T ESONA VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 1 MAART 1930 De nieuwe verkeersregeling. GEMEENTERAAD. Raadsoverzicht. PREDIKBEURTEN1 Onze stadgenoot, de heer J. Haasdijk, slaagde den 27en Febr. te Amsterdam voor radio-monteur, leerling van 'het Instituut Stheehouwer te Rotterdam. Bii Kon. besluit van 21 dezer, is Ds. J. D. van de Veen, alhier, benoemd tot reser ve-veldprediker voor den tijd van oorlog. De oud-leerling der A. B. S. alhier, de heer J. W. Borreman, thans radiohan delaar alhier, behaalde het radio-diploma, ingesteld door den Bond van Radio-Han delaren in Nederland. OPENBARE AANBESTEDING. Blijkens een advertentie in dit num mer zal de heer Klercq een openbare aanbesteding houden, waarvoor de bestek ken en teekeningen a.s. Maandag zijn te verkr 11 gen, Spoorstraat 8284. BEZOEKUREN MARINE-HOSPITAAL TE DEN HELDER. De Commandant der Marine te Wil lemsoord, brengt ter kennis, dat het be zoeken van de in het Marine-Hospitaal te Den Helder verpleegd wordende patiën ten met ingang, van 1 Maax"t 1980 als voljjt is geregeld: Bezoekuren: a. voor le en 2e klasse-patiënten (waar onder officieren en adelborsten): dagelijks van 1517 uur en van 18.8020 uur; b. voor 8e klasse-patiënten en afzonder lijk verpleegd wordende onderofficieren: dagelijks van 14.8015.80 en van 18.30— 19.80 uur; o. voor zaal-patiënten (burgers en mili tairen): Zondag, Woensdag en Zaterdag van 14.8015.30 uur; Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 18.3019.80 u; d. voor bezoekers van Texel bovendien op Zondag van 1112 uur. De bezhekers behooren er op te reke nen, dat het bezoek gedurende de middag uren kan worden onderbroken door dok tersvisite. UITSLAG VERLOTING LUTH. DAMESKRANS. Prijsno.: Gevallen op lot no.: 1. Kanten sprei 416 2. Gebreide sprei 705 3. Kussen 599 4. Wit kussen 565 5. Theemuts 962 6. Nachtzak 98 7. Kleed 494 8. Lampenkapje 86 9. Kleedje 223 10. Toetsenlooper 191 Af te halen bij ds. Borgers, Weezen- straat 66. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Van de films die het „Nut" zijne leden aanbiedt in de „Tivoli-bioscoop" ter plaat se op 4, 5 en 6 Maart a.s. lezen we in de groote bladen de navolgende beoordee ling. „Wie deze film aanschouwd heeft zal ongetwijfeld wel vol bewondering blijven voor het schitterend mooie Balineesche land met zijn rijstvelden, bergen en vul kanen. Lola Kreuzberg moest soms haar filmapparaat verbergen achter bamboe struiken om haar werk goed te kunnen verrichten. Fauna, Flora van Bali, dè zeden en gebruiken der Baliërs en nog veel meer laat de film ons zien. In de film „De Geheimen van het Oos ten" worden we gebracht naar Abassidië en Komt u maar kijkenhet is niet zoo mooi te beschrijven of de film is nog mooier. Leest de advertenties in dit blad en bespreekt uwe plaatsen van 56 uur op eiken speeldag. DE UITBREIDING VAN DE „MAGNEET". Wij hebben vToeger al eens geschreven over de uitbreiding, die de zaak van de firma Spruit, Bierstraat, ondergaat. Door aankoop vani het tegenover liggend pand was het mogelijk in de plaats van het on- ooglijke huisje met tuin aldaar, 'hoek Westgracht, eêtni fraai modem gebouw op te trekken, dat in den archit^t Van der Leek een kunstzinnig en bekwaam bouwer vond. De beschikbare ruimte was niet ov ergroot, maar voor het doel, dat de heer Spruit met den' koop had, alleszins vol doende. Hier is thans namelijk een spe ciale/ étalage-ruimte ontstaan, waardoor het mogelijk is de vele dames mode-arti-, kelen smaakvol en royaal te etaleeren. Bovendien is er voldoende ruimte geko men om het atelier, dat tot nu toe zeer primitief en absoluut onvoldoende gehuis vest was in het winkelpand aan de over zijde, een ruimt© te versohaffen, die het mogelijk maakt het in de