„DE LELIE". D. J. BANSEMA, Jullanadorp. ALG. VERGADERING VAN DE BEGR. VER. mDE LAATSTE EER" TE KOEGRAS. DonderdBgavorad werd bovengenoemde vergadering gehouden in het lokaal „De Blauwe Keet" van den heer P. Koasen. Volgens de presentielijst waren aanwezig slechts 18 leden. De voorzitter, de heer J. Koasen, stelde tenslotte voor om toch maar te beginnen, daar er lang genoeg gewacht was op de leden, doch die niet verschenen, en alzoo voor de zooveolste maal blijk geven van het niet medeleven met deze vereeniging. Gekien het kleine aantal aanwezigen, hoopt spr. toch op aller medewerking om door zakelijke bespre kingen het belang van deze vereeniging te dienlen, en te trachten het daarheen te leiden, dat voor het komende jaar een even gunstig resultaat zal kunnen worden be reikt, zooals dat de beide voorgaande jaren het geval is geweest. Spr. weuscht geen lange speech te houden, de diverse ver slagen zullen een en ander wel nader open baar maken. Hij heiet thans de aanwezigen welkom en verklaart de vergadering voor geopend, en verzoekt den secretaris, den heet H. Veul, de notulen te willen lezen, die zonder op- ol aanmerkingen onveran derd worden vastgesteld. Vervolgens wordt het jaarverslag over 1929 uitgebracht, waaraan wij het vol gende ontleenien: Het jaar 1929 is wat d© financaén betreft weer gunstig geweest. Gehouden weiden 1 algemeen© en 3 bestuursvergaderingen. Het bestuur en het personeel onderging ©enige verandering. De contributie voor het fonds bleef hetzelfde. De rouwkoets werd eenmaal verhuurd. Er hadden in 1929 7 begrafenissen plaats, 2 van leden en 5 van niet-lelden. Op 1 Januari 1929 bedroeg het ledental 168 en oip 1 Januari 1930 171 leden. In het fonds waren op 1 Jan. 1929 110 gezinnen met 3B7 leden en op 1 Jan. 1930 gezinnen met 369 leden. Ten aanzien van dit verslag worden geen "nadere inlichtingen gevraagd, en voorts den samensteller d(aarvan. door den voorz. dank gebracht. Het punt mededeelingen was spoedig ijo afgewerkt, daar dieze er niet waren. Rekening en verantwoording. Volgt rekening en verantwoording over 1929. Van tevoren waren deze bescheiden reeds nagezien door de heeren I. J. Gaa- keer Pz. en A. Speur, en alles in volmaakte orde bevonden. Eerstgenoemde fungeerde als rapporteur en deelde de volgende cij fers mede: Ontvangsten: Saldo van 1928 68.34, contributie over 1929 506.18, Storting aandeelen 1929 42.50, begrafe nissen in 1929 627.50. Totaal 1244.52. Uitgaven: Onkosten begrafenissen 569, bodeloon 50.61, assurantie 13.23, on derhoud 59.65, belastingen 2.36, porto enz. 12.88, salaris bewaarder 45, rente 64.89, aflossing 325. Totaal 1142.62. Saldo over 1929 101.90. Nog af te los sen aan de Boerenleenbank 1200. Door een lid werd gevraagd of er een verplichte aflossing is, waarop de voorz. antwoordt, dat, als destijds alle inteeke- naren en leden hun plicht hadden gekend, deze zaak reeds jaren tot het verleden had behoord, maar nu velen tegenover de ver- eeeniging hun plicht hebben verzaakt, zit het bestuur nog steeds voor een groot be drag, dat bij de bank moet worden aange zuiverd. Dat is niet de sohuM van het be stuur, dtoch van dat soort leden, die alleen rechten kennen en geen plichten. