ILDEBM COURANT ESONA UIT DF. WIJDE WERELD VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. 4 VAN ZATERDAG 8 FEBRUARI 1930 «cho nen- Ij Ago gelijmde r. par*ti* Genaaide zolen. bij CORN. C. DITO, PREDIKBEURTEN VEREENIGIXG „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN". In de dezer dagen gehouden vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermogen1' werd in de vacature van wijlen den heer L. Loon tot bestuurslid gekozen de heer <J. J. Poortman. HET VASTRECHTTARIEF DER GASFABRIEK. In ons onderschriftje onder het stukje van den heer I. Korver hebben wij be loofd dezer dagen op het nieuw-inge- voerde vastrechttarief aan de gasfabriek nader te zullen terugkomen. Inmiddels is ons ter oore gekomen iets wat wij toen nog niet wisten dat van gemeentewege binnenkort een volledige en practische voorlichting zal verschijnen, teneinde op deze wijze het nieuwe tarief nader be kend te maken. In verband hiermede komt het ons het meest wenschelijk voor, onze lezers naar deze officieele uiteen zetting en voorlichting te verwijzen. DE CURSUS VAN DE SINGER- MAATSCHAPPIJ. Pyama's en peignoirs, kapmantels met een nachthemd, onderjurken in allerlei kleuren, stopmonsters in linnen en tricot, schorten en zijden jurken, ja zelfs een degelijke heerenpantalon met een paar soliede zakken, dat alles was gisteren avond te bewonderen op de bovenzaal van het Café Van Os, waar de dames-cur sisten van de Singer-maatschappij het keurig-netjes opgemaakt, geperst, gestre ken, enz. aan elkander toonden. De man nelijke verslaggever van de Heldersche Courant, die van al dit moois kwam ken nis nemen, werd verschrikkelijk uitge lachen door de aanwezige dames toen h;j een doodgewone heerenpantalon wilde omschrijven met „klokrandjes". Die klok- randjes bleken evenwel bij zijden jurken te hooren. Ik geef het mijn mede-mannen ook te doen om uit dat alles wijs te wor den. In ieder geval, u ziet wel, dat er hevig en ernstig gewerkt is in de afge- loopen veertien dagen. En dat was ook de bedoeling van dezen cursus, die hier mede afgeloopen is. VER. VAN HUISVROUWEN. Denkt er aan, leden der Huisvrouwen- vereeniging, dat het vandaag de laatste dag is, dat ge u kunt opgeven tot deel- naime aan den feestavond van 17 Febr. Sommige leden veronderstellen, dat men als lid der vereeniging zich niet behoeft op te geven, doch dit is een abuis, het staat duidelijk op uwe uitnoodiging ver meld. (Men zie de advertentie in dit blad.) NED. REISVEREENIGING. Reeds jaren geleden werden pogingen aangewend om tot het oprichten eener afdeeling der Ned. Reisvereeniging, al hier, te komen, welke echter tot geen resultaat leidden. Waar thans het leden tal in Den Helder aanmerkelijk is toe genomen, wenscht het Hoofdbestuur niet langer met de zaak te talmen en den knoop door te hakken. Zooals wij reeds in ons blad van Donderdag j.1. aankon digden, komt de Voorzitter, mr. F. van der Flier, Woensdag 12 Februari a.s. in „Musis Sacrum" een lezing met lichtbeel den houden en zal hij een en ander nader toelichten. Na de pauze zal gelegenheid gegeven worden vragen te stellen, terwijl dan tevens een bestuur dezer onderaf- deeling gekozen moet worden. Leden der Ned. Reisvereeniging, houdt daarom dien avond vrij en gij, niet-leden, komt ook. DE WIEG IN DE KERK. In de kerk van Blidworth (Nottinghams- bire) bij Mansfield is de gemeente Zon dag getuige geweest van een traditioneele plechtigheid die daar sedert de dertiende eeuw gehandhaafd wordt. De laatste doo- Peling in dé parochie werd door den pre dikant voor het altaar gewiegd, ter ver zinnebeelding van de presentatie van het Christuskind in den Tempel, bij Maria's eersten tempelgang. De moeder kwam roet het kindje in de armen tijdens de godsdienstoefening de kerk binnen, en gaf het kindje aan den predikant over. 