DE LELIE". EXTRA AANBIEDING I D.J. BANSEMA, GEMENGD NIEUWS en MIDDEN- EN ÏUID-AMFWJKA. DE OPSTAND IN SAN DOMINGO. De Imrgwwrtog OOST-INDIË. OP EN OM HET BINNENHOF. BLOEMENMAGAZIJN IS BREEWATERSTRAAT16. Binnenland. EEN GRONDVERSCHUIVING. Rassenvooroordeelen ln de V. St. Gedurende 10 dagen van 27 FEBR. t/m. 6 MAART bieden we aan NAAR MAAT, per mantel f 40. per costuum f 60. 'n MANTEL NAAR MAAT tegen confectieprijs. DAMES-KLEEDERMAKER, BONTWERKER WESTSTRAAT 17 Het diplomatieke corps wordt verzocht te vertrekken. Naar Havas uit Santo Domingo meldt, heeft president Vasquez in verband met het feit, dat het niet mogelijk is de na tionale vergadering bijeen te roepen en om elke verantwoordelijkheid voor even tueels gebeurtenissen te voorkomen, het diplomatieke corps en de consulaire ver tegenwoordigers verzocht de residentie onmiddellijk te verlaten. Een Engelscbe kruiser naar Santo Domingo. De Asa Press, meldt uit St. Thomas op de Maagden-eilanden, dat de Bngelsche kruiser Wisteria daar Donderdagmiddag gebunkerd heeft en oogenblikkeljjk naar Santo Domingo is vertrokken in verband met den opstand in San Domingo. CHINA. VREES VOOR NIEUWE ONLUSTEN. De militaire leiding van de regeering te Nanking heeft Woensdag te verstaan gegeven, dat er 12 bombardementsvlieg tuigen van het Ryantype zijn besteld, ter bevrijding van vijandelijke groepen, van welke men aanneemt, dat zij dit voorjaar een gezamienlijken opmarsch tegen Nan king zullen beproeven. voldongen feit Volgens den correspondent van de „Dailv Telegraph" te Peking, is de bur geroorlog reeds een voldongen feit Er is blijkens te Peking binnenkomende tele grammen reeds gevochten aan den Loenghai-spoorweg tussohen de regee- ringstroepen en de combinatie van Noor delijken. Generaal Jen Hsi S]an moet besloten hebben Peking tot zijn hoofdkwartier te maken en aldus een voorloopige hoofd stad te vestigen in het Noorden. Aan beide kanten is men volgens den correspondent goed van troepen en mu nitie voorzien eni verwacht wordt dat het conflict bloedig en langdurig zal zijn. ERNSTIG VRACHTAUTO-ONGELUK IN DE PREANGER. Twee dooden. Vier gewonden. Een Ford-vrachtauto, beladten met thee kisten en enkele passagiers vervoerend, is in 't BuitenzorgSche district Tjibaroesa bij bet afdalen van een helling in een bocht omgeslagen. Twee passagiers wer den gedood, vier gewond. De vrachtauto werd versplinterd. De stuurinrichting bleek- te haperen. POKKEN-EPIDEMIE TE MENADO. Te Menado is een pokken-epidemie uit gebroken. Ruim 30 patiënten zijn in het hospitaal opgenomen waarvan er een is overledlen. WeeKkfanlek. Den Haag, 27 Febr. Minister De Graaffs beloftïiu kalm „tempo". Poenale sanctie. Onder „Moskou-broeders". In dien Bemaal In De Algemeene Beschouwingen over de Indische Begrooting raakten te langen leste in de zitting der Tweede Kamer van Vrijdag 21 Februari j.L achter den rug. Dat de beide moties, door ir. Cramer aanhangig gemaakt, geen meerderheid zouden vinden, er was waarlijk niet veel politiek in- of doorzicht voor noodig om dat te beseffen. Den beiden commu nisten waren ze te slap. Een oogenblik bestond de kans, dat de vrijz.-democrati- sche fractie er haar steun en stem aan zou geven, althans aan een der soc.