Gemeenteraad van Anna Paulowna Julianadorp. Wieringen. Algem. verg. „Het Witte Kruis". Schagen. Texel. Sport. van Vrijdag 21 Fabruarl. 1. Opening en Notulen. Ala om twee uur Burgemeester Lovink den Raad welkom heet, zijn wethouder D. Stammes en de heer Kuiken afwezig. De laatBte komt echter tijdens het voor lezen der notulen door den secretaris, den heer O. Keijzer, ook ter vergadering. De notulen worden onveranderd goed gekeurd. 2. Mededeelingen. a. De heeren Kooiman en Tromp nemen hun herbenoeming als lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs aan. b. Naar aanleiding van het rapport van de electriciteitscommissie merkt de heer Kuiken op dat, volgens zijn meening, het voor de verbruikers voordeeliger zou zijn, indien de gemeente geen eigen be drijf had, maar aangesloten was bij het P.B.N. Het vastrecht bij het P.B.N. is een gulden, terwijl elk K.W.U. tegen 5 ct. berekend wordt. Voorzitter zegt, dat het vastrecht van de gemeente door de pro vincie is vastgesteld en dus het vastrecht van het P.E.N. wel niet lager zal zijn dan hier. Voor de gemeente zal het tarief per K. W-U. wel nooit 5 ct. wordendaar staat tegenover, dat de straatverlichting, indien men aangesloten was bij het P.E.N., vee' duurder zou worden. Het electrlciteitsbedrijf is hier schit terend in orde. De geheele gemeente is aangesloten, wat zeker niet het geval geweest zou zijn, indien het P. E. N. het bedrijf had overgenomen. Men heeft ge probeerd een overeenkomst te sluiten met het P- E. N., maar door een klein versohi! is men niet tot een resultaat kunnen komen. De heer V. d. Ham merkt op, dat het P. E. N. hem als overheidsbedrijf is tegengevallen. Na nog eenige bespreking wordt het rapport voor kennisgeving aangenomen. c. Het verslag van het correspondent schap der arbeidersbemiddeling geeft geen aanleiding tot bespreking. d. Brief van het Dagelijksoh Bestuur van den Anna Paulownapolder omtrent loonregeling voor de arbeiders aan de wegverbetering. Het loon is gebracht van 85 op 40 cent per uur. e. Bij besluit van 4 Deo. 1929 No. 1, goedgekeurd bij Kon. besluit van 17 Jon. '80, No. 20, zijn de jaarwedden der wet houders dezer gemeente vastgesteld op f 400 voor elk. f. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school no. 1 is wegens ongesteldheid van den heer van den Dijk benoemd Mej. H. W. Kolenbrander. g. Dankbetuiging van den heer J. Baken wegens verhooging zijner Jaarwedde als le ambteriaar ter secretarie. De mededeelingen a., f. en g. worden voor kennisgeving aangenomen. 8. Benoeming van een lid der oommis sie tot wering van schoolverzuim in de vaoaturo J. Speets. De aanbeveling luidde 1. D. Hoexum; 2. O. F. v. d. Goes. Met algemeene stemmen wordt de heer D. Hoexum benoemd. 4. Verzoek om een tegemoetkoming in de Jkosten van vervoer van een kind van H. van Ginkel naar de O. L. School I. Voorzitter adviseert dit verzoek toe te staan. De kosten zullen f 45 bedragen. Aldus besloten. Eervol ontslag aan dien heer S TJ. van DtJfc. 5. Bij het verzoek om ontslag van den heer Van Dijk zegt voorzitter: Sedert Juli 1930 is de heer Van Dijk, hier ten volle tevredenheid werkzaam geweest als onderwijzer aan school I. Hij heeft een buitengewone ijver aan den dag gelegd en het is jammsr, dat hij onze gemeente gaat verlaten. Wij wensshen hem het beste toe. De raad sloot zich bij wuardeerende woorden aan en het ontslag werd eervol verleend. 0. De wijziging der begrooting voor 1930 wordt goedgekeurd. Een leenllng van 125.000. 