WARME CR0QUETTES |-jzz Radio-Programma ICING Vervolgens wordt deze geölled, ln welken vorm ze ln Nederland op de markt komt. De kalkstlkstof bestaat uit 20'/i°/o stik stof, 00% kalk, J2% koolstof, wat olie en voor de rest uit een weinig ohloor' calcium, Ijzer en alumlniumoxyue. Uit de voorstelling, die spreker geeft omtrent de omzettingen welke moeten Slaate vinden alvorens de stikstof van e kalkstlkstof door de planten kan worden opgenomen, blijkt, dat de voor waarden voor een goede werking voor deze gronden zeker aanwezig zijn. Het betrekkelijk weinig gebruik moet, volgens spreker, geweten worden aan de onbekendheid van het product, waar van de boer vaak niet meer weet, dan dat het lastig is uit te strooien. Spreker wijst hierbij op de wijze, waarop het strooien het beste gebeurt, n.1. door middel van kunstmeststrooiers en vestigt in dit verband de aandacht op enkele werken, o.a. de goedkoope „Schnotzer", „Vos", „Tank"' enz. Bij aan schaffing hiervan over het kalkstikstof- bureau wordt een belangrijke korting gegeven. Als voordeelen van de kalkstikstof worden genoemd: le. de lage prijs. 2e. het hooge kalkgehalte, die vaak een gunstigen invloed uitoefent op de structuur van den grond. Ook op den stand van bieten en klaver schijnt deze kalk een gunstigen invloed te hebben. Tevens geeft kalkstikstof in den regel stevig stroo, hetgeen van belang is voor het verkrijgen van goed zaaizaad. Verder kan van de kalkstikstof zeer doelmatig gebruik worden gemaakt om veel onkruidkiemen en onkruidplanten te dooden, hetgeen bij de teelt van bieten, uien enz. van groot belang geacht kan worden. Een en ander wordt breedvoerig uiteen gezet. Betreffende den tijd van aanwending wordt het volgende opgemerkt. Voor bieten, blauw maanzaad en der gelijke fijne zaden minstens 3 weken vóór het zaaien, daar hierop meestal nogal groote kwantums worden aangewend. Voor aardappelen bij voorkeur minstens 2 weken voor het poten. Voor granen kan ze op de zwaardere gronden wel gelijktijdig met het zaaien worden gegeven. Op grasland geve men tot ca. 250 K.G. per hectare in den laten herfst of in het vroege voorjaar (eind Februari). Het gras moet in elk geval droog zijn en er mag geen vorst in den grond zitten. Tegen deze voorschriften is het vorig jaar op grasland vaak gezondigd met nadeelige gevolgen. Voor wintergranen beveelt spreker aan gedeeltelijk kalkstikstof in den herfst te geven, aan te' vullen zoo noodig met nitraat in het voorjaar. Hierna gaf spreker nog een overzicht van de resultaten verkregen met kalkstik stof, gedurende de laatste jaren, waarbij speciaal de aandacht wordt gevestigd op de gunstige resultaten bereikt bij bieten en aardappelen. Spreker beantwoordt dan nog eenige vragen, veornamelijk de onkruidvernieti ging, door de kalkstikstof betreffende. Voor een proef om de vernietigende werking na te gaan op muur, die tusschen reeds opgeschoten erwten staat, wil hij gaarne een kwantum van deze meststof gratis beschikbaar stellen. Naar aanleiding van een vraag, gesteld door een gast ter vergadering, een student van de Landbouwhoogeschool, die hier voor de praktijk bij den heer J. Waiboer is, deelt hij nog mee zelf eenigszins scep tisch te staan tegenover de werkin g op gras land, maar dat minder goede resultaten waarschijnlijk meestal toegeschreven zul len moeten worden aan het feit, dat het gras niet volkomen droog