|DRA15MA-yan\^KENBURG'S' A '•|LEV£RTRAM Wiering en. Schagen. Texel. Stoom vaartberichten. Visscherijberichten. Marktberichten. HET DROOGMAKEN VAN DE WIERINGERMEER. Goede zaken voor de vlsschers. yiiWW van Ten bate dezer gemeente is een bedrag in f 600.*aan gewetensgeld gestort. Door den heer Jb. Kossen, alhier en den heer O. van Diepen, wonende te Zijpe, zijn aanvragen ingediend om een plaatsje te bekomen ingevolge de Landarbeiders- wet. Hiervoor hebben zij een perceel land gekocht van den heer R. Breen, alhier, gelegen aan den Middenweg. Voor den heer H. Tiessen, alhier, zal door den aannemer J. de Graaf een woon huis worden gebouwd, aan den Zuider Molen vaartsweg. Voor rekening van den heer A. van den Berg Gz., bloembollenkweeker alhier, zal aan den Zuider Molenvaartsweg een landhuis worden gebouwd. lytushoef, een. algemeene vergadering ge houden van het Vissohersfonds. Aanwe zig waren' 23 léden. Openingswoord. Met de vischvangst in den Wieringer- De voorzitter, de heer A. Zomerdijk, meerpolder gaat het niet onvoordeelig.1 opende de vergadering met een woord Er wordt veel visch als schol, bot, paling, van welkom. Was het vorige jaar, door Itong, ja zelfs ansjovis gevangen. De visch den langen, strengen winter, een groote is zwaar van stuk, vooral de schol, bot en 1 tegenslag, vooral voor de visscherij zoo paling. De nieuwe meerpolder zit vol zeide voorzitter thans zullen we hopen, visch, welke thans door de bemaling in (tat dd 8eizoen gunstiger uitkomsten mag beroermg komt en zich gemakkelijk laat opleveren tangen, zoodat zij, die zich in den Meer- Vrijdag -n bereikte ons het bericht laten insluiten, goede van jjet plotseling overlijden van den polder hebben UITVOERING GEMENGD KOOR „ZANGLUST". Jammer, dat deze vereeniging, die eenige jaren geleden zoo goed voor den dag kwam-op een paar concoursen, ge brek lijdt aan voldoenden toevoer van nieuwe leden. Wel zagen we tot ons ge noegen eenige oude getrouwen, maar zij die de vereeniging verlaten hebben, zijn niet in gelijk aantal door anderen vervan gen en vooral de bezetting der heeren partijen was te zwak. Waarom kan hier geen flinke vereeniging zijn? Komt het door gebrek aan belangstelling in den koorzang of door de verdeeling vanj de beschikbare krachten over een te groot aantal vereenigingen? (onze polder, met z'n betrekkelijk klein zielenaantal, heeft vijf zangvereenigingen). 't Is moeilijk te zeggen, wat de oorzaak is, maar jammer vinden we het, dat, terwijl de leiding goed is, we toch niet een stijgende lijn in de prestaties kunnen ontdekken en onder deze omstandigheden ook niet behoeven te verwachten, omdat een directeur van een vereeniging met steeds wisselende leden en onvoldoende bezetting van en kele partijen, gedwongen is altijd zijn keus te bepalen tot niet te moeilijke num mertjes. Natuurlijk sluit bovenstaande niet in, dat wat we te hooren kregen niet goeJ was. Integendeel, we hebben genoten van eenige eenvoudige, maar mooie en goed uitgevoerde nummertjes. Het wat moei lijker „Troost der toonkunst" vonden we zelfs heel mooi. Maar dat dit zoo goed was, dat ons juist gelooven, dat met wat meer belangstelling of concentratie van de verdeelde krachten onze polder op het gebied van koorzang veel meer prestoeren kan. Met d'e algemeene opmerking, die we in het vorenstaande terloops gaven, willen we, wat de zang betreft, volstaan. Ter afwisseling kregen we den heer J. Wiggers te hooren. Het is, zooals hij zei, nu