't Zand. Li Aanwezig zijn 2 bestuurs- en 18 gewone leden, alsmede de taxateur, terwijl tijdens het verloop der vergadering nog 1 be stuurslid en 5 gewone leden verschijnen. Van 23 leden is bericht van verhindering ingekomen. Breezand. Anna Paulowna. Wlerlngen. openbare verkooping. de heer n.w voor f 2 270 aanbesteding. WONINGBOUW. der bevolking van de langs de lijn liggen de dorpen volbracht de tram haar dooden- rlt. Het is, zoo meldt men, nog niet officieel bekend, of de lijn al dan niet zal worden vervreemd. In het eerste geval zal de maatschappij over moeten gaan tot resd- tutie van de rentelooze voorschotten, welke door rijk, provincie en belangheb benden toï. een belangrijk bedrag zojn verleend. Het personeel zal naar andere lijnen worden overgeplaatst. IN KOKEND ZEEPSOP. Te Hoenderlo bij Arnhem is een drie jarig kind op een met een deksel gesloten waschketel gevuld met kokend zeepsop, gaan zitten, toen de moeder even weg was gegaan. De deksel gleed weg en het kind viel in het zeepsop. Met ernstige brand wonden is het naar het Kinderziekenhuis te Arnhem gebracht, waar het is over leden. BAGGERMOLEN GEZONKEN TE SLIEDRECHT. Hedenmorgen om 10 uur is een der grootste baggermolens der aannemers firma L. Volker Azn., n.L de „Mermede", in de haven te Sliedrecht gezonken. Tot Zaterdagavond was een aantal werklie den ter reparatie aanwezig geweest en daar de molen Maandagmorgen naar Rotterdam zou varen, hadden verschil lenden reeds hun kleeding en proviand aan boord gebracht. De oorzaak van het ongeval is tot dusver onbekend. Maan dag zal men reeds trachten met twee groote bokken den molen te lichten. SNEEUW IN HET NOORDEN VAN HET LAND. In de Noordelijke provincies van'ons land heeft het Zondag flink gesneeuwd. Tegen den avond begon het te dooien en viel er eenige regen. JN HET DUISTER. Door een defect aan den stroomkabel van het electriciteitsbedrijf hebben de ge meenten AJphen aan den Rijn, Aarlan- derveen en Zwammerdam Zaterdagavond anderhalf uur in het duister gezeten. De kellner Van R. te Alphen is hiervan het slachtoffer geworden. Per fiets naar huis keerende, is hij met een of ander voor werp in botsing geraakt en bewusteloos opgenomen. De man, die ernstig werd gewond, is "per brancard naar zijn Jtost- huis vervoerd. WAARSCHUWING. De brigade-commandant der Koninklij ke Marechaussee te Steenbergen waar schuwt niet in te gaan op relatiën of cor respondentie van Willem Verschuren, wonende te Dinteloord, Wilhelminaweg 273. Thans zoekt hij relatie met adverteer ders, die een betrekking zoeken, en voor heen maakte hij veel slachtoffers onder personen, die geld wilden bekomen zon der borgen, op zijn advertentiën. ONEERLIJK BOEKHOUDER. Voor de rechtbank te Middelburg is Vrijdag behandeld de zaak tegen den 28- jarigen ontslagen boekhouder van de Coöperatieve melkinrichting en Zuivelfa briek „Walcheren" aldaar, die terecht stond wegens verduistering van verschei dene geldbedragen tot een gezamenlijk bedrag van 15.000. Verdachte bekende en zeide het geld voor weelde te hebben besteed voor zich en zijn gezin. De officier van justitie vorderde een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees op de z.i. onvoldoende controle en vroeg clementie en dit door toepassing van eeri voorwaardelijke straf. DE MOORD BIJ VOORBURG. Inzake dien op 10 Januari onder Leid- schendaim gepleegden moord