toekomst uit te breiden. Voorts is er op de eerste verdie ping nog een ruime lokaliteit gekomen, terwijl voort» nog een tweede verdieping als reserve dient. De heer Spruit had deze meerdere ruimte dringend noodig; in den teekenis is, is de fraaie oplossing, welke aldus verkregen is op dezen straathoek. In het nummer van Dinsdag hopen wij oen plaatje te kunnen geven van het aspect, zooals dat thans is geworden. Hedenmiddag vier uur wordt het nieu we pand in gebruik genomen; dan zal men zich persoonlijk van de verfraaiing kun nen overtuigen. Wij deelen nog mede, dat het werk tot genoegen van den heer Spruit is verricht door den aannemer H. Hagen. Glas- en schilderwerk is verzorgd door den heer I)e Kok, eiectrische aanleg door den heer Puinbroek. NEDERL. REISVEREENIGING Afdeeling Den Helder. In een dezer dagen gehouden vergade ring werd onder leiding van het voorloo- pig comité vastgesteld het huishoudelijk reglement voor de afdeelingen, zooals dit door de Vereeniging is voorgeschreven. Door de vergadering werd tot Voor zitter aangewezen de heer W. Bierste ker, terwijl daarna als bestuur gekozen werd de heeren Th. C. W. van Mierlo, J. Fijting van Walsem, J. A. Witsenburg en P. H_ L. Maas, benevens de dames mevrouw de BoerJongkees en Teune— van der Vijgh, die allen hunne benoe ming aannamen. Aangewezen werden als afgevaardig den naar de te Utrecht op 1 Maart a.s. te houden algemeene vergadering, de heeren Biersteker en van Mierlo, aan wie een blanco mandaat verstrekt werd om naar omstandigheden te handelen Uitvoerige besprekingen werden ge houden in verband met het werk-pro- gramma voor aanstaanden zomer-waar toe verscheidene dames en heeren zich bereid verklaarden het bestuur hierin be hulpzaam te zijn en waarop spoedig teruggekomen zal worden. De jaarboekjes der Vereeniging zijn tegen den prijs van 80 cent verkrijgbaar ter drukkerij O. de Boer Jr. in een daarna gehouden bestuursver gadering werden de functie's als volgt verdeeld: le voorzitter W. Biersteker, 2e voorzitter Th. van Mierlo, secretaris J. Fijting van Walsem, penningmeesteres mevrouw G. H. Teunevan der Vijgh, en als leden mevrouw de Boer—Jongkees en de heeren J. A Witsenburg en P. H. L. Maas. In werking op Zondag 2 Maart 1930. Op Zondag 2 Maart a.s. zal de nieuwe verkeersregeling, vastgesteld door Bur gemeester en Wethouders d.d. 27 Januari 1930, in werking treden. De noodige verkeersborden zijn reeds in de betrokken straten aangebracht, zoo dat men zich sinds eenigen tijd op de hoogte heeft kunnen stellen van wat wel on wat niet mag in bepaalde straten en in bepaalde richtingen. Wij meenen goed te doen nog even te wijzen op de verschillende bepalingen, die we straatsgewijs hier-laten volgen. De Keizerstraat. Auto's (ook 8-wielige), en rij- en voer tuigen (uitgezonderd handwagens) mogen alleen rijden in de richting vanaf Zuid straat naar Prins Hendriklaan. Motortweewielers, rijwielen en hand wagens mogen in beide richtingen rijden. Alleen op Zaterdagavond tnsschen 7 en 10 uur mag in de Keizerstraat In het ge heel niet gereden worden met rijwielen en motortweewielers (dus in géén van belde richtingen). Handwagens mogen ook dan in beide richtingen rijden. De Koningstraat. Op Zaterdagavond tusschen 7 en 10 uur verboden voor rijwielen en motortwee wielers (in beide richtingen). De Spoorstraat (tusschen Keizerstraat en Vlaming straat) is iederen avond tusschen 7 en 10 uur verboden voor rijwielen en, motor tweewielers (in beide richtingen). r TELEFOON 48. het vlugste en beste adres voor AL UW VERZENDINGEN. als men zich even den nieuwen toestand indenkt dan valt lxet erg mee. De praktijk zal hier straks de beste leermeester blij ken. Morgen zal dan voor het eerst de proef op de som woi-den