de radiovereenigingen zoo vaak cabaretzangers voor den microfoon bren gen, moeilijk een nog onbekend num mertje voor te dragen. Veel nieuws hoor den we dan ook niet, maar meenen toch wel, dat zijn afwisseling van den zahg in den smaak viel. jrzitter, de direc- Ten verzoeke van den heer C. Koofjman, te Westerklief, werden Zaterdag 26 Jan. j.L in „Concordia", van den heer Jb. Bruul te H. Hoef, door notaris Obreen, publiek ver kocht de volgende onroerende goederen: 1. Een boerenbehuizing, met erf enz., groot 0.50.30 H.A. Hoogste bieder, de heer C. Kooijman, voor 2020. Kooper de heer B. H. Kraan, voor 2022. 2. Krocht voor het huis, Noordzijde groot 0.34.70 H.A. Hoogste bieder de heer D. P. Lont, voor 1100. 3. Midden Akkers voor het huis, groot 0.39.00 H.A. Hoogste bieder de heer D. P. Lont, voor 1260, 4. Krocht voor het huis, Zuidzijde, groot 0.43.60 H.A, Hoogste bieder de heer D. P. Lont, voor 1455. Perceelen 1, 2, 3 en 4 gecombineerd kwamen in bod voor 5837.opbod D. P. Lont 1.—, totaal 5838.Kooper de heer D. P. Lont. 5 Kleine Weerom, groot 0.32.40 H.A. Kooper de heer D. P. Lont, voor 945.—. 6. Groote Weerom, groot 0.83.20 H.A. Kooper de heer D. P. Lont, voor 2500. 7. Jan Vregatsven, groot 0.75.00 H.A. Kooper de heer C. J. Bakker, voor 1900. 8. Molenven, groot 0.61.10 H.A. Opge houden voor 950. tt9; £ooike' Noordzijde, groot 0.36.50 H.A. Kooper de heer J. Rotgans Jz., voor 400.—. 10. Kooike, Zuidzijde, groot 0.37.70 H.A. Opgehouden voor 440.—. 11. Nollekrocht, Oostzijde, groot 0.78.50 H.A. Opgehouden voor 1875.—. 12. Nollekrocht, Westzijde," groot 0.52.20 H.A. Opgehouden voor 1275. 13. Ven van C. M. Koorn, groot 0.21.20 H.A. Opgehouden voor 290.—. 14. Ven van O. M. Koorn, groot 0.74*30 H.A. Opgehouden voor 1200. 16. Achter de Graaf Hollebolg, groot 0.36.65 H.A. Opgehouden voor 875. 16. Beoosten de Graaf Hollebolg, groot 0.42.40 H.A. Opgehouden voor ƒ1100. FRANSCH BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. De Zuiderzeewerken te den Oever wer den j.l. Vrijdag vereerd met een bezoek van enkele Fransohe dames en heeren. De heer Verkerk geleidde het gezelschap Wj de werken rond. zaken maken. Nu de gemalen te Medemblik, welke 2000 M3. per minuut en die nabij den Oever, welke 900 M3. per minuut, uit den Wieringenneerpolder malen dag en nacht werkzaam zijn kan men gaandeweg het zeewater zien zakken. Ten zuiden van ons eiland liggen dan ook al groote vel den droog en laat de Zuiderzee haar bodem over een groote uitgestrekt heid reeds zien. Het buitengewoon droge weer werkt hieraan veel mee. ONDERL. GLASVERZ. v/d MIDDEN STANDSVER. TE W1ERINGEN. Gisteren hield bovengenoemde vereeni ging haar 12de aigenlèene vergadering bij den heer Jb. Bruui tje Hippolytushoef. De vergadering w/ijdVdoor den voor zitter, den heer O. C.Bakker, met een woord van welkom geopend. Aanwezig waren de vobrzi teur en 6 leden. De voorzitter spreekt den wensch uit, hoewel de financiën er niet zoo rooskleu rig voorstaan als het vorige jaar, het ver slag van den directeur nog moge mede- vallen en geeft het woerd aan den direc teur om de notulen der vorige algemeene vergadering te lezen, waaraan wordt vol daan. Aangezien er geen op- of aanmer kingen waren, werden deze onveranderd goedgekeurd en door den voorzitter on derteekend. Hierna werd den directeur verzocht verslag uit te brengen en tevens rekening en verantwoording te doen van den stand van zaken over 1929. De ver zekering dan over 1929 is