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer K. Bregman, wordt onveranderd goedgekeurd en penm. en commissie 'dank gezegd voor gehouden beheer en, oontröle. De contributie voor het fonds wordt voor het jaar 1930 bepaald op de bekende bedragen en wel voor het le lid van een gezin' 2.50, het 2e 1, het 3e 0.75, het 4e 0.50 en het Be lid 0.25 per jaar. Dus 5 per gezin van 5 personen per jaar. Meer dan 5 leden in een gezin zijn de meerderen vrij. Minder dan 5 leden, dan woidt de contributie bepaald per jaar met weglating der premies van onder al bere kend. En voorts kan men tot den leeftijd van 50 jaar lid worden voor genoemde premies, daarboven gelden de volgende verhoogingen: 50—59 jaar 25%, 60—69 jaar 50 en 70 jaar en ouder 100 ver- üooging van de hierboven genoemde pre mies. Voorts moet ieder die lid van de V ereen, wensdht te worden, een of meer obligaten, hetzij van 10 of van 25 volgende jaren mogen' worden volgestort, nemen, naar keuze, welke iin 5 achtereen- Bestuursverkiezing. k ke8^UIUir®r®I1kiezing is aan die beurt van aftreden de heer H. Veul, welke zich door drukke werkzaamheden niet Jf00r 0611 herbenoeming disponibel Btelt. Tot stemming overgaande wordt met h van de 18 uitgebrachte stemmen tot be stuurslid gekozen de beer O. van Bode graven, welke de benoeming aanneemt. Rondvraag. Nu volgt de rondvraag, waarbij om lid vraagt waarom de contributie in twee keer gebaald wordt, daar dit toch in. vier keer oioet Een ander meent, dat er wel zijn, die dat in vier keer gehaald willen zien. lot heden ls er slechts één bekend, die dat wil en1 wordt dat ook gedaan, dus het woord meerderen is .overdrevani Diege nen, die dat willen, kunnen zich dan wel kenbaar maken. Thans zijn er 2, die zich daarvoor aanmelden. Een ander lid zegt, dat men' degenen, die in 1 of in 2 keer willen betalen, daarin niet moet tegenwerken, die willen dat zeil en het zou dwuus zijn dat te veranderen. De eerste rondgang zal in het laatst van deze maand plaats hebben. Verder komen nog eenige vragen van diverse leden naar voren, welke alle door den voorz. worden beantwoord of later In het bestuur zullen worden besproken. Een bestuurslid deelde mede nog een nieuw lid te hebben aangeworven en meent voorts, dat dit de plicht is van elk lid en ui et zooute de overgroots meerderheid meent, alleen een plicht van het bestuur. Het bli.|kt vaak, zegt spr., dat juist dege nen, die alles en allee van het bestuur ge daan willen hebben, hun van alles op de schouders laden, juist zelf, als zij iets op zich genomen hebben, slechts matig of in bet geheel niets uitvoeren. Neen, zegt spr„ wij moeten allen onze schouders er onder zetten en dan blijft ook het succes niet uit. Verder is er niets meer aan: de orde en zegt de voorzitter dailk voor de gehouden besprekingen, die, naar hij verwacht, in het belang van Vereeniging en leden zul len zijn, en sluit hiermede de vergadering. Onmiddellijk na deze vergadering ging het bestuur over tot 'het verdeelen van de functies en wel met den volgenden uit slag: J. Kossen, voorzitter; O. van Bode graven, secretaris;. K. Bregman, penning meester; Jn. de Graaf, viceVoorzitfer en H. J. bpahjaard, algemeen adjunct. Voorts werden hier nog een paar huis houdelijke zaken.' geregeld, waarna sluiting volgde. 