Rothsohild, die haar doorgaf aan het hoofd der Zionistische organisatie, prof. Chaim Weizmann. De Jewish Agency als Joodsche instantie opgericht. Een jaar later kreeg Engeland mandaat van den Volken bond en hiermede was de Joodsche staat gegrondvest In deze Jewish Agency zijn thans 50 pet. Zionistische en 50 pot. niet- Zionistische Joden vertegenwoordigd. Het Palestina Opbouwfonds nu, dat deze film heeft doen opnemen, is het finantieele In stituut voor de Algemeens Jewish Agency. De periode van 1917 af, het jaar van den opbouw, wordt in deze film vertoond, die Vrijdagmiddag proefdraaide en, zooals we zeiden, a.s. Dinsdag zal worden ver toond in Scala. De grond, welke successie velijk wordt aangekocht, wordt onver vreemdbaar eigendom van het Joodsche volk. De voertaal is er Joodsch, op de scholen wordt uitsluitend Joodsch onder wezen. Immigranten leei^n het vrij spoe dig, en zoo zijn te Palestina de Joden met uitsluiting van alle andere nationalitei ten, de dragers der cultuur geworden. Wat 20 eeuwen verwaarloosd was, is thans tot bloei gekomen, en het loont inderdaad de moeite op de film te gaan zien wat hier door Joodsche energie en werklust tot stand gebracht is. Hier ook vindt de Jood zijn eigenlijke bestemming: arbeid in den meest uitgebreiden zin. Hier ziet men zoo wel den arbeider in de industrie als de landbouwer, de architect werkt er naast den industrieel. Ook vrouwen en meisjes nemen een werkzaam aandeel in het maatschappelijk werk. Men ziet ze als verpleegster, bezig met het allerkleinste grut, men ziet ze op het veld, bij den oogst der bananen en der sinaasappelen, als boerinnetjes, naaisters en leeraressen, kortom, in alle takken van arbeid werken zij mee. Wij kunnen iedereen ten zeerste aan raden deze film eens te gaan zien. Het geen men hier te zien krijgt, is in menig opzicht een openbaring. Zooals reeds is medegedeeld, zal de heer J. Coltof enkele toelichtingen en verklaringen geven tus- schen de verschillende deelen. OPENING KEGELOONCOURS. Een trein vol Alkmaar der s. Zóó toen de verslaggever binnenkwam, rolde-n-ie over de dames. Er was een treiiyvol, louter Alkmaarsche schoonen. Heeren bleken er evenwel ook te zijn, maar dat sport vrouwelijk is werd hier wel sterk gedemonstreerd. Onze loco-burgemeester popelde van ongeduld om den eersten poedel te mogen gooien, maar het wachten was op den Alkmaarschen voorzitter. Deze meneer zat ergens in de Koegrasser binnenlanden in een Fordje, dat slecht kon tegen de efficiency die deze geachte Amerikaan- sche industrieel op zijn product toepast. En lachen dat die Alkmaarsche poor teressen deden 1 Zelfs oude heeren zooals wij kwamen ervan onder de bekoring. Inmiddels heerschte er een heidensch rumoer en in minder dan geen tijd was de rook te snijden. Maar toen dan einde lijk de voorzitter van de Règelingscom- missie, de heer D. Kort, z'n viltje opnam en bij wijze van hamer om stilte verzocht, verstomde zelfs het opgewektste lachje. Openingsspeech van den heer Kort Geachte Dames en Heeren uit Alkmaar en Den Helder, aldus ving de heer Kort zijn rede aan. Namens de Regelingscommissie van het te houden Kegelconcours heet ik U allen hartelijk welkom bij den aanvang van deze Invitatiewedstrijden. Een bijzonder woord van welkom meen ik hier te moeten toeroepen tot den loco- Burgemeester, den heer Bok, die, in de plaats van den Burgemeester, die door familieomstandigheden verhinderd is aan wezig te zijn, onmiddellijk bereid is ge vonden aan onze uitnoodiging tot bij woning van de opening van deze wed strijden gevolg te geven. Uwe aanwezig heid wordt ten zeerste op prijs gesteld. Daaruit