T TWEEDE BLAD BINNENLAND. VAN ZATEROAG 18 JANUARI 1930 De Haagsche Conferentie. Gemeentebegrooting 1930. Dmo niet de oorzaak der storingen. De Hongaarscbe kwestie. Gemeld wordt, dat er tusschen de Klei ne entente en Hongarije in beginsel vrij wel overeenstemming zou bestaan om trent een regeling met betrekking tot de particulieren, die door de agrarische her vormingen, schade hebben geleden. Deze zouden zich direct met de betreffende re geeringen in verbinding moeten stellen teneinde tot een vergelijk te trachten te geraken. Gelukt dit binnen 6 maanden niet, dan zullen de gemengde scheidsgerechten voor deze gevallen uitspraak moeten doen. Doch de te betalen bedragen zullen niet door de betreffende regeeringen worden uitbetaald, maar door een te vormen ge meenschappelijke kas, waaruit de betalin gen proportionneel zullen geschieden. Een Internationale leening. Naar de Matin meldt, heeft Tardieu tij. demi zijn verblijf te Parijs verklaard, dat d# eerste gedeeltelijke mobiliseering van het herstel volgens het plan-Young in Mei a.s. zal kunnen geschieden. Er zal een internationale leening ten bedrage van 200 millioen dollar worden aangenomen, die door de bank voor herstelbetalingen op de geldmarkt zal worden gebracht, in clusief de Duitsche en de Fransche. De leenlng zal 61/» of 6V, pet, rente opbren gen en gegarandeerd worden door he plan-Young en de Duitsche betalingen. Verlenging van de conferentie? De Information, het Parijsche blad, be< vat een bericht van haar bijzonderen oor respondent in Den Haag, volgens hetwelk men in goedingelichte kringen erop rekent, dat de conferentie ook de volgen de week nog zal voortduren. NOORDHOLLANDSCH KANAAL. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noordhol land brengt ter kennis van belanghebben den, dat voor het leggen van een zinker in het Noordhollandsch Kanaal te Alkmaar langs den oostelijken oever, onmiddellijk naast de wipbrug in den oostelijken ka naaldijk over de Nieuwe Hoornsche Vaart, bij H. M. 403, de scheepvaart door deze Rjjksbrug zal zijn gestremd op Dins dag 21 Januari a.s., van 6 uur v.m. tot 6 uur n.m. of zooveel langer of korter als noodzakelijk of mogelijk zal blijken. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den technisch-ambtenaar van den Rijks waterstaat P. Noë, te Alkmaar, Prins Hendrikstraat 50. AMERIKAANSCH VISUM. Het ministerie van buitenlandsche za ken brengt hiermede ter algemeene ken nis, dat de Amerikaansche consulaire ambtenaren van 1 Februari 1930 af aan Nederlanders, die anders dan voor emi gratie, een Amerikaansch visum hebben verkregen voor dén duur van een jaar, na afloop van dit eerste visum gratis een nieuw visum, eveüeens voor den duur van een jaar, mogen verleenen, met dien ver stande echter, dat het tweede visum niet langer geldig zal zijn dan tot twee jaren te rekenen van den datum van het eerste visum af. VERKOOP KINDERPOSTZEGELS TE AMSTERDAM. De opbrengst een record. Naar het Hbl. verneemt is het resultaat van den verkoop der kinderpostzegels te Amsterdam als volgt: De -opbrengst bedraagt 32.214, wat aanzienlijk meer is dan het vorig jaar, toen Amsterdam een bedrag van 25.000 bereikte en ook hooger dan het jaar daar voor, dat met ruim 81.000 aan de. spito stond'. Bovendien zijn verkocht 18.180 pakjes briefkaarten 35, waarvan de netto- opbrengst zooals men weet ook het hulpbehoevende kind ten goede komt. DE EIERLANDSCHE REDDJNGBOOT. Verholpen defect. De heer Th. Reuvers te De Cocksdorp schrijft aan het Hbl. een opmerking over de Eierlandsche reddingboot, welke z.L tijdens de jongste stormen niet aan de eischen heeft beantwoord. De boot ging -met den nieuwen verzwaarden motor best de zee in, kwam spoedig onder de Vlie- hors, maar daarna weigerde de motor. „Moet de Cocksdorper-reddingsbrigade nog langer zoo rondtobben?" vraagt de heer Reuvers. De Noord- en Zuid-Hollandsche Red ding-maatschappij staat aan