'tZand. MELKPRIJS OVER FEBRUARI. De „Hollandia" Hollandsche fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen betaalde aan baar leveranciers te 't Zand C-S. voor de door dezen over de maand Februari 1930 geleverde melk 9.12 per 100 L. Sreezand. Voor rekening van den bloembollen- kweeker W. J. van der Meer zal aan den Zwarteweg een woonhuis met bloembol- lenschuur worden gebouwd. De bestaande boerderij zal worden gesloopt. Een en an der zal bij aanbesteding geschieden. Door aannemer J. Hoep zal voor reke ning van den heer O. van Genderen aan den Verlengden Stoomweg een bloembol- lensohuur worden gebouwd. EEN AUTO-ONGELUK. Met gevolgen. Donderdagavond reed de heer Jb. Borst, uitwijkende voor een paar fietsers en daardoor zijn bocht te klein nemend, tegen de palen van het electrisch licht, die op den hoek van den Verlengden Meerweg en de Zandvaart staan. Hoewel slechts de zijkant van den wagen een der palen' raakte, knapte deze /toch door. Het gevolg was, dat enkele huizen in den om trek verstoken waren van stroom. De di recteur van het electrisch bedrijf en de lijnwerker waren echter spoedig ter plaat se en, dra brandde weer overal het licht. Anna Paulowna. EERSTE LUSTRUM VRIJZ. CHR. JONGEREN BOND. Zaterdag 8 Maart viert de afdeeling Anna Paulowna van den Vrijzinnig Chris- telijken Jongerenbond haar eerste lustrum in de Ned. Herv. Kerk te Kleine Sluis. Op dien avond zal o.a. opgevoerd worden een religieus spel ,J>e Talenten". Zondag wordt in besloten kring de vie ring voortgezet. De heer H. Pennekamp alhier ver wierf het leider-diploma van het K. N. Gymnastiekverbond. WIJZIGING VAN DE BOUW- EN WONINGVERORDENING. Bij besluit van Ged. Staten van Noord- Holland d.d. 19 Febr. 1930, no. 53, is de door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 29 Januari 1930 vastgestelde verordening tot wijziging van de bouw er; woningverordening der gemeente An na Paulowna, goedgekeurd. Art 15 van bovengenoemde verorde ning wordt gelezen als volgt: „Geen on derdeel van een gebouw mag buiten de rooilijn uitsteken. Dit verbod geldt niet voor fundeeringen, voetingen en voor sprongen, kleiner dan 0.16 M., voor bal kons, kroonlijsten en dergelijke, mits hoo- ger dan 3 M. boven den beganen grond gelegen en niet verder vooruitstekend dan 1 M. en, indien de rooilijn niet met de st.raatgrens samenvalt, voor erkers, mits niet verder vooruitstekend dan 0.60 M., met dien verstande, dat de erker de straatgrens niet overschrijdt. Artikel 45 van bovengenoemde veror dening wordt gelezen al$ volgt: „De mu ren van gebouwen moeten de volgende dikten hebben: a. grondkeerende muren minstens 0.22 M.- b. buitenmuren minstens 0.22 M.; c. muren, dienende tot scheiding tus- schen belendende woningen, minstens 0.22 M. De bepaling onder b. is niet van toepas sing op muren van gebouwen zonder ver dieping en niet hooger dan gemiddeld 4 M. boven den beganen grond1, welke minstens 0.11 M. dikte moeten hebben, en moeten zijn voorzien van spouw met klamp. De spouw mag geen mindere wijdte heb ben dan 0.05 M. en de samenstellende muren.moeten zoowel In horizontale nis ln verticale richting op geen grootore af standen van 1 Meter op doelmatige wijze met spouwankers zijn gekoppeld. De spouw moet worden opgetrokken vanaf het trasraam tot onderkant inuur- BLOE MEN MAGAZIJN BREE WATERSTRAAT 16. platen en tot bovenkant nok. De kozijnen in spouwmuren moeten worden gemaakt met steensponning en spouwlat. Burgemeester en Wethouders kunnen ten aanzien van het van steen te bouwen gedeelte van topgevels, waarvan het hoogste punt niet meer dan 9 M. boven den beganen grond ligt, van muren tus- schen het