KORT VERHAAL. Voor bigamie vrijgesproken. De rechtbank te Berlijn heeft Dinsdag een Interessant vonnis geveld. Vóórhaar had zich een werkmeester uit een schoen fabriek te verantwoorden, wegens het |ile„ e \an bk-ami- Bei. laagd die thmis o2 jaar oud is, was in 1903 voor de eerso maal gehuwd. Zijn huwelijk was onge lukkig. In 1923 verliet beklaagde zijn vrouw, nadat d ze h ni niet messteken had gewonu. De liit ekens zijn nog te zien. In 1926 is beklaagde in opdracht van een firma uit L i zi naar St. Peters burg gegaan. Hit r 1. rde hij een meisje uit Libau kennen, dat Duitsch sprak. Hij huwde haar en vestigde zich in 1927 met zijn t» eede vrouw te Berlijn. De eerste vrouw van beklaagde, die dit toe vallig te weten kwam, waarschuwde de justitie. Een Italiaansche perssten De Popoio di Roma zegt naar aanlei ding van hrt aftreden van Primo de Ri vera, dat ziju dictatuur in Spanje dr bin nenlandsche "orde hersteld heeft, Spanje zijn intern-atonaal gezag heeft terugge geven n het land bevrijd heeft van de Marokkaansche kwestie. Primo heeft voor Spanje verschillende belangrijke verdra gen gesloten, waaronder het vriend schapsverdrag met Italië. Het blad ein digt met het uitspreken van de hoop, dat „wij met het Spaansche volk, waarmede we met zulke nauwe banden verbonden zijn, in den toekomst zullen blijven samen werken". SOMBERE BALANS. Bijna 37 menschen per dag door auto's gedood. De „National Safety Council" heeft cijfers gepubliceerd waaruit blijkt dat er in 1929 in de V. S. 31.500 menschen door auto's gedood zijn. Dit is 13 meer da.i in 1928 en vertegenwoordigt een derde deel van alle doodelijke ongevallen. Meer dian de helft der' gedood en waren voet gangers. HET VERDWIJNENDE PAARD. Steeds sneller verdwijnt het paard als trekkracht uit het beeld van het groote stadsleven, om plaats te maken voor den motor. Een goede maatstaf voor deze evolutie biedt o.a. de gestadige vermin dering van het aantal huur rijtuigjes in een stad als Berlijn. In de rijkshoofdstad rijden tegenwoor dig nog slechts 146 paard:en-„Drosch- ken", tegen einde 1922: 2151. Toen tuften er nog slechts 2660 taxi's door de Berlijn- sche straten. Thans loopen er 9000! RADIO IN EEN SPAANSCHE GEVANGENIS. Sinds 21 December 1.1, kunnen de ver oordeelden in de vrouwengevangenis te Barcelona naar radioprogramma's luiste ren. De inrichting bezit een ontvanginstal- latie, waarmede een gro-ot aantal luid sprekers verbonden is. RADIO IN EEN KERK. Terwijl tegenwoordig in tal van kerken luidspreker-installaties voor het verbete ren der aoooustiek gebruikt worden, is het slechts uitzondering, wanneer men in een kerk over een radio-ontvanger be schikt. Thans heeft het bestuur van een kerk te Bath, Engeland, besloten, een radio-ontvanger in die kerk te laten instal- leeren, om daarmee 's morgens den kerk dienst, uitgezonden uit Daventry, ten ge- hoore te kunnen brengen. Voorbijgangers zullen worden uitgenoodigd om in de kerk te komen luisteren. DE ZEEVAARDER PAUL MULLER STAAT TERECHT. Men meldt uit Berlijn: De arbeider Paul Müller, die vermaard- beid heeft verworven doordat hij in een zeilboot de-ni Atlantisoheni Oceaan is over gestoken, had zich Maandag wegens- dief stal te verantwoorden voor de rechtbank van Berlijn Moabit. Müller, een man van veertig jaar, die een zeer droevige jeugd heeft gekend, is reeds herhaaldelijk we genis diefstal veroordeeld. Ongeveer 20 jaar van zijn leven heeft htj- in de gevan genis doorgebracht. In 1926 werd hij het laatst uit de gevangenis ontslag-en. Hjj nam zich toen