GEMENGD NIEUWS Man verbrand. Moord. Ontploffing in een fabriek. Een oplichterszaak te Brussel. De moordzaak Meussdörfer. ëngageerd waart, te bedanken vnT Re" ander, Julianadorp. GYMNASTIEK- EN EXERCITIE- VEREENIGING „PRO PATRIA". Bovengenoemde vereeniging geeft op Zaterdag 16 Februari a.s. te 8 uur n.m. in „Casino" een propaganda-uitvoering voor haar leden en donateurs. Voor het aanvragen van introducties enz. verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie. REVUE „LACHEN VERGEET." Hier volgen nog enkele persuittreksels betreffende Louis Davind's revue „Lach en Vergeet'', die a.a Woensdag en Don derdag hier wordt opgevoerd. „Het Nieuws van den Dag", 5 Oct. 1929: .Maar niet alleen Louis Davids is het suc ces vam deze revue. Een buitengewoon ge slaagd nummer maken de ,,Gummi-menschen N'inon Dolnay enWilly Waldin. Men zal zel den zoo'n typischen dans gezien hebben. joh. Heesters, de goede tenorzanger, ging zeer vooruit. De „rare Symphonie" wordt door het pu- bliek dapper meegezongen. Ninon Dolnay doet het in haar typisch Nederlamdsch zeer aardig. Kalman Knaack wandelt los en luchtig als een vlot acteur door alle scènes heen. „De Tijd", Woensdag 2 Oct. 1929: Een tjokvolle Carrè-zaal en een enthousiast publiek, dat genoten heeft. Zóó zal het iederen avond zijn. Want deze revue verovert héél Amsterdam. Ze is mooi, ze is leuk, ze is on schuldig en heeft dat ondefineerbaar-bekoor- lijke, dat wondere charme, welke het geheim van succes vormen. Hoort Johan Heesters zijn wondere liedjes zingen, lach om den onnavolgbare Louis Da vids.... en erken dat deze revue werkelijk een zóór bijzondere en aanbevelenswaardige revue is. De plaatsbespreking vangt hedenmid dag 3 uur aan voor beide avonden. JAARLIJKS BAL-MASQUE. In Casino. Als ieder jaar organiseert de Casino directie ook dit jaar weer een groot Bal masqué. Het is telkenjare voor velen een groote attractie en van deze gelegenheid wordt .altijd een druk gebruik gemaakt. Veel moeite en kosten worden er dan ook aan besteed om dit maskeradefeest zoo aantrekkelijk mogelijk te maken er, te doen slagen. Zeer veel werk wordt er van zaalver- siering' en verlichting gemaaktpracht volle prijzen worden voor de mooiste, grappigste en eigenaardigste costumes beschikbaar gesteld en door de perma nente jury toegekend. Muziek is er dien avond volop8 or kesten, w. o. als attractie een echte Negerband. Het zal er dus ook thans weer gezellig zijn en vooral voor hen die gemaskerd gaan, belooft het een vroolijke avond. Voor deelname verwijzen we naar de advertentie. DROEVIG AUTO-ONGEVAL. Een stadgenoot slachtoffer. Gisterenmorgen reed de heer De Bar- banson van Den Helder in- gezelschap met eenige kennissen naar Noordwykerhout. Onder de gemeente Heemskerk verliet hij even den auto en zag niet, dat uit tegen overgestelde richting een groote Hudson wagen aankwam, met het noodlottig ge volg, dat 'hij werd gegrepen en eenige tientallen meters werd me'degesleurd. Hij overleed spoedig aan de gevolgen van deze aanrijding. EEN TWEETAL AANRIJDINGEN. Gisterenmorgen werd een lantaarnpaal, voor de Vischmarkt, het slachtoffer van een aanrijding. Een der vrachtauto's van de firma K. reed van de Vischmarkt de Spoorgracht op. Op hetzelfde ©ogenblik kwatm de auto van den heer de J. bij den hoek van de Vischmarkt. Deze trachtte nu achter den vrachtauto om te rijden, met gevolg echer dat hij de lantaarnpaal raakte, die hiertegen niet bestand bleek, Donderdag is een gedeelte van de pui van het perceel van den heer K. op de Weststraat, hk. Achtergracht W.Z, door een