veel critiek bloot. Die critiek is meestal niet boos bedoeld, integendeel, zij is ook een wijze van waardeering, zij wil opbouwend zijn. De eilandbewoners waardeeren de Red- dingmaatsdhappij zeer, zij; vertrouwen op haar materiaal en wanneer er naar hun meening iets ontbreekt, zeggen zij al da delijk: „Het kan beter. Laten wij dus •preken en het zal beter worden." En nu die weigerende motor. De Eierlandsche reddingboot is dingmaatschappij, ons desgevraagd mede. De boot heeft een benzinemotor, als be manning tien roeiers, een voorman en een sohipper. Bovendien is een zeilinrich- ting aanwezig. De boot is zeer zeewaardig en zij kan, mocht de motor weigeren, zon der groot gevaar de kust bereiken. Maar daar moet men het natuurlijk niet op aan laten komen, de motor mag niet weigeren. De motor, welke tot voor korten tijd in dat soort booten stond, bleek inderdaad niet voldoende, niet sterk genoeg eu ook te ingewikkeld. Er is in de Eierlandsche boot «en nieuwe Fordsonmotor van 25 P.K. ge plaatst, welke zeer goed en zeer bruik baar en bovendien eenvoudig bedie nen is. De nieuwe motor 1* te Amsterdam ge monteerd en daarna is de boot op eigen kracht en zonder eenige hapering naar Texel gevaren. De motor had dus haar capaciteiten getoond, maar bij eerste uit varing weigerde zij. Het is verklaarbaar, dat de Oocksdor- pers schrokken en dachten, dat het weer mis was. Achteraf is gebleken, diat de weigering een gevolg was van een klei nigheid, welke zich niet meer zal her halen; de noodige maatregelen zijn geno men. Een contactsleuteltje was niet vol doende waterdicht afgedekt. Het is nu verplaatst binnen de motorkap. De heer De Booy zeide nog, dat de be manning had medegedeeld volkomen ver trouwen in de boot te hebben. Vervolg van het nummer van Donderdag. Opbrengst schoolgelden. De opbrengst der schoolgelden wordt voor 1980 1000.lager geraamd op grond van den achteruitgang. Daartegen over staat een vooruitgang voor het bij zonder gewoon l o. Kleinere klassen? Gevraagd wordt hoe het College denkt over verkleining der klassen, vooral met het oog op de grootte der onderklassen aan de opleidingsscholen, nu de vergoe ding van het Rijk volgens art. 56 der L.O.-wet 1920 door wijziging van de leer- lingenschaal zoozeer is verhoogd. B. en W. ontraden dit Uit het antwoord van B. en W. Vermindering van het aantal leerlin gen per klasse zal alleen mogelijk zijn, indien meer gelden door de gemeente be schikbaar kunnen worden gesteld. Het gevolg van een dergelijke vermindering zal toch rijn dat dan weder aan bijna alle openbare scholen boventallige leerkrach ten werkzaam moeten worden gesteld. Ge durende de laatste jaren is er, door een betere verdeeling van de leerlingen over de verschillende scholen, naar gestreefd zooveel mogelijk leerkrachten voor reke ning van het Rijk te brengen. Het ge volg hiervan is wel dat sommige klassen wel eenigszins dicht bevolkt zijn, doch niet zoodanig, dat dit o.i. van nadeeligen invloed pp het onderwijs is. Het kleiner maken der klassen moeten wij ontraden. Zondagsscholen In de scholen. Op een desbetreffende vraag antwoor den B. en W. er geen bezwaar tegen te hebben meerdere lokalen voor Zondags- schoolonderwijs beschikbaar te stellen, indien daaraan behoefte bestaat Schoolboeken, bibliotheken, enz. Met genoegen en instemming wordt kennis genomen van de verhooging dezer posten. Ook de bizondere scholen kunnen aanspraak maken op gelden voor schoolbibliotheken. Oudercommissies. t Naar aanleiding van een vraag deelen B. en W. mede, dat voor iedere ouder commissie een lokaal van het gebouw der betrokken school verwarmd en verlicht beschikbaar is voor ouderavonden, en dat er geen termen zijn den post te ver- hoogen. Buitengewoon lager onderwijs. De hiervoor noodige verhooging zal per suppletoire begrooting later worden aangevraagd. Boventallige onderwijskracht R. K. U. L. O.-school. Nu aan de openb. U.L.O.