pl-eohtig voor zijn leven te beteren -en vatte nu het plan op met een zeilboot geheel alleen- gaar Amerika te trekken. Geld had Idj: niet, maar enkele menschen, die vertrouwen in hem stelden, brachten 600 mark voor hem bijeen. Toen bijl het geld had, zooht hij door middel van een advertentie een 'boot. Een timmer man uit Köpenilck verklaarde zich bereid «en boot voor hem te bouwen. Müller aan vaardde het voorstel e-n betaalde een flink gedeelte van -het geld voor zijn boot, die echter zonk toen hij den eersten proef tocht ondernam. In zijn woede drong Mül ler de werkplaats van dien timmerman binnen en vernielde toen een da-ar lig gende boot. Kort daarop slaagde Müller er ini nieuwe geldschieters te vinlden en op zekeren dag zeilde hij met zijn 5 meter lange zeilboot van Hamburg uit. Zeven maanden later was hij op de Generische eilanden en 21/, maand later landde hij op de kust van Guba. Op ziln langen tocht leed 'hij dikwijls gebrek, hij had vaak niets ruders te eten dan een paar aardappelen. In Amerika word hij ontvangen als een held en geweldig gevierd. Dagbladen en managers lieten hem voor het verhaal van zijn avonturen zoo flink verdienen, dat hij zijn bruid kon laten, overkomen, met wie hit intusschen is getrouwd. Toen men in Amerika vernam wat Müller op zijn kerf stok had, liet men hem echter in den steek. Met zijn laatste geld keerde hij naar puitsohiand terug en in verhand met de inbraak en de vernieling in de timmer manswerkplaat® te Köpenick werd hij in hechtenis genomen. Müller is er echter genadig afgekomen; hij is Maandag vrij gesproken. HET PORTRET. Jan Baanders was een goeie jongen, een ieder nam hij direct voor zich in, door zijn prettig uiterlijk en zijn vriendelijKe blau we dogen. Hij ha-d echter één zwak, hij was roman tisch. Graag las hij boeken over den ouden riddertijd, die periode, toen de mannen hun tijd besteedden om de dames, die hun hui|j nu.Mig hadden, bij te staan, en als hü zoo'n boek had uitgelezen, dan kon hij vaak voor zich uit zitten staren, en den- ke. dat hij zen zoo'n ridder was. Hij zag z.oh zeil met draken en reuzen vechten, en nadat hij deze had verslagen, kreeg hij dr, tot beloon.hg de hand van de schoone jonkvrouw, wier leven hij had ge-red. v raag ging hij ook naar de bioscoop, als er dergelijke films vertoond werden. Hij leefde dan geheel me-t het verhaal mede, was angstig, als de schurken het meisje belaagden, en zat te genieten, als dan de held kwam en de bandieten over won. Eens had hij zich zoo opgewonden, dat hü zonder erg, in zijn zenuwachtigheid, de japon van een meisje, dat naast hem zat, had verfrommeld en verscheurd, wat een heele consternatie had gegeven. Hij was anders altijd heel galant tegen over dames. In volle trams stond hij altijd direct op, als er een meisje binnenkwam, en zijn grootste plezier was, de 'dames kleine diensten te bewijzen en hü was te leurgesteld, als hij met z.g. moderne meis jes te doeu had, die, van die, in hun oogen flauwe dingen, niets wilden weten. Wanneer hij een meisje ruwe woorden hoorde gebruiken, kromp hij ineen, doch dit was niet in staat, o-m het. aureool, waarmede hij de vrouwen in het algemeen omkransd zag, te doen verbleeken. Op e-en -avond, juist -o-en hij: het huis, waar hij op kamers was, wilde binnen gaan, zag hij iets op het trottoir liggen. Hij. raapte het op en het bleek een dames- taschje te zijn. Op zijn kamers gekomen bekeek -hij het nog eens goed. Het was een mooi taschje van iijn leder, een zachte geur van par fum ging er van uit. Hij aarzelde om