genomen. Wij gelooven zeker, dat als het publiek in deze zelf medewerkt, het aantal over tredingen niet groot behoeft te zijn. In ieder geval heeft de bedoeling voor gezeten om in het belang van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer maat regelen te treffen en het wil ons voor komen, dat de nieuwe regeling in dat op zicht aan het gestelde doel zal beantwoor den. Vergadering van den Raad der ge meente Den Helder op Dinsdag 4 Maart 1930, des naxtxiddags 8 uur, ten Raadhuize. Agenda: Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging Helder's Fanfare corps voor de verhooging van het subsi die over 1980; b. Goedkeuring van Gedep. Staten op het Raadsbesluit van 24 Januari 1980 tot onderhandsohe verpachting van grasge was aan L. Dekker. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Winkelsluiting. Voorstel met betrekking tot wijziging van de verordening op do Winkelsluiting. /(Voortzetting der behandeling in de ver- gaderlxxg van 25 Februari j.1.). Kotter Zeevaartschool. Voorstel om den kotter, in gebruik bij de Zeevaartschool, wederom ter beschik king van het Rijk te stellen. Adjunct-Inspecteur van Politie. Voorstel in zake aanstelling van een adjunct-inspecteur van Politie. Nieuw stratenplan. Voorstel tot het aanleggen van diverse straten en tot het aankoopen van eenige perceelen grond. Onderwijzer school 8. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan school 8. Voorgedragen worden: 1. H. I. Linde, te Arnhem. 2. A. van der Bij. 4e Kollum. 8. W. J. de Groot, te Amsterdam. De Kerkgracht en de Loodsgracht krijgen éénrichtingsverkeer voor auto's (ook driewielige) en rij- en voertuigen. Dit geldt voor de Kerkgracht vanaf Koningsplein tot Van Speijkstraat, en voor de Loodsgracht vanaf de Molenbrug tot aan Koningsplein. Op beide genoemde grachten mag al leen worden gereden (met auto's, rij- en voertuigen) in de hoofdrichting West plein—Molenbrug. Voor de tegenover gestelde richting is dus de Kanaalweg aangewezen. Rijwielen en motortweewielers mogen in beide richtingen rijden. Het gedeelte Kerkgracht tusschen Westplein en Van Speijkstraat is vrij voor alle verkeer, evenals het gedeelte Loodsgracht tusschen Molenbrug en Ooststeeg. De Molenstraat (tusschen Keizerstraat en Sluisdijkstraat) mag alleen worden bereden v a n u i t de Keizerstraat naar de Sluisdijkstraat. Dit geldt voor alle verkeersmiddelen. Moet men dus van Keizersbrug naar Sluisdijkstraat rijden, dan kan men dit doen via de Molenstraat. Van Sluisdijkstraat naar Keizersbrug moet echter worden gereden langs het laatste blok huizen van de Westgracht. Zoutsteeg, Trechters teeg Oestersteeg en zijn practisch voor alle verkeer uitgeslo ten, daar ze thans voor motortweewielers en rijwielen gesloten zijn verklaard. Onder rij- en voertuigen zijn niet be- winfccl zelf is nu de atelier-ruimte beschik-grepen kruiwagens, kinderwagens en baar gekomein voor uitbreiding, waarvan /daarmede gelijk te stellen kleinere rij- en een dankbaar gebruik is gemaakt Wat voor buitenstanders vooral van be- fvoertuigen. Uitbreiding politiecorps. Aanstelling adjunct-inspecteur. B. en W. schrijven aan den Raad: De Burgemeester beeft ons medege deeld, dat reeds sedert geruimen tijd, ten gevolge van de uitbreidixig van de be bouwde kom der gemeente en het meer dere toezicht dat in Huisduinen en Julia- nadorp moet wox-den uitgeoefend en ook door deii eisch, dat meer mtensief moet worden opgetreden ten opzichte van het v erkeer in het algemeen, de noodzakelijk heid is gebleken van uitbreiding van het politiecorps, met iemand die in rang wordt gesteld boven de bi'igadiers en agenten De Inspecteur van Politie heeft n.1. ten gevolge van de te voeren administratie geen voldoende gelegeixheid