was. Verder zegt spreker neg dat door 't oliën ver giftiging van den met het uitstrooien belasten persoon practisch gesproken niet voorkomt, maar dat 't zeker aanbeveling verdient niet te gaan zaaien als men wondjes aan de handen heeft en dal het gewenscht is een stofbril op te zetten. De heer Rezelman dankt den spreker en hoopt dat zijn lezing resultaat mag opleveren voor het bureau, dat hij ver tegenwoordigt, maar vooral ook voor den landbouw. Hierna volgt sluiting. A'fl. Verg. „Witte Kruis". Burgemeester G. Lovink, voorzitter van de afdeeling Anna Paulowna van het Witte Kruis, opende met een kort woord de op Vrijdag gehouden alge- meene vergadering en deelde mede, dat van het bestuurslid Komen bericht van veJjllnderiBg was ingekomen. Volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is de heer G. Lovink, die bij acclamatie herkozen wordt en de functie weder aanvaardt. Nu krijgt de commissie, belast met het nazien der besoheiden van den penning meester, het woord. De heer D. Kaan brengt verslag uR. De ontvangsten voor het Witte Kruis rijn f 2207.85', de uitgaven f 1944.12, Bizoo een voordeelig saldo van f 828.78'. 4 ontvangsten van het zwembad zijn f 668.20, de uitgaven f 1708.71. Hier is aus een nadeelig saldo van f 1075.51, dat gedekt wordt door de afdeeling. Dit jaar heeft men buitengewone groote uitgaven gehad, door 't in orde brengen van het zwembad, die alleen al ongeveer e®Q f 1000.-— bedroegen, vandaar bet groote nadeelig saldo. De heer Kaan zegt dat alles ln goede orile is bevonden en de penningmeester wordt bedankt voor zijn aocuraat beheer. Naar aanleiding van een vraag van den heer O. Rezelman betreffende uitge lote aandeelen, die niet ingewisseld wor den, ontstaat eenige discussie, waarvan het gevolg is, dat nog enkele cijfers in de begrooting worden gewijzigd. Voor het „Witte Kruis" wordt deze in ont vangsten en uitgaven gesteld op f 1091.78' die voor het zwembad op f 1180, waarbij een te kort is geraamd op f 480. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we het volgendeDe afdeeling verloor door vertrek of overlijden 19 leden, terwijl 115 nieuwe toetradenzoo is dus een winst van 90 leden te boeken en de afdeeling telt nu 1026 leden. Dat is, als men bedenkt dat onze polder ongeveer 1200 gezinnen heeft, natuurlijk prachtig en zal niet licht door een andere afdeeling overtoffen worden. Aan de Bcherpe contróle op het komen van nieuwe ingezetenen, die verzocht worden lid te worden, maar bovenal aan het feit, dat de inwoners zelf voelen lid te moeten zijn van deze nuttige instelling, wordt dit gunstige resultaat toegeschreven. Aan 232 personen zijn in 406 gevallen goederen in bruikleen afgestaan. Van een ziekenauto is 4 maal gebruik gemaakt en in 1 geval tot ontsmetting overgegaan. Bij iedere geboorte wordt door bemidde ling van de verloskundige een „Hand leiding betreffende verzorging van den zuigeling" en een brochure „Wenken voor huismoeders" uitgereikt Meerdere malen is tevredenheid betuigd over de Bad- en Zweminrichting. Bedroeg het vorig jaar het aantal verkochte bad- kaarten 988, dit jaar steeg dit aantal tot 2955 en als we daarbij rekenen de abonnementen en ongeveer 1000 school- badeu, dan kan aangenomen worden, dat het aantal gebruikte baden ongeveer 6500 bedraagt. Het tekort op de zweminrichting was f 1875,51, waarvan in mindering komt een bedrag van f 800, dat van