het -open te maken, om te- zien of in het taschje ook een aan- wijz.ng zat, dat tot hét vinden van de eigenares aanleiding kon geven. Alles wat met een dame in verband stond was hem heilig en vooral een tasch je beschouwde hij' als een relikwie, bor gen de meisjes daar niet allerlei dingen op, waar niemand wat mede te maken had? Doch de nuchtere overweging, dat het noodzakelijk was om de eigenaren te vin den, deed -hem besluiten het te openen. Behalve de gewone dingen die zoo'n taschje plegen te vullen, zaten er een paar brieven in. Hij' haalde ze er uit, zij waren gericht aan een adres in de Hoofdstraat, het was dus gemakkelijk om -het taschje terug te brengen. Hü wilde de brieven weer in het taschje doen, tóen er iets -op den grond viel, hij raapte het op, en kreeg een schok. Het was een portret, en dat portret stelde een meisje voor, zoo mooi en lief, zooals hij nog nooit had gezien. Prachtige kortgeknipte .blonde haren omlijstten een gezichtje, zoo mooi en regelmatig, dat hij er zijn oogen niet van af kon houden. In een der hoeken was, met een vlotte dameshand geschreven: „Voor Marie, van haar vriendin Els"; bestond er wel mooier naam? Lang staarde hii op het mooie meisjes kopje, en ondanks al zijn ridderlijkheid, besloot hij het portret te houden. Den volgenden dag bracht hij. het tasch je terug. Op het adres, dat op de brieven stond, deed een meisje open, en toen hij het taschje overhandigde, bleek het meis je Marie zelf te zijn, Ze bedankte hem hartelijk en verzocht hem binnen te komen, doch dg> gedachte aan zijn diefstal, deed hem besluiten dit niet te doen, wat moest hij zeggen, als het meisje bemerkte dat het portret ver dwenen was. Geen oogenblik echter had hii berouw van zijn daad, integendeel. Het portret had een eereplaats ge kregen, en het was, alsof zijn kamer op eens veel gezelliger, Intiemer was gewor den. Hij hield heele gesprekken met het por tret en het scheen hem to-e, dat het meisje hem antwoordde. Was hü -door het een of ander terneer gedrukt, dan scheen het of zij hem be moedigend toeknikte, was hij vroolijk, dan scheen zij in zijn vreugde te doelen. Het portret was hem onmisbaar gewor den, 's ochtends, wanneer hij opstond, gold zijn eersten blik -het portret, en 's avonds draaide hij nooit het licht uit, zonder eerst nog even 'naar het portret te hebben gekeken. Op kantoor zag hij soms het aardige kopje ln zt|n boeken voor zich, en dan legde hii zijn pen even neer en zat stil genietend voor zich rilt te staren. Toen geboorde -het. Op een nvond zat hij weer in de bioscoop. Toen de film reeds aan den gang was, zag hij, dat twee meis jes even voor hem plaat® namen. Na het einde der acte, keek het oene meisje even om, en hij herkende in haar de Marie, wier taschje hii gevonden had^ en nis bij intuïtie voelde hii, dat het ande re meisje Els moest zijn, en ja, daar zag hij haar, maar veel en veel liever nog, dan op het portret. v an de lilm heeft hij nooit iets kunnen vertellen, zijn gedachten waren tijdens de voorstelling al maar bezig, met het feit, dat het meisje, „zijn meisje" zooals hij haar reeds was gaan noemen, nu in zijn nabijheid zat. Na het einde der voorstel ling manoeuvreerde hij zoo, dat hij vlak bij de meisjes kwam té loopen, doch hij was zoo verdiept in het aanschouwen van zijn Els, dat hij geen erg in het tapijt had, en daarover struikelde, zoodat hij' languit voor de meisjes kwam te vallen, Dezen begonnen te lachen, zoodat Jan het zweet aan alle kanten uitbrak. Els keek hem met een vroolijk gezicht aan, en ondanks