HELDERSSHE COURANT ZEVENDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS De storm. De ontsnapping te Scheveningen. VAN DINSDAG 31 DECEMBER 1929 Met ingang Tan 1 Januari 1930 ia onze vroegere stadgenoot, de heer H. ïïankea, benoemd tot verificateur der in- voenrechted en accijnzen te Winterswijk. IN MEMORIAM L. BOON. Het\aar 1929 wil ons niet verlaten zon der in zijne laatste dagen nog een onzer bekende stadgenooten van ons weg te nemen. Een goed ingezetene, de beer L. Boon, gepens. Griffier bij de Rijks-wei;! te Wil- 1 -msoord, is van ons heengegaan. Zij, die in zijne betrekking vroeger veel met hem te maken hadden, zullen het betreuren, dat hij zoo kort van zijn pensioen heeft kunnen genieten en dat hij dien korten tijd niet gespaard gebleven is voor onbe schrijflijk leed. Ze hebben bij zijn ontslag, dat nog slechts twee jaar geleden is, hem van ganscher harte veel goeds toege- wenscht, omdat hij zelf zoo goed was. Eerbiedwaardige verschijning met grijze haren; velen zullen hem nóg in gedachten zien zitten, achter zijn lessenaar* klaar om ieder, 't zij hoog of laag, van rand te die nen. Voor ieder een vriendelijk woord, koor allen de bereidwilligheid zelve. Opgeklommen tot een der hoogste ran gen in zijn korps is hij een trouw dienaar van den Staat geweest, waarvoor hij «1» baioonlng is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, om bij zijn ont slag te worden bevorderd tot Officier in die Orde. De beer L. Boon was geboren in Den Helder, den 16den December 1862 en her dacht dus nog eerst weinige dagen geledon zijn 67sten verjaardag. Hij herdacht dien oud ar zeer droeve omstundlglieden; zelf aan het ziekbed gekluisterd, dat zijn doodsbed zou worden, moest hij in zijn laatste levensdagen het. groote leed door staan, dat zijn eenige diochter, ook reeds geruimen tijd bedlegerig, hem door den dood werd ontrukt. De heer Boon werd benoemd tot klerk bij 's Rijkswerf 1 Mei 1881, bevorderd tot adj.-oommies 1 April 1895, tot commies 1 Mei 1902. D.d. 1 Februari 1908 werd hij tot griffier te Hellevoetsluis benoemd en 1 Aug. 1009 naar hier overgeplaatst, waur hij met ingaixg van 1 Januari 1928 in deze functie gepensionneerd werd. H.\j kwam 16 Juli 1913 voor het eerst in den Raad als vertegenwoordiger der libe rale partij. Bij de periodieke aftreding in Sept. 1919 werd hii, tengevolge van de toen ingevoerde Evenredige Vertegenwoordi ging, niet herkozen. Dit geschiedde we derom in Sept. 1023; 20 Juli 1926 werd hij door den heer Biersteker op de lijst van „Gemeentebelang", waarop de heer Boon zich inmiddels had doen plaatsen, opge volgd. Hij behoorde in den Raad, zooals we zeiden, tot de liberale (vrijzinnige) rich ting, drong zich evenwel nimmer op den voorgrond, en bleef de stille, bescheiden figuur, die hij ook in het dagelijksche leven was. In het openbare leven vervulde hij voorts bestuursfuncties bij „Liefdadig heid naar Vermogen", waarvan hij secre taris-penningmeester was, de Vereeniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken", waar hij eveneens gedurende een tweetal jaren de functie van secretaris vervulde, de Nutsspaarbank, in wier be stuur hij van 1916 af werkzaam was, even eens als secretaris dezer instelling. De crematie beeft plaats Donderdag 2 Janauri. HOTEL BELLEVUE. Sluit hedenavond 8 uur. In een advertentie van Hötel Bellevue staat, dat het café-restaurant hedenavond te 10 uur wordt gesloten. Dit moet even wel zijn te 8 uur. Logeergasten gelieven aan de huisbel aan te bellen. TRAOTATIE KRENTENBROODEN. De verpleegden van het Verpleeghuis aan de Kerkgracht betuigen bunnen dank voor bet lekkere krentenbrood van de N.V. „Volharding", Kuiperstraat. DE JNDISCHE MAIL. De Nederland Express, de speciale trein met post en passagiers, in aanslui ting op het stoomschip Joh. de Witt, zal Vrijdagmorgen 3 Januari to 11.10 van Ge nua