vrachtauto van den heer v. d. P. ver nield. De chauffeur, die van de Keizeris- brug de Achtergracht W.Z. wilde oprij den, nam zijn bocht te groot, met boven genoemd gevolg. „LANGE GERRIT". Een bekende straatfiguur van de straat verdienen. Duizen den guldens aan geld onder den vloer verborgen. De bekende straatfiguur, Gerrit de Vroome, beter bekend als „Lange de Gerrit", is dezer dagen door de politie van de straat verwijderd, tengevolge van den buitengewóón-vervuilden toestand, waarin hij den laatsten tijd verkeerde. Men heeft Gerrit, tot het ondergaan eener grondige reiniging, naar het hos pitaal gebracht, terwijl zijn woning even eens onderworpen werd aan een reini- gingskuur. Daarbij kwam de politie even wel tot verrassende ontdekkingen; in hoeken en gaten, verborgen in allerlei bussen en doozen, vond men groote hoe veelheden centen, dubbeltjes, kwartjes, guldens, alle door Gerrit opgepot. Verder zoekend, ontdekte men onder den vloer groote voorraden. Hoeveel Gerrit's bezit bedraagt, valt op het oogenblik niet te zeggen, inaar zeker beloopt het aldus ge vonden bedrag in de duizenden. In verband met het bovenstaande her inneren wij aan het feit, dat Gerrit voor enkele jaren van een aanzienlijke som gelds beroofd werd. Hij wist zoozeer het medelijden der inwoners op te wekken, dat eenige dames en heeren een comité vormden, en door vrijwillige bijdragen uit de burgerij erin slaagden hem een splinternieuwe wagen te koopen en hem een bedrijfskapitaaltje konden overhan-! digen. Langen tijd heeft hij toen nog op j het medelijden der burgerij gespeculeerd, maar in den laatsten tijd scheen het met1 de negotie niet al te best meer te gaan. Na deze gebeurtenis zal Gerrit's rijk wel uit zijn. Naar wij vernemen zal hij in het Tehuis voor Ouden van Dagen worden opgenomen. Binnenland. Vermoedelijk met een branden de sigaret naar kooi gegaan. Toen gisterennacht een ploeg haven arbeiders, 11a een schafttijd, omstreeks 3 uur weer aan het werk zou gaan aan boord van het in de Lekhaven Westzijde te Rotterdam liggende stoomschip »Sac City», merkte de baas, die door een gang langs de machinekamer liep, dat in die gang een sterke brandlucht hing. Bij onderzoek bleek, dat brand was uitge broken in een van de dekhutten in de midscheeps. Terstond is getracht met een brandbluschapparaat het vuur te dooven, maar de brand had reeds te fel om zich heen gegrepen. De tweede stuurman van het schip heeft bij een poging om nog in de hut door te dringen, omdat men vreesde, dat nog iemand zich in de hut zou bevinden, ernstige.brandwonden aan den linkerarm opgeloopen. Inmiddels was men met een straal van de eigen leiding van het terrein met de blussching be gonnen en was de brandweer gealar meerd. Brandweerlieden hebben met een straal op de waterleiding en de gummi slang. gekoppeld op de linnen slang den brand gebluscht. In een van de kooien werd het geheel verkoolde lijk van een man gevonden. Men vermoedt, dat het slachtoffer de 29-jarige messroomboy E. B. uit Baltimore is en dat hij met een brandende sigaret naar kooi is gegaan. Het lijk was zoo verkoold, dat de hutgenoot van B. het lijk niet meer heeft kunnen herkennen. Een vrouw met een hamer doodgeslagen. Gisterenmorgen is te Hengelo de 30- jarige vrouw van N., 'die met haar man en hun achtjarig dochtertje sinds eenige maanden bij den vader van den man in woonden, in diens woning aan de Reitz- straat met hamerslagen op het hoofd doodely'k gewond. Het dochtertje, dat van school thuis kwam, vond haar moeder in een plas bloed op den brond liggen. Ter stond werd