de noodige controle enz. uit te oefenexx. Lag het aanvankelijk in het voornemen bedoelde uitbreiding eerst te doen plaats hebben na de totstandkoming van de nieuwe regeling iixzake de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Ge meenten, dus in 1931, de toestand is, naar de meening van den Burgemeester*, thans door verschillende omstandigheden zoo danig geworden, dat ixitstel niet langer toelaatbaar is De Burgemeester meent de oplossing te kunnen vinden door over te gaan tot de aanstelling van een adjunct-inspecteur, aan wien een salaris zou behooren te wor den toegekend van 22002600 per jaar. Wij kunnen ons met. het vorenstaande geheel vereenigen en geven U in over weging daarvoor de noodige gelden toe te staan, alsmede de salariswijziging zoo danig te wijzigen. Stratenaanleg. Grondaankoop. Nieuwe stratenplannen ontworpen. B. en W. schrijven aan den Raad: De vooi-tdurende uitgiften van grond in erfpacht en verkoopen van grond bin nen het plan van uitbreiding "maken het noodig, dat steeds een voldoende hoeveel heid bouwrijpe grond beschikbaar is. Zon der een behooxiijke reserve aan grond, direct voor bebouwing gereed, zal stag natie in de regelmatige xxitbreiding van de stad ontstaan en nadeel in de exploi tatie van het grondbedrijf texxgevolge hebben. Wanneer men nu nagaat waar en hoe veel grond bouwklaar ligt, dan blijkt, dat nabij de Krugerstraat niet veel grond meer beschikbaar is. Hetzelfde is het ge val langs den Polderweg en den Brakke- veldweg, terwijl in het Oostelijk plan bij na geheel geen bouwrijpe grond meer aanwezig is. Wij hebben daarom overwogen op wel ke wijze aan de behoefte aan bouwterrein, die zich bepaaldelijk doet gevoelen voor zoover betreft gronden der tweede en der de klasse, kan worden voorzien. Daartoe heeft de Directeur van Gemeentewerken een tweetal plannen ontworpen, n.1. een sluitend bij Krugerstraat, Hertzogstraat en Javastraat en een plan voor het aan leggen van straten, aansluitend bij Brak- keveldweg en Rozenstraat. De plannen met kostenramingen zijn bij de stukken ter inzage overgelegd. De kosten van bestrating en rioleering van het plan Krugerstraat worden door den Directeur van Gemeentewerken ge raamd op 32.500. Die kosten worden voor het plan Brakkeveldweg, inbegrepen de kosten van het inricixten van een speel terrein in dat plan, geraamd op 62.600. Hierin zijn niet begrepen de kosten van aanleg van gas-, water- en electriciteits- leidingen. Het ligt in ons voornemen om de uit voering van het plan Krugerstraat in twee gedeelten te doen geschieden. Het gedeelte van de geprojecteerde straat van de Krugerstraat af evenwijdig aan de Hertzogstraat en rechthoekig afbuigende in het verlengde van de De la Reystraat, zouden wij reeds dadelijk willen bestraten en rioleeren. Het overig deel van de in dit plan begrepen straten kan dan na 1930 worden aangelegd, aangezien de ge meente eerst in 1931 de beschikking over den grond, die eigendom is van den heer Giltjes, kan krijgen. Voor verwezenlijking 'van een ander is het nl.. noodig een twee tal perceelen grond, in eigendom toebe- hoorende resp. aan de Diaconie der Ned. Hervormde kerk en aan J. Giltjes, aan te koopen. De eigenaren zijn bereid dien grond te verkoopen tegen prijzen van onderschei denlijk 2.50 en (ongeveer) 2.86 per M2. Deze prijzen achten wij, in overeen stemming met het inzicht van de Com missie van Bijstand voor het Grondbe drijf, acceptabel. De in het plan Brakkeveldweg begre pen grond is bijna geheel eigendom der gemeente. Voor den aanleg der in dit plan ontworpen straten is geen aankoop van grond noodig. Alleen heeft de gemeente noodig een strookje grond langs de Ro zenstraat, teneinde de daar aan te leggen straat te laten aansluiten