7. Het belangrijkste punt van de agenda was de voorgestelde wijziging van een reeds vroeger genomen besluit. In Deo. 1929 was n.1. besloten bij de boerenleen bank een leening te sluiten van f165000 4Va°/o. f 125.000 voor „Oeres" en f 40.000 voor de R.K. School). De gelden voor de R.-K. Sohool zijn echter nog niet noodig, zoodat men dus volstaan kan met f 125.000 te leenen. Men zal dit echter niet bij de Boerenleen bank doen, maar bij de Rotterdamsche Spaarbank, die een rente van 4'/8°/o vraagt. De heer Keuris merkte op, dat dit onge veer f 475 voor de gemeente scheelt. 8. De rooilijn op het bouwterrein „Ceres'' wordt bepaald op 3 'M. afstand van den weg. 9. In behandeling komen de verzoeken van G. Boontjes en Petter om een voor schot ingevolge de landarbeiderswet. Boontjes verzoekt om een voorschot van f 3600 en Petter van f 3595. Beide verzoeken worden toegestaan. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Keuris naar de financiëele verhouding tussch9n rijk- en|gemeenten bij de komende wijziging. Voorzitter zegt, dat niemand het precies weet. Dure gemeenten zullen er beter van worden. De heer van der Ham informeert of er al sollicitanten zijn voor de gemeente lijke ophaaldienst. Burgemeester zegt, dat enkele personen zich al hebben aan gemeld, haar hij heeft hun den raad ge geven een adres aan B. en W. te richten. Eerst echter moet alles met Den Helder in orde zijn. Als gevraagd wordt, of B. en V dan wel de Raad den werkman- chaffeur zal benoemen, zegt voorziter, dat hij gedacht had de benoeming aan B. en W. te houden, maar het ook vol gaarne aan den Raad overlaat. De heer Van der Mam merkt op, dat indien de raad over de benoeming in een kleine funotie als doodgraver b.v., zelf besluit, hij in dit geval zeker de aanstelling aan zich moet houden. De heer Koorn vraagt, of het niet beter is, voorloopig dit werk aan te be steden, dan maar direot te beginnen met iemand te benoemen en jen huis met garage te laten bouwen. Burgemeester antwoorddeHeel wat gemeenten hebben dit werk uitbesteed, maar komen daarvan terug en nemen alles in eigen bedrijf. De heer KoornZou deze ophaaldienst wel levensvatbaarheid hebben Voorz.Ongetwijfeld. Bovendien de benoeming is maar tijdelijk. De heer Kuiken vraagt, hoe het staat met het aansluiten bij de waterleiding Enkele huizen aan de Kromme Tocht zijn nog niet aangesloten. Voorzitter zegt, dat verzocht is een plan van aansluiting te maken voor de geheele gemeente. Wanneer dit klaar is zal een en ander ter kennis gebracht worden aan de betrokkenen Volgt sluiting. De heer A. J. van der Mei, thans controleur-boekhouder aan de N.V. Stoom- zuivelfabriek „De Vooruitgang" alhier, is uit een opgemaakt viertal uit 42 soli- citanten benoemd tot oontroleur-boek- houder, tevens assistent-directeur van de op 1 Mei a.s. in werking tredende ®oöperatieve Zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster. Het bouwen van een dubbel woon huis voor de heeren M. Zon Sr. en O. Bregman Pz. op een perseel grond ach ter de kerk alhier is opgedragen aan den timmerman de heer O. Hollander, alhier. De heer J. Vonk alhier, heeft zijn bestaande zaak in eloetrisohe- en Radio artikelen uitgebreid met electrische waschmaohlnes enz., welke op verzoek voor gegadigden in werking zijn te zien. Hot bouwen van een bloembollen- schuur op het bedrijf „Welgelegen" van de fa. P. Nelis Zoon te Heemstede is opgedragen aan den aannemer G. Hoorns man, alhier. Door