woonhuis en de stalling van zoogenaamde Zuidhollandsche boerderijen van gebouwen, waarin geen© woning is gelegen, van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel geheel of voorwaarde lijk ontheffing verleenen, mits veranke ring dier muren wordt voorgeschreven wanneer de hoogte boven den beganen grond meer dan 6.60 M. bedraagt. SCHOOLZWEMMEN. Gedurende het jaar 1929 bedroeg de deelname van schoolzwemmen gemid deld: van school I 30 jongens en 30 meis jes; van school H 25 jongens en 25 meis jes; van school Hl 15 jongens en 15 meis jes, tezamen dus 140 kinderen. Het gebruik, dat de kinderen in het al gemeen van het zwembad maken, neemt zeer toe. Dit blijkt uit het feit dat in 1929 1840 badkaartjes aan kinderen beneden 12 jaar werden uitgereikt tegen 673 in 1928. Naar wij vernemen is door de Poste rijen, Telegrafie en Telefonie, aan den heer J. Jonker, rijwielhandelaar te Bree- zand, behoudens de rechten van derden, machtiging verleend voor den aanleg en het gebruik van eene inrichting, bestemd tot het ontvangen van langs radio-electri- schen weg overgebrachte seinen, welke inrichting tevens' wordt gebruikt tot het langs geleidingen en lijnen doorgeven van deze seinen naar andere pereeelen of wo ningen dan die, waarin de ontvangin- richting is geplaatst, binnen het gebied gelegen in de gemeente Anna Paulowna. nader aangeduid als de gemeentelijke wijken A, B en G met uitzondering van den Noorder Molenvaartsweg. Bij besluit van Ged. Staten van Noord- Holland, d.d. 26 Febr. 1930, no. 142, zijn de verordeningen betreffende het grond bedrijf dezer gemeente, goedgekeurd. Blijkens de op 22 Febr. ji. vastgestelde kiezerslijst 19301931 bedraagt het aan tal kiezers voor de Tweede Kamer 2573; voor de Provinciale Staten 2469; voor den Gemeenteraad 2369. POLITIE. Gevonden: een gouden broche. Inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. Burgerlijk© Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Elisabeth, d. v. J. Meeldijk en van T. Groeneweg. GETROUWD: Arend Oompagne en Jantje de Roode. OVERLEDEN: Oornelis Halfsohepel, oud 10 dagen; z. v. J. Halfsohepel en van A. A. van Gerven (te Den Helder over leden). Wieringen. AUTO-ONGELUK. Door het plotseling leegloopen van een der achterbanden geraakte ©en twee-per- stoons luxe auto, met een flink igangetje van den Oever komende, gisterenmiddag, na eerst eenige capriolen te hebben ge maakt, in den weggreppel nabij Snerp tegen den wal 't Ongeval liep echter goed af, want een fietsrijder, H. v. E., werd rakelings gepasseerd. De inzittenden werden niet gewond. Met behulp van een paar toegeschoten krachten wist men een reservewiel aan te brengen en 't vehikel den motor aan en vooruit ging het. Rei zigers van de firma Bernet Co. zetten den motor aan en vooruit ging het. Dei- zigera en auto kwamen er dus best al Naar wij vernemen is aan candidaat Jb. Jonker, voorganger bij de Ger. Kerk te den Oever, wegens ziekte tijdelijk verlof verleend. DE WIERLVGERMEERPOLDER. De grond: komt droog! Sedert vier weken werken nu de groote gemalen bij Medemblik en Den Oever om de Wieringermeer tot polder te maken. In deze maand is er voortdurend gemalen; per etmaal zakt het water 2,5 o.M. Thans is de waterstand ongeveer 1,60 M. N.A.P. of, met andere woorden, op het oogenbllk heeft de Wieringermeer een waterstand gelijk aan de laagste eb, die ooit is voorgekomen. Het