DE VIERING VAN HET KERSTFEEST. VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 28 DECEMBER 1929 WH verwijzen naar een advertentie van den Kappersbond, -waarin deze bond mededeelt, dat de kapperszaken Oude jaarsavond om 8 uur gesloten zijn. VERHOOGING BRANDSTOF. Naar uit eene advertentie in dit num mer blijkt, is de prijs van de anthraciet, esnoot en eierkolen, met ingang van he den 10 cent per H.L. verhoogd. PLUIMVEETENTOONSTELLING APELDOORN. TE Op bovengenoemde tentoonstelling be haalde de heer H. Aberso-n met twee num mers Zw. Wyanidottes een eersten en een tweeden prijs, tevens voor den fraaisten Zw. Wyandotte haan (oud en jong) den eereprjjs; de heer G. Flens behaalde even eens met twee nummers Goud Wyandottes een eersten en een tweeden prijs en tevens voor de fraaiste Goud Wyandotte hen (oud en jong) den eereprijs. AANBESTEDING. Dinsdagmiddag had ten raadhuize de aanbesteding plaats voor de levering voor 1980 van schrijfboeken, potlood-en, inkt, gummi, krijt en teekenpapier. Laagste in schrijvers waren de firma's Egner en Prins, tusschen wie de leverantie zal wor den verdeeld. AFSCHAFFING VAN OPCENTEN OP DEN SUIKERACCIJNS. Voor belanghebbenden zijn bij de Kamer van Koophandel, Oudegracht 182, te Alkmaar, gratis afschriften verkrijg baar van de voorschriften ter afschrij ving of teruggave van accijns voor sui ker, uitgeslagen voor 1 Februari 1930. PECH. Dinsdagmiddag brak van een der auto bussen van den heer Prins, die op Wie- ringen rijden, de achteras. De chauffeur bemerkte het ongeluk, de passagiers had den er geen erg in. Binnen een kwartier was een andere bus gerequireerd en kon- de reis vervolgen. den de passagiers daarin overstappen en Dinsdagavond werd de bus naar de ga rage gesleept. Ergerlijke baldadigheid. Een of meer onverlaten hebben het Kerstfeest der Ned. Herv. Gemeente op wreede wijze verstoord. Op, wij zouden haast zeggen, misdadige wijze, hebben zij, (de aard der vernielin gen wijzen op meer daders) in de Wes- terkerk op het Westplein huisgehouden. Toen de koster om pl.m. 10 uur in de kerk kwam, om naar de kachels te kij ken, bemerkte hij rook bij den kerstboom. Eerst dacht hij, dat de kachel rookte, doch hoe groot was zijn schrik, toen hij bemerkte, dat de vloer onder den kerst boom smeulde. Hij heeft toen onmiddel lijk het vuur gebluscht. Doch dit bleek nog lang niet alles te zijn. Toen om 12 u. eenige kerkvoogden met de politie een verder onderzoek instelden, bleek, dat de daders, die zich door open schuiven van een raam, van een der ka mers achter de kerk, toegang hadden we ten te verschaffen, in deze kamer ook brand hebben willen stichten. Een kaars was tegen een stoel gezet, doch zeker door de trekking, door het openstaande raam, was deze uitgegaan; de brandvlek is nog goed zichtbaar op den stoel te be speuren. Het orgel moest het eveneens ontgel den, het is totaal onbruikbaar gemaakt. Zeven pijpen zijn er geheel afgerukt, ter wijl het juk van den windbalg is door gesneden. Van de Kerstgaven voor de kinderen zijn eenige pakjes vernield, terwijl twee offerbusjes zijn stuk geslagen, er bevonden zich slechts een paar centen in, welke door de daders onaangeroerd zijn gelaten. Om de maat vol te maken hebben zij ook nog den kanselbijbel vernield; hiervan lagen de bladen door de kerk verspreid. Het behoeft wel geen betoog, dat de Kerstvreugde, zoo niet geheel weg was, dan toch ernstig geschokt werd. Men heeft zich met een huisorgel moeten behelpen en 's avonds was de brandlucht nog duidelijk merkbaar. De kerkvoogden hebben gezorgd, dat het Kerstfeest en de ochtenddienst van den 2den Kerstdag konden doorgaan. Het is een geluk dat de koster den brand nog bijtijds ontdekt heeft. Ware hij later gekomen, dan waren hoogst waarschijnlijk de stutten van den Kerst boom verbrand, en wanneer deze zou zijn omgevallen, dan zou zeer zeker een ramp het gevolg zijn geweest. Wij kunnen niet nalaten, onze veront waardiging uit te spreken over deze han delwijze, en wij hopen dan ook, dat de po litie er in zal slagen, de hand op de daders te leggen, en dat zij hun gerech te straf niet zullen ontgaan. „MISS HELDER 1930". Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: De aardigste en meest geslaagde soirée van het vorige seizoen was die, waarop de verkiezing van „Miss Helder 1929" plaats vond. Daarover waren de talrijke aanwe zigen -het volmaakt eens. De wijze waarop die avond was gearrangeerd en het ver loop was van dien aard, dat ieder zich amuseerde. Nu de directie van „Musis Sacrum" ten tweeden male een „Miss Helder-avond" organiseert, mogen wij verwachten-, dat deze ook nu wederom slaagt, temeer waar genoemde directie alles in het werk stelt, om dit feest zoo mogelijk nog amusanter te maken. Voor introductie en verdere mededee- lingen leze men de annonce in dit blad. DUMAS IN CASINO. Men schrijft ons: Heden- en morgenavond geeft de be kende en populaire humorist en confé rencier Dumas, twee avonden van vroo- lijke kunst in Casino. De heer Dumas brengt een zeer afwisselend en uitge breid programma en het is over-bekend dat hij een der beste vertolkers is, zoowel van zijn satirieke coupletten als oer-gees- tige moppen. De pers schrijft van hem: VERGADERINGEN. VERMAKELIJK HEDEN. ENZ. Zaterdag 28 December. Humorist Dumas, Casino, 8 uur. Soirée leerlingen en Musus Sacrum, 8 uur. oud-leerlingen Zondag 29 December. Humorist Dumas, Casino, 8 uur. Maandag 30 December. Concert Oranje Harmonie Kapel, Casino 8 uur. Zaterdag 4 Januari. Miss Helder-soirée, Musis 8 uur. Woensdag 8 Januari. Propaganda-avond Vereen. „H. O. R. A.", Musis 8 uur. Sneeuw. Het wordt een „witte Kerstmis", zeiden de menschen tegen elkaar, toen het den dag voor Kerstmis sneeuwde. Het was geen fiksche sneeuwbui, het was meer jachtsneeuw, die door den wind op sommige plaatsen werd opgehoopt. Het kon dus geen egaal wit kleed wor den, dat aan het Kerstfeest zoo'n bijzon dere stemming verleent, dooh er lag ten minste sneeuw en dat was al heel wat. Doch het heeft niet zoo mogen zijn. Op den eersten Kerstdag dooide het, de straten waren op sommige plaatsen spiegelglad, de sneeuwhoopen vormden een smerige natte massa, die in het ge heel niet geschikt was om de stemming te verhoogen. Later op den dag kwam er nog een miezerige regen bij, die alleen goed was om de sneeuw maar gauw te laten ver dwijnen, want het mag heel mooi zijn, maar als het begint te dooien, heeft men het liefst dat het warm water regent. Met voorzichtige pasjes, als liepen zij op eieren, zag men de menschen voort gaan, af en toe, ter afwisseling een val partij, sommigen waagden zich nog op de fiets. Hoe mooi de sneeuw ook geweest zou zijn op de Kerstdagen, toch is dat maar bijkomstig. De ware stemming voor het Kerstfeest kan niet worden beïnvloed door sneeuw of andere uiterlijke dingen, die komt van veel dieper. Kerstfeestviering In het Leger des Hells. Evenals vorige jaren, was door het Leger des Heils weder een Kerstavond georganiseerd1, waarop aan armen en be- hoeftigen Kerstgaven werden uitgereikt. Velen waren Dinsdagavond in de Leger- zaal aanwezig. Twee groote Kerstboomen stonden er rijkversierd, zij zouden straks hun stil licht in de zaal laten schijnen. Er omheen lagen de artikelen, die zou den worden uitgereikt, en dat was heel wat, wij noemen maar op: krentenbrood, erwten, vleesch, boter, vet, koffie, thee, suiker, enz., enz., al deze artikelen zou den aanstonds vreugde brengen in vele gezinnen, die het in den winter, meer dan anders, moeilijk hebben. Daar de gaven dit jaar, zoowel aan de collecte als aan de klompjes en Kerst- potten, beduidend meer waren, kon men ongeveer 100 gezinnen helpen, het vorig jaar was dit aantal 80. Het korps zong Kerstliedéren en onder- tusschen werd er chocolade geschonken en speculaas rondgedeeld, wat zich goed liet smaken. Envooy van Doorn, reclasseerings- sergeant voor Noord-Holland las voor uit den Bijbel en hield een toespraak, waar in hij de beteekenis van het Kerstfeest schetste. Goed liet hij hierbij uitkomen, dat geld op deze wereld alleen niet gelukkig maakt, daar is meer voor noodig. Een hem bekend oud vrouwtje, is met haar drie gulden ouderdomspensioen veel rij ker dan een groot-industrieel, die geen tiid heeft om den Bijbel of stichtelijke lectuur te lezen en wiens aandacht slechts op zijn zaak gericht is. Z;i leefde in haar Heer en Heiland en is veel rijker dan de man met zijn mil- lioenen. Hierna vond de uitdeeling plaats; met een grooten zak gingen de menschen langs de zusters, die er ieder op haar beurt wat in deden, het laatst van allen kregen zij een „Strijdkreet" mee. Behalve dit werk, doet het Leger nog veel meer. Aan zieken werden ook Kerst gaven gebracht, terwijl er bij hen ook zou worden gezongen. Op den 2den Kerstdag zong het Leger des Heils in het Hospitaal en in de tehui zen voor Ouden van Dagen. Namens het Leger des Heils brengen wij den dank over aan hen, die het Leger hebben gesteund om dit feest te doen slagen. het was niet zoo koud als den vorigen dag. Begrijpelijkerwijs was er weinig pu bliek. Geopend werd met de al-oude melodie van het „Stille Nacht, Heilige Nacht". Dank zij het zeil, dat aan een kant van de tent was gespannen, kwam de muziek nogal goed door, hoewel ze af en toe wel eens verwaaide. Het publiek, dat er was, heeft echter kunnen genieten van de Kerstnummers, die door het „Stedelijk" goed werden ge speeld. Men moet bewondering hebben voor de mannen van 't „Stedelijk", die onder alle weersomstandigheden zijn te vinden, om hun medewerking te verleenen. Het programma werd met bekwamen spoed afgewerkt, met het oog op den aanvang van de Ger. Kerk in de Spoor straat. Dat had echter ook zijn goede zijde; men wacht in dit weer nu eenmaal niet graag. Om pl.m. 9 uur was het concert afgeloopen. De viering thuis en ln open bare Instellingen. Naar wij vernemen heeft men de daders van deze misdadigs vernieling nog nietpelen, te pakkan. Hat Concert „Stedelijk Muziekcorps". Dat was vroeg uit de kooi voor de leden van ons „Stedelijk", om op den len Kerstdag om halfnegen in het Plantsoen een concert te geven. Een paar konden er zeker niet erg goed mee overweg en kwamen aandrup- waa gaan ideaal Het Kerstfeest is weder voorbij de kaarsjes der boomen zijn gedoofd en de coomen zelf, voorzoover het natuurlijke zijn, zijn gedoemd om te sterven. Wat echter niet kan sterven, dat is de indruk, dien het Kerstfeest heeft achtergelaten. Dit is een feest, waarop oude banden, die door het dagelijksch leven losser dreigden te worden, weer vaster worden bevestigd', de tijd, waarop het huisgezin, dat nog steeds de grondslag van de maatschappij vormt, gezellig bij elkaar komt, en evenals met Oudejaarsavond, terugblikt op het jaar dat is voorbij gegaan, met zijn lief en leed. Menigeen zal zich voornemen om het volgend jaar de zaken, waarin hij in het voorbije jaar is tekort geschoten, beter te behartigen. Wij gelooven wel, dat het Kerstfeest hier ter stede opgewekt gevierd is. Jam mer, heel