Heldersche Courant van Zaterdag 22 Februari 1930. Callantsoog Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Callantsoog, gehouden op den 21sten Februari 1930. des voormid dags 10 uur. Voorzitter, tevens SecretarisMr. D. Breebaart. Aanwezig de heeren H. Kruisveld, S. Kooger, A. Kruit, F. X. Veul, M. Vries en J. C. van der Plas. De heer Hollander is met kennisgeving afwezig. De voorzitter opent de vergadering en spreekt op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar zijn beste wenschen uit voor het welzijn van het College en hunne verwanten. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld, De voorzitter doet de volgende mede- deelingen a. dat de heer Kooiman met ingang van 1 Februari 1930 is benoemd tot adjunct commies ter Provinciale Griffie te Haar lem. B. en W. hebben tot ambtenaar ter Secretarie en Correspondent der Arbeids bemiddeling benoemd de heer A. Loggers, volontair ter Secretarie te Opperdoes en wonende te Barsingerhorn. dat mevr. BrouwerMeijer, onderwij zeres bij het lager onderwijs door den Pensioenraad ongeschikt is geacht voor de verdere waarneming van hare betrek king. Zij heeft altijd vol ambitie de be langen van het onderwijs te Callantsoog gediend en de Voorzitter hoopt, dat zij van de welverdiende rust nog lang zal mogen kunnen genieten dat inej. Vos—Seijmour in het sanato- torium Brederode te Bloemendaal wordt verpleegd. De duur der opneming zal ongeveer 5 maanden bedragen. De kosten zijn f 4.per dag. De helft van de totaalkosten kan gedeclareerd worden aan de provincie dat tot de school voor buitengewoon lager onderwijs te Den Helder 2 leer lingen zijn toegelaten, waarvoor door de gemeente Den Helder slechts in rekening- zullen worden gebracht dezelfde kosten als berekend worden per leerling voor het bezoeken van de openbare school te Koegras. De Voorzitter brengt een woord van dank aan de gemeente Den Helder voor de tegemoetkomende houding in deze. Vervolgens brengt de Voorzitter ter sprake het verhandelde in de vergadering te Den Helder, betreffende de vorming van schoolartsendistricten. Daar op deze vergadering geen definitieve resultaten zijn bereikt, wordt dit punt aangehouden. Tenslotte deelt de Voorzitter mede, dat op 20 December 1929, B. en W. dezer gemeente de stand van de gemeentekas hebben opgenomen. De inkomsten be droegenf 37403.55'/2. De uitgaven f34765.03. Zoodat in kas moest zijn: f 2738.53 ll2, welk bedrag aanwezig was, terwijl zij op 20 December eveneens kas opname hebben gedaan van het electrisch bedrijf. Volgens de boeken moest in kas zijn f 5145.52 2, welk bedrag aanwezig was. Ingekomen stukken. 1. Mededeeling van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat door de gemeente over 1928 f6.12 te weinig is genoten op de uitkeering wegens Rijksvergoeding inzake Lager- Onderwijswet 1920. 2. Mededeeling van het Provinciaal Bestuur van Noordholland, dat de be slissing omtrent het raadsbesluit tot overdracht van het Gemeentelijk elec- trischbedrijf aan de provincie is verdaagd. 3. Bericht van het Provinciaal Bestuur om de beslissing ten aanzien van de be- grooting der gemeente over 1930 te ver dagen. 4. Eveneens van het Provinciaal Be stuur waarbij goedkeuring is verleend om de begrooting over 1930 te wijzigen. 5. Bewijs van goedkeuring van Ged. Staten van het Raadsbesluit tot aanue- nnng van een schenking, groot f 1500, aan de gemeente door de familie van de Poll. f> Bewijs van goedkeuring van Ged. Staten van het Raadsbesluit tot inruiling van de inschrijvingen van de nummers 747410, 747411, 747412 en 747413 in het grootboek der Nederlandsche werkelijke schuld van 1 Februari 1930. 7. Brief van Ged. Staten van Noord- Holland betreffende overdracht van het gem. electr. bedrijf aan de provincie, waarin verzocht wordt een aanvullend besluit van den gemeenteraad uit te lokken, waarbij het college van B. en W. gemachtigd wordt tot het verrichten van de noodige burgerrechtelijke handelin gen. Conform besloten. Mededeeling van de commissie van uitvoering van den vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn, waarbij ver zocht wordt de noodslachtplaatsen op te heffen. Aangezien in deze gemeente geen noodslachtplaatsen aanwezig zijn, wordt dit voor kennisgeving aangenomen. 9. Mededeeling van Gedeputeerde Sta ten, dat over het dienstjaar 1928 door de gemeente Callantsoog aan den keurings dienst van waren te Alkmaar f 19.34 te veel is betaald. 14. Van den inspecteur der Directe Belastingen de mededeeling, dat het ge raamd bedrag voor gemeenteopcenten personeele belasting f 1200.