geneeskundige liulp ingeroe pen en de politie gewaarschuwd. Naast het lijk werd een hamer gevonden, waar mee de moord vermoedelijk is gepleegd. De schoonvader van het slachtoffer heeft zidh op het politiebureau gemeld en wordt als de vermoedelijke dader van den moord vastgehouden. De waarschijnlijke oorzaak is een erfe niskwestie. De dader heeft bekend. In aansluiting op het bovenstaand be richt wordt gemeld, dat N. bekend heeft, de daad te hebben gepleegd. Hij liep reeds enkele dagen met het plan rond, zijn schoondochter te vermoorden. De dader heeft zich uit eigen beweging aangemeld. Hij zegt dat hij zich thuis den laatsten tijd zeer gedupeerd gevoelde. DE DIEFSTAL IN HET POSTKAN TOOR TE HAARLEM. Met betrekking tot den brutalen dief stal van 1000 in het postkantoor te Haarlem verneemt de Nw. Rott. Ort., dat zich naar aanleiding van de oproep in de bladen twee dames op het bureau aan gemeld hebben, die een vrij nauwkeurig signalement van den vermoedelijken dader hebben kunnen geven. Des te meer waarde hebben deze aanwijzingen omdat het signalement dat de eerste getuige gaf, klopt met dat van de tweede getuige. Het houten bakje waarin zich het geld bevonden had is inmiddels teruggevon den. Men ontdekte het in een handwagen, staande op een erf in de Nobelstraat, toebehoorende aan v. T., maar de buit van 500 zilveren guldens en 200 zilveren rijksdaalders was en bleef onvindbaar. Dat de politie erin slaagde het houten bakje op te sporen, dankt zij aan het vrij goede signalement dat men van den ver moedelijken dader heeft. REEKS ONGELUKKEN DOOR EEN DRONKEN AUTORIJDER. Omstreeks kwart voor acht werd Don derdagavond op den rijksstraatweg te Haarlem even voorbij de Jan Gijzenbrug een 18-jarig meisje, dat in de richting santpoort fietste, van achter aangereden dóór een auto, die in wilde vaart door reed. Het meisje, 'dat op den grond ge worpen werd, klaagde over pijn in het achterhoofd. Haar fiets was gedeeltelijk vernield. De inmiddels verwittigde politie stelde zich m verbinding met de politie te Vel- zen en den pontwaohter aldaar. Boven dien trok de motorbrigade op onderzoek uit. Even later kwam het bericht binnen dat de roekelooze automobilist, die smoor dronken achter het stuur lag, nog vóór de pont was aangehouden. Het bleek te zijn de 56-jarige vrachtrijder G. V. uit Be- erwijk. l)e man had nog meer aanrijdin gen veroorzaakt. Onder Santpoort had hij een auto aangereden, en ook nog een mo- tomjder met duorijdster. Laatstgenoem de werd aan beide beenen gewond. Een der agenten van de motorbrigade heeft auto met bestuurder naar Haarlem ge transporteerd, alwaar de woeste rijder ter ontnuchtering is opgesloten. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenochtend in de vroegte is op het spoorweg-emplacement te Yalkenbu g spoorwegarbeider Derix, Üie be ff met het reinigen van de wissels van gevallen sneeuw, door een trein - reden en gedood. Hü was 50 jaar oud en laat een vrouw en vijf kinderen achter. EEN ROMEINSCH KERKHOF IN LIMBURG GEVONDEN. Onder de gemeente Elsloo nabij Beek (Limburg) is gisteren na een langdurige afgraving een Romeinsch kerkhof ge vonden, waarin een half dozijn graven met rijken inhoud werden opgedolven. Men heeft o.a. munten en fibula's ge vonden. Al deze voorwerpen wijzen erop dat men hier te doen heeft met een kerkhof waar gegoede personen uit den Romeinsöhen tijd begraven zijn. De af gravingen, die geleid worden door dr. Beckers uit Beek, worden voortgezet. DE GEMASKERDE OVERVAL OP DE BLOEMGRACHT TE AMSTERDAM. De rechtbank te Amsterdam deed gis teren