FELLE FABRIEKSBRAND TE HAAKSBERGEN. De schade Is groot Inbreker ontsnapt te Scheveningen. Spoorloos verdwenen. Oorzaak van den brand op den Franschen schoener. Echtelijk drama. VERGIFTIGING IN EEN SPAANSCH KRANZINNIGENGESTICHT. Tragische dood van Moldenhauer Noodweer boven West-Europa. Drie slach titer» ln de haven GROOTE PAKHUISBRAND TE DUISBURG. Schade van minsten» een mll lloen mark. LUCHTVAART. De postvluchten naar en van Indië. VLIEGONGELUK IN MRXICO. Zaterdagavond is te Haaksbergen brand uitgebroken in de lokaliteiten van de la. S. Frankenhuis en Zn., bandelaren in ka toen en katoenafval. Het vuur vond in de aanwezige voorraden gretig voedsel en kon door de brandweer, die geassisteerd werd door de spuit van de firma Jordaans slechts met groote moeite bedwongen wor den. De schade, die vrij aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. De oor zaak van den brand is niet bekend. Het verkeer in de richting Goor onder vond stagnatie, terwijl ook de electrische stroomvoorziening belemmerd werd. Uit de cellulaire gevangenis. Raamspijl van zijn cel verbroken. 's-Gravenhage, 29 Dec. De strafgevan genis in Scheveningen, die mede om haar landelijke ligging tusschen de duinen een zekere vermaardheid hèeit gekregen, heeft Zaterdagnacht weder de sensatie van een ontvluchting beleefd. Wisten bij vorige gelegenheden gedetineerden uit de bijzondere "gevangenis te ontvluchten, dezen keer kon een berucht Rotterdamsch inbreker de cellulaire gevangenis, die naast de bijzondere staat, op ongeoorloof de wijze verlaten. Wanneer het precies gebeurd is, staat niet vast, want ten gevolge van het groote aantal gevangenen, dat in Scheveningen verblijft, is het niet mogelijk tijdens den nacht in alle cellen geregelde controle uit te oefenen. Toen een der gevangenbe waarders Zondagmorgen om 7 uur de cel opende, waar Adrianus Dijkman» zijn straftijd uitzit, kwam hij tot de voor hem minder aangename ontdekking, dat de bewoner verdwenen was. Eb bleek een spijl uit het traliewerk voor het raam te ontbreken, waardoor een opening was! ontstaan, die toeliet, dat Dijkman» zijn cel verliet. De politie werd terstond gewaar schuwd, waarop onder leiding van hoofd inspecteur Zimmeimann een nauwgezet onderzoek werd ingesteld. Na uit zijn cel gekomen te zijn, heeft Dijkmans over don muur aan den achterkant der gevange nis weten te klimmen. Hulp van buiten. motor. den Fransdien driemast motorschoener O.B.S T"\A 'f'rvlü Ontploffing van dien Aangaande de schipbreuk van weet de Vlissingische oorr. van ,4>e Tele graaf' nog het volgende imede te deel en: Nadat do bemanning, bestaande uit tien koppen, Vrijdagmorgen door den Belgfischen loodiskotter No. 11 te Vlissin- gen aan wall was gezet, zijn zij' door de zorgen van den Franschen oonsuluiren agent, den heer Van Boven, in het Zee manshuis opgenomen. In een onderhoud, dat wij met den kapitein, den heer Lo Corre, hadden, vertelde deze het volgendes Wij waren aldus de kapitein zo December uit Ahredal (Noorwegen) ver- trokken, w-aar het schip thuisbehoort. JVa drie dagen liepen wij Cuxhaven binnen voor een motordefect. Nadat dit gerepa' reerd was, konden wij 23 December weer vandaar vertrekken. De reis verliep voorspoedig, totdat Donderdagavond wij waren toen ongeveer zes a zeven mij len ten Zuidwesten van het vuurschip „Maas" door een ontploffing van don motor brand ontstond, welke zich in min der dan