IELDEISCIECOURANT TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. "A&rtaa&ijJZëïL VAN DONDERDAG 30 JANUARI 1930 Onze vroegere stadgenoot J. P. E. Basie, slaagde heden voor het propadeu- tiseh examen B aan de landbouwhoge school te Wageniiigen. AANKOMST INDISCHE MAIL. Het agentschap van de N.V. Stoom vaartmij. Nederland, de firma Kuyper, Van Dam Smeer te Rotterdam, meldt, dat de boottrein van het mailschip P. C. Hooft, hetwelk 31 dezer te Genua ver wacht wordt, Zaterdagmorgen 1 Februari te 9 u. 52 aan het Maasstation te Rotter dam zal aankomen. UITVOERING GEREF. ZANGVER. „HALLELUJA". Hedenavond 8 uur zal in de Gerf. Kerk, Spoorstraat, de uitvoering plaats hebben van Mendelssoihn's oratorium „Athalia" èn de cantate van Fr. Schubert, „Mirjam's zegenzang". Aan de uitvoering van deze zangstukken zullen verschillende solisten medewerken, terwijl de heer P. van Dalen de declamatie verzorgt, Het belooft dan ook een zeer mooie avond te worden voor de liefheb' bers van zang en muziek. Aan den ingang dei- kerk zijn nog pro gramma's verkrijgbaar. DE PENSIOENPREMIE VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL. Wij moeten nog even terugkomen op het onder het hoofd „GemeentebegroO' ting" in ons vorig nummer medegedeelde. De zin „tengevolge van de vermindering der pensioenpremie voor het gemeente- personeel, welke is teruggebracht tot 2 enz. (doelend op den post onvoor zien welke kleiner is geworden) moet al dus worden gelezen: „tengevolge van de vermindering der pensioenpremie voor het gemeentepersoneel met 2 enz. De bestaande premie was namelijk 37 a en is thans verminderd met 2 en dus te ruggebracht op 1V» VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- DEMOCRATISCHE GEMEENTE RAADSLEDEN IN DEN KIESKRING DEN HELDER. Deze Vereeniging, welke ten doel heeft, de aangesloten leden in te lichten omtrent alles, het bestuur der gemeente betref fende, vergaderde j.L Zaterdag te Alk maar. De heer V a n L o o (Den Helder) vroeg, of den gemeente-ontvangers noodwendig een aparte belooning moet worden gege ven voor bijkornstigen arbeid. Sedert de Gemeentelijke Inkomstenbe lasting door het Rijk wordt geïnd, is de arbeid-der gemeente-ontvangers niet onbe langrijk verminderd. Als hun daarna an der werk wordt opgedragen, b.v. de Stor- tingsi- en Ophaaldienst, moet hun dan hiervoor per só een extra belooning ge geven worden? De heer Kooiman, lid van Gedepu teerde Staten onzer provincie, was van oordeel, dat iedere hoofdambtenaar, wiens arbeid, uit welke oorzaak dan ook, ver mindert, geen recht kan' doen gelden op meer salaris, zoo er hem werk wordt op gedragen, dat redelijkerwijs van hem te vorderen is. Alleen zijn loyauteit reeds zou medebrengen, dat hij dezen arbeid gaarne zonder salarisverhooging verricht. De heer De Boer (Den Helder) vroeg nadere inlichtingen omtrent den nieuw in te stellen schoolartserudienst van de pro vincie. Hij achtte het een zeer onrecht vaardige daad, gemeenten als Den Helder, die reeds voor jaren1 een zoodanigen dienst in het leven liepen, niet te subsidieeren, terwijl gemeenten, die tot heden in dezen niets deden, een provincialen steun zullen ontvangen van 50 der kosten. De voorzitter deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, de provincie in 5 dis tricten te verdeelen, n.1. Den Helder, Hoorn, Zaandam, Haarlem en Hilversum. In elk district zou meer dan één school arts worden aangesteld naar de kerkelijke kleur der scholen. De heer Van Mever, wethouder van Zaandam, merkte op, dat zijne gemeente bij den schoolartsendienst eenzelfde ver deeling der provincie voorstaat als er is ten aanzien der Bestrijding van Besmet telijke Zj|kten. Deze beide diensten toch grijpen in elkaar. Wel worden dan de districten kleiner en zal in ieder maar één schoolarts kunnen werken, maar wat is hier toch tegen? Wat doet het er toe, of de schoolarts tot deze of gene kerkelijke richting behoortl De heer Kooiman deelt mede, dat Ged. Staten ten aanzien der subsidie- kwestie nog geen definitieve beslissing namen. Als de groote gemeenten, reeds in f)j- p <fBU33A—T; 7 K Bullricli-Zout 't bezit van een schoolartsendienst, bt1 de Districtvorming ook voor zichzelve op provincialen steun blijven aandringen, zal er voor haar stellig nog wel iets te be reiken zijn. Laat deze gemeenten, waaronder ook Den Helder, oo haar hoede zijn. Verkeersregeling. Verschillende straten geheel of gedeelteiyt gesloten. Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat door hen is vastgesteld de volgende verordening: Burgemeester en Wethouders van Den Helder; Overwegende, dat het verkeer in de voornaamste winkelstraten dier gemeente t.w. de Koningstraat, de Spoorstraat en de Keizerstraat alsmede het ver keer langs de Kerk gracht), de Loods- graoht en de Molenstraat, voor zoover be treft het gedeelte van die straat, gelegen tusschen Keizerstraat en Sluisdijkstraat, een zoodanigen omvang begint aan te nemen, dat gevaar dreigt te ontstaan voor de algemeens veiligheid, zoodat ver keersongelukken op den duur niet te ver mijden zullen zijn; dat van bedoelde straten de Keizer, straat, de Kerkgracht, de Loodsgracht en bovengenoemd gedeelte van de Molen straat te smal moeten worden geacht om het verkeer In twee richtingen, speciaal op drukke uren, in voldoende mate te kunnen verwerken; overwegende voorts, dat enkele zeer nauwe zljstegen van overigens vrij druk ke-verkeerswegen met name de Zout steeg, de Oestersteeg en de Trechterateeg te ©enenmale ongeschikt moeten wor den geacht voor eenlg rijverkeer; overwegende, dat het daarom nood zakelijk is gebleken, in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer in de genoemde straten regels vast te stellen; gelet op artikel 8 van het Motor- en Rijwielreglement en paragraaf 8 van de Motor- en Rijwielbeschikking en op het bepaalde bij, artikel 74 o van de Alge meen© Politieverordening voor det ge meente Den Helder; B e s 1 u 11 e n: A. Gesloten te verklaren: I. de Keizerstraat: n, voor het berijden ervan in d.e rich ting naar de Keizersbrug, met motor rijtuigen, behalve tweewielers, en voor rij- en voertuigen, behalve hand wagens; b.,des Zaterdagavonds van 7 tot 10 uur, voor het berijden ervan met rij wielen en motortweewielers, in belde richtingen; II. de Koningstraat: b. des Zaterdagsavonds van 7 tot 10 voor het berijden met rijwielen en motortweewielers III. de Spoorstraat: (voor zoover betreft het gedeelte gelegen tusschen de Keizerstraat en de Vlamingstraat): iederen avond van 7 tot 10 uur, voor het berijden ervan met rijwielen en motortweewielers; IV. de Kerkgracht: (voor zoover betreft het gedeelte tusschen Koningsplein en Van Speijkstraat): vor het berijden ervan in de richting naar het Westplein met motorrijtui gen, behalve tweewielers, en met rij en voertuigen. de Loodsgracht (voor zoover betreft t het gedeelte tusschen Molenbrug en Koningsplein): voor het berijden ervan in de rich ting naar het Koningsplein met motor rijtuigen, behalve tweewielers, en met motorrijtuigen, behalve tweewielers, en met rij- en voertuigen; VI. de Molenstraat: (voor zoover betreft het gedeelte gelegen tusschen Kei zerstraat en Sluisdijkstraat): voor het berijden ervan in de richting na^r de Keizerstraat, met motorrijtui gen, rijwielen, rij- en voertuigen; YTI. de Zoutsteeg, de Oestersteeg en de Trechter steeg; voor het verkeer in beide richtingen met motortweewielers en rijwielen. ■Onder rij- en voertuigen zijn ten aan zien van het vorenstaande niet begrepen kruiwagens, kinderwagens en daarmede gelijk te stellen kleinere rij- en voer tuigen. B. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt een, maand na den dag waarpo de afkondiging heeft plaats gevonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit, behalve voor zoover het betreft bet rijden met rij- en voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, binnen dertig dagen nadat bet ter open bare kennis is gebracht, voor ieder be langhebbende beroep op H.M. de Ko ningin open staat. Het adres van beroep wordt gericht tot de Koningin, maar in gediend hij den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland. Overigens wordt er nog op gewezen, dat van de onder A vervatte