uitspraak in de zaak tegen den jongen man, die terecht stond als ver- daoht van medeplichtigheid aan den ge- maskerden overval op een winkelhouder op de Bloemgracht te Amsterdam. De deskundigen achtten verdachte toereke ningsvatbaar. Het O.M. eisohte vijf jaar gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde hem thans terzake van diefstal voorafgegaan door bedreiging met geweldpleging tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis. WERKMAN DOOR IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Schadeloosstelling krachtens Onge vallenwet geweigerd. Een arbeider uit de provincie Noord- Brabant, die zich op 19 Februari 1929 na afloop van zijn werk per rijwiel huis waarts had begeven, was ter bekorting van den weg op de bevroren rivier de Mark gaan rijden. Hij is toen door het ijs gezakt en verdronken. Ter zake van dit ongeluk had het be stuur der Rijksverzekeringsbank aan de weduwe schadeloosstelling ingevolge de Ongevallenwet 1921 geweigerd, omdat naar het oordeel van dat bestuur de man, door op het ijs te gaan rijden, zich had blootgesteld aan een gevaar, dat hij zich zelf schiep en dat niet onvermijdelijk ver bonden was aan den gang van het werk naar huis. Immers, aldus het Bankbestuur, levert in het algemeen het rijden met een rijwiel op het ijs groote kans van vallen door slippen op, terwijl bovendien uit het feit, dat getroffene door het ijs zakte, blijkt, dat het ijs niet betrouwbaar was. Tegen deze beslissing was de weduwe in beroep gekomen bij den raad van be roep te 's-Hertogenbosch. H.i. waren in den winter 19281929 de met ijs bedekte rivieren te beschouwen als gewone pu blieke verkeerswegen, blijkende o.m. uit het feit, dat over rivieren als Maas, Waal, Lek enz., vrachtauto's tot een gewicht van 4000 K.G. en meer reden. De. met ijs be dekte rivieren waren in dien winter dik wijls veiliger te berijden dan de gewone straatwegen. Bovendien was de straatweg, dien getroffene moest nemen, met ijzel bedekt en daardoor gevaarlijk te berijden. De raad van beroep vereenigde zich evenwel geheel met het standpunt der Rijksverzekeringsbank en ook de centrale raad van beroep handhaafde bij uitspraak van 27 Januari in appél de beslissing. In zijn uitspraak overwoog de centrale raad, dat hij zich met het oordeel van het bankbestuur en den raad van beroep wel kan vereenigen, doch den nadruk meent te moeten leggen op het feit, dat het ijs onbetrouwbaar was, daar blijkens de door een van getroffene's medewerk lieden, die den tocht over het ijs mede- maakte, tegenover den ambtenaar van den raad van arbeid afgelegde verklaring, deze medewerkman, onderweg bemerken de, dat het ijs slechter werd, daar de sneeuw gesmolten was en er zwarte vlek ken in het ijs waren, onmiddellijk het ijs heeft verlaten en getroffene heeft gewaar schuwd1, waarna deze evenwel is doorge reden. (Tel.) Buitenland. 15 gewonden. Donderdagmorgen is bij de Alpenland- sche Strassindustrie A.G. Simmering, een geweiding ontploffing|ges£liied, die tot de grootste ongelukken op dit gebied behoort, welke den laatsten tijd voorkwamen. In een afdeeling waar ook gelascht wordt is een metalen flesch, waarin ongeveer 2000 L gas onder hoogen druk was samengeperst, ontploft. De afdeeling was in een oog wenk in een puinhoop herschapen. Het dak werd weggerukt. De muren werden uit elkaar gedrukt en stortten gedeeltelijk in. Alle machines waren vernield en vormden slechts nog een verzameling ge scheurde en verbogen stukken metaal. De plaats van de ramp biedt een aanblik van troostelooze vernieling. De schade wordt