den aannemer J. de Graaf worden thans een drietal betonnen brug gen gebouwd over den Middenvliet ten behoeve van de daar in wording zijnde bloembollenbedrijven en wel een ter hoogte van perceel Middenvliet 0, een bij no. 11 en een bij no. 12. EEN NOODLANDING. Donderdagmorgen is het vliegtuig belast met het doen van de meteorolo gische waarnemingen, tengevolge van het stilstaan van den motor niet op het vliegkamp „De Kooy" kunnen landen, en kwam op een vlakbij gelegen weiland op zijn kop te staan en werd eenigszins beschadigd. Naar wij vernamen heeft de bestuurder geen letsel bekomen. Algemeene vergadering van „Het Witte Kruis" afdeeling Wieringen, op Donder dag 20 Februari 1930, 's avonds 8 uur, in Hotel de Haan. Aanwezig 22 leden. Vaorzitter de heer P. Kaan Ozn. opent met een hartelijk welkom de vergadering, tevens memoreerenee dat wat ziektegeval len en financiën der vereeniging betreft deze gunstig zijn te noemen over het af geloopen jaar. Tevens dat het Bestuur met geen voorstel ter tafel komt over een op te richten badhuis daar hiervoor overwegende bezwaren waren. Hierna leest de secretaris, de heer van 't Hof, de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goed gekeurd. Echter merkt voorzitter naar aanleiding van de notulen op, dat de wijkzuster verzocht heeft haar vrije dag in de veer tien dagen te mogen opsparen en dan in plaats van drie weken vacantie per jaar vier weken. Dit wordt na eenige discussie door de vergadering toegestaan. Volgt jaarverslag van den secretaris, waaruit werd geconstateerd, dat het leden aantal in 1929 wederom met 26 gestegen is, terwijl tevens belangrijke bedragen werden besteed voor behoeftige T.B.C.- lijders. Voorzitter zegt den secretaris dank voor zijn keurige weergave. Vervolgens verklaart den heer Klare uit naam van de commissie belast met het nazien der rekening en verantwoor ding van den penningmeester dat dit in orde was bevonden. Daarna krijgen we voorlezing van het verslag omtrent de geldmiddelen door den penningmeester. Het blijkt dat deze reke ning gesplitst is in drie deelen n.1. T.B.C.- bestrijding, wijk verzorging en Witte Kruis. Wij kunnen echter volstaan te melden dat de gelden ten slotte toch over een kas komen te lQopen en zoo blijkt dat de ontvangsten bedroegen f 2594.33, de uitgaven f 2259.43, alzoo een saldo van f 334.90, waarbij moet toegevoegd worden f 844.72 zijnde batig saldo jaar 1928, zoo dat de vereeniging thans een batig saldo heeft van f 1179.62. Voorzitter zegt den penningmeester dank voor zijn keurig beheer en uitvoe rig verslag. De heeren H. van Kalsbeek, D. Lont en D. Minnes worden vervolgens herko zen als bestuursleden. De heer Lont ter vergadering aanwezig, neemt zjjn benoe ming werdom aan, terwijl de twee andere heeren bericht zal worden gezonden. Hierna deed mevr. G. de Haan—Bosker verslag over de vereeniging Huisverzor ging over het afgeloopen jaar. Spreekster memoreerde dat de vereeni ging in vergelijking met het jaar 1928 is vooruitgegaan. Toen moesten er twee gevallen om hulpverleening worden afge wezen, in 1928 echter niet. In 1929 werden er aan 9 gezinnen hulp verleend, alzoo 145 heele dagen, 27 korte dagen en 128 halve dagen. Ondanks de vele hulp is het saldo der vereeniging op f 480.00 gebleven. Uitvoe rig staat spreekster stil bij de vraag van enkele bestuursleden, n.1. om langer steun te verleenen dan 6 weken, hetgeen regie' menter is vastgesteld. Spreekster betwist de vraag dat een groot