GASVEEGUTIGIKG. Te Sa* FranciBoo rij* vier menschen, van wie twee kinderen, omgekomen en twee anderen ernstig riek geworden door het inademen van giftige gassen uit een gaskachel. De stad Weenen verrijkt zich, maar da raken menschen gaan failliet De Deensche correspondent va» de Nv. Rott Ort schrijft: De socialistisch bestuurde gemeente Weenen heeft in de jaren van 1928 tot '29 bouwgrond ter waarde van bijna 46 milli- N» 90 da Txngtsa, °®n schilling aangekooht en in denzelfden tijd haar bezit aan huizen voor een waar- Op de Yangtse-rivier hebben Ohinee» de van ongeveer 660 miilioen schilling ver- eche roovers, die zich als leden van de ri- meerderd. Voorts heeft zij voor 70 mil- vierpolitie voordeden, een klein passa- lioen haar waterkrachtcentrales uitge- gierBvaartuig aangehouden en toen ze breid, haar effectenbezit vermeerderd met vlak bij waren met machinegeweren be- 15 miilioen en ongeveer 260 miilioen be moeder mocht echter op een niet mindere welbespraaktheid rich beroemen. Haar schildering van het gebeurde was wer kelijk artistiek en evenaarde een spreken de fitwi- De gebezigde woorden vonden niet fraai worden genoemd en aanspraak maken te ritJn eefi pakkende reclame voor de schoonheid der Nederlandsche taaL Bloedige mishandeling te Wieringen. DE REIS VAN EEN JOL OM DE WERELD. DB PAPEGAAIENZIEKTE IN DUÏTSCHLAND. Eenige dagen geleden zijn twee bejaar de dames, e dames, zusters, in een ziekenhuis te stiefmama, mevr. Maria N., huisvr. van iJusseldorp opgenomen, daar zij de pape- P. M., en stond nu terecht deze achtbare gaaienziekte hadden. Thans is één van de dame op verschillende datums beleedigd rimtera overleden. De zieke papegaai was te hebben. Bij welke gelegenheid zij thans d* 1* ket duchtig voor dan politierechter kaar BsbkMht meadje zowda. Ds balaadigde ■ÉU<- verdachte bleef zich op noodweer beroe pen en zoo men aanstonds zal zien, niet zonder auocee. De heer Officier, het gebeurde nog eens de revue latende paaseeren, kwam tot de oonoluaie dat het onderzoek op de te rechtzitting aan de zaak een voor ver dachte meer voordeel!» aanzien gaf. De mentaliteit van verdachte en de jaloersch- heid, die zich door het provoceerend op treden van de getuigen Bosse en Lutje broek, van hem had meester gemaakt, maakte zijn handeling meer verklaar baar. Op grond van die overwegingen requireerde de Officier in elk der tóe ge vallen van verwonding vrijspraak. Mr. de Groot, verdediger van verdachte, herin nerde de rechtbank aan de belangwek kende lezing van monsieur Geraud, advo caat bij het Hof van Appèl te Parijs en meende zich volkomen te kunnen veree nigen met requisitoir van den Officier, dat hem geheel uit het hart werd gegre pen. Tenslotte wijst pleiter nog over het zeer gunstige rapport omtrent verdachte uitgebracht door het genootschap. MERKWAARDIGE UITKOMSTEN. EEN NIEUWE STREEK VAN CHINEES OHE ROOVERS. schoten. Een Ohineesch passagier is ge dood, een ander sprong overboord en ia verdronken. De roovers zonden een paar man aan boord, die met 400 oontanten en eenige voorwerpen van waarde weer aftrokken. Een Chineesche kanonneer boot is ter vervolging uitgezonden. DE NIEUWSTE TRUC. Een vrouw(t) werd uit den auto gegooid. Donderdagnacht trof een surveilleerend motoragent een verdacht uitzienden auto bij Knightsbridge aan. Op een teeken om te stoppen reed de auto door en de agent volgde in vliegende vaart door de ver laten straten. Na een paar minuten werd een vrouw uit den auto gegooid en dej motoragent stopte om bij nader onder-1 zoek te zien, dat