WARME CROQUETTES OP EN OM HET BINNENHOF. Primo de Rivera dat in de samenstelling van het kabinet geen enkele peroonenver- wiaseling beoogd -werd. KONIJN'S SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Het heeft door vrijwel de geheel© Ne- derlandsche pers de rondt© gedaan en kwam zoodoende ook in de kolommen van ons Wad terecht. Hoe een dergelijk on waar en sensationeel bericht ontstaat, zal wel nimmer kunnen worden nage gaan. Van meer belang Is het voor ons te bemerken, dat ons blad in den vreemde zooveel belangstelling geniet, dat men het de moeite waard vindt een dergelijk bericht tegen te spreken. De „Held. Oou- rant" zal daardoor waarsohijnlijk wel het eenige Nederlandsohe blad zijn, dat een tegenspraak van dit berichtje bevat. Wij zijn den heer Timmerman erkentelijk voor was zijn vriendelijk schrijven. F Wybert-tafttettfn cm- T&™ JL de? het oefenen ter bescherming van de keei, vóór het op treden ter zuivering van de stem. CHINA. Weeh-kronlek. Den Haag, 2 Januari Onze ijverige Senaat Voor 't laatst? Vele djfere! Het rapport-Rutgers. - Vervlogen Illusie? NA HET RUSSISCH-CB3NEESCH CONFLICT. Scheuring. Na de sluiting ontstond dadelijk een scheuring toen dertig leden uit het be stuur van het congres traden ten gevolge van Gandhi's voorstel om in het ^kabi net" van het congres (de tegenregeering) alleen mannen op te nemen die ten volle met het congres-program sympathiseer den. Toen de president deze uittreding zeide te betreuren, merkte een der leden te midden van gelach op dat het congres de uitreding uit wetgevende liohamen had bekrachtigd. Het bestuur koos daarna de door Gandhi voorgestelde candidaten. De afgescheidenen hielden middeler wijl een vergadering waarin besloten werd, een democratische partij in h£t congres te vormen. EEN COMMUNISTISCH DAGBLAD. Te Londen is dezer dagen voor het eerst een nieuw communistisch dagblad, de Worker genaamd, verschenen. Het slaat een bitter vijandigen toon tegen de regeering aan en bevat een boodschap van het bestuur der Moskou- sche internationale. President De Vos van Steenwijk heeft de Eerste Kamer er toe weten te krijgen, dat zjj een paar dagen vóór Kerstmis en Het leger van het verre Oosten e®n dag vóór Oudejaar openbare zittingen beloond. hield, teneinde 't een en ander, dat liefst De revoluftoajato, oorlogsraad heeft jgSffftJES 'SVmoe* te hek^e,?,],,!ftTr t"" w0,'den - heelt afgedaan. Zoo- verre Oosten te beloonen door toekenning wel den Senaat als z'n nieuwen „speaker", van de orde van de Roode Vlag. I De nieuwe directie van den Oost-Chlneeschen spoorweg ln functie. Roedy, de nieuwe directeur van den Chineeschen Oosterspoorweg en Denisof, zijn adjunct, hebben hunne functies te Charbin op 31 December j.L aanvaard. FRANKRIJK. AANSLAG BERAMENDE ITALIANEN. Drie Italiaansche Journalisten aangehouden. Itelga meldt uit Parijs dat de algemep- ne veiligheidsdienst, na een zorgvuldig onderzoek drie Italiaansche journalisten, Terchiani, Sardelli en Gianca gevangen heeft genomen, onder verdenking van het beramen van aanslagen in Frankrijk en het buitenland. Zij stoüden in nauwe re latie met Bernieri, die onlangs te Brussel werd gearresteerd. Bij een huiszoeking bij Gianca heeft men zeven pakjes ontploffingsmiddelen gevonden, zeven ontstekers en een hoe veelheid lont. De arrestanten konden