kassaldo, hetgeen volgens de bestuursleden niet noodig is. Voor spreekster is het een bewijs dat er veel leden zijn en wanneer de nood aan den man komt men niet met een leege kas zit en dan bij het bestuur van »Het Witte Kruis* moet aankloppen. Tevens blijkt uit het verslag dat er in 1928 138 leden waren tegen in 1928 143. Verder dat mevr. Zomerdijk heeft ge dacht te moetea aftreden als penning- meesteresse van de vereenining wegens hoogen ouderdom. Zij was volgens spreek ster een van degenen, welke de vereeni ging heeft helpen op te richten en zal het moeilgk vallen wederom een kracht als mevr. Zomerdijk te krijgen. Op voorstel van den heer J. O. de Haan wordt besloten dat het bestuur een dank- betuigen zal zenden aan mevr. Zomerdijk voor de aan de vereeniging bewezen diensten. Hierna leest de voorzitter eenige mede deelingen voor naar aanleiding van de algemeene vergadering van het hoofdbe stuur, waarheen hij afgevaardigd was De begrooting voor het loopende dienst jaar wordt vervolgens vastgesteld als volgt ontvangsten f 8780.00, uitgaven 2601.00. Batig saldo f 1172.00. Rondvraag. De heer J. G. O. de Haan zou gaarne zien dat gezien het stijgende ledental er een hulpmagazijn van Het Witte Kruis aan den Oever was. Voorzitter is hier niet voor. Gezien het snelvervoer op Wieringen en tevens dat er aan den Oever vanwege de M.U.Z. ook genees kundige hulp is, ziet spreker de nood zakelijkheid van een hulpmagazijn' daar ter plaatse niet in. Verder staan er te Westerland en Oosterland verbandkisten ter beschikking van de Inwoners. Echter zal het bestuur het in overweging nemen. De heer N. Kaan zegt dat brancards te den Oever wel noodig waren. Zal ook onderzocht worden. De Heer H. Wilms vraagt of de mo gelijkheid bestaat tot oprichting van een concultatiebureau hier ter plaatse. Dit zou zeer aan te bevelen zijn. Voorzitter wil dit onderwerp eerst in een bestuurs vergadering bespreken, hetgeen wordt goodgovonden. Dr. Breeker vraagt of het de bedoeling weer is een Moederoursus te geven dit jaar en dringt er op aan dit 6 maanden voor den tijd aan te vragen. Voorzitter zegt dat het de bedaeling wel is. Er zal een advertentie geplaatst worden maar of er liefhebherij voor is staat te bezien aangezien dit vorig jaar nihil was. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering. CHRISTELIJK TEHUIS. Afscheid Cand. Winters. Donderdag 20 Februari J.1. werd in het Christelijk Tehuis te Den Oever een feestelijke bijeenkomst gehouden ter ge legenheid van het vertrek van Cand. Winter naar Antwerpen. Uit het groot aantal belangstellenden bleek duidelijk dat de Winter zich ge durende den betrekkelijk korten tijd van zijn aanwezigheid op Wieringen reeds vele vrienden had gemaakt. Nadat de heer Ooijevaar eenig orgelspel ten beste had gegeven opende Cand. Jonker de bijeenkomst door het gezamenlijk doen zingen van Psalm, V 14. Hierna werd ps. 140 voorgelezen, waarop een gebed volgde. Cand. Jonker heette vervolgens den heer Winter na een afwezigheid van on geveer 2i week van harte welkom en zegt o.m. dat een ieder in den loop van avond in de gelegenheid is persoonlijk- van Cand. Winter afscheid te nemen. Thans is het zangkoor aan het woord en zingt onder de serieuze leiding van den heer A. Kraak het bekende stuk van Ludwig von Beethoven »De eere Gods in de Natuur.