het een aangekleed© étalagepop was. Voordat hij de vervolging weer kon opnemen, was de auto in een zijstraat verdwenen. Even later kreeg het districtsbureau mededeeling van een bru-i tale inbraak in een bontmagazijn in de Brompton Road, waar de dieven voor eenige honderden ponden aan bontmantels en vellen gestolen hebben. HET MIJNONGELUK TE BENTHEN. Moeilijk reddingswerk. Het bergingswerk op de mijn Heinitz bij Benthen, waar tengevolge van de in- - storting van eenige gangen door een derhandelmgen en een verbod van aardbeving enkele mijnwerkers bedolvenItaliaansone regeering aan de betrok- zjjn, kost veel moeite. Er werden gister-ken EngeLsohe luchtvaartmaatschappij oan avond nog drie arbeiders vermist. Daar m.et haar vliegtuigen over Italiaansch go- men op de plaats, waar men werkte niet^e<i vliegen. verder kon komen, heeft de reddingsoo- mmmmmmmmm lonne besloten te trachten de mannen van een anderen kant te bereiken. Een hunner gaf nog teekenen van leven door te klop- Uit net hlllS met dB DlaUWB trap. pen. Men vreest echter, dat men hem niet tijdig meer zal kunnen bereiken. Van de beide andere mannen hoort men niets meer, zoodat men vreest, dat zij dood zijn. steed aan kapitaalsuitgaven voor de ge meentebedrijven. Ten slotte heeft zij nog een bankreserve van ongeveer 160 mii lioen, zoodat zij in zee jaar tijds meer dan een milliard rijker is geworden (ruim 850 miilioen gulden Red.). Uit de statis tieken, waaraan deze cijfers ontleend zijn, blijkt echter tevens, dat deze verrijking van de gemeente het particuliere bedrijfs leven verhield heeft In 1928 telde men te Weenen 56.000 gerechtelijke executies, in 1929 reeds 240.000. Tusschen 1923 en '28 zijn er in Oostenrijk ver over de 3000 fail lissementen en bijna 14.000 surséances van betaling geweest, waarvan het meerendeel te Weenen. Voorts zijn er de laatste maan den bijna 8000 bezwaarschriften tegen de Weensche belastingaanslagen en meer dan 13.000 verzoeken om uitstel van ach terstallige belastingen ingediend, jolot etaoientaoetaoin etaoin etaoinetaoin LONDEN—EGYPTE. Italianen en Engelschen konten niet tot overeenstemming. E!r hebben een heelen tijd onderhande lingen geloopen tusschen de Engelschen en de Italianen over het gemeenschappe lijk in bedrijf nemen van de luchtlijn Londen-Egypte. Dit zou een nieuwe luchtlijd worden, die ovr Italië loopen zou. De Italianen verlangden dat de op brengst half om gedeeld zou worden, de Engelschen dachten daar niet aan. En het gevolg was het afbreken van deze on verbod VOOR DEN POLITIERECHTER. AARDBEVING IN CALLFORNIË. Zitting van Maandag 18 Januari. Onhandelbaar staatsburger. Californië behoort tot de klassieke aard- De verdachte Frits S., resideerende te bevingslanden. Wie herinnert zich niet Den Helder, kon zich in den nacht van 27 dadelijk de groote beving welke San Fran- op 28 Juli aldaar niet vereenigen met de cisoo zoo deerlijk teisterde? duidelijk uitgesproken interusi© van twee Thans wordt er opnieuw een aardbeving agenten om hem wegens het verkeeren in van de Westkust gemeld, ditmaal echter kennelijken staat, naar het bureau van in Zuid-Califomië. De seismische storing politie over te brengen en verzette zich werd gevoeld van de Moj ave-woestijn tot op zoo heftige wijze, dat hij' thans ter San Diego en naar het binnenland toe totzake wederspanningheid zich moest ver- Indlo en Niland in de Ooachella-vallei. Er antwoorden. De heer S. was heden niet waren twee stooten. verschenen. Hij is 29 jaar, ongetrouwd, Er wordt geen schade van beteekenis