verbodsbepa lingen namens Burgemeester en Wethou ders ontheffing kan worden verleend door den Oommisaris van Politie. Het gesloten zijn der straten zal wor den aangeduid door waarschuwingsbor den van een door den Minister van Wa terstaat vastgesteld model. De voor bet doorgaand verkeer met motorrijtuigen en rijwielen geschikte wegen zullen daarvoor onen blijven. Den Helder 27 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders van Den Helder, Driessen. De Secretaris, J. Kamman, Den Helder, 80 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders van Den Helder, De Burgemeester, Driessen. De Secretaris, J. Kamman, ONGELUKJE OP DE RIJKSWERF. Dinsdag is de 16-jarige Van Os, die op een stelling in de oude ketelmakerij was geklommen, naar beneden gevallen, waardoor hij eenige flinke schrammen opliep, terwijl hij tevens over pijn in zijn arm klaagde. Het ongeval is zeer goed afgeloopen. Na afgewasschen te zijn, is hij naar huis gestuurd. Nader vernemen wij, dat de toestand iets ernstiger is dan eerst vermoed werd. Van Os heeft namelijk veel pijn gehad, zijn hoofd is pijnlijk en hij heeft een bloeduitstorting in zijn arm. Hij moet zich zeer rustig houden. AANRIJDING. Gisterenmiddag, ongeveer 3 uur, heeft een aanrijding plaats gehad ter hoogte van hotel Bellevue. Een autobus van de onderneming N kwam uit de Keizerstraat en wilde de Prins Hendriklaan inrijden, terwijl een driewieler bakfiets in tegengestelde rich ting reed. Een botsing volgde op dit ge vaarlijke kruispunt, waardoor de bakfiets vernield werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. „DE BROADWAY-MELODIE." Revue-operette in Casino. Men schrijft ons: Deze voorstelling op a.s. Zondag be looft iets heel moois te worden. Het Ne- derl. Operette gezelschap, onder leiding van Frans M eermans en Renee de Vos, bestaat uit vooraanstaande en uitnemende krachten, zooals ook uit de namen blijkt. Prachtvol stemmateriaal, costumes, de cors, orkest, 't is alles prima in orde en ieder die het bekende lied „De Broadway Melodie" uit de operette in 10 tafereelen kent, zal deze first clasa opvoering wil len bijwonen. Overal heeft 't gezelschap er een buitengewoon suces mede. Hierbij enkele der enthousiaste persverslagen. HET REDDINGSMONUMENT. Propaganda onder de Schooljeugd. Door het uitvoerend comité voor de op richting van het monument voor bet Ned. Reddingwezen is onderstaand artikel aan alle onderwijsbladen ter opname gezon den. Reeds hebben verschillende bladen het opgenomen, terwijl andere toezegging van opname deden. Aan alle onderwijzers en onderwijzeres sen werkzaam bij het openbaar en bijzon der onderwijs. Waarde Collega's. Meer dan eenmaal is in onze kringen de gedachte naar voren gekomen om bij ons onderwijs de kinderen in aanraking te brengen met groote man nen en vrouwen. Het schijnt ditn ook over bodig om daarvoor propaganda te maken Vooral bij het vak Vaderlandsche Geschie denis, begint men, gelukkig, hoe langer hoe meer de vormende kracht te zien van een onderwijs, dat niet in de eerste plaats het oog richt op de staatkundigontwik keling van bet Nederlandscbe Volk, met al den rompslomp van oorlog en vee te, temidden waarvan deze tot stand is geko men. Men spreekt liever over mannen en vrouwen, die medegewerkt hebben aan een 'beschaving, die rusteloos gegroeid is door alle rumoer heen. Vooral in den laat- sten tijd wordt dit de wassende litera tuur bewijst zulks algemeen erkend. In verband hiermede mogen wij uw aandacht misschien vragen voor de her innering aan iemand, die als weinigen stimuleerend kan werken op het jeugdig gemoed. Wij bedoelen, den langs onze ge- heele Noordzeekust zoozeer bekenden Dorus Rijkers. Hii ia de man geweest, die door zijn representatieve persoonlijkheid, de waardige vertegenwoordiger genoemd mag worden van die groote schare van bekende en onbekende helden, die, meestal met hun leven tot inzet, .aan de woedende zee zoo menig slachtoffer hebben ontrukt. In hem is weer versterkt de herinnering en de heugenis, die we hadden aan man nen als Naerebout en tientallen anderen, die in onze