HELDERSH COURANT TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS NOORD H0LL. WASSCHERIJ - S. KROM, ALKMAAR VAN ZATERDAG 8 FEBRUARI 1930 Binnenland. Valschheid in geschrifte. Brutale diefstal in het postkantoor te Haarlem. f 1000 gestolen. Belangrijke arrestaties. Roofoverval. Kolendampvergiftiging. Twee mannen omgekomen. Twee studenten gewond. De goederen behoeven niet meer genummerd te worden. Elke wasch maakt afzonderlijk de geheele behandeling door BEROÖVING? i y mmmm V :si:: 4 a-v- «tÉ m ]mm 'é%>h ■>M Mmmêm Waar nog memohen wonen. Woningtoestanden in Vriezenveen waar wind en regen in het hutje vrijen toegang hebben. De Geldersche Credletvereeniglng te Groningen opgelicht voor ruim 1 5000. De Geldersche Credietvereeniging te Groningen is het slachtoffer geworden van een bratalen oplichter. Dinsdag 28 Januari vervoegde zich aan de bank een man, die een kditantie aanbood ten laste van de zuivelfabriek Roden, afgegeven door de firma Woudenberg, fabriek van zuivelmachines te Amsterdam, op de ach terzijde voor een bedrag van f 5430 be taalbaar gesteld bij de Geldersche Cre dietvereeniging en voorzien van een stempelafdruk van de zuivelfabriek Roden, waaronder een handteekening stond. Aangezien deze handteekening veel ge leek op die van den directeur der zuivel fabriek, den heer Annema, die bij de bank wel bekend is, en het betaalbaar stellen met handteekening en stempel op deze wijze wel meer plaats heeft, maakte de onderdirecteur van de bank, die den man te woord stond, geen oogenblik bezwaar, het geld uit te betalen, wat dan ook ge beurde. Doch Vrijdag 81 Januari, bij de afreke ning, bleek, dat de zuivelfabriek geen zaken had gedaan met een firma Wou denberg te Amsterdam en deze firma in het geheel niet bekend is; voorts, dat stempel en handteekening van den direc teur valsch waren. Zaterdagmorgen werd de Groningsche recherche met het feit in kennis gesteld. Na een paar dagen van energiek werken is het haar gelukt, den verinoedeUjken dader op te sporen. Haar eerste werk was, den drukker van de valsche kwitantie en den fabrikant van het valsche stempel op te sporen. Dezen werden gevonden te Leeuwarden. Van daar leidde een spoor naar Drachten, en toen bleek dat de te Drachten wonende verdaohte in brief wisseling had gestaan met de zuivel fabriek te Roden. Woensdag werd te Drachten de 46-jarige J. M. gearresteerd als verdacht, bovenbedoelde valschheid in geschrifte te hebben gepleegd. Hoewel hij ontkent, meent de recherche voldoende bewijsmateriaal te hebben verzameld. Hij is Donderdag via Leeuwarden naar het hoofdbureau te Groningen vervoerd. Gebleken is, dat M., die den laatsten tijd in financieele moeilijkheden was, de afge- loopen week groote betalingen heeft ge daan en o.a. twee bankbiljetten van f 1000 heeft gewisseld. Het onderzoek wordt voortgezet. Een buitengewoon brutale diefstal is Woensdagmiddag in het postkantoor te Haarlem gepleegd. Omstreeks half zes heeft een onbekende man kans gezien, vermoedelijk door zich over de afrastering bij een der loketten heen te buigen, een houten bakje met f 1000 te ontvreemden Het geld bestond uit 500 zilveren guldens en 200 zilveren rijksdaalders. De diefstal is gepleegd' in de buurt van de loketten voor ouderdomsrente, aan de zuidzijde van het postkantoor, grenzende aan de Raaks. Op deze plek heeft men bordpapier aangebracht, teneinde de werkzaamheden van de juffrouw, die be last is met het incasseeren van alle bin nenkomende gelden, aan het oog van het publiek te onttrekken. De juffrouw was omstreeks half zes uit haar afdeeling ge gaan om trommels met bankpapier in de brandkast te bergen. Het bakje met f 1000 stond toen nog op het steenen muurtje onder de ijzeren afrastering. Toen zij vier minuten later terugkwam, ontdekte zij, dat het bakje met geld verdwenen was. Dadelijk heeft zij hiervan aangifte ge daan bij haar chef. Op het oogenblik, dat de diefstal werd gepleegd, was er in het postkantoor geen zaalwachter, deze heeft van 4 tot 6 uur schafttijd. De dief zal hiervan op de hoogte geweest zijn; men neemt aan, dat men te doen heeft met een listig, welover wogen plan. Het is niet onmogelijk, dat er een hand langster in het spel is. Een besteller heeft omstreeks 5 uur voor het bewuste loket een man met een juffrouw gezien; een uitvoerige beschrijving van den man kon hij echter niet geven. In Limburg. Woensdagmiddag hebben de mare chaussees te Nieuwenhajgen een goeden slag geslagen. In verband met herhaal delijk gepleegde groote diefstallen was verdenking gerezen tegen vrouw S. Haar gangen werden nagegaan en het bleek, dat men niet alleen met vrouw S. te doen zou krijgen, maar met nog vijf anderen. Woensdagmiddag is de marechaussee tot arrestatie overgegaan. Aangehouden zijn vrouw S., een minderjarig meisje R. uit Terwinselen en vier mannen: H., G., B. en B. Allen zijn naar de