geschat op 100.000 schilling. Het aantal gewonden blijkt 15 te zijn, waar van 6 arbeiders ernstig gewond zijn. Wij lezen in het Hdbl. v, Antwerpen: „Dezer dageh kwamen er te Brussel waarschuwingen toe vanwege de Amster- damsche politie, tegen een te Brussel gevestigde uitgeversfirma. De bestuurder der firma was een Nederlander, die reeds met het gerecht van zijn land had af te rekenen. Deze bestuurder zou op 1 April aanstaan de een weekblad uitgeven, waarvan het eerste nummer reeds op duizenden exem plaren gedrukt was. Ook had de man een bureel gehuurd en personeel aangewor ven, waarbij hij een borgtocht vergde die voor sommigen 20.000 fr. en voor een secretaris zelfs 36.000 fr. bedroeg. Toen de bestuurder vernam, dat de Amster- damsche politie zijn handel en wandel liet nagaan, maakte hij zich ijlings uit de voeten. Op het kantoor trof het per soneel een brief aan, waarin de bestuur der uiteenzette dat de Nederlandscne overheden het op de uitgeverszaak ge munt hadden omdat hij vroeger, in Ne derland, moeilijkheden op handelsgebied ondervond. Hij kondigde zijn vertek per vliegtuig naar Engeland aan en zou daar trachten een naamlooze vennootschap op te richten om de zaak voort te zetten. Teneinde de onderhandelingen niet in de war te sturen, raadde hij het personeel aan geduldig te wachten en in ieder ge val geen klacht in te dienen bij het ge- reCk Jj Deze in gebrekkig Fransch geschreven brief kon het personeel evenwel niet overtiugen, zoodat Dinsdag te Brussel een klacht bij het gerecht werd ingediend. Naar verluidt hebben zich reeds slacht offers voor een bedrag van 250 000 fr. aangemeld, doch men vermoedt, dat de bestuurder nog meer personen voor be- lanrijke sommen heeft opgelicht. OM EEN BELGISCHE MILLIOENEN-ERFENIS. Men schrijft aan de »Nw. Rott. Crt.«; Een familie te Sopron in Hongarije voert een proces over een erfenis van 180 millioen Belgische francs en een landgoed van 7000 H.A. Deze familie, Trappl genaamd, verkeert thans nog in bescheiden omstandigheden. De geschie denis van deze erfenis is als volgt: Ongeveer veertig jaar geleden vertoef den eenige Belgische officieren in Hon garije op een studiereis. Het was juist in den tijd van den wijnoogst en het Bel gische gezelschap nam deel aan een oogst feest in den omtrek van het Plattemeer, in de gemeente Osobónc. Martin Raposa, een van de Belgische officieren, werd daarbij verliefd op een mooi Hongaarsch meisje, Eva Horvdth geheeten. Spoedig huwden de jongelieden met elkaar en vertrokken naar België. Martin Raposa werd toegevoegd aan den dienst van het hof van koningLeopold II. De koning heeft hem in zijn nalaten schap bedacht met 180 millioen francs en een landgoed van 7000 H.A., wegens zijn uitmuntende diensten. Eenige jaren voor den oorlog overleed Raposa en liet zijn heele vermogen na aan zijn vrouw. In 1913 volgde zij haar man in het graf. Haar familieleden in Hongarije hebben toen toestemming gekregen van den Belgischen staat om de erfenis in ont vangst te nemen. Een gedeelte daarvan is ook in het bezit gekomen van de familie Horvóth en de van moederszijde verwante Trappls. Het grootste gedeelte is echter wegens den oorlog in België achterge bleven. Na den oorlog deed men pogingen om in het bezit daarvan te komen. Intusschen echter lieten de familie leden van Raposa ook aanspraken op de nalatenschap gelden. De rechtbank te Brussel heeft de Hongaarsche familie leden in het gelijk gesteld, Waarvan de Raposa's in hooger beroep gegaan zijn. Men ziet nu in Hongarije met groote spanning de uitspraak van de hoogere instantie