jonge jaren ons hart deden kloppen van jeugdig enthousiasme. In verband hiermede meeraen wij een beroep te mogen doen op uw invloed en uw steun, om aan het verlangen onzer iongens en meisjes leiding te geven, door uw hulp te vragen bun in de gelegenheid te stellen de dappere helden onzer kusten te huldigen. Hierboven vindt men opgenomen een afbeelding van een monument, dat in Den Helder zal worden opgericht ter eere van het Nederlandsche reddingwezen1). Het plan hiertoe is ontstaan, tijdens de groot- sohe plechtigheid bij de begrafenis van Dorus Rijkers; eert© commissie heeft zich bij die gelegenheid gevormd, waarvan Z.K.H. de Prins der Nederlanden 'het be schermheerschap op zich beeft genomen en een aantal van de meest vooraanstaande mannen in ons land het eere-lidmaatschap bekleeden. Reeds is een som bijeenge bracht, maar zij is nog onvoldoende voor een monument, dat waardig de dappere mannen van onze vaderlandsche kust zal kunnen huldigen,. Het spreekt vanzelf, dat u uzelf afvragen zult, hoe gij in dezen uw steun zoudt kun nen verkenen? Wii zouden u willen voorstellen eens de gelegenheid aan te grijpen, en hoe veel van die gelegenheden zijn er niet? om de aandacht der leerlingen op ons Reddingwezen te vestigen. Het spreekt vanzelf, dat wij u hiervoor geen leiddraad behoeven te geven, Misschien herinnert u zich het mooie werkje van den heer dc Fejjter over onze kust. Mocht het u zoo gelukt zijn de belang stelling te hebben gewekt, dan zult u over het leven van onze zeeridders veel inte ressants vinden in de werkjes van den heer Levy Grunwald (wij noemen b.v. Koning Dorus en zijn blauwe zeeridders) of dat van Tjeerd Adema: De koning der menschenredders. Ten overvloede heeft het comité een groote voorraad ansicht'» laten vervaardi gen van het ontwerp-monument, dat u hieronder aantreft, die aan de leerlingen verstrekt zouden kunnen worden, onder aanmoediging om een kleine bijdrage voor bovengenoemd doel te willen offeren. Wij zouden u willen verzoeken u met de inza meling der gelden te willen belasten en het ontvangen bedrag t. z. t. op de post rekening van onzen Penningmeester te willen storten. Bovendien zouden veel enthousiaste jongens de kaarten misschien ook biji vrienden en kennissen ten verkoop kunnen1 aanbieden. Zoo zou een wijdvertakte belangstelling in den lande gewekt kunnen worden voor deze inderdaad nationale zaak en zou het jonge Nederland zijn tol betaald hebben aan de nagedachtenis van vele groote Nederlandsche helden. Wij verzoeken u het aantal voor uwe school benoodigde kaarten wel te willen opgeven aan den Secretaris van het Co mité, waarna voor de gratis toezending zal worden zorggedragen. Penningmeester van het Comité ls de heer Bern. Meijer, postgirono. 94719, Den Helder, die gaarne gelden voor dit doel in ontvangst zal niemen, terwijl het adres van den secretaris is: den heer L. Bandsma, Singel 28, aldaar. x) Wij hébben het cliché niet opgeno- r'men, daar het ontwerp van architect 'Kramer aan onze lezers bekend is. Red. Held. Crt. Het zal wel niet noodig zijn hierbij een woord van aanbeveling te voegen aan de onderwijzers en onderwijzeressen van de openbare en bizondere scholen ln onze stad en hare omgeving, om een aantal kaarten aan te vragen en deze onder de kinderen uit te deelen, zoodat de eerste bijdragen van de kinderen, voor het mo nument, komen uit Den Helder, waar het reddingsmonument straks een eereplaats zal krijgen. Red. Held. Crt. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 28 Januari. Een woord van hulde aan den keurings- en warendlenst. De volijverige controleurs van den keu- rings- en warendienst, die, voor zoover zij daarvoor maar eenigszins kans zien, alle knoeierij trachten te achterhalen, hebben ook in de afgeloopen weken weer goed werk verricht. Een tweetal zaakjes van knoeierij werden in deze zitting be handeld en stonden bovenaan op de rol. De eerste verdachte was de slager P. de B., alhier, die zijn metworst met kleur stof gemengd 'had, een overtreding waar voor hij al meermalen gewaarschuwd was, welke waarschuwingen, hij bepaald in