machinist op de koopvaardij, drank- en gemeld enkel raakten hier en daar de te- vechtlustig, overigens van onbesproken lefooruverbindingen onklaar. gedrag en nimmer gestraft. Eisch 80 Ook te Los Angeles werd een sterke boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of Volgens verklaring van den heer B., gep. korporaal-schilder en gehoord op verzoek van de verdachte dame, was rij door haar stiefmoeder ook niet hartelijk behandeld. Eisch 10 boete of 10 dagen. Vonnis 7 boete ot 7 dagen hechtenis. Betaling volgde contant. Gewoonlijk een bewijs van tevredenheid over de oorulante behandeling. Gelaatstompen en kee&knepan. De heer Pieter Oorneli» Z., 'n 86-jarig werkman te Den Helder en 'n persoon, wiens handen zeer los aan 't lijf ritten, verkeerde op 28 Nov. blijkbaar in zeer prikkelbare stemming, die zich uitte in 'n aanval op den staker B., die zich juist met Pieter in hetzelfde café van Boon be vond. Hij onthaalde B. op een stomp on der de kin en kneep hem daarna op ge voelige manier in de keel. Volgens den heer Z. was echter hij de man, die de klappen kreeg en had onder meer drie steken in het hoofd ontvangen. Hij was aan 't knokken met Boon en toen kwam B. gezegde Boon te hulp door hem met zijn roes te bewerken. Een marinier le klasse trok echter één lijn met zijn collega den stoker en ver klaarde in 't nadeel van den verdiachte. Hij had niets bemerkt van het steken in Pief s hoofd. Gevorderd werd 80 boete of 80 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 14 Januari. Uitspraken van 7 Januari L. J. A., Zijpe (in voorarrest) diefstal in dienstbetrekking en valsohheid in ge schrifte, 8 maanden gev. voorwaardelijk met 8 proefjaren. Pieter T., Helder, onjuiste aangifte Handelsregister Kamer van Koophandel. Vrijgesproken. Klaas Jelle K., Urk. Hooger beroep vonnis overtreding Schepenwet, ontsla gen van rechtsvervolging. Margaretha F., van tafel en bed ge scheiden echtgenoote H. B., Haarlem, misdr. art. 279 Wetboek v. Strafr., 75 boete of 75 dagen. Jan K., Den Helder. Hooger beroep vonnis overtreding, Art. 22 Motor- en Rijwielwet 25 boete of 25 dagen. Behandeling van nieuwe zaken. trilling gevoeld, die meer dan 80 secon den aanhield. CHEMISCHE OPRUIMING VAN IJS. Prof. Barnes, hoogleeraar in de natuur kunde aan de McGill-universiteit te Mon- 25 dagen. Vervolg van het voorgaande nummer. De smid Hendrik de W. te Den Hel der woonachtig, stond daarop terecht, eveneens wegens zijn weinige homogeni- treal, heeft een internationale naam ge- Heldersche politie, vertegen- kregen met het succes van zijn pogingen ™>rdJ«d door de H.H. agenten Kramer om ijs en sneeuw met wetenschappelijke en Baarda, die hean op het politiebureau methoden op te ruimen. Onlangs heeft de wenschten te deponeeren, omdat hij zich gemeente New-York zijn medewerking °P hinderlijke wijze had bemoeid met de gevraagd om daar sneeuw op straat op tela^oudm? van Jen machinist Frits S. ruimen, maar, Dinsdag heeft hij voor het vorige zaak. Deze verdachte, in eerst zijn methode toegepast om het ysPersoon verschenen. had getracht rijn in een haven te breken. Het Italiaansche i fn fluto loo.ds1en evnJf" vrachtschip Oonoordia, een schip van 6565 over,de minder hoffe- ton, lag in de haven te Lauzon tegenover behandeling, van de politie onder- Quebec, in den St. Laurens, ingevroren. ™n£en- Tegen de politie zelf had ver- In tegenwoordigheid van een groote me- lachte f1* stra^hare wijze vereet nigte belangstellenden spoot prof. Barnes en{ ongunstig bekend. Re- met een pomp voor hoogen druk