T WARME CROQUETTES Derde Blad. BINNENLAND. BUITENLAND. 00ST-INDIË. VAN ZATERDAG 8 FEBRUARI 1930 DE POLITIE OP CURACAO. Onjuiste berichten. Er zijn hier te lende mededeelingen ontvangen over plannen, die bij onze re geering zouden bestaan om Üe politie op Ouragao wederom te reorganiseeren en binnen afzienbaren tijd terug te keeren tot den vroegeren toestand, toen men een burger-politie had en daarnaast een gar nizoen. Het Hbld. is naar aanleiding daarvan op kondschap uitgegaan en daarbij is het blad gebleken, dat deze berichten onjuist, in elk geval hoogelijk voorbarig zijn. De nieuwe gouverneur zal, na zich in de zaak te hebben ingewerkt, moeten ad- viseeren over de vraag, hoe men Cura^ao het best beveiligt, en zelfs al zou dan eventueel worden besloten terug te kee ren tot den ouden toestand, dan zal het nog jaren duren, voordat men weer be- beschikt- over geoefende en geschoolde iiïheemsdhe politie. Naast de militaire politie heeft men thans in Willemstad de mariniers. En het is de bedoeling, dat een detachement van deze troepen er blijven zal tot tijd en wijle op andere wijze in de veiligheid van Willemstad is voorzien. DE VERBETERING VAN DE RIJKSWEGEN. Een adres van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan den mi nister van waterstaat. In een adres aan den minister van wa terstaat wijzen de besturen van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. op de wensche- Hjkheid van een sneller tempo van uit voering van de wegenverbetering. Aangezien er naar de meening van de besturen van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. alle reden bestaat om, instede van de voor 193Ö beschikbaar te stellen fondsen te beperken deze zoo ruim als maar eenlgszins mogelijk is, te verstrek ken, hebben deze in hun adres aan den minister van waterstaat dezen verzocht alsnog een ruim' opgezette suppletoire begrooting van het wegenfonds voor 1980 aan de volksvertegenwoordiging te willen voorleggen. DE WESTFRIESCHE KANALEN. Een belangrjjke stap nader tot het doeL Gedep. Staten van Noord-Holland heb ben dezer dagen van den Minister van Waterstaat de mededeeling ontvangen, meldt de „Alkm. Crt.", dat de Minister in beginsel bereid is te bevorderen steun door toekenning van een rijksbijdrage voor den aanleg van een belangrijk ge deelte der ontworpen kanalen in het noordelijk deel van Noord-Holland. Deze toezegging betreft de volgende kanalen, waarvan de kosten worden ge raamd op de daarbij vermelde bedragen: a. HoornZwaagdijkMedemblik 2.323.000 b. HuigendijkOudkarspel' Kolhorn 2.150.000 c. StolpenSchagenKolhorn 1.746.000 Ten behoeve van de door het kanaal benoodigde boezem scheiding zal nog moeten worden gerekend op 347.000 6.945.000 Voor de verbetering van den vaarweg door d© Alkmaardermeer werd reeds eer der steun toegezegd. Aangezien deze kanalen mede van be lang zullen zijn voor de Zuiderzeewerken, bestaat bij den Minister geen bezwaar het van Rijkswege te verleenen subsidie te bepalen op het door Gedep. Staten ge vraagde 1/8 van de kosten. Over de vraag, of ook voor de overige ontworpen kanalen van Rijkswege steun zal kunnen worden verleend, zal naar de Minister mededeelt eerst een beslis sing kunnen worden genomen, nadat de dlrect-belanghebbenden naar het oordeel van Ged. Staten genoegzame bijdragen zullen hebben toegezegd. Het Rijk draagt dus een derde van de kosten, de provincie neemt de helft voor haar rekening, slechts een zesde blijft dus over voor alle gemeenten en water schappen gezamenlijk, die door de oom- missie-Van Aalst hiertoe zijn aangezocht. Enkele gemeenten en waterschappen hebben de voor hen billijk geachte bij drage nog niet of nog niet ten volle toe gezegd. DE WIERINGERMEER. A.s. Maandag definitieve In werking-stelling van de gemalen. i A.s. Maandag zal, nu de periode van proefmalen is afgeloopen, met de