UJCHTVAART\ ACHTSTE JAARVERGADERING NED. R. K. VOLKSBOND. gebouwd. Met het heien voor de te maken lossteigers is men zoover gereed. Zeer Callantsoog. Marlneberlohten. Schagen. Texel. DE KON. LUCHTVAARTMIJ. EN DE POST- VLUCHTEN NAAR INDIË EN TERUG. Financieele Berichten. Afdeeling Wieringen. Hippolytushoef. Bij afwezigheid van den lsten voor- zitter opende de 2dé voorzitter, de heer N. Engel, op de gebruikelijke wijze en heette tevens allen welkom op deze jaar vergadering. Na deze korte inleiding verkreeg de 2de secretaris gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Een keurig jaarverslag over 1929 werd hierna door den 2den secretaris uitgebracht, waaruit wij het volgende ontleenen. Het ledental is op het oogenblik 72, wat door de actie onder de.Zuiderzeearbeiders is bereikt. De onderafdeeling »Concordia« verheugt zich in een stijgende belang stelling, St. Bonifacius ziet zijn ledental ook toenemen, van den B.v. B. «St. Joseph* en de Brandstoffenspaarkas was geen jaarverslag ingekomen, evenmin van de kortelings opgerichte Centrale Volksbank. De kas van »Hulp in nood* heeft na de uitgaven toch nog een klein saldo, groot f 7.59. De voorzitter brengt aan het einde dank aan den secretaris voor zijn uitge bracht jaarverslag. Onder ingekomen?stukken worden be handeld een ingekomen prospectus om trent schriftelijke cursussen, welke door den heer Koopman, te Westwoud, worden gegeven. Een circulaire van «Herwonnen Levenskracht*, omtrent den bouw van een nieuw sanatorium zal in handen ge geven worden van de te benoemen com missie. De penningmeester Jac. Poppen brengt na bovengenoemde behandeling het financieele verslag uit. Inkomsten f 356.624, uitgaven f 327.86 alzoo een batig saldo groot f 28.76, wat zeer zeker tot tevredenheid genoemd kan worden. De secretaris-penningmeester van den Bouwvakbond St. Joseph, afd. Wieringen, vraagt inlichtingen omtrent te veel betaalde contributie zijner leden, welke lid zijn der Standsorganisatie. Wordt besloten, dat genoemde spreker een opgaaf verstrekt van te veel betaalde gelden. De commissie, tot nazien der boeken brengt bij monde van J. Engel Jacz., rapport uit. Alle bescheiden zijti volkomen in orde bevonden. Voorzitter brengt dank aan penningmeester en verificateurs voor het werk in het belang der afdeeling gedaan. De begrooting voor 1930 wordt aangenomen 'met een uitgave van f 338.50, inkomsten f 289.50. Zoodat wederom een batig saldo aan wezig kan zijn De bestuursverkiezing verviel doordat geen candidaten ingekomen waren. De aftredenden kunnen alzoo als herkozen worden beschouwd. Hierna aan de orde benoemen plaatse lijke commissie voor Herwomten Levens kracht. De voorzitter vraagt de vergade ring eventueel candidaten te noemen. Na eenige inlichtingen gegeven te hebben omtrent de werkwijze dezer commissie, slaagde men er in deze samen te stellen en wel als volgtC. Brakenhoff, de Vroone en J. Vroone. Men zal probeeren deze uittebreiden met een lid der vak bonden «St. Bonifacius* en »St. Joseph* Alsdan zullen de functies onderling wor den verdeeld. Hierna volgde de traditioneele rond vraag, waarvan enkele leden gebruik maakten, om in het belang der afdeeling iets naar voren te brengen. De a.s. feest avond wordt alsnog vastgesteld op 22 Febr. a.s., des avonds te 74 uur, in het gebouw van S. Veerdig. Alvorens te sluiten maakte de geestelijk adviseur gebruik om op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar allen een voorspoedig jaar te wenschen, zoowel voor de leden en hunne gezinnen alswel de R.