resultaat van een maand malen is echter niet alleen voor de deskundigen waarneembaar. Leeken zullen kunnen zien, dat langs de kust reeds stukken grond zichtbaar wor den. Ten zuiden van Wieringen vertoo- nen zich al eenige platen, die later, als dit meer eens een polder zal zijn, tot de na tuurlijke hoogere gedeelten zullen behoo- ren. Langzaam maar zeker voltrekt zich de droogmaking van Neérlands Jongsten polder. WELPUTTEN DROOG. Op verschillende gedeelten van ons schiereiland zijn welputten welks water met het getij der zee, dat is eb en vloed, op en neer gaat. Thans, nu men bezig is Uen Wieringermeer droog te malen, zijn enkele dier putten plotseling met deze daling en rijzing opgehouden en sommi ge, welke nooit ledig waren, zijn nu plot seling leeg. Sohagen. Burgerlijke Stand van Behagen van 27 Februari—6 Maart 1980, OVERLEDEN: Jan Jaoob Burger, oud 1.8 jaren; Maria Paulina Dekeling, oud 63 jaren, echtgenoote van C. A. W. van Roolj; Johannes Jaoobus Maria Broers, oud 69 jaren, echtgenoote van G. Doorboek. POLITIE Verloren: een armbandhorloge, een meikbussleuteL MARKTO VERZICHT van Donderdag 6 Maart 1930. Vooral voor het melkvee oonstateeren wij een daling in prijs, wat direct ver band houdt met de lagere melkprijzen. Veel handel werd er dan ook niet gedaan, wel in vaarzen die aardig vraag onder vinden de aanvoer van de kalfkoeien wordt nu ook wekelijks grooter. Hoogste markt kalfkoeien f 420, geidekoeien f 310. Voor de slachtveemarkt zagen wij een dalende prijs en een stugge handel, hoog ste markt f 425. De pinkenhandel had als hoogste markt f 125. Voor de nuch tere kalverenmarkt een zeer volle markt en aanvoer. Wij zijn dan ook nu onge veer in het tijdvak waarin de meeste kalveren worden aangevoerd. Gelukkig gaat op 't moment de vraag gelijken tred houden met den aanvoer, want er wordt buitengewoon veel gevraagd voor de vleeschwarenfabrieken, voor worst en wat dies meer zij. Daardoor was het te verklaren, dat de prijzen goed bleven bij een dergelijk grooten aanvoer. Er werd namelijk tot f 20 besteed. Voor den wolveehandel kunnen de prijzen niet op peil blijven en hadden de verkoopers, die verleden week niet verkocht hadden, wel weer een paar gulden per stuk minder te inca'sseeren. Het sehijnt, dat het bui tenland de heerschende prijzen niet kan voldoen. Hoogste markt f 38 voor over- houders. Ook paarden hadden een ge wonen handel, er waren evenwel nog aardige beesten onder. Hoogste markt f 450. Vette varkens gingen even terug en wel tot 39 cent per pond. Voor de magere varkens deed dit even z'n invloed gelden, op de biggen echter hoegenaamd niet. Magere varkens tot f 45, biggen tot f 36. HET SLOT DER STAKING EN DE HOOFDVRAAG. De Amsterdamsche loonslagersstaking is op 24 Februari 1930 opgeheven. Doch met de opheffing zijn evenwel lang niet alle kwesties opgeheven, al hebben zij ook een anderen vorm gekregen. In de eerste plaats het willekeurig be sluit van B. en W. van Amsterdam, om het abattoir te sluiten voor werkwillig personeel. De vraag, of B. en W. daartoe het recht hadden, is veel belangrijker dan de staking. Nu de uitspraak B. en W. veroordeeld heeft zou dit College in hooger beroep gaan. Maar dat gaat zeker zoo maar niet. Daartoe moet de gemeenteraad besluiten, maar niet B. en W. en dan moeten Ged. Staten ook nog toestemming geven. Is de administratieve rechtspraak, welke door