geen tijd mededeelde aan het logies van de bemanning. Wij begrepen, dat het schip verloren was en besloten daarom, het te verlaten. Wij hadden nog den tijd om alle scheepspapieren en goe deren van de bemanning te redden tn hebben toen in de sloep het schip ver laten. De Belgische loodsboot No. 1 was toen reeds in zicht, zoodat wij daarheen roeiden en opgepikt werden. De rest is u bekend." aldus besloot de kapitein. Intusschen is de geheele bemanning Zondagmorgen vroeg naar de plaats van bestemming, Féoamp, vertrokken. Hoewel in het belang van het onder zoek geen bijzonderheden omtrent de ont vluchting meegedeeld mogen worden, is uit het voorloopig onderzoek wel komen vast te staan, dat de ontsnapte bij zijn ont vluchting hulp van buiten heeft gehad. Er is niet gebleken, dat de ontvluchte van binnen uit hulp heeft genoten. Het zeer slechte weer van den jaigpJnnpem nacht is voor Dijkmans, die nog vier jaar straf voor den boeg had, zeer gunstig ge weest Elk spoor in de omgeving is door den regen uitgewischt, zoodat ook het onderzoek met politiehonden Zondag niets opleverde. Het signalement van den ont snapte. Het volgende signalement van den ont snapte werd Zondag per radio uitgezon den: Adrianus Dijkmans, lang 1.75 M., donker haar, donkere wenkbrauwen, don kerbruine oogen, ovaal gezicht, slank ere tenger postuur. Dijkmans heeft een lit- teeken op de rechterwang. (De Telegraaf). INBRAAK IN EEN CAFE TE ARNHEM Een agent, die den dief vergat. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft ten tweeden male een inbraak plaats gehad in het café-restaurant Royal te Arnhem. Eenige maanden geleden toch werd hier ingebroken en maakte de da der zich met een belangrijk geldsbedrag uit de voeten. Zaterdagnacht omstreeks 4 uur ontdekte een surveilleerend agent van politie, dat er met een der glas-in- loodruiten iets niet in orde was. Hij ging het terras op en zag dat een dezer ruiten er uit hing, terwijl een der vensters was verwijderd. Hij bemerkte ook binnen een man, die zich snel in de richting van de eetzaal verwijderde, welke aan de zijde van den Jansbinnensingel gelegen is. Even later hoorde de politieman glas rin kelen en toen hij zich derwaarts spoedde zag hij den man tegen het glas zitten. De agent trok zijn revolver en loste een sqhot ten einde de aandacht te trekken. De man sprong hierop weer van het raam weg en snelde naar het binnenste van het café, waarop de politiebeambte pogingen deed den gérant te wekken, hetgeen echter niet lukte daar er iets niet met de bel in orde scheen te zijn. De inbreker was in tusschen weer naar het raam gesneld, waar hü het eerst werd gezien. Hij wist naar buiten te klimmen, zoodat hij op het speelterrein van de H.B.S. kwam. De hem achtervolgende agent loste nogmaals een schot uit zijn revolver en dreigde den vluchteling te zullen neer schieten. Dit dreigement had succes, want de man bleef staan. Een passeerende bur ger, die door den agent werd gesommeerd hulp te gaan halen, nam zonder iets te zeggen ijlings de vlucht. De politieman, die den vluchteling zeker gaarne in han-> den wilde hebben besloot ten slotte over het hek van de H.B.S. te klauteren, doch zoodra hij1 daaraan begon en zijn revolver uit de handen had gelegd nam de inbre ker de heeften. Weldra was hij in de aan grenzende tuinen verdwenen. Een pas- seerend chauffeur, die aan het politie-bu- reau hulp was gaan