-K Volks bond met hare onderafdeelingen. De voorzitter brengt dank aan de aanwezigen voor de aangename besprekingen en de zeer goede opkomst en sluit daarna de vergadering op de gebruikelijke wijze. EERSTE OUDERAVOND! Chr. School te Den Oever. Den Oever, 1 Febr. Gisteravond werd in een der lokalen der Chr. school, alhier, de eerste ouder avond gehouden. Aan belangstelling ont- brak het niet, zoodat het gezellig inge richte schoollokaal dicht bezet was. De voorzitter van het bestuur, de heer J. Bosma, opende de bijeenkomst met Ps, 6810 te laten zingen en ging voor in gebed. In zijn openingsrede wees spr. op de groote moeilijkheden, waaronder deze school er gekomen is, ook op de zegen die God op de schoolstichting gegeven heeft, zoodat we nu reeds in een school met vier lokalen onzen eersten ouder avond mogen houden. Onze school is een zaak van gebed, doch met bidden alleen komen we er niet, er moet ook gewerkt worden. De toekomst moeten we tegen gaan met geloof, want alleen het geloof in God kan ons sterken inden moeilijken strijd voor het ware beginsel. Onder leiding van don heer Ooljevnar, onderwijzer der school, verschijnen nu eenige der oudere leerlingen, die een aardig gezelschapslied uitvoeren, wat zeer in don smaak valt. Hierna verkrijgt het hoofd der school, de heer Julsting, het woord om te sproken over «Gehoorzaamheid*. Spr. herinnert aan de klacht, dat er tegenwoordig min der gehoorzaamheid govonden wordt dun vroeger, welke klacht echter ook reeds bij een schrijven uit do 18e eeuw govon den wordt. Gehoorzaamheid moot er niet slechts zijn om het den opvoeders ge- makkelijk te maken. Ze is in de eerste plaats noodzakelijk voor de karaktervor ming van het kind. De gehoorzaamheid aan ouders en ondorwijzers moet heen leiden tot gehoorzaamheid aan Gód. Verder geeft spr. verschillende aanwij zingen veor den omgang met kinderen. Omdat de neiging tot ongehoorzaamheid zich reeds bij zeer jonge kinderen open baart, dienen de ouders van 't begin uf te verbieden wat verboden moet worden. Niet altijd gaat het zonder straffen, ze moeten echter zelden worden toegepast, maar dan ook goed Llohamelijke tuchti ging kan het best door den eigen vader geschieden. De gehoorzaamheid moet echter gedragen worden door wederzijd sche liefde. Deze is de voornaamste factor in de opvoeding der kinderen, naar het apostolische woord, dat de liefde de meeste is. «De liefde, gelooft alle dingen, zij hoopt alle dingen, zij verdraagt alle dingen;* zij bedekt ook veie paedagogische fouten. Nadat sommigen van de aanwezigen met den spreker van gedachten hebben gewisseld, wordt pauze gehouden. Na de aanbieding van thee