T Derde Blad. ENDYMION EN BINNENLAND. BUITENLAND. VAN ZATERDAG 15 FEBRUARI 1930 jaar de kosten van een onderzoek ter bestrijding der iepenziekte te kunnen be strijden. HOOFDREDACTEUR „DE TELEGRAAF". De pensioenwetten. van marineofficieren en het hoofdbestuur van de Algemeene vereeniging van ver lof sotfflcloron der Nederlanasche land- on zeemacht sohrijven in een adres aan de Koningin: dat ln de Pensioenwet 1922 en in de ijmuiden's nieuwe sluis. maatregelen-Tnzake het dansen. Diana zaal van ztln departement met een rede Sielnstalleerd de door hem en den mini»- er van justitie ingestelde oommlssle, aan welke is opgedragen, de regeering van voorliohting te dienen over de vraag, in hoeverre van overheidswege met betrek king tot het dansen maatregelen dienen te worden getroffen. tilsoben kijk op de raak. Zonder volkeomt- wikkeling i» er geen uitbreiding van po litieke rechten mogelijk. De groote te kracht der regeering moet dan' ook ge richt zijn op het volksonderwijs, landbouw en eenvoudig technisch onderwijs. In geestelijke en economische weerbaarma- klng van Inidlë liggen alle elementen voor den verderen bloed. TWEEOE KAMER. Slecht gehumeurd, zijn eigen dwaas DE 8. Di A. P. EN DE ALCOHOL. Voor f 40.000 per Jaar geen liefhebbers? Naar „Het Volk" verneemt, doet de heer II. M. C. Holdert, de eigenaar van „De Telegraaf" en „De Courant-Het Nieuws van den Dag", pogingen een nieuwen hoofdredacteur te vinden, op een salaris van 40.000, waarbij hij zich voorstelt iemand te benoemen, wiens naam den in- De afdeeling Lochean der fl. D. A. P. heeft, blijkens bericht in het Volk, imet bijna algemeene stemmen besloten, geen medewerking meer te verleenen aan ver- j lotingen ten bate van het Troelstra-Oord, zoolang dit gebouw niet alcoholvrij ia DE ZIEKTEWET. houd van zi, n bladen kan dekken. De betaling van de premie. Het lag aanvankelijk in het voornemen bij de Raden van Arbeid om bij de invoe ring van de Ziektewet, met ingang van 1 Maart a.s., de premiebetaling zoo te regelen, dat de werkgevers drie maanden premie vooruit betaalden. Thans is men echter, zoo meldt het Hbld. van deze gedachte teruggekomen. In een binnenkort verschijnend Kon. be sluit zal bepaald worden, dat de premie betaling voor de ziekteverzekering dient te geschieden op dezelfde wijze als voor de Ongevallenverzekering gebruikelijk is. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 2 tot en met 8 Februari zijn in ons land aangegeven: 10 gevallen van buiktyphus, 6 van dysenteria bacil- laris (allen te Amsterdam) en 1 van dy senteria amoebica (te Tilburg), voorts 277 gevallen van roodvonk (waarvan 87 in Zuid-Holland met 43 te Rotterdam); 174 gevallen van diphtherie, 1 van nekkramp (te Nisse in Zeeland), 8 van besmettelijke kinderverlamming en 2 van slaapziekte. (St.ct.). NEDER LANDSCHE BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Uit de hoofdhestuursvergaderlng. In de vergadering van het hoofdbe stuur van den Nederliandsohen bond van personeel in overheidsdienst zijn bespre kingen gevoerd over een voorstel van het N. V. V. tot deelneming in een aan de N. V. V. De Arbeiderspers te verstrekken leening. Overtuigd van het groote nut eener goed gefundeerde pers voor de arbeidersbewe ging en overwegende, dat de verschillen de bonden verhoudingsgewijs daarin zul len worden betrokken, nam men het be sluit, tot een bedrag van 75.000 normaal rentegevende obligaties te nemen. Eveneens werd besloten, gevolg te ge ven aan den oproep van het N. V. V. om een bijdrage te leveren in de kos ten, welke voortvloeien uit de verbou wing (vergrooting) van het Troelstra- Oord, n.1. den aanbouw van een vleugel ter uitbreiding van de logeergelegenheid en tot het vergrooten van de gehoorzaal Daarvoor werd een bedrag van 3000 uit getrokken. BESTRIJDING DE® IEPENZIEKTE. Een