defini tieve bemaling van de Wieringermeer worden begonnen. Het ligt in de bedoe ling, de definitieve in-werking-stelling van de gemalèn in Den Oever en te Meedmblik met eenige plechtigheid te doen plaats hebben. Deze zal omstreeks 12 uur beginnen. De directeur-generaal der Zuiderzee werken en de minister van Staat, de heer H. Colijn, voorzitter van den Zuiderzee raad, zullen het woord voeren, waarna de minister van Waterstaat de bemaling ln gang zal zetten. Daar er geen gelegenheid is, beide ge malen te bezoeken, zal de plechtigheid iil het gemaal te Medemblik plaats hebben. Eenige autoriteiten zijn ter bijwoning daarvan uitgenoodigd. DE PEN8IOENFONDSQUAESTIE IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Het royement. Het bestuur van den Alg. NederL Typo grafenbond heeft thans besloten de leden, die geweigerd hebben de premies voor het Pensioenfonds te betalen, allen te royeeren. Deze week nog wordt dit besluit ten uitvoer gelegd; het treft pl.m. 180 personen, verspreid over verschillen de afdeelingen in den lande, die allen aangesloten zijn hij 't „Comité van Actie tegen het pensioenfonds". Dit comité zal in reohten tegen het royement opkomen. DE PAPEGAAIENZIEKTE. De voorzitter van den Gezondheidsraad in Den Haag meldt: Het tegelijkertijd voorkomen van een ziekte, genaamd Psittacosis, die van pape gaaien op den mensch kan worden over gebracht, in Engeland, Duitschland en elders, heeft overal de aandacht getrok ken, ofschoon er reeds vroeger enkele kleine epidemieën bekend gemaakt wer den, zoo in 1892 in Frankrijk en in 1897 in Italië. Nu bij den mensch het aantal ziekte gevallen in het buitenland grooter schijnt te worden, is het geraden, oen waar schuwing tot het publiek te richten, al zijn wij in Nederland nog gespaard ge bleven. Voor noodelooze ongerustheid is er geen reden, maar toch dient pr op ge wezen te worden, dat het raadzaam is, voorzichtig te zijn. De ziekte doet zich bij papegaaien voor in hoofdzaak als een dannaandoening. Bij den mensch zijn het vooral de lucht wegen, die aangetast worden en dit vaak op ernstige wijze. Besmettelijk zijn in hoofdzaak de uit werpselen van den papegaai, zoodat de kiemen van de ziekte in de kooien aan wezig zijn, maar ook op het lichaam van het dier, vooral op zijn veeren en zijn pooten, dit als gevolg van verontreini ging. Wat nu het gevaar betreft, het is een voudig, zich tegen besmetting te bescher men. Het in nauwe aanraking komen met huisdieren, zooals dit al te vaak de ge woonte is, moet te allen tijde ernstig afge raden worden, niet alleen omdat het niet zindelijk is, maar vooral omdat tal van ziekten, waaronder ook de ziekte, die hier bedoeld wordt, op deze wijze op den mensch kunnen worden overgebracht. Velen hebben de gewoonte, de papegaaien op hun hand te nemen, of hun suiker of nootjes uit den mond te laten pikken. Vooral dit laatste moet meer nog dan onder gewone omstandigheden nagelaten worden. Onnoodig te zeggen; dat zij, die pape- gaaièn sinds eenigen tijd hebben, niet bevreesd behoeven te zijn, dat die dieren ziek zouden wezen, althans niet, als zij nimmer met andere, kort geleden inge voerde in aanraking zijn geweest. Hoe het ook zij, het is met klem aan te raden, op het oogenblik geen pape gaaien aan te schaffen of als geschenk aan te nemen. Dit geldt op het oogen blik voornamelijk voor Zuid-Amerikaan- sche papegaaien. Men zij dus op zijn hoede. VERZENDING VAN POSTWISSELS. Naam en adres van den afzen der ook vermelden op het mid dengedeelte. Tot nu toe was het bij verzending van een postwissel slechts noodig naam en adres van den afzender te vermelden op de daarvoor aangegeven plaats van het linker gedeelte van het postwissel-formu lier. Sedert 1 Februari j.1. is echter tevens vermelding van naam en adres van den afzender noodig op het middengedeelte, het z.g. lichaam