enz. verspreiden ouders en belangstellenden zich door de lokalen der school, waar het werk der leerlingen is tentoon gesteld. Inzonder heid voor het handwerkonderwijs, onder leiding van Mej. Schujjff gegeven, is veel belangstelling. Na de pauze geeft de onderwijzer Dupe- rus een proef van een les in .kennis der natuur. Deze les wordt met zeer veel animo gevolgd. De voorzitter spreekt namens het Bestuur nog énkele woorden van afscheid tot Cand. H. J. Winter, die binnenkort naar Antwerpen denkt te ver trekken. Hij dankt hem voor de vele diensten als secretaris van't Bestuur aan de vereeniging bewezen en wenscht hem op zijn verder levenspad Gods zegen toe. Nadat nog enkele vragen van huis- houdelijken aard door de voorzitter zijn beantwoord, verkrijgt Cand. Winter het woord, die den voorzitter dankt voor diens hartelijke woorden en de school verder in Gods gunst aanbeveelt. Steeds heeft spr. getroffen de goede harmonie en samenwerking tusschen de voorstanders der school. Moge dit zoo blijven. Na het zingen van Gez. 180 1 wordt de gezellige en leerrijke avond door Cand. Winter met dank aan God gesloten. PAARD OP HOL. Het paard van den landman D. A. K. uit Polder Waard Nieuwland, geraakte door het schrikken plotseling op hol. Door het slingeren van den driewieligen wagen, waarvoor het dier gespannen was, viel K. er af, dooh bezeerde zich geluk kig niet. Het paard werd een eind verder, door enkele, aldaar aan het werk zijnde, arbeiders gegrepen en tot stilstand ge bracht, zoodat verder onheil werd voor komen. NOG EEN HOLLEND PAARD. Het paard, gespannen voor den brood wagen van bakker Köorn, te Den Oever, waarmede zijn beide knechts aan 't venten waren, is onverwachts op den Molger dijkweg op hol geslagen. De knechts kon den, op den bakwagen gezeten, onmo gelijk het hollende paard houden. Op Oosterland, voor het café van den heer Koster, viel hel paard plotseling neer, waarbij ook de knechts van den wagen schoten. Spoedig pakte men het paard bij den kop en wist -het oververmoeide dier weer op te helpen. Het bleek zich niet bezeerd te hebben en ook de wagen en de knechts, J. H. en J. K., kwamen er zonder kleerscheuren af. ALWEER DIE HONDEN. In polder Waard Nieuwland werden de schapen van den heer C. J. K. door een paar woeste honden, vermoedelijk uit woonkeeten of arken, nagerend. 1 dier geraakte in de sloot, terwijl van een ander de wol grootendeels was afgescheurd. Deze renpartij werd gelukkig tijdig ont dekt en kon men de honden verjagen en de schapen redden. Voor dén dienstplicht, lichting 1931, zijn in deze gemeente 30 personen in- gesehreven. Burgerlijke Stand van Wieringen over de maand Januari. ONDERTROUWD S. Poel en K. Plag- meijer; P. Bakker en M. Bakker; J. Leen en A. Glim. GEBORENAgien, d. v. J. Rengers en J. OttensKornelis, z. v. H. J. Ooster beek en H. van der Lei; Ghristinus Fran- ciscus, z. v. J. Koops en M. O. Hille Willem Gerrit, z. v. V. Wit en A. Wieg man; Theodorus, z. v. J. Numeijer en A. Boerdijk Hendrika, d. v. Joh. Bakker en D. G. TimmermanCatharina, d. v. S. Ottens en A. A. Poel; Jan Teeuwes, z. v. J. Visser en