* Cand. Jonker stelt dan de zangver- eeniging in de gelegenheid Gand. Win ter een stoffelijk blijk van waardeering aan te bieden. Dit afscheidsgeschenk be staat uit een tweetal boekwerken getiteld Kennis en Leven* en »Inleiding in de Zielkunde*. De heer Donkerbroek hield bij de aanbieding van deze boeken een korte rede waarin hij naar voren bracht dat de oprichting der Chr. Zangvereeni- ging voor een groot deel te danken is aan het initiatief van den vertrekkenden candidaat. Deze toespraak werd met eenige goedgekozen woorden beantwoord door cand. Winter. In het bijzonder werd hulde gebracht aan den heer Kraak die zich als directeur der zangvereeniging steeds veel moeite en inspanning heeft getroost. Na deze speeches zingt het koor Ps. 121:4—2, waarop de heer Kraak uit Den Helder een geschiedenis vertelt van een schipbrenk en de redding van een der opvarenden door diens dochter. De heer Adema droeg hierna een gedicht voor getiteld „Marenata". Vervolgens wordt door mejuflr, Kieft en de heeren Kraak, Bok, Juisting en Ooijevaar op vier violen en'orgel een ge deelte uit „Cavaleria Rusticana" van Pietro Mascagni en „Madrigal" ten ge- hoore gebracht, hetgeen een welverdiend applaus uitlokte. De heer Gerrit Geskus gaf hierna een 'proeve van zijn voordrachtkunst waarna de heer Brasser de aanwezigen eenigen tijd op onderhoudende wijze bezighield Als laatste nummer voor de pauze zonp het zangkoor „Heilig Is God de Heere Na de pauze gaven nog eenige heeren, o.a. de heeren Kuperus en Adema, een aantal vroolijke en ernstige voordrachten en werden nog eenige muziek- en zang nummers ten gehoore gebracht. Het hoofd der Chr. School, de heer Juisting, wijde nog een speciaal afscheids woord aan Cand. Winter en du heer Dokter uit Den Helder maakte zich \er- dienstelijk door het geven van eenige orgelsoli met zang. Tegen het einde van den avond hield Cand. Winter nog een gevoelvolle rede, waarin hij o.m. vertelde dat hij zeer ge hecht was geraakt aan Den Oever, door dat hij er een aangenamen tijd heeft doorgebracht. Hij besloot met het gezamenlijk dsen zingen van Psalm 72, laatste vers, waarna met dankgebed werd besloten. Deze afscheidsavond mag als zeer ge slaagd worden beschouwd. GOED AFGELOOPEN. De gemeentewerkman, de heer Jb. Smit bezig zijnde met een collega de boomen om de begraafplaats te Hippolytushoef af te zagen, had het ongeluk met een door hem afgezaagde aftakking naar be neden te vallen, waarbij de man zich aan het hoofd en in de zijde nogal verwondde, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen van dr. De Groot, Na heden ter plaatse ingewonnen in formaties, maajcte de patiënt, die be grijpelijkerwijs bovendien vreeseljjk was geschrokken, het vrij goed. PLUIMVEEFILM. Dinsdagavond 25 Februari a.s. zal in de biosooopzaal van den heer De Haan, te Hippolytushoef, vanwege de firma P. Sluis, pluimvee- en vogelvoeder- fabrieken te Weesperkarspel, een de monstratie over pluimvee en voedering worden gegeven en door de film worden verduidelijkt. Do toegang is gratis. Naar wij vernemen heeft de heer Mart. Lont Jz. zijn woonhuis aan deHollebolg uit de hand verkocht aan den heer O. P. Koorn to Westerland. PAARD OP HOL. Toen men het paard van den landman W. S., te Zandburen, in gebruik bij den heer P. Post aldaar en voor een driewielde kar bespannen, een oogenblik onbeheerd liet staan, ging het beest onverwachts aan den hol. In de Nieuwstraat te H.Hoef werd het dier door den heer W. tot stilstand gebracht. Het paard kwam er zonder letsel af. Ook kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. BOUWTERREIN. Door mej. A. K. te