belangrijke vergadering te Utrecht Het Hbld. verneemt, dat Woensdag op initiatief van de Vereeniging van des kundige hoofden van gemeentelijke be plantingen in Nederland te Utrecht een vergadering is gehouden ter 'bespreking van de vraag, wat verder gedaan kan worden tegen de zoo gevreesde iepen ziekte. Er werd besloten, zich tot de regeering te wenden, om op grond van de Bosch- wet maatregelen in het leven te roepen, om doode en ernstig aangetaste iepen te doen rooien, terwijl een kleinere commis sie zal beramen, om aan regeering, pro vinciën, gemeenten, polderbesturen, de Ned. Heide Mij1, en verdere belanghebben den subsidie te vragen, om gedurende vijf Echter schijnt dit salaris nog niet vol doende te zijn, zep-t het blad. Een vooraanstaand Nederlander, die ult- genöodigd werd de „officieele" leiding der Heldert-pers op zich te nemen, stelde de voorwaarde, dat bij een eventueel ontslag buiten zijn wil, viif jaar salaris zou wor den uitgekeerd. Een bedrag dus van twee toni De heer Holdert, die naar bekend is, elke rechtspositie van1 journalisten wei gert, heeft dezen edsdh niet ingewilligd, waarop de onderhandelingen werden afge broken. Zoodat de positie van hoofdredac teur nog voor 'liefhebbers vacant ia DE MELKVOORZIENING VAN AMSTERDAM. Een ingrijpend voorstel van het M. E. O. A. aan het gemeente bestuur. Naar een gemengd bedrijf? Naar het HbL verneemt, heeft het be stuur van het Melkcontrólestation Am sterdam, M. E. C. A. (de oontróle-instel- ling der veehouders in het randgebied rondom de hoofdstad) bij den wethouder v. d. levensmiddelenvoorziening, den heer De Miranda een plan ingediend tot re organisatie der hoofdstedelijke melk- voorzieniing„ De imelkwtnnlng. Het plan wil de contröle zich doen uit strekken over het vee, de stalling, de ge zondheidstoestand van den boer, zijn personeel en zijn gezin. Zij moet worden uitgeoefend door het M.E.C.A., dat voort gekomen is uit de veehouders zélf. Ieder, die ln Amsterdam melk zal willen afleveren of doen afleveren, zal verplicht zijn, zich onder deze contröle te stellen. De boer blijft baas in eigen huis, maar er zal een strenge contröle, gepaard gaande met goede voorlichting, worden toegepast Het transport der melk. Aan de gemeente wordt voorgesteld, een transportaaaatscbappij op te richten in den vorm van een N.V., die zich geen ander doel stelt, dan de melk van den boer te vervoeren* naar ontvangstations 1 en indien noodig daarna naar de distri- buanten. Als vervoermiddel wordt voor gesteld de auto. Het plan geeft wél als uitdrukkelijke meening aan, dat de distributie niet door de gemeente zélf moet geschieden, maar dat daarbij de slijters de meest voor- deelige distribuanten zullen blijken. De slijters-organisaties kunnen dan de winst marge, de wijken enz. bepalen onder na dere voorwaarden. Het blad verneemt, dat de wethouder van de levensmiddelenvoorziening de heer de -Miranda, in beginsel zeer sympathiek tegenover het plan staat, evenais het bestuur van het M.E.C.A. Binnenkort zal het plan worden voorgelegd aan een algemeene ledenvergadering van het M.E.C.A. Daarna zal een definitief voor stel aan het college van B. en W. worden gedaan. Een adres aan de Koningin. Het bestuur van de Centrale van hoo- i gere rijksambtenaren, het bestuur van de j Centrale van hoogere gemeenteambten® jren, het hoofdbestuur dér Vereeniging van officieren van de Nederlandsche landmacht, het hoofdbestuur van de Al gemeene R.K. officierenvereeniging, het bestuur van de Algemeene vereeniging Pensioenwet voor militairen van land- en zeemacht verschillende bepalingen voor komen, die voor de betrokken ambtena ren en officieren tot groote bezwaren en onbillijkheden leiden; dat de voornaamste dier bepalingen be treffen het maximum-pensioen voor we duwen en weezen, het maximum van 