-school een boventallige leerkracht is verbonden, kan voor de R. K. U. L. O.-school aan den Polderweg ook aanspraak op vergoeding voor zoodanige leerkracht worden ge maakt. Diverse vragen. Verschillende vragen, aan het College gesteld, hebben betrekking op het bijzon der, middelbaar en nijverheidsonderwijs (Zeevaartschool). Wordt do openbare leeszaal voldoende gesteund? Eenige leden betuigen instemming met de voorgestelde verhooging van dezen post. Gevraagd wordt of met dit bedrag de Openbare Leeszaal wei voldoende wordt gesteund. Suteidieoring muziekcorpsen, enz. Meerdere leden namen met genoegen kennis van de verhooging van de subsi- diën aan enkele Muziekverenigingen. Waar men echter van oordeel is, dat deze subsidiën ook eenigermate verband moe ten houden met de waarde van de korp sen, wordt het College verzocht de moge lijkheid te overwegen om deze subsidiën naar den grondslag van prestatie te ver- loonen Van andere zijde wordt voorgesteld ver hooging met 75.van de subsidie aan de afd. Den Helder der Mij. tot Bev. der Toonkunst in overweging te nemen. B. en W. willen gaarne de mogelijk heid overwegen om de subsidies voor de muziekkorpsen in het vervolg naar den grondslag van prestaties te verleenen, doch meenen de aanneming van het voor stel om de subsidie aan de afd. Den Hel der der Mij. tot bev. der Toonkunst te moeten ontraden, te meer omdat kort geleden bij de begrooting nogal gepleit werd voor het geheel doen vervallen van deze subsidie. Verbeterde toestanden Marine- hospitaal (burger-afd.). Gevraagd wordt, of het College den Raad kan mededeelen welke' maatregelen er getroffen zijn ter verkrijging van ver betering der toestanden in de burgeraf deeling van het Marine-hospitaal. Een en ander ingevolge de toezegging gedaan naar aanleiding van de beschouwingen van den heer Van Loo in den Raad ge houden over deze aangelegenheid. Antwoord van B. en W. Het is ons bekend, dat als kok fs aan gesteld een zeer bekwaam vakman en dat, om de spijzen warm te houden en de bor den waarop de patiënten het eten ontvan gen warm te maken, een warmkast (soort pasoven) is aangeschaft. Voorts dat met varschillende opmerkingen welks ge maakt werden rekening wordt gehouden We' de gelegenheid tot afzondering van zenuwpatiënten betreft, kunnen wij mede deelen, dat de Minister van Defensie bij de behandeling der Staatsbegrooting ver betering heeft toegezegd. W erfcverschaf f ing. Desgevraagd zetten B. en W. nader uiteen waarom deze posten lager ge raamd zijn. Dit houdt verband met de werkelijke cijfers. Belastingen. Gevraagd wordt eene opgave van het belastbaar inkomen. Voor zoover bekend pl.m. 9.806.000.—. Id. op publ. vermakelijkheden. Een der leden merkt op, dat deze be lasting leidt tot excessen, zooals in geen 10 plaatsen yan ons land voorkomen. Zelfs Zendingsfilms, die in de kerk wor den vertoond, worden belast. Ook het „Ijsvermaak" wordt onbehoorlijk belast. Wijzigingen van dezen toestand acht dit lid dringend ge wenscht. B. en W. zijn van meening, dat, gezien de groote moeilijkheden die zich vroeger bij het bestaan van meer vrijstellingen voordeden bijna ieder meent b.v. dat de voorstelling die hij geeft van zoo groot nut of algemeen belang is, dat een beroep op vrijstelling kan worden gedaan niet tot wijziging in bedoelden zin moet worden overgegaan. Bovendien heeft men het zelf in de hand om vrij te komen van de betaling van vermakelijk heidsbelasting, n.1. door de entrée per persoon niet hooger dan 10 cents te stel len. Onvoorziene uitgaven. Deze post wordt met 10.700.ver laagd, ten einde te kunnen komen tot vermindering van het verhaal van pen sioensbijdragen met 2 (voor burge meester, secretaris en ontvanger alge- heele vrijstelling, ingevolge den wenseh van Ged. Staten). Waterleiding, lasten. Onbillijke Voorloopig wel, zeftgen B. «n W. Antwoord van B. en W. Vanaf 1 Januari 1927 gelden voor de openbare leeszalen, enz. de nieuwe subsi die-voorwaarden van het Rijk. Volgens deze voorwaarden moet de gemeente een zeker percentage van het Rijkssubsidie als subsidie beschikbaar stellen, welk percentage op 1 Januari 1932 moet zijn bereikt. In verband daarmede wordt het subsidie jaarlijks tot 1 Januari 1932 met - o---- i150.