Het misdrijf bij Bennekom. Fabrieksbrand te Nijmegen. Malversaties door een gemeente ontvanger? Ernstig ongeluk te Spanbroek. De Orientexpress ontspoord. Lift omlaaggestort. Een treinramp in Brazilië. Een ramp in een bioscoop. Weer een bomaanslag aan de Bulgaarsch-Zuidslavische grens. Bandieten contra Bandieten. Overstrooming In Natal. Aanslag te Hamburg. De moord te Southampton. een mijnbrand. Honderd mijnwerkers begraven. Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. In een geestig speech je zegt burgemees ter Lovlnk dan ongeveer het volgende: Het besluit van uw algemeens vergadering Men meldt uit Ede: De politie-deskundige dx. Hesselink uit Arnhem heeft op grond van vingeraf drukken van H. geconstateerd, dat deze debet moet zijn aan vijf inbraken, de laat ste maanden te Oosterbeek en omstreken gepleegd. Daarbij zijn o.a. bedragen van 1000 en 900 ontvreemd. Naar aanlei ding van deze ontdekking zijn Zaterdag middag in de woning van H. opnieuw huiszoekingen gedaan. Voorts is de tuin door gemeentewerklieden geheel omge spit en zijn de putten geledigd. an deze huiszoeking kon geen resultaat worden meegedeeld. ONGELUK OP DE WERF DE SCHELDE Op de werf De Schelde te Vlissingen zijn twee jeugdige werklieden door een neervallend werkstuk getroffen en kort daarna overleden. GEWORGD IN EEN WATERMOLEN. De 38-jarige gehuwde landbouwer R. Barels te Oosterbroek gemeente Eelde, is bij het smeren van een watermolen aan het Noord-Willemskanaal om het leven gekomen. Zijn loshangende das werd door een rechtopstaande as gegrepen en opge wonden, waardoor de man werd geworgd. Gisterennacht is te Nijmegen aan den Waalbandijk brand uitgebroken in het oude gedeelte van de groote maizena- en stijfselfabriek van de firma Honig, het welk geheel is afgebrand. De brand ontstond in het voorgedeelte der fabriek, waar het vuur een willige prooi vond in den voorraad van onge veer 15.000 mud mais. Reeds spoedig na het uitbreken van den brand was het vuur zoo geweldig, dat de brandweer in dat gedeelte zoo goed als niets kon uit richten. Het geheele oude gedeelte tot de machine-afdeeling, die wordt afge scheiden door een grooten, twee steens dikken brandmuur, brandde geheel uit. De brand is tot dit deel van de fabriek beperkt gebleven. De oorzaak van den brand is onbekend. Men spreekt van kortsluiting en ook van maisbroei. Duizenden sloegen het schouwspel gade. De schade zou eenige tonnen bedragen. Ze wordt door verzekering gedekt. OP NAAM VAN EEN ANDER IN HECHTENIS GENOMEN. Verwisselde identiteitspapieren. Dat het zich uitgeven voor een ander minder prettige ervaringen mee kan brengén, bleek toen een zekere G., af komstig uit Arnhem, ten einde uit de han den der Justitie te blijven de identiteits papieren van zekeren W. kocht. Hiermede gewapend toog G. naar Alkmaar, waar hij echter al spoedig door de politie werd opgepikt, daar W. nog drie dagen hech tenis te goed had. De waarheid zeggen zou voor hem een procesverbaal beteekenen; hij verkoos dan maar drie dagen hechte nis. Toen die beëindigd waren werd G. met een nieuw identiteitspapier ten name van W. uit het Huis van Bewaring te Alkmaar ontslagen. Welgemoed1 trok hij daarop naar Enkhuizen, doch ook daar deed de politie van haar belangstelling blijken. W. was inmiddels opnieuw tot 20 dagen hechtenis veroordeeld, zoodat de politie G., die haar -de papieren van W. toonde, weer wilde arresteeren. Dit werd G. echter al te erg en hij. bekende niet W. doch G. te heeten. Hij had nog 80 dagen te goed, maar hij. zat liever zijn eigen straf uit dan die van een ander. (De Telegr.). KWAKZALVERIJ. De politie te Roosendaal heeft aldaar een man uit Rotterdam aangehouden die zich noemde directeur van de homoeopa- thische en kruidkundige inrichting annex scheikundig en urologisch laboratorium Boezemlaan 28 te Rotterdam. Deze man hield zitdagen in een hotel te Roosendaal, waar hij zijn patiënten ontving. Reeds ongeveer 30 personen uit Roosendaal en West-Brabant had hij in behandeling ge nomen. Bij onderzoek te Rotterdam bleek de „directeur" een glasslijper,- coupeur en koopman in ongeregelde goederen te zijn. Hij had al een belangrijk honorarium van zijn patiënten weten los te maken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto vernield. Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg onder Putten (Geld.), bij de hal te Bysteren, een vrachtauto door den sneltrein GroningenAmsterdam gegre pen. De auto isr' geheel vernield, de chauffeur bleef ongedeerd. De locomo tief is licht beschadigd. De trein had on geveer een kwartier vertraging. BOEFJES. Reeds een paar keer was ingebroken in het veilinglokaal aan de Vlerhavenstraat te Rotterdam en telkens werden er ciga- retten gestolen. De politie heeft enkele avonden de wacht bij het gebouw gehou den en Vrijdagavond is het gelukt, de daders op heeterdaad te betrappen. Het bleken vier jongens te zijn, drie van 11 en een van 9 jaar. Zij hadden onder de spoor brug over de Delftshavensohe Sohie te Rotterdam hun opslagplaats. Daar zijn heel wat gestolen cigaretten in beslag ge nomen. SMOKKELEN. Sterke toename. Men schrijft uit Kerkrade: De smokkelarij langs de Limburgsch- Duitsohe grenzen neemt steeds grooter afmetingen aan, ondanks het zeer scherpe toezicht van de vele Duitsohe beambten, die er ook geen been ln zien, om, na een enkele sommatie, van hun vuurwapenen gebruik te maken. Voornamelijk worden de smokkelwaren, als koffie, tabak, thee, cacao enz. per auto over de grens gebracht. Niet alleen Du .schers en bewoners der grensgemeenten houden zich met het winstgevende en tevens gevaarlijke smokkelbedrijf bezig, ook Nederlanders uit streken, ver van de grenzen gelegen, beoefenen met meer of minder succes, het smokkelaarsberoep. Dikwijls doen de beambten belangrijke aanhoudingen, maar dan is er ook niet zelden verraad in het spel. De winkels langs de grenzen vooral maken uitstekende zaken, nu het smokke len zoo bloeit En van een vermeerdering van den smokkelhandel van Limburg naar Duitschland kan men verzekerd zijn, nu sinds 5 Maart de invoerrechten in Duitschland van thee en koffie aanzien lijk zijn verhoogd. HOOFDONDERWIJZERS. Voor de vacante betrekking van onder wijzeres met hoofdacte aan de openbare school te N. Buinen (Dr.), heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Vrijdagmiddag reed de 22-jarige L. Prins, leeraar M. O. gymnastiek aan bet Lyceum te Zwolle, per rijwiel naar de wo ning zijner ouders te Apeldoorn. Bij het oversteken van den weg bij Ernst hoeft een vrachtauto van de firma Van Gelder hem aangereden en tegen de langs den weg staande boomen gedrukt. Zwaar in wendig gekneusd werd hij naar het zie kenhuis te Apeldborn vervoerd. Zondagnacht is hij daar overleden. EEN AANRIJDING. Twee slachtoffers. Voor de rechtbank te Assen heeft te recht gestaan een fabrikant uit Deventer, verdacht van op 23 Juni in de gemeente Dieren twee fietsrijders, die met een club A. J. G.-ers een fietstocht maakten, -met zijn auto te hebben overreden, doordat hij niet voldoende naar links is uitgeweken, ten gevolge waarvan heide jongens zoo danig letsel hebben bekomen dat zij aan de gevolgen overleden zijn. Het O. M. eischte zes weken hechtenis. REVOLVERAANSLAG IN EEN GARAGE TE DELFT. Twee inbrekers door den eige naar verrast. Zondagavond omstreeks 81/2 uur hoor de de heer De Graaf in zijn garage aan den Rotterdaimschen weg te Delft, on raad. Hij stelde een onderzoek in en zag twee personen, die zich op verdachte wijze in zijn werkplaats ophielden. Toen deze zich ontdekt zagen trok een van hen een revolver en riep: „Sta of ik schiet". On middellijk daarop weerklonk een schot, doch gelukkig werd de eigenaar der ga rage niet getroffen, ofschoon het schot op een afstand van circa 3 meter werd gelost. De inbrekers hebben daarop kans gezien te ontkomen. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. DIEFSTAL BIJ „DE TELEGRAAF". Toen Vrijdagavond' de nachtploeg ter zetterij, van het dagblad De Telegr- f kwam, werd, naar het HdbL meidt, ontdekt, dat in de paar uren rust tusschen het einde van het dag werk en dén aanvang van den nachtarbeid uit een kast een bedrag van vijf zesduizend1 gulden was gestolen, waaronder de weekloonen voor het perso neel der nachtploeg. Drie daders. Uit het onderzoek, dat de politie inge steld heeft is gebleken dat er drie dadJers zijn, die ter plaatse goed bekend waren. Zij zijn er echter met den buit van door en konden tot dusver niet gepakt worden. INBRAAK TE ARNHEM. Zaterdagavond tegen schemerdonker, toen een man, belast met het toezicht op een onbewoond huis in de Prins Hen drikstraat te Arnhem, aldaar verscheen om te zien, of alles in orde was, bemerkte hij, dat er in die woning was ingebroken. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie en vernam van de buren, dat deze in den loop van den voormiddag geklop in de woning hadden gehoord. Een onder zoek bracht aan het licht, dat een zware brandkast uit een achterkamer in de gang was gebracht en aan de achterzijde ge heel was opengesneden. De inhoud, be staande uit papieren, lag over den grond verspreid. De kamers van het onbewoonde huis waren alle geïnspecteerd, doch daarin was zeer weinig aanwezig. De dader heeft zi«h op klaarlichten dag aan de achterzijde van het huis door ver nieling van een glasruit toegang ver schaft en is na achterlating van het, ge bruikelijke 'visitekaartje» weer langs dien weg vertrokken. Er zou een tekort van meer dan 25.000 zijn ontdekt Te Papendrecht is, naar gemeld wordt, Zaterdagavond de gemeenteontvanger ge arresteerd, verdacht fraude in zijn admi nistratie te hebben gepleegd. Naar ver luidt zou het tekort de 25.000 overschrij den. De boeken, behoorende bij de admi nistratie, zijn in beslag genomen. De ont- i vanger, is na verhoor, voorloopig op vrije voeten gesteld. Te Spaabroek is Zondagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een verloofd paar uit Hauwert, de heer Butter en mej. Kapper, reed daar per motorfiets. Door het leegloopen van den voorband vielen beiden, waarbij het meisje zich ernstig kwetste. Per ziekenauto uit Hoorn werd zij naar de ziekenverpleging »De villa» te Hoorn vervoerd, waar dr. hortebos hulp trachtte te verschaffen. Zij had een ernstige hersenschudding gekregen en bleef bewusteloos. Gisteren is zij over leden. f Buitenland. Volgens een bericht uit Athene is de Simplon-Orient-express ontspoord tus schen Stirfaka en Lianokladhion. De lo comotief, het bagagerijtuig en een pas sagierswagen zijn omgevallen. Vijf reizi gers zijn ernstig gewond, van wie twee doodelijk. Volgens een ander bericht zijn bij het ongeluk, dat in de Thermopylae gebeurd is, geen passagiers gewond, doch alleen vier man van het treinpersoneel, van wie er een overleden zou zijn. Het ongeluk wordt toegeschreven aan een weigering van de remmen. 29 dooden. In de Kroonmijnen te Johannesburg zijn een Europeaan en 28 inboorlingen gedood en twee Europeanen en zes inboorlingen gewond doordat een lift, waarvan de kabel gebroken was, in een put van 500 meter omlaag gestort is. Tot heden 30 dooden geborgen. In de nabijheid van de badplaats The- rezopolis, in den staat Rio de Janeiro, is een personentrein ontspoord. Ten gevolge van het weigeren der remmen stortte de trein in een afgrond van 175 M. diepte. Tot nu toe zijn 30 dooden geborgen, ter wijl het aantal gewonden thans 15 be draagt. Bij de berging" der slachtoffers speelden zich vreeselijke tooneelen af. Meer dan 100 dooden. Bij een brand