K. Ploeger. OVERLEDENA. Mekken, oud 84 j., wed. van C. Halfweeg; Joh. Tijsen, oud 81 j., laatst wedn. van A. Kool; N. van Savoijen, oud 65 j., $chtgen. van C. de Wit; J. Bakker, oud 67 j., echtgen. van T. Koorn; J. de Haan, oud 82 j., wedn. van H. Smit. LOOP DER BEVOLKING OVER JANUARI. Ingekomen personen: Mej. A. Grln, vun A.Paulowna. Mej. E. Beek mann, uit Dultschland. J. Boe ker, van Heemstede. A. N. Neve en gezin, van Velzpn. H. Koning en gezin, van Veondum. H. Thoma on echtgen., van Wonseradeel- J. Smit, van (Heten. S. Hoogstra, van Zaandam. G. A. Bijman, van Purmerend. J. Ouperus, van Oost- dongeradeol. J. Wierengu en gezin, van Emmen. A. de Vries en kind, van Am sterdam. W. van do Kreko, van Vllssln* gon. G. O. Veen. van Hilversum. B. Bo- gaers, van Made c.a. M. de Vries geb. Polet, VHn A.Paulowna. H. de Vries en echtgen., van Den Helder. J. I'oh, van Oude-Pekela E. Pos geb. Kruize, van Winschoten. Mej. A. M. do Rooij, van Haskerland. T. de Groot, van Utingera- deel. M. Zegel, van Den Helder. G. W. Toebes en gezin, van Renkum. A. Groen en gezin, van Borger. Mej. A. van Goor, van Rköden. J. H. J» Pattas en ecu tg., van Wijk aan Zee en Duin. W. H. Wes- sels, van Houthem. P. Oudt en gezin, van Alkmaar. Vertrokken personen D. Postema, naar Onstwedde. J. Mul ler en gezin, naar Leeuwardon. R. Blok n gezin, naar Emaen. H. van dor Paard en gezin, naar Velzen. N. Raven, naar Wieringorwaard. W. Bos, naar Barsin- gerhorn. T. II. Lubbors op gezin, naar MedembUk. G. Bakelaar, naar Texel. B. Hendrlckx, naar OsSendrecht. L. Baars en echtges., naar Den Helder. Mej. A. Erlnga, naar Den Helder. M. B. H. M. Zijlmans, naar Den Haag. Mej. J. J. Koolj. naar Den Helder. H. J. vanStraa- ten, naar Den Haag. J. Vroom en echtg., naar Vlaardingen. H. Heidema, naar Ferwerderadeel, C. Lont, naar Den Hel der. B. Davids, naar Den Helder. O. J. Wever, naar Velzen. Op Woensdag 5 Februari a.s. zullen de Burgemeester, de Secretaris en de leden van der. Raad der gemeente Beem- ster onder leiding van den heer Saai een bezoek brengen aan de nieuwe school te Hippolytushoef, zulks in verband met plannen tot schoolbouw te Beemster. FILM „WIJ BOUWEN". Naar wij vernemen, zal de bekende film van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond «Wij Bouwen*, waarin o.a. opge nomen zijn de Zuiderzeewerken, te Wie ringen vertoond worden op 22. Febr. a.s. ZUIDERZEEWERKEN AFDEELING BREEZAND. Op het nieuwe eiland Breezand is men druk bezig met de voorbereidingen om de arbeiders té ontvangen. Keeten worden zeker zullen velen binnenkort wederom hun arbeid hier vinden, om ln hun levensonderhoud en dat der hunnen te voorzien. Wanneer de werkzaamheden een aanvang zullen nemen, zal ook hier een Vereenlglngsgebouw worden ge opend. Burgerlijke Stand van Callantsoog. Aangiften ln Januari 1930. GEBOREN: (20 Jan.) Maarten, z. v. Roelof Willem Zon en Anni Leijen; (28 Jam) Cornelia Hendrika, <L v. Fedde Daalder en Jeannette Anthonia Swenne. OVERLEDEN: (10 Jan.) Pieter Glas, 70 j., echtgenoot van Geertje Glas. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. C. Smit, slaagde in Den Haag voor 2e stuurman bij de Groote Vaart. De heer A. Brak, onderwijzer aan de M.U.L.O.-school te Den Burg, is in gelijke betrekking benoemd aan de M.U.L.O.- school te Meppel. Zondagmiddag ontstond bij den heer D. Vos te Oudeschild een begin van brand, doordat een zak die over een paar kisten met tabak lag, te dicht bij den schoorsteen was gekomen. Gelukkig werd het gauw ontdekt, zoodat erger onheil voorkomen werd. De opgedane ervaringen. In de toekomst een aanmerkelijke versnelling mogelijk. Men hoopt, dat einde 1931 een vaste wekeljjksche luchtverbindlng met Indië zal zijn tot stand gekomen. In een persconferentie ten kantore van de Kon. Luchtvaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën heeft de directie van die maatschappij mededeelingen ge daan omtrent den loop van de gehouden vluchten naar Indië, de ervaringen, welke daarbij zijn opgedaan, zoowel technisch als commercieel en omtrent haar plannen voor de toekomst. Daarin vertelde de directeur, de heer Plesman, dat de thans volbrachte vluch ten nog moeten worden beschouwd als proefvluchten, welke als zoodanig geheel zijn geslaagd, behoudens een, die te Oonstantinopel moest worden afgebroken, en één, die dicht bij Indië, in Satoel, haar beëindiging vond, hij' welke laatste echter de post nog een belangrijken voorsprong op de bootreis heeft gehad. Deze proefvluchten hadden eigenlijk een dubbel doel: het ging om1 de vlieg techniek èn om de postale resultaten. Wat het eerstgenoemde doel betreft, dit had men wellicht zuiverder bereikt, wanneer die vluchten niet met het post verkeer waren samengekoppeld, en men full-proof zou zijn geweest op het tijdstip, dat de eerste postvlubht zou worden on dernomen. Maar om financieele redenen zou een serie zuiver-technische proef vluchten niet uitvoerbaar zijn geweest, af gezien nog van de omstandigheid, dat de postverbinding] met Indië dan tot heden nog niet zou zijn tot stand gekomen. Men heeft nu gemiddeld 222 K.G. post op de heen- en 191 K.G. op de terugreizen, per vliegtuig kunnen overbrengen, d.i. ge middeld 15,000 poststukken per toestel. De overeenkomst met de postadministra tie gaat tot 500 K.G. post per vliegtuig; er is dus, ook technisch, nog een ruime reserve. De vluchten van 1929 werden in gemid deld 122/3 dag heen en ll10/18 dag terug volbracht; de K.L.M. had aangeboden de post in 14 dagen over te brengen. Men is dus ruim beneden dezen termijn gebleven De langste vlucht duurde inderdaad 14 dagen, de kortste maar 10 dagen en deze had nog kunnen worden gereduceerd tot 9 dagen, wanneer men geen paspoort- moeilijkheden te Aleppo had ondervonden. In de toekomst is intusschen nog een aanmerkelijke versnelling mogelijk. Zoo zou bijv. de K.L.M. 24 toestellen met volledige bemanning beschikbaar kunnen stellen, dan zou men met het be houd van het aantal dagvlieguren per toe stel in snelle opeenvolging van de ploe gen de reis kunnen bekorten tot 5 dagen, én zou men het aantal vlieguren per dag verdubbelen en bijv. in twee dagen Am sterdamBagdad, in twee dagen Bagdad Oalcutta en tenslotte in twee dagon