T ESONA KIN DE PUF-VISSCHERIJ. VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS w< VAN ZATERDAG 15 MAART 1930 het vermiste meisje aanbesteding. helder's beiang. tweede winterooncert „helder's fanfarekorps" de meest regelmatige en vlugste dienst op ALKMAAR en A'DAM. felle uitslaande brand. n. Hetzij kind of grijsaard wie eenmaal King- pepermunt heeft geproefd, lust geen andere meer. PEPERMUNT PREDIKBEURTEN DE „WITTE DE WITH" NAAB CURAQAO. De „Hertog Hendrik" keert terug. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zal Hr. Ms. „Witte de With" 1 April naar Ourapao vertrekken. In verband hier mede zal Hr. Ma. „Hertog Hendrik' om streeks 20 Mei te Nieuwediep arriveeren. Naar wij vernemen is het dochtertje van de familie Ambriola, dat sedert Zon dagmiddag vermist wordt, nog met te recht. Uitslag van de Ofp 13 Maart gehouden aanbesteding van een woonhuis bi de Ar- tillerieetraat, door den heer J. J. Schee ff e- lenbersrer. Ineekomen waren de volgende biljetten: J Ran 4600, O. Goes 4590, H. Ver buig 4575, W. Braggaar 4310 O. Keüers en L. Roggeveen 4800, Mlnne- boo Walboom f 4200, O. Bot 4200, H. Freek© 4125, A Dienaar 4085, W. A Ran 8950. A.8. Dinsdag Jaarvergadering. Bespreking der herdenklpg 40- Jarlg bestaan. Een belangrijke vergadering is die, welk© aJï. Dinsdagavond gehouden wordt door onze plaatselijke Vereeniginig voor Vreemdelingenverkeer „Heldier's Belang". „Helderts Belang" houdt namelijk dien avond haar jaarlijksche vergadering, waar in die gebruikelijke verslagen worden uit gebracht, doch aangezien d© V©reeniging dit jaar haar 40-jarig bestaan herdenkt, zal qp die vergadering tevens de viering hiervan worden besproken. Het is daarom, dat wjj onze lezers opwekken deze ver gadering vooral te bezoeken. Ten onrechte meent men wel eens, dat van H. B. weinig actie uitgaat ten op zichte van> de bevordering van het vreem delingenverkeer. De kwestie is evenwel, dat het uiterst moeilijk is in conoreten vorm een denkbeeld van het werk en de resultaten te geven. Want directe posi tieve resultaten zijn meestal niet aan te wijzen. Indien ergens, dan geldt hier het spreekwoord dat de druppel dien steen uit holt, en slechts gestage propaganda, een voortdurend diligent zijn, veroorzaken op den duur resultaten. Op de jaarvergade ring zullen wel de meer positieve dingen, die door H. B. in den loop der jaren be reikt zijn, worden gereleveerd, en wij kunnen daar uit den aard der zaak niet op vooruitloopen. Wel mag nu reeds wor den gewezen bijvoorbeeld op het vele, dat H. B. dort om vreemdelingen, die inlich tingen vragen, te helpen. Verled'en jaar hebben wij meerdere staaltjes daarvan*ge- geven; vele gezelschappen touristen zijn hier door de Vereeniginig voor een of meer dagen onderdak gebracht, en ook ten opzichte van de badgasten,, die wij des zomers hier hopen te krijgen en dit jaar is alweder de aanvraag naar pension ruimte buitengewoon groot staat Hel derts Belang op de bres. Helaas ontbreekt het nog maar al te veel aan1 medewerking; nog niet iedere pensionhouder in Huis duinen is overtuigd van -het nut, dat een regelmatig© opgave betreffende de be schikbare ruimte voor hem oplevert. 'Doel van dit aanbevelend woord is dan ook, wij herhalen het, ieder op te roepen deze vergadering, welke gehouden wordt in1 de bovenzaal van het kegelhuis; nu eens bij te wonen. Men kan hier om trent het werk der vereeniging een en ander te vernemen. In andere plaatsen, waar dergelijke vereenigingen bestaan, wordt dikwijls een veel hoogere jaarlijk sche contributie van, de leden gevraagd1 dan 'hier ter stede het geval is. Dat men hier ondanks die geringe contributie, die geheven wordt en het zich afzijdig houden van velen, om de een of andere redien, van