den wind geslagen had. De B. beweerde, dat hij alleen de darm (het vel) gekleurd had, doch deze bewering werd gelogenstraft door der. directeur van den Keurings- en Warendienst, die zeide, dat de worst ook zelf gekleurd was. De ambtenaar van het O. M. vroeg voor deze knoeierij, ook. al omdat De B. zich ongunstig had uitgelaten over den Keu ringsdienst, 60 gulden boete, subs. 60 da gen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde De B. tot een boete van 25 gulden, subs. 3 dagen hechtenis. De melkslijter S. S. te Texel stond daarna terecht voor het feit, dat hij in een hoeveelheid melk niet minder dan 10 pro cent water had gedaan' en de ambtenaar vond dit ook met recht „buitengewoon ernstig" eni eischte 300 gulden boete, subs. 100 dagen hechtenis. S. gaf het feit toe, het was geschied door een ongelukkige samenloop van om standigheden. Hij had de bussen op een Zondagmorgen wat snel omgespoeld en daardoor was er water in achtergebleven. Reeds 50 jaar dreef hij echter een melk zaak en nog nooit was er een ernstige overtreding bij hem geconstateerd. De kantonrechter hield hiermee ver moedelijk rekening toen hij de straf be paalde op 50 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Weer aanrijdingen. Dat onze waarschuwing, dat de kanton rechter de verkeersovertreders niet zacht zinnig behandelt, niet tot gevolg zou heb ben, dat er nu ln het geheel geen botsin gen en andere verkeersongereohtigheden plaats zouden bebben, hadden we niet verwacht. En zoo verwonderde het ons ■niet dat oök in deze zitting weer ver scheidene zaken voor de balie werden be handeld;. Wij laten, hieronder maar weer een bloemlezing daaruit volgen. Als eerste zondaar verscheen zekere heer S., die op de Postbrug den heer A. B. welke aanrijding nog het gevolg had, dat van de sokken gereden had met een auto, een voor den heer B. uitrijdend jong- mensch eveneens tegen de vlakte ging. In de vorige zitting had de heer S. het bepaald' niet de moeite waard gevonden om te verschijnen, doch toen hij vernam, dat hij tot een boete van niet minder dan 60 gulden was veroordeeld, had hjj verzet laangeteekemd tegen dit vonnis en Dins dag was hij in hoogst eigen persoon pre sent en verdedigde zich met den moed der wanhoop, wat evenwel niet kon wegne men, dat de ambtenaar bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis vroeg en de kantonrechter het vonnis bevestigde. De volgende verdachte was J. Th. P. W., die op den Rijksweg, ter hoogte van de Kooü, in stille bewondering voor de verrichtingen van een aantal vliegtuigen, links van den weg peddelde en bleef ped delen, met gevolg, dat hij werd aangereden door een motorfiets, bestuurd door den officier-zeewaamemer A. F. O., die al eenige malen signaal had gegeven, waar aan de filosofeerende jongeman geen aan dacht had geschonken. Hij had na de aan rijding nog beweerd, dat de motorrijder geen signaal had gegeven en dit was de aanleiding geweest tot het indienen van de klacht, die W. een boete bezorgde van ,15 gulden of 2 dagen hechtenis. De moraal van deze zaak: rijdt rechts fran den weg en verdiep u in geen andere beschouwingen dan die van het verkeer voor u. Als vervolg hierop kregen we de be handeling van een Texelsohen verkeer»- duivel, den apothekersassistent H., die met een auto zoo hard1 gereden had, dat oog getuigen beweerden, dat de wjelen niet meer dén grond raakten en de auto dus het beeld vertoonde van een vliegmachine in eerste vlucht. Maar waar een auto een auto blijft, en dus aan deze stoffelijke wereld gebonden; kwam er een moment, dat hij wederom de aarde kuste, welke liefdesbetuiging hem noodlottig werd. De wagen sloeg finaal over den kop en bleef stuiptrekkend liggen, waartoe ook de be stuurder neiging zal hebben als hij de ver oordeeling hoort tot 100 gulden boete, subs. 50 dagen hechtenis. Van heel wat aangenamer karakter wan de zaak tegen Mej. Ch., die in gezelschap van haar dochter, een jongedame, die haar op haar tanden had, de rechtszaal binnen stevende. Op de vraag van den kantonrechter of zij het proces-verbaal gelezen had, kreeg mama, die