marechaussee kazerne overgebracht. In de woning van vrouw S. is een groote voorraad gestolen artikelen, voornamelijk kolen, sigaren en sigaretten aangetroffen, gestolen te Heerlen, Èy gelshoven, Nieuwenhagen en andere plaatsen in de buurt Een en an der is in beslag genomen. De bende, die omstreeks drie maanden in de buurt van Nieuwenhagen moet heb ben gewerkt, zal naar Maastricht wor den overgebracht Woensdagnacht is te Woudenberg een roofoverval geschied. Bij den landbou wer Van Egdom werd aan de deur ge klopt. Toen de landbouwer de deur open de, drongen twee mannen met revolvers gewapend en voorzien van zwarte mas kers, het huis binnen. Zy elschten geld; aanvankelijk ontkende de landbouwer geld dn huis te hebben, doch onder sterke bedreiging heeft Van Egdom den man nen 500 gegeven. Het gezin was inmid dels ontwaakt. Men wist na het vertrek van de mannen spoedig de politie te waarschuwen, die exiin is geslaagd de in dringers te arresteeren. Zij hadden nog geen gelegenheid gehad hun buit in vei ligheid te brengen. Het waren twee man nen uit Huis ter Heide eni Austerlitz. AANSLAG OP EEN AMBTENAAR. Het O.M. bij de Rechtbank te Amster dam heeft Donderdag tegen den 29-jari- gen lossen werkman B., die op den ambte naar bij het gemeentelijke bureau voor maatschappelijken steun J. te Amster dam een aanslag had gepleegd, 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van de 3 maanden, in voorloopige hechtenis door gebracht, geëischt Twee metselaars, M. de Geer en N. van Schijndel, wonende te Nistelrode (N.-Br.) waren Woensdag begonnen met het ver bouwen van een boerenhofstede te Lies hout. Zij bleven des nachts in de hofstede slapen en hadden bij hun slaapplaats een geïmproviseerde kachel een bak met gloeiende kolen laten branden. Don derdagmorgen ongeveer 9 uur, ontdekte men, dat beide mannen door den kolen damp waren gestikt. Zoowel de G. als van S. waren getrouwd. Elk was vader van drie kinderen. ONGELUK IN EEN SCHEIKUNDIG LABORATORIUM. Woensdagmiddag was de 25-jarige stu dent J. K. in het pbarmaceutisch labora torium' aan de Hugo de Grootstraat te Leiden bezig met het nemen van proeven met platinanaald en een flesohje picrine- zuur. Doordat het flesohje oververhit werd, sprong dit uit elkaar, met het ge volg, dat de student aan gelaat, armen en handen gewond werd. De student E., die in de nabijheid stond, werd door glas scherven aan de keel gewond. Beiden zijn naar het academisch ziekenhuis over gebracht, waar zij zijn verbonden. BRANDSTICHTING? In den polder Stuifakker, bij Rockanje, hebben Zondagavond ©enige personen vernielingen aangericht in en aan de wo ning van A. R., diie zich tegenover zijn vrouw zou hebben misdragen, Later, in den nacht, zijn de schuur en de woning van R. geheel afgebrand, nadat het vee en wat huisraad waren buitenigebracht Wijl vermoed wordt, dat de bewoner dezen brandl heeft gesticht, is hij door de politie naar Rotterdam vervoerd. Een electricien te Amsterdam, die Woensdagavond in een café aan het Thorbeckeplein is geweest, en daar eenige consumptie heeft gebruikt, schijnt daar he t bèwustzijn te hebben verloren; hij weet althans niet meer wat er toen ge beurd is. Toen hij bij kennis kwam, be merkte hij, dat h;j in het portaal zijner woning lag en ontdekte, dat bij een zilve ren sigarettenkoker, een zilveren potlood, twee gouden ringen, een sigarenkoker in houdende pljm. 130 en een loterijbriefje vermiste. Mr. Charles Evans Hughes, die door president Hoover tot voorzitter van het opperste bondsge- gerecht der Ver. Staten benoemd is, nadat het verzoek om ontslag van den opperrechter der Ver. Staten mr. Taft ingewilligd was. Van 15 Februari tot 31 Maart a.s. zullen op de postkan toren Rembrandtzegels verkrijgbaar worden gesteld, welke ook in het internationale verkeer voor frankeering geldig zijn tot 31 Dec. 1930. De zegels zijn ontwerp van Jan Sluyters. De gemeenteraad van Maastricht heeft het plan Bremer betref fende de nieuwe Maasburg met enkele wijzigingen goedgekeurd, onder voorwaarde, dat eventueel aan te brengen wijzigingen in het plan zouden worden aangebracht na overleg met de schoonheidscom missie. Hierboven de oiide Maasbrug waarover in den laatsten tijd veel gesproken is. v - - VM v"' - l|i - j/V*' v s f r> i ff $«8 V. ijfo. agpj V H Mtttiï-r-ri li: - - -'U f r >M V.-, ■wSSwnK De „Regenmaker" de heer Veraart, heeft alweer pech gehad. Andermaal zijn de proef nemingen niet geslaagd. Hierboven het moment waarop het ijs uit het vliegtuig wordt ge worpen. Deze foto werd uit een begeleidend vliegtuig gemaakt. Van Lear Black gaat weder een vlucht naar Tokio ondernemen en heeft daarvoor een driemotorige Fokker „Maryland Free State" bij de Fokkerfabrieken te Amsterdam laten bouwen. De machine was Woensdag op Schip hol, om naar Engeland te worden gebracht.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5