— bedraagt. Voor de gemeenteopcenten grondbelas ting f 1080.— 11. Rapport van den toestand dei- openbare lagere school en van het onder wijs over 1929. Na lezing wordt dit rap port onder dankzegging aan den samen steller, het schoolhoofd den heer S. Smit, voor kennisgeving aangenomen. Het onderhoud der privaten heeft de aandacht van B. en W. 12. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt na voorlezing en onder dankzegging aan de commissie voor kennisgeving aangeno men. 12. Nieuwjaarsrede van den voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Holland's Noorderkwartier te Alkmaar over het jaar 1929. Idem. 14. Verslag van de vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Bar singerhorn, op 9 Januari 1930 te Barsin gerhorn. Is reeds aan de Raadsleden toegezonden. 15. Verslag van den schoolarts te Den Helder over zijne bevindingen in het jaar April 1927—April 1928 en Apiil 1928—1929. Idem. 16. Brochure van den Nederlandschen Bond tot Bescherming van Zuigelingen. Zal circuleeren. 17. Verslag van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Alkmaar over 1929. Idem. 18. Verslag van de Adviescommissie der Noordhollandsche gemeenten voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen over de jaren 1927 en 1928. Idem. 19. Circulaires betreffende de uitvoe ring van het Werkloosheidsbesluit en Werkloosheidsverzekering van den Direc teur van den Rijksdienst der Werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling. Idem. Punt 5 van de agenda Maatregelen te nemen in verband met de bebouwing van het duinterrein in eigendom bij de ge meente. Voorgesteld wordta. tot aan koop van 3 aan het Rijk behoorendeper- ceelen, behoudens goedkeuring van den Minister van Waterstaat, kadastraal be kend Sectie D, nos. 406 voor een gedeelte groot 103 M2., 316 groot 104 M2 en 408 groot 50 M2., voor de som van f 0.20 per M2. In totaal f 58.40, b. de onder a genoemde perceelen te betrekken onder de in erfpacht uit te geven of uitgegeven perceelen. c. uit te geven in erfpacht aan den heer Kerkmeer te Schagen een perceel groot ongeveer 362 M2., grenzende aan het reeds aan hem uitgegeven perceel tegen een erfpachtscanon van f 5 p. jaar. d. uitgifte in erfpacht van 2 perceelen groot elk 1Ü00 M2. resp. aan de heeren L. A. van Andel te Baarn en C. F. Tim merman te Schagen tegen een canon van elk f 50.— per jaar. e. als gevolg van de voorwaarde, ge steld door belanghebbenden, n.m.1. het aanleggen van een straatweg, wordt tevens voorgesteld een straatweg aan te leggen als communicatie met de eerder genoemde perceelen. De Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag heeft zich be reid verklaard ter bestrijding van de kosten een bedrag van ten hoogste f 3200.te leenen tegen een rente van ten hoogste 5 pCt. en tegen een koers van 100; f. het college van B. en W. te mach tigen tot de handelingen, noodigvoorde uitvoering van bovenvermelde besluiten. Aan de hand van een teekening licht de Voorzitter het voorstel toe. De heer Veul vindt de kosten nogal hoog. De Voorzitter antwoordt hierop, dat inderdaad de kosten aanvankelijk nogal hoog zijn, doch dat deze telken jare verminderen. Bovendien is de erfpachts- duur langer dan de termijn van aflossing der leening, terwijl ook anderszins voor- deelen, door vestiging en woningbouw, door de gemeente of hare ingezetenen worden genoten. Nadat verschillende heeren nog toe lichtingen hebben gevraagd of gegeven, wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. e Voorstel tot het aanvaarden van een perceeltje grond, kadastraal bekend Sec tie D no. 585 als schenking van de Noord en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij en uitgifte van een perceel, waaronder het hiervoor genoemde in erfpacht aan den heer P. Luikens Butter tegen een erfpachtscanon van f 15 per jaar, onder de navolgende voorwaarden 1 De erfpachtscanon moet worden vol daan tdken jare voor of op den 31sten December, voor het eerst over het jaar 1930, 2 De in erfpacht uitgegeven grond mag uitsluitend worden igebruikt door middel van plaatsing van stoelen en ta fels of anderszins als zitgelegenheid ten behoeve van bezoekers van het Hotel- cafe Dninzicht, voor zoover betreft de Noordzijde van het geprojecteerde pad feil voorts voor zoovor betreft de Zuid zijde daarvan als parkeerterrein voor het plaatsen van motor- of andere rij- en voertuigen. 3. Het terrein zal door den erfpachter in den loop van 1930 worden behard en ten genoege van Burgemeester en Wet houders op straffe van verval van het recht van erfpacht na gedane opzegging, worden onderhouden. 