een prae- boete of 20 dagen, vonnis paraat over het ijs dat hij „snow melf' (sneeuwsmeltmiddel) gedoopt heeft. Reeds na drie minuten brak de dikke ijsvloer met donderend geraas in kleine stukjes en kwam het stoomschip vrij. Het water was spoedig zoo open dat zelfs kleine booten erin rond konden varen. In hetzelfde bericht uit Montreal wordt gemeld dat daar op het oogenblik verte genwoordigers van de Nederlandsche re geering vertoeven om prof. Barnes te raadplegen over ,4e ijsproblemen van de dijken in Holland". Td® yat6ren TOV Barbados (Britach West-Indlë) is met vier opvarenden een Jol van 40 voet aangekomen die een reis om de wereld doet. Het bootje, dat Day- dream heet, kwam van de Kaap Verdiaohe eilanden met Philip Merten, den vroege- ren secretaris van Kipling en John Camp bell. Zij hebben twee matrozen bij zich. In zestien dagen had de Daydream 2000 mijl afgelegd, dus gemiddeld 125 mijl daags. 15 boete of 15 dagen hechtenis. Frits S. was feitelijk de aanleiding tot het verzet, overwoog de politierechter in zijn vonnis. Diefstal van winkelgoederen en bankbiljetten. Een slanke jonge dame, thans gehuwd, met name Aaltje de L., was in Augustus van het vorige jaar als winkeljuffrouw bij den welbekenden winkelier Jacob Blok ker te Hoorn in dienst en heeft zich als- toen aan verschillende oneerlijkheden schuldig gemaakt. Zij had zich weder- rechtelijk toegeeigend een aantal winkel- goederen en een tweetal bankbiljetten, respectievelijk van 10 of f 25. De schade was inmiddels vergoed. De vermissing van een bankbiljet van 100 werd ont kend en kon ook niet als bewezen worden aangenomen. Hoewel de feiten zeer ernstig waren, wilde de officier zich evenwel clement toonen en vorderde overeenkomstig de conclusie van het reclasseeringsrapport een voorw. straf en wel 6 maanden gev. met 2 proefjaren. Vonnis 4 maanden voorw. met 2 proefjaren en onder toezlcht- stelling van het Leger des Heils. Sensationeel familietafereel te Den Helder De 28-jarige Catharlne M., gehuwdl met den heer M. te Den Helder, verkeert niet op bepaald vriend9chappelijken voet met De grondwerker, Adolf T., werkzaam aan de Zuiderzeebepoldering en wonende te Wieringen, stond terecht op grond van de ernstige feiten, dat hij op 14 Sept. zijn collega's de hoeren Bosker en Lutjeboer met behulp van een mes duchtig had toe getakeld. De getuige, Jacob Bosse, eveneens een grondwerker uit Delfzijl, bevond zich alstoen met Lutjeboer in de slaap- en kostkeet van mej. Ohristina Hille, alwaar de verdachte T. later ook binnenstapte. Er werd bier gecommandeerd en gecon sumeerd wat niet naar genoegen scheen te zijn van den verdachte, die geweldig begon te razen en te mopperen. Hij haal de een mes tevoorschijn en gaf Lutjeboer 'n por, terwijl ook de getuige, Bosse, aan wiens tamelijk onverstaanbaar verslag wij dergelijke bijzonderheden ontleenden, 'n steek in de zijde ontving, waarmede hij 6 weken „mooi" was. De verdachte beweerde in opgewonden toestand te zijn geweest over de aanwezigheid van de pol derjongens, die in zijn keet niet thuis hoorden. Hij sommeerde hen tot vertrek, waaraan enkelen gehoor gaven, met uit zondering van Bosse en Lutjeboer. Laatst- gemelde greep verdachte bij de keel, waarop deze zijn knipmes opende ter ver dediging. Toen Lutjeboer los liet, kwam Bosse op hem af en sloeg hem met een bierfleschje. Daarop maakte verdachte gebruik van zijn mes en raakte daarmede Bosse in de zijde. De 86-jarige grondwerker, W. Lutje boer, thans te Hoorn werkzaam, gaf een heel verhaal ten beste, waarvan