van den postwissel, hoe wel daarvoor op de bestaande formulieren nog geen speciale ruimte is gereserveerd. Deze maatregel, welke voor den af zender weinig moeite medebrengt, maakt inschrijving van de wissels door den post dienst in een daarvoor bestemd register overbodig, omdat aldus het lichaam van den wissel alle gegevens bevat, welke voor eventueele latere navragen noodig zijn. Het publiek wordt verzocht in dezen medewerking te verleenen, door reeds dadelijk bij het invullen van den postwissel met bovenstaande rekening te houden. De vermelding van naam en adres van den afzender op het lichaam van den postwissel geschiede bij voorkeur boven aan, met inachtneming van een ruimte voor het frankeerzegel, Nieuwe postwisselformulieren worden aangemaakt, op welke ruimte voor deze vermelding zal worden vrijgelaten. TWEE SPOORBOEKJES. Wij lezen in „Spoor- en Tramwegen": De Nederlandsche Spoorwegen zullen Ingaande 15 Mei 1930 inplaats van één reisgids, twee reisgidsen uitgeven, ten einde tegemoet te komen aan de door het publiek geuite wenschen om in den thans bestaanden reisgids enkele buitenland- sche aansluitingen en de voornaamste verbindingen op te nemen. Het eerste boekje wordt een beknopte binnenlandsche reisgids met een beperkt aantal aansluitingen. Het formaat wordt kleiner en belangrijk dunner dan het thans bestaande. Het tweede boekje wordt voor het bin nenland gelijk aan het tegenwoordige, doch onder de aansluitingen worden enke le buitenlandsche stations opgenomen, ter wijl daarin bovendien wordt opgenomen het thans bestaande boekje „Voornaam ste buitenlandsche verbindingen". Het BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 Januari tot en met 1 Februari zijn in ons land aangegeven 13 gevallen van buiktyphus, waarvan 7 in Noord-Holland; 6 gevallen van dysenterie, waarvan 5 te Amsterdam; 318 van rood vonk, waarvan 85 in Zuid-Holland en 81 te Rotterdam; voorts 208 gevallen van diphtherie, waarvan 61 in Zuid-Holland en 40 te Rotterdam; 5 nekkrampgevallen, 7 van kinderverlamming en 2 van slaap ziekte. (Stct) MAASTRIOHT'8 VROEDE VADEREN IN HET GEDRANG. ZU verkochten op eigen houtje gebouwen en moesten den koop ongedaan maken. Wü lezen in „Het Volk": B. en W. van Maastricht hebben al eens meer gehandeld in strijd met ge nomen raadsbesluiten, maar zelden zoo in het oogloopend als thans met den ver koop van de gebouwen der voormalige muziekschool. De raad had besloten, dat deze geheel afgebroken moesten worden. Notaris Hiijnen had evenwel een con cept verkoopcontract samengesteld, waar in bepaald was, dat de gebouwen slechts gedeeltelijk gesloopt behoefden te wor den. Dit concept is aan verschillende leden van het dagelijksch bestuur toege zonden. B. en W. hebben daarna de ge bouwen laten veilen, daarmede hande lende in strijd met het genomen raads besluit. Het gevolg was, dat de raad dezen ver koop niet goedkeurde. Gedeput. Staten keurden den verkoop goed door vernie tiging van het raadsbesluit. Hierop is de raad in beroep gegaan bij de Kroon. Deze stelde den raad in het gelijk, zoodat de verkoop vernietigd ia De notaris eischt nu van de koopers de veilingskosten, n.1. f 1332.50; doch, aangezien hun de koop niet is toege wezen, diende de Gemeente deze kosten te voldoen. De raad heeft het krediet hiervoor evenwel geweigerd, omreden de verkoop niet volgens de veilconditiën is geschied. De stadsadvocaat weigerde na het indienen eener civiele vordering door de koopers voor de Gemeente op te treden en adviseerde tot betaling. De raad zou thans B. en W. aansprakelijk moeten stellen voor de gemaakte kosten. De advocaat procureur Kleijnenheeft een incidenteele conclusie opgesteld, om B. en W. onder vrijwaring op te roepen en hen aansprakelijk te stellen voor de vordering van den notaris. B. en W. wringen zich in duizend bochten om uit dezen greep van procureur Kleijnen te komen. In de laatste raadsvergadering hebben over een voorstel om tegen B. en W. een proces aanhangig te maken de stem men gestaakt (10 tegen 10). Een vijftal R.