weder in de zelfde orde vooruitgegaan, waardoor het aantal deelnemers is gestegen tot boven de 100. Reeds polis no. 107 is afgegeven. De ontvangsten bedroegen 568.74; de uitgaven 404.92. Alzoo in kas op 31 Dec. 1929 163.82. Hierna werd door de heeren C. Grin en P. L. Vrone verslag uitgebracht over het nazien der boeken, welke volgens die hee ren in de beste orde zijn bevonden. De voorzitter dankte hierna dé heeren Grin uil Vrone voor hunne bemoeiingen en den directeur voor zijn accurate beheer. Thans weder een verkiezing voor 2 leden tot nazien der boeken in 't volgende jaar; gekozen werden de heeren C. J. Bosker en A. W. Berkhout, welke hun be noeming aanvaardden. Vervolgens werd stemming gehouden voor een periodiek aftredenden commissa ris. Aan de beurt van aftreden was de heer G. Duijnker, die met algemeene stemmen weid herkozen. Hierna had de vaststelling der premie plaats. Waar evenwel geen 200.— kasgeld meer aan wezig is, weid besloten thans weder de volle premie te heffen. Hierna volgde de rondvraag. De heer Bosker vraagt of we niet eens moetie zou den doen om de gemeente-gebouwen in de glasverzekering te krijgen. Na eenige discussie werd besloten een schrijven te richten aan den raad der gemeente met verzoek dit in 't belang van de vereeni ging te willen doen. Voorts weid gesproken over het ver zekeren van glas in uitstalkasten in win kelétalages alsmede van lichtbakken. Het eerste werd goedgevonden, zoodat vanaf lieden de ruiten binnenshuis in uitstal kasten enz. verzekerd kunnen worden; doch geen binnendeuren met glas en evenmin lichtbakken, met 't oog op het vele gevaar daaraan verbonden. Vervolgens werd er gesproken over herverzekering en besloten dat de ,heer H. Wilms daar eens naar zou informeeren waarna het bestuur gemachtigd werd dit te doen naar goedvinden. Door dien heer Vrone werd nog ge sproken over het breken van ruitèn door derden of daar wel al. 't mogelijke wordt gedaan de kosten daarop te verhalen. Hierover ontspon zich de vraag of het niet 't best is, indien 't eenigszins kan, het steeds in der minne te schikken, waar toe besloten werd. Hierna niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering met dank aan de opgekomenen door den voorzitter ge sloten. AANBESTEDING LEERMIDDELEN. De levering van leermiddelen, school- behoeften, enz., voor de drie openbare scholen voor het jaar 1930—1931, is bij de op 21 Januari gehouden aanbesteding ge gund aan de firma P. Out en N.V. Druk kerij v. h. P. J. Out te Koog a. d. Zaan, voor zoover betreft perceelen I en II (leer middelen en schoofbehoeften) en aan Joh. Klare, alhier, voor zoover betreft perceel III (benoodigdheden voor het onderwijs in de nuttige handwerken. B. en W. hebben op verzoek van den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken en nadat een ingesteld onderzoek de ge schiktheid van het aanwezige drinkwater heeft uitgewezen, voor de woning Belt straat 53, vrijstelling verleend van de ver plichting aan de waterleiding. Aan J. Kok, Poelweg, is door de Gene rale Commissie Zuidersteunwet een gel delijke tegemoetkoming verleend tot we deropzegging. ALG. VERGADERING VAN HET VISSCHERSFONDS. Zondag j.l. werd des njm. 3 uur, in bet café van den heer C. Scheltus, te Hippo- boekhouder van den vischafslag, den heer Jan Bakker Dz. Het Vissohersfonds ver liest in hem een man van nauwgezette plichtsbetrachting, wiens naam bij het bestuur en de leden van het Wieringer Visschersfonds in