eenigsizins staffig was, een por van haar dochter: „toe moe, ze vrage je wat". Moe gaf antwoord. Ze had links van den weg gereden en was daardoor met een kinderwagen in botsing gekomen. Boven dien had ze geen licht op gehad. Er werden in deze zaak nog een aantal Kenau Hasselaar's gehoord, die niet ver legen bleken van de be-toga-de heeren. Toen viel het vonnis 10 gld. of J0 dagen. Moe keek niet vroolijk, maar het dochter ken pakte haar aan haar arm en met een: „nou mens, dat betale we samen", liep ze schaterlachend de deur uit. De grossier in horloges A. E. J. J. had voor de Nieuwe Brugsteeg den fietsrijder J. M. aangereden. M. had de auto, die geen signaal had gegeven, niet aan hoo- ren komen. J. beweerde evenwel wel te "hebben geelaxond, maar zijn hoorn bleek op niet meer dan 10 M. afstand hoorbaar De kantonrechter raadde hem aan een nieuwen hoorn aan te schaffen en ver oordeelde hem tot 10 gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. C. G., die met zijn rijwiel zonder licht had gereden, weid veroordeeld tot 3 gul den boete, subs. 1 dag hechtenis. J. V., die zich met een fiets zonder bel langs den weg had begeven, zal daarvoor 3 gulden boete moeten dokken, terwijl F. P., die zonder rijbewijs had gereden, i omdat bij geen geld had er een te koopen, tot 10 gulden boete, subs. 3 dagen1 hech tenis werd veroordeeld. Een beschimmeld zaakje. Voor een arbeidsovertreding, zes of zeven jaar geleden gepleegd, stond terecht de banketbakker B., die eeni bedrijfschef on Zondag had laten werken, daar hij in de meening verkeerde, dat een bedrijfs leider den patroon mocht vervangen en dus niet aan de arbeidswet was gebonden. Een inspecteur had hem dit meegedeeld, 'en B. was te goeder trouw geweest. De wet is intusschen veranderd en heeft juis ter omschreven wat toegestaan wordt en wat strafbaar is, zoodat ontduiking niet (zoo gemakkelijk is. Waar de arbeidsinspectie toentertijd zelf "een vaste lijn trok, meende de amb tenaar van het O. M. den banketbakker te moeten veroordeelen, echter zonder toe passing van de straf. Overeenkomstig den eisch was de straf. Die was bulten zijn boekje gegaan. Jan B. te W., een oud mannetje met een havikssnuitje, had gejaagd binnen de ftooi van de kooihouders M. Hij verde digde zich door te beweren, dat de waar schuwingsborden niet hoog genoeg zou den staan. Maar waar de aanklager zei, dat hii goed bekend was op het terrein en dus heusoh wel wist, dat het verboden was en d'e gem.-veldwachter P. er nog een schepje boven op deed, door zijn me- dedeeling, dat er wel meer over B. ge klaagd werd, volgde zijn veroordeeling tet 15 gulden boete of 3 dagen hechtenis. De ambtenaar had 50 gulden of 50 dagen geëischt. ,,'t. Staot me niet erreg an", zei Jan, en sukkelde de. zaal uit. Wild-west-drama op Texel. De niet al te gunstig bekend staande heer B., wonende op T., had in het oafé van Br. op een goeden dag een paniek stemming veroorzaakt, door na een ruzie, plotseling een als een revolver uitziende kinderpistool te trekken en te brullen, dat het nu mooi genoeg was. Verschei dene Texelaars, die in dit café aanwezig waren, waren een flauwte nabij en toen het eerste schot knalde, keek men ver schrikt naar heit aantal dooden.dat nogal meeviel, gelukkig. De salarissen der gemeente-ontvangers. De District-Schoolartsendienst. pijvert»ri n q **+ori nq en Is sinds 100 Jaar onovertroffen het beste middel Tabletten ft. 0.2JS en ff, 1,10. Slechts echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger B 3e ffrotn. imstWant oost. Ltnnaeimiarhweo 10 „Arnhemsche Crt.": Wij hebben, gisterenavond genoten in het Musis Sacrum, waar het Ned. Op. Gez. „De Broadway Melodie" speelde.... Soms leek het een lachorkaan.Wanneer komt dit voor treffelijke gezelschap weer eens terug?" In de Oprechte Haarlemmer" schrijft de Klerk: Ik heb gebruld! Deef Goubitz is kostelijk. Ik voorspel de „Broadway-Melodie" minstens ioo voorstellingen. „Utrechtsch Dagblad':' Een prima gezelschap! Deze Amerikaansche operette gaf een avond van echt amusement.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5