geen plausibele verklaring geven van de her komst dezer artikelen en beweerden geen plannen te hebben tot Jiet plegen van aan slagen. Men vermoedt, dat het plan be stond op 15 dezer een bom te werpen naar de leden van de Italiaansche delegatie van den Volkenbond te Genève en dat zij op instignatie van Bernieri handelden. Tot nu toe onthielden de gearresteer den zich van iedere verklaring. Aange zien men evenwel een groot aantal docu menten in cijferschrift heeft gevonden bij deze huiszoeking, welke volgens een eveneens gevonden code kon worden ge lezen, verwacht men reeds in de eerstvol gende dagen sensationeele bijzonder heden. Voor alles, zal, naar een der Pa- rijsche avondbladen beweert, de naam van den financier der organisatie groot opzien baren. Vooralsnog wordt deze naam in het belang van het voortgezette onderzoek geheim gehouden. ITALIË. De evacuatie der troepen. Chlneesche Naar uit Mandsjoerije gemeld wordt, zijn de Chineesche autoriteiten met in spanning volgens een regelmatig plan bezig met de evacuatie der Chineesche troepen, teneinde plunderingen te voor komen. Het vrijlaten van die gevangenen. Overeenkomstig de afspraak hebben de Chineezen alle gearresteerde sowjet- onderdanen op vrije voeten gesteld; de sowjetregeering heeft eveneens de oogen- blikkelijke invrijheidsstelling van de ge arresteerde Chineezen gelast. OOST-INDIË. AMNESTIE BIJ HET HUWELIJK VAN DEN ITALTA ANSCHEX KROONPRINS Rome, 2 Jan. Ter gelegenheid van het huwelijk van den kroonprins heeft de Koning amnestie verleend voor alle ge wone en militaire delicten, die met vrij heidsstraffen van ten hoogste een jaar of boeten gestraft zijn. Bij vrijheidsstraf fen boven 1 jaar wordt een jaar in min dering gebracht. Bijzonder gevaarlijke misdadigers of zij die de maatschappelij ke orde ernstig in gevaar gebracht heb ben, zijn van de amnestie uitgesloten. Er vallen 400.000 veroordeelden onder de amnestie. SPANJE. HET EINDE VAN DE DICTATUUR. De voorstellen, die Primo de Rivera in de Dinsdag gehouden zitting van het Spaansche kabinet aan den koning heeft voorgelegd, worden te Madrid zorgvuldig geheim gehouden. In welingelichte krin gen wordt gezegd, dat de dictator zich bereid heeft verklaard thans ontslag te nemen. Hij zou tevens hebben voorgesteld tot zijn opvolger een persoon te benoe men, die voldoet aan een aantal bepaalde vereisohten; een naam zou hierbij niet genoemd zijn. Men meent te Madrid ech ter, dat slechts twee personen in aanmer king komen, n.1. graaf Guadalhorce, de tegenwoordige minister van verkeers wezen en generaal Berenguer, de com mandant van het koninklijke hoofdkwar tier. Een verklaring van Primo de Rivera. Primo de Rivera heeft verklaard, dat can de geruchten over een beweerde re- geeringscrisis totaal niets waaT is; noch de koning, noch de regeering hebben de kwestie van vertrouwen gesteld. De koning heeft zijn goedkeuring gege ven aan het regeeringsprogram, dat de reorganisatie van d<> Patriottische Unie, en in Februari verkiezingen van provin ciale directoria, ter vervanging van het oude comité van de Patriottische Unie meebreng. Tegen Juli worden nieuwe maatreg -k-n beoogd. Ten «lotte zeide DE RAZZIA TEGEN DE PARTIJ NASIONAL ENDONESIA. De toestand stationair. Geen vuurwerkverbod ln den oude jaarsnacht. Geen huiszoekin gen ln Atjeh. De