halen, zorgde er voor dat spoedig meer agenten de tuinèn kon den afzoeken. Het bleek echter te laat ie Man te Nijmegen neergeschoten. Zondagmiddag omstreeks 3 uur Is zeke re Van G. uit Rotterdam, die de woning van E. aan den Groenewoudsoheweg te Nijmegen was binnengedrongen, door den heer des huizes met een jachtgeweer neergeschoten. De zaak heeft zich als volgt toegedra gen. In bedoeld perceel woont E. met een huishoudster. Beiden zijn ongeveer drie maanden geleden uit Rotterdam te Nijme gen komen wonen. De huishoudster is Tnomenteel in een echtscheidingsproce dure gewikkeld met van G. te Rotterdam. Dit echtpaar had geen kinderen, doch zorgde reeds een 10-tal jaren voor een pleegkind, dat thans met de huishoudster mee naar Nijmegen was gekomen, en ook in de woning aan den Groenewoudsohe weg verblijf hield. Zondagmorgen nu ver trok Van G. met den werkelijken vader van het pleegkind, zekeren J., die in Den Haag woont, naar Nijmegen. Zij zouden gekomen zijn om van het kind te zamen met- nog een anaer zoontje van eren eigen lijken vader een foto te laten maken. De vader van beide kinderen vertrok weer in dergelijk geval behoeft geen aangifte te geschieden, terwill ook de Begrafeniswet er niet op van toepassing is. De politie, die den man opgespoord heeft, achtte don ook geen termen aan wezig tot strafvervolging over te gaan. (HbldO. Buitenland. TRAM-ONGELUK. Weer door een karbouw ver oorzaakt Madioen, 27 Deo. De tram naar Pono- rogo is gederailleerd toon zij tegen een karbouw opreed. De locomotief kantelde en de stoker Darmo was onmiddellijk dood. De machinist werd zwaar gewond. De wagens van den trein bleven in de rails. 104 JAAR. Vrijdag is een Iersch geestelijke, H. Mc Intyre Butler,, 104 jaar geworden. VERMIST IN DE ZUIDELIJKE POOLZEE. Van den in de Zuidelijke Poolzee werk- zaïmen Noorschen waivisohvangér „Gos- mois" wordit sindt 40 uur de vlieger Leif Lierd vermist, die in gezelschap van den scheepsdokter met zijn toestel was op gestegen. Een 10-tal' treilers Is op zoek naar de vermisten. De reeders van de Gosmo® hebben bo vendien de expeditie van Byrd telegra fisch om' hulp verzocht. veilig het vasteland. Verscheiden sleep- booten zijn uitgevaren om het drijvende wrak van de „Hermlone" op te sporen en binnen te sleepen. _7 Zondag heeft het ook in geheel wesl- Duitschland hevig gestormd, waardoor op versohlllende plaatsen groote schade werc aangericht. Te Dortraund stortte een In aanbouw zijnd kerkgebouw in. EEN BESCHEIDEN MINISTER. Ondier een auto. Pas nu is bekend geworden dat de heer William Adamson, de minister voor Schotland, Maandagavond (van de vorige week) te Londen door een auto is aange reden. De schok kwam zoo erg aan, dat er zes mannen noodig waren om de auto te lichten en het slachtoffer er onder uit te halen. De minister, die verschillende, gelukkig geen ernstige verwondingen had opge- loopen, werd naar een hospitaal overge bracht. Hij verzweeg behoedzaam wie hij was om geen opzien te baren, en toen hij den volgenden ochtend per taxi naar zijn huis kon terugkeeren, wist niemand wié de patiënt was geweest. Zelfs verscheen hij Dinsdagmiddag nog in het Lagerhuis en beantwoordde verscheidene vragen of schoon hü hevige pijnen leed. Thans moet hü volkomen rust houden en al zün verbintenissen afzeggen. EEN CHANTAGE-PROOES. Mislukt. Tunney, de ex-wereldkampioen, was in rechten aangesproken door een cmevr. MYSTERIEUZE