Oal- cuttaBatavia afleggen met telkens een frissche ploeg, dan ware toch nog in zes dagen het geheel® traject afgedaan. Vraagt men den bemanningen, of zij een vlucht vun ongeveer 16 uur twee da gon kunnen volhouden, dan untwoorden zij bevestigend. De medische proeven van dr. Jongbloed hebben trouwens aange toond, dat, wanneer een zoo lange vlucht op één dag moest worden ondernomen, de bestuurder on zijn assistent volkomen „fit" waren goblevon. In hot algemeen, ia net vliegen gezond: .men profiteert uron lang van hoogtezon on onbesmette lucht. Desondanks is het werk, waarvoor do bemanningen hebben gestaan, nog zwaar genoeg goweest. Weerberichten ontbro ken op deze route nog grootendeels en de enkele, welke verschaft worden, blijk on soms nog zeer onbetrouwbaar. Eerst wan neer de noodige radiostations voor dit doel zijn ingesteld en wanneer de vliegtuigen zijn voorzien van zond- en ontvanginstal- laties, dan zal te dezen opzichte volledLg succes kunnen worden verzekerd. De aandacht blijft evenwel gevestigd op een zoo groot mogelijke versnelling van de vliegtochten. Naast alle ondervonden moeilijkheden ook met zandstormen, ijsafzettingen, moessonregens en zelfs met wolken sprinkhanen staat de algemeen onder vonden hulpvaardigheid. Alle bemannin gen zijn vol lof over de hulpvaardigheid van de Engelschen, die met de grootste gastvrijheid hen overal hebben ontvangen en bijgestaan, evenals over de vriende lijke hulp der Siameezen. Wat de financieele uitkomsten betreft, deze zijn voor de K.L.M. evenmin ongun stig, daar zoowel de Niederlandsche als de Indische posterijen voor de heen- en re tourvluchten een garantie hadden gesteld. Men hóópt einde 1931 tot een vaste weke- lijksohe verbinding te geraken. De hervatting van de vluchten wacht thans op de toestemming van Engelsche zijde om van haar landingsterreinen in Britsch-Indië gebruik te maken, een toe stemming, welke is aangehouden, omdat ha. de terreinen niet in orde waren. LANDING VAN PASSAGIERS UTT LUCHTSCHEPEN. Een belangwekkende proefneming. Het Annerikaansche luchtschip Los Angeles heeft Zaterdag boven het vlieg veld Lakehurst een zeer interessante en goed geslaagde proef genomen om de mo gelijkheid te bewijzen van landing van passagiers, uit een luchtschip door middel van kleine ghjvliegtuigen. Op 900 meter hoogte liet de Los Ange los een licht vliegtuig van 204 pond. waarin een bestuurder die slechts 125 pond woog, los. Het vliegtuigje gleed gra cieus naar beneden en Handde 12 minuten later in langzame glijvlucht. Het was de eerste proef van deze soort die uit lucht schepen genomen is. 47i POT. LEENING ALKMAAR. Inschrijving op 1,3500,000; obligaties tegen 983/* pet De Amsterdamsche Bank en het Noord- Hollandsche Landbouwcrediet berichten,, dat de inschrijving op 1,350,000 47» pot. obligatiën ten laste van de gemeente Alk maar in stukken van 1000 cn 500 zal zijn opengesteld op 7 Februari tot den koers van 98"/*pct. Houders van nlet-ult- gcloto obligatiën van do op 8 Maart 1980 aflosbaar gestelde 6 pet. leening van 1924 hebben voor iedere obligatie recht op toe wijzing van een gelijk nominaal bedrag aan 47» pet. obligatiën van de bovenge noemde uitgifte. De betaling moet plaats hebben op 8 Maart 1980. De leening loopt tot 1970 behoudens het recht dor gemeente tot vervroegde aflossing. 