situatie, geschapen door de actie van de politie tegen de Partij: Nasional Indonesiia, is sitationnair gebleven. Het onderzoek van de geoonfiskeerde docu menten wordt voortgezet. Te Bandoeng heeft de politie nog een kantoorbediende van een particuliere firma gearresteerd, in wiens bezit papie ren zijn aangetroffen, welke duiden op verduistering en het bewijs leveren dat de bezitter in recbtstreeksche verbinding stond met het hoofdbestuur van de P. N. I. Hoewel met het oog op de verwachting, dat het publiek groote belangstelling zou toonen bij aankomst van den trein, waar mede Soekarno en Gatot gevankelijk wer den aangevoerd, maatregelen waren ge troffen, bleek deze verwachting ongefun deerd te zijn. Slechts een enkeling kwaim kijken. Ook bij het overbrengen der be trokkenen naar de gevangenis bleef het publiek geheel onverschillig. De politie heeft nergens een verbod afgekondigd tegen het gebruikelijk afste ken van vuurwerk in den nacht van Oud op Nieuw, zooals na het oproer van 1926 wenschelijk was geacht. Alleen in Ban doeng is de bepaling bekend gemaakt, dat slechts vuurwerk mocht worden afgesto ken tusschen middernacht en één uur. Uit Atjeh wordt bericht, dat in dat ge west geen huiszoekingen hebben plaats gehiad. DE MOORD OP DEN GEZAGHEBBER KAP. DE QUANT IN Z.-O. BORNEO. Bandjertmasin. Uit het onderzoek naar den moord op k'ap. de Quant is gebleken dat Hadji Doerasit uit Kampong Maroen- toe, van wien door kap. de Quant een drijvend gevonden tongkawangstam (vaar tuig) in beslag was genoonen en door het Negri-bestuur genummerd, in de mee ning verkeerde dat zijn vaartuig door de Negri was opgevorderd; hij vroeg daar over kap. de Quant opheldering, waar door een woordenwisseling ontstond. Plot seling haalde hadji Doerasit een steek wapen te voorschijn en bracht den kapi tein verscheidene steken toe; deze stortte in de rivier. Een werkman, meegekomen met de (motorboot, schoot den dader dood. Diens zoon maakt© amok, waaroon ook hij moest worden neergelegd. Volgens geruchten zou Hadji Doerasit een der panglima's (krijgsoversten) zijn, betrokken bij het verzet van Poeroek Tjahoe. Hij was een zeer oud man. Kap. de Quant stond als een streng gezaghebber bekend. Het gebeurde beeft onder de bevolking geen onrust gewekt. HET RADIOSTATION VAN DEN KRAKATAU AFGEBRAND. Lang-Eiland bij Krakatau. Het radio station der Koninklijke Marine, dat bier is gevestigd, is tengevolge van onvoor zichtig omgaan door het personeel met benzine totaal afgebrand. Eveneens wer den de woningen van het personeel in de asch gelegd. Dadelijk is san Soerabaja en, i »n nieuw station gevraagd. De stag natie in den radiodienst zal ongeveer 14 dagen duren. Inmiddels is het kuststation Pasaoeran voor den radiodienst tijdelijk opengesteld leider, komt daarvoor hulde toe. Tot nu toe was 't gewoonte om in de periode der I laatste paar weken van het jaar hoogstens in-de-gauwigheid de Wet op de Middelen en nog een paar brokstukken van de Rijksbegrooting goed te keuren. In den middag van Maandag 30 December j.1., toen de agenda was uitgeput, bracht de Voorzitter de Kamer dank voor hare medewerking. En hij verbond daaraan vriendelyk-gemoedelijke woorden van ge- lukwensch voor het nieuwe jaar, ge richt tot minister mr. Terpstra, die aan de groene tafel was gezeten, voorts tot de afgevaardigden