-dem. moties. Dit vooruitzicht verdween, toen minister De Graaff de verzekering afleg de, dat Z.Exc. den Volksraad inlichtingen zal verschaffen met betrekking tot de jongste huiszoekingen en arrestatiën in de Oost. Zoodra voegde de minister erbij, dat mogelijk zal wezen in ver band met het justitioneel onderzoek. Deze restrictie, dit voorbehoud kan men bezwaarlijk onbillijk noemen. De beide moties-Cramer werden den 21en j.L verworpen met slechts 22 stem men van de 85 aanwezige afgevaar digden voor. Minister De Graaff heeft ook nog be loofd, de Kamer van inlichtingen te zul len dienen terzake de bestuurshervormin- gen in de Buiten-gewesten. Die inlichtin gen zullen „in schetslijnen" worden'ver schaft, kondigde Z.EIm van Koloniën aan. Ir. Cramer wilde eene nota over deze aan gelegenheid, maar berustte ten slotte in 's ministers belofte. Dat de „schetslijnen" stof zullen vormen tot verdere parlemen taire bespiegelingen, men kan er zeker van zijn. De heer L. de Visser heeft men weet op geweldige wijze „gekaatst" in de richting van zijn geestverwant-vijand Wijnkoop. Laatstgenoemde heeft hem vervolgens geen bal op zijn beurt toege- worpenl De heer Wijnkoop verklaarde er voorkeur aan te geven, onderling gehar rewar te vermijden, waar hij en de „of- ficieele man van Moskou" in ons Parle ment 't immers in den grond der zaak eens zijn!Inhoever men hier te maken heeft met vrees bij den heer Wijn koop om bij de machthebbers te Moskou nog verder uit-den-pas te raken, hier op zal ik nu maar niet ingaan, 't Is inder daad een ietwat-deerniswekkend schouw spel, zulk „gebedel om de gunst en recommandatie" van de lakens-uitdeelers in het centrum van het bolsjewisme De heer Wijnkoop maakte zich wel tot tolk van degenen, die den heer L. de Vis ser erop wezen, hoe hij slechts ontslag heeft te nemen als Kamerlid om den z.i. onmisbaren „Indonesiër" in ons Lager huis plaats te doen nemen. Men weet, 'sheeren L. de Visseré ernstigste grief tegen den heer D. Wijnkoop is, dat deze de komst ter Tweede Kamer van bedoel den Indiër nummero twee op de can- didatenlijst der communisten-type-De Visser onmogelijk heeft gemaakt. De of- ficieele Moskou-man had van deze zeer juiste opmerking „niet terug". De forsohe aanval, door ir. Albarda tegen het „Russisch paradijs" gericht, beantwoordde de communist met vrij zou- telooze, een enkele maal wei-amusante grapjes, langs de zaak zelve heengaande. Zoo noemde hij den aanval-Albarda „een geslaagd examen voor het ministerschap". Wij communisten aldus nog deze afge vaardigde zijn internationaal. De In ternationale van de soc.-dem. noemde hij een apothekers-zaakje, waar ieder kan krijgen wat hij maar wenschtToen klonk mr. Marchant's holle grafstem, met een: „Bij jelui communisten, is alleen vergift te krijgen De vrijz.-democratische leider had ook zeer wel nog eens kunnen vragen: „Schieten ze nu of: schieten ze niet!?" Over afd. I (Regeering en Hooge Col leges) der Indische Begrooting is Vrij dag j.L 21 dezer nog wat gepraat Ik stip ïrvan aan, dat de dames Van Itallie Van Embden en Westerman pleitten voor passief vrouwen-kiesrecht voor den Volksraad. Welke wensoh in afzienbare oekomst niet zal worden verwezenlijkt. En voor de zooveelste maal kwam ir. Oramer met klachten over het Persbu- :eau-Aneta. De minister heeft beloofd, ïen Landvoogd te zullen verzoeken, deze ;aak te doen nagaan, 't Is te hopen, dat nen eindelijk geraakt tot zekerheid, om rent de vraag, of verandering in de ver- ïouding der Indische autoriteiten tot ,Aneta" werkelijk noodig moet worden genoemd. Hoofdstuk I is Dinsdagmiddag 25 Febr. goedgekeurd met 6122. De soc.-demo- craten weigerden hun stem aan het 'ont werp, ten teeken van tekort aan ver trouwen in het beleid van den minister. De Tweede Kamer heeft nu weeï men ruimte van tijd vóór zich. Behan delt de Indische Begrooting in zeer rus tig „tempo". Nagenoeg de geheele, mid dag van 25 Februari werd verder besteed aan de bespreking van Justitie, er zijn elf ontwerpen van de Indische Begroo ting 1 van welk „menu" hoofdschotel was: de Poenale sanctie op het verbreken van koelie-contracten. De heer L. de Visser deed eene poging om die veelbesproken sanctie per motie onmiddellijk van de baan te brengen. Terwijl de officieele communist mede trachtte via motie de doodstraf