blijkt, dat door degenen, die aan het hoofd dezer gemeente staan, wordt meegeleefd met de inwoners dezer ge meente en dat ook Ifet sportleven Uwe volle belangstelling en sympathie heeft. Voor de Kegelsport in het bijzonder be- teekent Uwe 'aanwezigheid hier echter nog meer. Het bewijst, dat zoo langza merhand ook de Kegelsport, evenals andere sporten, op de juiste waarde wordt geschat. Dit toch was vroeger niet het geval. Als treffend beeld mag ik in dit verband misschien wel even vermelden, dat jaren geleden, de vroede vaderen van de stad Kampen bij Verordening verboden, de aanwezigheid binnen de poorten der stad van dieven, bedelaars enkegelaars, welke achtbare rij, voor het gemak en de duidelijkheid maar liefst in één adem werden genoemd. Dit oordeel over de kegelsport en over de beoefenaars dier sport kan m. i. op gramma van dit concours, meen ik goed te doen de namen hier nog even weder te vermelden. Het zijn De V.V.V. Helders Belang». De A. K.B. De Brouwerij «d'Oranjeboom» te Rotterdam. De N.V. »E.T.A.« v.h. Gebr. Dros te Texel. De Fa. J. van Willigen. De heer J. Burger. De heer E. Thelnert. De heer Siegers, en De Kegelclubs: »D. O. H «Hard gaat ie». «Duim in 'tGat«. «Onder ons». »'t Rollend raaksel «Koekpek» te Alkmaar. Voor hun daadwerkelijken steun betuig ik hier nogmaals hartelijk dank. Tweeledig doel der wedstrijden. Geachte aanwezigen. Met het houden van deze invitatie wedstrijden wordt een tweeledig doel beoogd. In de eerste plaats moeten deze wed strijden worden beschouwd als een propa ganda voor de Kegelsport hier ter plaatse en, wanneer als gevolg hiervan, meerdere personen door kennismaking met de kegelsport er toe overgaan die sport te beoefenen is het doel bereikt. In de tweede plaats dienen deze wed strijden als een tegenprestatie voor het geen de heer Burger door het stichten van dit gebouw voor de kegelsport heeft gedaan. Over het gebouw en de inrichting ervan kan ik kort zijn. Het heeft inder daad alle verwachtingen overtroffen. De heer Burger heeft door de stichting van dit gebouw blijk gegeven, dat hij in staat is werkelijk iets goeds tot stand te kunnen brengen en het doet de verwachting koesteren, dat hij evengoed in staat zal zijn het gebouw op een dergelijke wijze te exploiteeren. Een woord van lof komt m. i. zeer zeker ook toe aan Mevr, Burger. De aankleeding van het gebouw getuigt tot in de kleinste onderdeelen, van een smaakvolle vrouwenhand, waardoor de gezelligheid in niet geringe mate wordt verhoogd. En tot slot dit: Ik hoop dat dit con cours zal mogen slagen en dat er tijdens de wedstrijden een sportieve, gezellige geest mag heerschen. 40 jaar keigelen. De heer Kort herdacht in zijn toe spraak den heer P. Schagen, een der oudste Heldersche kegelaars, die zijn 40- jarig jubileum in deze sport viert. Op zijn uitnoodiging wordt een hartelijk «lang zal-ie leven I» den jubilaris toege- wenscht. De heer E. J. Bok aan het woord. Het woord is hierna aan den heer Bok, loco-burgemeester, die, zelve beoefenaar en minnaar der kegelsport, met veel ge noegen de plaats van den, door familie omstandigheden verhinderden Helder- schen burgemeester, den heer Driessen, zal innemen en bij gelegenheid dezer opening een woord wenscht te spreken. Het gemeentebestuur, aldus de heer Bok, waardeert het initiatief van den heer Burger. Wij achten deze opening een belangrijke gebeurtenis en wij danken ook den architect voor wat hij hier tot stand heeft gebracht. De Kegelsport Is een persoon lijke sport. De kegelsport is daarom zoo mooi, om dat zij zulke hooge eischen stelt aan de persoon zelf die haar beoefent. Bij