— per jaar verhoogd. Naar onze m.ot vaji ossnach typp, zoo deelde diemeening wordt de openbare leeszaal daar- 92 «Ö07» Sftspatsaifl wan da Bed- mede voorloopig voldoende gowbccijiri. een Enkele leden meenen er op te moeten wijzen, dat de gemeente 91/» der kos ten van aanleg der leiding BergenDen Helder betaalt, welke kosten dan telkens eerst verminderd worden met de afuchrij ving. Waar op deze leidingen heel wat aansluitingen zijn gemaakt voor water voorziening in andere plaatsen, wordt gevraagd of hierin geen reden ligt om de desbetreffende clausule in het contract gewijzigd te krijgen, aangezien deze be paling thans op het door onze gemeente te gebruiken water in 1930 o.a. een belas ting legt van pl.m. 30.000.—, Uiteenzetting van B. en W. Aan het uitvoerig antwoord is het vol gende ontleend: Volgens de bepalingen van het afge sloten contract voor waterlevering met het P.W.N. moet jaarlijks aan dat be drijf 101/> van de aanlegkosten wor den betaald. Reeds tijdens de besprekingen, die voor het tot standkomen van de overeen komst zijn gevoerd, heeft de Directeur van het P.W.N. medegedeeld, dat, indien bedoelde leening der provincie mocht worden geconverteerd, aan Gedeputeerde Staten het verzoek kon worden gedaan tot verlaging der vaste vergoeding ad 101/, Inderdaad hebben de pogingen, door B. en W. gedaan, resultaat gehad, zoo dat thans volstaan kan worden met 9V» Een nieuwe poging om tot verdere verlaging van het bedrag der vaste ver goeding te komen, zou naar onze mee ning voorshands geen kans van slagen hebben, te meer niet waar volgens het contract het P.W.N., zonder tot eenige vergoeding of tegemoetkoming aan deze gemeente verplicht te zijn, bevoegd is tot het maken van zooveel aftakkingen als bet wenscht op de voor Dan WaI^ai* aan gelegds leiding. Men verlieze hierbij voorts niet uit het oog, dat de gemeente geoontraoteeïd heeft voor een minimum-aankoop van water van 200.000 M'., terwijl Ged. Staten van jaar tot jaar genoegen nemen met een minimum-aankoop van 100.000 M*. Afschaffing meterhnnr. Elektrificatie waterleiding. Omtrent de elctrificatie van het water leidingbedrijf en afschaffing der water meters is advies gevraagd bij de Ver. v. Ned. Gemeenten. Afschaffing van meter- huur zal voorloopig niet mogelijk zijn, tenzij men de waterprijzen verhoogt. Nog andere „waterige" kwesties. Gevraagd wordt, of het wel juist is om de huiseigenaren aansprakelijk te stellen voor 't waterverbruik. Uit géén enkel voorval is B. en W. ge bleken, dat met het kort geleden inge voerde stelsel, dat de huiseigenaren aan sprakelijk zijn voor het watergebruik, zou moeten worden gebroken. Een lid wenscht van het College te ver nemen of de druk op de leiding wel vol doende kan worden geacht, vooral in 't geval dat daarvan voor blusschingswerk gebruik gemaakt moet worden. De waterleidingdruk schommelt alhier tusschen 22 en 26 Meter en daar de ge bouwen alle lager zijn dan 26 Meter, is de druk voldoende te achten. Gevraagd wordt hoe het staat met de reparatie» van den watertoren. Uit het antwoord van B. en W. noteeren wij: De sloopwerken zijn geëindigd en een aanvang is gemaakt met den opbouw der versierde wandschilden. De afdekplaten en balken daarvoor, van gewapend beton, zijn gereed en zullen bij gunstig weer worden aangebracht' De gemetselde steunbeeren van binnen zijn weggebro ken en vervangen door andere, van ge wapend beton. Te verwachten is, dat de werkzaamheden in Maart 1930 gereed zullen zijn, behalve dan het bestrijken der buitenoppervlakte met een waterdicht preparaat erx het bepleisteren van den binnenwand van den onderbouw. Waarom zso'n hoog» prijs? Gevraagd wordt of de prijs van het water bij aankoop van de Provincie hier even hoog is als elders? Antwoord van B. en W. In 1927 kocht onze gemeente 117102 M*. voor 44446.22 of 37.96 ets. per M'., in 1928 148258 M*. voor 44443.