4000 voor de eigen pensioenen, en de uitbetaling van de pensioenen per kwar taal; dat ln die wetten evenzeer worden ge mist bepalingen, die het mogelijk maken aan eigen moeder of zusters van onge huwde ambtenaren, die haar eenige of voornaamste kostwinners waren, pen sioen toe te kennen; dat voorts in de pensioenwetten zeer noode worden gemist bepalingen, die het voor 'ambtenaren, die hetzij door den edsch van ©en acadeiMschen graad, hetzij door dien eener langdurige ervaring in het vrije bedrijf, eerst op lateren leeftijd worden aangesteld in een ambtelijke functie, mogelijk pikken tot het inkoopen van jaren boven een bepaalden leeftijd; dat zij alleen al om bovengenoemde be zwaren een wijziging van de pensioen wetten in hooge mate urgent achten; Reden waarom zij' H. M. met den mees- ten' aandrang verzoeken te bevorderen een herziening van de pensioenwetten in dien zin, dat zoowel het maximum van het weduwen- en weezenpensioen als dat van het eigen pensioen worde verhoogd*, dat het pensioen worde uitbetaald per maand, dat toekenning van z.g. moeder- en zus- terpensioen mogelijk worde gemaakt en dat de gelegenheid worde geschapen tot inkoop van jaren, geldig voor pensioen, door ambtenaren die eerst op lateren leeftijd dan den normalen in dienst treden. Het adres gaat vergezeld van een toe lichtende memorie. Bij wijze van proef zal vermoe delijk de „Johan dè Wltt" het eerst geschut worden. Naar De Telegr. verneemt, zullen, te beginnen op omstreeks half Maart a.s,. eenige groote zeeschepen bij wijze van proef voor het eerst door de nieuwe groo te zeesluis te IJmuiden geschut worden. De eerste schut zal vermoedelijk het s.s. „Johan de Witt" der Maatschappij „Ne derland" zijn. Wanneer deze proeven, die zich uiteraard over een geruimen tijd zullen uitstrekken, naar genoegen ver- loopen, zal tot definitieve ingebruik neming worden overgegaan. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de gemeentebestu ren verzocht, hem door tusschenkomst van de Gedeputeerde Staten van hun pro vincie een antwoord te doen toekomen op de volgende vragen: le. Zijn in uwe gemeente bepalingen getroffen met betrekking tot het dansen, en zoo ja, welke zijn deze bepalingen? 2e. In welke soort van inrichtingen, die voor het publiek toegankelijk zijn, wordt gedanst? 3e. Is bekend of zich excessen voordoen of hebben voorgedaan in bedoelde ge legenheden, en zoo ja, waarin bestaan deze buitensporigheden? Deze gegevens zijn noodig ten behoeve van het onderzoek naar de vraag, in hoef- verre van overheidswege maatregelen dienen te worden getroffen met betrek king tot het dansen, welk onderzoek zoo als bekend is, door de ministers van bin nenlandsche zaken c.s. en van justitie aan een' oommissie is opgedragen. Danscommissie geïnstalleerd met een rede van minister Ruys die Beerenbrouck. De minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, heeft Donderdagochtend in de vergader Paul Leus had een vermoeienden dag achter den rug. Op aandringen van een clubvriend, die een landgoed bezat in de nabijheid van het hotel, waarin hijzelf voor eenige weken van buiten-zijn zijn intrek genomen had, was hij meegegaan op de eenden,jacht en vóór de dag half om was, had hij' reeds vele malen zijn eigen dwaasheid verwenscht, die hem in brandenden zonneschijn nu eens over drassigen grond, deed voortploeteren, aan weer zich een weg banen liet door weerspannig struikgewas met onaange naam puntige, stugge takken, een geweer met zioh meezeulend, waarmede hij niet vlug genoeg kon omgaan, om ooit een eend onder schot te krijgen. Zijn brommen en foeteren had hem weinig gebaat; hij was te ver van honk, om het jachtgezelschap vaarwel te zeg gen en op eigen gelegenheid den terug tocht aan te vangen; hij moest geduldig wachten tot zij aan het gehucht gekomen