47, LEENING AMSTERDAM. Belangrijke reductie groote In schrijvingen. Naar het Hbld. verneemt, is bij de djd. 81 Januari gehouden Inschrijving op 9.000.000 47. obligatiën dor Gemeente Amsterdam van 1980 dusdanig ingeschre ven, dat op de groote inschrijvingen een belangrijke reductie zal moeten plaats vinden. Oud vico-admlraal W. Th. de Booy heeft Zaterdag zijn 70-ston verjaardag gevierd. De herdonklng van dezen dag droeg, ingevolge den wcnsch van den 70-jarige, een intiem karakter. ONZE OORLOGSSCHEPEN OP DE UITREIS. Hr. Ms. flottielje-vaartuig „Arend" be vond zich te 12 uur in den nacht van 30 op 31 Jan. j.L op 1 gr. 6 m. N.B. en 32 gr. 20 m, W.L. Aan boord was alles wel. Hr. Ms. „Van Galen" is Maandagmor gen 8 Februari om half 9 te Willemstad aangekomen. Hr. Ms. „Kortenaer" is hedenmorgen van Aiexandrië vertrokken. 4 Februari geplaatst bij de opleiding tot korporaal-ziekenverpleger: Matroos ie kl. L. Lucas, marinier ie kl. W. K. Romberg, idem M. Kiene, matroos ze kl. C. E. Cabret, matroos ie kl. K. Huijbens, idem P. C. A. van Calmhout, marinier ie kl. P. J. Vanberg, idem A. Dijkman. 4 Februari geplaatst bij de opleiding tot korporaal-bottelier: _Maroos ie kl. J. P. Contant, idem J. C. de Geus, marinier ie kl. P. Kee, matroos ie kl. J. Heijt, idem Wl de Jong, idem G. van Schagen. Den 4en Februari a.s. geplaatst bij de op leiding tot korp.-kok: Matroos ie kl. J. U. W. P. Vliet. Den eni Mei a.s. zullen geplaatst worden bij de opleiding tot korp.-kok: Marinier ie kl. G. J. van Kuijk, idem J. R. Mullens. 4 Februari geplaatst bij de opleiding tot bakker: Matroos ie kl. C. Kommer, idem 2e kl. C. Ruijzendaal, kok Z.M. P. P. Lenaerts, id. H. Schults, id. A. Stad, marinier ie kl. M. MoJ-e- man. De serg.-kok J. Mulder wordt den 4en Fe bruari a.s. belast met de betrekking van in structeur bij de bakkersopleiding. Ondervolgende schepelingen vertrekken den' Sen Februari a.s. per s.s. Slamat naar O.-I.: Majoor-monteur K. J. Langendoen, serg.- machinist F. F. Koremann, id. W. W. Last, serg.-torpedomaker P. Bognetteau, id. J. E. Bruinink en serg.-monteur L. Mi Scharp. 15 Febr.: serg.-timmerman J. M. Huijbens van Wachtschip Vlissingen naar de Kooij; id. S. Kramer van Wachtschip Willemsoord naar Mar.hosp. 3e Febr.: serg.-macht. A. van Rijswijk van O.zeed.kaz. naar Schorpioen, terwijl de be volen overplaatsing naar Schorpioen van den serg.-machinist P. Spaans is ingetrokken. 3 Maart: majoor-ziekenverpleger J. Har- weijer van Wachtschip Vlissingen naar Marine- hospitaal. OOST-INDIE. t Overgeplaatst: van Hr. Ms. K XIII naar Hr. Ms. K IV, de off. van den M.S.D. der 2e kl. M. Deutekom. Geplaatst: aan boord van Hr. Ms. Pelikaan, de luit. ter zee J. P. A Dekker, verwacht uit N ederiand. VOLGORDE VAN UITZENDING NAAR NEDERLANDSCH-INDIE VAN DE OFFICIEREN DER ZEEMACHT. JANUARI 1930. Kapitein-luitenants ter zee. i C. baron de Vos van Steenwijk, 2 P. Eiken boom, 3 J. P. Remijnse, 4 P. Post Uiterweer, 5. W. J. D. Postumus, 6 J. C. M. Warnsinck, 7 J. van Reede, 8. J. J. Dikkers, 9 H. de Nie, 30 J. T. Furstner, 11 J. T. A. J. Bruinsma, 12 W. K. Maurits, 13 D. Scalogne, 14 F. W. Coster, 15 J. J. van der Linden, 16 H. Jolles. Luitenants ter zee der ie klasse. 