-K. raadsleden waren absent, terwijl de wethouders zich van stemming onthiel den. Hierover zal dus opnieuw gestemd moeten worden. De voorzitter der R.-K, fractie wilde wel tegen B. en W. proce- deeren, zijn fractie niet. In Indië wordt op hun nieuwe stand plaats met grooten spoed gewerkt aan de door het gouvernement voor hen beschik baar te stellen woningen. Wij vernemen voorts, dat er een flink aantal gegadigden voor Indië beschik baar was, zoodat de autoriteiten voor deze uitzending keus konden maken. In aansluiting op bovenstaand bericht meldt de „Volkskrant" dat de twaalf tech nische menschen, die voor de marine komende van de landmacht naar Indië gaan voor den vliegdienst, metaalbewer kers zijn. Voor onderofficieren met 4 jaar dienst bedraagt het salaris 9.90 per dag, met een twee-jaarlijksohe ver hooging van 1 tot een maximum van 14.90. Gegadigden waren er zooals gezegd, genoeg, n.1. 66; 18 zijn er uitgekozen; een der echtgenooten werd afgekeurd, zoodat er 12 beschikbaar bleven. Deze menschen loopen in de „bovenrol", zooals dat bij de marine heet, d.w.z. ze zijn boven de sterk te en kunnen dan ook geen aanspraak maken op bevordering. Ze krijgen voor aanschaffing van de uniform van de zeemacht 250, bovendien ontvangen zij 600 voor hun langdurige verblijf in Indië, gelijk ook als gebruikelijk aan marinemenschen wordt verstrekt die met hun gezin voor 6 jaar naar Indië gaan. Het blad vernam voorts dat de regee ring tot deze uitzending van technisch personeel overgaat omdat er in Indië een tekort is aan sergeant-vliegtuigmakers. HET ROODE KRUIS VRAAGT GIFTEN VOOR DEN HONGERSNOOD IN CHINA. Namens het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis wordt ge schreven Op het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis werd in den laat- sten tijd herhaaldelijk van verschillende zijden aandrang uitgeoefend om een op roep te richten tot het Nederlandsche volk, teneinde fondsen te verzamelen voor een hulpactie in de door hongers nood geteisterde provincies van Noord- China. Hoezeer ook getroffen door het vreeselijk nieuws, vervat in de rapporten van de Roode Kruiscommissie, die het vraagstuk van de hulpverleening in die verre streken bestudeerde, heeft het Roode Kruis tot dusverre geaarzeld, aan dien aandrang gevolg te geven, omdat het twijfelde, of, tengevolge van de poli tieke en militaire toestanden in het ge teisterde gebied, er voldoende uitzicht bestond, dat de hulp uit Europa de ge troffenen wel zou bereiken. Nu evenwel is gebleken, dat eventueel bijeen te bren gen fondsen geheel door Nederlandsche handen kunnen gaan tot het oogenblik dat de hulp feitelijk zal worden geboden, en dat reeds vele Nederlanders ginds aan bet liefdewerk deelnemen, meent het Roode Kruis niet langer te mogen wach ten met het opnemen van zijn taak ook in die afgelegen gebieden. Reeds heeft het uit zijn rampenfonds een niet onaan zienlijk bedrag afgezonderd, doch het vermag dit fonds, met het oog op andere nooden, niet verder uitputten. Het ver trouwt evenwel, dat het Nederlandsche publiek zich ook ditmaal niet onbetuigd zal laten en uit ons welvarend en geor dend vaderland een milde gift zal uit zenden voor hen, die ginds in de afgrijse lijkste ellende ten ondergaan. Ieder be drag, dat aan het hoofdbureau van het Roode Kruis, Prinsessegracht 27, 's Gra venhage, wordt toegezonden, of op giro rekening no. 22120 overgemaakt, zal met groote dankbaarheid ten spoedigste voor het goede doel worden aangewend. VLIEGERS EN TECHNISCH PERSO NEEL NAAR INDIË. Vertrek per 1 Met Naar wij vernemen, zullen per 1 Mei een twintig vliegers en technisch perso neel door de