'leze presenteerde het bij zijn naam voor bet altaar en wijdde het aan den dienst van God. Daarna werd het in een wieg gelegd en door den predikant eenige roalen gewiegd vóór hij het aan de moe- dejr teruggaf.- De ouderwetsche houten wieg is door een familie te Blidworth aan de kerk ge schonken en was vele geslachten lang door haar gebruikt. Zy was met wit om hangen, met sneeuwklokjes en klimop versierd en aan hoofd- en voeteneinde brandden kaarsen. Het kindje was de cerst-geborene van een mijnwerker. De Predikant zeide dat hij brieven van mo derne verpleegsters had gekregen, zoo vel uit Engeland als uit Amerika, die hem vertelden dat wiegen schadelijk voor gU leert daardoor het werk der Reisver eeniging kennen, een vereeniging met zoo'n groot aantal leden heeft allicht ook uwe belangstelling en uw aanwezigheid verbindt u tot niets. VERGADERING C. A. M. B. O. Door het C.A.M.B.O. was gisteren avond in „Casino" een vergadering be legd, waar als sprekers optraden de hee- ren De N'ijs en De Zwart, met als onder werp „de Rechtspositie van het Marine personeel". De heer Van der Vaart opende de ver gadering. Bij de wisseling van het jaar, aldus deze spr., is het de goede gewoonte, dat de menschen elkaar met het pas ingetre den jaar géluk wenschen en bij de orga nisatie is dat evenzoo. Bij de wisseling van het jaar zijn wij geneigd terug te blikken op het jaar wat achter ons ligt, doch daarna verlangt de tijd, dat wij kij ken in de toekomst, en als wij dat doen, dan gaan onze wenschen uit naar de hoop, dat dit jaar een goed jaar zal mo gen zijn. Het „Cambo" heeft gemeend dit jaar te moeten beginnen met den oproep tot een vergadering, waarin wij zullen praten over dien rechtstoeostand van het marine personeel. Hier is fiatuurlijk al meer over gesproken, reeds lang beeft men de aan dacht op dit belangrijke vraagstuk ge vestigd. iedere verbetering die verkregen is, had altijd het doel achter zich, de vesti ging van een behoorlijke rechtspositie. Nu bij 1930 is gemeend, dat het nood zaak was, om ihet de leden van onzen bond over dit vraagstuk te spreken, we weten, dat als we succes willen hebben, d'an moe ten we weten, dat alle leden er belang in stellen en deze vergadering is niet be doeld als het inluiden van een directe actie, maar om ieder nader te brengen tot het vraagstuk, zoodat, wanneer het oogenblik gekomen zal zijn, dat wij actie moeten voeren, wij kunnen rekenen op de meewerking van de leden. Laten w;j den wensch uitspreken en hopen, dat 1931 ons een stuk verder zal brengen. De heer De Nijs, die hierna het woord verkreeg, begon met te zeggen, dat er voor het te behaipielen onderwerp nooit veel belangstellinp' was geweest, het per soneel is altijd veel meer belangstellend geweest voor Dartieele herzieningen en ■zijn toch niet warm te maken wanneer men wil komen tot een algeheel© oplos sing van de rechtspositie. Spr. heeft er veel over geschreven in het Algemeen Marine Weekblad, doch kan eigenlijk geen definitie er van geven, bet marinepersoneel heeft eigenlijk geen rechtspositie, niemand bij de marine heeft eenige pechten; wat h;j heeft is een gunst. Alleen heeft hij recht op pensioen en tevens nog het recht van beklag, anders is alles gunst. De veranderingen die er plaats vonden, betroffen alleen de materieele belangen, de rechtstoestand is echter nog precies evenzoo als voor 30 jaar. De positie is wei geregeld bij legio voorschriften, die soms nogal met elkaar in tegenspraak zijn. Als men die leest, komt men tot de conclusie, dat alles goed geregeld is. "Vice-admiraal Ellis heeft ge zegd, dat de officier de natuurlijke pleit bezorger is voor de belangen van den militair, d. w. z. alles is geregeld, maar met je belangen moet je bij den officier zijn, doch wanneer iemand zoo zou zijn aangekomen, en om tractementsverhoo- ging gevraagd zou hebben, zou hij voor gek verklaard zij-n. De organisatie heeft