Belangrijke plaatselijke gebeurtenissen in het jaar 1929 De historische winter bracht het onge kende schouwspel van ijsbergen langs onze zeewering. De „Eugenia" rondom in het ijs. dat zich meters hoog opstapelde. Jn April van dit jaar werd de eerste mijnenveger, op de Marinewerf alhier ge bouwd. te water gelaten. Op de eerste foto rechts is het plechtige oogenblik in beeld gebracht. «►-»• De tweede foto geeft het in dezelfde maand geopende gemeentelijke storihuis. Een gebeurtenis voor het Zeebad Huis duinen" was de opening van het nieuwe hotel-pension, in Mei van dit jaar. Reeds dezen zomer herbergde het tal van gasten en bleek het in een lang gevoelde behoefte te voorzien. Het nieuwe R.-K. Ziekenhuis, dat in Mei van dit jaar geopend werd. was een belangrijke aanwinst voor onze stad. De overval te Curagao toonde aan de noodzakelijkheid van het permanent ge- stationneerd zijn van een oorlogsschip in West-Indië. Onze Marine was echter paraat en in den tijd van 9 dagen was de „Kortenaer" op de plaats van bestemming Nimmer werd een oorlogsschip met zoo groot enthousiasme en onder zoo over weldigende belangstelling uit onze haven uitgeleide gedaan. Op de foto ziet men den terugkeer van de „Kortenaer" in de haven. De torpedojager vertoonde uiterlijk de teekenen van dezen snellen tocht. Huisduinen in het hoogseizoen. Op den weg naar Kijkduin ziet men verschillende nieuwe villa-aanwinsten, die onze bad plaats een modern aanzien geven. De Reuniefeesten waren èn voor de Marine èn voor onze stad een belangrijk evenement. Admiraal Van den Bosch voert bij den voet van het marine monument het woord. De Koninklijke Familie bracht tijdens de Reuniefeesten, op 21 September, een bezoek aan onze gemeente. De aankomst op den havendijk, waar mejuff. Hartkamp Hare Majesteit bloemen aanbood. Na een verblijf van 9 [maanden werd de ..Eugenia" Zaterdag 24 Augustus uit zijn benarde positie verlost, tot vreugde van de*) bergingsmaatschappij, maar tot teleurstelling van zooveel gepensioneerden, voor wie het schip onmisbaar geworden was op^zijn rustplaats op den dijk. De eerste-steen-legging van de Zee vaartschool ligt nog maar kort achter ons. Vrijdag 23 November had zij plaats.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10