zijn schaamte, vond'Jan haar nu nog dubbel zop mooi. Doch het ergste was, dat hij- aan het gezioht van haar vriendin zag, dat zij hem herkende, en wie weet, had zij al lang ge raden, waar het portret gebleven was. Dien avond durfde -hij bijna het portret niet aankijken. Een week na deze gebeurtenis wilde hij, nadat hij voor een raam van een winkel even stil had gestaan zich omdraaien, en ziju weg vervolgen, toen hij tegen een meisje opbotste, dat hierdoor ©enige pak jes, die zij, droeg, liet vallen. Handig grabbelde Jan ze van de straat op, en wilde ze met eenige woorden van verontschuldiging weder teruggeven, doch de woorden bleven -hem in de keel steken en bijna waren de pakjes voor den twee- do.. keer gevallen, want daar voor hem stond zijn Els, en hij, zag, dat zij, hem her kende. Stotterend stamelde hij een excuus, een oogenblik scheen het, of het meisje boos wilde worden, doch een blik op het zielige gezicht van den jongen, -die daar zoo be dremmeld voor haar stond, deed haar boosheid vervliegen. Met een stem, die Jan als muziek in de ooren klonk zei ze: „het is niets hoor, het was een ongelukje en de pakjes zijn niet beschadigd." Nog lang stond Jan haar na te kijken, en dien avond praatte hij meer dan ge woonlijk met het portret; en het scheen hem 'of het meisje hem vriendelijker dan ooit toelachte; én hij hoorde haar stem weer, die hem verzekerde dat het niets erg was. Op zekeren dag zag hiji haar weer, het was een regenachtige dag, tóen hij haar in het portiek van een winkel zag staan, blijkbaar niet door den regen heen dur vend. Snel liep hij een winkel binnen en kocht een parapluie, waarna hij de stoute schoe nen aantrok en- op haar afstevende. Hij, raapte al zijn moed bij elkaar en sprak haar aan, „Juffrouw," zei hij, „mag ik mijn -onhandigheid van laatst goed ma ken en U mijn parapluie aanbieden." Een dankbare blik uit haar mooie oogen trof hem. Jan was in den zevenden hemel, toen hij daar onder de parapluie naast -het meisje voortliep, zij praatte opgewekt met hem en zijn verlegenheid verdween als sneeuw voor de zon. Na dien tijd heeft Jan nog vele malen met Els gewandeld, en haar de diefstal van het portret opgebiecht. Met het portret praat hij' nu niet meer, hoewel het nog steeds een- eereplaats in zijn huiskamer heeft, want het origineel is nu zijn vrouw en hij- praat nu altijd met haar, en onder de parapluie wandelen zij nog vaak samen. Ai B. Ingezonden. Geachte Redactie, Als een muziekvereeniging wordt aan gevallen, dat dan de voorzitter zich flink verweert is zijn recht en plicht Maar wordt er een gemoedelijk stukje geschreven, een goede raad in het alge meen (al is dit onder pseudoniem), dan is het van dien voorzitter hoogst onge past zop hoog van den toren te blazen. Want »Een Muziekliefhebber* kon wel eens een musicus zijn van vrij wat meer wetenschap (muziek) dan de heer J. W. van Teeckelenburgh, voorzitter Helder's Fanfarekorps. Ik geloof dan ook beslist, dat de heer J. W. van T. muzikaal niet de minste opleiding heeft genoten, anders zou hij zulken muzikalen onzin in zijn pen ge houden hebben. Mijn eerste stukje was goed gemeend, zonder bijbedoeling, en ik neem er dan ook geen letter van terug. Hoogachtend en dunkend, G. H. J. VAN DEN BOGAERDE, Den Helder, 26 Jan. 1980. o Geachte Redactie, Onze Heldersohe Olinge Doorenbos, Jan Mens, deed voor eenJ gen tijd terug een beroep op den Mexicaanschen hond in de Jan ln 't Veltstraut-buurt. Dergelijke honden kunnen zeer lastig zijn, doch een radicaal middel om ze on schadelijk