wie mocht worden verwacht, dat juist zij lid zouden zijn van een vereeniging voor vreemdelingenverkeer, nog in Staat is zoo veel en zulk nuttig werk'te doen, is wel te danken aan het feit, dat de bestuurs leden dit alles vrijwillig en belangeloos doen. Het is te hopen, dat men dit toont te waardeeren en dit kan het beste geschie den door as. Dinsdag ter vergadering te komen en zich voor zoover men geen lid Is, als zoodanig op te geven- Vooral het aantal neringdoenden hier ter stede, dat lid is van H.B., is gering, terwijl juist in andere plaatsen het in hoofdzaak de neringdoenden zijn, die het belang inzien eener actieve vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Directeur: Th. O. Lugtenburg. Hedenavond geeft bovengenoemd korps voor hare donateurs en genoodi'gden haar tweede winterconcert in „Casino". Het programma is met zorg samengesteld. Het vermeldt o. m. de zeer lastige ouverture „Favorite" van Fernand, benevens (op verzoek) de heropvoering van de „Ooster- sche suite" van Francis Popy, een der meest gespeelde werken van dezen com ponist. Diens „Fête Provencaie" heeft het korps nogal eens gespeeld (concours te Behagen b.v.). Als nouveauté een wals van Johann Strauss: „Rosen aus dem Stldfen" in een Fransche bewerking, die het niet haalt bij de Dultsche zetting (wat instru mentatie betreft). Als we dan nog noemen een „Fantaisie" voor alt-saxophoon van Canivez, hebben we het voornaamste ge noemd. «NACHTASYL". Door het Groot Volkstooneel Tan het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Nachtasyl. Slaapstee. Het uitschot der maatschappij, de schipbreukelingen des levens, de paria's, de verworpenen, de maatschappelijk melaatschen,de vervloek ten, leven er hun ellendig bestaan. Waska woont er, flinke, jonge kerel, maar dief en zelfs moordenaar, de Tooneelspeler, die eenmaal Hamlet heeft vertolkt, maar wiens organisme thans door den alcohol is verwoest, Kletsjst, de slotemaker, even eens door den drank aan lager wal, met zijn doodzieke, stervende vrouw, Kwasnja, de altijd dronken harmonicaspeler, de Baron, eenmaal in de uniform des Ozaren, thans nog slechts in vodden gekleed, de Tartaar, Nastja, de droomster, en nog vele anderen. Hier komen zij tezamen, leven hun vreugdelooze levens waar voor? waartoe? Anna, de stervende vrouw van den slotenmaker, heeft nooit één vriendelijk woord van haar man gehad. Haar heele leven heeft zij zich in vodden moeten kleeden, vreugdeloos, dor en droef is haar bestaan geweest. Nu gaat zij sterven en als een schoonen droom is plotseling Loeka, de pelgrim en aartsleugenaar, in haar leven gekomen. Hij vertelt aan Anna, dat zij het hiernamaals zooveel beter krijgt en dat zij nooit meer smart zal ondervinden, en met een glimlach op de lippen zal Anna gaan sterven. Nu zij weet dat het straks beter zal worden, zou zij zoo graag nog wat blijven leven, maar grootvader zal haar straks de oogen dicht drukken en voor haar ziel bidden Nastja vertoeft in het droomenland der romantiek; in haar ellendig leven verschijnt de fiere ridder uit de boeken, die haar meeneemt naar zijn land en haar bemint als nooit een meisje eerder werd bemind. En Loeka, de pelgrim, die aartsleugenaar, zegt, dat hij haar gelooft en dat het is zooals zij wil dat het is. Als een meteoor is de Pelgrim de armzalige slaapstee binnengevallen en als een verkwikkende dauw laven zijn woorden deze dorstige zielen. Waska bekeert zich, zoodat zelfs Natasja er bijna toe komt hem te gelooven als hij haar vraagt met hem weg te gaan uit deze hel; de Tooneelspeler zweert met heiligen ernst den drank afgeen druppel zal hij mee» drinken, en hij zal het asyl op zoeken, waar hij genezen zal en waarvan Loeka, de aartsleugenaar, hem heeft verteld. En