B. en W. is toegepast, op grond van onze wetgeving te verdedigen Ziedaar eene vraag op welker beantwoor- woording ieder burger belang stelt. Dat is niet alleen eene kwestie waarbij de loonslagers belang hebben. Het zou zeer van belang zijn, dat in dit geval hooger machten hun oordeel uitspraken. Om op de staking terug te kernen: daarbij is feitelijk niets gewonnen. De 40 cent van de afval, waar het om ging, is niet behouden gebleven. Art. 3 van vredesvoorwaarden luidt: »De toeslag van 40' cent per rund blijft tot 81 Mei 1930 bestaan, dan vervalt zjj«. Texel. Deze week werden van hier verzonden: 20 koeien, 20 kalveren, 14 schapen, 15 varkens en 1 paard. Burgerlijke Stand! van Texel Van 17 Maart 1930. GEBOREN: Cornelis Nicolaas Lam- bert, z. v. Nicolaas Theodoor Graaf en Maria Antonia Clara Simon; Tennis, z. v. Tennis Huisman en Maria Amthonïa Hoo- gerheide; Oebele Jan, z. v. Jan Agter en Gijsje van der Lee; Jannij Iha, d. v. Zan der IJske van der Meer en Johanna Ohristina Aleida Warning. ONDERTROUWD: Dirk Brans en Di- derika Margaretha Mantje; Dirk Jaoob Keijser en Aimaatje Alida Bakker. GETROUWD: Reijer Schaap en Mart je de Waard. OVERLEDEN: Geertje van Hert, 84 J., ongeh.; Aafje Bisschop, 68 j., ongeh. POLITIE Gevonden: een riem, een slultdop en een rij wiel plaat je. Burgerlijke Stand van Den Helder van 0 en 7 Maart. BEVALLENT. Vermeulen—v. d. Horst d,; L. Dijkstra—Dorama, d.; H. Kok- Ras, z.j M. A. van DamHljmana, z.; A. J. H. GaasterlandBraaksma, z. OVERLEDEN: J. W. Sraeets, 06 J., R. v. Klaveren, 2 J., G. J. Slootman, 22 Wed. G. de Ven, 65 j. GETROUWD: P" GooBen* en H. Slot, Jr. v Linge en N. Former, L. Oost en T. Kater. ONDERTROUWD:. O. Riekwel en L. v. d. Steen. Uit het huls met de blauwe trap. NIEUWE ZAKEN. Onze allerliefste tabakswet fliumdcele vernietiging van alle maatftcluippellfke «tikketeara De openbare rechtzitting van onze meervoudige strafkamer, waarin alleen belastingzaken eni aanverwante artikelen werden behandeld, was zóó belangwek kend, dat de weinige baliekluiversprofes- sionals, die nog over het hekje hingen, zoo successievelijk ®1® 'n hond met de staart tusBChen de boenen verdwenen. Moeder zal fchüls ook niet plezierig heb ben opgekeken, want ze voeren toch niets nuttigs uit en nemen de beste plaats bij de kacheL Zaak nummer één betrof J. F. M. H., die de brutaliteit had te Castricum met sigaren te venten, waarvoor blijkbaar geen belasting betaald was, die althans de kenmerkende zegelbandjes misten. De heer commies Vervoort kreeg deze ont duiking in zijn oogen en nam subiet de noodige maatregelen. De rijksadvocaat mr. Asser Jr. eischte 100 gulden boete, de laagste notabene, die de wet zoo'n onbenullige overtreding toe laat, terwijl de officier voor het geval dat de mflTi soms die 100 pop niet kon aftik- kfen, waar heel veel kans op bestaat, 60 dagen hechtenis requireerde. Fakkel zwaaien, karabUnschoten, slrenestooten en nog geen succes! In den avond van 4 April 1929, de actua liteit der belastingadministratie gaat alle beschrijving te 'boven, wenschte de douane motorboot, bemand met eenige wateroom- miezem, de uit de Noordzee binnenkomen de botter U.K. 34, op weg naar huis, aan te houden ter contröle en werden' daarvoor de noodige seeinen gegeven. Om te 'beginnen werd met een rood© lichtfakkel gezwaaid. De afstand der beide vaartuigen bedroeg, zeggen de commiezen, 