op den Voorburgschen manufacturier v. d. Drift wordt gemeld, dat de aangehoudene ver dachte, de 35-jarige J. B., ter beschikking van-de justitie is gesteld en in hef huis van bewaring in Den Haag is opgesloten. De arrestatie van den tweeden persoon, den 27-jaógen G. H. uit Den Haag, hield geen direct verband met den moord. Deze persoon is weer op vrije voeten gesteld. EEN HARDLOOPER. Vrijdagavond is een 23-jarige Duitsche matroos, die bij een vrouw op den Schie- damschen dijk te Rotterdam op bezoek was geweest, er vandoor gegaan met een horloge met ketting. De vrouw zette hem luid schreeuwend na, weldra geassisteerd door een groote menigte. De matroos kon vrij hard loopen en kreeg een grooten voorsprong. Bij het publiek voegde zich evenwel ook een jongeman, die als hard- looper al aardige successen heeft geboekt en vooral op de 400 meter een matador is. Deze slaagde erin den vluchteling te ach terhalen. Deze laatste is opgesloten. EEN HANDIG HEERSCHAP. De internationale zakkenroller, die in Den Haag in den Princesse-schouwburg zijn bedrijf uitoefende en thans is opge sloten, schijnt nog een handlanger te heb ben gehad, die te Amsterdam zijn tenten had opgeslagen. Vrijdagavond vervoegde zich, naar het Hbl. mededeelt, een Haagsch rechercheur in gezelschap van een Amsterdamschen rechercheur aan de tijdelijke woning van dien handlanger op een bovenhuis hoek Kerkstraat te Amsterdam. De gezochte ontving de heeren uiterst welwillend: Komt u binnen, heeren, ik ben dadelijk tot uw dienst. De rechercheurs stonden paf over zoo veel beleefdheid, maar zij hadden niet veel tijd om zich te verbazen, want op eens moeg de voordeur dicht en viel in het veiligheidsslot. De zakkenroller had kans gezien buiten te komen en de deur te sluiten. De rechercheurs zaten gevangen en zij waren genoodzaakt zich door een raam naar beneden te laten zakken. 'Poen zij, na de klauterpartij, op straat 1 stonden, was de zakkenroller er vandoor. Hij heeft geen nader adres achtergelaten. HET STOOMSCHIP MEROPE. Het Nederlandsche stoomschip Merope, op reis van Rotterdam naar Vigo, heeft I draadloos geseind, dat het zich op 40' 16' N. en 9° 48' W. bevond met gebroken stuurstoel. De brugleuning en de machine- telegraaf zijn weggeslagen. MALVERSATIES. In de administratie van het gasthuis fonds te Doetinchem zij malversaties ont dekt. B. en W. hebben den 'administrateur geschorst. VALSCHE GILLETTE-MESJES. Een groote partij in beslag genomen. De directie van de N.V. Gillette Safety Razor Oy. kreeg er dezer dagen lucht van, dat aan een winkelier, wiens zaak in de le Van Swindenstraat te Amsterdam ge vestigd was, een groote partij veiligheids- scheermesjes zou worden afgeleverd, welke valsohelijk het merk Gillette droeg. Een onderzoek bracht aan het licht, dat deze partij mesjes uit Duitsohland afkom stig was eh aldaar bij de fabricatie alle vervalschingen, welke dén indruk moes ten wekken, dat men met echte Gillette- mesjes te doen hd, zooals de verpakking, het portret en de handteekening, waren aangebracht. De aflevering van het vervalschte pro duct zou met de noodige omzichtigheid geschieden en als tijdstip van 'aflevering werd een uur bepaald in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l Gedurende dien tijd was echter de centrale recherche, die gewaarschuwd: was, op haar hoede, met het gevolg, dat, toen de partij, bestaande