaal zonder de medewerking van het orkest. Het Scherzo van St. Saens is speciaal voor twee klavieren geschreven en het bezit de typische pianistische eigenschappen, die het in hooge mate boeiend en "aantrekkelijk maken. Ook dit was technisch een zwaar nummer, dat gespeeld werd met een gemak en een muzikaliteit, die den toehoorders trokken. De meest op den voorgrond tredende eigenschappen der beide dames, in deze nummers waren naar onze meening wel de innige muzikaliteit, de juiste inter pretatie van de muziek, en in dit opzicht waren beide dames geheel één, al bleef ook Ieders persoonlijkheid bestaan. Het was een heel bijzondere avond, die door het publiek hoogelijk gewaardeerd werd werd. Met prachtige symphonie van Dvorftk, waarover wij reeds een en ander vermeldden, werd het programma be sloten, Dvor&k behoort tot de moderne technische komponisten, en is daarvan een der meest talentvolle vertegenwoor digers. Zijn werk bezit een zeldzame frisch heid, en is zeer muzikaal en gevoelvol. De symphonie, die hedenavond opgevoerd werd, dateert van 1896 en is een van zijn belangrijkste werken. Buitengewoon mooi is o.a. het largo met zijn solo's en beiten- gewoon mooi ook was de wedergave door het, uitstekend geleide en het werk tot in de onderdeelen beheerschende orkest. Zoodat dit een waardig slot vormde van dezen belangrijken muzikalen avond. Morgenavond wederom een mooi concert. Jammer, dat het voor velen wellicht te duur is, voor de muziekliefhebbers valt er anders volop te genieten. HET CONCERT VAN HET ROSE-KWARTET. Morgenavond In Casino. Wij herinneren bij deze aan het mor genavond te geven concert van het Rosé- kwartet, het tweede der drie abonne mentsconcerten. Het programma vermeldt werken van Mozart, Beethoven en Dvo rak, den componist van wien wij gisteren avond de Aimerikaansche symphonie heb ben gehoord. Een uitstekende gelegen heid om te vergelijken; wat morgenavond van Dvorak gespeeld wordt, is het z.g. Negerkwartet. Ook van Mozart kunnen de muziekliefhebbers thans vergelijken, want ook deze stond gisterenavond ln het teeken der belangstelling door' het concert, dat de dames OlieReeders en Kwast gaven. Men late deze unieke ge legenheid niet voorbijgaan! Wij -laten hier nog eenige kritieken volgen van Amerikaansche bladen: Baltimore: R. K. VROUWENBOND. Heden, 19 December, wordt de eerste ledenvergadering gehouden van boven- genoemden bond in 't gebouw v. d. R. K. Volksbond. Voor dezen avond is uitge- noodigd de WelEerw. heer Verver, rector van het Retraitehuis Petrus Canislus te Bergen. Zijn Eerw. zal een lezing houden met prachtige lichtbeelden over „H. Franciscus van Assisie in verband met de retraite". Dit voor het eerste deel van den avond. Na de pauze zal door Mej. van de Meer, leerares koken en voedingsleer aan de vakschool voor meisjes, alhier, een de monstratie gehouden worden, betreffen de kerstgebak en tafelversieringen. Mei het oog op de a.s. feestdagen zullen de huisvrouwen dit natuurlijk interessant vinden en zal het bestuur -het dan ook zeer op prijs stellen, als nu eens alle leden trouw opkomen. Alles bijeengenomen wacht de leden een heerlijke avond. Deze vergadering zal in afwijking met de andere, om half acht beginnen. Dit in verband met het vertrek van den ge- achten spreker. De leden worden daarom dringend verzocht hiermede rekening te houden. UITSLAG VERLOTING. Hieronder laten wij volgen de uitslag van de Nationale Verloting ten bate van het Marine-Sanatorium-Fonds, gehouden op Zaterdag 14 December 1929. 