en den griffier met den jeugdigen Commies-griffier. Tot nu toe is mr. De Vos van Steenwijk als Senaats-praeses toonbeeld van kalmte en strikte, hoffelijke onpartijdigheid. Er be staat veel aanleiding van er op te ver trouwen, dat hij in die goede houding zal volharden. Het vermoeden, dat 't op 30 December aan de orde gekomen voorstel tot goed keuring van eene suppletoire Onderwijs- begrooting, waarbij 't ging om enkele xnil- lioenenverhooging van posten en een daarmeê overeenkomend bedrag aan be zuiniging, verlaging, een lang en al licht wat-vinnig debat zou berokkenen, is niet bewaarheid. 't Was, dat kan niemand ln ernst betwisten, voor den Senaat een hard gelag!De Kamer ontving het ontwerp eerst den 2en December j.1. En daarop kwamen voor posten-bijdragen aan het Pensioen-fonds betreffend die eventjes teruggingen tot.... den jare 19221 In haar Voorloopig Verslag heeft de Eerste Kamer beduid, dat haar geduld is uitgeput, zij voortaan weigeren zal om dergelijke voorstellen met koortsigen spoed, zonder dat eenlg behoorlijk on derzoek mogelijk is, af te doen. Men heeft hier te maken met een heel- oude klacht. Hoevele malen werden klaag- kreten aangeheven over zulk gedoe, werd gedreigd met 't laten rusten van zulke „spoed-ontwerpen" totdat de Senaat ze behoorlijk zou hebben „bekeken" En: hoevele malen toonde de Senaat zich „bon prince", streek hü de hand over 't hart, genade voor recht latend gelden, toch eindigend met zijn zegel aan de voor stellen te hechten! Minister Terpstra, die gewoon is de dingen te teekenen zooals die werkelijk zijn, heeft wel belf nfd het mogeliike te zullen doen om aan de klachten der Kamer tegemoet te komen. De vraag is intusschen, hoe ver de grenzen van die „mogelijkheid" zich uitstrekken! Voor den buitenstaander is 't lang niet gemakkelijk, zich een juiste voorstelling te vormen van den becijferings-arbeid, waarover 't hier gaat Exc. Terpstra trachtte daarvan eenig denkbeeld te geven, en de door hem genoemde cij fers (o.m. 60.000 gevallen van salarieering rakend!) maakten zeker indruk, wek ten ook verbazing. De kans is dus niet gering, dat 't in de toekomst bij „het oude liedje" zal blijven. De toon, waarop dr. Van Embden Maan dag j.1. over deze zaak sprak, was drei gend genoeg. Per slot van rekening zal men eindigen met zij 't dan ook prutte lend en mopperend te berusten!. De Katholieke senator De Jong heeft in de zitting van 30 December gezegd, datalle Rechtsche leden bij stemming zouden blijken te zijn tegen het nogmaals met een jaar verlengen van het bekende bezuinigings-wetje op het lager onder wijs. Edoch, hij vorderde geen hoofde lijke stemming. Zoodat ook dit ontwerp werd goedgekeurd. Voor Rechts is 11 art. 64 der wet van 16 Febr. 1928 een bit tere pil", daar 't hier de vrijheid van schoolstichting betreft. Minister Terpstra heeft ook in den Senaat verklaard, dat het rapport der Commissie-Rutgers in den loop van 1930 zal uitkomen. Daarin zal natuurlijk ook de kwestie, hier be doeld, worden behandeld, 't Was dus vol komen redelijk, te wachten tot de verschij ning van dat rapport. Daarin berustte Rechts nogmaal op den 30en December. Het geduld der Kamer in deze zal in tusschen niet zóó rékbaar blijken te wezen als t.o. van de spoed-ontwerpen, hierboven aangeduid. Aan het goedkeu ren van eene volgende