geen enkele andere sport hangt het slagen zoo af van de persoonlijke prestaties als bij het kegelen en een tweede bijzondere eigenschap is, dat niet alleen de jongeren er aan deel nemen, maar ook de meer gevorderde leeftijd haar kan beoefenen Bovendien is het een sport, waaraan wei nig gevaar verbonden is, en zelfs dat kleine beetje het bekneld raken tus- schen twee ballen is hier nog onder vangen door de vernuftige inrichting waarmede de bal terugkeert. Een sport zonder vijandschap Vijandschap bestaat niet in de kegel sport, als je wat erg veel poedels gooit, wordt je misschien een beetje gehoond, maar dat is dan ook alles. Het gemeentebestuur stelt op prijs, het geen hier geschied is, en wenscht de ondernemers veel geluk! De Alkmaarsche Kegelbond aan het woord. Namens het bestuur van den Alkmaar schen Kegelbond spreekt de heer J. Die pen, voorzitter, en dankt voor de vrien delijke woorden aan het adres van de Alk- maarders. Voor ons is het aangenaam hier te komen kegelen, Spr. acht den maar acht rond den koning te maken, en zóó bezien deed de loco-burgemeester slechts zijn plicht. Al is het waar dat het bliksemlicht van den photograaf er een zeer fraaie, volop alle negen gooiende, opname van heeft gemaakt, maar dat zijn de wonderen der techniek en dat is de betrouwbaarheid der photograflsohe kunst En toen de eerste poe iel over den dam was, volgden er meerdere, 't Was gek, maar die banen deden net anders dan de kegelaar of kegelaarster wilde dat zij deden. Al moet gezegd worden dat er ook ballen waren die hun plicht deden. Het concours was nu weldra in vollen gang- In den naastgelegen foyer bleven velen de prestaties der kegelaars volgen en den ganschen avond bleef de animo groot. De wedstrijden duren tot Zondag 26 Jan. Des namiddags 12 uur wordt het concours gesloten en des avonds 8 uur van dien dag heeft de prijsuitreiking plaats. DE VLIEGENDE VLOOT IN DE WITTE! Gisteravond ging in de Witte Bioscoop de première van „The Flying Fleet", een der nieuwste Goldwyn May er films. Eerst werd een kort bij programma ge geven: De 4 wereldberoemde zangers en Duci de Kerekjarto, de viool-virtuoos. Voor den Helder is het meest eigen aardige en tegelijkertijd aantrekkelijke in de film „The Flying Fleet" wel dit: De film brengt ons direct mijlen ver en toch vlak bij huis: bij de Amerikaansche vloot- en vliegtuig-opleiding in Florlda. Den Helder is immers ondenkbaar zonder de vloot-opleiding. Dit alles zien en leven wij van nabij mee, en zoo is bet immers ook met de vliegeniers-opleiding. Toen we in de Witte een uurtje zaten was het ons, of we de vele Nederlandsohe vliegtuigen boven onze hoofden hoorden ronken en salvo's maken. Daardoor mee was het geen wonder, dat het vele publiek bij de eerste acte reeds enthousiast was over deze film. Nu wij; zelf deze film gisteren zagen is het ons duidelijk geworden, dat een der groote dagbladen van deze film schreef: „Zelfs hij die doortrokken is van den levigsten haat tegen het militairisme in al zijn vormen, bomt niet onder de beko ring van deze film vandaan". Daardoor is deze film juist weergegeven; hier zit actie, leven en het spel van Ramon Novarra vooral is meesterlijk; avontuur op avon tuur en ook het amoureuse perikeltje is aanwezig bij „The Flying Fleet". Het zal wel zoo zijn, dat de Witte voor vele Helderschen deze week een magneet is, die» hun hart willen ophalen aan deze stoute, zingende en musiceerende film. VIERDE MARINECONCERT. uit velen} Renn: De oorlog; Reymont: De boeren, dl. 4: Zomer; Rolland: Het leven van RamakrlshnaSlnolalriKonlng Kool; Undaet: Jenny; Wasserman: De zaak Maurlzius; Van