aan de ge noemde straat. Deze grond is van de Woningstichting en deze wil bedoeld grondstrookje, groot ongeveer 1500 M2., gratis aan de gemeente afstaan. Dit plan zouden wij reeds dadelijk ge heel willen uitvoeren. Wat betreft de indeeling van den be schikbaar komenden bouwgrond in klas sen, zij medegedeeld, dat in het plan Kru gerstraat in hoofdzaak tweede klasse grond, doch ook nog eerste klasse grond, beschikbaar zal komen, terwijl de gron den in het plan Brakkeveldweg deels zul len behooren tot de derde klasse en voor een deel ook tot de tweede klasse. B. en W. stellen voor hen te machtigen om tot den aanleg van bovenbedoelde straten met bijkomende werken oVer te gaan. De regeling lijkt vrij/ ingewikkeld, doch plan voor het aanleggen van straten, aan- »Wat zijn ze kalm vanavond*, zei een van de collega's aan de perstafel. «'tZal de invloed van 't voorjaar zijn*? meende nummer twee. *Zelfs een raads: lid kandaar last van hebben, ook al is-ie immuun*. «D'r komt nog wel een buitje*, was ons antwoord. »Als we maar eens aan de win kelsluiting toe zijn*. Maar die oolijke burgemeester stelde dit punt als maar uit. Eerst kregen we wat we 't laatst verwacht hadden, en wat we 't eerst verwacht haddenbleek een dood kind te wezen met een lam handje. Dat wil zeggen schijndood dan altijd, en ook is het handje schijnlam. Dat zal u Dinsdagavond gewaarworden. Maar vanavond was het niets. Eerst kregen we dan de vuilverwijde- ring te Anna Paulowna, die heelemaal achter op de agenda stond. Ja, zelfs stond die op een vervolg-agenda weggestopt. Desalniettemin en evenwel nochtans haalde de burgemeester haar in bet volle daglicht van deze avondzitting. Dat zit met die vuil verwijdering zoo de Raad wilde unaniem onze naburige zustergemeente graag van haar vuil af helpen. Hieromtrent was door den heer Maas een regeling ontworpen, die voor de gemeente Anna Paulowna alleszins aannemelijk was. Maar nu waren er in den Raad Prinzipienreiter en a-Prinzi- pienreiter. De a-Prinzipienreiter zeiden zooals B. en W. het nu voorgesteld heb ben, is het de'beste oplossing. Wat gij, Prinzipienreiter, wilt, komt in het ftnan- tieele op precies hetzelfde neer. Sluit U dus aan bij ons, waarom handhaaft gij uw principe zoo star Alles goed en wel, antwoordden de Prinzipienreiter, maar een principe is en blijft een principe. We hebben een Centrale Boekhoudig en die C. B. calcu leert nu eenmaal de vaste onkosten en de variabele onkosten en nu hangt het maar van het standpunt af, waarop gij wilt staan. Wij staan op hét principe van de dubbele boekhouding, en gij, die an ders redeneert, weet van bedrijfseconomie niets. Niks, hoor, zei de heer de Zwart, jelui weten het niet. Deze interessante discussie had zich ongetwijfeld nog geruimen tijd voort kunnen zetten, ware niet de heer van Gessel op het lumineuse denkbeeld ge komen stemming aan te vragen. En vóór we er toen erg in hadden, hadden we al beslist, dat Anna Paulowna f 200— per jaar zal betalen benevens 35 cent per M3 vuil. Gelukkig maar, anders had de zus tergemeente 55 cent moeten betalen zon der meer, hetgeen op hetzelfde neer kwam. Zoodat we dus voortaan de leege sar dineblikjes, puroldoosjes, alsmede de overgebleven graten, velletjes en onver teerbare restantjes van de Anna Pau- lowna-er koffietafel op onze belt krijgen te verwerken. Op die manier kan er bij onze zustergemeente nog eens een extra vischje op overschieten waarvan zelfs de poes een graatje toekomt! Dat was dus nummer één van de agen da. Mat bakwamexi spoed ging het toen ZONDAG 2 MAART DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetstraat). 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »Het onechte*. '8 Avonds 6.