te maken is, je eigen toestel oj) non-activiteit te stellen. Ik heb aan de Hoofdgracht echter zoo'n beest ontdekt, die zich niet zoo gemakke lijk laat muilkorven en bij' voorkeur den heelen nacht op een akelige droefgeesti ge wijze doorjankt en wel ln den vorm van de misthoorn. Zelfs bij heldere nachten blijft 't hondje door keffen en lk weet van menschen die er voor uit hun bed vluchten, laat staan wat oude en zieke menschen hier een last van zullen hebben. Men zou geneigd zijn te gelooven dat het drukkere scheepvaartverkeer ln onze haven hier het gevolg van was, aangezien we dit ln vroegere jaren nimmer Ln die mate gekend hebben. Wat is echter het geval? Enkele jaren geleden toen we hier nog geen electrische stroom hadden, stond daar iemand bij mistig weer aan een toe stel te draaien en als de mist optrok ging de man naar huis. De situatie is thans zoo, dat, wanneer het b.v. 's avonds om 9 of 10 uur mistig gaat worden, de hoorn (die intusschen een paar maal in krachttoon is toege nomen) in werking wordt gezet en de per soon in kwestie gaat naar bed. (Hfl heeft stellig een gerust geweten dat hjj hierzelf doorheen slaapt) en als hij 's morgens wakker wordt, mist of geen mist, schakelt hij hem uit. Varen-de schepen hoor je nimmer, zoo dat ik veronderstellen moet dat die of stil liggen of er niet zijn. Van toeterende schepen in zee heeft niemand last en al zou men deze eens een keer hooren, dan is dat tijdelijk. Het is mij niet duidelijk waarom bij mistig weer niet iemand, evenals vroe ger, aan 't hoofd kan staan en bij het hooren van een schip hetwelk toch v e r- plicht is ook signaal te igeven, even de hoöm in werking te stellen, of z-ooals tegenwoordig bij vliegkampen, een extra fel rood licht te laten schijnen dat door de ergste mist heendringt. Ik meen dan ook, namens vele inge zetenen, goed te doen den bezitter van dat toestelletje vriendelijk te verzoeken, al thans bij heldere nachten, wat minder te genereeren en ons niet onnoodig van nachtrust en, zooals vandaag, van onze Mmdagochte-ndrust te berooven. Gij voorbaat dankend. Hoogachtend', G. VERFAILLE. Den Helder, 26-1-30. Drachten, 27 Jan. 1930. Geachte Redactie, Wilt U zoo goed zijn van onderstaande belangrijke Persberichten in Uw blad melding te maken? Bfl1 voorbaat onzen dank. Hoogachtend, Het Bestuur van dien Bond van Mobilisatie Invaliden en van hunne Nabestaanden. P. DE BOER, Voorzitter. Ie. Bij den Minister van Defensie is binnengekomen het Rapport van de Com missie van Onderzoek inzake wijziging van de Wet van 13 Mei 1927 (Staatsblad No. 161). Een spoedige afdoende oplossing wordt thans verwacht. 2e. Het Bestuur van den Bond van Mobilisatie Invaliden en van hunne Nabe staanden gevestigd te Drachten is in de gelegenheid, met medewerking tan de Regeering, ingevolge art. 4 van de Grond wet en de Wet van 13 Mei 1927 (Staats blad No. 161) en mede in verband met de ophanden zijnde wijziging van de bepa lingen van laatstgenoemde Wet, aan ge wezen dienstplichtigen en hunne Nabe staanden te doen toekomen een geldelijke schadeloosstelling, als vergoeding voor de door hen geleden schade gedurende en door de mobilisatie ontstaan. In aanmerking kunnen komen gewezen dienstplichtigen die ziek zijn geworden en niet valide huiswaarts zijn gezonden en niet zijn ontslagen wegens moedwillige handelingen of ongeregeld gedrag en in dien overleden hunne weduwen, weezen en ouders wier kostwinner de overledene was; ook zij, die een laag en onvoldoend pensioen hebben ontvangen kunnen in lichtingen vragen. Waar