vertrekken. Aankomst Zaterdagmor gen 4 Januari om 7 u. 57 te Arnhem, 8 u. 48 te Utrecht, 9 u. 45 te Den Haag (S.S.) 9 u. 36 te Amsterdam (W.P.), 9 u. 53 te Amsterdam (C.S.), 9 u. 52 te Rotterdam- Maas. ORANJE HARMONIEKAPEL. Gisterenavond gaf bovengenoemde kapel, onder dir. van den hepr Haanstra, voor genoodigden 'n concert in „Casino", dat, ondanks het minder gunstige weer, vrij goed bezocht was. Medewerking ver leenden mej. A. Kamp (piano) en een dub bel gemengd kwartet, onder leiding van den heer J. Jongkees Czn. De beer Geus, voorzitter, sprak het gebed uit en heette, daarna de aanwezigen welkom, onder welke zich ook de leden der Muziekcom- missie en vertegenwoordigers van zuster verenigingen, bevonden, waarna begon nen werd met de afwerking van bet pro grueauL Het eerste deel van het programma, dat wij bijwoonden, geeft ons tot onzen spijt geen aanleiding daarvan veel te zeggen. Over 't algemeen was men niet gelukkig in de wedergave der diverse nummers, en dit gold zoowel voor het orkest als voor den zang. Wordt er door de leden wel voldoende toewijding betoond? zoo vroe gen wij ons af. Trouwens, men heeft blijk baar zfflf gevoeld, dat er iets haperde, want van de drie nummers, welke het kwartet zou zingen, werden die van Pales- trina en het „Ave Verum" van Mozart ge schrapt en vervangen door zang van een voudiger structuur. De heer K. A. Kloos ter speelde verdienstelijk een ooncertino voor fluit van Popyer, waarbij mej. Kamp hem begeleidde. Na de pauze werd opgevoerd o.a. uit Offenbacb's „La fill© du Tambour- Major", en, door het kwartet, met solisten, een kleine cantate van Helleman. Onze indruk is, dat men zeer zal moe ten oefenen. Misschien geeft de O. H. K. een volgend maal revanche, HERMAN BOUBER'S ZEEMANSVROUWEN. De veelbesproken levensschets „Zee mansvrouwen" van den populairen auteur Herman Bouber (schrijver van „De Jan tjes" enz.) zal hier 2 avonden worden op gevoerd in Casino en wel op Zaterdag en Zondag a.s. Dit bekende en Zeer ster ke stuk, dat gedurende de laatstgehouden kermis alhier vier koer met groot succes werd vertoond, wordt nog steeds in den lande overal gespeeld en beleefde nu reeds meer dan 500 opvoeringen. „Zee mansvrouwen", zoo waar en prachtvol uitgebeeld door Herman Bouber, zal zeer zeker weer 2 volle zalen trekken. „HUISDUINEN". Het nieuwe meisjes- en kinderhuls van de Weesinrichting Huisduinen, (inrich ting ter verzorging van weezen, onver zorgde en voogdijkinderen) zal vermoe delijk begin 1980 in gebruik kunnen wor den genomen. Het is de bedoeling de oude, nu nog in gebruik zijnde huizen, te ontruimen en de verpleegden over te brengen naar de nieuwe huizen. Aan enkele aanvragen om plaatsing kan dan ook nog worden voldaan. Voor- loopig zijn nog beschikbaar 10 plaatsen voor kinderen (jongens en molsjes) bene nden den schoolleeftijd en 4 plaatsen voor meisjes van den sohoolleeftljd en daar boven. Pogingen worden thans aangewend, om ook in de plaats van het nu nog in ge bruik zijnde oude jongenshuis, een nieuw huis te bouwen op het terrein, waar thans reeds de directeurswoning en het bovenbedoelde nieuwe meisjes- en kinder huis staan. Er is reeds een begin. Van het benoodigde bedrag ad 18.000 is 1800 aan giften ontvangen. (N. Rott. Ort). BRUTALE INBRAAK. Gisterenavond, terwijl de bewoners af wezig waren, is ingebroken in de woning van den heer Alderlieste, in de Sluis dijkstraat. De inbraak moet ongeveer tusschen half zes en half zeven zijn ge schied.' De daders hebben zich door het keu kenraam toegang tot de woning verschaft. Toen de heer Alderlieste en zijn vrouw thuiskwamen schrokken zij niet weinig, toen zij ontdekten, dat alles in huis was overhoop gehaald. Boven, beneden en in den winkel was alles door elkaar gesmeten. Om in de kamer te komen, moesten de inbrekers de binnendeur forceeren; de ijzeren grende'. biervan is geheel ver