Nastja klampt zich aan hem vast, »grootvadertje, blijf bij me«, smeekt ze hem, »ik ben zoo bang*. Maar ziedaar 1 het leven is hard en wreed en Loeka moet weer gaan zwerven, ergens anders met zijn leugenwoorden dorstenden gaan laven en zieken gaan genezen. Want er zijn er velen, veel te velen, die aan de Waarheid te gronde gaan en die slechts uit en door den Leugen kunnen bestaan. Want de leugen is zoet en gij kunt dien omkleeden met de fan tasmagorieën van uwen geest, met de beelden uwer gepeizen, met al het klater goud van uw gedroomd geluk. En de Waarheid, het Leven, is bitter en koud: gescheurde vodden op de naakte huid en luizen en vlooien, die u hinderen, dat is de Waarheid. En p.leohol, bij God, wodka, die brandt en doodt en doet vergeten... En dan, plotseling, is Loeka verdwenen, die aartsleugenaar, die in deze levens een oogenblikje illusie heeft gebracht. En het Leven, de Waarheid, neemt weer bezit over ze, de zwakke zielen, de armen van geest, de ellendigen en illusieloozen, ze vallen weer terug in hun ellendig bestaan „Waarvoor leven we de Baron vraagt het, niemand gelooft, dat hij een echte baron is en dat grieft hem het meeste, „waarom ben ik geboren Men antwoordt hem (het is ae wodka, die helderziende heeft gemaakt, want zonder haar opwekking zijn deze verwoeste le vens dood) men antwoordt»wij leven ter wille van de besten onder ons, de allergrootsten*. Te midden van de doffe ellende, die deze levens kenmerkt, ant woordt men hem»De mensch Is groot En van groote dramatische kracht is het laatste tafereel uit dit verschrikke lijke, aangrijpende stuk, waarin de man nen, dronken als ze zijn, het lied hunner illusies zingen»EenmaaI zal er vrij heid zijn 1« waarna plotseling de Baron en Nastja en nog een paar naar binnen komen stormen met de mededeeling.dat de Tooneelspeler zich op de binnenplaats heeft opgehangen. Aan hem heeft zich de Waarheid geopenbaard Van aangrijpende, geweldige tragiek is dit tooneelspel van Gorki. Als ineen kaleidoscoop trekken deze levens ons voorbij »n evenals de personen in het stuk vragen wij ons af: waartoe, waar voor deze levens Niets spaart ons Gorki, met sterk realisme schildert hij ons alles af en meer dan één tooneel is er dan ook, uit tooneel-oogpunt beschouwd, dat aanleiding geeft tot sterk dramatisch spel. Hebben de spelers van het »Groot Volkstooneel* voldaan aan de eischen, die dit stuk stelt aan spel en regie Zonder aarzeling mag hierop een beves tigend antwoord worden gegeven, met uitzondering wellicht van de grimeering, die wel wat te kunstmatig was. Maar wat spel zoowel als regie betreft, stond de uitvoering op hoog peil. Trouwens, de dames en heeren ujn hier van meaige goede volksuitvoering bekend en ge nieten op dit terrein een gunstige repu tatie. Geen kunstmatig aangedikt effect bejag, geen sentimenteel© dweeperjjen, tooneelspel was dit in den goeden zin des woords levend, warm en echt, door voeld en doorleefd iD de rol, die vertolkt moest worden. En zoo ook was de regie: met groote zorgvuldigheid had men deze slaapstee ingericht en dankbaar de groote tooneelruimte van Casino gébruikt. Er was een volle zaal, die ademloos naar het spel zag en luisterde en die, dankbaar voor het genotene, huiswaarts keerde, overtuigd van de grootheid van Gorki's talent, die ons hier >menschen« ten tooneele voerde in de meest uiteen- loopende typen en karakters, maar die allen, ondanks al het verschrikkelijke, misdadige, slechte, zwakke en laffe, dat hen kenmerkt, deze ééne eigenschap ge meen hadden: dat zij menschen waren en niets menschelijks hen vreemd was. Die allen, die gisterenavond in Casino waren, zijn het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling dankbaar voor het