alleen voor ons belangwekkend genoemd kon worden het optreden van den verdachte. Het schijnt dat ook hier weer de histori sche vraag kon worden gestéld: cherchez la femme. In elk geval ontkende Lutje boer, den verdachte in de keel te hebben gepakt, doch hij moest wèl toegeven dat hij verdachte heeft vast gehad. Toen hij echter had losgelaten en verdachte den rug toekeerde om heen te gaan, ontving hij een steek in zijn rug van T., welke wond eerst na 62 dagen als genezen kon worden aangemerkt. De verdachte ontkende evenwel Lutje boer te hebben gestoken, toen hij weg liep. Hij wilde niet tegenspreken Lutje boer in den rug te hebben gestoken, maar dat was toen laatstgemelde hem bij de keel had. Het was een formeele vecht partij, want Lutjeboer had dé tafel ook al omver gegooid. De 38-jarige keetvrouw, Ohristina Fran- cisoa Hille, die met verdachte 'n keet had gehouden en om wier bekoorlijkheden het bloedig drama zich ontwikkelde, ont kende de heeren Bosse en Lutjebroek te hebben aangelokt. Dat rit vriendelijk was sproot voort uit de omstandigheid, dat zij verdachte, haar vriend meende voor te hebben. Vólgens getuige zou de heer Lut jeboer haar onbehoorlijke voorstellen ge daan hebben, welke veronderstelling de deugdzame heer Lutjeboer evenwel krachtig tegensprak. Overigens kwam haar verklaring tamelijk wel overeen met sti*l- die va* de gehoorde polderjongen*. De De bedrogen bakker of de Hoornsche broodgolf. In den loop van het vorige jaar kocht te Hoorn een bakker, dien we maar Joris Goedbloed zullen noemen, van den eigenaar Nioolaas O., woonhuis, annex pakhuis- en bakkerij, staande op het Nieuwe Noord, voor den prijs van 8000, terwijl hij den inventaris bovendien voor 1000 overnam. Opgegeven was, dat in de bakkerij per week werd omgezet 7 baaltjes meel van 100 pond en toen de nieuwe kooper dan ook 'n week lang as sisteerde, bleek deze opgaaf vrijwel te kloppen en constateerde de heer Goed bloed dan tot zijn vreugde een enorme af name 'van brood door de cliëntèle. Het leek" werkelijk wel of onder die afnemers een geeuwhonger-epidemie was uitgebro ken. Doch helaas, de tweede week scheen deze ziekte plotseling radicaal genezen en hield de nieuwbakken bakker eensklaps wel 81/» baal meel van den ingeslagen voor raad over. Natuurlijk gaf dit nadeelige verschil te denken en bracht een nader onderzoek vreemde dingen aan het licht. Teneinde den omzet van het bedrijf kunstmatig te vergrooten ter verkrijging van een verhoogde koopsom had de ver- kooper met medewerking van zijn broe der Nioolaas, 'n reiziger in naaimachines, de volgende, niet bepaald eerlijke, maar geniale truc bedacht om den nieuwen kooper een reuze goeden indruk te geven. Verschillende klanten en andere perso nen, die 'n extra broodje best konden ge bruiken, werden geanimeerd tot grootere afname door het aanbieden van gratis brood. Sommige van die gelukkigen kre gen vrijheid per dag 6 en Zaterdags zelfs 10 brooden te kunnen betrekken. Met de uitvoering van dit besluit belastte zich de naaimachinereiziger en het moet gezegd worden dat zijn aanbiedingen allerwege met groote ingenomenheid werden be groet Nooit is in die gratis broodweek meer broodsop geconsumeerd. Zelfs wer den de overgeschoten brokken gebezigd als paardenvoerl Slechts een klant van den weldadigen bakker, de nederige werkman Lange- berg, aan wien een eeresaluut gebracht moet worden, was er, die dat wonder lijke gedoe niet vertrouwde en weigerde van de gratis broodaanbieding gebruik te maken. Maar hij werd vreeselijk ge