Westerland is voor den bouw van een burgerwoonhuis aan gekocht een perceel bouwterrein van den heer en mej. T. alhier en gelegen aan de Zuidzijde van den Poelweg. Men meldt ons dat de naar de eiscthen des tijds gebouwde nieuwe tabak- en siga renzaak van den heer J. C. de Haan aan de Nieuwstraat, te Hippolytushoef, op Zaterdag 8 Maart a.s. geopend zal worden, UITVOERING „ZANG EN VRIENDSCHAP". De gemengde Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te Hippolytushoef, dir. de heer J. Hovenier, van Nieuwe Niedorp, geeft Zaterdag 15 Maart a.s. een openbare uitvoering in het hotel „De Haan" te Hip polytushoef, waarbij de Schager orkestver- eeniging uit Schagen hare medewerking zal verleenen. VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In de 4 weken van half Januari tot half Februari werden voor uitvoer naar het buitenland goedgekeurd 3844 runderen, waarvan 3128 naar België gingen en 595 naar Italië. Het Belgische vee bestond voornamelijk uit vleezige melkkoeien, dat naar Italië uit jongvee. De heer S. Prins, die geruimen tijd werkzaam was aan het Deurwaarderskan toor te Schagen, staat op het drietal voor Texel. WEKELIJKS CHE CAUSERIE Onze lezers zullen wel reeds in hunne couranten gelezen hebben, dat aan het abbatoir te Amsterdam, onder de loon- slagers een staking is uitgebroken. Hoe wel de oorzaak van weinig beteekenis is, kunnen toch de gevolgen van dien' aard zijn, dat er in de slagerswereld een groote beroering ontstaat, en dat ook personen of corporaties buiten het slagersbedrijf zich met de kwestie gaan'bemoeien. Van oorzaak klein, zeiden wjj, want uit een klein commiesieverschil is thans een groot juridisch geschil ontstaan. Tot heden hadden de loonslagers een klein deel van den afval der slachting als een toeslag van ongeveer 40 'cent ontvangen. De Amsterdamsche grossiers- vereeniging had daaraan een einde ge maakt en tengevolge daarvan waren de slagers, die op een loon van f 50 per week zijn aangesteld, tot staking over gegaan. Toen deze staking officieel be kend werd, hebben B. en W. van Am sterdam een besluit bekend gemaakt waartegen de grossiers in verzet zijn gekomen. B. en W. hadden beslist, dat aan alle personen, die zouden willen slachten, den toegang tot het abbatoir 2lenf gtr g?rd' 200 zou het vee, dat aan het abbatoir geslacht moest wor- ïn ^slacht kunnen wordeï Ziedaar het groote geschil. MARKTO VERZICHT van Donderdag 20 Febr. 1980. In den gebruiksveehandel komt meer vraag, men wil weer meer vee en hoewel de prijzen tamelijk hoog zijn, moet men er toch aan. De handel is daarom Btug duur. Hoewel er van verscheidene mark ten berichten komen, dat door den groo- ten aanvoer de prijs iets zakken wil. Ook de varekoeien blijven nog steeds hun hooge prijzen handhaven. De groote aanvoer zit hem ook alweer hierin, dat de veehouders, aangelokt door de hooge prijzen, nu wel willen afzetten, want zjj redeneeren, in 't najaar zijn ze weer wel f 100 minder waard en daar moeten wij weer heel wat melk trekken en arbeid aan ten koste leggen. Hoogste prijs ge- bruiksvee f 290, geldekoeien tot f 310. Voor den slachtveehandel onveranderd hooge prijzen, toch waran enkele'kooplui van meening, dat de prijzen zouden da len, wat z'n invloed dan zou hebben uit het' feit dat er momenteel veel Deensch vleesch wordt aangevoerd hoogste markt f 435. Paarden waren er in goede kwa liteit aangevoerd, hoogste markt f 450. Nuchtere kalveren markt grooter aan voer en bijna vanzelfsprekend