geen strijd gewild,' Spek mQt f Houtgepende 1 Rnbberleer Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen. Schoenen verwen in alle kleuren, gegarandeerd goed. Modernste Elec. Schoenreparatiefabriek en Schoenhandel, Brakkeveldweg l34rood, Tuindorp. de kleinen is, maar dat hij van plan was, de plechtigheid in eere te houden, omdat er een innige wijding van uitging. DE DINOSAURUS VAN TETOEAN. Een hoolmachine. Wij hebben indertijd verteld, dat er in de buurt van Tetoean, in Spaansch Marok ko, een skelet van een dinosaurus was ontdekt en dat de geleerde leden van een wetenschappelijke instelling te Madrid zich naar de plaats van de opgraving hadden begeven om het geraamte van het voorhistorische dier ter plaatse te bestu- deeren. De dinosaurus blijkt echter een., hooimachine te zijn, die aan oen Spaan- schen boer heeft behoord, welke in 1917 tijdens den oorlog in het Rif zijn plaats had opgegeven. De machine is in de vol gende jaren weggezakt in zand en slib en de ontdekkers van het „skelet" hebben de lange tanden van de hooi-verzamelde ma chine voor de ribben van het dier ver sleten. De machine was afkomstig van een bekende Canadeesohe fabriek van land bouwwerktuigen. (Nw. Rott. Crt.). POLA NEGRI VAN GEBOORTE SLOWAKSCHE. Na de ontwikkeling van Gaby Deslys' Hedwig Navratil heeft het Tsjechische publiek een nieuwe nationale sensatie. Uit de registers van de Slowaksohe ge meente Neslusa is n.1. gebleken, dat de TELEFOON 45 het vlugste en beste adres voor AL U W V cRZc. N Dl IN zij is echter tegengewerkt, toen heeft men den parlementairen weg gevolgd en daar van had het marinebes tuur niet terug, die weg werd toen officieus verboden. De strijd is toen verscherpt, uit dien tijd zijn de bekende paspoorten bekend, die een baantje in de burgermaatschappij bijna tot de onmogelijkheden maakten. Die strijd heeft geduurd tot 1917 toen minister Rambonnet contact zocht mét den Bond van M.M.P. Spr. behandelt ook mog de huisvesting op de vloot, deze is vootr de onderofficie ren wel verbeterd, hij is echter op de „Java" geweest, waar de bakskasten weer op den grond stonden, terwijl de bond er toch jarenlang strijd voor geveerd heeft om dit niet meer zoo te doen. Het marine personeel, de nieuwe generatie, is niet veeleischerad, doch het typeert de menta liteit van het departement, omdat er ver zoeken zijn ingediend om te trachten de coomodiatie van het schip te verbeteren en er niets gedaan is. Spr. haalt daarna nog enkele voorbeel den aan ten bewijze dat de rechtspositie niet verbeterd' is, en wijst er tot slot op, dat men waken moet tegen versnippering van de organisatie, deze zal er heusch niet van over den kop gaan als er een paar man minde» zijn, maar dan is er altijd een lachende derde, en dat is het marinebesüuur. De heer De Zwart komt hierna aan het woord. Deze zet de positie van den werknemer in particulieren- en overheidsdienst ten opzichte van het vraagstuk uiteen. iu het particuliere bedrijf wilde men wel eens niets weten van voorschriften van de overheid tot regeling van de voor waarden tusschen patroon en arbeider, ook onder de organisaties van de arbei ders heerschte de gedachte: „Dat zullen w;j zelf wel doen". Dit is veranderd, toen hen in 1903 het stakingsrecht werd ont nomen era tegelijkertijd de wet op het arbeidscontract werd vastgesteld. Spr. weidt hier nader over uit. en houdt hierna een beschouwing over de begrip pen „wet, algemeen© maatregel van be stuur en koninklijk besluit", zet uiteen, dat een K. B. zeer gewild is bij de ver tegenwoordigers van de overheid, omdat deze gemakkelijk kan worden veranderd, dit is indien' het wet zou zijn moeilijker, daarom zouden de organisaties dit liever zien. Na een uitvoerige uiteenzetting over materieel en formeel recht, waarschuwt spr. de organisaties op hun hoede te zijn en met een krachtige opwekking