bogen. De lade in den winkel was op den vloer gegooid. Papieren geld was echter niet in huis, er was wel eenig zilvergeld, doch dit is niet gevonden. Daar het vermoeden bestond, dat de daders nog boven waren, werd eerst de politie gewaarschuwd. De vogels bleken echter al gevlogen te zijn. De politie ontdekte nog vingerafdruk ken, doch deze waren van den bewoner zelf, HET ZWEMMENDE VARKEN of het biologische wonder. Gisterenmiddag hebben de bewoners van de Westgraoht een genoegelijk half uurtje gehad, door een zwemdeinonstratie van.... een varken. Het dier werd uitgeladen uit het var kenschuitje, zooals het in den volksmond heet, en toonde, als al zijn soortgenooten een antipathie tegen de loopplank, die de schuit met den wal verbindt. Schreeuwen geen gebrek. Een kamer vol pasgeboren baby's was er maar kinderspel bij. Doch de slager en schuitenvoerder, die zich nimmer laten intimideeren door zoo'n var kensprotest, pakten het dier bij staart en ooren en sleepten het naar den wal. Edoch, het zwijntje had. daar geen zin in, en rolde, na heftige spartelpartij, van de loopplank in het Heldersche Kanaal. Daar lag het nu, z'n varkenssnuitje juist boven het wateroppervlak, z'n krulstaart en de rest er onder. Vlak bij was de wal; doch uit principe, varkens houden er ook een principe op na, zwom het niet dien kant uit, doch stalc af naar dieper water. Hulpeloos stonden daar de slager en zijn knechtje aan den kant Fluiten hielp niet, schelden evenmin en of de slager al zei: „alles is vergeven en vergeten, keer terug lieveling", het ploeterde en spartelde en leek zich bizonder in zijn element te be vinden. Goede raad was duur. De slager over legde bij zich zelf. Hy dacht erover te water te gaan en zich op den rug van het dier neer te zetten en het zoo naaf den wal te sturen, doch waar alleen de ooren maar boven water uit kwamen en een varken, alweer uit zyn vaikensprincipe, altyd achteruit gaat. als men hem aan rijn ooren trekt, vond de slager het toch te riskant om dit waagstuk te ©nder- nemen. Kon het dier Immers niet achter uit zwemmen, dan was het gevaar niet denkbeeldig, dat het als een onderzeeboot, naar lagere sferen verhuisde. Maar wat dan? Het zwyn zwom, nog als-maar brul lend, het Kanaal heen en weer en de be langstelling op den wal groeide ziender- oogen aan. Een jongen kwam op het snug gere idee een bootje te nemen en weldra plasten de riemen in het water, een lasso werd den vluchteling om denjjals gewor pen en in triumf werd hy naar den wal gevoerd en op het droge gebracht, waar-ie met een glunder snuit naar de omstan ders keek. Het is ons niet bekend! of het dier nog nadeelige gevolgen van het bad heeft ge had, maar als u soms vandaag of morgen een karbonade verorbert, die nogal „ver kouden" smaakt, dan weet u de oorzaak. Binnenland. De depressie, op welker teekenen van nadering in' Ierland het weeroverzicht van Zaterdag 28 December wees, was te Rotterdam om 2 uur in den namiddag cd waarneembaar in daling van den baro meter; na 8 uur 's avonds steeg de tetm- peratuur aanmerkeiyk en begon het té regenen. De regen viel voortdurend tot middernacht, daarna in buien tot Zondag ochtend 11 uur, waarna slagregen viel tot kort na den middag, toen het droog weer werd. In de omgeving van Doetlnchom zijn Zondag verscheidene hoornen ontworteld. Naby Dieren kwam een boom op de tramrails terercht, waardoor groot» ver traging in den dienst ontstond!. Te Baak w< rd een paal van het elec- trisch net vernield, waardoor de draden onder stroom over den weg kwamen te liggen en de gemeente half in het donker zat. Te Neede la gisteren ten gevolge van den storm die ln aanbouw zijnde maaldery met pakhuis van H. V. ingestort. Verder werd aan verscheidene daken schade toe gebracht. Te Maastricht is Zondag een groot ge deelte van het dak van de St. Hubertus- kerk aan den Bosscherwe.g naar