gebodene. BLOEMENWINKEL WIJLEN JAC. VAN KONINGSBRUGGEN. Overgenomen door een stadge noot©. Wij herinneren ons nog het tragische sterfgeval van don heer Jac. van Konings- bruggen. Amderliall jaar ongeveer was hij in zijn bloemenzaak in de Koningstraat en Ehjj had er ini die periode een aardige, drukke, keurig-nette zaak van gemaakt, die altijd opviel door de smaakvolle eta lage. Ook de toediening was prima. Toen, plotseling, greep de Dood in en rukte dit jonge leven weg. Zes weken is dit nu geleden en al dien tijd is de zaak gedreven door dien zeven- tienjarigen bediende. Tot zij nu is over genomen door een stadgenoot©, mejuf frouw Alida Dijkshoorn, die al jaren in het vak werkzaam is en ook nu in een bloemenzaak in Haarlem werkte. Groote veranderingen worden er niet in gebracht; zooals wij zeiden, de zaak is nog nieuw en was keurig onderhouden. De nieuwe eigenares heeft veel liefde voor haar bloe men, zoodat de Flora's kinderen, die zoo plotseling in dien steek moesten worden geiaiten, een goede verzorgster terugge kregen hebben, die ze ongetwijfeld met liefde en smaak zal weten te behandelen. En wat is dankbaarder voor een goede be handeling dan juist een bloem? Er zijn nu weer te kust en te keur bloemen te krijgen, prachtige orchideeën, fraaie fre sia's van een geheel nieuwe kleur, en wat verder hét seizoen meebrengt. Dan bloe men in potten in groote verscheidenheid en bonte menigte. Tragische hdzonder- heid: er is zeer mooi Kopenhaagsch glas werk, nog ingekocht door den vorigen eigenaar. Wat zullen we er meer van zeggen? De nieuwe eigenares is van plan Vrijdagnacht door te weiken, teneinde reeds heden morgen te kunnen openen. Dus is het zaak, dat u ook zoo spoedig mogelijk uw inkoopen doet en eens een kijkje gaat nemen. En wij wenschen haar ha 'haar zaak veel succes en veel klanten. Omstreeks één uur vannacht hoorden wij nachtelijk rumoer, waar tusschendoor kreten klonken van „brand, brand!" Wij gingen op onderzoek uit en bemerkten, dat een feil© uitslaande brand was uitge broken in het perceel Zuidstraat 43, be woond door den heer P. Warhout, die dlaar een kleedingmagaizijn had. Toen wij de plaats van den brand had den bereikt, was de Marine en de brand weer reeds ijverig met het blusschings- werk bezig. De politie bestreed het vuur met eeniige stralen op de waterleiding, terwijl de marine met een handpomp van de „Schorpioen" werkte. De beer Warhout vertelde ons, dat hij zich hoven met zijn gezin ter ruste had begeven. Zijn oudste dochtertje werd wak ker door de sterke rooklucht en wekte haaf ouders. Deze gingen onmiddellijk naar beneden en ontdekten, dat er bene den brand was ontstaan. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de familie in nachtgewaad bij de buren ©en onderkomen heeft gezocht Burgers hebben toen rart emmers water schuttingen' en schuurtjes aan de achter zijde van de woning nat gehouden om overslaan van den brand te voorkomen, waarin zij gelukkig zijn geslaagd. Met geraiös stortte een gedeelte van' het dak in en even later met donderend ge weld de schoorsteen. Hierna had men spoedig den brand volkomen bedwongen. Het huis en inboedel waren tegen brand verzekerd. CAFE K. KRAMER. In het verslag van de arr. rechtbank te Alkmaar, opgenomen in ons nummer van Donderdag staat een onjuistheid. De auto maat n.1. die weggehaald was uit het café van den heer K. was geen muziekinstru ment, dat op afbetaling in de zaak was geplaatst, doch een van die bekende dub beltjes automaten, waarmee men zijn ge luk beproeft voor het winnen van een sigaar of iets dergelijks. Omdat het ding, dat geheel voor rekening van de eigenaars in Rotterdam stond, geen aftrek had, liet de heer K. het weghalen, wat op de in het verslag omschreven schandelijke