de ge meente als subsidie mocht worden ge noten. In onze gemeente is als verplicht school vak het zwemonderwijs opgenomen, het geen voor de volksgezondheid en voor onze badinrichting van belang is, omdat verwacht kan worden, dat de kinderen, die dit onderwijs genoten, in de toekomst zullen blijven zwemmen en van de in richting gebruik maken. Bij een gehouden examen werden 36 diploma's voor bedrevenheid in het zwemmen uitgereikt. Voorzitter dankt den heer Liefhebber voor zijn uitgebreid verslag engaatoVer tot de rondvraag. Naar aanleiding van een paar vragen van den heer Tromp zal voortaan het verslag van de Algemeene Vergadering van het Witte Kruis ook uitgebracht worden en zal men informa- tie's inwinnen over een eventueel te ver- toonen fllm. De voorzitter sluit daD met een woord van dank voor de prettige samenwerking op dezen avond de vergadering. Breezand. MET VRACHTAUTO IN DE SLOOT. De heer P. Schouten geraakte met zijn vrachtauto in de sloot aan den Grasweg. Daar de voorruit brak, bekwam hij eenige hoofdwonden, die door den dokter verbon den moesten worden. De heer D. Hoexum heeft zijn benoe ming als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aangenomen. JAARLIJKSCHE STIERENKEURING. Naar wij vernemen zal de jaarlfjksche stierenkeuring vanwege de Prov. Com missie, tot bevordering der Rundveefok kerij, in Noord-Holland, voor hier plaats hebben op Donderdag 27 Maart a.s. des v.m. om 10.30 uur op het Marktplein te Hippolytushoef. De heer Alb. Veerdig Sz. alhier heeft zijn benoeming tot gemeentebode en con ciërge aan het Raadhuis alhier, aange nomen. DE EIERVEILING. Op de Schager eierenveiiing waren op Donderdag 27 Febr. ver over de honderd duizend eieren aangevoerd. De eerste mijlpaal is dus gepasseerd. HET VERWERKINGSGEBOUW. Opening 10 Maart. Het verwerkingsgebouw van den kring Barsingerhorn, staande te Schagen, zal op Maandag 10 Maart worden geopend. De Commissaris der Koningin in de ge meente Noord-Holland heeft te kennen gegeven de opening te zullen bijwonen. De heer J. Rezel van Breezand, employé bij de tram Schagen—Wognum, gaat naar Alkmaar. OVERZICHT VEEMARKT. Van 27 Februari. Voor de gebrulksveemarkt worden de aanvoeren grooter, de melkprijs is dalen de en deze ongunstige (wat den prijs be treft) factoren drukken den handel. Er is een trekkende gang van zaken en graag geeft men de beesten ook niet af, daar dezelfde beesten in een paar weken wel f 25 en meer in prijs teruggegaan zijn. De vazekoeien toonden zich solidair. Als prijzen hadden wij nu voor kalfkoelen tot 890, geldekoeien tot 810. Evenals voorgaande markten waren er nu ook KONIJN'S SPOORSTRAAT TILKPOON 33» weer verscheidene paarden aangevoerd, de handel is tamelijk goed. Tot voor 426 werd verkocht Voor de vette koeien een onzekere stemming, zij deden nog niet mee in de daling van hun magere soortgenooten, daar Purmerend een eerder hooger dan lager prijs gehad had, zoodat wij een stug prijshoudende markt hadden. Hoogste markt 400. Voor de nuchtere kalveren waren er heel wat aangevoerd en dit be- invloedde de markt dermate, dat de prij zen beduidend lager zijn en wel als hoog ste markt 20. Voor het wolvee een kleine aanvoer, met iets hoogere prijzen en wel tot 38. Voor de vette varkens zien wij deze week iets vaster prijzen, veel bekijks had een zeer zwaar exemplaar, hoogste markt 391/» ct per pond. Daar het voer laag te