straft voor deze oppositie en als het ware overstelpt door brooden, die op spookach tige wijze in zijn woning werden gedepo neerd. Overal vond hij brooden, tot zelfs in de W.O.1 Natuurlijk wist de aldus bedrogen koo per heel spoedig wat hem te doen stond en werd de justitie in deze zaak, waar het opzettelijke bedrog zoo dik boven op lag, gemengd, met gevolg, dat Dinsdag de gebroeders O., waarvan de bakker Ni oolaas niet was verschenen, terecht ston den. Niet minder dan 11 getuigen werden gehoord. De bedrogen kooper en een tiental gratis broodoonsumenten, door de heeren O. bewerkt en opgetrommeld tot medewerking aan de omzetvergrooting. De aanwezige heer O. deed het voor komen, dat hij al dit brood had uitge deeld uit louter liefdadigheid, doch het werd wel wat vreemd gevonden, dat een philantroop, die zooveel over heeft voor zijn medemenschen, toestond, dat zijn eigen vrouw uit werken ging. De Officier was dan ook zoo vrij, van deze toelichting, waarvan niet eens ge tuigd kon worden, dat zij goed gevonden was, geen syllabe aan te nemen. Hij be schouwde de gepleegde handelingen als bedriegelijk en strafbaar en vorderde tegen bakker Klaas het ronde sommetje van 1000 piek boete of 3 maanden hech tenis en tegen den geachten medewerker, den' lieïdadigen broeder Christiaan. 500 boete of 2 maanden hechtenis. Bovendien staat het wel vast, dat de be drogen bakker Goedbloed, die helaas on verwachte controle verzuimde, niet na laten zal te trachten rich door een civiele vordering zooveel mogelijk schadeloos te stellen. ZATERDAG x8 JANUARI. Hilvanum, 398 M. Na 6 uur 1071 M. io.oo— 10.15 Morgenwijding. xa.oia.oo Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00—3.35 Gevarieerd programma. 3.25—3.45 Declamatie door Fran» Hulleman. 2.45 Voortz, gevarieerd programma. 3.103.30 Declamatie door Fran» Hulleman. 3.30 Voortz. gevarieerd programma. 4.30—5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.00—5.30 Gezondbeid»halfuurtje. A J. Meije- rink over: Redden van drenkelingen; hulp bij iisongevallen. 5.30—6.00 Duit»ch: Gevorderden eni Conver satie. 6.018.00 Concert door het Omroeporke»t m.m.v. het Am»t. Accordeon Eaeemble „Ex- eelsior" m Barto»» (humorist) 8.00 VARA. Orkeatconcerl. 9.00 ca. VARA Gramofocmmuziel». 9-45 ca. VARA „Het Paadoerawondj» bij Teun de Klepperman". 10.00 et. VARA Persber. Daarna: Concert door Jazz-Symphonie Orkest. 11.00 ca. VARA-Var ia u gramofoommnaifk Hulaaa, 1831 U. Udt»l. KRO-Uitzending. 11.30— ia.00 Godsdienstig halfuurtje, 12.0113.15 Politieberichten. 13.151.13 Concert door het KRO-Trikx I.153.00 Gramofoonmuziek. а.oo—3.15 Kinderuurtje. 4.004.30 Cursus Esperanto. 4-305 00 Cursus Engelsch. 5.00—5.40 Gramofoonmuziek. 3.40—6.00 Journalistiek weekoverzicht б.007.15 Orkestconcert. 7.13745 Lezing over: Het Kapitalisme i» Vogelvlucht. 7.45—8.00 Politieber. 8.019.00 Orkestconcert 9.00—10.00 Vroolijk programma. 1 ix»13.00 Gramofoonmuziek. 9.30 ca. Nieuwsber. ZONDAG X9 JANUARJL Huines, 1875 M. 9.00 VARA Cello-recital met begel. door oraei. 9.40 VARA Lezing. 10.00 VARA. Lezing. 10.15 VARA Concert. Orkest, viool, fluit en klarinet. ia.oi12.45 AVRO. Lezing door Casper Ho- weler over: Het Kwartet van Debussy. 12.458.00 Concert door het AVRO-Octet. Boris Lensky (solo-viool). 2.00—3.30 Boekenhalfuurtje. Frans Co enen be spreekt Fré Domisse's Krankzinnigen. 2.30 Aansl. van het Concertgebouw A'dam. Abonnements-Concert. Het Concertgebouw Orkest o.l.v. Bruno Walter. Soliste: Rosette Anday. Damesleden van het Toonkunstkoor en leden vam het Jongenskoor der Vereen, tot Verbet, v. d. Volkszang. Na afloop tot 5 uur: Gramofoonmuziek. In de pauzes: Sportuitsl. 