VONDST. Lijk vain Itallaansche oip de Hebrlden gevonden. Kort geleden ontdekten visschers in een baai van het Hebriden-eiland Iona bewesten Schotland het lük van een jon ge vrouw. Het volkomen ontkleeds lichaam lag met uitgestrekte armen op een groot, half in den bodem weggegra- ven, kruis. Het losse, zwarte haar bedekte K. King Fogarty wegens verbreking van een deel van bet gezicht; een parelsnoer trouwbelofte. De dame vroeg 500,000. De eiach is afgewezen bevond zich om den hals. Verwondingen werden niet geconstateerd; alles wees op Er is nog een proces tegen Tunneyden dood door uitputting, hangende. Ditmaal is de heer Fogarty de De mare van de vondst gaf te Londen eischer. Hü wiil de vergoeding wegens het tot de wildste geruchten aanleiding. De feit, dat Tunney hem de genegenheid gestorvene blijkt thans te hebben gehee- van zün vrouw had ontstolen. De Pogar ty's zün gescheiden. ten Maria Fornario en de dochter ge weest te zijn van den directeur van het geneeskundig instituut te Milaan, die met een Engelsche gehuwd was. In een brief, waarin het meisje zich tot i discipel verklaarde van mevr. Blavatsky, Minister Tsehoffen zijn vermogen zb e®n betoog tegen het materialisme der moderne artsen, die ziekten door DE KRACH VAN DE BANQUE CHAUDOIR TE LUIK. schade mag op minsten» 1 mlllloen imeirik worden gesohat. a' EEN 1' AMILtEPRAfl^ Toen Zaterdagmorgen de sluiswachter Bergander aan de Brooktor te Haimbura zou worden afgelost, vond iroen hem on zü" vrouw door schoten gedood op den vloer van het wachthuisje liggen. Een negenjarig dochtertje lag bewusteloos'to bed. Door een schot in den slaap was het melisje ernstig gekwetst; ln het zieken hiuls is het kind dan ook spoedig over leden. De oorzaak van- het dram» i« nr>« onbekend. 00 Het Journal bevat een telegram uit Madrid, volgens hetwelk tal van men- schen in het krankzinnigen-gestllcht te Oenerime ziek zün geworden na het drinken van wün. Een verpleger, eon knecht en twee verpleegden zijn, na he vige pijnen, gestorven; vijftien verpleeg den verkeeren in ernstigen toestand en voor bet leven van zeven anderen wordt gevreesd. Uit het onderzoek 5s gebleken, dat een knecht hü vergissing wü'n heeft uitge schonken, die met arsenio was vergiftigd. Dit mengsel werd n.1. ter verdelging van Insecten gebruikt. kwijt; arrestatie rissen verwacht. van 3 camimfesa- De moeilijkheden waarin de Banque medicijnen willen genezen. Om een vol komen gezondheid, ja het „levens-elixer" deelachtig te worden, zoo schreef zü, 'mocht men zich slechts aan de natuur toe hebben geconstateerd. Deze betreffen zekere tenmijncperatiee. Er zal dan ook j geen surseance van betaling worden toe een auto, terwijl even later m denzelfden ^es^aan_ verband met de moeiljj-k- wagen de pleegvader Van G. arriveerde. Jfeden der Bank afgetreden minister van 17v* ij. 1\ s\ 1H a o c vi r* tv iTf An iv> rf o G ti /i O Ti koloniën, Tsehoffen, blbjkt nagenoeg zijn geheele vermogen bü deze krach te heb ben verloren. Zaterdagmiddag verwachtte men te Luik de arrestatie van twee gedelegeerde commissarissen van de Bank. WEER EEN SPOORWEGONGELUK IN BELGIË. Geen persoonlijke ongelukken. Aanzienlijke stoffelijke schade. Van G. belde aan de woning aan den i Groenewoudsoheweg aan, doch hem werd j niet opengedaan. Hierop ontstak hij In woede en uitte zijn misnoegen in krach tige termen. Hij schopte en sloeg tegen de deur, waarvan