koop is, is en blijft er veel animo voor de mesting, hoewel voor de biggen een kleine verlaging. De magere varkens konden tot 60 opbrengen en de biggen tot 85. Voor de magere varkens werd de prijs gehandhaafd. IN KORT GEDING. De staking in het abattoir te Amster dam, heeft eene botsing tussohen de gros- siersvereeniging en het Gemeentebestuur tengevolge gehad, wat wel niet uit kon blijven. Waar de werkwilligen den toe gang tot het gemeentelijk slachthuis was ontzegd, waren de grossiers aan de stakers overgeleverd. Dat had weer ten gevolge, dat de tusschenkomst van den rechter werd ingeroepen. Deze heeft toen in kortgeding uitspraak gedaan. De grossiers eischten den toestand van voor de staking terug. Mr. G. de Jong trad voor Amsterdam op. Deze trachtte aan te toonen, dat de rechter niet optreden kan als de overheid optreedt als handhaver der orde. Mr. B. E. Asscher pleitte voor de fa. Goudsmit, die grossiers vertegen woordigde. Deze steunde zijn verweer op de stelling, dat het optreden der gemeen te onwettig, ongeoorloofd en onnoodig was. De president van de Amsterdamschfe rechtbank, mr. Gonink Westenberg, ver oordeelt de gemeente de werkwillige loonslagers op het abattoir toe te laten. Amsterdam is daarop in hooger beroep gegaan. Burgerlijke Stand van Schagen van 2027 Februari. GEBOREN: Ida Margaretha, d. v. Jo- hannes Oornelis Huiberts en van Petro- nella Roskam. ONDERTROUWD: Cornelis Dirk Scheltus, 21 j., slager en Bregje de Leeuw, 18 j., zonder beroep, beiden wonende te Schagea OVERLEDEN: Clare Kampman, 1 J.; Maartje Krans, 82 j., wed. van Pieter de Boer. POLITIE Verloren: een oorbelletje, een ket tinkje, een kalf. Gevonden: een rozenkrans, een taschje, een motorsleutel. Texel. Deze week werden van hier verzonden: 18 koeien, 9 kalveren, 21 varkens, IC schapen en 9 paarden. Burgerlijke Stand van Texel. Van 2228 Februari 1930. GEBOREN: Julianus Henderikus, z. v. Regnerus Johannes Timmer en Guurtje Bakker; Anna Maria, d. v. Theodorus Reinardus Hin en Afina Cornelia Boer- sen; Hendrina Oornelia, d. v. Jaoob West dorp en Pieternella van der Welle. GETROUWD: Jacob Jan Zegel en Die- derika Josina Bas. OVERLEDEN: Klaas Lap, 80 j., wedn. van Klasina Remmers; Pieter Vlaming, 90 j., wedn. van Bregje Roosendaal; Jan Smit, 94 j., wedn. van Antje Seiser. POLITIE Gevonden: 1 heerenfiets, 2 kinder wanten, 1 sleutel en 1 halsketting. Uit de Land- en Tuinbouwwereld, Legerberichten. Op Woensdag 5 Maart a.s. zal aan den ad j udant-onderof f icier-administrat e ur L. van Thiel, Administrateur der Afdeeling Zuid-Holland van het V.L.S. Korps-Mo- tordienst, het onderscheidingsteeken voor 24-jarigen dienst worden uitgereikt door den Luitenant-Kolonel B. ten Broecke Hoekstra, Uommandant van de Vrijwilli- ge-Landstormkorpsen Motor-, Vaartui gen- en Luchtwachtdienst. De uitreiking zal plaats vinden om 11 uur v.m. in het gebouw Raamweg I.b. te 's-Gravenhage. ia.15—a.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.00—2.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2 454-30 Aansl. van het Rembranat-Theater te Amsterdam. 6.016.45 Gramofoonmuziek. 6.45—7-'S E. d'Oldviera beapreekt Jacob Wlaa- 7.15—7.43 Engelach beginners. Hier heb ik eindelijk weei die echte pepermunt, welke mijn moeder ook steeds gebruikt.'t Is de origineel PEPERMUNT Woril. a crown Sport. VÖETBAL T fl Ku0r (*en secretaris, den heer G. Jueihebber, voorgelezen notulen worden, A?r jan^ze8ging goedgekeurd. ais de voorzitter heeft medegedeeld, dat een gift van de vereeniging »Sport- iust« ia ontvangen, groot f 280.