herhaling als in 11 bedoeld, valt niet te denken. Mr. Terpstra heeft nog gezegd, zelfstandig wetswijziging te zullen aanvatten bijaldien het rapport-Rutgers in 1930 nog niet zal worden ingediend. Zeer waarschijnlijk zal ook dit „stokje achter de. deur" zijn uit werking niet missen.' Het debatje, gevoerd over de wetsvoor- dracht betreffende het betalen van belas ting op Postkantoren geeft mij aanleiding om even te wijzen op de oolijke en krasse beeldspraak, daarbij door minister De Geer gewaagd. Z.Bxc. van Financiën is er in 't djepst van zijn ziel zeker van, dat ook voor het platteland de hier-bedoelde regeling „in afzienbare toekomst" zal worden toegepast. De wensch, die platte- landsche ontvangers-kantoren wil hand haven staat voor mr. De Geer gelijk met dengeen, die in ernst meent, meteen bokkewagen een auto te zullen kunnen in halen. Nog sterker, met den man of de vrouw, dwaas genoeg om: met een brand spuit den dageraad te kunnen bW schen!Zelfs de aarts-optimist en -idealist Don Quichotte de la Mancha zou over zulk-een medelijdend geglimlacht hebben. Voor senator Van Sasse van Ys- selt, die het behoud der plattelandsche ontvangers-kantoren bepleit had, deze stoute beeldspraak nu juist niet een zeer-vleiend compliment!.... Maar mi nister De Geer is een te hoffelijk man en hij beseft ook te-zeer, welk een schrander en volijverig lid de Eerste Kamer heeft gewonnen door het overgaan van den hoogbejaarden mr. Van Sasse van Lager huis naar Senaat dan dat Z.Ex. iets on aangenaams voor den afgevaardigde kon hebben bedoeld. Minister Verschuur zag de verlenging der opschorting van den zijdeling9chen vaccinatie-dwang den 30en December goedkeuren met 26—9. De extra-taaie volharding, waarmeê mr. Rink die ver lenging voortdurend heeft bekampt, bleef dus niet zonder vrucht. Schoon de aanhouder in deze het pleit dan ook niet won. Op Woensdag 8 Januari a.s., na de behandeling der suppletoire Begrooting voor de vorming van een Luchtvaart dienst, gaat de Eerste Kamer de ontwer- pen-Rijksbegrooting en wat daaraan vast zit in de afdeelingen onderzoeken. Maar.in den avond van Dinsdag 7 dezer wordt toch nog een nutteloos en staatsgeld verkwistend miniatuur-zittinkje gehouden! Is 't ijdele hoop, dat mr. De Vos van Steenwijk het land een dienst zal bewijzen en het gezag van de Eerste Kamer ver- hoogen door een eind te maken aan deze potsierlijke vertooningen!? Ook de Haagsche Briefschrijver van „De Tijd" onderstreept in zijn jongste be schouwing even, dat de Regeering met voldoening kan terugzien op de behande ling der Rijksbegrooting voor 1930 in de Tweede Kamer. Hij brengt in herinnering, hoe, waar een extra-parlementair Kabinet geen „aangewezen, verdedigers" in het Parlement heeft, zich telkens het ge vaar kan voordoen, dat eensklaps een nederlaag wordt geleden, niet het ge- heele ministerie, maar een zijner leden treffend. Bij de behandeling der Begrootingen zou zulk een échec (nederlaag) zich heb ben kunnen voordoen, aldus nog de genoemde Briefschrijver, bijaldien ge bleken ware, dat een der bewindslieden voor zijne taak „te-eenenmale niet bere kend" is. 't Liep gelukkig voor het zittend Mi nisterie anders. Vooral voor den formateur is dat reden tot voldoening. „Niemand" zegt de cor respondent van het Katholieke blad „vriend noch vijand, heeft bewondering gevoeld voor de wijze, waarop dit Kabi net, huiten alle aanraking met anderen om, in elkaar was getimmerd en tegen meer dan een der nieuwe bewindslieden heeft men vreemd aangekeken." 