een paneel vernield werd. Daarop vernielde hij een groote spiegelruit van een erker en drong door de opening naar binnen. Zijn vrouw, de bovengemelde buishoudster, vluchtte hierop naar boven, naar de eerste verdie ping, waarheen zich ook E. begaf. Daar volgde Van G. haar, waarna zij zich nog hooger naar de zolderverdieping begaf. Ook hierheen achtervolgde van G. haar. Ook E. snelde de zoldertrap op. Hij riep, daar hü van G. met een revolver in de hand zag staan: „Niet schieten, niet schie ten," maar ontving dadelijk daarop een schot in den linkerarm en een in den lin kerduim. Onmiddellijk daarop vuurde hü uit z;jn jachtgeweer, dat hij inmiddels gegrepen had, een schot af in de richting van Van G. dat dezen trof. Bloedend viel Van G. de trap af, en bleef beneden Ier venloos liggen. De politie die spoedig aanwezig was, stelde een nauwgezet onderzoek in, dat geleid werd door hoofdinspecteur Van de Pool. Ook de Justitie was weldra ter plaatse. Het vooronderzoek heeft tot 11 Va uur 's avonds geduurd. E. heeft uitslui tend uit zelfverdediging gehandeld. Het lijk van den verslagene is naar het r.-k. ziekenhuis St. Canisius vervoerd. HET HOTEL ORANJE-OORD AFGEBRAND. Vermoedelijk door kortsluiting is Za terdag morgen brand ontstaan in het hotel Oranje-oord te Hoog-Soeren. De be woners konden zich met moeite redden; in nachtgewaad moesten zij zich langs aaneengeknoopte lakens naar beneden la ten zakken. Het geheele gebouw met in boedel werd in de asch gelegd. De brand weer uit Apeldoorn was spoedig ter plaatse, doch kon het hotel niet behouden. Het hotel was verzekerd. Er waren geen gasten aanwezig. KINDERVERLAMMING TE VELSEN. Proces-verbaal tegen een ge neesheer opgemaakt. Op last van den burgemeester van Vel- sen is proces-verbaal opgemaakt tegen een geneesheer uit die gemeente wegens het te laat aangeven yan een geval van besmettelüke ziekte (kinderverlamming). HET KINDERLIJKJE TE NIJMEGEN. Zooals wij dezer dagen bericht hebben, heeft een onbekende man te Nümegen aan een 17-jarigen jongen een doos over- zijn; de vogel was gevlogen. De gérant,1 handigd, waarin zich het lijkje van een die inmiddels ten tooneele was versche- pasgeboren kind bevond. Naar wij ver- nen, stelde vast dat er niets gestolen was. nemen is hier van misdrijf geen sprake, Dï politie ret het onderzoek voort. daar het betrof een foetus. Vvn een Chaudoir te Luik verkeert, hebben Zater- vertrouwen. Waarschijnlük heeft Maria dag tof: een nieuw bezoek an het parketÉornarj0 jn een Cnsjs van godsdienstige aan den zetel van de bank geleid. Volgensoverspanning den dood gevonden, laatste berichten zouden .de door het par-1 kot benoemde experts thans wel Megelpknog zeven hovoaarsohe "g - GIFTMENGSTERS GEARRESTEERD. De „Pester Lloyd" meldt uit Solnok, dat op grond van verklaringen der ter dood veroordeelde giftmengsters Lipka én Köteles, nog zeven vrouwen wegens moord door vergiftiging gearresteerd zy'n, De auto van den tennisspeler bit een botsilng met een traan tin elkaar gedrukt Berlijn, 29 Dec. De tenniswereld heeft Zondag een zwaar verlies geleden door den dood van Hans Moldenhauer, die Zondagavond aan de gevolgen van komen. Zaterdag is te Luik even buiten ©en autoongeluk, dat hem Zaterdag over- Aan de opeenvolging van spoorwegon gelukken in Bel'gië blykt geen einde te' het hoofdstation een goederentrein ont spoord. De stoffelijke schade was vrij 'aan