—en dat een dankbetuiging is ingekomen van Mej. woudenberg Rd., voor een ter beschik king gesteld ledikant. Wieringen. Schagen. VAN DE NOORD-HOLLANDSCHE PROEFVELDEN. A. Proef op hooiland. Deze proef werd genomen door den heer J. Sleutel Pz., Verlengde Lange Vaart, te Callantsoog, op zwavelachtigen zandgrond. Het geheele proefveld waa 13 are groot en verdeeld ln 4 perceelen, ter grootte van 4, 1, 4 eni 4 are. In 1928 was bemest met Slakken- meel, Kallzout 40 en Zwavelzure Am moniak. De bemesting ln 1929 bestond voor alle perceelen uit 1000 K.G. Slakkenmeel en 800 K.G. Kallzout 20 per H.A. De percee len i, 3 en 4 worden bovendien bemeat met reap. 8oo, 600 en 400 K.G. Chlllaalpeter, dus rulmachoota van stikstof voorzien. Perceel (1 are) ontving geen Chlllaalpeter. Door bl- zondere omstandigheden werden de meatatof- feni zeer laat ultgeatroold, begin April, waar door waarschijnlijk de oogst aan den lagen kant bleef. Bovendien heeft de slechte weers gesteldheid van het voorjaar een minder goe den Invloed gehad. Aanvankelijk toch atond het gras er goed voor, doch toen ia een tijd van stilstand Inge treden. Geoogst werd: op perc. i (800 K.G. Chili) 6825 K.G. hooi; op perct, a f zonder Chili 5084 op pejrc1. 3 (600 KIG. Chili) 5873 op pen$ 4 (400 KLG. Chili) 3925 De bemesting met 400 K.G. Chili liet zich het beate betalan in verband mat da bemea- tingakoaten. Wij merken op, dat in verreweg de meeste gevallen een bemesting mart 400 K.G. Chili op grasland voldoende geacht mag worden B. Proef op gele bewaarkool. Door den heer C. Nadderom, Leerweg te Schermer, werd dese proef aangelegd op klei- achtigen zavelgrond. Het proefveld, groot U are, waa verdeeld ln I perceelen vin 3, i, 3. I en 3 ere. Het geheel werd bemeat met 1000 K.G. Petentkali en 1000 K.G. Superfosfaat. De perceelen I, 4 tn ontvingen bovendien reap. per H.A tooo, 800, 600 en 300 K.G. Chlll aalpeter. Kali en foaforzuur werden begin April gegeven en ondergewerkt; het Chill- salpeter in het laatst van Mei, kort voor het uitplanten, dat ongeveer half Juni plaats bad. In den beginne hadden de planten eenige last var droogte, doch dit herstelde zich vrij spoe dig. Perceel 1 had het meeste geleden. Het aantal planten op de Chili perceelen waa reap. 555, 560, 560 en 555! op perc. 2 17a Geoogst wenden: per H.A Perc. 1 (1000 Chili) 55500 K.G. Perc. 2 (zonder,, 37500 Perc. 3 800 46600 Perc. 4 600 42000 Perc. 5 300 37500 Proefnemer teekent hierbij aan, dat de zwaarste stitetofbemesting wel de grootste hoeveelheid gff, doch dat de kwaliteit het beste was met 600 K.G. Wij hebben hiervan bij aluitkool wel eens meer gehoord. Bij bloemkool la dit echter niet het geval; daar kan een zware stikstofbemes- ting dikwijls zeer goede uitkomsten geven. P. L. VAN THIEL. Aan den dienistpl. N. van Vliet vani het reg. kust-art. is bij besch. van het D. v. D. d.d. 22 Febr. 1930 uitstel van herhalingsoefeningen verleend tot 1931. Aan d'en dienstplichtige W. J. F. Huart van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 22 Febr. 1930 verlenging: van uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van twee jaren met vergunning tot ver blijf in Ned.