uit 30,000 scheermesjes, aan het perceel in de le Van Swindenstraat zou worden afgele verd, de recherche ingreep en er beslag op legde. Tegen den verkooper van de ver valschte mesjes is proces-verbaal opge maakt. (V olk.) ALGEMEENE VERGADERING VAN HET VEEFONDS „HELPT ELKA&R". Bovengenoemde vergadering werd ge houden op Zaterdag 1 Februari 1930, des morgens 9 uur, bij den heer G. A. de Wit, te 't Zand. Te 10 uur opent de Voorzitter, de heer S. Broersen, met woorden van welkom aan de aanwezigen^ er zijn spijt over uitdruk kend, dat de vergadering z. i. zoo slecht is bezocht. Hij verzoekt hierna den admini strateur, den heer J. O. v. d. Plas, de no tulen der vorige algemeene vergadering te willen voorlezen. Na voorlezing volgt, onder dank aan den administrateur, onveranderde goedkeuring ervan. De heer C. Wester informeert, in ver band met het ongunstige financieele ver loop over het jaar 1928 of door leden, die destijds het fondls verlieten, voor de toen geleden verliezen is bijgepast bij uittre ding. Hem wordt medegedeeld, dat zulks nog niet geschiedde, doch dat alsnog van hen zal worden nagevorderd. Bij nader inzien blijkt hier echter, daar nimmer algeheel© schuld bestond, geen reden voor te bestaan. Aangezien geen mededeelingen zijn in gekomen volgt punt 2 der agenda, n.1. jaarverslag 1929. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten over "29 bedroegen 7424.30, terwijl de uitgaven beliepen 5152.35. In het le, 2e, 3e en 4e kwartaal waren respectievelijk verzekerd": 79 leden met 649 runderen voor 144.660, 76 leden met 577 runderen voor 145.927, 75 leden met 523 runderen voor 118.676, 78 leden met 589 runderen voor 108.925. Er moest in het le, 2e, 3e en 4e kwartaal resp. 1 0.7 0.9 en 0.5 van de verzekerde som betaald worden, dit is dus over het geheel© jaar 3.1 hetgeen gelijk is aan het voorgaande jaar. Er moest in dit boekjaar voor 17 koeien en 1 kalf de som van 3171 uitgekeerd worden, het vorige jaar was dit bedrag 7363.50. De cadavers brachten gezataenlijk 797.50 op, het vorige jaar 1763. Het aantal leden is met 7 verminderd, er werden 2 bestuur»- en 2 algemeene ver gaderingen gehouden. Hoewel in 1929 minder uitkeeringen noodig waren dan in 1928, was de contri butie even hoog. Dat vindt echter zijn oorzaak in het feit, dat hierdoor de ach terstand, welke bestond, is ingehaald. Namens de commissie, welke dit verslag controleerde, deelt de heer J. van Duin mede, dat alle bescheiden in overeenstem ming met dit verslag waren en in de beste orde werden bevonden. Voorzitter zegt tiiierna den heer Van der Plas dank voor zijn uitstekende administratie. Nu is aan de orde benoeming van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den voorz. Broersen, welk© direct her kiesbaar is. B" stemming worden 23 op Broersen, 3 op T. Veul en 1 stem blanco uitgebracht Alzoo is herkozen de heer Broersen, welke hierna zijn herbenoeming aanneemt en de vergadering dankt voor hét in hem gestelde vertrouwen. Volgt bespreking over een der bestuurs leden welke ophoudt met boeren, om deze al dan niet als zoodanig aan te houden. Wordt besloten voornoemd persoon alsnog voor den tijd van 1 jaar zijn functie te laten waarnemen. BH punt 5, aftreden van den taxateur en administrateur, welke herbenoembaar zijn, zou de heer Zeeman voor willen stel len, de vergoeding van den taxateur te verlagen, daar