imarine naar Soerabaja wor den uitgezonden om daar bij1 het militaire vliegwezen dienst te doen. De gehuwden nemen huisgenooten mee en allen zouden een verbintenis aangaan voor vijf jaar. De betrokkenen, die tot nu toe bil he' vliegwezen (landmacht) hier te lande te Soesterberg dienst deden, zijn dezer da- „NEDERLAND-SCHOOL" MONTEVIDEO. TE Sympathieke uiting van het vredesstreven der Zuld-Ajnorï- kaansche republiek Uruguay. Wie den vrede wil, voede de jeugd tot den vrede op. Deze leuze wil die kleine Zuid-Ainerikaansche republiek Uruguay olijkbaar inhoud en gestalte geven. In dat land worden meermalen internationale schoolfeesten georganiseerd en verschil- ende nieuwe scholen worden daar ge doopt met den naam van een of ander land. Thans valt het onze die eer te beurt. Onbeteekenende zaak voor wien het feit als zoodanig beschouwt, doch een zaak van groote waarde, als men den wil tot internationaal begrijpen en wederzijdsch waardeeren achter deze handeling speurt! Dit heeft de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" begrepen. Mede aan haar werkzaamheid zal het dan ook te danken zijn, dat straks op een der belangrijkste lagere scholen in Montevideo een bronzen naamschild zal prijken niet het opschrift: „Eseuela de 2o Grado, No. 26, Paisee Bajos". (2e klasse-school no. 26 Nederlan den). Om het karakter van ons land, reeds zoo juist uitgedrukt in „Paises Bajos" (Pays-Bas), nog nader te aooen- tueeren, heeft die vereeniging tevens een groot aantal wandplaten ten geschenke gegeven, zoodat de jeugdige Urugueezen van ons waterrijk polderlandje zich een vrij aardig denkbeeld zullen kunnen vor men. Natuurlijk zijn onze overzeesche ge westen eveneens door een aantal mooie wandplaten vertegenwoordigd. Voorts wordt aan de nieuwe school een Nedler- andsche vlag cadeau gedaan, alsmede vele leermiddelen, zooals schoolkaarten, geschied- en aardrijkskundige werken, monsters van Ned.-Indiscbe voortbreng selen, samengesteld door de afd. Handels museum van de Kon. Vereeniging „Kolo niaal Instituut". In de vestibule van de school zal een fraai portret van de Koningin kranen te hangen. De schilder B. van Vlijmen ver rijkte de verzameling nog met de schen king van een typisoh Nederlandsch aqua rel, een riviergezicht voorstellend. (De Telegr.) BELGIË. DE NOORDZEEKUST NABIJ HET ZWIN. Tegen een mogelijke doorbraak. Men meldt uit Brussel: Sedert eenige jaren heeft de Zee het strand ten Noorden van Knokke, in de na bijheid van de Nederlandsche grens, aan zienlijk gewijzigd. Herhaaldelijk werden bressen geslagen in die duinen van het sedert verscheidene eeuwen reeds geheel verzande en ingedijkte Zwin, wat niet zonder gevaar werd geacht voor het daar achter gelegen polderland. Besloten is nu tot verlenging van den Zeedijk van Knok ke—Zoute, tot op ongeveer 600 meter voorbij de plaats Lekkerbek genaamd, ten eindle aldus alle gevaar voor door braak te keeren. Met dit werk zal een uit gave van ruim 2 rn 11 Hoen francs gemoeid zijn. KONIJN'S SPOORSTRAAT TELEFOON 330 militaire gevangenis overgebracht. Hij heeft bekend, dat hij den president uren lang gevolgd had om een gunstige ge legenheid voor zijn misdaad af te wach ten. De rechter van instructie deelt mee, dat de aanslag berust op een uitgebreid complot, doch laat na te zeggen welke feiten het onderzoek tot dusver aan het licht heeft gebracht Een aanslag op den vlce-president van Brazilië Een nader beridhit zegt dat de vice- president het slachtoffer is geworden van een aanslag aan een banket, waaraan hij een verkiezingsrede hield. Er werden 3 schoten op hem gelost Ernstig gewond. Volgens een telegram uit Bello Hori- zonte ia Mello Vianna de vice-president bij den aanslag, die op hem gepleegd ia, ernstig 'gewond in den nek en het ach terhoofd. President De Sousa heeft op het ver nemen van den aanslag dadelijk