4050 meter. Maar van het fakkelzwaaien werd op de U.K. 34 blijkbaar £©em notitie genomen. Toen schoot men een karabijn af. Geen uitwerking op de U.K. 34. Daar op volgde een krachtige faniare op de sirene, wat evenmin effect sorteerde; schipper Willem P. was vermoedelijk niet muzikaal en zijmi twee knechts evenmin. De verdere pogingen werden toen maar gestaakt, doch tegen genoemden schipper proces-verbaal opgemaakt met gevolg, dat de Urker schipper, uitgedoscht in' het schilderachtige gewaad van zijn volk, he den terecht stond, bewerende de gegeven seinen niet te hebben opgemerkt. Zijn twee knechts bevestigden deze verklaring, doch al deze onittoentenissen werden door den' wantrouwenden rijksadvocaat sterk in twijfel getrokken. Deze ging acöoord met de getuigenissen der drie commiezen en vorderde tegen deni schipper 50 boet© subsidiair 50 dagen hechtenis. Nadat was bepaald, dat in alle zaken uitspraak zou worden gedaan. a.a week, werd deze zittinw gesloten en toebereidse len gemaakt voor het optreden van onzen politierechter. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 4 Maait Wel 'n wegenbelastingkaart, maar die dieugde niet De heeren De Glopper en Van Tol, twee politiedienaren te Den Helder, snapten op hun surveillance den chauffeur Theodorus V., in dienst van den automobielhouder M., die bleek niet in het bezit van een geldige wegenbelastingkaart. Wat hij den agenten onder den neus draaide, kon niet meer op geldigheid aanspraak maken. Eisch en vonnis bijizonder aannemelijk ge steld, 'bedroeg heden 5 boete of 5 dagen. Legerberichten. Jaarverslag! 1929. De «mtributieregeling. De reserve ie luit. G. J. Koolbaas van het regiment kust-artillerie zal op 24 Maart a.s. voor herhalingsoefeningen onnfer (Ie wapenen kotaien. Tweede-luitenant N. P. P. van Hoorn, van het regiment kust-artillerie te Den Heldler keert 15 dezer,* van zijn detacheering bij den verbLnd'kugscursus te Utrecht, naar zijn korps terug. De adjudant-onderoffinstr. R. v. 'd. Graaf is met ingang van 3 Maart 1930 werkzaam ge steld ten 'bureele van den Inspecteur der Ar tillerie te 's Gravenhage. Met ingang van 8 Maart a.s. zijn aangesteld tot dïenstpl. sergeant-titulair bij het regiment kust-artillerie de dienstpl. korporaals L. J. Morée, J. Rotnip en C. Gilde. Aan den dienstplichtige J. Hendal van het regiment kust-artillerie ls vergunning ver leend! zijn herhalingsoefeningen waartoe hij dit jaar verplicht is te volbrengen op een nader te bepalen datum ln 1931. Aan den dienstplichtige A. Oldenburg van het regiment kust-artillerie is bij beslissing van het D. v. D. dLd. 27 Februari 1930 met In gang van 1 Mei 1930 voor goed vrijartelling van den dienstplicht verleend. De levering van klei aardappel en tem behoeve van de soldatenmenage in het garnizoen Den Helder gedurende .het tijdvak 1 April tot en met 3J Mei a.s., is toegewezen aan C. van O», alhier, tegen den prijs van 2.25 per 100 K.G. Aan den dienstpl. H. W. Kessels van het regiment kust-artillerie ls bij besch. D. v. D. d.d. 27 Februari 11930 ln verband met art. 4 van1 het tusschem Nederland cn het Dultsche Rijk gesloten overeenkomst bij de wet van 13 Januari, Staatsblad no. 4,' vrijstelling voor goed verleend van den dienstplicht. Aan den dienstpl. W. S. Westerhuls is uit stel van opkomst verleend tot 4 Sept. 193a

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19