momenteel veel minder koeien zijn verzekerd dan anders. Daar echter de algemeene meendng is, dat de vergoeding voor de ervoor te verrichten werkzaamheden heusch niet hoog is ge steld, waarbij nog komt, dat in den loop van dit jaar weer heel wat koeien erbij kunnen komen, wordt hierop niet in gegaan. Vervolgens volgt met algem. stemmen herbenoeming der beide voorn, function- narissen. Voorz. bedankt hierna beiden voor de door hen tot op heden voor het fonds gedane diensten. Volgt punt 6. Vaststelling en zoo noodig wijziging van het reglement. Besprekingen' volgen over de al dan niet wenschelijkheid van inlasch 'betreffende niet-uitkeering bij eventueele miltvuur- of t.(b.c.-epide- rniën. Wordt besloten bij dreiging van dusdanige oatastrophen, alsdan1 een spoed vergadering te beleggen. Hierna volgt een voorstel van den heer Van der Plas om art. 18 van het reglement zoodanig te wijzigen, dat dit aangeeft, dat degene, welke ophoudt boer te zijn, d w. z. lid te zijn ook ophoudt bestuurs lid te zijn, indien hij dit was. Hiervoor stemmen 23 voor en 3 der aanwezigen tegen. Aangezien desgevraagd geen stemmen uit de vergadering opgaan voor verdere wijzigingen van het reglement, wordt dit alzoo vastgesteld. Volgt rondvraag. De heer H. Bierman vraagt of het mogelijk is, dat het keurgeld, bij aankoop van vee, door het fonds in plaats van door den betrokkene wordt be taald. Na bespreking blijkt de vergadering hier niet voor, aangezien dan degene, welke nooit van vee verwisselt, indirect mee zou betalen voor de z.g.ii. ruittelaars, dat zijn zij, die steeds van vee veranderen. De heer A. Sneekes zou een voorstel in willen dienen om de keuring van vee, voor .dit in het fonds wordt opgenomen, niet meer door een veearts te laten ge schieden. Na toelichting door het bestuur, waaruit blijkt, dat dit in vele gevallen wel heel noodzakelijk is, trekt de heer S. zijn voorstel in. De heer Stoop deelt hierna mee, dat hij, daar hij Mei a.s. verhuist naar Schoorl, nog één maand na het eerste kwartaal verzekerd zou moeten zijn. De heer Stoop vindt hierna goed, de verzekering dan- het volle le kwartaal d. i. tot eind Juli door te laten loopen. De heer Van der Plas zou thans een be spreking willen houden, hoe de volgend jaar te houden jaarvergadering zal wor den gepasseerd, daar dan toch het fonds 25 jaar zal hebben bestaan. Besloten wordt, 'het bestuur op te dragen een en ander t. z. t. te regelen, temeer daar dit toch op 't einde van dit jaar het beste zal weten hoe 't er met de financiën voor staat. Tevens brengt de heer Van der Plas ter sprake de wenschelijkheid, dat niet slechts 3 der leden van het fonds, doch ieder lid zonder uitzondering aansprakelijk is voor het bedrag der rekening, welke bij de Boe renleenbank loopt Goedgevonden wordt, dat een akte, be vattende alle (handteekeningen der leden en waaruit blijkt hun aansprakelijkheid ten opzichte van voorn, rekening, als on derpand aan de thans 3 aansprakelijk ge stelde leden zal worden verstrekt Terwijl deze akte door eventueele nieuwe leden steeds met hun handteekeningen zal wor den bijgewerkt. Hierna sluit Voorz., met dank aan allen voor de aangename zakelijke besprekin gen, de vergadering. DE MELKPRIJS OVER JANUARI. De „Hollandia" betaalde aan haar leve ranciers voor de aan haar over de maand Januari 1980 geleverde melk 9.61 per 100 L. De smederij