het -hier meest arme en hulpbe hoevende personen betreft, die dikwijls zelf geen kranten lezen, verzoekt het Be stuur ieder zijn welwillende medewerking te verleenen en te bevorderen, dat de hier bedoelde personen op de hoogte worden gesteld. Zij zullen zich om nadere inlichtingen kunnen wenden tot het Bestuur van den Bond, Bureau U 183, te Drachten. Stoomvaartberichfen. Visscherijberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 28 en 29 Januari 1980. ONDERTROUWD: H. Jobse en T, ZeljlemakerL. Luobh en J. Hooque; O. M. Htraat en A. M. H. v. Baars; H. G. de Wit en T. v. Amersfoort. GETROUWDJ. do Vries en P. O. Boon. BEVALLENA.E.Spaans—Schnuor. z. OVERLEDEN: N. Koopman, 44 Jaar; A. Brus, Wed. A. Schouten, 78 Jaar. Juffrouw Jansen was veertig Jaar en wilde erg prraag trouwen. Op een dü« Ring de telefoon en zij hoorde een stem die vroeg: Is u daar juffrouw Jansen? Ja. Ik heb u opgebeld, om u te vragen, of u met me wilt trouwen. Ja, Ja, graag, antwoordde ze verrukt, met wien spreek lk? Beklaagde werd bijgestaan door dr. Freund, een Berlijnsch advocaat, die als deskundige voor Russisch recht pleitte, dat een in Rusland gepleegde daad in Duitschland alleen kan worden gestraft, als ze ook in Rusland strafbaar is. Het nieuwe Russische wetboek van strafrecht voorziet echter geen straf voor het plegen van bigamie. Iemand kan zich in Ruslani laten scheiden, indien de vrouw elders woont en niets van de scheiding weet. Noodig is alleen, dat de man of vrouw sinds geruimen tijd niet meer samen leven. Het Sowjetrecht is door Duitsch land erkend en daarom moet beklaagde worden vrijgesproken. De rechtbank stelde zich- eveneens op dit standpunt, zoodat vrijspraak volgde. Stoomvaart Mij. Nederland Rondo, 29 Jan. te A'dam. Salabangka, u., 28 Jan', v. Catania. Chris-tiaan Iluygens-, u„ 28 Jan. v. Suez. Johan de Witt, u., 29 Jan. te S-outhampton Karimata, u., 29 Jan. te Saban-g. Poelau Roebiah, u., 29 Jan. v. Suez. Prins der Nederlanden, u., 28 Jan. v. Sabang. Koningin -der Nederlanden, t., 27 Jan. v. Sa- ban». Rotti, u., pass. 27 Jan. Perim. Salawatl, t, 27 Jan. v. Batavia. Johan- de Witt, 28 Jan. v. A'dam. Oberon, 27 Jan. v. R'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemn-on, 28 Jan. v. Barcelona. Ajax, pass. 28 Jan. K. Flnisterre. Area, 27 Jan-, v. Salonlca. D-oros, pass. 28 Jan. Ouessant. Eos, pass. 28 Jan. Gibraltar. Foehr, 28 Jan. te Danzl-g. Flora, 27 Jan. te New-York. Irene, 28 Jan. v. A'dam. Iris, 28 Jan. op -de reede v. Oporto. Nero, 28 Jan. te Bordeaux. Obe-ro, 29 Jan. te A'dam. 1'luto, 28 Jan. te Genua. Proteus, 28 Jan-, tc Kopenhagen. Stella, 28 Jan. v. Malta. Lorenz L. M. Russ, 29 Jan. v. A'dam. Orpheus, 29 Jan. te Pasages. Neptunus, 29 Jan. te Lissabon. Perseus, 29 Jan. v. A'dam. Theseu», 28 Jan. v. Alicante. Van Renssela-er, 29 Jan. v. A'dam. Vuleanua, 29 Jan. te Hamburg. Brlelle, u., 26 Jan. te Valpara-iso. Bacchui, 27 Jan. te New-York. Boskoop, t., at Jan. v. Arlca. Brlelle, u., 26 Jan. te Valparaiso, Brion, 26 Jaa te Stettln. Deucnllon, 27 Jan. v, Barcelona. Erato, 28 Jan. v. IJmulden. Euterpe, 27 Jan. te A'dam. Fauna, aft Jan. v, San Domingo City. Hermes, aft Jan. v. Bullenbaai (Cur,). Nereus, 27 Jan. v. Bari. Odysscus, 28 Jan, te A'dam. Tellus, 27 Jan. v. Patras. Theseus, 27 Jan. te Alicante. Venus, 27 Jan. te Gibraltar. Barneveld, 28 Jan. te Delfzijl. Cottica, u., pass. 27 Jan. Finlsterre. Orion, 28 Jan. v. Alexandria. Kon. PaketvaartmaatBchappij. Belawan, 29 Jan. te Port Said. Tasman, 26 Jan. v. Brisban-e. Kon. Holl. Lloyd. Gelria, u., 29 Jan. v. Bahia. Orania, t., pass. 28 Jan. Fernando Noronha. Waterland, u., 27 Jan. te Buenos Avres. F-landria, t., 29 Jan. v. Lissabon. HollandAfrika Lijn. Randfon-tein, t., 29 Jan. te P. Natal. Rietfontein, 28 Jan. v. A'dam. Srnrgfontein. 