in Indië door de Kamer te laten schetsen als1: „een wraakmiddel van het imperialisme en een getuigenis van barbarisme". Men telle even na! In onze Oost werden in de laatste 4wee jaren acht doodvonnissen voltrokken. Terwijl im Rusland dagelijks De cijfers zijn pas genoemd. De mannen-van-Moskou behoorden dus het chapiter doodstraf allereerst te ont wijken! Minister De Graaff betwist, wat de Poenale Sanctie betreft, dat er recht- streeksch verband bestaat tussohen haar en de aanslagen van koelies op personeel van cultuur-ondernemingen. Ir. Cramer is dit niet eens met Z.Exc., wil de P. S. van de baan hebben. Dr. van Boetzelaer, de chr.-historische afgevaardigde, zoekt heil in verbetering van arbeids-toestau- den. De vrijz.-democraat mr. Joekes wil dit onderschrijven, maar gelooft toch aan het verderfelijke van de Poenale Sanctie. Vast schijnt te staan, dat zij iq onze Oost terrein verliest Zoowel op Gouver- nements-ondernemingen als bij de parti-1 culiere is het streven: te trachten er zon- i der de Sanctie te komen. De heer Van| Kempen acht haar in dun-bevolkte streken, waar zich geen arbeidskrachten I presenteeren, nog onmisbaar. De welvaart in de Buiten-gewesten zou door de af-1 schaffing z.i. een geduchten knak krij gen. Wèl gevoelt de liberale afgevaardig de voor het hooren van gedeserteerde ikoelie's door com,missiën. Aldus kan de „sterke arm" er-buiten blijven. 't Was in de zitting van Dinsdag 25 dezer, dat president Van Schaik aankon- digde, hoe de Kamer besloten heeft, de wijziging van het ontwerp-Drankwet, gelijk minister Verschuur dat aanhangig heeft gemaakt, wederom naar de Commis sie van Voorbereiding te zenden tot on- iderzoek. In plaats van het oud-lid der Kamer, den heer Staalman is daarin dr. Bierema opgenomen. Dit besluit van ons Lagerhuis verdient toejuiching. De veranderingen, door Exc. Verschuur aangebracht in het ontwerp- Slotemaker de Bruine zijn dermate in grijpend, dat een nieuw onderzoek, de openbare behandeling voorbereidend, alleszins gerechtvaardigd mag heeten. En na de aankondiging, dat de vergunnin gen, welke op 1 Mei zouden vervallen, nog een jaar van kracht zullen kunnen blij- Vftu, is er bij de behandeling van het Drank-ontwerp ook niet zooveel haast. „Non est periculum in mora", geen gevaar bij wat wachten om dit oude Ro- meinsche woord nog eens te noemen. In de zitting van 26 dezer vond de heer Wijnkoop, men toefde nog steeds in de afd. Justitie der Indische Begrooting, gelegenheid te bespiegelen. Hij begon met even „vast te leggen", dat 't een hoon is, met betrekking tot „Indonesië" te spreken over Justitie. Recht bestaat daar z.i feitelijk niet. Men ziet, de h.h. Louis de Visser en David Wijnkoop trachten elkaar te overtroeven in hoonende, sma dende taal, waar zij 't over Indië hebben. Beseffend, dat ze dan uit Moskou wellicht de lof zullen hooren: „Goed gebruld, leeuwtje!". De Poenale Sanctie aldus nog o.a. de heer Wijnkoop, beteekent voor 300.000 menschen de slavernij. Dat er voor zie kenhuizen wordt gezorgd 't is voor den officieusen communist sleohts het ge volg van eigen-belang der ondernemers. Hoe minder zieken des te minder ver- zuiml Dr. Beumer, de strijdvaardige anti- revolutionnair, heeft in de vergadering van Woensdag j.1. de Moskou-mannen extra-zure appeltjes te schillen gegeven. Ik verwijs verder naar de verslagen. Met betrekking tot de Poenale Sanctie wees de heer Beumer, meester in de kunst om „zoo even in 't voorbijgaan" zijn tegenstander op te knappen met een woordeke, dat dezen 't een en ander te overdenken geeft! erop, dat de Poenale Sanctie in Nd.