't Is nogmaals getuigd meegeval len. Voor het oogenblik zijn er, bij het begin van 't nieuwe jaar en na de eerste „ontmoeting" tusschen Ministers en Par lement, geen „duistere stappen", welke met naderend onweer dreigen. Met blanco-lei gaat het Ministerie- Ruys de naaste toekomst in. Mr. ANTONIO. Bon-prince, grootmoedig vorst. HOE DE LEUGENTJES IN DE WERELD KOMEN. De heer C. J. Timmerman, p/a mr. A. Blaauw, 2740 Washingon Street, Canton, Yass., U.S.A., schrijft ons: Geachte redactie. Hierbij zend ik u een uitknipsel van uw Wad d.d. 28 Nov. 1928 en het verwon derde mij dit bericht aan te treffen, daar het zegt, dat de twee jonggehuwden het waagstuk (met den dood moesten bekoo- pen. Dit bericht is absoluut foutief, daar ik zelf de photo van die twee heb gezien, toen ze v e i 1 i g op den grond waren aan gekomen. Dat ik hierover schrijf, is niet omdat ik uw blad wil blameeren, maar juist omdat er zoovelen zijn, die in Ame rika het land van sensatie zien willen en dus door dergelijke berichten in hun sen- satielust bevredigd worden. Bedoeld berichtje luidde als volgt: DWAZE JONGGEHUWDEN. Een ernstig ongeluk. Een bruidspaar uit de artistenwereld is Maandag in een vliegtuig boven het Roosevelt-terrein op Long Island ge trouwd. Dit is al meer voorgekomen, ■maar Wj deze bruiloft was bovendien afspraak, dat het bruidspaar en de twaalf gasten zich na afloop der plechtigheid per parachute naar de aarde zouden be geven om daar het bruiloftsmaal met de andere genoodigden voort te zetten. Uit 300 M. hoogte sprong de bruid het eerst naar beneden, onmiddellijk gevolgd door den bruidegom. Beide parachuten gingen niet open en een halve minuut later lagen twee lijken op het gras. Twee genoodig den, die inmiddels al waren uitgespron gen, zjjn goed terechtgekomen. De tien anderen zijn later met het vliegtuig ge land. ZATERDAG 4 JANUARI. Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 n.m. 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.01—2.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.0012.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.304.00 Aansl. van het Tuschinksky-Thea- ter te Amsterdam. 4.30—5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.005.30 Gezondheidsihalfuurtje. Spreker: C. Stolk. Onderwerp: Goed georganiseerde Zie- kenhuisverpleging. 5.306.00 Gramofoonmuziek. 6.018.00 Concert door het Omroeporkest m.m.v. het Vocaal-Ensemble „Bernhard Zweers". 8.00 VARA Populair concert. Orkest en humorist. 10.00 VARA. Persber. 11.00 VARA-Varia en gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15i.i5 Concert door KRO-Trio. ..152.00 Gramofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 4.005.00 Gramofoonmuziek. 5.005.40 Gramofoonmuziek. 5.406.00 Journalistiek Weekoverzicht. 6.017.30 Concert door bioscoop-orkest. 7.308.00 Lezing over: Is een Rijkskindertoe- slag gewenscht? 8.00—9.30 Concert. Orkest en Gemengd Koor. 9.309.40 Nieuwsber. 9.40—11.00 Voortzetting concert. 11.0012.00 Vroolijk programma. ZONDAG 5 JANUARI. Hilversum, 1071 M. Van 5.00—B.iS «8 M. 9.00 VARA. Toespraak. 9.15 Gramofoonmuziek. VARA 9.20 VARA Lezing. 