jammer, dat er een dissonant moest zijn, n.1. de vernieling in de Wes- terkerk. Wij zullen hier zeer beknopt een klein overzicht geven van de Kerstdagen. De verschillende kerkelijke gemeenten vierden met de kinderen van de Zon dagsscholen het Kerstfeest in de kerken. Van het Leger des Heils vindt u in dit nummer reeds iets. Wij kunnen er nog aan toevoegen, dat op den Isten Kerstdag een bidstond werd gehouden, om 6 uur 's morgens, daarna de gewone samen komst. De middag werd opgeluisterd door zang en muziek, terwijl er 's avonds een Kerstbijeenkomst, met een volle zaal, plaats had. Op den 2den Kerstdag is er gezongen in het Hospitaal, 's morgens om 9 uur, waarna om 10 uur voor de provoost werd gezongen. De opgeslotenen waren zeer onder den indruk. Des middags werd gezongen voor de huizen van zieke menschen en tevens in het Tehuis voor Ouden van Dagen, in de Jan in 't Veltstraat, waar aan het perso neel en aan verpleegden Kerstgaven werden uitgereikt. 's Avonds werd ook gezongen in het Tehuis aan de Kerkgracht, waar even eens kerstgaven werden uitgedeeld. In het Tehuis in de Jan in 't Veltstraat werden behalve van het Leger des Heils, ook nog giften van het bestuur ontvan gen, bestaande uit: krentenbrood, ham, chocolade, konijnen, enz., terwijl mevr. Sterrenburg twee heerlijke tulbanden zond, zoodat de verpleegden hier ook een prettig Kerstfeest hadden. Namens de huismeesteresse brengen wij den dank over aan allen die hiertoe hebben medegewerkt. Ook in het Tehuis aan de Kerkgracht is voor de oudjes veel gedaan. Daar was een Kerstboom opgesteld door den heer F. Winter. Op den eersten Kerstdag gaf de man dolineclub „Ars et Labo-r" er een concert, terwijl op den tweeden Kerstdag de Mu ziekvereniging D.O.K. er concerteerde. Van de firma's Burgers, Van Berckel, Elte, Pronk, Postma, Wormhoudt, De Groot en Van der Plaat, waren Kerst gaven ontvangen, terwijl door den heer Polak balangalooe se» piano was alge- Kaastiraar, maarsiaaa. Verder werden de oudjes getracteerd op ohocolade en speculaas, op den avond van den 2den Kerstdag is voor hen te vens een tombola gehouden. Ook hier brengen wij den dank over aan de muziekverenigingen, het Leger des Heils en aan allen die het hunne er toe hebben bijgedragen om dit Kerstfeest te doen slagen, eveneeens aan degenen, die in de maand December voor lectuur zorgden. Verder aan den voorzitter, den heer Burgers, en aan de bestuursleden voor hun aanwezigheid op beide avonden. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 24 December. De eerste zaak van de zeer uitgebreide Kerst-agenda van dezen middag betrof den 21-jarigen boerenknecht K. P., thans resideerende in het Staatshotel te Alkmaar. Hem wordt tem laste gelegd, dat hij een juffrouw van de fiets heeft getrokken. Hij wou zien „wie ze was". De kantonrechter bracht hem aan- het verstand, dat dit een zeer ongewone ma nier van doen was, verdachte staat boven dien ongunstig bekend. De veroordeeling luidde 25 gulden boete of 10 dagen brommen. De 50-jarige veehouder R. H. te Texel staat terecht wegens die overtreding der Warenwet. De keurmeester, die heer Mol, had ge constateerd, dat verdachte melk verkocht, die geen melk meer was te noemen, het was een vieze massa, verdachte zou het zelf niet graag op willen drinken. Deze probeert zich te verschuilen achter het feit, dat zijn knecht de zieke koe, waarvan de melk afkomstig was, had ge molken. De ambtenaar van het O. M. acht het wettig en overtuigend bewijs geleverd, hij vindt het een ergerlijk feit, neemt het op voor de zuigelingen, die de melk zouden moeten drinken, en slingert den verdachte een eisch van 100 gulden of 100 