in een bioscoop te Sjin- kai, een marinestation in Zuid-Korea, waar voornamelijk zeelieden en hun ge zinnen aanwezig waren, zijn 104 menschen omgekomen en ongeveer, 100 gekwetst. Het Berlijnsche Acht Uhr Abendblatt meldt omtrent de ramp uit Tokio: In de Koreaansche havenstad Foe-Sen is een ontzettend ongeluk geschied, dat aan 1Ö4 kinderen het leven heeft gekost. Ter gelegenheid van het 25-jarig feest van de Japansche overwinning bij Moek- den was in de vergaderzaal van het Tsjin- kai^marinestation een bioscoopvoorstel ling voor schoolkinderen georganiseerd. Terwijl deze voorstelling aan den gang was, ontplofte een reservoir met benzine. In een oogenblik tijds stond de geheele zaal in lichte-laaie. Slechts 25 kindereu konden gered worden, terwijl er 104 ver brandden; vier werden er levensgevaar]ijk gewond. Een groot aantal dooden en ge wonden. Men meldt uit Belgrado De derde bomaanslag binnen 10 dagen tijds in het Bulgaarsch-Zuidslavische grensgebied is thans te Stroemitsa ge pleegd. Twee onbekende mannen begon nen te schieten op een politie-agent, die op slag werd gedood. Daarop wierpen zij een bom in het café Union, waardoor 15 personen werden gewond en twee gedood. Het gebouw zelf leed zooveel schade, dat het moest worden ontruimd. De daders namen de vlucht in de richting van de Bulgaarsche grens en onderweg wierpen zij een tweede bom naar een inspecteur der gendarmerie, die ernstig gewond werd. Eenige seconden daarna ontplofte een derde bom. De mannen openden een revolvervuur op hun achter volgers, waardoor opnieuw eenige per sonen werden gewond. Later werd nog een niet ontplofte bom gevonden, waarop het merk van de Macedonische revolu tionaire organisatie was gegraveerd. Men weet, dat eenigen tijd geleden de politie te Ohicago plotseling oen algo- meene, groote schoonmaak hoeft gehou den, waarbij allerlei Verdachte lieden werden opgepakt en ingesloten. Nog een paar maal werd dit herhaald. Wel bracht" dat dadelijk verbetering in do criminali teit; maar hot succes was niet blijvend. Een dag of wat geledon kreeg zekere Frank Mc. Erlane, dl© in een zieken-lp- richting verpleegd' wordt, een onverwacht en ongewenscht bezoek. De man lag met een gebroken been in gipsverband, toen bandieten zijn kamer binnentraden en hem op een salvo uit hun revolvers onthaal den. Mc. Erlane kreeg een paar kogels ih het lijf, maar hij had zelf eein revolver on der het hoofdkussen liggen en maakte daarvan op zoo doeltreffende wijze ge bruik, dat de aanvallers afdeinsden. Mc. Erlane, die leefijk gewond werd, weiger de de namen van zijn aanvallers te noe men. Thans zijn op een eenzamen weg even buiten Chicago de lijken gevonden van een bekend bendelid en dranksmokkelaar John Oberta en diens chauffeur Sam Malaga. ZJj lagen naast den auto van Oberta, die een dandy en een schatrijk rrg-n is, op den grond. Belde lichamen waren van kogels doorzeefd. Men brengt tusschen beide gebeurtenis sen verband en vermoedt, dat Oberta de leider was geweest van den moordaanslag op Mac. Erlane in het ziekenhuis. Twaalf dooden. Hevige regens in het Noorden van Na- tal hebben tot gevolg gehad, dat de ri vieren buiten hun oevers zijn getreden. Weenen en Estoourt zijn overstroomd. Naar verluidt zijn bij de overstroororn- gen 11 menschen verdronken; het totaal aantal slachtoffers is echter nog niet be- kend. Te Weenen zijn 4 vliegtuigen door het water meegesleurd. Men vreest, dat langs de oevers van de rivier veel menschen zullen zijn omgekomen. Te Estoourt is een steenen brug, die 40 voet hoog was, door het water meege sleurd. Natal is, wat de spoorwegverbindingen betreft, geheel van Transvaal geïsoleerd. Te Hamburg is Zaterdag een juwelier in zijn winkel aangerand door een onbe kende, die hem met een revolver be dreigde en hem handen omhoog toeriep. Toen de juwelier aarzelde