6 s ra ra 2 2 2 •E? De prijzen kunnen afgehaald worden op het Secretariaat Hoofdgracht 58, te Den Helder. Buiten Den Helder gevallen prijzen worden nè ontvangst van het lot toe gezonden. ZEEKRIJGSRAAD WILLEMSOORD. Zitting van Woensdag 18 Dec. 1929. Verduistering van levensmiddelen? In een extra zitting van den Zeekrijgs raad werd gisteren behandeld de zaak tegen den matroos der le kl. J. K., ver dacht van verduistering van levensmid delen ten nadeele van het Rijk. Men her innert zich wellicht het geval, dat wij voor een tweetal maanden in onze krant vermeldden. De matroos zou levensmid delen van de Onderzeedienstkazerne hebben meegenomen en die, met een vrachtauto, bij zich hebben thuisbezorgd. Wij deelden toen mee, dat deze levens middelen onttrokken waren aan de rant soenen van de manschappen en deze dief stal daardoor dus te laffer werd, omdat hij hierdoor zijn collega's zou hebben te kort gedaan. Het geval heeft zich echter wel eenigs zins anders toegedragen, als indertijd door ons vermeld. De verdachte had n.1. van den serg.-bottelier v. d. B. toestem ming gekregen, om deze levensmiddelen mee te nemen. Hij beschouwde het aan vankelijk als een vrlendelijkheidje van den sergeant, die deze levensmiddelen meende hij, over had en hem nu, mis schien voor zijn trouwen dienst, wilde beloonen. Daar kwam bij dat hij de levensmiddelen best zou kunnen gebrui ken, daar zijn vrouw haar eerste baby verwachtte en het salaris van een matroos nu niet zoo bijster groot is. De hoofd schuldige in deze zaak, de sergeant-botte lier, is tot nog toe op vrije voeten, daar men nog bezig is met het onderzoek tegen hem. De stukken van overtuiging, drie blik ken leverpastei, 2 blikken haché, een id. boterhamworst, een biscuitbus met suiker, twee jamemmers met gebrande koffieboo- nen, een id. met stukken zeep, een ld. met suiker, een blik abrikozenjam en nog eenige kleinigheden, namen de geheele perstafel in beslag, doch verhuisden daarvan oogenbllkkelijk, zoodra de pers VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Donderdag 19 December. Uitvoering Vakschool voor Meisjes, Casino, 8 uur. Vrijdag 20 December. Tweede Abonnements-concert, „Het Rosé- kwartet", Casino, 8 uur. Concert Helders Fanfarecorps, Casino, 8 uur. Zondag 22 December. Revue-operette „Roee-Marle", Casino, 8 u. Tooneelvoorstelling Tavenu cjs., Volks onderwijs, Casino, 8 uur. Revue-operette „Rose-Marie", Casino, 8 u. Revue-operette Rose-Marie", Casino, 8 u. ten tooneele verscheen.en werden als een late St. Nicolaasuitstalling, op een lange bank gezet. De verdachte maakte geen onsympa- thieken indruk en scheen zeer geleden te hebben van het voorarrest, sedert 29 Oct. Dit voorarrest had den man zoo aange grepen, dat hij 26 November, in geheel overspannen toestand, naar het Marine- hospitaal moest worden vervoerd, waar- waaruit hij nog niet als genezen was ont slagen. De fiskaal kwalificeerde het feit als „wegnemen" In den zin van art. 810 van het W. v. S.; K. had van niemand anders dan van den sergeant vergunning om deze goederen, die het Rijk toebehoorden, mee te nemen. Het is natuurlijk niet aan te nemen, dat de man zoo nuchter zou zijn, dat hij niet begreep dat de sergeant daörtoe geen recht had. En toen de ma troos wist, dat hij spoedig overgeplaatst zou worden, heeft hij nog wat meer spoed gemaakt met het Inslaan van den winter voorraad. De conduitestaat van K. is goed en het moet aangenomen worden, dat hij het strafwaardige van zijn handeling niet zoo heeft ingezien en door het slechte voor beeld van sergeant v. d. B. is beïnvloed. Ook heeft verdachte zeer veel spijt ge toond en dus acht de fiskaal het niet noodzakelijk een zware straf te eischen. Hij eischt tenslotte een gevangenisstraf van drie maanden, met aftrek van de pre ventieve hechtenis, waarin ook begrepen is het verblijf in het Marine-hospitaal. Als verdediger in deze zaak trad op Mr. J. A. E. Buiskool van Schagen, die ln een breedvoerig, goed geargumenteerd en sympathiek pleidooi de tenlastelegging bestreed en tot vrijspraak concludeerde. Hij wees ook op het bitter lijden van dezen man in de cel en gaf in overwe ging, wanneer de krijgsraad verdachte wilde straffen, langer dan de preventieve hechtenis, hem een voorwaardelijke straf op te leggen. De fiskaal repliceerde en persisteerde