waren, waar zooals de gastheer hem troostend verzekerde, een motorboot voor de thuisreis gereed lag. Hij had een zucht van verlichting ge slaakt, toen hij eindelijk, lui liggend, zonder verdere vermoeienis, over een zacht kabbelend riviertje voortgedreven ■werd met het bewustzijn, zich zooveel rust te kunnen gunnen, als hem voor het herstellen van zijn verstoord physiek MR. VAN GIGCIT8 SCHORSING. Op 29 dezer voor het Hof ln raadkamer. De Raad van Toezicht en Discipline voor de orde der advocaten, te Amster dam, heeft, gelijk bekend, mr. L. van Glgch Jr. voor den tijd van tien maanden geschorst terzake van hetgeen hij in zijn kwaliteit van raadsman van Liebermann met name ln verband met de befaamde transacties, de »Veendammer« betreffen de, heeft verricht. Mr. van Gigch is van deze veroordeeling in hooger beroep ge komen bjj het Gerechtshof te Amsterdam. De rechtscollege zal deze zaak nu op Woensdag 26 dezer ln raadkamer be handelen. Zooals men weet, wordt de schorsing door het aapteekenen van hoo ger beroep opgeschort. HET AANTAL INWONERS VAN AMSTERDAM. D© 756,000 overschreden. Het aantal inwoners van Amsterdam heeft Donderdag de 750,000 overschreden. Woensdagmiddag om 8 uur, bij het slui ten van de loketten voor aangiften van geboorten en overlijden, voor vestiging in en vertrek uit de gemeente, bleek, aldus het Volk, dat de hoofdstad op dat ©ogen blik 749.993 inwoners telde. Het lag dus voor de hand, dat Donderdag de 750.000 gepasseerd zou worden, hetgeen inder daad is gebeurd. Het is nog niet zetoer, of het gemeente bestuur den naam van den 760.000ste zal bekend maken. Er schijnen te dien op zichte administratieve moeilijkheden te bestaan. De 750.000ste ontdekt. De jongste van acht kinderen. De 750.000ste Amsterdammer is ont dekt. Hij heet Jan Nauta, zoon van Frans Nauta, stoffeerder, wonende Korenbloem straat 56, Amsterdam-Noord.- Jan is de jongste van acht kinderen, hij heeft twee broertjes en vijf zusjes. Ziedaar het feit. Jan Nauta is dus de gelukkige. Hoe het ontdekt is. De wethouder voor den Burgerlijken Stand heeft gisterenochtend, in overleg met den burgemeester uitgemaakt, dat het toch aanbeveling verdiende een 760.000sle aan te wijzen. Men is daarbij eenvoudig op de vol gende wijze te werk gegaanbij nauw keurige telling bleek, dat er Woensdag nog zeven aan de 750.000 ontbraken; Jan Nauta was het zevende kind, dat aan den Singel werd aangegeven. De hulp- secretarieën konden buiten beschouwing blijven, daar was zoo vroeg geen aan' gifte geweest De overlijdens-, vertrek- en vestigings aangiften liet men buiten beschouwing. Jan kwam als zevende boorling op 18 Februari. Hij was bet. (Hbl.) In "t algemeen kan de heer Van Kem pen ziioh vereenigen met hetgeen de mi nister heeft opgemerkt over de Inlandsche beweging. De inlandsche beweging is op zichzelf sympathiek, maar is in excessen vervallen door communistisch gestook, 't Is plicht de gemeenschap te besoher- men tegen de raddraaiers. De regeering dlene nog grootere gestrengheid toe te passen, zij laat het kwaad te ver voort woekeren. De moties van den 'heer Cramer kan spr. dan ook Met steunen. Spr. komt thans op den eoonomischen toestand. Hij heeft een sterk vertrouwen in de toekomst van Indië, al leven wij mo menteel nog in een ongunstige con junctuur. De heer C o 1 i) n ta.-r.) wijst op de groote zorg, die besteed moet worden aan de Indische financiën, waarin het zwakke punt is de afhankelijkheid van de prijzen der producten. Met betrekking tot de ont- voogdingspolitiek zijn er groote tegenstel lingen, die tegenwoordig aan het licht tre den ten aanzien van het einddoel. Het doen vervallen van den bond mag geen einddoel zjjni, en' het spijt spr., dat de S.D.A.P. de zieke geesten in Indië aan spoort tot voortgaan op een weg, die tot niets goeds leidt. Onze koloniale politiek kan de vergelijking met die van ieder land doorstaan. De heer Van Boetzelaer (c.