om ver der mee te strijden, eindigt de heer De Zwart. Een toehoorder verzocht den heer De Zwart eenigê opheldering omtrent het gesprokene, en werd door den heer De Zwart beantwoord. De zaal was'vrij goed bezet. WITTE BIOSCOOP. „Witte Orchideeën" met Greta Garbo in de hoofdrol. De film „Witte Orchideeën", die giste renavond voor het eerst in de Witte Bios coop vertoond werd, is een film van den eersten rang, beschaafd en decent en nochtans alles biedend, wat een bioscoop publiek kan boeien. Voor geen gering deel is dit te danken aan Greta Garbo's spel, en dat van haar beide partners. Ja, .eigenlijk dient de kwestie anders te wor den: gestéld. Want de geschiedenis is eigenlijk louter spel en de intrigue, waar in zich dit spel beweegt, is feitelijk bij zaak. Telkens en telkens weer dringt zich het sublieme spel dezer actrice naar voren; als een witte orchidee bloeit haar gelaat op, in telkens andere situaties. Vreugdé en smart, hartstocht en liefde worden uit dit witte bloemengelaat vertolkt. Het begin brengt ons aan boord van een oceaanstoomer. We wonen het vertrek uit San Francisco bij; de boot, bedolven onder serpentines die de achterblijveinden den vertrekkenden hebben toegeworpen, fiLmactrice Pola Negri een dochter van Tsjechoslowaksohen bodem is. Haar vader was de bezembinder Chalupesky, die, toen Pola nog zeer klein was, uit het Slowak sohe dorp naar Polen emigreerde om in de huurt van Warschau een kleine boer derij te verwerven. Pola Negri heette' in dien tijd nog Apolonia Chalupesky. UIT DEN GEMEENTERAAD VAN AMEIDE. Wij lezen in het Volk: De gemeenterad van Ameide en zijn voorzitter de burgemeester, kunnen het niet altijd even goed vinden en zoo ge beurt het meermalen, dat de gemeente belangen in een minder rustige sfeer worden behartigd. Eenige maanden ge leden, toen de gemoederen hevig in be roering waren, tracteerde de voorzitter in de pauze den raad op drop. Voorloopig scheen toen de vrede gesloten, maar nu is in de laatste vergaderingen van den raad een besluit genomen, waaruit blijkt, dat het vertrouwen van de vroede vaderen in den burgemeester toch niet bijster groot is. De raad was bezig met de vastselling van een reglement van orde. In dat regle ment kwam een artikel vdor, dat als volgt luidde: Indien een lid zich be- leedigende uitdrukkingen veroorlooft, roept de voorzitter hem tot de orde. Bij herhaling kan hij door den voorzitter ver wijderd word'en. De raadsleden hadden tegen die be paling geen bezwaar. Gewend echter als het lawaai der afscheidnemende menigte, dat alles boeit *ons. Dan: de stoomfluit, de vertrekkende boot, het verdwijnende pa norama van San Francisco. En de ge- scliiedenis vangt aan: het wondere spel dezer Zweedsche, die nu eens geen „schoonheid" is in den geest van Miss Europa, maar wier schoonheid opbloeit van binnen uit. Het Wondere spel van den zwaren strijd eener jonge vrouw, gebon den aan een anderen, koelen zakenman, die niets begrijpt van haar verlangens, haar begeerten, en die niets liever wil dan hem met al haar geest en gemoed be minnen, doch die door de omstandigheden gedreven wordt in een richting, die zij niet wenscht. Een jonge vrouw, voor wie niets mensdhelijks vreemd is, doch die desondanks zichzelf weet te behoeden voor het allerergste. En dit conflict tus schen geest era zinnen, dat zich in een elftal acten ontwikkelt, is zóó logisch en zóó menschelijk, dat men eein actrice, die dit aldus kan weergeven, zonder eenigen twijfel tot een der grootsten kan rekenen. iGeen oogeniblik is er verslapping of in zinking; haar strijd doorleven ook wij, en wij voelen het: deze orchidee zal onbesmet blijven. Na den boottocht komen we in Indië, en wjj laten onbeslist de vraag of dit ons eigen koloniaal bezit is, zooals Ame- rikaansche couranten bet voorstelden. Feit is, dat we prachtige tropische land schappen