beneden gekoimen. Persoonlijke ongelukken, kwa men er niet bij voor. DE MADIOEN. Uit Djeddah werd] Vrijdag gameid: Lloyd's agenten molden, dat in ruitm No. 1 van het stoomschip Madioen 18 voet water staat. Men vreest, dat da schade belangrijk zal zijn. Een bericht van gisteren luidt: De Madioen zal vermoedelijk geborgen word'en. De bergingsstoomer Protector wordt heden in de nabyheid van het ge strande stoomschip verwacht, EEN VORIG JAAR GEPLEEGDE INBRAAK OPGEHELDERD. Op 8 November 1928 ls Ingebroken by den winkelier K., wonende aan de Amster- damsche vaart 84 te Haarlem, waarby een geldkistje met een bedrag van ongeveer f28.000, enkele vreemde gouden munten en verschillende papieren zyn ontvreemd. Toen de recherche te Haarlem vorige week het register van opgekochte gouden en zilveren voorwerpen bij den horloge maker S. controleerde, bleek dat deze op 28 November j.1. van een zekeren J.V. vier vreemde gouden munten had ge kocht. By onderzoek bleek, dat deze munten van den diefstal by K. afkomstig waren. De horlogemaker had f 33 voor de munten betaald. V. is daarop aange houden. De man verklaarde, dat hy de munten had verkocht op verzoek van een zekeren D. J. V., een kennis van hem. Hy zeide, niet te weten, dat zy van dief stal afkomstig waren. Daarop is D. J. V., een timmerman, wonende te Haarlem, aangehouden. Deze bekende tezamen met een zekeren A. F. R., monteur, eveneens wonende te Haarlem, den diefstal te hebben gepleegd. Op D. J. V. is aange troffen een gouden tientje sn een Indi sche munt. By een huiszoeking zyn een gouden tientje, een gouden vyfje, en een halve gulden, alles van bovengenoemde inbraak afkomstig, gevonden. De gearresteerde A. F. R. bekende eveneens en beweerde zyn aandeel van den buit te bebben begraven in een open terrein aan de Pladellastraat. Daar heeft by het'na eenigen tijd niet meer kunnen terug vinden. De recherche heeft Zater dag en Zondag op dit terrein laten graven, echter zonder resultaat. De gestolen pa pieren hebben de inbrekers verbrand, zy beweren het geldkistje in het Spaarne te bebben geworpen. J. V. is gisteren in vryheid gesteld. De beide inbrekers zijn opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. INBRAAK. Zondagavond is Ingebroken !n het huis van den fabrikant Stefens te Druten (Maas en Waal). Er is 2000 gestolen, be nevens 2 paar gouden oorbellen, een gou den remontoirhorloge en een gouden halssnoer. Van de daders ontbreekt elk spoor. AUTO BIJ EMMERIK VAN DE RIJNKADE GESTORT. Door licht misleid ls Zaterdagavond by het havenhoofd te Emmerik, tegenover het douanekantoor, een auto in volle vaart van de Rynkade gestort. De auto bleef op de lagere kade half boven de rivier hangen. Van de zes inzittenden werden hb Duiteehe douane-beambte en rijn ven- loofde terstond gedood; de vier overigen werden zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd. Aldaar is heden nog een van dezen, een vrouw, aan de bekomen verwondingen overleden. (Tel.). De 84-jarige reiziger D. Dykmans is, zoo meldt de Voorw., een berucht Rotterd. inbreker. In den nacht van 2 op 3 Novem ber 1926 werd ingebroken by dé firma Mok op de Linker-Rottekade te Rotter dam. De hoofdagent Kluts zag tegen den ochtend eenige mannen uit het kantoor komen en toen hy hen wilde aanhouden, werd hy neergeslagen. In het kantoor bleek de brandkast a la sardine openge scheurd. Er w8s een bedrag van ongeveer 200 henevens voor 'n zeer groote waar de aan effecten gestolen. Eenigen tyd na de inbraak werd Dykmans aangehouden. Een meisje, met wie hy op reis was ge weest, legde een volledige bekentenis al. Zy verklaarde, dat D. haar alles van de inbraak had verteld. Hoewel D. bleef ont kennen, veroordeelde de rechtbank hem tot 4 jaar gevangenisstraf, welke straf hy thans uitzat Het Vaderland meldt inzake de ont vluchting van een cellulairen gevangene te Scheveningen, dat