wijze ge beurde. Heeft een pufverbod practische waarde. Voor de knstvtsscheril zou het van niet te onderschatten nadeel zijn. In ons vorig artikel hebben wij verteld, hoe door eenige reeders aan de regeering was verzocht een eventueel pufverbod in overweging te nemen, omdat de visoh- stand in de Noordzee de laatste jaren be langrijk verminderd is en de pufvissohe- rij daarvan een der oorzaken kan zijn. Wij hebben gewezen op de mogelijkheid van deze veronderstelling, omdat door de puf- visscherij millioenen kleine vischjes vroegtijdig vermoord worden en voor een appel en een ei aan de vischmeelfabri©- ken en eendenhouders worden verkocht. In dit artikel zouden wij schrijven over de practische waarde van een pufverbod en over de beteekenis van een verbod voor onze Heldersch© visschers. Wij hebben dan in de eerste plaats na te gaan wat de gevolgen van een verbod zullen zijn. De kustvisschers zullen dan de puf dus niet meer aan den wal mogen brengen en dus direct na de vangst weer over boord moeten gooien. Immers, wij schreven dit ook den vorigen keer, door de Heldersch© visschers wordt „niet op zettelijk" puf gevischt. Alleen die puf wordt dus aan den wal gebracht, die met de andere visscherij ln de netten was ge komen. Wij leggen nier nog even den na druk op, omdat het een groot verschil is of men „opzettelijk" puf vischt, dus „op zettelijk" den vlschstand uitroeit, althans benadeelt, of dat men bij het visschen op andere visch, puf in zijn netten krijgt. Wij; nemen nu eens aan dat er een ver bod is. De visschers moeten dus alle schol en schar, die onder de voorgeschreven maat is, weer over boord gooien. De vraag komt nu vanzelf naar voren, hoeveel van deze visch zal er in leven blijven? De kleine vischjes hebben door het schuren langs den grond hun slijm en schubben verloren en zijn dus ai half dood voordat ziji op het dek worden uitgestort. Nu zal men vanzelf, voordat de puf over boord wordt gegooid, eerst de marktwaardige visch eruit halen en verzorgen. De puf blijft dus misschien nog een uur of lan ger op het dek liggen en wordt dan weer in haar element teruggebracht. Zelfs een leek kan begrijpen, dat er van deze visch jes niet veel meer terecht zal komen, de levensmogelijkheid is voor de meeste weg. Het is moeilijk te zeggen hoeveel van deze vischjes gedood zullen zijn. Er wordt beweerd, dat het percentage, dat niet meer in het leven zal terugkeeren, 75 procent bedraagt, doch dat is natuurlijk niet met zekerheid te zeggen, maar wel is het te begrijpen, dat een niet onbelangrijk per centage door het sleepen langs den grond, het verlies van slijm en sohubben en het liggen aan boord van den botter, ten dood© is opgeschreven. Wij mogen ook niet uitschakelen het werk dat de visschers zullen hebben, als zij töt een sorteering zullen verplicht zijn en dan te moeten denken dat al dit werk zal plaats hebben met het vooruitzicht dat een toch betrekkelijk gering percentage erbij gebaat zal zijn. Maar kan er dan niet voorgeschreven worden, dat de mazen van de netten groo- ter moeten zijn, zoodat de puf er niet in komt, doch door de mazen heen zwemt? zoo zal men allicht vragen. Doch deze vraag is gemakkelijker gesteld, dan dat dit voorschrift uitgevoerd zou kunnen worden. In de eerste plaats zouden de kosten daarvan voor de visschers niet te overzien1 zijn. Al hun netten konden ze imimers wel wegdoen en nieuwe netten breien. Daarom alleen zal de regeering een dergelijke maatregel wel niet voorschrij ven. Doch ook om andere reden is het niet mogelijk. Wij hebben daar in ons vorig artikeltje reeds met een enkel woord op gewezen. Maakt men immers de mazen grooter, dan is daarmee tévens het visschen op pieterman, poon en tong uit gesloten, want