aangename herinne ring zal blijven. Ik wensch den over ledene van deze plaats, naméns 't bestuur en de leden van het visschersfonds onze hulde te brengen. Hierna krijgt de secretaris, de heer de Vries, gelegenheid de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, die na een kleine aanmerking werden goedge keurd. De penningmeester deed daarna rekening en verantwoording welke even eens wérden .goedgekeurd, waarna de se cretaris verslag deed van den omzet over 't afgeloopen jaar. De omzet op den visch afslag te De Haukes, d(ie wegens de Zui derzeewerken, bijna ten doode is opge schreven, was afgeslagen voor een bedrag van 117.Aan den afslag te den Oever werden afgeslagen: 4479 balen alikrui ken, 1750 balen wulken, 2381 stuks oesters en 30237 K.G. ansjovi% voor een totaal bedrag van 86.168.43, waarvan 1% ten goede komt aan het visschersfonds, waar van echter nog enkele diverse uitgaven af moeten. De heeren Jacobus Kaptein en Jb. Boersen hadden alles nagekeken en in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn accuraat beheer en de heeren Kapte'in en Boersen voor hun moeite voor nazien der boeken. Bestuursverkiezing. Hierna volgde bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren Jb. Bakker Gz., Jb. Kaptein en Klaas de Haan, die met al gemeene stemmen werden herkozen, en hunne herbenoeming weder aannamen. De voorzitter feliciteerde de heeren met hunne benoeming en dankte de leden voor het vertrouwen in deze bestuursleden ge steld. Voorgelezen werd nog een dankbe tuiging van den heer D. Duijnker, uit Krommenie, voor het gegeven eervol ont slag als boekhouder aan den afslag te de Haukes en de prettige samenwerking, die "r steeds heerschte, met het bestuur. Me degedeeld werd nog dat de heeren Koorn en Takes de hun toekomende pensioenen wederom aan het fonds hebben geschon ken, waarvoor hun hartelijk dank werd gebracht. De heer Jb. Bakker vraagt nog of hij zoo weer kan doorgaan met de uitbeta ling van wed. en weezenfonds. Besloten wordt van wel. Rondvraag. De heer Metselaar zegt, dat de vloer in den afslag te den Oever slecht afloopt, zoodat het water er blijft staan en 't daar eenzandboel is. Het bestuur zal dit nog maals onderzoeken en zoonoodig herstel len, wat echter een moeilijk werk zal zijn. Wat den afslag te de Haukus betreft, werd, op voorstel van den heer Jan Koorn, besloten deze voor 1.50 per week te ver huren. De heer Jb. Bakker zegt, dat het fonds nog wel wat vooruit gaat, maar niet in ledental. Jonge mannen moeten lid wor den. Er zal nog eens door ieder getracht worden om meer leden aan te werven. De In er K. de Haan vraagt naar de vacature van den boekhouder, die zooeven is over leden. Besloten wordt om dit tot April aan te houden en dan sollicitanten op te roepen Voor boekhouder, tevens uitbeta ler, waarvoor een kwartcent van den gul den zal worden gegeven voor uitbetalen en waarvoor een borgstorting zal moeten plaats hebben, hetgeen in de instructie zal worden opgenomen, tevens dat afsla ger en boekhouder steeds op tijd in den vischafslag aanwezig moeten zijn. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring, met de beste wenschen voor de vis scherij en het visschersfonds. SCHAGER MARKTFONDS. Het Schager marktfonds ter verreke ning van afgekeurd slachtvee, verreken de in het 4e kw. 1929, 410 runderen, waar van in de openbare slachthuizen 6 geheel en 96 gedeeltelijk werden afgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 1826.78 en de uitgaven 2817.65, alzoo een nadeelig saldo van ,990.87. De heeren O. Wierstra, J. B. Krete, machinisten, employé's bij de tram SchagenWognum, worden overgeplaatst naar Hengelo, terwijl de heer W. Dijk, machinist, gaat naar Utrecht. JAARLIJKSCHE PAASCHTENTOONSTELLINGEN. De vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paasch tentoonstellingen te Schagen, hield op 25 Januari hare jaar vergadering te Schagen. De vergadering die goed bezocht was, werd met een woord van welkom en ter inleiding gepresideerd door den heer J. B. Wilken, te N.-Nledorp Het verslag en de handelingen van het bestuur in het afgeloopen jaar; de rekening en verantwoording van het ge houden beheer samen gevat in het rapport der commissie van onderzoek, werden on der dankbetuiging goedgekeurd. Het pro gramma voor 1930, ingeleid door den voorzitter, werd met enkele kleine wijzi gingen vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. Rezelman, Schagerbrug, P. Visser Az., Wieringerwaard en Jaoob Blaauboer, Schagen. De finanoieele commissie zal voor 1930 bestaan uit de heeren H. Spaans, A. Schenk Dz. en O. Kooij, allen te Schagen. Besloten werd tot het houden eener Herfsttentoonstelllng van vette koeien, vette schapen en vette varkens. De rege ling is aan het bestuur overgelaten. De Paaschtentoonstelling werd vastgesteld op 9 ApriL VERGADERING „STEUNT ELKAAR", Zaterdagavond vergaderde in de „Zeven Provinciën" het begrafenisfonds „Steunt Elkaar". De voorzitter, de heer Joh. P. Dros opende de vergadering en riep de aanwezigen een woord van welkom toe. Daarop las de heer G. Blom Jr. de notu len, welke onveranderd werden goedge keurd. De penningmeester, de heer P. v. d. Wiele, bracht verslag uit van de finan ciën over het afgeloopen jaar. De ont vangsten hadden bedragen 5.787.90,, de uitgaven 5.203.90, zoodat er een batig saldo was van 584. De bezittingen van het fonds bedragen 22.223.79. Als be stuurslid moest aftreden de heer S. Kuy- per, welke niet onmiddellijk herkiesbaar was. In zijn plaats kwam de heer P. Hoo- gerheide Kzn. Daar de rondvraag niets bijzonders opleverde, sloot de Voorzitter de vergadering. Stoomvaart Mij. Nederland. Krakatau, t., 26 Jan. v. Triest. P. C. Hooft, t., 27 Jan. n. Port Said. Riouw, u., 27 Jan. te Antwerpen. Rondo, t., 26 Jan. te Londen. Moena, t., 26 Jan. v. Sabang. Poelau Laut, t., pass. 26 Jan. Gibraltar, Radja, t., 25 Jan. v. Batavia. Koningin der Nederlanden, t., 24 Jan. v. Sin gapore. Christiaan Huygens, u„ 24 Jan. v. Genua. Prins der Nederlanden, u., 25 Jan. v. Colombo. Prinses Juliana, 25 Jan. te A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 26 Jan. te Burriana. Agamemnon, 26 Jan. te Valencia. Almelo, t., 26 Jan. v. Cristöbal. Amor, 24 Jan. v. New-York. Amsterdam, t., 25 Jan. v. Curacao. Ares, 25 Jan. v. Piraeus. Ariidne, 25 Jan. v. P. au Prince. Brion, 25 Jan. v. Kopenhagen. Clio, pass. 1 Febr. Gibraltar. Cottica, u., pass. 26 Jan. Ouessant. Eos, 25 Jan. v. Valencia. Foehr, pass. 26 Jan. Holtenau. Euterpe, pass. 26 Jan. Brunsbuttel. Irene, 27 Ja.n. te A'dam. Juno, 25 Jan. v. Cristöbal. Lorenz. L. M. Russ, 26 Jan. te A'dam. Minerva, 27 Jan. te Hamburg. Neptunus, pass, 26 Jan. Gibraltar. Nereus, 26 Jan. v. Gravosa. Nijkerk, t., 26 Jan. te Marseille. Oberon, 26 Jan. te R'dam. Odysseus, pass. 26 Jan. Brunsbuttel. Perseus, 26 Jan. te A'dam. Pluto, 25 Jan. v. Barcelona. Pollux, 27 Jan. te A'dam. Proteus, pass. 26 Jan. Holtenau. Sitella, 25 Jan. v. Piraeus. Tellus, 25 Jan. v. Catania. Ulysses, 26 Jan. te Constanza. Venezuela, 26 Jan. te A'dam. Venus, 26 Jan. v. Tanger. Vesta, 25 Jan. v. St. Thomas. Merope, pass,. 