bij zijn elsch, waarna ook nog de verde diger van repliek diende. Nadat de krijgsraad in raadkamer was geweest, deelde de president mee, dat verdachte veroordeeld was tot een gevan genisstraf van 2 maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis, van 29 October, Practisch komt het hier dus op neer, dat verdachte niet meer naar de cel terug be hoeft, omdat hij voor dien tijd wel niet uit het hospitaal zal zijn ontslagen. Winkelwerktijdenbesluit. Hieronder laten wij de voornaamste be palingen volgen van het winkelwerktij denbesluit, dat op 1 Januari a.s. in wer king treedt. In den winkel moet, wanneer er jeug dige personen beneden 18 jaar of gehuw de vrouwen werkzaam zijn, voor ieder een arbeidskaart aanwezig zijn, Art. 67 A.W.1) In den winkel moet op een plaats, vrij toegankelijk voor het personeel, zijn op gehangen, een door het Hoofd en "Ben Bestuurder onderteekende arbeidslijst, waarop de werktijd alsmede de weke- lijksche vrije morgen, tot 1 uur, of mid dag, na 1 uur, staat aangegeven, alsmede de vrije dag en in die winkels, waar op Zondag gewerkt wordt, dat de vrije dag eenmaal in de drie weken op Zondag moet vallen, Art. 68, la en art. 2 en 1 W.W.B.') In den winkel moet aanwezig zijn een arbeidsregister, waarin de namen der al daar werkzame Arbeiders staan inge schreven, alsmede volgens welk blad der arbeidslijst er gewerkt wordt, art. 08, 1 B en 68, 18 A.W. In een winkel mag zoowel door jeugdi ge personen als mannen en vrouwen 97* uur per dag en 58 uur per week gewerkt worden, Art. 8 W.W.B. De arbeidstijd voor jeugdige personen mag zonder vergunning nimmer langer zijn dan 91/, uur per dag en moet ge legen zijn tusschen 8 uur v.m. en 8 uur n.m., art. 46 A.W. Een man of vrouw mag met uitzonde ring van den Zaterdag (dan mag 11 uur gewerkt worden) niet langer arbeid ver richten dan 91/, uur per dag. Alleen op de dagen, genoemd in art. 5 van het W. W.B. is voor mannen en vrouwen langer arbeid veroorloofd. Zie art. 3 en art. 5 W.W.B. De arbeidstijd van een man en vrouw moet als regel gelegen zijn tus schen 6 uur v.m. en 10V, uur n.m., of in dien ingevolge eener gemeentelijke ver ordening voor dien winkel een sluitings uur geldt, tusschen een half uur na dat sluitingsuur en 6 uur des voormiddags, (uitgez. Zon- en Feestd. en Dinsd. van Den Helder) Onbepaald en In belde richtingen geldig. Dienstregeling gratis aan da kantoren. Het kwartet ontwikkelt in samenspel een klank-eenheid, vermengd met een immer zwe vende lichtheid. Een zeer hoogstaande uitvoering! Washington: Het ongeduldige publiek dat in massa was opgetrokken om het Rosé kwartet uit Wee- nen te gaan hooren, bewonderde in dit ensem ble de groote mannelijkheid, kracht, volbloe digheid en rijkheid van uitbeelding. Van af de ie violist Rosé (de aanvoerder) tot Anton Walter de cellist, spelen deze vier mannen met één geest, één kracht en één adem welke dikwijls orchestrale propatiën aanneemt. Cincinnaté: „Kamermuziek" nobel gegeven! Het Rosé kwartet is eenig in stijl, Psychologie en Ideaal. Het was of de vier spelers een Heilig verbond hadden gesloten hun volmaakte techniek ondergeschikt te maken aan den geest der uit gevoerde werken. Chicago Het publiek luisterde met het grootste respect naar deze Oostenrijkers. Om de vier kunstenaars te begroeten was een menigte samengekomen van zoodanige aard als de muziekreferent in 40 jarig concertbezoek niet gezien had. 0 0 0 s 0 a p p 6 p CQ «r-a p r-p p ■i—i p ra •r~a 3 •E? *E? K 'E? PU PU 878 .1 133 10 1476 19 1727 28 541 2 1350 11 178 20 1723 29 769 3 773 12 427 21 1905 30 1801 4 269 13 1437 22/ 570 31 263 5 952 14 20 23 1188 32 14 6 1893 15 1887 24 1467 33 236 7 1182 16 1411 2ï 1584 34 123 8 1271 17 1733 26 1766 35 1231 9 907 18 1665 27 Zaterdag 21 December. Maandag 23 December. Woensdag 25 December. Donderdag 26 December. Inwerkingtreding 1 Januari 1980.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9