van' den heer J. Blom zal worden uitgebreid en tevens zal naast de smederij een winkel worden gebouwd, Da bouw van een ander zal bij aanbe steding geschieden. Als tijdelijk onderwijzeres aan school I is, ter vervanging van den heer S. F. v. Dijk, dio ongesteld is, mej. H. W. Ooien- brander benoemd. In ons raadsverslag meldden we, dat twee ondernemers aangezocht zouden worden voor het vervoer der kinderen naar en van de Heldersche Bchool voor zwakzinnigen. Zeer waarschijnlijk zal dit echter alleen opgedragen worden aan den heer Naastepad, die dan voor de' heen reis een extra dienst zal moeten in- lasschen. l EEN GEHEEL NIEUW PERSONEEL IN EEN JAAR TIJDS. De heer S. F. van Dijk, onderwijzer aan school I, is benoemd aan de Zonne- wegschool te Amsterdam. Als de benoe ming aangenomen wordt, zal van het personeel, dat hier een jaar geleden was, niemand meer over zijn. Vijf nieuwe leer krachten in één jaar! 't Is natuurlijk schade voor het onderwijs. Waar ligt de schuld P Zooals we weten, wordt als een der voornaamste oorzaken de klasseaftrek beschouwd, die de onderwijzers naar de grootere plaatsen doet trekken, waar niet op het salaris gekort wordt. DERDE WEDSTRIJD AVOND VAN ORMENIO. „We zullen uw geduld niet langer op de proef stellen" zegt .de heer V. Kaan, voorzitter van de jubileerende vereeni- ging; als om kwart over acht de zaal varn Veerburg weer geheel gevuld is. W e waren blij, dat nu eens eerder begongen werd (de vorige maal was het half negen), want voor iemaud, die wel op tijd is, is dat wachten vooraf op de dames en heeren laatkomers uiterst vervelend. V oortgaande heette voorzitter allen hartelijk welkom, in de eerste plaats de jury en de mede dingende vereeniging «Het Alkmaarsche Tooneel*. Het buitengewoon slechte weer dat Ormenio op beide vorige avonden trof, had een der juryleden de vraag ontlokt, of 't hier altijd zoo was. Gelukkig kon nu geconstateerd worden, dat liet ook in onzen polder nog wel eens be hoorlijk kon zijn het weer was uitstekend en had niemand behoeven aï te schrikken om .naar deze uitvoering te gaan Uit de groote opkomst van het publiek meende de heer Kaaii te mogen concludeeren, dat men goede kunst hier en in den omtrek nog weet te waardeeren. Na deze korte openingsspeech klinkt het belletje van de jury en dan rijst liet gordijn voor de opvoering van «Zijn Speelgoed«, een Hollandsche vertaling van het Duitsche tooneelspel in drie bedrijven «Liebelei* van Arthur Schnitzler. Voor velen was dit zeker minder bekend, dan de beide vorige stukken, die we hier zagen. We weten niet of de jury ook de keus van stuk beoordeelt en daar ons onthouding van critiek is opgelegd, zullen we dus niet alleen zwijgen over spel en spelers, maar ons ook niet verdiepen in de vraag of de vereenigingen dit stuk ten rechte of ten onrecht© minder vaak in studie nemen. Dank zij het vroeger beginnen en ook doordat de pauzes niet onnoodig lang ge rekt werden, was de uitvoering nu eens op een behoorlijken tijd afgeloopen, zoo dat zij, die nog gaarne wat blijven om te dansen, daartoe ruimschoots de gelegen heid kregen. BOUWVERGUNNINGEN. In de maand Januari zijn door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend aan A. Huiberts tot het bouwen van een winkelhuis; aan A. Muntje werf, P. Zeeman, tot 't bouwen van een woonhuis; aan L. Raven tot het bouwen van een lunchroom met