— of 29.98 ets. per Ms. Het P. W. N. levert het water aan grootverbruikers a 221/» ets. per Ms. De redenen waarom wij zooveel meer moeten betalen ligt opgesloten in het geen wij hiervoor hebben uiteengezet omtrent den aankoop. GASFABRIEK, Geen gasprijsverlagtnig. Naar aanleiding van uitgesproken wen- schen deelen B. en W. mede, dat alge meene verlaging van de gasprijzen niet mogelijk is zonder het evenwicht der be grooting te storen. Binnenkort kunnen voorstellen tot wijziging van het vast rechttarief voor, het gas en tz.t. zoo mo gelijk tot invoering van een vastrecht tarief voor de electriciteit worden tege moet gezien, en daarbij zullen voor som mige verbruikers voordeeliger voorwaar den worden gesteld. Verbeteringea straatverlichting. Gevraagd wordt, waarom hier en daar de electrische straatverlichting is ver vangen door gasverlichting? In dit verband wordt in overweging gegeven de straatverlichting, vooral in de hoofdstraten, te verbeteren, door bijv. de lantaarns te vervangen door muurar- men of boogverlichting, terwijl voorts het noodzakelijk geacht wordt, dat de lam taarns die vooral op de hoeken van stra ten het verkeer bemoeilijken, worden ver plaatst. Antwoord van B. en W. Omdat gasverlichting meer bedrijfs- zeker en daarbij goedkooper is dan elec trische verlichting, had hier en daar de genoemde vervanging plaats. De Wet houder voor de W.- en L.bedrijven heeft reeds een bespreking gehad met den Directeur over wijziging in de straatver lichting in den bedoelden zin. Een kos tenberekening hiervoor zal gemaakt wor den. In Huisduinen te weinig druk. Een der leden vraagt of het College kan bevorderen, dat speciaal voor de verbruikers te Huisduinen, de druk op de leiding verbeterd wordt? Het onvoldoende van den druk op de gasleiding te Huisduinen wordt veroor zaakt doordat op deze leiding ook zoo langzamerhand het geheele Tuindorp is aangesloten. Uitbreiding van het kabel net voor electriciteitsvoorziening in Huisduinen en Tuindorp wordt over wogen. Door die uitbreiding zal de af name van gas in de avonduren worden verminderd. Verschrikkelijk veel zieke men- schen, speciaal onder de vaste werklieden. Een lid wenscht, een andere toelich ting op het aantal ziektedagen, dat thans abnormaal hoog geacht moet worden. Inderdaad is het aantal ziektedagen voor het personeel van dit bedrijf abnor maal hoog, zeggen B. en W., en het is wel frappant, dat „ongesteldheid" onder de vaste werklieden veel meer voorkomt dan onder de losse werklieden. De aan dacht van den Directeur van den gem. geneesk. dienst is hier al eens speciaal op gevestigd, doch het schijnt moeilijk te zijn in dezen toestand verbetering te brengen. Meterhnnr. Ook hier wordt afschaffing daarvan bspLak maar dao» B. W. ELECTRICITEITSBEDRIJF. Vastrecht- en ander tarief. Onder Gasfabriek is hieromtrent reeds een en ander vermeld; ook een z.g. huis houd- of winkeltarief zal onder de oogen worden gezien. Bovengrondsche kabel Gevraagd wordt, of het College zijn in vloed kan aanwenden om den boven- grondschen kabel nabij Behagen, waar door nogal veel storingen ontstaan, te doen vervangen door een ondergrond* aehe geleiding. Ook wij waren steeds van meening dat de storingen meestal veroorzaakt werden door het bovengrondsche net, doch het P. E. N. antwoordde onzen Directeur op t en door hem op instigatie van ons Col- 'ege geschreven brief, dat de hoogspan- lingaleiding WormerveerOterleek de hoofdoorzaak was en dat verbetering zeeï «rnstig zal worden overwogen. Het P. E. N. verwachtte, dat de ondervonden bezwa- ien in 1929 zouden worden ondervangen, Uit aanteekeningen ter