5.00>5.15 VARA. Gramofoonmuziek. 5.15 VARA Kinderuurtje. 6.15 VPRO. Kerkuitz. vanuit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. 8.00 Tijdsein, AVRO-klok. Pers- en sport nieuws. 8.15 Orkest. Het Versterkte Omroeporkest. 9-1510.00 „Liefde en Soep". Geïllustreerd Radio-verhaal naar een gegeven van P. G. Wodehouse. Bewerkt en uitgevoerd door leden van den AVRO-Staf. II.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. 8.309.30 KRO Morgen-wijding. 9.50 NCRV Kerkdienst vanuit de N. Wester- kerk te Rotterdam. 12.30.1.30 KRO Concert door KRO-Trio. 1.302.00 KRO Godsdienstonderricht. 2.002.30 KRO. Lezing over „Paapsche stoutigheden" door Sigrid Undset. 2.304.30 KRO Concert. Orkest. 4-305.15 KRO Ziekenlof. 5.20 NCRV Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk. 7-307.55 Lezing over: St. Auigustinu» gieeste»- en zieletoestand .bij zijn bekeering". KRO. 7-558.00 KRO Voetbaluitslagen. 8.018.05 KRO Voetbaluitslagen. 8.058.20 KRO Praatje door den KRO Voor zitter. 8.2010.45 KRO Concert. Orkest en bas. 10.4511.00 KRO. Epiloog. MAANDAG ao JANUARI. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 11.1511.45 Wat zullen onze kinderen lezen? Johan Raat-gever Jr., Sportredacteur over: Sportliteratuur voor de jeugd. 12.012.00 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.002.45 Kookpraatje door P. J. Kerst. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt-Theater te Amsterdam. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.01 Gramofoonmuziek. 6.30 Koersen. 6.457.15 AVRO-Tooneelhalfuurtje. Toooeel- overzicht door Johan Engelman. 7.157-45 Engelsch voor beginners. 8.01—8.30 Concert door het Omroeporkest. 8.30 Vioolvoordracht door Herman Leijden»- dorf. Aan den vleugel: Egb. Veen. 8.45 Voortzetting concert. 9.40 Voortzetting vioolvoordracht. 10.00 Persber. 10.10 Voortzetting concert. ii.oo Aansl. Carlton Hotel te A'dam. Ensemble Lismonde. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (voor 6 uur 398 M.). Uitsl. NCRV-Uitz. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Ziekendienst, 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30.12.30 Concert. Zang, viool, cello «s piano. 12.301.45 Orgelconcert. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 2.453.15 Lezing over „De zaadplanten In onzen tuin". 3.153-45 Knipcursus. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert. At, cello en piano. 6.307.00 Lezing over: Verbrandingstempiera- turen etc. 7008.00 Voor de rijpere jeugd. 8.00 Concert. Orkest, koren en orgiel. Sprekers. Na afloop persberichten. DINSDAG sx JANUARI. Hulzen, 1875 M. 10.00—10.13 Morgenwijding. 11.2012.00 Heruitz. van de rede door den Koning van Engeland ter gelegenheid van de opening dier Interna. Vlootconferentle te Londen. 12.012.00 Concert door het AVRO-Kwartet 3.00—3.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Knipcursus. 4.0014.20 Gramofoonmuziek. 4.20-3,00 Solisten-concert. C. de Lange-van Rijn (zang), Theo Diepenbrock (plano). 3.30—6.30 Concert door het AVRO-Kwartet 6.30 Koersen. 6.457.15 Engelsch Conversatie. 7-157-43 Engielach Gevorderden. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.01 Aansl. van den Stadsschouwburg te Am sterdam. Opvoering van „Die Fledermau»" van Johaon Strauss. (Onder ouspiclén van de Wagnervereeniiging.) Na het tweede be drijf: Persber. Na afloop: Gramofoonmuziek. 13.00 Sluiting.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7