-Indië. De mededeeling in enkele dagbladen, dat de Minister van Defensie voornemens zou zijn om de onderofficieren met dertig dienstjaren te ontslaan, is van allen grond ontbloot. ZONDAG a MAART. Huizen, 1875 M. 9.00 VARA Orgelspel. 9.30 VARA. Lezing. 9.45 VARA Declamatie. 10.15 VARA. Concert en declamatie. 12.0112.30 AVRO Lezing over: Technische en economische vraagstukken van het lucht verkeer, door Gijsbert Spit. 12.302.00 Concert door het AVRO-Octet. 2.002.30 AVRO-Boekenhalfuurtje. De nieuw ste poëzie van A. Roland Holst, besproken door Dr. J. Slauerhoff. 2.30 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Dopper-Feestconcert. Het Concertge bouw Orkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg m.m.v. leden van' het Toonkunstkoor. Na afloop: Gramofoonmuziek. 4.30—4.45 Douwes Dekker-herdenking, door D. Wehrens. 4-455-oo Sportuitsl. 5.00 VARA Wekelijkach nieuws. 5.15 VARA Kinderuurtje. 6.30 VPRO. Kerkuitzerading. 800 Tijdsein AVRO. Pers- e» Sportnieuws. 8.159.15 Concert door het Versterkte Om roeporkest. W. Andriessen (piano). 9.159.45 „Bertie helpt Doramaar zich zelf in de misère". Radio-verhaal naar P. G. Wodehouse. 9.45 Voortzetting Concert. 10.30 Met de microfoon midden in de Carroe- valspret. Uitz. vanuit de feestzaal der Ver een. „Comcordia" te Breda, m.m.v. Ia. Zwaag, Wdesje Bouwmeester, Alex de Meester, Frans Bogaert. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. 8.309-30 KRO. Lezing. 9.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Bussum. 12.301.30 KRO. Concert door het KRO-Trio. I.302.00 KRO. Godsdienstonderricht. 2.00—2.30 KRO. Lezing over Sim som. Deel I, De Godgewijde en' Deel II, Ontreddering, door Israël Querido. 2.304.00 Gramofoonmuziek. KRO. 4.005.00 KRO. Ziekenlof. 5.005.15 Zakenzender Scheveningen. 5.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk, Keizersgr. 566 te Amsterdam. 7.30—7.55 KRO. Lezing. 7.558.00 KRO. Voetbaluitslagen. 8.00 Tijdsein KRO-klok. 8.01—8.05 KRO. Voetbaluitslagen. 8.058.20 KRO. Praatje door den KRO-Voor zitter. 8.ao10.45 KRO. Concert. Orkeat en zangeres. 10.45—11.00 KRO. Epiloog door Klein Koor. ca. 9.30 Persberichten, MAANDAO s MAART. Huiven, 1875 M. TO.0010,15 Morgenwijding. II.15—11.45 Joh. Raatgever over: Reislectuur voor kinderen. 5.00—6.00 Kinderuurtje. aerman's „De zaak Mauriziui". 8.0111.00 Concert. Het Omroeporkest, Dub- bcl-mannenkwartet „Octavo", lultorkeat „Caecilia". In de pauze: Peraber. Na afloop: Gramofoonmuziek. ia.00 Sluiten. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur: 1071 M.) Uital. NCRV-Uits. 8.159.00 Concert. 10.3011.00 Ziekendienat. 11.0011.30 Lezen. 12.301.45 Orgelconcert. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2.453.15 Lezing over: Het aanleggen van borders. 3.15—3.45 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 6.006.30 Gramofoonmuziek. 6.306.40 Koersen, 6.407.10 Lering over: Landbouw statistiek ca de practijk. 7.10—8.00 Uurtje voor de Rijpere Jeugd. 8.0010.30 Toespraken. Concert door Zang- vereen. en Strijkkwartet. 10.3010.40 Persber. 