tegemoet. Tegenstrijdigheden. Nopens den moord' op mevrouw Meuss dörfer meldt de Frankische Volkstribüne, dat Woensdag de broer van den gearres teerden Schuberth bij de redactie is ge weest en mededeeling heeft gedaan van den inhoud van een brief, dien zijn broer hem op 19 Jan. uit de gevangenis heeft gestuurd. In den brief verklaart Schu berth, dat hij niet de moordenaar van mevrouw Meussdörfer is. Hij heeft de schuld op zich genomen om in het bezit van de uitgeloofde 6000 mark te komen. Toen de broer van Schuberth en diens zuster te Bayreuth kwamen om zich naar de redactie van de Volkstribüne te be geven, zijn zij, naar het blad' meldt, op het station door de betrokken autoritei ten aangehouden en verhoord. De rechter van instructie stelde zich in het bezit van den brief. Later werd de 'broer in de ge vangenis bij Schuberth toegelaten. Hij wees hem op het onzinnige om zichzelf van den moordde beschuldigen. Schuberth bleef er by dat hij alleen de inbraak had gepleegd, doch ontkende iets met den moord uitstaande te hebben gehad Schuberth moet in den nacht van den moord thuis zyn geweest en zich 's avonds tegen 11 uur van zijn woning uit met eenige lieden naar buiten hebben begeven terwyl Popp op een vergadering van nationaal-,socialisten moet ziin BewecRt Men zoekt nu naar setulgen, die dit S nen bevestigen. Een later bericht meldt: Het parket te Bayreuth deelt mee, dat de verklaringen van Schuberts en PÓpps dat zy mevrouw Mensdóerfer vermoord zouden hebben, voor welk feit haar echt genoot gestraft is, onhoudbaar zijn ge bleken Sdhubert heeft zyn verklaring dan ook reeds herroepen. Hij verklaarde de belooning te hebben willen verdienen ?e7iïem ™tzi°ht was gesteld, om zijn gezm voor ellende te vrijwaren. »OoTi licwQ tante, tv poncj vir$of t* genoegen net' Jaarvergadering van de afdeeling Den Helder van de Vereenlglng tot Bevordering der Bijenteelt ln Nederland. Donderdagavond j.1. werd bovengenoem de vergadering gehouden m een der loka len van de Chj- Sch°o1 aan deL K°rtevllet te Koegras. Aanwezig waren 13 leden. De voorzitter, de heer T. Speur, opende de vergadering met die aanwezigen web kom te heeten, wees er op, dat er niet veel leden aanwezig waren, maar, zoo zeide hij, dat zijn we den laatsten tijd al gewoon. Door het zeer slechte weer is de vorige vergadering, 'hetwelk niu dezelfde verga dering is, niet doorgegaan. Het afgeloo- pen jaar is voor de Vereeniging en haar leden, vooral wat betreit het honinggewjr^ goed geweest, ©n spreker hoopt, dat het jaar 1930 ook zoo mag zijn. De secretaris zal in zyn jaarverslag dat wel nader doen uitkomen, 'en tenslotte wenscht hij, dat de discussies ee<n aangenaam verloop zullen hebben. Daarna worden de notulen door Men secretaris, de heer Jac. Kiljan, gelezen en onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Rijksbijenteeltcoiisu- lent,'de heer Van Giersbergen, waarin deze bericht, dat hij genegen is, een lezing voor de afd. Den Helder te komen houden, met als onderwerp »de Koning inneteelt*. Ais datum wordt bepaald Woensdag 19 Februari a.s., ln het gewone vergaderlokaal op denzelfden tijd. Verder een schrijven van het hoofd bestuur, naar aanleiding van de aanvrage, tot het houden van een practische les, met als onderwerp »de Omhangmethode« Als leid-r van deze les is aangezocht do heer R. ter Brugge te Heilo, terwyl een en ander zoo mogelijk zal plaats hebben op een Zondagmorgen, pl.m. 9 uur, in de maand Juni. De voorzitter vraagt aan den heer De Beurs'of deze voor dat experiment zijn bijenstand beschikbaar zou willen