-Rhodesië zal worden verscherpt Dus: in een gebied, waar de Labour-regeeringspartij van Engeland iets heeft in te brengen. Nederland zegt deze afgevaardigde behoeft zich dus niet zoo over de P. S. te schamen. Toch bleek ook mr. dr. Beumer deze in stelling volstrekt niet te bewonderen. Hij sloot zich aan bij de conclusie-Blomme- steyn, dat de koelie-ordonnantie om de vijf jaar moet worden herzien. De katholiek Elngels sloot zich vrijwel hierbij aan. Dit mag men beschouwen als een der „zeer goede dingen" door de behandeling der afd. Justitie van de Indische Begroo ting gebracht, 't staat vast dat men „op weg is" in de richting der afschaffing van de Poenale Sanctie. Minister De Graaff heeft Woensdag j.L aangekondigd, dat de Arbeidsinspectie in onze Oost zal worden verbeterd in snel „tempo", zoowel wat de opleiding voor dezen tak van dienst als wat het getal inspecteurs betreft. Poenale Sanctie aldus Z.Exc. van Koloniën, zal lang zamerhand vordwijnen. En dat zal aller minst döor d© regeering worden be treurd. Het toenemen der bevolking zal de opheffing der P. S. in de hand werken. Dit is duidelijke taal. 't Staat dus vast, dat in afzienbare toe komst, ook hier kon men niet plotse ling ingrijpen zonder groote schaê te be rokkenen, een in 't wezen der zaak hatelijke instelling als de Poenale Sanctie tot het verleden zal behooren. Waarmeê een sinds' jaar en dag tot het „Indisch Budget-menu" behoord hebbend onder werp van de lijst zal kunnen worden af gevoerd. Onze Senaat heeft het „groot-politiek debat", zijnde: Algemeene Beschouwin gen over de Rijksbegrooting-1930, Woensdagochtend j.1. „aangesneden". In mijn eerstvolgend week-overzicht zal ik in de gelegenheid zijn, dit debat te overzien. Voor het oogenblik stip ik slechts aan, dat den 26en Februari de leider van de katholieke Eerste Kamer-fractie, mr. Van Lanschot, zich wel zeer verdienstelijk en tegemoetkomend uitliet jegens het Kabi- net-Ruys IV, maar toch o.m. minister Verschuur een wenk gaf, zij 't op den meest heuschen toon, ertoe-strekkend om Z.Exc. van Arbeid, H. en N. te waar schuwen en tegen een te ver doorgedre ven sociale politiek, welke volgens mr. Van Lanschot de concurrentie-mogelijk- heden voor onze nijverheid zou verscher pen. Ook liet de senator zich „ontglip pen", dat de kracht van het zittend mi nisterie vooral moet worden gezocht in de waarheid, dat hetzoo moeilijk zou kunnen worden vervangen! Men kan dit misschien eene kracht van „negatieve soort" noemen? De rede, Woensdag j.1. in de Eerste Kamer gehouden door den opvolger, als leider van de chr. historische fractie, van mr. De Vos van Steenwijk, prof. De Savornin Lohman, was nog een tikje minder prettig voor het kabinet dan die van mr. Van Lanschot, zooeven door mij genoemd. De heer Lohman bleek uiterst teleur gesteld door het mislukken der pogin gen, na de verkiezingen van 3 Juli 1929 beproefd om een Rechtsch Kabinet te vor men. Hij ging zelfs verder en meende dat men met een wat soberder program wel degelijk had kunnen slagen. Liet be grijpen, dat hij, mr. Lohman, er voorkeur aan zou hebben gegeven indien een an der dan mr. Ruys de Beerenbrouck als kabinets-formateur ware opgetreden. De senator duidde dien door hem begeerden premier zelfs aan, zonder een naam te doen hooren. Voor de sociale plannen van minister Verschuur gevoelt de heer Loh man al heel weinig geestdrift gelijk reeds opgemerkt In mijn volgend Overzicht nader over de hoog-politieke senatoriale bespiegelingen. Mr. ANTONJO. VERBRAND. In aanraking met een stroom van 50.000 volts. Woensdagmiddag kwam' de schakel- wachter M. Kruithof, werkzaam bij het P. E. N. te Oterleek met zijn been in aan raking met een stroom van 50.000 volt Het been werd zoodanig verbrand, dat de heer Kruithof in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Zijn toestandi schijnt levensgevaarlijk te zijn. KIND OVERREDEN. Woensdagmiddag is te Zuid-Schar- wcude