lager prij zen, hoogste markt tot f 25. Voor de ©verhouders onveranderd goede prijzen, n.m. tot f 40. De vette varkens noteerden weer den behoorlijken prijs van 40 ct. per pond, met neiging om nog even duurder te worden. Voor de zouters zelfs een hoo- gere markt. Met al deze gunstige resul taten van de eindproducten is het niet te verwonderen, dat de grondstoffen en halffabrikaten, in dit geval de biggen en de magere varkens, ook een flinke be langstelling genieten en de prijzen ervan ook nog niet dalen zullen. Burgerlijke Stand van Schagen van 18—20 Februari 1980. GETROUWD: W. Mul en A. P. S. Dolmans; J. Slikker en D. Sjarmes. OVERLEDEN: Wilhelimina Johanna van der Veer, 73 jaar, wed', van J. Slin gerland. POLITIE. Gevonden: een padvindersmes, een rozenkrans. Deze week werden van hier verzonden: 17 koeien, 11 kalveren, 13 schapen en 18 varkens. Burgerlijke Stand van Texel van 15 t/anl 21 Februari 1930. GEBOREN: Martje, d. v. F. Stark en M. Lok; Jetske, d. v. A. Robijn en J. W. Bakker, Rinske, d, v. M. Dijker en J. Oldenburg; Cornelia Agatha, d. v. H. Smit en M. Witte. ONDERTROUWD: R. Schaap en M. de Waard. GETROUWD: P. Raun en A. Malinak. OVERLEDEN: Barbor Koppen, 83 jaar, weduwe van K. List; Hiltje Dogger, 63 jaar, weduwe van W. Bakker. POLITIE Gevonden: 1 Leeren jongensmuta en heerenfieta GYMNASTIEKVEREENIGING „TURNLUST". Gisterenavond gaf deze vereeniging haar jaarlijksche uitvoering in Casino. De heer Put ters, voorzitter, heette alle aanwezigen wef- kom, in het bijzonder de afgevaardigden van zustervereenigingen, het bestuur der C. J. M. V., bestuur van de Driehoeksmeisjes en ver der allen die aan de uitnoodiglng gehoor had den gegeven. De heer Putters wa6 verblijd, dat „Turnlust" nog steeds in groei toeneemt en nog onverflauwd is. Op het tooneel waren alle ledien opgesteld. Namens de meisjes en da mes werden aan den heer Kramer een tweetal bloemstukken aangeboden, als blijken van waardeering voor het werk door hem gedaan. De heer Kramer dankte met een kort woord. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. De jongensklasse B deed een drietal stokoefeningen, direct 'gevolgd door de jongste meisjes met vrije oefeningen. Wat een rijl Er kwam geen eind aan. Als we goed hebben geteld waren het er 48. En 'goed dat zij hun oefeningen deden! De meisjes klasse B kwam met een houten paard op de proppen, waar ze overheen sprongen en wip ten, dat het een lust was. Vervolgens werden afgewerkt door de jongste jongens vrije oefe ningen, door de oudste meisjes halteroefenin gen, vrije oefeningen door de heeren en brug door jongensklasse B. Na de pauze werd de tijd bijna geheel ge vuld door de ouderen. Het rekwerk van de heereni werd goed uitgevoerd. Er werd ook geijzeld en gegnzcld. De dames voerden een serie vlotte brugoefeningen uit. Knotsoefeniin- gen1 der oudste meisjes, dames met stokoeïe- mngen en heeren aan de brug vormden de laatste punten van den avond. De heer Putters dankte alle aanwezigen nog voor hun belangstelling en allen die mede- ra °m (^ezeni avond te doem slagen. Den October hoopt de vereeniging haar 25- bestaan te vieren, waarvoor ieder werd! 3 ren jarig opgewekt mode te werken, opdat dat jubileum op waardige wijze herdacht zal kunnen wor- Gesloten werd met dankgebed. Helder-nieuws. HELDER IIADELBORSTEN. Zondag a.s. spelen de kampioenen een1 vriend- schappelijken wedstrijd tegen de Adelborsten. Aanvang 2 uur.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 16