4. De kosten van zegel, registratie, enz., vallende op de akten, komen ten laste van den erfpachter. De heer Kooger vindt de omschrijving van de beharding te vaag. Hij achtte het gewenschl er aan toe te voegen: in den loop van 1930. De voorzitter gaat hiermede volkomen accoord. Het voorstel wordt algemeene stemmen aangenomen overeenkomstig het ontwerp, met toevoeging van het door den heer Kooger aangevoerde. 7 Besloten wordt de pensioengrondslag van den Burgemeester-Secretaris Ambte naar van den Burgerlijken Stand en van den Gemeente-Ontvanger wegens ver hooging hunner jaarwedde met ingang van 1 Januari 1930 vast te stellen op resp. f. 5725.— en f 1000.— 8. Besloten wordt het kohier honden belasting 1930 vast te stellen op f. 410.— 9. Besloten wordt goed te vinden het ontwerp-cou.tract met randgemeenten van den Vleeschkeuringsdienst kring Bar singerhorn inzake de verwerking van afgekeurd vee en vleesch in de verwer kingsinrichting van dien kring, voor een proeftijd van twee jaar. 10. Het voorstel tot wijziging en af- en overschrijving van en op posten der begrooting van inkomsten en uitgaven van de gemeente voor den dienst 1929, wordt met algemeene stemmen aange nomen. 11. Eveneens wordt aangenomen het voorstel tot wijziging van de begrooting van het Gemeentelijk Electrisch bedrijf voor h>'t dienstjaar 1929. 12. Den heer W. Kooiman wordt eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 13. Vervolgens woidt overgegaan tot de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer A. Loggers, thans ambtenaar ter secretarie, bezit nog niet do vereischte leeftijd, om voor deze benoeming in aan merking te komen. De voordracht, opge maakt door B. en W., luidt: 1. de heer E. Smit. 2. de heer S. Kooger. De Voorzitter deelt mede, dat de heer S. Kooger No. 2 oo de voordracht staat, omdat hij uitsluitend bereid is deze func tie waar te nemen, als niemand zich be noembaar stelt. De stemming bracht tot resultaat: op den heer Smit 5 stemmen, tegen 1 op den heer Kooger, zoodat dus de heer E. Smit benoemd wordt. 14. Hierop volgt de benoeming van iwee leden van het Algemeen Armbestuur we gens periodiek aftreden van de heeren A. Vader en F. Veul. De voordrachten luiden: a. In de vacature-A. Vader: 1. A. Vader. 2. S. Baken Gzn. b. In de vacature-F. Veul: 1. F. Veul. 2. W. de Wit. In de vacature-A. Vader wordt voorzien door herbenoeming van genoemden per soon met alg. stemmen. In de vacature-F. Veul wordt herbe noemd' de aftredende heer F. Veul met 4 stemmen, tegen 1 op den heer W. de Wit. De heeren A. Vader en F. Veul nemen de herbenoeming aan. Laatstgenoemde dankt den Raad voor het vertrouwen, dat hij in hem stelt. 15. Hierna volgt de benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het L. O. wegens periodieke aftreding van den heer P. Vos. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. de heer P. Vos. 2. de heer Jb. van Scheijen. De heer P. Vos wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Rondvraag. De heer Veul vraagt, of er op den lsten Kerstdag een uitvoering is gegeven in het lokaal van den heer Luikens-Butter, waar 2 personen processen-verbaal hebben ont vangen. Hij vraagt of hiertegen geen maatregelen te treffen zijn; b.v. het ver bieden van uitvoeringen op 1ste Kerst dag, 1ste Paaschdag en 1ste Pinksterdag. De Voorzitter zegt, dat het juist is, dat op 1ste Kerstdag zich excessen hebben voorgedaan, die niet door den beugel kon den. Hij is bereid om uitvoeringen op ge noemde dagen zooveel mogelijk te beper ken, doch persoonlijk heeft hij er geen be zwaar tegen, mits er geen kerkdienst ge houden wordt. De heer Vries acht de tarieven van het P.E.N. voor het gebruik van melkmachi nes onbillijk. Deze tarieven zijn in tegen stelling met andere bij de overdracht van het G.E.B. aan P.E.N., niet verlaagd. De Voorzitter schrijft dit toe aan het feit, dat hiervoor reeds voor de overdracht gunstiger tarieven bestonden, welke dus niet zullen zün veranderd. Hij zal er ech ter aan het P.E.N. over schrijven. De heer A. Kruit dringt nog eens aan on herstel van het torenuurwerk. Voor zitter zal nogmaals den leverancier hierop wijzen. De heer S. Kooger sluit zich aan bii het betoog van den heer Veul inzake het geven van uitvoeringen op genoemde da gen, waarop Voorzitter toezegt zooveel mogelijk met den geest, die in den Raad heerscht, rekening te zullen houden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter, onder dankzegging aan de wethouders en raadsleden, de vergadering.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17