10.40n.00 Gramofoonmuziek. KL N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING I. ie klasse. AjaxSparta, HaarlemAD O, VSVEx celsior, HilversumHBS. Als Aljax Zondag wint en ADO verliest of gelijk speelt, dan zijn de Amsterdammers kampioen. Maar loopt het anders, verliest b.v. Ajax en wint ADO, dan is er nog niets beslist en zijn beide clubs weer even ver. Houden wij ons echter aan de practijk, zien wij wat beide favorieten de laatste malen gepresteerd hebben, dan is het zeer zeker Ajax die triumphator zal worden. De Hagenaars lijden aan een geduchte inzinking, wat de oorzaak is geworden dat hum eenmaal zoo fraaie kam pioenskans in rook vervlogen is. Een even tueel ophalen zou toch niet meer baten, omdat Ajax eiken wedstijd beter begint te spelen en momenteel een vorm vertoornt, welke geen enkele club uit haar afd. zelfs benaderen kan. Maar Zondag zal naar alle waarschijnlijkheid de beslissing nog wel- niet vallen, want Ajax en ADO zullen wel beide winnen. De an dere twee wedstrijden zijn van geen belang meer; hier kan gespeeld worden het spel oer het spel, zonder bijoogmerken. Ajax 16 10 3 3 23 A.D.O. 15 7 5 3 19 R.C.H. 16 7 4 18 m klasse A Alcmaria VictrixKFC (prof. Snapper, 22), De SpartaanHollandia (Boeree, I1), West-FrisiaHRC (Broeksmit, 22), DWS— ZVV (Dalmeijer, o3) WAWFC (Groot- meijer, 22). Daar KFC reedia kampioen is, ia de span ning geweken en de aardigheid er af, waar door de ontmoeting in Alkmaar veel van zijn belang verloren heeft. KFC kam intusschen rustiger spelen en daar er ook voor Alcmaria geen aanleiding meer bestaat alles op alles te zetten, belooft dit treffen een1 kalme vertoo ning te worden van goed spelgehalte. DWS versus ZW is voor de Zaandammer» van het meeste belang, want hun positie ls nog zeer wankel; een zege zou een heele opluchting zijn, want dan is Z. geborgen, Spartaan staat er nog slechter voor (3 p. minder dan ZW), maar geeft zich nog lang niet gewon nen, Daarvan kan KFC meespreken en daar Hollandia het wel schijnt te gelooven, is het lang niet onmogelijk, dat de roodbroeken hun laatste thuismatch met een ovenwinning be sluiten WA—WFC is een strijd van twee clubs, die door hun successen van den vorl- gen Zondag er in geslaagd zijn het dreigende gevaar te ontvlieden; wellicht wordt dit weer een draw. Als HRC evenveel tegenslag heeft als in Amsterdam, dan wacht de Helder- sc.he club spoedig een nieuwe nederlaag. ae klasse A BaarnAFC (v. Tesael), HVCZandvoort (Repeüus) Deze wedstrijden waren vastgesteld in ver band met de bezetting van de laatste platts, maar daar hierover den vorlgen Zondag reeds beslist is, hebben deze mstches feitelijk geen zin meer, tenminste naar aanleiding waarvan ze vaatgeateld waren. HVC toch is hekkeslul- tcr geworden door hasr nederlaag tegen DEC, waardoor Baarn'a nederlaag geen kwaad meer kon. li klaue A Helder—KW (Schneldera, 32), Meer- vogels—Purmersteijn (P. H. Kok, 2—4), APGS—OSV v. I Stadt, 1-1). Van dcae drie wedstrijden la die te Zaan- dan wel de belangrijkste. Met een gelijk spel is Purmersteijn definitief no. laatst, maar mochten de bruintjes onverhoopt winnen, dan is Meervogels dit lot beschoren. Hel- der's spel ls te wisselvallig om eenig houvast te geven; bovendien schijnt de ambitie er glad-af, waardoor het mogelijk Is een abnor male uitslag als verleden Zondag te Zaandam. APGS zal tevreden kunnen zijn, als het tegen de Oostzancrs voor de tweede maal weet gelijk te spelen. Kennemers speelde Zondag j.1. den laatsten competitiewedstrijd tegen Assendelft en wist het niet verder te brengen dan een 2—2 stand; 28 punten en de 2e plaats ie het resultaat van dit seizoen. Op eigen terrein werd alleen van Volewijcker» verloren (o—e) «n tegen Halder «n Assens

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19