Waters: Botsende jeugd. Te geen duidelijker wijze worden weerspro- "aftanm ."JfX "l0®4 ken dan door Uwe aanwezigheid hier: Een speciaal woord van welkom is eveneens op zijn plaats aan het Bestuur van den A. K. B. Uwe onmiddellijke be reidverklaring om medewerking te ver- leenen tot het doen slagen van dit con cours en om als jury te willen optreden bij geschillen in hoogste instantie, ge tuigt weder van Uw9 sportieve opvat tingen. Wij zijn U hiervoor ten zeerste dankbaar. Het verheugt ons dat zich thans eindelijk eens voor ons de gelegenheid voordoet U te kunnen bewijzen hoezeer .wij de wedstrijden in Alkmaar en de gulle, hartelijke ontvangst aldaar op prijs stel len. Wij hebben aan U een goeden leer meester gehad en wij hopen, dat na af loop van dit concours Uw Bestuur zal kunnen zeggen, dat wij goede leerlingen zijn geweest. Een bijzonder woord van welkom nog aan de schenkers van de prijzen. Het groot aantal aangeboden prijzen heeft Inderdaad onze stoutste verwachtingen overtroffen en hoewel de namen der eehenker* reeds zijn vermeld ln het pro- men van „Kegelpaleis" spreken. Een Alkmaarsche baanhouder was zeer ja- loersch op de mooie baan. Spr. brengt den heer Burger hulde voor zijn initiatief. Zeker zullen meermalen met de Alkmaarders wedstrijden worden georganiseerd. Een woord van hulde ook aan den 40- jarigen jubilaris, vooral bij de dames te Alkmaar gezien (hij tracht met iedere dame aan de parenwedstrijden deel te nemen). Helaas is hij nog geen lid van den Alkm. Kegelbond, maar dat komt wel. Namens den Alkm. Bond biedt spr. een „Koekoek"-medaille aan voor de wed strijden. De heer Burger herinnert eraan, dat verschillende moeilijkheden moesten over wonnen worden en heet den looj-burge- meester welkom. Reeds 7 clubs spelen thans in het Kegelhuis. De eerste poedel. Het spreekt vanzelf, dat je op een nieuwe baan als eerste gooi een poedel gooit. Het sou zeer onbehoorlijk sijn zelfs A.s. Woensdagavond half negen heeft het vierde winteroonoert plaats, te geven door het Stafmuziekcorps der Kon. Ma rine, onder leiding van den beer Leisti- kow, kapelmeester, Het is de vijfde sym phonie van Beethoven, welke als hoofd nummer diien avond wordt vertolkt. Ten gevolge van een misverstand onzerzijds hebben wij in een gedeelte onzer vorige oplaag vermeld, dat deze vijfde symphonie de z.g. herders- of pastorale syphonie was, en deelden wij daarvan den inhoud1 mede. Dit is evenwel onjuist; de pastorale is de 6e van de 11 aymphonieën van Beethoven. Het betreffende stuk is later uit den vorm verwijderd. De Woensdagavond te vertolken vijfde symphonie (op. 67) is een van 's meesters belangrijkste toondiohtingen. Zij schil dert de worsteling en het werken van een krachtigen, rijkbegaafden geest, zijn strijd tegen dén booze en het lot, maar tevens schildert zij hoe deze geest, ge- loutert door hooger kracht, alle moeilijk heden overwint en de zegepraal verwerft. Zij is beter bekend onder den naam „Noodlotssymphonie". Beethoven heeft zelf van de eerste afdeding gezegd: „Zoo klopt het lot aan de deur." Men boort aanvankelijk een steeds terugkeerend weemoedig motief en ook in de latere deelen van het werk komt dit motief teru,g. In dit indrukwekkende werk wijkt de componist geheel af van den gebrui- keljjken vorm. Later, in zijn 9e sympho nie, zou hij: nogmaals ditzelfde thema: die goddelijke worsteling der menschelijke ziel, behandelen. Reeds bij vroeger gelegenheden is dit werk door het Stafmuziekcorps uit gevoerd. Van het overige programma vermelden wij acht Russische volkswijzen van Lia- dow, een componist waaromtrent wij tot ons leedwezen niets kunnen mededeelen. Verder van Borodin een Steppenschets. Dit werkl is eveneens al eerder uitge voerd. Borodin overleed in 1887 te St. Petersburg (Leningrad). Zijn muziek is van een zeer oorspronkelijk karakter, zijn Steppenschets een zijner belangrijkste werken, dat ongetwijfeld boeien zal. Ten slotte drie liederen van Gottfried Mann, een van Nederlands belangrijkste compo nisten, in het bijzonder wat zijn liederen betreft. De heer Leistikow heeft een dlrie- tal dezer liederen geïnstrumenteerd. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de raaaad December werd de Lees zaal bezocht door 1292 mannen en 109 vrouwentotaal 1401 personen. Uitgeleend werden: 2208 romans, 2757 kinderboeken en 716 studieboekentotaal 5681 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Brallsford: HoelangnogBrug- mansNederland i. d. oorlogstijdFranken Tusschen leven en dood; Grey: Onder de woudloopers; Hahn: Schoonheid en samenleving; Van Hille—Gaerthé: Kool en rozen; Hurst: De roman van een Ame- rikaansch meisje; Jacobs: De vrouw, haar bouw en haar inwendige organen; Jo- lann: Met 20 dollar in het wilde Westen: lïessler: Walther RathenauMeyer: Een vonderrele door het heelalOterdahlEén en geschenke ontvangen: Van den Berg: Crimineel wetboek; Bouman Vreemde woorden ln de muziekde Graaf: Karl Marx en het Marxisme; De Groot: Het autogeenlasschen The initiate ln the new world;KerkhofWegenbouw;Ketner: Mensch en wereld; Mollinger: Grond slagen van werkingswijze, constructie en berekening der verbrandingsmotoren; Ned. Schoolmuseum: Berichten en mede- deelingen van 1 October 1928 tot 1 October 1929RothuizenRioleeringenid.Steen constructieleerSirag; De muuropeningen der woning; Statistiek van Nederland: Overzicht van den omvang der vakbewe ging op 1 Januari 1929; Tekst van de regtspleging bij de zeemagt; Tielemans: Geschiedenis der katholieke keik; Val- kema: Socialisme zonder klassenstrijd; Verhey: Handleiding van de berekening en uitvoering van eenvoudige gewapend betonconstructies; Verslag van den toe stand der gemeente Den Helder over het jaar 1928; Verslag betreffende de diplo matieke conferentie inzake de regeling van internationale tentoonstellingenVer slag van de commissie tol onderzoek van het cadeaustelsel; Wind: Het maken van bestekken, begrootingen en materialen- staten; id.Kern der materialenkennis; id.: Landmeten en waterpassen; Werk stakingen en uitsluitingen gedurende het jaar 1928; Westheim: Indische Miniaturen der Isl&mischen Zeit. 2 bnden. Van enkele leden mochten wij een ver hoogde contributie ontvangen. Wij hopen van harte, dat dit goede voorbeeld navol ging zal vinden. „AVICULTURA". Op de Int. Nat Pluimveetentoonstel ling van de Kon. Ned. Ver. «Avicultura" te 's Gravenhage, behaalde onze stadgenoot de heer G. J. H. Verstegen, met 9 num mers Ned. Huifhoenkrielen, 4 eerste-, 3 tweede- en 1 derden prijs, en niet minder dan 6 eereprijzen, waarvan 1 dier zelfs 4 dezer eereprijzen verwierf. De heer G. Flens behaalde op dezelfde tentoon stelling met 2 nummers Goud Wyandot- ters 1 derde prijs en een Z. E. V., in een klasse van 5 en 4 met één nummer Zwart Wyandot een E. V. Alzoo een mooi succes voor deze heeren en voor de Held. Pluimveevereen. waar van zij lid zijn, op deze groote tentoon stelling, wat tevens de grootste in Neder land is, want er waren niet minder dan 4626 no. ingeschreven, t.w. Hoenders, Eenden, Duiven, Konijnen, Cavia's, Ka naries, Eieren, enz. „BRUINE MOEDERS". Men schrijft ons: Heden (Zaterdag) wacht ons een mooie avond in Casino. Mie en Ko, de hier reeds overbekende Gebr. Chanson met hun ge zelschap (waarbij Mie de eenige Nederl travesti uitbeeldt) geven n.1. de Indische schets „Bruine Moeders", een stuk, dat gedeeltelijk in de Jordaan en in Indië speelt, waarbij zang en dans elkaar afwis selen en we niet alleen oer-komische mo menten beleven, maar de tragiek ook haar aandeel heeft. Dit stuk zal hier zijn 400e opvoering beleven, wel een bewijs, dat het succes van deze opvoering verzekerd is. Morgenavond (Zondag) zal er van dit stuk een wederopvoering zijn. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Dec. 1929. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 127.619.73 en terugbetaald f 109.898.87. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 18.220.86. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Deo. 63. De lediging in den loop van December van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 2.704.47. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoren over de maand December 1929. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop 'der maand ingelegd f54.601.19 en terug- betaald f 64.178,71 derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 9.575.62 Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 37. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f en afgeschreven f 5.200. Derhalve minder in- dan afge schreven f 5.200.—. Het vervroegde vertrek van de „Van Galen". Aan het bericht omtrent het vertrek van Hr. Ms. torpedobootjager Van Galen naar Ouxacao kan nog worden toegevoegd, dat met grooten spoed seinmiddelen en af weergeschut tegen vliegtuigen aan boord worden gebracht, en dat de 25 man, die met het schip op transport gaan, onder weg in de bediening daarvan zullen wor den geoefend. Daarmee is belast 1ste lui tenant van den staf der artillerie H. J. Kruis, werkzaam aan de school voor re serve-officieren der bereden artillerie te Utrecht, die gisteren opdracht gekregen heeft, met de Van Galen te vertrekken. In de West zullen op strategische pun ten de stukken afweergeschut in stelling worden gebracht. Waarschijnlijk zal de Hertog Hendrik, aan boord waarvan de 25 man bedieningstroepen zullen verblij ven, hen naar deze strategische punten brengen. Beant Beer, eveneens ven de school te 'treciht. Gewijzigd reisplan Hr. Ms. Van Galen. i Wegens het enkele dagen vervroegde vertrek van Hr. Ms. torpedobootjager Van Galen naar Ouracao, Is thans het eenige dagen geleden vermelde reisplan van dien bodem nader als volgt vastgesteld: Vertrek van Willemsoord 18 Januari; aankomst te Las Palmas 28 Januari; ver trek uit Las Palmas 25 Januari; aankomst op Ouragao 8 Februari. DE TOESTAND OP ÜURACAO. Een nlèt bevestigd gerucht over de „Kortenaer". Geen reden tot ongerustheid. De Haagaohe correspondent van het Hbk meldt: Zoowel te 's-Gravenhage als in de hoofdstad schijnt het gerucht te gaan, dat de „Kortenaer", welke dezer dagen uit Den Helder naar Oost-Indië is ver- trokken, onderweg opdracht zou hebben ontvangen de reisroute te wijzigen en on- erwijld naar Curagao te varen. Wij hebben ons om inlichtingen ge wend tot denzelfden persoon, die ons nadere mededeelingen gaf over het ver vroegde vertrek van Hr. Ms. „Van Galen" en deze deelde ons mede, dat het gerucht allen grond van waarheid imist. Hij ont kende ten stelligste, dat de „Kortenaer" zijn reisroute had gewijzigd. Wij hebben ons ook nog gewend tot het Departement van Defensie, doch' daar wenschte men ons geen inlichtingen te verstrekken over het vervroegde ver trek van Hr. Ms. „Van Galen". Wel deelde men ons elders mede, dat een artillerie-officier zich aan boord van Hr. Ms. „Van Galen" zal inschepen met bestemming voor Curagao, om