dagen in het gezicht- De soep wordt echter nooit zoo heet ge geten als zij gekookt wordt, de veroordee ling luidde 10 gulden of 2 dagen. Geen hooger beroep? Af, volgende zaak. Mr. W. F. H. Zegers trad op als ge machtigde van den banketbakker B., in wiens zaak een overtreding van de Ar beidswet zou hebben plaats gehad. Het betrof hier den arbeid van, den chef der bakkerij, die op last van zijn patroon op Zondag werk verricht had. Het O. M. acht het bewijs geleverd. Mr. Zegers zegt, dat de betrokken per soon bedrijfsleider was en als zoodanig valt hij volgen® Hoofdstuk 4 van de Ar beidswet niet in! de bedoelde regeling. De zaak wordt geschorst tot 28 Januari om den inspecteur van de Arbeidsinspec tie te kunnen hooren. Bet volgende geval betrof een overtre ding van d-e Arbeidswet, door den smid K. te Wie-ringen. K. was niet verschenen, zoodat de rechtbank zich tevreden moest stellen met den inspecteur, die de zaak nader toelichtte. Het betrof een spoedreparatie, maar dan moet er binnen 872 uur aanteekening van worden gehouden. K. overtreedt ech ter voortdurend. Het O.M. vond het feit niet zoo heel erg. maar ze nemen een loopje met de wet, het adviseert om de zaak aan- te houden, om nadere informaties in te winnen. Een zekere K. stond terecht voor een overtreding van de motor- en rijwielwet. Deze verklaarde direct al, dat al-s er recht gespro-ken werd, dat hü dan vrijge sproken zou moeten worden. „Die praatjes hou je maar voor je", zei de kantonrechter. Verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij met een niet gekeurde bus zou hebben gereden- De deskundige, de heer Bakker uit Heemstede-, verklaarde, dat, wanneer een auto plaats biedt aan zeven personen, zij niet gekeurd behoeft te worden. De bus van K. was oorspronkelijk een bus voor 11 personen. Verdachte heeft er kussens uitgehaald en zoodoende het aantal zit plaatsen verkleind. Het interieur van een bus moet veranderd worden om niet meer onder de wet te vallen-, hoe dit hier is geschied kan desk. niet zeggen, Verd. heeft echter nog wel eens met 11 personen gereden. Het O. M. vindt dat deze manier van doen levensgevaarlijk is, het verwijderen der kussens riekt naar charlatannerie. Verdachte wordt veroordeeld tot f 25 of 8 dagen. Hierna ontstond nog een geanimeerde diSfcussie met den deskundige omtrent zijn reisgeld, welke echter tot een goed einde werd gebracht. De veehouders B. 1 en B. 2 hadden ruzie over koeien, die zoo onbeleefd waren op het verkeerde land te gaan grasduinen. De ruzie schijnt al eeni-gen- tijd gaande te zijn en de een-e B. had aan de andere B. allerlei schimpwoorden gezegd. De kwestie liep hoofdzakelijk over het repareeren van een hek. De kantonrechter zo-u gaarne zien, dat er aan het heibeltje een eind kwam, doch de 2 B.'s waren niet te vermurwen. De zaak werd aangehouden tot de volgende zitting. De motorrijder De G. uit Koegras, of enminste daar uit de buurt, reed op ze keren dag door de Keizerstraat, toen hij tot zijn- grooten schrik bemerkte, dat hij een café, waar hij wou opsteken, was voorbij gereesd. Tuk op een pikketanesie wierp hij direct zijn roer naar bakboord, echter met zoo'n vaart, dat het dein agent De Haan koud om het hart werd en deze hem verbaliseerde. Verdachte zegt wel zijn hand uitgesto ken te hebben. In elk geval was zijn koe ren zeer ondoordacht. 15 gulden boete of 8 dagen. Een dure borrel, als hjj dis» teac Minste mg gelui keelt PREDIKBEURTEN ZONDAG 29 DECEMBER DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: »Een wèlbesteed leven», 's Avonds geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 u., Cand.M. P. Feringa, van Utrecht, beroepen predikant te Moerkerk. 