28 Jan. v. R'dam. Sumatra, u., 28 Jan. te P. Said. Alkaid, t., pass. 28 Jan. Gibraltar. Nieuwkerk, 28 Jan. v. Kaapstad. Rijperkerk, 28 Jan. te A'dam. Meliskerk, 27 Jan. te Kaapstad. Aldabi, 28 Jan. te Hamburg. Billit-on, t., pass. 28 Jan. Dakar. Giekerk, 27 Jan-, v. P. Soedan. Jagersfontein, t., 27 Jan. te Tanga. Nijk-erk, t., 27 Jan. v. Marseille. Klipfontein, u., 28 Jan. te Beira. HollandAmerika Lijn. Edam, 28 Jan. v. Bilbao. Grootendijk, 28 Jan-, v. R'dam. Leerdam, 28 Jan. v. N.-Orieans. Maasdam, 28 Jan. te R'dam. Spaarndam, 28 Jan. te Vera Cruz. Gaasterdijk, 29 Jan. te K'dam. Delfdijk, 28 Jan. te Londen. I.ochgoil, 25 Jan. v. Los Angeles. Rotterdam, pass. 28 Jan. Cape Race. HollandWest-Afrika Lijn. Kilstroom, u., 25 Jan. v. Dakar Maaskerk, 29 Jan. te A'dam. Regges-troom, 28 Jan. v. R'dam. Saturnus, 28 Jan. v. A'dam. Amstelkerk, u., 26 Jan. v. Dua-la. Hielder, t., 27 Jan. te Havre. Hercules, u., 28 Jan. te Teneriffe. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 29 Jan. te Hamburg. Arentdskerk, u., 28 Jan. v. Adelalde. Aldebaram, 27 Jan. v. Whyalla. HollandBritsch-lndië Lijn. Hoogkerk, u., 27 Jan. Ouessant giep. Meerkerk, t., 28 Jan. v. Madras. Koudekerk, t., pass. 29 Jan. Du-ngeness-. Vec'h-tdijk, t, pass-. 29 Ja.n. Ouess-ant. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea, 27 Jan. v. Hongkong. Tjikembang, 27 Jan. v. Manilla. Tjisondari, 27 Jan. t-e- Shanghai. Java Pacific Lijn. Siantar, 26 Jan. te S-eattle. JavaNew-York Lijn. Breedijk, pass. 27 Jan. Rumb-o. Garoet, 27 Jan. v. New-York. Breedijk, pass. 27 Jan. Kaap Tarifa. Eurylochus, 26 Jan. v. Belawan. So-emba, 27 Jan. te Boston. Sembi'lan, 25 Jan., v. Philadelp-hia. Rotterdamsche Llöyd. Deli, u., pas-s. 29 Jan. Dover. Djem-ber, 29 Jan. te Padang. Kota Gede, u., 29 Jan. te Padang. Menado, t., pass. 28 Jan. Kaap del Armi. Merauke, t., 29, Jan. Perim. Patria, u., pass. 28 Jan. Gibraltar. Sibajak, t., pass. 28 Jan. Perim. Tamb-ora, t., pass. 28 Jan. Finisterre. Indrapo-era, 29 Jan. v. Batavia. Kota Radja, t., 29 Jan. te Marseille Kertoson-o-, u., 28 Jan. te Padang. Sitoebondo, u., 28 Jan. te Belawan. Texel, u., pass. 28 Jan. Dover. Toba, t., 28 Jan. Point de Gall-e gep. Schouwen, u., 27 Jan. v. Belawan. Ke-do-e, t., 28 Jan. te Suez. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Melampus, 29 Jan. te A'dam. Melampus, pass. 28 Jan. Dungeness. Eurypylus, 27 Jan. t-e Pt. Said. Knight Compa-nion, 27 Jan. te Live-rpool. Patroclus, 27 Jan. te Londen. Peis'ander, 28 Jan. v. Padang. Polydorus, 28 Jan, te Liverpool. Rotterdam-Zuid-Amerika Lijn. Alchiba, u., 27 Jan. te Montevideo. Algorab, t., 27 Jan. v. Santos. Emzetco Lijn. Jonge Johanna, 28 Jan. te Hamburg. Jonge Elisabeth, 29 Jan. v. R'dam. Jonge Jacobus, 26 Jan. te Gandia. 28 Jan. Aangebracht door -haringvischers: 6 tal haring p. tal 10.00 Door garnalenvisschers: 4145 kg. -gekookte garnalen p. kg. 0.15Q.07 200 kg. bot 0.50—0.40 29 Jan. Aangebracht -door korders: 145 tonigen p. st. 0.450.40 60 kleine tongen 0.150.10 3 kisten schol I p. k. 14.00 25 kisten schol II 8.105.75 30 kisten schar 5.50—3.50 Door haringvisschers: 20 tal haring p. tal 9.00—7.00 Door garnalenvisschers: 5497 kg. gekookte garnalen p. kg. o 140.08 150 kg. bot 0.45—0 40

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7