-h.) wil de daden van den' minister afwachten en kan met de memorie van antwoord in stemmen. Hi1 waarschuwt echter tegen het gevaar, dat de looale autonomie wordt doodgedrukt, door te beginnen met de in stelling van autonome ressorten van hoo- geren graad. Spr. acht het optreden tegen revolu- tionnaire excessen gemotiveerd. De heer Féber (r.-k.) acht de klach ten in het Voorl. Verslag over het weder- optreden van dezen minister typeerend voor de oppositie en bestrijdt de meerling, dat deze begrooting een staaltje zou zijn van de reactie, die spreken zou uit het optreden van dezen minister. Spr. wijdt beschouwingen aan de crisis, die Inidlë doormaakt en meent, diat aller eerst het gezag zich heeft te 'handhaven, het moet preventief zijn om ontwrichting te voorkomen. Spr. meent, dat de Regee ring niet te preventief in haar optreden is geweest. Spr. begrijpt de tweede motie van den heer Cramer Met en wijst op de noodzakelijkheid der ontwikkeling van de zedelijke krachten. Indië heeft rust noodig en moet groeien. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag 1 urur. evenwicht noodig zou blijken. Ongeneigd zijn oostuum, dat sporen van den zwaren dag droeg tegen defti ger kleedij te verwisselen, bedankte hij voor de uitnoodiging tot het diner, liet zioh in zijn hotelkamer wat eten geven en slenterde daarna naar den rand van een nabijgelegen bosch, waarin hij reeds eenige malen kleine zwerftochten had ondernomen. Hij strekte zioh uit tegen een bemoste helling en viel zoetjes-aan in slaap, in een vasten slaap van overmatige lichaamsvermoeidheid. De zon ging roodglanzend onder; nog vóór haar gloed geheel verdween, ver storven was, rees de maan op, zwak-wit, langzamerhand scherper opplekkend tegen de versomberde lucht; hij bemerk te het niet, sluimerde door, rustig als een kind, dat op het zorgende waken van zijn moeder vertrouwt; de hooge boom toppen, door een koeltje bewogen, ruischten een eentonig wiegelied. Hij droomde liefelijke droomen, wazig zonder samenhang, die als vluchtige visioenen, zijn geest bekoorden, zonder een omlijnden indruk achter te laten. Hij meende plotseling stemmen te hoo- ren, fluisterende vrouwenstemmen, klin kend als wonder-zoete muziek, een lachje, als getinkel van een zilveren klokje, toen voelde hij op zijn mond den druk van frlssohe, fluweelige lippen, luohtlg' al» de ku« van een bloem, door Vergadering van Donderdag 13 Februari. indische begrooting. Voortgezet wordt do beraadslaging over de begrooting van Nederlanldsoh-Indië. De heer Van Kempen (lib.) be spreekt eerst de staatkundige ontwikke ling van Indië en de verhouding tót Ne derland. Ieder, die iets van Indië begrijpt, weet, dat opheffing van den band voor Indië schromelijke gevolgen zou hebben. Ook voor Nederland zou dit een ramp zijn. Het is dus nutteloos te spreken over nationale zelfstandigheid van Indië. Ten dezen aanzien geeft de M. v. A. een prac- den wind even op haar stengel naar hem toegewiegd. Hij sloeg zijn oogen op, zag een prach tige verschijning, een blonde nymph, schooner dan hij ze in zijn droomen ooit had aanschouwd; zijn blik verschrikte haar.zij vluchtte. Waakte hit? Droomde hij1?' Hij' wist het niet, zag roerloos, trach tende, het kostbare oogenblik, hetzij droom, of 'werkelijkheid, vast te houden toen plotseling, brak de betoovering Hij veerde rechtop, wreef zijn oogen uit, staarde in het zilveren maanlicht, dat hem stil-stralend beroerde; hij keek om zich heen, luisterde scherp toe. Hoorde hij vluchtende voetstappen? Drong geruisch van soepele vrouwenge waden tot hem door? Klonk daar een zacht lachje als het gekir van een spot ziek vogeltje? Hij sprong op, liep in de riohting, waarin hij de nabijheid van menschen 'meende te speuren, bonnsde tegen een boom aan, bromde een verwenschlng, bleef staan, ontnuchterd. „Ik ben gek!" prevelde hij. „Ik heb ge droomd. Het maanlicht heeft mij' gewekt. 