'g Avonds 5.30 uur, ©and. S. J. de Boer, van Amstelveen. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 u., Oand- 8. J. de Boer. 's Avonds 5.80 u., Gand. M. P. Feringa. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), 's Morgens 10 u., en 's avonds 5.30 u„ de heer N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Vaan drager, Vlootpredikant. 's Avonds geen dienst. Leger des Hells. 'g Morgens 10 u., Heiligingsdienst en 's av. 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. ©udejaarsherdenking. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u., en 's avonds 7 u., de heer Akse, van Beverwijk. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gent 's Middags 2.30 u., Ds. H. A. Enklaar, van Den Helder. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 u., Ds. Van Leer, van Texel. WIERINGEN. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, Ds. F. Tollenaar. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, R. O. Franck, Hulpprediker. Ned. Herv. Gem. (Hipp olytushoef). 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gein., H.Hoeï). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Van de volgende zaak snapten wij niet veel. Nauwelijks was er een getuige bin nengekomen en wij hadden nog niet eens tijd gehad- om ons potlood op papier te zetten of wij 'hoorden al 10 gulden of 2 dagen. Het betrof hier een geval, dat een schaap van den heer S. op het lland van den heer M. eenzaam aan het dwalen was. Op een vraag van den rechter aan den blozenden getuige of hij wist dat het eem söhaap van S. was, antwoordde deze, da f dat niet aan het schaap was te zien. Hoe zou dat kunnen? De rijwielmonteur L. hadl op de Keizers- brug een dame aangereden, schade ver oorzaakt en toen de dame hem om schade vergoeding aansprak, haar ruwe woorden toegevoegd. De zaak diende thans voor den tweeden keer. Na verschillende getuigenverhooren, verhoogde het O. M. zijn- vroegeren eisch, doch die rechter handhaafde zijn eerst ge wezen vonnis en conform werd de heer L. veroordeeld. Door den heer 8. uit Koegras, vergezeld van zijn vriend, de -heer R., was een kleine aanrijding op de postbrug veroorzaakt. Uitgesteld- tot 28 Januari. Het chapiter der aanrijdingen werd de zen middag duchtig onder handen geno men. De volgende aanrijding was bjj het vliegkamp „De Kooij", waar een jongen, die links van den weg reed, door een auto was aangereden- De kantonrechter vond, dat het hier grootendeels de schuld van den jongen zelf was. De aanrijder geeft de fouten, die hij ge maakt heeft, volmondig toe, de getuige ln deze zaak heeft er alleen werk van ge maakt, niet zoozeer om de aanrijding zelf, dan wel om het feit, dat verdachte na de aanrijding is doorgereden. Het O. M. eisoht 40 gulden boete of 10 dagen, maar na nog een uitvoerige dis cussie, waarbij gebruik wordt gemaakt van een teekening van de plaats van het ongeval, wordt de zaak geschorst tot de volgende zitting. Hierna kregen wij een zaak, die nogal tiid in beslag nam. Het betrof schipper B. van een botter, die geen certificaat van deugdelijkheid kon toonen. De deskundige va» de scheepvaartin spectie, de heer Speelman, licht uitvoerig de TriUghalJsMsetrsgal tse. S« la ep De „Avondpost Het succes van den avond Ms wel het op treden van Dumas, de populaire conférancler en cabcretier; met zijn satirieke liedjes en gees tige moppen brenigt hij er d-e stemming wèl in. Henri van Wermeskerken over Dumas in „De Telegraaf" van Juli 1926: Deze zeer geestige Satiricus houdt het pu bliek een spiegel voos. wmtmmmrnmmÊmmmnimmmmmmmiimmmmmmmmmKmmmiammmmmm

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13