zienlek, maar gelukkig vielen geen per- soonlüke ongelukken te betreuren. Het verkeer in de richting Brussel van Ver- viers en Duitschlaad bleef een groot ge deelte van den dag gestremd. De treinen van de lqnen Keulen en Parqs moesten worden o.ngelegd, wat eveneens tot veel vertraging aanleiding gaf. AARDSCHOKKEN IN OKLAHAMA. In tal' van steden èi dorpen in midden- Oklahama zün aardschokken gevoeld, die eenige schade hebber teweeggebracht. Er zijh geen menscoen bü omgekomen. NA HET SFOORYEGONGELUK BIJ NAIEN. De machinist wer op vrije voeten. Cooremans, de maclinist van den on langs bü Naimen verongelukten trein, bü welke ramp tien persoon het leven ver loren, is voor de raalkaimer te Luik in beroep gegaan tegen de verlenging zij ner preventieve hechtuis, uitgesproken door de raadkamer te k arnen. Óooremans werd door drie advoclten bügestaan. De Luiksche raadkamer i-rbrak het besluit der Naamsche kamer,, met het gevolg, dat de machinist, die trouwens zelf niet geheel was hersteld, wer lg vrijgelaten. van Hflvre. nood. Duitsch schip ln Zondagmorgen woilde boven Hflvre een orkaan, waardoor on kraan werd om gegooid, die ongelukigerwüze terecht kwam op een sleepbut. De sleepboot zonk; drie der opvaenden verdronken. De kaden werden getij overstroomd; grafisch verkeer lage( geheel stil, Het Duitsche mof geraakte Zondagmor Margate in nood. D in de reddingsboot b kwam, is overleden. Ingenieur Hans Moldenhauer reed Za terdagnacht omi hialftwee met zqn auto, waarin nog drie personen hadden plaats genomen, van het clubhuis van Rot- Weisis. in Grünewald naar de stad terug. Vóór hem reed een auto met andere Club vrienden van Rot-Weiss. Dicht b;j een flauwe bocht in de Köningsallee wilde Moldenhauer vaart verminderen om uit te wijken voor een naderende tram. De auto slipte ten gevolge van de .gladheid en kwam1 dwars over de tramrails te staan. Hoewol de bestuurder van de tram uit alle macht remde, kon hij niet verhinde ren, dat de tram op den auto inreed en deze geheel in elkaar drukte. Molden hauer werd op de bestuurdersplaats vast- gekneld; de vrienden uit den anderen auto, waaronder zich een dokter bevond, konden hem niet bevrijden. Men belde den geneeskundigen dienst op en enkele minuten later kwam hulp opdagen. Met bijl en zaag moest Moldenhauer worden bevrijd, hetgeen meer dan een uur in be slag nam. Zwaargewond en bewusteloos werd hü naar het ziekenhuis getranspor teerd, waar een ernstige schedelbreuk en beenbreuken werden geconstateerd. AlO'e pogingen van de geneesheeren om den ongelukkige te redden, waren vergeefsoh; Zondagavond is hü', zonder tot bewustzijn te komen, gestorven. Zondagmorgen brak in de binnenhaven van Duisburg een zware brand uit in een pakhuis van zes verdiepingen van de firma Koch Co., waarin een groote hoe veelheid levensmiddelen was opgeslagen. De brand breidde zich snel uit en in kor- ten tfjd stond 't geheele gebouw ln vlam- dor het opgejaagde men,. Met tien brandspuiten en eenige slieepvaart en tele-1 booten van de drüvende brandweer werd het vuur bestreden. Het pakhuis brandde geheel uit en stortte ineen; verdere uit breiding van den brand kon echter wor den voorkomen. Het pakhuis had een chip „Hermlone"', ter hoogte vani semanning verliet «ohip en bereikte waarde van 400.000 mark en de totale DE NOORDPOOLTOCHT VAN DE ZEPPELIN. Niet in 1930; de Aero Arctic hoopt den tocht ln 1931 te doen geschieden. Naar