daar lei ding te geven bij de verdedigingswerken van het eiland. Wij kunnen aan het bovenstaande toe voegen, dat ook bh' de directie der marine alhier de loopende geruchten met de meeste stelligheid worden tegengespro ken. Trouwens, het telegram van heden morgen van den commandant der „Kor tenaer", waarin deze mededeelt waar schijnlijk niet vóór Zondag te Gibraltar aan te zullen komen, wijst wel op voort zetting en geenszins op afbreking der reis naar Oost-Indië. Red. Held. Crt. Julianadorp. In de laatstgehouden vergadering van den Kerkeraad der. Ned. Herv. Gem. HuisduinenJulianadorp is herkozen tot diakten de heer G. Hoornsman te Juliana dorp en zijn gekozen tot diakenen de h.h. H. Kater te Huisduinen en W. Slikker te Koegras. De h.h. M. Noot te Julianadorp en K. Klein te Huisduinen, tot heden dia kenen, zijn thans gekozen tot ouderlingen. Al deze heeren hebben hunne benoemin gen aanvaard. Openstelling van de Fancy fair. Vrijdagnamiddag werd de fancy-fair, die gehouden wordt ten bate van de Har- mojnie „Kunstzin'" en de Voetbal ver ee- ndging „J.V.C.", geopend. Zooals wij reeds meerdere malen in dit blad berichtten, is door het comité en daarbij nog vele dames en heeren helpers en helpsters, reusachtig gewerkt om deze fancy-fair te organi- seeren. Men is daarin op uitstekende wijze geslaagd, en wij twijfelen er dan ook geenszins aan of ook deze bazar zal een goed succes hebben te boeken. De fancy- fair van drie jaren geleden diende om „Kunstzin" te helpen aan een muziektent in het plantsoentje, thains zullen de even tueels baten aangewend worden voor beide vereenigingen bovengenoemd. Ten eerste om „Kunstzin" te helpen' aan eenige nieu we instrumenten, waaraan dringend be hoefte bestaat, en ten tweede om de voet- balvereeniging, indien dit mogelijk is, te lelpen aan een eigen terrein'. Voor het propagandistische werk voor deze bazar is dezer dagen huis aan huis de „Julianadorper Courant" bezorgd en voor bijzonderheden verwijzen wij elk belang stellende daar dan ook naar. Voor de opening waren met kwistige nand tal van uitnoodigingen rondgezon den en toch was de belangstelling nu uist niet groot te noemen, maar die er waren, dat waren degenen, die met een groot optimisme deze zaak hebben tot stand gebracht. Te ongeveer drie uur neemt de voor zitter van het comité, de heer J. Blaau- u woor(b beet de dames en heeren hartelijk welkom en in het bijzonder de heeren dr. Oterdoom van 't Zand en den beer J. de Vries alhier. Spr. meent, dat hij zijn speech niet te groot zal maken, daar de verspreide courant hem dat reeds gemakkelijk heeft gemaakt, wat betreft een uiteenzetting van bet beoogde doel, het gras Is spr. reeds voor een groot ge deelte voor de voeten weggemaaid. Hij spreekt echter de wensch uit, dat een en ander naar wensch zal slagen'. Hulde brengt spr. aan het Damescomité, de da mes en heeren medewerkenden, aan secre taris en penningmeester van het comité voor hun steun tot heden verleend, aan aen ueer Beuneman voor het beschikbaar stellen van zijn zaal. Voorts aan de firma vu. He1, voor bet inrichten van een schitterenden theetuin. Deze firma was daartoe onmiddellijk bereid, en het is tip top in orde. Aan J. Vonk, voor het plaat sen van een radio-installatie en het aan leggen van electrisoh licht, enz. Verder aan allen, die iets voor deze fancy-fair beschikbaar stelden, zoowel plaatselijk als in Den Helder, enz. De directeur van ^Kunstzin", de heer J. van Glalbbeek uit Toegevoegd aan luitenant Krula k eer- heeCtr 00Jf Mn Dlulm bi ont- r te nemen. Voort» een mmmnediyiwg m

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18