9.35 VARA. Gramofoonmuziek. 9.40 VARA. Lezing. 12.0112,30 AVRO Lezing door Casper Hö- weler: Over instrumentatie. 12.302.00 Concert door het AVRO-Octet Solo-viool: Boris Lensky. 2.002.30 AVRO-Boekenhalfuurtje. Dr. T. Goedewaagen bespreekt Franz Blei's „Het Boek van Liefde en Huwelijk". 2.30 Aansl. van het Concertgebouw te Am sterdam. Het Concertgebouw Orkest. Solist: Josef Pembaur (piano). Na afloop tot 5 uur: Gramofoonmuziek. In de rustpoozen: Sport uitslagen. 5.00 (298 M.) VARA. Wekelijksch nieuws. 5.15 VARA Kinderuurtje. 6.30 VPRO. Kerkuitz. vanuit het Gebouw r. <L Ned. Pröt. Bond te Utrecht. 8.00 AVRO. Tijdsein, pers- en sportnieuws. 8.1511.00 Concert door het Omroeporkest, m.m.v. de Utrechtsche Gem. Zangvereeniging „Polyhymnia". 11.00 Gramofoonmuziek. 12.Q0 Sluiting. Huizen, 1875 M. 9.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Parkkerk te Amsterdam. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. 12.30.1.30 KRO. Concert door het KRO-Trio. I.302.00 KRO. Godsdienstonderricht. 2.002.35 KRO. Literair halfuurtje. 2.354.50 KRO. Concert. Orkest en sopraan. 4.505.00 KRO. Ziekenhalfuurtje. 5.00 NCRV. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Sexbierum. 7.308.15 KRO. Koorconcert 8.158.20 KRO. Voetbaluitslagen. 8.258.35 KRO. Praatje door den KRO-Voor- zitter. 8.259.25 KRO. Voortzetting koorconcert. 9.259.30 KRO. Nieuwsber. 9.30ai.00 KRO. Concert. Orkest en koor. II.0011.15 KRO. Epiloog door Klein Koor. MAANDAG 6 JANUARI. Hilversum, 1071 298 M. M. (Van 11.45—6.00 n.m.: 10.0010.15 Morgenwijding. 11.1511.45 Wat zullen onze Kinderen lezen? Lezing door Ds. Cramer en mevr. Cramer Schaap. 12.012.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.002.45 Kookpraatje dpor P. J. Kers. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt Theater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.01 Gramofoonmuziek. 6.30 Koersen. 6.457.15 Tooneeloverzicht door C. A. Schilb. 7.157.45 Engelsch voor beginners. 7.458.00 Gramofoonmuziek. 8.01 Concert door het Omroeporkest. 8.309-oo Oud-Min. J. B. Kan spreekt over: De financiecle verhouidng tusschen Rijk en Gemeente. 9.00 Voortzetting concert. Intermezzo: Cau serie door W. Vogit 10.15 Persber. 10.30 Studio-opvoer, van De Brand in de „Jone Jan" van Herman Heijerman». Daarna: Gra mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.159-30 NCRV. Morgenconcert. 9-3010.00 NCRV. Ziekendienst. I.00 KRO. Uitzending van de Hoogmis uit de St. Jacobskerk te Enschede. Na afloop: Orgelspel. II.30'I2.30 NCRV. Concert Zang, viool, cello en piano. 12.301.45 NCRV. Orgelconcert. 2.002.35 NCRV. Uitzending voor scholen. 2.453-15 NCRV. Lezing over: De heesters in den tuin. 3.153-45 Cursus Knippen. NCRV. 4.00—'5.00 NCRV. Ziekenuurtje. 5.006.30 NCRV. Concert 6.306.50 Lezing uit eigen werk, door P. A. de Rover. 6.507.30 NCRV. Lezing over: De Christelijke liedkunst der negers, het ontstaan en haar aard. 7.308.00 NCRV. Lezing over „De Kanarie teelt". 8.00 KRO. Orkestconcert. Na afloop: Gramo foonmuziek. 11.30 KRO. Sluiting. Teerhartig. Maar uw zoon kon toch brievenbe steller worden, dat is een heel goed be roep. Dat is maar zoo-zoo. Zie je, die moet de nienschen de rouwbrieven brengen en ?leJ' nieuwjaar de rekeningen. En daar is hij veel te teergevoelig voor.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2