woonhuis en een woning; aan J. de Bree, Oudshoorn, J. de Jager, W. de Jong, J. F. van Kessel tot het bouwen van een woonhuis met sohuur; aan gebrs. van IJzendoorn tot het bouwen van een dubbel woonhuis met bloembollenschuur; aan J. Voorthuijzen tot het bouwen van een woon- en winkelhuis;aan O. Huiberts tot het aanbouwen van een bloembollen- schuur aan O op 't Veld tot het verbouwen van een woonhuis; aan P. Broers tot het bouwen van een woonhuis en een dubbel woonhuis; aan J. van der Molen tot het aanbouwen van een schuur; aan J. W. Faasse tot het bouwen van een warenhuis en aan A. Muntjewerf tot het bouwen van een schpur. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: K. Jongejan en gezin uit Malang (Oost-Java); G. Bos uit Wedde; H. van Rijn uit Noord-Scharwoude; mej. B. Smit uit Amsterdam; mej. J. deRoode uit Zeist; J. Smit uit Emmen; mej. H. Hooimeijer uit Andijk. VertrokkenF. van der Velden en gezin naar 's-Gravenhage; W. A. Bullooper naar Harenkarspel; mej. A. Wissekerke naar Alkmaar; mej. M. Polet naar Wie- ringen; mei. L. M. Compagne naar Den Helder; J. Bood en gezin naar Wieringer- waardO. P. Weijers en Echtgenoote naar Den Helder; J. Kos naar Harenkarspel; P. Visser en Echtgenoote naar Den Hel der; mej. E. te Buck naarZijpe;J. Win ter en gezin naar. Nederhorst den Berg. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT GEVRAAGD. Door 24 ingeschrevenen voor den dienst plicht, lichting 1931, is vrijstelling aan gevraagd wegens broederdienst en door 1 ingeschrevene wegens het bekleeden van een geestelijk ambt. De heer S. F. van Dijk, onderwijzer aan School I dezer gemeente, is als zoodanig benoemd te Amsterdam aan de Zonne- wegschool. POLITIE. Gevonden: een autoband met velg en een zakje veevoeder. Inlichtingen ter Secretarie. WONINGBOUW. Voor rekening van den heer Jb. Stins zal aan den Noorder Molenvaartweg, ach ter zijn woonhuis, een autogarage worden gebauwd. De heer J. de Graaf, aannemer alhier is met den bouw belast. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. ONDERTROUWDArie Blaauboer oud 26 jaar, groentenlmndelaar en Marina Blok, oud 22 jaar, zoiWer beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. GEBOREN: Cornelia Johanna, d v O A. J. van der Meer en P. J. Hoogeveen' OVERLEDEN (te Alkmaar): Qeertfe de Jong, oud 35 jaar, ongehuwd. Murie Oele, oud 23 jaar, ongehuwd. Ten verzoeke van de erven nu wijlen den heer p. Koorn Jz. te Westerland, had Zaterdag 1 Febr. 1980 in het hotel van den heer de Haan te H.Hoef, door notaris Obreen de openbare verkooping plaats van de volgende onroerende gpe. deren 1 Boerenbehuizing met erf enz., groot 0 63 90 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor f 2.300.-. 2 Krocht beoosten het huis, groot 0.52.30 H.A. Kooper de heer Ant. Keizer, voor f 1.000.—. 3 Krocht b-westen het huis, groot 0.70.60 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor f l.BiO.— 4. Krocht bij het oude huis, groot 0.51.00 H.A. Kooper de heer Ant. Keizer, voor f 980. 5. Krocht bij Jan Vermeulen, groot 1.21.60 H.A. Kooper de lieer Ant. Keizer, voor f 2.*i00. 6 Onderste Krocht, groot 1.10.00 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor f 2.070.- 7. Krocht bij P. Vermeulen, groot 1.23.70 H.A. Kooper de heer J. Bakker Jz., voor f 2 300 8 Ham©, groot 128.00 H.A. Kooper 9. Oude Tuin, groot 0.55.10 H.A. Koo per de heer P. Mostert, voor f 630.