deze zouden met de puf, door de mazen heenzwemmen. Ook deze maatregel zou dus niet genomen kunnen worden. Er blijft dus over het over boord gooien van de puf, als zij eenmaal gevangen Is, en wij hebben hierboven al uitvoerig be schreven, wat dit brteekent. Voldoende is daaruit o. I. ook gebleken, dat de practi sche waarde van een pufverbod zoo goed als nihil is, omdat men er zijn doel, de be scherming en uitbreiding van den visch- stand, maar zeer betrekkelijk mee be reikt. Wij hebben nu nog te beantwoorden de vraag waarvoor de puf dient en welke beteekenis de pufvisscherij voor onze kustvisschers heeft. De' puf, die vooral de laatste maanden bij manden vol is aangevoerd, gaat voor oen groot gedeelte naar de vischmeelfa- brieken, op Urk en naar plaatsen langs de Zuiderzeekust. De visohmeelfabrieken verwerken de puf tot voedsel voor de een den en kippen. Ook wordt een groot ge deelte van de puf direct haar de eenden- houderijen gestuurd, waar de visch onver werkt dienst doet. Al is 'het dus waar dat de puf voor de consumptie geen directe waarde heeft, indirect heeft ze het wel, waar de eenden er mee gevoerd worden en de eierenproductie er door toeneemt. In een ölotartikeltje willen we daarover nog een en ander schrijven en dan tevens de financieel© beteekenis van de pufvis scherij voor onze Heldersohe visschers bezien. Het eerste artikel werd opgenomen ln ons nummer van Donderdag 18 Maart Wl, o crown ZONDAG 16 MAART DEN HELDER. Ned. Herv. Gent. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v. d. Poel. Vacature Helder III. Onder werp: »Het kriterium der waarheid* 's Middags 12.30 uur, Jeugdkerk. Ds. H. A. Enklaar, Onderwerp: »Weest dankbaar* 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »De dood* (Naar aanl. van Hoffmanstai'a »Do dwaas en de dood») Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst wegens reparatie. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur. Ds. B. v. d. Werft, van Amsterdam (W.) 's Avonds 5.80 uur, Ds. W. W. Smitt, vau Bennebroek. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ohr. Mil. Tehuia 's Morgens 10 uur, Ds. W. W. Smitt. 's Avonds 5.30 uur, Ds. B. v.d. Werff. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. v. d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Da. P. H. Borger» Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Vaan drager. 's Avonds 5.80 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Bijbellezing door Ds. E. R. Damsté. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 uur Altaardienst Z. V. aanvrage. 's Middags 3.30 uur, Openluchtmee- ting (Plantsoen) 's Avonds 7.30 uur, Openbare Ver lossingsmeeting. Sprekers Majoor en Mevrouw Joh. Grimijser. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADOfiP. Ned. Herv. Gein. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Onderwerp: »Lijden en heerlijkheid* Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. BREEZANJA Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Morgens 10 uur, de heer P. Boen. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 u., Ds. van der Werft van Amsterdam. CALLANTSOOG Zendingsgebouw „Ster der Hope", Maandagavond 7.80 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. WEERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gein., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Gebouw „Land in zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, J. K. Lofver», Cand. t. d. H. D. Geref. Kerk. (Den Oever). '8 Morgens 10 u. en 's middags 8 u„ Ds. Tollenaar van Den Helder. Op beide beurten busdiensten vanaf Poelweg, Westerland. Doopsgezinde Gem. (Hippolytushoef) 's Morgen» 10 uur, D». Weitra, van Alkmaar.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9