1 P. A. Gallas, 2 A. C. Wakerlin, 3 J. W. Termijtelen, 4 H. T. Hoffmannj, 5 J. J. van der Have, 6 C. A. Weemhoff, 7 W. van den Donker, 8 J. Varkevisser, 9 J. B. Meijer, 10 J. J. C. C. Betmik, 11 C. C. F. J%ger, 12 J. W. A A. Heijdt, 13 P. B. M. van Straelen, 14 C. W. Heringa, 15 J. I. Leutscher, 16 J. C. Corae- iis, 17 F. S. W. de Ronde, 18 J. C. H. H. Mackay, 19 C. Hellingman, 20 E. A Vreede, 21 J. C. d'Engelbronner, 22 G. W. Stöve, 23 H. J. Suermondt, 24 U. J. K. Versfeit, 25 D. C. M. Hetterschij, 26 G. B. Salm, 27 H. C. Nieuwenhuisen, 28 L. A. C. M. Doorman, 29 J. C. A. Scholte, 30 J. W. G. van Hengel, 31 C. J. baron van Asbeck, 32 H. Pitlo, 33 E. E. B. Lacomblé, 34 J. G. van den Berg, 35—36 G. G. Bozuwa, 3536 P. van Popta, 37 K. W. F. M. Doorman, 38 J. W. H. Vogelzang, 39 C. Meijer, 40 G. H. Poolman, 41 H. Spits, 42 W. H. C. Hoog, 43 J- B. de Meester, 44 H. J. van der Stad, 45 E. J. Borgesius, 46 J. J. Wi- chers, 47 R. van Tijen, 48 Jhr. T. M. van Suchtelen van de Haare, 49 R. P. van de We tering bijgenaamd de Rooij, 50 C: Schlüter, 51 Jhr. W. Boreel, 52 W. F. H. Backer, 53 H. J. Bueninck, 54 J. A. Gauw 55 P. T. de Meester, 56 C. H. Brouwer. Luitenants ter zee der 2e klasse. 1 Jhr. G. A. Berg, 2 Jhr. H. A. van* Foreest, 3 C. Moolenburgh, 4 A J. E. Bik, 5. L. Stro- band, 6 G. Y. C. Fraser, 7 M. W. Mouton, 8 T. F. Walma van der Moien, 9 H. M. van Bem in elen, 10 J. Beckering Vinckers, 11 P. Went- holt, 12 J. Tissot van Patot, 13 A Molenaar, 14 M. M. Merens, 15 J. S. Bax, 16 Jhr. A. van Foreest, 17 J. N. Sluyter, 18 J. R. L. Lcbeau, 19 G. A. Cox, 20 W. R. van der Ben, 2122 A. J. van Hemert, 21—22 M. Schoo, 23 F. W. van Overeem, 24 J. A. van Duijn.cn Montiin, 2527 A. Kroese, 2527 P. A. Muloch van der Vlies Bik, 25—27 C. Roldanu», 28 F. T. Burg hard, 29 A. N. Schrakamp, 30 J. F. JV- Nuboer, 31 K. W. Bornknmp, 32 J. A. Rauws, 33 J. W. Ort, 34 C. R. Merkus, 35 J. H. Zeeman, 36 H, L. van Boven, 3740 J. M. Madscn, 3740 J, J. Hogendoorn, 3740 K. C. Wesscls, 3740 II. C. M. Schouten, 41 F. van den Blink, 43 J. CallenfcJs, 43 N. Gullonard, 44 H. van Schre ven, 43 H. J. F. K. van den Anctid, 46 G. N. H. baron van. 'Till, 47 J. Ruitenschild, 48 O. de Boolj, 49—51 W. H. van Zadelhoff, 49—31 II. Tichelman, 4931 J. A. de Back, 52 D. J. A. Wpstervcld, 33 J. P. Houterman, 84 II. Witte, 88—36 A. C. Lunbcck, 5836 H. Isbrückcr, 37 J. H. P. Roseveit, 58 L. J. C. Cordcslus, 39 j. M. Logger, 60 A. C. van Vcrscndaal, 61—65 H. C. Ackcrmann, 6163 G. B. M. van Erckcl, 61—63 K. J. F. Krediet, 61—63 J. K, Muller, 61—63 A. J. Quanjer, 66 J. G. Brockhuljscn, 67 J. F. N. Tuljbens, 68 S. A. 1'Honoré. Naber, 69 B. J. Velderman, 70 L. H. Quant, 71 J. A de Gelder, 72 Jhr. F. E. de Koek.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7