aanleiding van de gedeeltelijk onjuiste berichten in de pers over den Noordpooltocht van de Zeppelin, die in liet voorjaar zou geschieden, deelt het icstuur van de Aero Arctic mede, dat het tengevolge van den slechten oeconomi- sehen toestand nliet gelukt is de verzeke ring van het luchtschip voor dezen tocht tijdelijk te regelen. Er kan dus niet meer op gerekend worden, dat de tocht ln 1930 zal geschieden. Pas in den laatsten tüd bieden zich gunstiger vooruitrichten voor het tot stand komen van de verzekering en het bestuur van de Aero Arctic meent nu den tocht zeker in 1931 tot uitvoering te zullen kunnen brengen. Het bestuur brengt verder dank aan de regeeringen, wetensohappelüike instellin gen, ondernemingen en niet het minst de Zeppelinmaatschappü» die de onderne ming moreel en zakeiük reeds in zoo ruime mate gesteund hebben. GUSTE EN CODOS. Naar niéuwe wereldrecord». Op een maaltijd bem door de regeering aangeboden, heeft Ooste verklaard, dat hy in Januari, wederom met Oodos, zal trachten ailc wereldrecord» voor viiegr tuigen met een vracht van 600 en 1000 kilo te verbeteren. Deze record» staan op naam van Duitschland. Het vijfde postvliegtuig terug op Schiphol. Het vüfde postvliegtuig, de PHAGR is Zaterdagmiddag half één op het vlieg veld Schiphol geland. Voor deze aan komst bestond vryi groote belangstelling. Toen het vliegtuig geland was, en de piloten Smyrnoff en Hongdong en de me canicien Kotte het toestel verlaten had den, werden zü toegesproken door den heer Plesman, die hen hartelük welkom heette en hen dankte voor hetgeen zij door het volbrengen van dezen tocht voor de K. L. M. en voor de bereiding van de verbinding Holland—Indië hebben ge daan. Speciaal richtte spreker zich tot den heer Smyrnoff, die thans zün derde vlucht naar Indië en terug heeft vol bracht. Daarna ging het gezelschap naar de wachtkamer van het stationsgebouw. Een moeilijke rel». Smyrnoff vertelde, dat zoowel de heen reis als de terugreis moeilük Is geweest, vooral wat het Europeesche gedeelte be treft. Naar zijn indruk is de grondorga- nisatie van de vliegvelden niet onbelang rijk verbeterd, en ook op de vliegvelden, die meestal niet worden aangedaan, zoo als bijv. Szegedin, is voldoende hulp aan wezig. Smyrnoff heeft, toen hü in Batavia was, nog telefonisch den heer Plesman het plan voorgelegd, de terugreis in acht dagen te doen, zoodat hü vóór Kerstmis thuis zou kunnen zijn. De heer Plesman heeft hem echter uitvoering van dit plan verboden en achteraf gezien, heeft deze daarin gelük gehad. Smyrnoff achtte het zeer goed mogelijk, de reis ln acht dagen te doen, doch daartoe is meer voorberei ding noodig, dan waarvoor hü tüd had, omdat de hoeveelheid benzine, die moet worden meegenomen, grooter moet zün om langere étappes zonder tusschenlan- ding per dag te kunnen uitvoeren. Er i», naar Smyrnoff vertelde, ln Indië een vlie ger, wiens naam hij niet wilde noemen, die plan heeft, de vlucht naar Nederland In acht of nog minder dagen te volbren gen. Over dit plan wilde Sinyrnoff zich verder niet uitlaten. Naar luidt van telegrafisch bericht uit Mexico zijn het hoofd van den militairen vliegdlenst, generaal Juan Azcarrate, en een der bekendste Mexicaansche vlieger» kolonel Sidar bij een vliegongeluk veron- &ei!r V Ixtahuata op ongeveer 60 K.MJ. ten westen van Mexico (stad).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 16