gevolg te geven aan dit bevel, vuurde de bandiet een schot af. De juwelier werd hierdoor in het hoofd getroffen. De onbekende ging, er van door en werd achtervolgd door een groote menigte. Toen hij be merkte, dat hij niet kon ontkomen, schoot hij zich een kogel door den slaap. Hij werd op slag gedood. De juwelier stierf tijdens het transport naar het ziekenhuis. Dé dader bekend. De politie is er in geslaagd de identiteit van den dief, die Zaterdagavond den juwe lier Neuner heeft neergeschoten en daar na zelfmoord heeft gepleegd, vast te stel len. Het is een zekere Wolf Heynowitz, op 19 Augustus 1904 te Kiel geboren, die de vorige week te Hamburg was aange komen en in een hotel bij het Centraal station zijn intrek had genomen. Men meldt uit Londen: W. Podmore, de man met het litteeken, is Zaterdag door de jury te Winchester schuldig bevonden aan den moord op den garagehouder te Southampton, Messiter. Voordat Lord Hewart het doodvonnis over hem uitsprak, zeide Podmore: „Ik her haal, dat ik van de heel© zaak hoege naamd niets afweet." Het lijk van Messiter was in Januari 1929 in de garage gevonden en de politie kon langen tijd den moordenaar niet te pakken krijgen. Podmore werd' wel spoe dig verdacht, maar wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. Het feit, dat eenige pa pieren uit het kwitantieboekje uit de ga rage waren gescheurd, deed vermoeden, dat Podmore de dader was en de getui genis, van twee medegevangenen van hem, aan wie Podmore moet hebben be kend, den moord te hebben gepleegd, schijnt tenslotte den doorslag te hebben gegeven, hoewel elk rechtstreekscb bewijs ontbreekt. TREURIG EINDE Te Boedapest is op 82-jarigen leeftijd graaf Edgar Guyon overleden, de zoon van den uit Engeland afkomstigen Hen- gaarschen vrijheidsheld: generaal Richard Guyon. Tengevolge van den oorlog en de inflatie verloor de graaf zijn heele vermogen, zoodat hij den laatsten tijd te Boedapest met zijne vrouw in een huisje van twee kamers woonde, waarvan er nog een verhuurd was. Het »Gnadensold«, dat graaf Guyon van den Hongaarschen staat ontving, bedroeg dertig gulden in Nederlandsch geld. Doordat Guyon maan den lang ziek is geweest, heeft de weduwe thans zelf geen geld voor de begrafenis kosten. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Vier dooden. Te Duluth, in Minnesota, zijn bij een brand in een woonhuis van zes verdie pingen vier menschen omgekomen. De brand was op de tweede verdieping uit gebroken en breidde zich zoo snel uit, dat den bewoners van de hooger gelegen ver diepingen de weg naar buiten versperd j, en on8"eveer 150 personen langs bi andladders gered moesten worden. EEN ONGELUK DOOR LAAG WATER Twee arbeiders verdronken. Op den Donau bij Linz zijn Woensdag twee arbeiders, die met een roeiboot de rivier wilden oversteken, door den bui tengewoon lagen waterstand op een rots geloopen De boot is omgeslagen en de arbeiders zijn verdronken. EEN NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ. een agent die drie verdachte mannen in een straat te Mun- sterberg bij Breslau toeriep te blijven staan, een kogel als antwoord waardoor hij ernstig gewond werd. Hij kon evenwel trefff rS 15 6en a6V mannen doodelijk treffen. De belde anderen zijn ontkomen. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Zes dooden. In de buurt van Florin in den stent L3™57!7"116 werd een automobiel door een trein gegrepen. De zes inzittenden den auto geslingerd en ge dood. De trein derailleerde. Te Ohio zijn honderd mijnwerkers be- graven bij een brand in een mijn. Met ingang van 22 Maart a.s. is be noemd tot besteller bij de posterijen, wijk Callantsoog, do heer Visser thansbestel ler te Wieringerwaard. Zyn ochtgenoote is tevens benoemd als stationhoudster al- hier De tegenwoordige besteller, de heer D. de Haan, is met ingang van 