zijn zomerverblijf te Petropolis verlaten en la hals over kop naar Rio de Janelro geko men, waar hij een bespreking heeft ge houden met den minister van justitie en andere leden van het kabinet. BUITENLANDSCH NIEUWS. De vlootconferentie. Japan en voorstel. het Amerlkaansche De Japansche autoriteiten zijn terug houdend ten aanzien van het leveren van commentaar op de verklaring van Stim- son, waarin de groote lijnen werden aan gegeven voor een plan van pariteit met Groot-Brittannië. Wat betreft het voorstel dat Groot-Brit tannië, de V. S. en Japan onderscheiden lijk 5, 3 en 1 slagschip zouden schrap pen, wordt er in marinekringen de na druk op gelegd, dat hoewel dit voorstel op papier gunstig lijkt voor Japan, daar door het evenwicht der Japansche vloot zou worden verbroken. De algemeene reactie in Japansche marinekringen schijnt dus niet gunstig te zijn. De Amerlkaansche voorstellen ln Engeland met Ingenomenheid begroet. De voorstellen der V. 8. worden door de Engelscbe pers algemeen met Ingeno menheid begroet. De bladen leggen er den nadruk op dat de voorstellen op alle voorname punten met de Engelsohe op vattingen overeenstemmen. De eenige moeilijkheid schijnt nog te zijn of lichte kruisers en torpedoboot- jagers als één categorie of als twee cate gorieën moeten beschouwd worden. MIDDEN- EN ZUID-AMERIKA formaat blijft gelijk aan het oude spoor- j gen overgeplaatst naar Dan Helder CDe boekje, doch het wordt belangrijk dikker. Kooy). De aanslag op den president van Mexico. De president waarschijnlijk al binnen een week hersteld. Naar de Associated Press Donderdag uit Mexico aan de New-Yorksche bladen meldde, was het dien dag in de hoofdstad rustig. Het bericht in de bladen, dat de president niet in levensgevaar verkeert en waarschijnlijk reeds binnen een week in staat zal zijn zijn ambtsplichten op zioh te nemen, heeft veel tot kalmeering van de gemoederen bijgedragen. Flores. da dader van den aanslag, is naar de ERNSTIG ONGELUK. Bandoeng, 6 Febr. Het legerbestuur ontving een telegram uit Palembang, meldend, dat de 1ste luitenant der infan terie J. de Vries, van het detachement te Sarolangoen, afd. Moeara-tembesi, resi dentie Djambi, bij het nakijken van een revolver zijn linkeroog heeft uitgescho ten, waardoor hij zijn gezichtsvermogen gedeeltelijk heeft verloren. De toestand van luitenant De Vries is overigens be vredigend. DE ELLENDE IN WEST-FLORES. De hulppriester R. H. Wolls in West- Flores, meldt in een naderen brief aan De Koerier, dat na de eerste hulpverlee ningen in het door hongersnood geteis terde Manggaraische op West-Flores nieuwe tuinen zijn aangelegd, welke tegen Maart een goeden oogst beloven. In het centrum der van hongersnood te lijden gehad hebbende streek, staat de mais op de velden nog slechts één voet hoog. Ondanks de duizenden injecties, maakt de dysenterie nog veel slachtoffers. Te Netjak, een kampong van 140 zielen, stier ven in de laatste twee maanden 9 man nen en 9 vrouwen. In kampong Lamba stierven in totaal 11 personen, waaronder 5 van honger, 4 aan longontsteking en 2 aan dysenterie, terwijl in kampong Wan- tal 7 personen aan dysenterie bezweken. De aanblik is nog 'dezelfde. Overal ziet men broodmagere menschen. Toen de eerste hulp-voorraden aangekomen waren, kwamen de menschen van eenige dagmarschen ver om rantsoenen te halen. HET BEHEER DER MARINE MAGAZIJNEN TE SOERABAIA. Groote tekorten. De commissie uit den Volksraad ter beoordeeling van het verslag der Alge meene Rekenkamer in Ned.-Indië over 1928, bestaande uit de heeren Van Hels- dingen, Roep en Soeroso, merkt het na volgende op aangaande het beheer der Marine-magazijnen te Soerabaia en op name van de voorraden aldaar: „Met pijnlijke verbazing heeft de com missie kennis genomen van het relaas

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9