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: >De zegen van den arbeid*. Ned. Herv. Gein. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Gerei. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Mulder, van Amsterdam O. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Obr. Mil. Tehuis 's Morgens 10 uur, Ds. H. Mulder. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 5.80 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. v.d. Kraats. Donderdagavond 7 30 uur, de heer N. v.d. Kraats. Chr. Gerei. Kerk (Steen gracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 nur, Ds. G. W. Alberts, van Gorinchem. Herst Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgérs. Doopsgez. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds §.80 a, Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. Hoek. Leger des Heils. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdlenst. 's Ar. 7.80u., Verlossingssamenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gom 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »De geestelijke oogst*. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Middag 2 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »De geestelijke oogst*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 u., de heer Schut, vau Winschoten. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstmaa. Gerei. Kerk. x- 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., Ds. Zanting van Hilversum. H. A. WIERINGEN. Ned. Herv. Gean. (Hippolytushoef). *8 Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, de heer R. G. Frank, Hulpprediker. Gerei. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. J. Jonker, Den Oever: Intjóe-predicatie. 's Middags 2.30 uur. Ds. F. Tollenaar van Den Helder. Bevestigingsrede. Op beide beurten busdiensten vanaf Poelweg, Westerland. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. verder. Eenmaal aangeland bij de ver- volgagenda werkten we die af, sprongen toen over naar de eerste en rrroetschl zaten we zóó weer in Tuindorp om daar een school te bouwen. En de lezer heeft de beide projecten van den heer Dokter in ons blad afge drukt gevonden. Er viel niet heel veel over te praten, en de Raad heeft er dan ook,behoudens enkele vragen op onder geschikte detailpunten, niet veel meer over gezegd. Maar zonder stemming het ontwerp van B. en W. (met kHp dus) aanvaard. Niettemin was het korte debat niet zonder beteekenis. De heer de Boer namelijk deed een poging alsnog rijks subsidie te krijgen voor dezen bouw, waarop de wethouder De Zwart betoogde ook de heer Biersteker liet zich in dien geest uit dat het dan nog zeer lang zou duren eer de koninklijke goed keuring kwam voor den bouw niet alleen, maar men dan ook de vrijwel absolute zekerheid zou hebben, dat van het fraaie projeet van den heer Dokter niet al te veel meer zou overblijven. Dan zou er dit af moeten of dat, en van een bekap ping was in 't geheel geen sprake. We hebben het ondervonden aan de school in de van Galenstraat, door den heer Zondervan indertijd met het epitheton •sigarenkistje* bestempeld, hoe het gaat als het rijk subsidieert. Over de regelingen in verband met de Ziektewet behoeft niet veel ter toelich ting te worden gezegdook eenige wij zigingen van de bepalingen in de ge meentelijke bestekken waren er het ge volg van. Voor dit, alsook voor het ver dere kleingoed- verkoop en erfpachts- aanvragen enz. verwijzen wjj naar het verslag. Heelemaal aan het eind der agenda kwam vervolgens het voorstel der ver plichte winkelsluiting. Juister gezegd: het was een boodschap van B. en W. de complimenten én wij weten het niet, of de Raad maar zoo goed wil zijn t» zeggen zooals hij het hebben vil.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17