22 Maart a.s. overgeplaatst ln gelijke functie bij de posterijen te Haarlem. OPENBARE BIJEENKOMST JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De afdeeling Anna Paulowna van den Jeugdbond voer onthouding hield Zater dag 8 Maart een openbare bijeenkomst in de zaal van den heer Jb. Borst te Bree zand. Het programma was, uitgezonderd de rede van den heer W. Zijp hetzelfde, dat aan de Van Ewijcksluis een veertien dagen geleden werd uitgevoerd en waar van verslag gegeven is. We willen dan ook niet in een herhaling vervallen en slechts melden, dat de avond ook nu weer een succes was voor de afdeeling. Voor rekening van J. J. A. Verresen zal aan den Nieuwen Meerweg een bloem- bollenschuur worden gebouwd. De heer G. de Beurs, architect te Den Helder, heeft opdracht dit perceel te bouwen. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. De keuring van dienstplichtigen der lichting 1931 uit deze gemeente, zal plaats hebben te Schagen op 24 Maart 1930. VERZOEKEN OM WATERLEIDING. Door de bewoners van den Grasweg (van Middenweg tot Koegr szeedijk) en de bewoners van den Middenweg (van Driebruggen» tot Grasweg) is een ver zoek gericht aan den Raad om te willen bevorderen dat hun perceelen ook van waterleiding worden voorzien. VERHURING GRASGEWAS. Het grasgewas van den Verlengden Meerweg is door den Anna Paulowna- polder verhuurd aan den heer L. Voort- huijsen Pz., voor den tijd van drie jaren. BOUWVERGUNNINGEN over FEBRUARL Door B. en W. zijn in de maand Fe bruari de volgende bouwvergunningen verleend aan P. Meijer, H. Tiessen, M. J. Rozenbroek en Jb. Raven tot het bouwen van een woonhuis; aan de N.V. v.h. J. Onderwater en Co. tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan Fa. P. Bijvoet en Co. te Overveen tot het bouwen van een woonhuis met bloem- bollenschuuraan G. van den Berg tot het bouwen van een bloembollenschuur met pakplaatsaan N.V. Zandbergen's bloembollenbedrjjf, te Oegstgeest, tot het bouwen van een bloembollenschuuraan Jb. Stins tot het bouwen van een garage; aan P. Kramer te Heemstede en C. van Zijverden en Co. te Hillegom tot het bouwen van een gedeelte aan een bloem bollenschuur en aan wed. P. Busé tot het bouwen van een schuur. Door den heer A. P. Kossen, timmer man te van Ewijcksluis, is een aanvraag ingediend ingevolge de Hinderwet om twee electromotoren te mogen plaatsen, respectievelijk van 3 en 4 P.K., en tot het verplaatsen van een electromotor van 2 P.K. in zijn werkplaats. POLITIE. Verleden: een bruine kinderportemon- naie met eenig geld. Aan komen loopeneen bruine hond. Gevondeneen dop van collings pa tentas; een fluweelen kinderjurkje. Inlichtingen ter Secretarie. GROOTE RUITERAVOND VAN DE R A P. Daar de heer C. Kooij, voorzitter van de Landelijke Rljvereeniging „Amw Pau lowna" door omstandigheden geen werk zaam aandieel kon hebben in' de voorberei dingen van den avond, roept de 'heer V. Kaan, vice-voorzitter, allen, die in de keu rig versierde zaal van den heer Slikker samengekomen zijn om feest te vieren met die Vereeniging, een hartelijk welkom toe. In het bijzonder geldit dit welkom het hoofd der gemeente, burgemeester Lovlnk en diens echtgenoot© en de belde zuster verenigingen uit St. Maartensbrug en Barsingerhorn. De heer Kaan hoopt, dat de band, die deze belde vereeniging en en de plaatselijke bindt, niet verbroken moge wonden en met den wensóh, dat deze avond mag slagen, zooals men zich dat voorge steld heeft, verklaart hij de aamenkomst voor geopend. Voortgaande herinnert spr. er dat op een huishoudelijke vergadering beslo ten ls den burgemeester te verzoeken, het ee re-voorzitterschap der vereeniging te willen aanvaarden en doet nu namens de R A.P. een beroep op den heer G. Lovlnk om op dat verzoek goedgunstig te be schikken.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6