—. 10. Kroeze op Oosterklief, groot 0.63.80 H.a! Kooper de heer S. Veerdig, voor f 1.380.—. 11. Oosterkliever Krocht, groot 0.61.80 H.A. Kooper de heer B. H. Kraan, voor f 1.170.-. u 12. Oosterkliever Krocht Zuidzijde, groot 0.53.70 H.A. Kooper de heer P. Mulder, voor f 1.500 13. C. Tijsensven, groot 0.56.40 H.A. Kooper de heer P. Kooij Hz., voor f 758.— 14. Kaperven, groot 0.53.18 H.A. Koo per de heer C. Koorn, voor f 736. 15. Krochtje bij Ma Rotgans, groot 0.21.20 H.a. Kooper de heer n. Bais, voor f 340.—. 16. Boventuin, groot 0.50.60 H.A. Koo per de heer O. Waegman Albz., voor f 620.—. 17. Scheltenburg, groot 0.75.85 H.A. Kooper de heer H. Bais, voor f 870. 18. Onverdeelde helft bosch dorperkoog, groot 0.38.25 H.A,. Kooper de heer J. C. Klein, voor f 600. 19. Blauwboske, groot 0.19.40 H.A. Kooper de heer Jb. Wagemaker, voor f 250.—. 20. Kleine Weerom, groot 0.20.15 H.A. Kooper de heer n. Metzelaar Cz., voor f 260.—. 21. Groote Weerom, groot 0.54.80 H.A. Kooper de heer A. Zomerdijk (in op dracht voor de heeren Gebr. M. Jb. en C. Mostert) voor f 930. 22. Weerom onder de Kooi, groot 0.45.40 H.A. Kooper de heer G. Klein Ja. voor f 664. Combinatie perceelen 1, 2. 3, 4, öenfi, totaal f 8.590. Kooper de heer C. Mulder, met afslag er boven 9 f 8.599- Combinatie perceelen 7 en 8, totaal f 4.570. Kooper de heer C. Koorn Pz., in afslag er boven f 8. f 4.578.— Combinatie perceelen 11 en 12, totaal f 2.670. Kooper de heer P. Mulder, in afslag er boven f 35. f 2.705.— Namens zjjn principaal, den heer B. H. Kraan, werd j.l. Zaterdag, in het Hotel van den heer De Haan, te Hippolytus- hoef, door den architect, den heer Ch. Dekker, van Schagen, publiek aanbesteed: riet bouwen van twee dubbele woonhuizen aan de Klieftstraat te Hippolytushoef. In geschreven werd door de volgende heeren S. Blaauboer Jzn., alhier voor 11.890. Gebr. Boersen, id. id. f 11.880. C. Jb. Doves, id. id. 11.610. J. C. de Vries, id. id. 11.420. J. C. Klein, id. id. 11.300. Gunning aangehouden. Aan den aannemer, den heer J. C. de Vries, is voor rekening van den heer J. Jz. Rotgans, te Westerklief, opgedragen de bouw van een boerenwoning aan den Hollebolgweg. TOONEELVEREEN. „EXCELSIOR". Zondagavond gaf bovengenoemde Ver eeniging „Excelsior" van Den Helder, een uitvoering in Café S. Veerdig. Opgevoerd werd „Hallo met Mars", blijspel in 3 be drijven. Op uitstekende wijze werden de rollen vertolkt. Het gezelschap, dat te leringen geen onbekende is, oogstte dan ook veel bijval. Na elk bedrijf moest het doek wederom worden gehaald. Zeer jammer is wel de slechte opkomst van net publiek. In diverse Inrichtingen waren dien avond vermakelijkheden, wat de reden 18 vai1 het weinige publiek. Gaarne zien we echter het ge zelschap weer eens terug op Wieringen. ven geanimeerd bal hield de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen. ONTSLAG AAN DERTIG ARBEIDERS. Bij de aannemersfirma Wolf, Slulsput n't.hJ es"' z^n Zaterdag een 80-tal 'euiers ontslagen. Oorzaak afloopender i r'izaaniheden. Zeer waarschijnlijk zul- en a.s. Zaterdag op hetzelfde werk nog een aantal arbeiders worden ontslagen. Naar wij vernemen zullen er nabij den de Christelijke Bouwvereen. e. hr. Unie", 60 woonhuizen en bloc worden gebouwd, welke woningen zullen worden verhuurd voor 4.— per woning-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6