krijgen. Het verdere deel speelt wederom binnenshuis, namelijk in het paleis van een oostersch vorst. Hier tref fen we o. a. aan interessante oostersche dansen, op de klarakinstallatie begeleid met gamelan- en andere muziek. We hoo ren eigenaardige zangen, rondom het kampvuur der inlanders. En steeds ont wikkelt zich het conflict bij Greta Garbo verder; haar doodsangst, als zij in' de na bijheid komt van den Indischen vorst (angst, meer voor ziöhzelve dan voor hem), is subliem gespeeld. We wonen nog bij een autorit door een prachtig tropisch landschap en zoowaar: een wasohechte tropische regenbui, zoo een als wij hier niet kennen, zelfs al regent het pijpestelem.. Dit alles, deze In dische sfeer, is buitengewoon interessant voor den toeschouwer. En ondanks de be trekkelijk sobere handeling boeit de film óns tot het laatste oogenblik. Het vóórprogramma is „Sammy in de Harem". Wed, ik weet niet of u alles ge looft, wat ik in de krant zet. Misschien wel niet; misschien denkt,u wel bij uzelf: die vervelende kerel wéét niet wat mooi is, dat weteni wij, het publiek alleen. Best mogelijk, dat u dat denkt, era ik vind het heelemaal niet erg ook, omdat ik toch weet, dat t anders is. Maar ditmaal moet u mij eens geloovera: „Sammy in de Ha rem" kunt u met uw schoondochter, nicht, grootmoeder of wie ook gaan zien, en ze zal er hartelijk om lachten. Bijvoorbeeld: als daar een dubbele rij soldaten precies als dominosteenen, die wij als kind op een rijtje zetten en dan lieten aanvallen, de een* tegen den ander, onderste boven rol len, lacht u. Als daar een heele compagnie, roetsch! achter elkaar van een glijbaan te water rolt en Sammy tenslotte het zaakje met een zeil bedekt, waarop h;j gaat dan sen, lacht u. Als Sawuny en z'ra vriend, om aan de terechtstelling te ontkomen ze zijn in 't vreemdelingenlegioen terecht gekomen, maar hebben den kogel ver diend tenslotte in een harem vluchten en zich als haremdames toetakelen om het veege lijf te redden, lacht u. Als Sammy exerceert, maar z'ra schoen zoo gauw niet kan aankrijgen en die in de haast op z'n hoofd zet, terwijl-ie z'n kepi aan den voet doet, lacht u. Precies zoo «n even hartelijk als gisterenavond werd gelachen. Maar óók moet u me gelooven, als ik zeg, dat „Sammy in de harem" een verzameling nonsens is. Tenslotte: we werken reprogressief, dat wil zeggen: van achter naar voren, het journaal. Daar vindt u: 'het ondergeloopen Marken en de wijze waarop de Markers zich op zulke dagen moeten redden, een aardige Fransche speelgoedfilm: de droom van <le kleine meid, die al die heerlijkheid Voor zich ziet U vindt er verfilmd hoe de Chineezen zich in het vliegen oefenen ein interessante havengezichten van Shang hai. U hoort ook nog een Italiaanschen bariton: een prachtzainger met een leven dige echt zuidelijke voordracht. zij zijn om verder te kijken dan hun neus lang is, redeneerden zij: „Hoe moet het, als niet een lid, mnar de burgemeester in overtreding is? Gedurende de 5 jaar, dat de tegenwoordige voorzitter de leiding heeft, was hij het altijd, die de oorzaak der ordeverstoring was." In den geest van het artikel van het reglement van orde doorredeneerende, kwamen z;j tot dé conclusie, dat ook de raad de bevoegdheid moest hebben, den voorzitter te verwijderen, als zulks noodlg mocht z;jn. En zij besloten, het artikel al dus aan te vullen. Dit besluit geeft blijk van den democra- tischen zin van Ameide's gemeenteraad! Jammer, dat het in strijd is met dé Ge meentewet. DE SCHEPEN VAN CALIGULA IN HET MEER VAN NEMI. Ook het tweede een teleurstelling. Naar de correspondent van de Mor- ning Post te Rome aan zijn blad meldt, is thans het peil van het meer van Nemi zoo verlaagd, dat toen ook het tweede schip van Caligula heeft kunnen bezich tigen. Daarbij kwam men tot de teleur stellende ontdekking, dat ook dit schip in de oudheid geplunderd is. Midden in het schip vond men een hoop steenen, die er op schijnt te wijzen, dat men het schip met opzet tot zinken heeft ge bracht. Tot dusver heeft men nog niets anders dan wat terra cotta en wat bron zen spijkers gevonden, maar men moet het slijk, dat zich op en om het wrak heeft opgehoopt nog onderzoeken. ZONDAG 9 FEBRUARI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Morgens 10.80 u., Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp: »De gast zonder bruiloftskleed*. 