stellen, waarop deze toestem- mend antwoord. Verder wordt na eenige overwegingen ook nog besloten aan den beer ter Brugge te vragen of hij genegen is bijv. in de maand Maart de nieuwe lantaarnplaatjes van de vereeniging ook alhier te komen vertoonen. Over al deze onderwerpen zal zoo noodig de secretaris nog nader met de betrokkenen correspondeeren. Vervolgens leest de secretaris hel jaar verslag over 1929, hetwelk het 4e is. Hei gepasseerde jaar was gunstig voor de imkerij, Het ledental steeg met 7, ver minderde mt t 4, zoodat er op 1 Jan. j.1. 25 leden waren, benevens 1 eere lid. Ver gaderd werd 4 maal. Gehouden werd een verkorte cursus in 4 theoretische en 2 practische lessen. Verder werd door de leden onderling een excursie gehouden, die zeer goed geslaagd is. De Alg. Verg. van de Ver. werd bijge woond door onzen afgev. de heer C. J. Vroom. Door de leden werd 955 kUo suiker besteld. Tenslotte wijst de secre taris ook op het slechte bezoek aan de vergaderingen, en uit den wensch dat dit in het komende jaar beter zal zijn. De vergadering betuigt zijn instem ming met dit verslag en de voorzitter zegt hem daarvoor dank. Dan is aan de orde de rekening en verantwoording over 1929 van den pen ningmeester; de heer J. Abbenes. De heeren van IJzendoorn en G. Sleutel Dz. zonderen zich even met den penning meester af, om de bescheiden na te zien, terwyl de vergadering even geschorst wordt. Na heropening deelt de heer van IJzen doorn mede, dat alles in orde is bevonden en tot goedkeuring adviseert, waaraan de vergadering gevolg geeft. De ontvang sten hadden bedragen f 86.87, de uitgaven f 63.82, zoodat er een voordeelig saldo over bleef van f 23.05. De voorzitter bracht ook de penningm. en de Commissie dank voor gehouden beheer en moeite. Het punt bespreking lezing was reeds bij de ingekomen stukken behandeld, zoodat thans de rondvraag aan de orde is, waarbij gesproken wordt over het receptenboekje voor honinggebruik en dat tevens dient als reclame voor het gebruik van honing. De secr, zal over den prijs van deze boekjes correspon deeren. Verder wordt gevraagd of de was voor het maken van kunstraat door de leden gezamenlijk wordt opgezonden voor die bewerking. Dat is tot heden nog niet gebeurd en aan het betrokken lid wordt de te volgen weg medegedeeld. Verder wordt in bespreking gebracht om op een der eerstvolgende vergade ringen eenige imkersartikelen onder de dan aanwezige leden te verloten, zulks ook tot aanmoediging van het vergade- nngbezoek. Dit voorstel vond algemeenen byval en werd hiertoe dus besloten en zal aan een en ander nadere uitwerking gegeven worden. wl!dKer,Sreekt de voorzitter de wenschelykheid om als er dezen zomer er een excursie onder de leden' ge- ta° u,e6n wR*jdt> daarvoor dan een autobus ryden' e,n daarvoor de kosten te IfSSm, gedeeltaltik uit de kas van de ttJ 8 en gedeeltelijk van de leden zelf. Wft ?e. ujaken van een autobus i uT,00r' al'e deelnemers dan (Inmido ^ig arriveeren, en er zoo- Wff t ^een dubbele demonstratie be- noeit te worden gegeven, Ook dit punt zal in een volgende vergadering nader overwogen worden. -Tenslotte wordt nog medegedeeld dat ue groote alg. verg. gehouden zal worden in de maand April a.s. en het nu reeds gewenscht is daarvoor de afgevaardigde en zijn plaatsvervanger te benoemen. Na eemge bespreking wordt ook hiertoe be- ri °t w stemming overgaande blijkt aat tot afgevaardigde gekozen is de heer J. room en tot plaatsvervanger de neer Jac. Kiljan, welke beiden hunne Benoeming aannemen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14