volgens een gerucht de spy'1 moet geforoeerd zyn met een boor. Die boor zou, waarschyniyk door oen bezoeker,, zyn binnengesmokkeld. Van het raam op de eerste verdieping zou de uitbreker op de binnenplaats ge komen zyn met een touw, gevlochten uit de cooosvezels, waarvan de gevangenen matten vlechten. Twee weken geleden moet de buurman van D., onder de jongens bekend als Wil helm, ontslagen zyn. Deze Wilhelm zou er meer van weten en dan ook door de Rotterdamsche politie worden gezocht Man doodgestoken. In een café aan de Brlelsehefean te Rotterdam. Zondagavond omstreeks kwart over elf beeft in een café aan de Brielscbe- laari te Rotterdam een man een van de andere bezoekers met een groot knipmes een dusdanige wonde aan den hals toe gebracht, dat het slachtoffer koit daarna .aan de gevolgen is overleden. De dader is aangehouden en opgesloten. Het misdryf is onder do volgende om standigheden gepleegd: Op den hoek van de Brlelschelaan en de Jacob Noordzydestraat ligt het café van P. den Hollander. Zondagavond zaten daar ongeveer veertien personen aan enkele tafeltjes, welke langs de ramen staan. In de middenruimte voor het buf fet staan links een biljart en réchts een leestafel en een kachel. Omstreeks elf uur kwam de' 58-jarige losse, werkman A. v. d. B. uit de Heenvlietstraat binnen. Hy gebruikte een vertering en verliet de zaak, om vrij kort daarna weer terug te komen. Opnieuw bestelde hy wat, waarna hy by het biljart ging staan. Eenige bezoekers stonden by het buffet met den kastelein te praten. Daarby be vond zich ook de 32-jarige havenarbeider A. B. uit de Oleanderstraat, wiens vrouw en moeder met eenige kennissen aan een van de tafeltjes, by de ramen zaten. Eens klaps zei v. d. B.»Zeg Arie, hoor eenst* waarby hy tegen B. een beweging met het hoofd maakte. B. liep naar v. d. B., waarna zy samen naar den hoek gingen, welke het uitspringende buffet met den muur maakt. Onmiddellyk daarna zagen allen, die in het café waren, dat B. ern stig aan den hals was gewond. Het bloed stroomde uit een diepe snede. Niemand had v. d. B. zien steken, maar hy hield een zeer groot, zwaar bebloed knipmes roet scherpe punt in de hand. B. deed, wankelend,nog enkele stappen naar voren, zakte ineen en is zeer kort daarna over leden. Enkele bezoekers wierpen zich op v. d. B., wien zy met- veel moeite het wapen ontrukten. Anderen trachtten het bloed te stelpen, dat uit de wond stroomde. De caféhouder waarschuwde terstond de politie en den geneeskundigen dienst. Dadeiyk is ook de commissaris van po litie in de vyfde afdeeling, de heer T. Albarda, gewaarschuwd, die geassisteerd door inspecteur van Dalfsen nog denzelf den avond met het onderzoek is begonnen. v. d. B. die niet den indruk maakte, beschonken te zyn, ia voorloopig over gebracht maar het politiebureau aan de Paul Krugeratraat, waar hy is opgesloten. Het mes is in beslag genomen. Alle men- schen, die zich in het café hebben be vonden, zyn als getuigen gehoord. Een motief voor den moord had men gisteren nacht nog niet kunnen vaststellen. Wel is gebleken, dat B. en v. d. B. elkaar reeds van vroeger kenden. Zondagnacht heeft de fototechnische dienst onder leiding van Inspecteur Tas enkele opnamen gemaakt in het café. Daarna is het lijk ter sectie naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Gebleken is, dat de rechterhals- slagader is doorboord. Uit bet voortgezette verhoor van de getuigen is gebleken, dat de verdaohte eenigen tyd geleden is gaan inwonen by de moeder van den verslagene. Omdat hy geregeld dronken was en zyn kost geld niet betaalde, ls by, mede op aan drang van het slachtoffer, buiten de deur gezet. Daarna is hy by zyn zuster gaan inwonen. Hy heeft zich in dien tyd er wel eens over uitgelaten, dat B. hem niet mocht. Maar meer motief heeft men voor zyn misdryf niet kunnen vinden. Toen hy voor do tweede maal in het café was gekomen, is er zoo weinig tyd verloopen tusschen het oogenblik, waarop hy A. B. heeft geroepen en het moment waarop deze is neergestort, dat het vry wol va3t staat, dat v. d. B. het knipmes reeds geopend in zyn zak had, toen hy A. B. riep. De vrouw van den verslagene schynt argwaan tegen de bedoelingen van d. B. te hebben gekoesterd, want zy 1 PREDIKBEURTEN II DECEMBER en I JANUARI. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetstraat), 31 December. 's Avonds 7 uur, Ds. H. A. Enklaar. Gercf. Kerk (Spoorstraat). 81 December. 's Avonds 8 uur, Ds. F. Tollenaar. 1 Januari 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 81 December. 's Avonds 7.80 u.de beer N. v.d. Kraata 1 Januari. 's Morgeus 10 u., de heer v.d. Kroats. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht). 31 December. 's Avonds 7.30 uur, Leesdienst 1 Januari. 's Morgens 10 u., Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gom, (Weezenstr.) 81 December. 's Avonds 7 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgez. Gem. 81 December. 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smldts, Evangelisatie (Palmstraat). 81 December. 's Avonds 7 uur, Ds. R.O.W.J. Hoek. Leger des Hella. 81 December. 's Avonds 11 uur, halve «aeht van Gebed. 1 Januari 's Avonds 8 fcur, samenkomst. HUISDUINEN. NedL Herr. Gem. 81 December. Geen dienst. JULIAN ADORP Ned. Herv. Gem. 81 December. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Darasté. Zendingsgebouw „Ster der Hope", 81 December. 's Avonds 7 uur, de hee.r J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 81 December. 's Avonds 7 uur, de heer P. Boon. 1 Januari. 's Morgens 10 uur, do heer P. Boon. 's Avonds geen dienst. ANNA PAULOWNA. Gerei. Kerk. 81 December. 's Avonds 7 uur, Leesdienst. 1 Januari. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. WEERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 81 December. 's Avonds 6 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gom. (Hippolytushoef). 81 December. 's Avonds 9 uur, Ds. Van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 81 December. 's Avonds 7 uur, de heer Bosma. 1 Januari 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gem. (Hlppolytuahoef) 81 December. 's Avonds 7 u., de heer Chr. Niessimk, van Heemstede. Ned. Herv. Geim. (Den Oever). 81 December. 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Gerei. Kerk. (Den Oever). 81 December. 's Avonds 7 uur, Leesdienst. 1 Januari 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Avonds geen dienst. is, toen haar man en de verdachte naar den hook van het café liepen, hen nage gaan. Voerdat zy by ben was, was het misdrijf reeds gepleegd. Ook deze vrouw heeft den steek niet zien toebrengen. Wel heeft zy gezien, dat v. d. B. het mes uit de wond terugtrok. Zy is door het ge beurde overspannen geraakt en vannacht in het ziekenhuis aan deu Coolsingel opgenomen. POGING TOT DOODSLAG. Gisteren ls te Amsterdam een 54-jarige muzikant gearresteerd, die verdacht wordt van poging tot doodslag. BRAND AAN DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Kranige redding. Zondagnacht omstreeks kwart voor één is brand uitgebroken in het café Van En gelen aan den Coolsingel te Rotterdam. Hét café was nog maar juist gesloten, toen de brand weid ontdekt. De vlammen grepen verbazend snel om zich heen en weldra kreeg de brand een ernstig aan zien. Felle vlammen sloegen gedurende eenige oogenblikken naar buiten. Op het geroep, dat boven hert café nog kinderen in bed lagen, zyn eenige omstanders dwars door do vlammen naar boven gegaan, om de kinderen te halen. Zy hebben hen vei lig buiten weten te brengen. Inmiddels was ook de brandweer ter plaatse geko men en toets was hes vuur ook zeer mei gealujMikt. esaegE g—essssssa

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 21