een vijfjarig zoontje van den heer Dekker door een vrachtauto gegrepen en overreden. Het kind werd naar het zie kenhuis te Alkmaar vervoerd, waar het Donderdagmorgen is overleden. INBRAAK. De 22-jarige timerman D.W.V. en de 25-jarige A. F. R., die 8 November 1928 bij den winkelier C. K., aan de Amster- damsche vaart te Haarlem hadden inge broken en zich aldaar van een effecten trommel meester maakten, inhoudende geldi en geldswaardige papieren ter waar de van 3000, zijn door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot onderscheiden lijk acht maanden en één jaar gevange nisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was voor elk twee jaar gevan genisstraf. EEN S.O.S. OVER 12,000 KAL De Phohi-zender ontving dezer dagen een verzoek oan een S.O.S.-berioht naar Indië uit te zenden. De ouders van een persoon, die in 1914 naar Indië was ver trokken en van wien men in de laatste vijf jaar niets meer had vernomen, vroe gen namelijk of men via den Phohi-zen der wilde trachten inlichtingen omtrent hun zoon in te winnen. Hoewel als regel niet op dergelijke verzoeken wordt inge gaan, besloot men in dit zeer bijzondere geval den ouders van chienst te zijn en het betreffende bericht uit te zenden. Het succes bleek spoedig, want enkele dagen later berichtten de ouders, dat zij een telegram van hun zoon hadden ont vangen. ZIGEUNERS OP DE GRENS. Aan da grens te Nispen (Roosendaal) kwamen eerd-ge wagens met zigeuners aangereden. De Belgische gendarmen poogden de Zigeuners over de grens te jagen. Een Nederlandsche tolbeambte, te Esschen aan den wandel, zag ze aanko men en waarschuwdie de Nederlandsche grensbeambten, die oogenblikkelijk weer hun wachtposten innamen. Thans is de situatie op dit punt zoo, dat de Zigeuners tusscheni de twee grenspalen staan en noch voor-, noch acharuit kunnen. LEERPLICHT EN OUDERLIJKE MACHT. Zooals men zich herinneren zal, had de Officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank een vordering aanhangig ge maakt om een adjudant-onderofficier in structeur bij het zesde regiment veldar tillerie te Leiden en zijn echtgenoote uit de ouderlijke macht over hun drie min derjarige kinderen te ontzetten. De ad judant is reeds verschillende malen ver oordeeld door Krijgsraad en Hoog Mili tair Gerchtshof wegens overtreding der Leerplichtwet, aangezien hij zijn kinde ren niet naar school zond. Hij was n.L van oordeel dat de opvoeding der kinde ren aan God moet worden overgelaten en dat het in strijd is met Gods bepaiin- gen om de kinderen te onderwerpen aan een door menschen gemaakte wet. De Haagsche Rechtbank wees de vor» dering van den officier af, maar thans heeft het Gerechtshof in hooger beroep beide ouders uit de ouderlijke macht ont zet. Tot voogdes werd benoemd de vereeni- ging „Pro Juventute" te 'sGravenhage en tot toezienden voogd de heer T. Hui- zinga, inspecteur dier v e ree ni ging. Voorts werd de adjudant-onderofficier veroordeeld tot het doen van rekening en verantwoording van zijn beheer aan ge noemde vereeniging, terwijl de uitkee- ring door hem aan den voogdijraad te be talen ten behoeve van het onderhoud en de opvoeding der minderjarige kinderen werd bepaald op 5 per week en per kind. Buitenland. DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Te Ilz in Stiermarken zijn vier kinderen van 9 tot 13 jaar op weg van schooi naar huis op het ij's van een beek gegaan. De kinderen zakten er door en zijn door den sterken stroom van de beek onder liet ijs gesleurd en verdronken. De kin deren waren door hun onderwijzers ge waarschuwd zich niet op het ijs te be geven. DE WAPENDIEFSTALLEN. 