1 Die waanzinnige jacht heeft mij zoo van streek gemaakt, dat ik aan hallucinaties lijd!" Hij aanvaardde den terugtocht naar zijn hotel, voortdurend denkend aan den zonderlingen droom, die hem in het oogenblik, waarin hij was ontwaakt, bad bekoord; zijn twijfel leefde opMeuw op; BBBB&ANBl UIT HET LAGERHUIS. Het vlootprogram. In het Lagerhuis heeft Baldwln Don derdag gevraagd door welk beginsel de regeering zich had laten leiden bij de vermindering der actueele vlootsterkte, en of het program van vervanging en nieuwbouw, zooals het door de vorige re geering was voorzien, volkomen van de baan was of Met? MacDonald antwoordde, dat de regee ring in het eerlijk vertrouwen op de ge volgen van de onderteekening van het pact van Kellogg te Parijs overwogen had, dat een tijdperk waarin geschillen door oorlogen beslecht zouden worden, niet waarschijnlijk leek in de naaste toe komst. En om de wereld, die op een daad wachtte, te toonen dat het Engeland ernst was met het streven naar ontwapening, had de admiraliteit het aantal kruisers tot vijftig kunnen verminderen. De pre mier voegde er echter onmiddellijk bij, dat de tweede kwestie nopens de vervan ging van oude door Meuwe schepen ge- de sensatie van den zaohten, vluchtigen kus op zijn mond, was zoo duidelijk ge weest, zoo tastbaar duidelijk, dat het bijna onmogelijk was, haar aan een droom toe te schrijven; het was hem, alsof hij de aan raking van den rozenmond nog op zijn mond voelde, toen hij* in de kamer ge komen, haastig zijn jachtpak uittrok en zich te bed begaf. Hij sliep onrustig, telkens ontwakend, telkens opnieuw het wondere gebeuren doorlevend en zijn hersens pijnigend met het zoeken naar de óplossing van het raadsel, dat hem verrukt en tegelijk ver schrikt had. Den volgenden avond legde hij zich op dezelfde plek op het zachte mos neer, Met luisterend naar de in wendige stem, die hem allerlei lieflijke benamingen toeriep, waarvan de minst onheusche toch altijd nog ernstlgen twij fel aan zijn verstandelijke vermogens in hield. Hij deed zijn oogen dicht en wachtte, zooals Endymion zelfs in den slaap Diana's komst afwachtte. Hij wachtte tevergeefs, riep tevergeefs, de lieftallige tweelingzuster van Apollo aan: O kuische Art era is, die den wagen ment Der maan, den bleeken nacht doorwaakt en nimmer rust, Die door het hemelruim van ster tot sterren rent, Endymion in zijn slaap, van sohaamte blozend kust. heid in bijtende woorden bespottend, gaf hij het wachten eindelijk op. OpMeuw hield hij zioh voor dat het een droom, een hallucinatie was geweest, dat geen levende lippen de zijne hadden aange raakt, op dien klaren, maanlichten avond. Hij zocht afleiding, begrijpend, dat hij niet als een verloren ziel in den omtrek kon dwalen, om te zoeken naar haar, die hem in zijn slaap had gekust, zonder voor een hopeloos krankzinMge gehouden te worden. „Paul", vroeg enkele dagen later zijn vriend, „kom je vanmiddag tennissen?" .Liever niet!" „Waarom niet?" „Je weety dat Ik niet van Mchaamsinspan- nlng houd; daarop ben ik werkelijk niet aangelegd". „TenMssen is geen inspanning!" „Voor mij wel!" „Kom dan toekijken". „Dank je, ik weet hoe dat gaat; als er te weinig spelers zijn, word ik tegen mijn wil tot meedoen geprest!" „Er zijn spelers genoeg!" „Waar haal je die vandaan?" „Ik heb aan alle kennissen ln den om trek uitnoodiglngen gezonden, je moet bepaald komen; je versuft en je verwil dert in je eenzaamheid". „Verwilderen?" „Nu ja, ik bedoel, dat je menschen- sohuw wordt, als je je van alles en ieder een terugtrekt". „Geen nood!"

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9