26 Jan. Dungeness. Boskoop, t„ 26 Jan. v. Arica. Brielle, u., 25 Jan. v. Coquimbo. Vulcanus, 27 Jan. v. A'dam. Barneveld, 27 Jan. v. R'dam. Baarn, u., 24 Jan. te Callao. Berenice, 25 Jan. v. A'dam. Brion, pass. 24 Jan. Holtenau. Commewyne t., pass. 25 Jan. Azoren. Crijnssen, 24 Jan. v. Curacao. Erato, 24 Jan. te A'dam. Merope, 25 Jan. v. R'dam. Orpheus, 24 Jan. v. A'dam. Simon Bolivar, 24 Jan. v. Curacao. Zeus, 24 Jan. v. R'dam. Ilos, 25 Jan. te A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, u., 26 Jan. v. Santos. Flandria, t., 26 Jan. v. Las Palmas. Oranla, t., 26 Jan. v. Bahia. Peursum, 26 Jan. te A'dam. Rijnland, t., 24 Jan. v. Buenos Ayres. Waterland, u., 26 Jan. v. Montevideo. Montfrland, 25 Jan. te A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Bantam, 26 Jan. te Immingham. Belawan, pass. 25 Jan. Cape Malta. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk, 25 Jan. v. New-York. Burgerdijk, 25 Jan. te Philadelphia. Edam, 27 Jan. te Bilbao. Lochkatrine, 26 Jan. v. Cristöbal. Maasdam, pass. 27 Jan. Ouessant. Spaarndam, 25 Jan. v. Havana. Delftdijk, 25 Jan. v. Liverpool. Lochmonar, 24 Jan. te Swansea. Veendam, pass. 26 Jan. Lizard. Delftdijk, 27 Jan. v. Southampton. Loc'ngoil, 25 Jan. te Los Angeles. Nicthi-roy, 24 Jan. v. Cristöbal. Moerdijk, 24 Jan. te Seattle. Nebraska, 25 Jan. te R'dam. Statendam, 25 Jan. te New-York. Volendam, 25 Jan. v. New-York. HollandAfrika Lijn. Alkaid, t., 24 Jan. v. Marseille. Glekerk, t., 27 Jan. v. P. Soedan. Heemskerk, u., pass. 24 Jan. Dover. Jagersfontein, t., 26 Jan. v. Zanzibar. Klipfontein, u., 25 Jan. v. L. Marqués. Meliskerk, t., 25 Jan. v. Port Elizabeth. Nieuwkerk, u., 25 Jan. te Kaapstad. Nijkerk, t., 24 Jan. v. Genua. Rijperkerk, 24 Jan. te Antwerpen. Springfontein, 25 Jan. te R'dam. Nias, u., 27 Jan. te Kaapstad. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 26 Jan. te Karachi. Hoogkerk, u., pass. 26 Jan. Dungeness. IJselkcrk, u., 27 Jan. te Rangoon. Kieldrecht, u., pass. 25 Jan. Perim. Veendijk, 25 Jan. v. R'dam. Schiekerk, 26 Jan. tc R'dam. Sommelsdijk, u., 26 Jan. te Genua. Stadsdijk, t., pass. 25 Jan. Perim. Veendijk, 26 Jan. te Hamburg. Andijk, 25 Jan. te R'dam. Vechtdijk, t., pass. 24 .Jan. Gibraltar. Holland—O.-Axië Lijn. Oostkcrk, t., 24 Jan. v. Port Said. Gemma, u., 26 Jan. te Genua. Ouderkerk, t., 34 Jan. v. Manilla. HollandWest-Afrika Lijn. Kilstroom, u., 23 Jan. te Dakar. Reggestroom, as Jan. te R'dam. Amstelkenk, u., 24 Jan. v. Port Harcourt. JavaBengalen Lijn. Bali, 24 Jan. te Java. Enggano, 24 Jan. te Rangoon. Bondowoso, 27 Jan. te Rangoon. Borneo, 27 Jan. te Rangoon. Jacatra, 25 Jan. te Java. Holland—Australië Lijn. Almkerk, u., pass. 27 Jan. Perim. Aagtekerk, 27 Jan. v. R'dam. JavaChinaJapan Lijn. Tjibesar, 24 Jan. v. Shanghai. Tjibadak, 24 Jan. v. Manilla. JavaNew-York Lijn. Buitenzorg, 26 Jan. v. Sabang. Djember, 26 Jan. te Sabang. Madoera, 26 Jan. te Suez. Eurylochus, 25 Jan. te Sabang. Kangean, 27 Jan. v. Djeddah. Kariman, 25 Jan. v. Batavia. Sembalan, 23 Jan. te Philadelphia. Rotterdamsche Lloyd. Almeland, u., pass. 26 Jan. Pantellaria. Deli, u., 26 Jan. te Londen. Gorontalo, u., pass. 26 Jan. Point de Galle. Kertosono, u., 25 Jan. te Sabang. Menado, t., 25 Jan. v. Alexandrië. Patria, u., pass. 26 Jan. Finisterre. Sitoebondo, u., 26 Jan. te Sabang. Tambora, t., 26 Jan. v. Tanger. Texel, u., 26 Jan. v. Bremen. Tjerimai, u., pass. 26 Jan. Perim. Tosari, 26 Jan. te Hamburg. Vlieland, 26 Jan. te R'dam. Kota Radja, t., pass. 27 Jan. Kaap del Armi Tapanoeli, u., 27 Jan. te Genua. Insulinde, 25 Jan. te Batavia. Schouwen, u., 25 Jan. te Belawan. Toba, t., 24 Jan. v. Bimlipatam. Kota Gede, u., pass. 24 Jan. Point de Galle. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Algorab, t., 25 Jan. te Santos. Alphacca, 26 Jan. te R'dam. Aludra, t., 26 Jan. v. Las Palmas. Alwaki, 25 Jan. te Hamburg. Alcyone, u., pass. 24 Jan. Kanari. Eil. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Agamemnon, 23 Jan. v. Yokohama. Antenor, 26 Jan. te Singapore. Demodocus, 25 Jan. v. Dairen. Phemius, 26 Jan. v. Penang. Stentor, pass. 26 Jan. Perim. Perseus, 26 Jan. v. R'dam. Idomeneus, 25 Jan. te Londen. Alcinous, 26 Jan. v. P. Said. Diomed, pass. 27 Jan. Perim. Jason, 26 Jan. te Port Said. Alcynous, 24 Jan. te Suez. Orestes, 24 Jan. te Suez. Polydorus, 25 Jan. v. A'dam. Emzetco Lijn. Jonge Johanna, pass. 27 Jan. Dover. Jonge Jacobus, 23 Jan. te Algiers. Jonge Maria, 25 Jan. te Genua. 25 Januari. Aangebracht door garnalenvisschers 700 kg. gekookte garnalen p. k.g. f 0.130.09 Door botvisschers: 1384 k.g. bot p. k.g. f 0.55O.40 27 Januari: Aangebracht door garnalenvisschers: 2437 k.g. gekookte garnalen p. k.g. f 0.130.09 Door botvissdhers 425 k.g. bot p. k.g. f 0.560.40 ALKMAAR, 27 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 51 vette koeien 200450, handel matig; 9 vette kalveren 80 110; vette kalveren per ned. pond 1.40 1.60; 30 nuchtere kalv. (slacht) 830; 526 vettevarkens p. ned. pond 0.740.78; zouters per ned. pond 0.760.77. AMSTERDAM, 27 Jan. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelen-markt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1640 H.L. AMSTERDAM, 27' Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 492 vette koeien, ie kw. 1.10—'I.18; 2e kw. Q.901.08; 3e kw. kw. 0.740.88 per kg. slachtgewicht; 120 melk- en kalfkoeien 250380; 79 vette kal veren 2e kw. 11.10; 3e kw. 0.901 per kg. levend gewicht; 69 nuchtere kalveren 1422; 104 schapen 3645; 660 varkels, vleeschvarkens (90110 kg.) 8990 cent per kg.; zware varkens 8788 cent; vette varkens 85—86 cent per kg. slachtgewicht; 126 paarden 100—230. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Jan. Groene kool 2.60; peen 1.60—2.20; roode kool ie s. 3S.60; roode kool 2e s. 1.80 3.40; gele kool ie s. 3.304.60; Deensche witte kool 1.401.80; uien 1.802.20; grove uien 2.20, alles per 100 kg. Aanvoer: 1300 stuks bloemkool, 2000 kg. peen, 25,000 kg. roode kool, 24,000 kg. gele kool, 5400 kg. Deensche witte kool, 15,000 kg. uien. XOORDSCHARWOUDE, 27 Jan. Aangevoerd: 5400 kg. uien: uien 1.60— 1.90, drielingen 1.90—2.10, grove 22.10; 6700 kg. peen: ie soort 1.40—1.50, kleine peen 1.20; 46,500 kg. roode; kool 2.10— 5-3o; 7300 kg. gele kool 3.504.80; 31,600 kg. Deensche witte kool 0.901.80, alles per 100 kg. Vracht-autobusdlenst Alkmaar. Ondernemers: Gebrs. van Konlngs bruggen, Loodsgracht 31. Vertrek Den Helder dagelijks 9 uur vm. Aankomst te Alkmaar 13 uur. Vertrek Alkmaar 3 uur n.m. Aankomst Den Helder 6 uur n.m. Route heenreis Julianadorp, Callantsoog, Groote Keeten, Petten, Kamp, Schoort, Bar- gen, Alkmaar. Route terugreis lange het N.-H. Kanaal.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9