Secretarie ge naakt blijkt, dat in 1928 zeven storingen plaats hadden, waarvan 2 in den boven- grondschen kabel, en in 1929 elf, waarvan 1 in den bovengrondschen kabel Geheele bedrijf naar de prorinele? In beginsel schijnt ons, zeggen B. en W. in hun antwoord, die overdracht al leen dan gewenscht wanneer deze ge meente een belangrijke afkoopsom ont vangt en voldoende medezeggingschap ever de leveringsvoorwaarden verkrijgt. Hooge tarieven, lage winst Hos komt dat? vraagt men. Gevraagd wordt, hoe het mogelijk Is, dat de winst yan het Gemeente-Gas- en Eieotriciteitribedrijf hier lager is dan 1» andere geraaentwj, ferwiji de prijzen hier hooger zijn. B. en W. antwoorden hierop: Vergelijking voor wat de prijzen be treft met bedrijven in andere gemeenten, is niet wel mogelijk omdat daarbij met zeer veel factoren rekening zou moeten worden gehouden. Zoo is Den Helder b.v. voor een electriciteitsbedrijf een stad met zeer ongunstige gesteldheid, omdat ze weinig industrie en ook weinig groote huizen met vermogende bewoners heeft. Doordat er weinig industrie is wordt na melijk bijna alle stroom des avonds ver bruikt, en eenige luxe op het gebied van electriciteitsgebruik vindt men hier niet. Dit in aanmerking nemende, zal men moeten toegeven, dat hier nog een vrij gunstig resultaat bereikt wordt met het electriciteitsbedrijf, namelijk, dat we een behoorlijke winst bij niet hooge tarievea maken. En wat onze gasfabriek aangaat, deza heeft, doordat er in vroegere jaren veel kapitaal is ingebracht, een gToote kapi- taallast, zoodat over 1928 de rente en af schrijving pl.m. 4 cent per M\ gas be droeg, tegen b.v. in Zaandam 2 cent per M". Ondanks die groote kapitaallast is de gasfabriek niet modern geoutilleerd en daarenboven is ze on-economisch ge bouwd, waardoor nog veel dagelijksGhe werkzaamheden met handenarbeid moeten worden verricht. Dat onder die omstan digheden onze gasfabriek niet kan con- curreeren met vele andere valt te begrij pen, maar toch kan het tot voldoening strekken, dat de prijzen hier volstrekt niet hoog zijn, terwijl er toch bijna elk jaar nog een matige winst wordt gemaakt. Eigen stroomopwekking. Particulieren kunnen nog tot 1 Jan. 1932 zelf stroom opwekken, en tevens be trekken van het G. E. B. Daarna moeten zij kiezen: óf geheel eigen exploitatie óf uitsluitend van de gemeentelijke stroorh- afneming. Handhaving meterhnnr. Ook hier wordt, met het oog op de boek waarde der meters, ontraden den raeter- huur af te schaffen. GEMEENTE-REINIGING, Waarom geen geheele motor- tractle? Door eenige leden wordt de wenische- lijkheid bepleit van motortractie voor dezen dienst, ter vervanging van het thans in gebruik zijnde paarden-mate- riaal. Niet alleen dat de bestaande toe stand ten deze verouderd moet worden geacht, maar bovendien meent men met het in gebruik nemen van uitsluitend auto's 'n betere en hygiënischer function- neering van den dienst en arbeidsrege ling voor het personeel, benevens bezui niging te kunnen verkrijgen. Is nog zeggen B. niet door ta voeren, en W. Vervanging van het paarden-materiaal door auto-tractle is thans nog niet geheel door te voeren wanneer men economisch wil handelen. Immers is voor verschillen de werkzaamheden auto-tractie duurder, terwijl het tegenwoordige personeel voor bedoelde algeheele vervanging van trac tie niet geschikt is, en bovendien de stand der afschrijvingen van gebouwen en materieel niet zoodanig is dat daarmede geen of bijna geen rekening zou behoe ven te worden gehouden. Reorganisatie. Afschrtfvlmgon. Tengevolge van de reorganisatie enz. is de afschrijving ruim 8000.hooger dan in 1927. De loonpost is door periodie ke verhoogingen en bevorderingen, ver hoogd met 3270.—, voor wachtgelden is uitgetrokken 6800. Afgeschreven wordt op het motorschip 4 op de ëlectrische kraan 5 B. en W. vindon dat voldoende.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5