30 machinegeweren en 170 geweren ontvreemd. Bij de inbraak in de kazerne van het ïnfanterie-regiment van de rijksweer baarheid te Leipzig-GohMtz blijken bil nader onderzoek ongeveer 80 machine geweren en 170 infanteiie-aeweren te zftn gestolen. Vier dooden, vier gewonden. Tengevolge van hevige wolkbreuken ia San Giovanni in Fiore getroffen door een aardverschuiving, die twee huizen ge heel vernield heeft. Tot dusver weet men van vier dooden en vier zwaar gewonden. EEN PRINCIPIEELS BESLISSING. Hoofdrechter Sraith heeft de beslissing gegeven, dat de Filippino^ van Mon- ioolsoh ras zijn, en dus in Californië niet mogen trouwen met een blanke. Door deze beslissinj' wordt het mogelijk meer dan 100 huwelijken in Californië voltrok ken nietig te verklaren. TEMPERATUURDALING TE NEW YORK. Het prachtige voorjaarsweer te New- York is geëindigd in een hevig onweer en stortregenbuien. De thermometer viel van 23 graden Celsius tot nog slechts 2 graden boven het nulpunt, en de hoog ste dagtemperatuur bedroeg Woensdag slechts 3 graden Celsius. VOOR 600.000 M. OPGELICHT. De dader naar het buitenland? De Dusseldorfsche criimineele politie is een groote oplichterij op het spoor ge komen; het gaat om een bedrag van 600.000 mark. Sedert de vorige week wordt de eige naar van een grooten kabel-handel, Lien- ka emier, vermist. Mem imoet ontdekt heb ben, dat hij1 een groot aantal leveranciers en andere zakenmenschen in verschillen- ie plaatsen heeft benadeeld en ook een weduwe te Godesherg, wier vermogen hij beheerde, voor ongeveer een kwart inil- 1'ioen mark heeft opgelicht. Het heet, dat hij naar Mannheim is vertrokken om zich nieuwe geldmiddelen te verschaffen. De politie meent echter, dat hij, onder medeneming van groote bedragen, naar het buitenland is gevlucht. MISDADIGERS AANGEHOUDEN. Na lange en moeizame samenwerking tusschen de Poolsche en Amerikaansche politie is men er thans in geslaagd een groote bende internationale pasverval- schera en handelaars in blanke slavinnen aan te houden, waarvan er de laatste da gen 17 ledten te Warschau en 6 in Ame rika gearresteerd zijn. De vice-consul Harry Hall van het Amerikaansche con sulaat-generaal te Warschau, die met va- cantie in Amerika was, is eveneens inge- rekend. De leider van de bende, die te New-York is gearresteerd, schijnt een zekere Baskin te zijn, dié talrijke schijn huwelijken sloot en dan zijn vrouwen met vervalschte papieren de Vereenigde Sta ten binnen smokkeldle. Met valsche pas sen maakte hij een reis naar Amerika, de vice-consul moet hem daarbij behulpzaam zijn geweest. Baskin verlangde en kreeg bedragen van tusschen 600 en 1000 dollar. BESTRIJDING VAN DE EGYPTISCHE SPRINKHANENPLAAG. De Egyptische regeering heeft dit Jaar bijtijds maatregelen genomen voor de beoorloging van de sprinkhanen, die uit het schiereiland Sinai het land binnen- zwermen. Reeds zijn op dit schiereiland 300,000 K.G. van het gedierte met vlam- menspuiten1 gedood. Dientengevolge hebben de zwermen het vruchtbare NJjldal' nog niet kunnen bereiken. Te Kantara is met name een groote slag geleverd, waarin 11,000 K.G. sprink hanen op het veld bleven, en een tweede groote zwerm is bij Suez aan de Roode Zee gekeeTd. Het departement van landbouw heeft in samenwerking van het bestuur van bet grensgebied een veldtochtplan opge steld tot vernietiging van de jonge sprinkhanen, die binnenkort op het schiereiland Sinai uitgebroed zullen zijn. Er zijn achttien batterijen samengetrok ken, van welke elk uit vier vlammenapul- ten bestaat, op twee Morris-auto's met zes wielen gemonteerd. Palestina helpt mee. Daar is het gevaar voor sprinkhanen ook groot. Groote zwer men zijn er uit Nedzjd in Arabië komen opzetten de grootste sedert 1915. gemaakt van mooie Engelsche Tweed, zwarte en blauwe Unitravers, enz. prima kleedermakerswerk, elegante coupe

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2