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »Menschen zijn en doen als kinderenMatth. 11:19b. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.80 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Doopsbediening. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Prof. Dr. C. van Gelderen, van Amsterdam. 's Avonds 5.30 uur, Cand. H. J. Winter, beroepen pred. te Antwerpen. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Cand. H. J. Winter, 's Avonds 5.30 u., Prof. Dr. C. van Gelderen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.30 u., de heer N. v. d. Kraats. Donderdagavond 7.30 uur, de heer N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). v 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Dinsdagavond 7.30, Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgeus 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing, door Ds. P. H. Borgers. Voor iedereen toegankelijk. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgeus 10.80 uur, in de Wester kerk Ds. R. C. W. J. Hoek. Bediening H. Doop. 's Avonds 5.30 uur, in geb. Palmstr. Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. Hoek. Leger des Hells. 's Morgens 10 u„ Heiligingsdienst 'b av. 7.30 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Herdenking Zending op N. Guiuea. Onderwern: «Dienen* Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 u., de beer Brasser van Den Helder, 's Avonds medewerking van het zangkoor „Lof zij den Heere". BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 'b Morgens 10 uur, de heer P. Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Prof Dr. van Gelderen van Amsterdam. WIERINGEN. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef) Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoeffi. 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Ned. Herv. Geim. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gein. (Westerland). 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 8 u., Ds. F. Tollenaar, van Den Helder. H. Avondmaal. Busdiensten van de Poelweg Westerl. Gebouw „Land in zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 u., de heer R. C. Franek, Hulpprediker. De „Regenmaker" doet zijn best. 't Succes komt misschien later; Maar „Henco" maakt voor Uwo wasch Het zachtste regenwater. BUREAU CR ATIU S. De grens tusschen Parijs en een der omliggende gemeenten, Bicêtre, is on langs herzien, en met groote handigheid heeft Bureaucratius haar pardoes door een huis heengetroken. Het gevolg is, dat de bewoners nu nergens meer wonen: te Parijs niet, te Bicêtre niet, ergens anders natuurlijk evenmin. B. heeft ge tracht, zijn eigen knoop los te maken tot dusver vergeefs. Jaren geleden is te Amsterdam iets gebeurd, dat eenigszins van gelijken aard was. De gemeente had gronden aangekocht over het IJ; maar geruimen tijd zijn ze in de gemeente admininstratie nergens te vinden geweest. Men zocht en zocht ln begrootingen, rekeningen.... Wat was er gebeurd? Een nauwkeurige ambtenaar had ze geboekt op het hoofd „Voorraden in Magazijn".... Deze zijn door een toeval teruggevonden. Maar de Bicêtresche Parijzenaren moeten ook maar niet wanhopen: zij zullen nog wei een belastingbiljet hebben. En in zoo'n geval wordt Buroaucratius soms plots zeer scherpzinnig!

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13